Vijftien maanden celstraf geëist voor ontucht met 3-jarig nichtje Gras op lavalaag bij Leiderdorpse voetbalvereniging GENDA 'Geen wethouder als meldpunt discriminatie in Leiderdorp' Brug Haarlemmertrekvaart duurder door gebruik beton POOLSE WEEFSTER WEEFT IN WARMOND VRIJDAG 1 JUNI 1990 REGIO LEIDEN Voor incest veroordeelde Wassenaarder trekt eerdere verklaringen in klaverjaskampioenschap Al phen in buurthuis Westerhaven, aanvang 20.00 uur. ontmoetingsavond Stichting Mladost voor Joegoslaven, aan vang 20.00 uur in buurtcentrum De Boterbloem. voorstelling: 'Zicht op Heren', door Heren op Zicht, aanvang 20.30 uur in het Parktheater. soosavond Stichting Homo- sexualiteit Alphen, vanaf 20.00 uur in gebouw Prinses Marijke- straat 71. Leiden afsluiting toneelseizoen met blijspel: 'De Zonderlingen', door Litteris Sacrum, aanvang 19.00 uur in Het Leids Volkshuis. Apo- thekersdijk. Noordwijk optreden 'Stadtsmusikkapelle Innsbruck' in Konditorei Karwen- del. Koningin Wilhelmina Boule vard, aanvang 20.00 uur. ZATERDAG 2 JUNI Alphen Nationale Molen-wandeltocht, start van 8.00 tot 14.00 uur bij zaal Vergeer, Dorpsstraat, Aarlander- jeugdschaaktoernooi in het Ashram College, 9.30 uur. Amnesty International-aktie voor Chinese gevangenen, van 11.00 tot 15.00 uur op plein bij He- TOV-theek in gebouw Ouvertu re, Ouvertureweg 137, aanvang 20.30 uur. Katwijk IVN-duinwandelingen, aan vang om 14.00 uur vanaf de Canti- neweg. opening Badseizoen: volks- dansfestival in het centrum, vanaf 10.00 uur. Leiden concert 'Muziek in de Pancras', van 13.30 tot 14.15 uu Hooglandse Kerk. verzamelbeurs grammofoon platen en cd's, van 10.00 tot 16.00 uur in het Antonius Clubhuis, Lan ge Mare. derde excursie 'Monumentaal Leiden', langs St. Caecilia-gast- huis en St. Elisabeth-gasthuis, sa menkomst om 14.00 uur bij het K&O-gebouw. Taptade: mmv o.a. Pasveer korps Leeuwarden, Floraband Rijnsburg, K&G, DVS Katwijk, aanvang 19.00 uur op het UVS- terrein, Oegstgeesterweg. cursus-slotfeest LVC, aanvang 22.00 uur in het LVC, Breestraat. Leiderdorp jaarfeest-bingo De Buitenge wonen, aanvang 20.00 uur in Fre- rikshof. Nederlands kampioenschap basketball, junior dames en he- i, aanvang 10.00 uur in sport complex De Does. Lisse Super Oldtimer Festival, van 11.00 tot 18.00 uur in de Hobaho- hallen. diverse afstanden, inschrijven en start tussen 9.00 en 14.00 uur bij café De Duinpoort, Langevelder- Ter Aar zeilwedstrijdom 11.00 uur in het Aarkanaal; tentoonstelling Valkenburg koppelklaverjassen in De terp. ven 11.00 tot 17.00 uur. Roomburgerweg. film: 'Punki e Alphense geraakt ALPHEN AAN DEN RIJN - Een vroUw uit Alphen is gisteren op de Prins Bernhardlaan beschoten. In het ziekenhuis Rijnoord werd een kogel in haar hand aangetroffen. De dader is een 18-jarige Alphenaar die woont aan de Bernhardlaan. De jongen was in de tuin aan het mikken op een schietschijf met een windbuks. Een van de kogels ketste of zwaaide af en raakte de voorbijlo- pendp vrouw in de hand. Tegen de jongen is proces-verbaal opge maakt. Autodief gepalet tijdens onvaste rit in Leiderdorp LEIDERDORP - Een 26-jarige inwoner van Alphen aan den Rijn is vannacht door de poli tie van Leiderdorp opgepakt wegens autodiefstal. Om on geveer half twee reed de man licht slingerend over de Lei- derdorpse Acacialaan, waar door hij de aandacht trok van surveillerende agenten. De bestuurder kon rijbewijs noch autopapieren tonen en vertelde de agenten een on duidelijk verhaal over de her komst van de personenauto. Deze zou hij zojuist hebben geleend van een onduidelijke kennis in een café in zijn woonplaats. Bij navraag bleek het voertuig nog geen half uur geleden in Alphen te zijn ge stolen. De dief is een bekende van de Alphense politie. Overigens zat de man niet dronken achter het stuur. Hij slingerde omdat hij zijn zo juist veroverde buit nog wat onwjennig bestuurde. Oegstgeest begint met milieucommissie OEGSTGEEST - De gemeenteraad van Oegstgeest heeft gisteravond een speciale raadscommissie voor milieuzaken ingesteld. In het be leidsprogramma van Oegstgeest voor de komende vier jaar werd de instelling van deze commissie al aangekondigd. Als leden werden gekozen de raadsleden H.A.C. Kamphuisen (WD), P. Hellinga (CDA), M.H.J.J. Vissers (D66), F.C.M. Wegman (PvdA) en A.M.J. van Eisen (Groen Links). Voorzitter wordt de wethou der voor milieuzaken, de PvdA-er A.J.W.F.M. Kohlbeck. DEN HAAG Tegen een 47-ja- rige Wassenaarder die ervan wordt verdacht in april en okto ber 1987 ontucht te hebben ge pleegd met een 3-jarig nichtje, is gistermorgen door de Haagse officier van justitie Van der Horst 15 maanden gevangenis straf geëist. De Wassenaarder was eerder door het Haagse hof veroordeeld tot vijfjaar gevan genisstraf in verband met in cest. Het 3-jarige nichtje logeerde in 1987 twee keer bij de Wassenaarder, diens vrouw, twee zoons en doch ter. In april werd de logeerpartij on derbroken door een weekeindje thuis. Na dat weekeinde zou het kind niet terug willen naar haar lo geeradres en in de daaropvolgende weken sliep ze slecht, was ze bang, had ze buikpijn en last van valse schaamte. De ingeschakelde huisarts con stateerde 'gezinsspanningen' en schreef het kind medicijnen voor. Op dat moment dacht de moeder van het kind nog niet aan seksueel misbruik. Het ging echter steeds slechter met het kind, dat ten slotte moest worden opgenomen in de AZL-kliniek De Lindenhof. In die tijd werd duidelijk dat de Wassenaarder zich aan zijn dochter had vergrepen. Na zijn aanhouding ging de moeder van het nichtje, de zus van de Wassenaarder, naar de politie en sprak haar vermoedens uit over ontucht met haar dochter. Onderzoek Het kind werd nader onderzocht, waarbij de onderzoekers onder meer gebruik maakten van de pop- pentest. De onderzoekers kwamen tot de conclusie dat het meisje veel meer van seks weet dan een gemid deld kind op die leeftijd. Zij sloten niet uit dat het kind seksueel mis bruikt is, maar konden onmogelijk een dader aanwijzen. In februari 1989 werd de Wassenaarder door de plaatselijke politie verhoord. Twee dagen achtereen ontkende hij alles, de derde dag gaf hij toe ontucht te hebben gepleegd met het nichtje. Centraal stond gistermiddag de vraag of de verdachte die bekente nis al dan niet onder druk had afge legd. Kort nadat hij de verklaring had afgelegd diende de incest-zaak bij het hof en daar ontkende hij zijn nichtje seksueel te hebben mis bruikt. Dat hij tegenover de politie wel bekende, zou te maken hebben met zijn vrouw: "De agenten zeiden dat ze mijn vrouw ook zouden onder vragen. Als zij de cel in moet, gaat ze er aan". De verbalisant had een -an dere kijk op de zaak. Volgens de dienstdoende agent maakte de Was senaarder een duidelijk opgeluchte indruk toen hij eenmaal had be kend. Onmogelijk Volgens de verdachte klopt er niets van het verhaal over de ontuchtige handelingen in de vroege ochtend. Volgens het verhaal zou hij haar hebben betast wanneer ze 's mor gens even bloot liep omdat tante be neden handdoeken ging halen. Gis teren meldde de Wassenaarder dat dat niet kon omdat hij 's morgens vroeg de deur uit ging om mijn zoon naar school te brengen: "Als ik dan weer terug kwam, was het kind al aangekleed. Ik heb echt niets ge daan. We hebben goed voor ons nichtje gezorgd en meer niet". De officier van justitie zag het an ders. Hij achtte echter de schuld van de man 'wettig en overtuigend' bewezen. Dat de Wassenaarder on der druk een gedetailleerde verkla ring zou hebben gegeven, ging er bij de officier niet in. Advocaat De Gier hield het er evenwel op dat de Wassenaarder onder druk de verklaring heeft afge legd: "Deze man is beperkt in zijn intelligentie. Hij was uiterst gespan nen, getuige ook de diverse pogin gen om zelfmoord te plegen. Het ge zin waaruit hij en zijn zus komen, vertoonde ook al niet zo'n sterke be gaafdheid. Zijn vader pleegde in cest". De Gier noemde het uitermate vreemd dat de moeder pas aangifte deed van seksueel misbruik nadat bekend was geworden dat de ver dachte incest had gepleegd met diens dochter. "Haar dochter is een pienter kind dat makkelijk over al les spreekt. Als er iets gebeurd was, had zij het echt wel gezegd". Dat het kind- veel wist over seks verbaasde hem niet: "Binnen het gezin van de zus van de verdachte worden gere geld porno-films gekeken en is men heel open". Verder onderzoek om de schuld vraag op te lossen, acht De Gier niet zinvol. De advocaat bepleitte vrij spraak, mede gezien de straf die de Wassenaarder al moet uitzitten. "Als ik word veroordeeld, word ik onschuldig veroordeeld. Ik heb niets gedaan", verklaarde de Was senaarder ten slotte. De rechtbank doet uitspraak op donderdag 14 juni. Commissie heeft kritiek op voornemen B en W LEIDERDORP - De meeste le den van de Leiderdorpse com missie sport en welzijn vinden niet dat wethouder mevrouw C. Kerner-Schellingerhout dienst moet gaan doen als Meldpunt Discriminatie. Groen Links liet gisteravond weten dat een wet houder een te hoge drempel vormt en niet onafhankelijk ge noeg is, D66 verzette zich tegen een politicus op die plaats en de PvdA pleitte voor meerdere meldpunten. "Iedere partij moet een persoon af vaardigen, die aanspreekbaar en be reikbaar is", liet PvdA-raadslid me vrouw M.D. Holierhoek weten. "Ge zamenlijk kunnen die raadsleden het beleid op de rails zetten". Het huidige meldpunt voor discrimina tie sluit op 1 oktober en voor die da tum moet Leiderdorp een nieuw an- ti-discriminatiebeleid hebben. De concept-notitie over dat on derwerp kreeg gisteravond de nodi ge bijval. B en W zouden met voort varendheid aan het stuk hebben ge werkt en er was waardering voor de inspraakmogelijkheden en de 'roya le opzet'. CDA-raadslid N.H.M. van Jars veld signaleerde de wil om dis criminatie krachtig te bestrijden. R. Klerks (WD) vindt niet dat het be leid zich alleen moet richten op de Leiderdorpse bevolking, met ac centen op doelgroepen als vrou wen, homoseksuele mannen en Zwarte Piet Leiderdorp moet over de gemeente grenzen kijken en de verschillende liedjes over Zwarte Piet en Holle Bolle. Gijs kritisch bezien. Afslui tend maakte het raadslid zich hard voor scholing in het Nederlands. Voor buitenlanders kan dat beteke nen dat ze een stukje eigen cultuur moet inleveren, 'maar men krijgt er veel voor terug'. Groen Links-woordvoerder J. Pr- eenen vroeg zich af of een jaarlijkse subsidie van 8.000 gulden voldoen de zal zijn. "Hoe wilt u binnen dat budget klachten verzamelen, des kundigheid aantrekken en voor lichting geven?", vroeg hij zich af. Tot 8 juni kunnen mensen schrif telijk reageren op de concept-noti tie. De definitieve notitie komt 28 juni aan de orde sport en recreatie. CDA-raadslid N.H.M. van Jaars- de commissie veld: "Discriminatie krachtig be strijden". (foto Wim Dijkman) Bezwaren tegen raadhuis afgewezen ZOETERWOUDE - E.G. de Graaf is gisteravond door de gemeenteraad van Zoeterwoude herkozen als voorzitter van de gemeentelijke commissie beroep- en bezwaar schriften. Kort daarvoor behandel de de gemeenteraad bezwaarschrif ten tegen de bouw van het nieuwe gemeentehuis. Daarbij kreeg de raad van waar nemend commissievoorzitter N. van de Akker het advies om de inge diende bezwaren te verwerpen. De Graaf deed er bij deze gelegenheid 'het zwijgen toe. Hij was namelijk een van de bezwaarmakers. Overi gens volgde de gemeenteraad una niem het advies van de commissie. OEGSTGEEST - De brug voor fietsers en voet gangers over de Oegstgeester Haarlemmertrek vaart, moet van beton worden gemaakt en niet van hout. B en W van Oegstgeest stellen de ge meenteraad daarom voor 25.000 gulden extra uit te trekken voor de brug. De geplande verbinding tussen de nieuw- boiiwwijk Haaswijk en recreatiegebied de Klinckenbergerplas, wordt gebouwd door pro jectontwikkelaar Korswagen. Hij neemt ook de aanleg van het recreatiegebied voor zijn reke ning. Eerder sprak de gemeente met Korswagen af dat deze grotendeels voor de kosten van de De projectontwikkelaar zou een houten brug aanleggen, maar gezien het gemeentelijk beleid om het gebruik van tropisch hardhout zoveel mogelijk te vermijden heeft hij aangeboden een betonnen brug te bouwen. Een 'gering deel' van de extra kosten daarvan komt voor rekening van de gemeente. B en W vinden dat acceptabel, omdat nu minder bossen gekapt hoeven te wor den, beton langer meegaat en minder onder houd vergt dan hout. Als nadeel zien B en W dat 'zo'n strook beton een uitdagend graffiti-object Glad De houten bruggetjes in de Oegstgeester nieuw bouwwijk Haaswijk blijven glad bij koud of vochtig weer. Het aanbrengen Van een stroef wegtapijt wordt te duur, schrijven B en W van Oegstgeest aan de raadscommissie ruimtelijke ordening. In november vorig jaar klaagden diverse raadsleden over de gladheid van de houten overspanningen, waarna B en W alle bruggetjes in Haaswijk onder de loep namen. Vervolgens werd een bedrijf om een offerte gevraagd, die pas enkele weken geleden op het gemeentehuis arriveerde. LEIDERDORP - Nadat de com- missie financiën eerder deze week positief had gereageerd, zette ook de raadscommissie sport en welzijn gisteravond het licht op groen voor de aanleg van een uniek grasveld in Sportcomplex De Bloemerd. Het op lava ingezaaide gras moet voetbalvereniging RCL een trainingscapaciteit bieden van 900 uur. Deze belangrijke uitbreiding zou mede noodza kelijk zijn geworden nu de club ook met een afdeling meisjes- en gehandicaptenvoetbal is be- gonnen. "Het heeft allemaal wat lang ge- duurd, maar nu de kogel door de kerk is, zou ik zeggen: zo snel moge lijk aan het werk", aldus wethouder Leiderdorp: geen steun voor stichting tegen seksueel geweld LEIDERDORP - De Leiderdorpse '.raadscommissie sport en welzijn 3 verzette zich gisteravond tegen het - verlenen van 5000 gulden subsidie aan de Stichting Samenwerkings verband tegen seksueel geweld. Na- dat de stichting de provinciale sub- - sidie zag wegvallen, vroeg ze of re giogemeenten een bepaald bedrag per inwoner beschikbaar wilden 'stellen. De raadscommissie viel in twee ♦groepen uiteen. De oppositiepartij- *en PvdA en Groen Links steunden 'de aanvraag van harte, terwijl de collegepartijen CDA, WD en D66 1 principieel nee zeiden. De meerder heid van de commissie meende dat •de afnemers van de adviezen de 'stichting daarvoor moeten betalen, zoals de politie nu al doet. B en W hebben daar ook voor gepleit. De commissieleden twijfelden Jniet aan het zeer waardevolle werk ivan de stichting, die hulpverlening «bij verkrachtingen en incest coördi neert en probeert te verbeteren. De jmeerderheid meende echter dat het jAlgemeen Maatschappelijk Werk jvan Midden Rijnland en de de Re- Jgionale Instelling van Ambulante •jGeestelijke Gezondheid moeten be stalen voor de diensten die ze afne men van de stichting. C. Kerner-Schellinger hout. Ze kon bepaald geen 'schoon heidsprijs' geven voor de stukken die de besluitvorming moesten on derbouwen: 'Ik heb wel drie keer moeten lezen om er iets van te be grijpen', sneerde de wethouder. De commissieleden konden una niem akkoord gaan met de voorstel len van B en W, omdat het trainings veld nu veel intensiever gebruikt kan worden, goedkoper in onder houd is, langer meegaat en deels on derhouden gaat worden door de vereniging. Het kunstveld bestaat uit een zoge heten Stergrazo-toplaag met een dikte van 15 centimeter op water- doorlatend en ontwaterd zandbed ter dikte van vijfentwintig centime ter. Het veld wordt ingezaaid met graszaad. De toplaag bestaat uit een mengsel van geselecteerde teeltaar- de gemengd met een fijne lava. Fi nanciering geschiedt helemaal uit het onderhoudsfonds. RCL-voorzitter P.E. Loesberg voorzag een verdere groei van zijn vereniging, zeker als het Neder lands elftal successen gaat boeken tijdens het wereldkampioenschap in Italië: "Ik acht 1000 leden geen utopie". De door C. Bos (Groen Links) en P.J. Muller (WD) gevraagde huur verhoging nu er een beter produkt wordt geleverd, wees wethouder Kerner als 'onelegant' van de hand. Wel benadrukte zij dat de vereni ging alleen onderhoud mag plegen na overleg met de Heidemij en de afdeling groenvoorziening van de gemeente. De zelfwerkzaamheid van de verenigingen achtte de wet houder 'een groot goed, dat alle waardering verdient'. De commissie sprak gisteravond langdurig over de hoogte van de huur die de pas opgerichte jeu de boules vereniging moet betalen voor de banen die aangelegd gaan worden op de het speelveldje bij de Zijlkwartier. De Boulende Stier wil de zelf zo weinig mogelijk betalen; het ambtelijk advies luidde 600 gul den per jaar, maar B en W willen 953 gulden. De commissie wil de banen in twintig jaar afschrijven waardoor een acceptabele huur mogelijk is. De commissieleden noemden jeu de boules een 'vriendelijke sport' en meldden dat de gemeente geen drempels moet opwerpen voor initiatieven. WASSENAAR - Met een drie-dimensionale bril op meezwemmen met de vis. het 3D-filmtheater in het Wassenaarse attractiepark Duinrell. De opening i pens de première van de film 'Magie Reef. In dit onderwater-avontuur bekijken duikers de wondere wereld van de zeebodem en ontmoeten z ten tropische vissen. Het theater werkt met één projector en het filmdoek is 12 bij 4,5 meter groot. WARMOND - In het Warmond- se Oude Raadhuis is deze week de Poolse weefster Krystyna Szrekinger actief. Onder rede lijk grote belangstelling maakt ze flink uit de kluiten gewassen weefkleden. Verkocht heeft ze tot nu toe niets, maar zaterdag en zondag is haar zaaltje bij de pomp. opnieuw open. Morgen van elf tot vier ,en overmorgen van twee tot vier. Vandaag werkt ze stug door achter geslo ten deuren. De Poolse is van 15 tot 19 mei te gast geweest bij een Amers- foortse firma en werd door Alp- henaren deze kant op gehaald. Ze komt uit Bielsko Biala in zuid-west Polen en heeft gedu rende haar loopbaan vele weef- demonstraties gegeven in lan den als Zwitserland, Luxem burg, België, Frankrijk en Oos tenrijk. Szrekinger is gespeciali seerd in Poolse vloer- en wand kleden. (foto Ellen Martens)

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 16