'Landbouw krijgt te hoge subsidies' Retailnet koopt Bruna, De Boekelier en Meneer Kees Graan ene dag uitgeladen en dag later ingeladen EEN LEKKER DAGJE WEG IN KADOPAPIER Oeso wil einde overheidssteun aan boeren: De Vries: prestatieloon voor arbeidsbureaus Fransen betalen veel te laat De Schelde ontwerpt catamaran als veerboot DONDERDAG 31 MEI 1990 PAGINA 5 PARIJS (ANP) De consumenten en de belastingbetalers in de in de OESO verenigde in dustrielanden waren vorig jaar minder geld kwijt aan subsidies voor landbouwprodukten, maar nog steeds te veel. Volgens een OESO-rapport nam de maatstaven daalde de steun van 45 cedure om elkaar te controleren bij •S-GRAVELAND (GPD) - Op de Parallelmarkt van de Amsterdamse effectenbeurs wordt in juni het Bio- grond Beleggingsfonds geïntrodu-T ceerd. Het is het eerste 'groene' aan delenfonds van ons land. Het 'groe- ne' fonds sluit aan bij de stormachti- I ge ontwikkeling van de biologische landbouw door de toenemende vraag van de consument naar ge- 1 zond voedsel dat milieu-vriendelijk hectare landbouwgrond bewerken. 'Groen' fonds belegt in grond bio-laiicLbouw Volgens Peter Blom. directeur van Triodos Deelnemingen en fondsbe heerder, is dat voor investeringen in landbouwgrond een goed rende ment. Peter Blom gaat er vanuit dat de eerste emissie ten minste vijf miljoen zal opbrengen. "We richten ons vooral „op de kleine spaarder, f hopen aan de andere kant dat Vrije prijzen in Oost-Dnitsland BONN (GPD) De prijzen in de DDR worden vrij gegeven als op 2 ook institutionele beleggers belang- juli de D-mark wordt ingevoerd. slechts een half procent wordt geteelt. Biogrond wil met de opbrengst het landbouwareaal, van de emissie gronden kopen die wordt dat dit segment in 2000 meer geschikt zijn voor biologische land- dan vijf procent zal bedragen. Het bouw. Die grond wordt vervolgens fonds is een initiatief van de Stich- i boeren in erfpacht uitgegeven ting Biologisch Dynamische Land- stelling zullen tonen. Om het pu bliek op de hoogte te stellen worden steun per producent af van 45 pro- r 39 procent gemiddeld. Binnen de tegen een vergoeding van 4,5 pro cent. Biogrond is het eerste milieu vriendelijke aandelenfonds in ons land. Blom verwacht dat daar in september twee grote fondsen bij zullen komen. "De Triodosbank is met een milieufonds bezig en ook de Algemene Spaarbank Nederland verkt aan een soortgelijk initiatief. bouw en wordt ondersteund door de Triodosbank, de NMB Postbank en de bank Mees Hope. Aangezien de boeren bij het acht op alle kantoren van de NMB Post bank en Mees Hoop folders neer gelegd". De stichting heeft inmiddels een miljoen gulden in het fonds gestort. De aandelen aan toonder zijn een gulden nominaal. De uitgifteprijs is bepaald op tien gulden. Er kan Vrijwel alle subsidies op eerste le vensbehoeften worden geschrapt. Dat besloot de Oostduitse regering- De Maizière gisteren. Alleen het openbaar vervoer, de bruinkool en de huren blijven voor lopig nog buiten schot. Het kabinet behoudt zich het recht voor in te grijpen als de prijsontwikkelingen uit de hand lopen. Er komt den ingeschreven tot 22 juni. Vanaf cieel bureau dat concurrentieve maandag 25 juni zal het fonds in de vereenkomst met beursnotering worden opgenomen. i eenmalig bedrag v Opmerkelijk is dat de Rabobank, de grond (ongeveer dertig procent de landbouwbank bij uitstek, niet cent tot 39 procent van de gemiddel- de OESO dringen vooral Australië drugsgeld. Oc de prijzen voor landbouw- en vee- en Nieuw-Zeeland, met de laagste dat de vijftiei teeltprodukten, maar lag dat niet subsidies (minder dan 10 procent) tijd bij elkaar aan gewijzigd beleid van de over- aan op hervorming. De EG-landen, heid. Prijsstijgingen op de wereld- de VS en Canada variëren van 25 tot markt, de dollarkoers en minder 50 procent en landen als Japan en droogte worden genoemd als oorza- ken van de afgenomen landbouw subsidies. Een ommez beleid blijft hard nodig: Veel OESO-ministers van buiten- tionale rol als minister landse zaken en hun collega's van fi- landse handel, streeft en/of economische zaken omdat de erfpacht (de inkomsten Zwitserland halen de hoogste score met meer dan 70 procent. Staatssecretaris Bukman van economische zaken, in ziin interna- buiten- Parijs alle landen zo veel mogelijk te grijpen nu in Parijs de jaarlijkse OE- bewegen tot een GATT-regime. Wat SO-conferentie aan om druk uit te dat betreft bevindt enerzijds de EG oefenen om de onderhandelingen zich geïsoleerde positie. i de 'Uruguay-ronde' over verdere doordat de voorstellen van de Ge- vrijmaking van de wereldhandel te meenschap om de exportsubsidies doen slagen. Nog dit jaar moeten wat deze bewindslieden betreft af- minderen de VS landbouwprodukten te spraken worden gemaakt in het ka der van de wereldhandelsorganisa tie GATT. Belastingbetalers en ten in de OESO-landen v jaar 245 miljard dollar kwijt landbouwsubsidies, minder dan het jaar kelingslanden niet ver genoeg gaan. Drugs Vijftien westerse landen hebben bij vorig de OESO-bijeenkomst verklaard ernst te rpaken met aanbevelingen, procent die afgelopen winter door deskun digen van deze landen zijn opge- nog steeds veel meer dan in de jaren steld. Vijftien ministers zijn het i vóór 1986. Gemeten naar de OESO- Parijs eens geworden over een pro- DEN HAAG (GPD) Minister De mensen uit minderheidsgroepen Vries (sociale zaken) heeft geen be- aan werk wil helpen, kan dat alleen zwaar tegen prestatiebeloning voor als er ook 12.000 arbeidsplaatsen de arbeidsbureaus nieuwe stijl. Hij* komen. Heel concreet verwacht ik wil echter niet dat het budget van dat u die banen zult aanbieden". Hij de bureaus eenzijdig wordt afgeme- deed verder een beroep op de werk ten aan het aantal werklozen dat c een baan is geholpen. Ook opleidin gen en ervaringsplaatsen moeten worden meegerekend. De Vries zei dit gisteren in Rotterdam voor een gehoor van ondernemers van het VNO. gevers om in het cao-overleg te doen aan scholing en werkerva ringsplaatsen voor langdurig werk lozen. De werkloosheid onder jongeren is de afgelopen jaren fors gedaald, door het afnemend aantal school verlaters. Toch blijft de jeugdwerk loosheid met 106.000 personen ho- diging van de 'arbeidsvoorziening', ger dan gemiddeld. Dat schrijft het die eind dit jaar ingaat. Voortaan ministerie van sociale zaken i i het fonds participeert. "We heb- nog niet benaderd. Dat ligt de onderliggende waarde, die wederom gebruikt wordt om grond ben Daarnaast komt de Zwolsche Alge- te kopen) moeten betalen, kan de onder andere aan het feit dat de Ra- [binnenkort met een groen belegger rekenen op een jaarlijks bo al via Fagoed grond aan boeren rendement van ongeveer vijf pro- verpacht. Op dat fonds kunnen [cent. Dat dividend is waardevast rigens alle boeren beroep doen. Bij ons staat de biologische land bouw centraal". ,'alsing en geldspeculaties moet ,'oorkomen. Al eerder was bekend geworden dat de DDR door middel van een importbelasting en export subsidies de eigen economie wil be schermen. Verder besloot het kabinet dat al le verbindingen tussen Oost- en West-Duitsland, die na de bouw van de Muur werden gesloten, zo snel mogelijk weer open zullen worden gesteld. LONDEN (GPD) - Het is meestal goedkoper om van de lev lenen dan van de bank is ring voor de neiging van om betalingen uit te stellen. "Dertig dagen krediet is in Europa heel nor maal. Maar waar in Nederland de bedrijf Intrum Justitia, betaling gemiddeld 52 dagen op Vanaf volgende maand zich laat wachten, zijn dat er Groot-Brittannië 78. in Italië 90 in Frankrijk zelfs 108. Door ons ir schakelen, garanderen we de klant eind volgend jaar met het fonds dat de gemiddelde betalingstermijn de incasso-specialisten ook met de helft wordt teruggebracht", aldus directeur Göranson tijdens presentatie van zijn bedrijf In- |ten. Zeker nu de rente zo'n hoog peil heeft. Een behoefte die blijkt de verkla- uit de snelle groei van het van oor- bedrijven sprong Zweedse, maar om redenen van belasting in Nederland en de Nederlandse Antillen gevestigde, I bedrijf Vana deelte van de aandelen van Intrum Justitia te koop via de beurs van Londen. Het ligt in de bedoeling om eind volgend jaar met het fonds van de incasso-specialisten ook naar de Amsterdamse effectenbeurs te ko- n. 'Voor 50 procent om een grote- naamsbekendheid te krijgen". trum Justitia in het klassieke Lon- zegt algemeen directeur dense hotel The Savoy. i de oprichter van het Zweedse In de Verenigde Staten hebben familiebedrijf Bo Göranson. Maar zelfs tandartsen eigen, natio- r het einde van 1992 in alle naai georganiseerd incassobureau Europese landen te kunnen opere- slecht betalende gebit-eigena ren. In de meeste Europese landen staat deze 'business' van 'credit- management' echter nog in de kin derschoenen. Duizenden, veelal heel kleine en lokaal opererende in casso-bureautjes, geven hier de toon aan of zelfs dat niet eens. Ter- I wijl de klanten, met name het mid- i, zal ook' een agressieve politiek overnames van kleine, lokale (-bureaus gevoerd worden. En daar is geld voor nodig. De omzet van meer dan 100 mil joen gulden in 1989 werd voor het grootste deel in de Scandinavische landen gerealiseerd. Maar de activi teiten in Zwitserland en Engeland delgrote en exporterende bedrijfs- zijn sterk groeiend. In het achter de behoefte heeft aan een inter nationaal bureau om de termijn broek zitten van bedrijven ziet Göranson eigenlijk nauwelijks con- bleem ter hand nemen. De Vries wees de ondernemers er nadrukke lijk op dat zij met de verzelfstandi ging mede-verantwoordelijk De hoge werkloosheid onder jon geren tot 25 jaar heeft een aantal oorzaken. Het gaat vooral om schoolverlaters uit het dagonder den. "Als het bestuur in 1991 12.000 wijs. Slechts een klein deel heeft di- reet aansluitend een baan. Op zoek naar de ideale job, wisselen zij voortdurend van werkgever. Daar door zijn zij voor kortere of langere tijd werkloos. Verder is de positie van jongeren in het bedrijf zwakker als gevolg van een kleinere ontslag bescherming. Zij vliegen er het eerst uit, omdat zij er als laatste bij zijn gekomen. Ten slotte wordt het totaalcijfer enigszins vertekend om- opleiding vol- Toerisme Het Nederlands toeristische be drijfsleven moet inspelen op de eco- nomische groei en het gegeven dat jat jongeren'die Europeanen vaker en korter willen gen, WOrden meegeteld reizen. Wanneer dat lukt groeit het toerisme met glans uit tot de groot ste en meest aantrekkelijke be drijfstak van Nederland in het jaar 2000. Dit concluderen elf toeristi sche branche-organisaties na een gezamenlijk onderzoek naar de ge volgen van de Europese eenwor ding voor het Nederlands toerisme. Handel chemicaliën In het kader van de drugsbestrij ding heeft de Europese Commissie Van onze correspondent DEN HAAG - De Koninklijke Maatschappij De Schelde in Vlis- singen ziet mogelijkheden zich weer in de civiele scheepsbouw te begeven. De markt hiervoor is de laatste jaren aan het aantrekken de autotransport en de prijzen zijn gestegen. Direc- die De Schelde tievoorzitter De Smit vertelde gis teren tijdens de presentatie van het jaarverslag over 1989 dat zijn bedrijf de markt aan het testen is. Inmiddels is in het buitenland al een aantal offertes uitgebracht. Jarenlang bouwde De Schelde alleen oorlogsschepen, schepen afgeleverd. De Smit re kent daarbij -wel op overheids subsidie om weer op civiele sche pen over te gaan. De directievoor zitter denkt daarbij aan tamelijk gespecialiseerde schepen, zoals i koelschepen het verleden heeft, gebouwd. De Smit: "Ik zie ons nog niet zo gauw grote tank ers of bulkcarriers bouwen. Trou wens, daar hebben we ook de mo gelijkheden niet voor. We kunnen niet boven de 40.000 ton gaan". De Schelde heet zijn hoop get- seld op het zogenaamde surface- de defensiebudgetten overal da- effect ship, een veerboot als len is dat niet meer aantrekkelijk, soort catamaran dat het bedrijf ii de uitstaande kredieten te bekor- currenten in Europa, GOUDA (GPD/ANP) De detail- van door een derde geleverde for- handelsorganisatie RetailNet in mule. Na de overa Gouda neemt de 450 boeken- en waar nu nog 969 i tijdschriftwinkels van Bruna over zal RetailNet (dat voor 60 procent e van Bührmann-Tetterode en de ke- gendom van KBB is) de distributie verwacht dat de kennis van spe- tens De Boekelier en Meneer Kees van tijdschriften en boeken uitbe- ciaalzaken die RetailNet heeft. (86 winkels) van VNU over. De di- steden aan Aldipress in De Meem, toe leidt dat Bruna e rectie wil niet zeggen hoe veel geld die deze activiteiten vanuit het dis- daarmee gemoeid is, maar de finan- tributiecentrum ciering geschiedt met eigen midde- voortzetten. len. Op dit moment lijdt Bruna een Om extra kracht bij te zetten aan klein verlies terwijl De Boekelier het rendementsherstel dat Bruna met inbegrip van Meneer Kees een het laatste half jaar doormaakt, satie heeft i geringe winst maakt. moeten er op termijn enige tiental- het gebied Bruna omvat behalve een hoofd- len arbeidsplaatsen op het hoofd-1 kantoor en een distributiecentrum kantoor en in het distributiecen- in Houten 450 boeken- en tijdschrif- trum verdwijnen. Daarbij wordt er tenwinkels. Hiervan worden er 350 op franchise-basis geëxploiteerd. Franchise is in dit verband het voe ren van een onderneming op basis Bruna en De Boekelier, waarbinnen Bruna, de keten Meneer Kees zal worden werken, ondergebracht, naast elkaar laten bestaan en uitbouwen. De directie De Boekelier r niet al te lange tijd aanzienlijk Houten zal betere resultaten gaan boeken. De rname heeft hier geen gevolgen r de werkgelegenheid. De Goudse detailhandelsorgani- 765 vestigingen (op mode, vrije tijd, wo- I ninginrichting, persoonlijke verzor- I ging) waarvan 477 op franchise-ba- Door de overnames komt het to- Rekenhof verwijt EG gesjoemel en slordigheid bij landbouwexport an onze correspondent Hans de Bruijn gisteren voorgesteld het toezicht op BRUSSEL (GPD) - De controle op gisteren gepubliceerd rapport van vorig jaar in de Hamburgse haven de opkoop en opslag van de produk- het Europese Rekenhof, de instel- zagen. Daar werd uit de achterkant ten. ling die de uitgaven van de EG moet van een vrachtschip een grote partij Maar volgens het Rekenhof is landbouwprodukten controleren. Volgens het Hof is het graan geladen, in een silo aan de wal vaak niet duidelijk hoe die subsidie ornor proces van toekenning van en con- opgeslagen en een dag later weer wordt vastgesteld en of er wel een öCfierper de uitvoer naar niet-EG-lande'n rammelt en oplosmiddelen, die niet alleen wel Nederland als in andere EG-ïid- trole op de exportsubsidies zo on- aan de voorkant dienen als grondstoffen van als verf staten aan alle kanten. De douane- doorzichtig, dat fraude in de hand geladen. goed nodig. diensten blijken niet op hun taak wordtgewerkt. berekend, waardoor veel graan, vlees en boter onrechtmatig wor den uitgevoerd. Het gevolg daarvan is dat expor- volgens de RetailNet-hoofddirectie taal aantal vestigingspunten op aar gestreefd ontslagen te voorko- meer dan 1300. Over 1989 is een len. winst gemaakt van 9,3 miljoen gul- RetailNet wil de winkelformules den. Dat is 33 procent meer dan over 1988. De omzet steeg met 16 procent tot 661 miljoen gulden. De Dienstenbond FNV heeft gro te problemen met de ondoorzichtig heid van de bewegingen van Bühr mann-Tetterode. "Bruna is met een soort veilingmethode te koop aan geboden", aldus bestuurder L. Voormeulen. "De hele zaak heeft zich achter gesloten deuren in een computersfeer afgespeeld, waar door wij er geen enkel zicht op had- De bond heeft daarover een klacht ingediend bij de Sociaal Eco nomische Raad. Aan enkele belangrijke eisen van de vakbond heeft Bührmann Tette- ben gemaakt aan onderbieding prijzen. Nooit is van overmatige Jen' subsidies sprake geweest. zijn bij de bereiding van drugs, Prijs treinkaartje Met ingang van aanstaande morgen moeten de treinreizigers in Polen teurs 1 Door deze handelwijze werd het vele miljoenen teveel betaald De Europese Commissie, verant- graan, dat uit Frankrijk afkomstig subsidies. Hoeveel wordt niet woordelijk voor de subsidies, heeft was en als bestemming de Sovjetu- gegeven, maar I de kritiek al fel van de hand gewe- nie had, plotseling Duits graan. Zo wel voorbeelden Zij verwerpt de conclusies een konden de exporteurs een flinke hetzelfde schip rechtmatig beroep op wordt ge- Het Rekenhof is nog scherper vanuu,.u JM BSP daan. Volgens het Hof is daardoor zijn kritiek op de controle door de ro(^e overigens wel voldaan Zo wil- ~;i;1 douanediensten in de lidstaten, die de de bond dat de dat namens de EG doen Nederland derlands karakter [het rapport bevat springt er met Denemarken nog het tweede beste uit wat de contrle betreft, kanaal' nook in ons land glippen heelr Zo werd een partij boter het dubbele moeten gaan betalen vele miljoenen guldens slechte boekhouding te hebben bij- subsidie opstrijken, die de Europe- Sovjetunie, waar Moskou 350.000 wat verkeerde gevallen door de r EG-exportsubsidies kunnen gehouden en subsidiegeld r de i kaartje. Dit is het gevolg opstrijken, die zij anders wellicht balk te hebben gesmeten. Het Re- de uitvoer Commissie had toegezegd gulden hogere brandstofkosten, ande- niet gekregen zouden hebben. Ook kenhof wordt verweten slordig te graan naar de Sovjetunie, overtollig Duits eerd prijsstijgingen iti de overheidssubsidie. verlaging het toezicht van de EG zelf en de werk te zijn gegaan. Satellietgebruik Het luchtverkeer zal veiliger wor den nu Amerikaanse en Russische satellieten in één systeem worden samengevoegd. Ondernemingen uit de Verenigde Staten en luchtvaart functionarissen uit de Sovjetunie hebben hierover een voorlopig ak koord bereikt. Het Russische sys teem Glonass en het Amerikaanse systeem GPS worden tegen het midden van de jaren negentig werk- m in één systeem. Gebrek aan overleg De ambtenarenbonden hebben gis teren via een kort geding van de ge meente Amsterdam geëist dat zij beter en meer overlegt over wijzi gingen in de rechtspositie van de 28.000 gemeente-ambtenaren. Het geding is angespannen door de ambtenarenbonden AbvaKabo en CFO en ondersteund door de Amb- tenarencentrale en de CNAF. Cao naleven De Vervoersbond FNV heeft giste- i in kort geding voor de president i de Rotterdamse rechtbank, mr. F. ter Kuile, geëist dat ook fruitover- slagbedrijf Seaport ziöh aan de cao afspraken houdt. Het klopt volgens de bond niet in piektijden personeel, vaaK na de normale taak nog eens vier of zelfs acht uur overwerkt. waarop de exportsubsidies worden vastgesteld en toegekend, deugt van geen kant. Die scherpe kritiek staat in een Frauduleus Een voorbeeld uit het rapport is wat twee inspecteurs van het Hof in mei De Europese Commissie kwam weliswaar later achter deze gang Het rapport bevat nog van zaken en greep in. Maar volgens ze voorbeelden I het Europese Rekenhof betaalde, gesubsidi- bijna twee miljoen. Libië kreeg een partij rundvlees ter waar de van 40.000 gulden, waar de ex porteur het dubbele voor ontving. de- veelheden hebben. Een was dat hpt 'vakhandels- J Bruna gewaarborgd zou zijn. De werknemersorganisatie wilde niet dat de boeken- en tijd schriftenwinkels 'een soort Blok- Zo aanvaardde de Neder andse ker-winkels' zouden worden, douane fotokopieën van rekenin- Voormeulen vertrouwt erop dat gen werden uitvoerdocumenten de transactie zonder gedwongen goedgekeurd waarop andere hoe- ontsiagen kan passeren. Of er ar- gewichten stonden beidsplaatsen verloren gaan. zei hij ADVERTENTIE 4ggje uit kado krijgen? Dat kan nu ook met de ^Pt-\-fcgvschcnkb«jn. Hen feest om te krijgen en natuurlijk om te geven. Want de VW geschenkbon geeft toegang tot allerlei topattracties in Nederland. Zoals pretpar ken, dierentuinen, kastelen, musea en nog veel meer. Hen slim kado waaraan 't hek- gezin plezier kan beleven. uM EEN PRIMA IDEE VOOR DE PINKSTERDAGEN! vermeld dan op de rekeningen en ~0g nteTE weten!^^ïk heb er abso- De Europese Commissie wijst de werden inspecties oppervlakkig luut geen zicht op of het om tiental- waarop kritiek op alle onderdelen van de uitgevoerd. Het bleek in die geval- - - - i te kun- hand. Volgens haar zijn de subsi- len om speciaal voor de gelegenheid ie subsi- diefc op een normale wijze tot stand gemaakte rekeningen te gaan. vctuwm uvci diepotten van de EG. Dat gebeurt gekomen, waarbij rekening is ge- Van 338 steekproeven bij de uit- ongeveer 1000 volledige arbeids- Het Rekenhof somt in zijn lijvige rapport een grote reeks gevallen op, maakt waarbij de Europese Commissie door alleen de laagste bieder subsi- kon worden aangevraagd, zó stelt voorbeeld handelaars te werk gaan profiteren len of om nul arbeidsplaatsen gaat", zei hij. Bij Bruna werken in totaal bijna 2000 mensen, verdeeld houden met de wereldmarktprij- voer van vlees werd in 104 gevallen plaatsen. slordig zou zijn omgesprongen met die kreeg, de regels voor de gesubsidieerde Dat subsidie moest het Hof. Ook werden in de haven Rotterdam vrachten goedge- landbouwprodukten worden gegeven, kwam omdat zich keurd, terwijl de vrachtdocumen- niet-EG-landen. De Europese de bewuste levering i Commissie wijst die beschuldigin- niet-EG-land onvoldoende hande gen echter van de hand. In 1988, het jaar waarop het derzoek slaat, verstrekte de EG voor ruim 16 miljard gulden aan ex portsubsidies, tweederde van de to tale landbouwuitgaven. Die subsi dies werden gegeven om de EG te verlossen van de (toen nog) enorme overschotten in de Gemeenschap aan melk, vlees en graan. Kritiek Omdat de prijs van deze produkten op de wereldmarkt lager ligt dan in de EG zelf, worden exportsubsidies gegeven, zodat de producenten niets tekort komen. De subsidies zijn het belangrijkste instrument van het EG-landbouwbeleid gewor den. Er gaat meer geld in om dan in laars aanboden. De Commissie be strijdt echter zich schuldig te heb- ADVERTENTIE VAN KALMTH0UT LEASING 02503-12585 DE COMFORTABELE WEG IN AUTOLEASING ten niet in orde Bij de export1 216.000 zakken v Frankrijk weert 'gekke koeien' i 50 kilo suiker, PARIJS (Rtr/AFP) - Frankrijk laag gecontroleerd. Op dezelfde Groot-Brittannië verboden. De 118.000 ton gerst, 144.000 ton mais den runderen heeft gedood. Ais het 'Britse virus' (Bovine Spongiform Encephalopathy-BSE) zen gecontroleerd die toevallig tij- geen gevaar oplevert voor de volks- dens het laden en lossen kapot gin- gezondheid, trekt Frankrijk de im- gen of op de grond vielen. Het Rekenhof dringt e de EG-lidstaten hun controles i portstop Oostenrijk heeft dinsdag al i zelfde maatregel genomen. beteren. De Europese Commissie, Bondsrepubliek Duitsland stelde i: De i de lidstaten die troles uitvoeren, wordt gemaand beter op die uitvoering toe te zien. De Commissie heeft overigens al maatregelen genomen voorkomen. november al een invoerverbod De andere landen van de Europese Gemeenschap hebben de invoer van levende runderen ouder dan zes fraude te maanden uit Groot-Brittannië ver boden.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 5