Aiie Luyendijk blijft nuchter Van Poppel mist opnieuw de slag «r? S Plotselinge dood gevolg van afwijking Philip Cocu naar Vitesse mmmr UDINE (ANP) - In de al dertien dagen durende Giro-film over het leven van Gianni Bugno en alle daartoe behorende randzaken, speelt de ploeg van Peter Post slechts een matig betaalde figurantenrol. De klassementsrijders verzaken hun sportieve plicht, ontsnappingen worden gemist en 's werelds snelste benen missen de macht de Italiaanse sprintbende achter zich te houden. Jean-Paul van Poppel werd gisteren al ruim voor de streep van de dertiende etappe naar een kansloze positie ge drukt. De etappewinst ging naar de niets ontziende Mario Cipollini. Opnieuw dus geen 'Van Poppel-dag'. Voor Peter Post is het even wennen. De Giro bracht de peperdure forma tie de afgelopen jaren steeds wel en kele successen. Rose truien voor Breukink en sprintzeges van Freu- ler en Van Poppel leverden de ploeg gezag op bij de Azurri. In de 73ste Ronde van Italië staat de ploeg voorlopig nog op nul, zonder'ook maar in de buurt te zijn geweest van één zege. Post, dinsdag in Italië ge arriveerd, doet de matige prestaties met een glimlach af. „Het zijn ook maar mensen", is zijn geliefde stel ling in moeilijke tijden. Diep in zijn hart moet het voor hem echter moeilijk te verkroppen zijn, dat zijn ploeg geen enkele rol van betekenis speelt. „We wachten op betere tij den", sloot hij de deceptie van Panasonic af. Gisteren had de ommekeer moeten worden. De dertiende etappe was opnieuw voor de sprinters. Het pe loton legde zich daarbij neer. Met een kwakkelgang sleepte de groep zich van Baselga di Pine naar de studentenstad Udine, op weg naar het uitstapje in Oostenrijk. Van Poppel had het aankomsttrajekt nog eens goed in zijn hoofd geprent, om een nieuwe tegenvaller te voor komen. Alleen willen de finales in Italië nog wel eens afwijken van wat er op een kaart staat aangegeven. Voor elke sprint duikt wel een on verwachte bocht op. Zo ook in Udi ne,. waar plotseling voor de streep se naar links was opge- De vedetten van het Italiaanse sprintersvak weten daar wel raad mee. Met gevaar voor eigen én an dermans leven worden de laatste obstakels genomen, hopend op een gunstige afloop. Mario Cipollini was woensdag weer één van die ge- lukkige waaghalzen. Van Poppel kwam niet eens aan sprinten toe. Diens reputatie speelt hem al voor de laatste kilometer parten. De Italianen sluiten hem in of zetten hem klem. Het resultaat is tot nu toe in de Giro honderd pro cent geweest. „Iemand in vorm heeft daar weinig moeite mee. Dan mogen er tien 'bochten in het laatste stuk zitten. Momenteel schiet ik ge woon zelf tekort", aldus Van Pop pel. Niet alleen de sprinter, maar ook zijn ploeggenoten waren teleurge steld. Voor de vijfde keer bleef het slopende werk in de finale zonder succes. „De spoeling wordt dun", keek Theo de Rooy vast vooruit naar de laatste week. „We verliezen het vertrouwen niet in Van Pop pel." Vorig jaar won de Bilthove- naar nog twee ritten in de Giro, om vervolgens in de Tour compleet te falen. „Ik heb het liever dat hij dat dit jaar andersom doet. Maar het loopt inderdaad niet lekker", aldus Rooks, die nog steeds veel hinder ondervindt van zijn ribblessure. Van Poppel mist al dagen zijn maatje Freuler. De Zwitser, uitge vallen door een darminfectie, voelt zich veel beter thuis in het Italiaan se smijtwerk. „Als baanrenner kan hij zich beter staande houden in de ze bende", aldus Van Poppel. Daar naast missen helpers als Peiper en Rozendal de kwaliteiten van een tempobeul als Talen. Van Poppel heeft de pech, dat de meeste Italiaanse ploegen voorna melijk op dagsuccessen van hun sprinters gokken. Over klasse mentsrenners beschikken ze niet, waardoor alle aandacht op de mas saspurts terecht komt. Del Tongo deed er gister alles aan de speel kaart Cipollini aan bod te laten ko men. Van Poppel werd al vroeg voor het blok gezet. De Italiaan, die dit seizoen al eens in de Tirreno - Adriatico gedeklasseerd werd na dat hij als een bokser om zich heen had gemept, maakte dit keer met zijn benen het voorbereidende werk af. Voor Van Poppel resten nog twee mogelijkheden zijn repu tatie van sprintkanon te behouden. Dat zal Post ook gelegen komen. BOSKOOP De oud-internationals hebben gisteravond een verrassende nederlaag geleden tegen een versterkt elftal van Floreant. Het door vijfhonderd toeschouwers bijgewoonde duel, bedoeld als opwarmer vóór het 35ste Luilakprogramma van de Boskoopse club, eindigde in 3-2. Wilco van Leeuwen (ARC) opende in de eerste helft de score, waarna Tscheu La Ling voor de gelijkmaker tekende. Na rust bracht Wim Meutstege de oude glorie aan de leiding. Gastspelers Martin Haar en Jan van Deinsen bezorgden Floreant echter alsnog de overwinning, (foto Ben de Bruyn) AMSTERDAM (ANP) - De Ameri kaanse onderzoeker Barry Maron heeft gisteren, net als Zijn Neder landse collega-cardiologen Jos Roe- landt en Wim Mosterd eerder, bij het FIMS-congres in Amsterdam benadrukt dat plotseling overlijden van (jon6e) sporters door hartstil stand meestal te wijten is aan een onopgemerkt gebleven, vaak aan geboren hartafwijking. Doping en extreme belasting liet hij buiten be schouwing. De algemeenste doodsoorzaken zijn de myocardiopathie, een zieke lijke verdikking van de hartspier waarbij het harttussenschot dikker is dan 16 mm, en afwijkingen van de kransvaten. Een probleemgebied is ook volgens Maron het overlappen de gebied (met een tussenschotdik- te van 12-15 mm), waarin het moei lijk uit te maken is of het gaat om Rojas laat zich nakijken SANTIAGO (SID) - Roberto Ro jas, de vroegere doelman van het Chileense voetbalelftal, stelt zich onder, behandeling van een psychiater. „Ik moet me eens grondig laten nakijken", stelde Rojas vast. „Ik kan de gebeurte nissen niet van me afzetten". De doelman kwam in ops praak toen hij vorig jaar tijdens een WK-kwalificatieduel tegen Brazilië verwonding door vuur werk simuleerde. Op een bran card werd hij van het veld gedra- voor het leven toen de ware toe dracht bekend werd. Dit week einde gaf Rojas in een gesprek met een Chileense .krant toe zichzelf te hebben verwond met een mesje. De werknemers van de recht bank in de Cagliari hebben een vrij weekeinde moeten inleve ren. De plaatselijke autoriteiten zijn zo bevreesd voor suppor- tersrellen tijdens het duel tus sen Engeland en Nederland dat ze de rechtbank verplicht heb ben het weekeinde van 16 en 17 juni geopend te blijven. Daar mee hoopt men te anticiperen op de te verwachten moeilijkhe den. Een woordvoerder van de ge meente verklaarde woensdag dat men de hooligans via snel recht direct wil straffen. De noodoplossing was bovendien nodig om 'overbevolking' van de cellen te voorkomen. Regilio Tuur bokst op volle zee DEN HAAG (ANP) - In zijn zestiende partij, die hij 19 juni op volle zee op het cruiseschip Oriënt Express bokst, krijgt Regilio Tuur een Engel se tegenstander. Nadat Bill Bikoff, de manager van Tuur eerst de Fransman Moussa Sangara had afgewezen, ging de Amerikaan akkoord met de 25-jarige Engelsman Andy de Abreu. De Brit heeft een partij meer in zijn boekje staan dan Tuur. De Abreu won van zijn zestien partijen er elf, bokste twee maal onbeslist en ging drie keer als verliezer uit de ring. Tuur, die vorige week twee minuten nodig had om een Mexicaan af te drogen, won tot nu toe dertien keer. een fysiologisch, door training aan gepast sporthart of om een patholo gische afwijking. Om één zo'n geval bijtijds op te sporen, moeten vol gens Maron 200.000 mensen worden gescreend. In de Verenigde Staten kost dat onderzoek ongeveer 2000 gulden per persoon. Een bijkomend probleem is de vraag waar de verantwoordelijk heid ligt. Een arts, die een hartafwij king bij iemand heeft vastgesteld, kan de patient wettelijk niet verbie den te gaan wielrennen, maar slechts aanraden voor golf of dam men te kiezen. Een Amerikaanse basketballer nam, met een miljoe nencontract in de NBA op zak, on langs bewust van zijn hartrit mestoornis het risico, staakte voor de wedstrijd het voorgeschreven medicijngebruik omdat dat zijn spel negatief zou kunnen beinvloe- den en overleed. Zijn familie over weegt nu de dienstdoende clubarts en de trainer voor de rechter te sle pen om Financiële troost te krijgen. Een goed voorbeeld van acute hartstilstand in relatie met sportbe oefening en de aandacht van de me dia voor die zeldzame gevallen, schetste de Engelse specialist Dan Tunstall Pedoe, chef van de medi sche staf bij de marathon van Lon den waaraan dit jaar 25.000 lopers meededen met een gemiddelde leeftijd van 39 jaar. Hij becijferde dat de deelnemers in het tienjarig bestaan van het evenement, afge zien van de training, 4,8 miljoen ki lometer hadden afgelegd, ofwel 90 jaar gelopen. Tunstall Pedoe maakte sinds 1980 vier gevallen van acute hartstil stand mee. Drie lopers konden tot leven worden gewekt, de vierde, dit jaar bij nat en koud weer, bleek bij aankomst in het ziekenhuis overle den. „Death Race", kopten de popu laire bladen. De autopsie wees uit dat de man, een rolstoeler, die zijn eerste marathon reed, een ernstige- hartafwijking had (een tussenschot- dikte van 20 mm). „Er wordt dan heel gemakkelijk beweerd, dat het lopen van een ma rathon zo'n ongezonde bezigheid is. Vergeten wordt dat er veel meer mensen in bed of voor de tv dood gaan. Daar wordt geen aandacht aan besteed", zei Tunstall Pedoe. NACOMPETITIE Tweede wedstrijd Heerenveen - Emmen 2-0 (2-0). 4. Verbeek 1-0,16. Dijk 2-0. Scheidsrechter: Van de Ende. Toeschouwers: 12.500. Gele k n promoveert naar Heerenveen: Tukker; Goulooze, Groen, MacDo- nald en Richardson (33. Stehman); Dijk, Bijl, Maar ten de Jong en Andró de Jong; Verbeek en Van Dijk (85. Griffith). Emmen: Schokker; Haak, Veldwijk, Volkerink en Haverkort; De Haan, Schaap en Bosch; De Jonge, I Metz (35. Scherpen) en Smand (54. Van den Wil-1 denberg). VRIENDSCHAPPELIJK Oostenrijk - Nederland 3-2 (1-0). 3. Peel 1-0 46. Zsak 2-0,49. Pfeffer 3-0,60. Ronald Koeman 3-1 82. Van Basten 3-2. Scheidsrechter: Rossner (DDR). Toeschouwers: 48.000. Oostenrijk: Lindenberger; Russ (46. Bauer), Peel. Aigner en Streiter (25. Pfeffer); Artner (34. Zsak). Linzmaier, Schottel en Herzog; Polster (53. Ogris) en Rodax. Nederland: Van Breukelen; Van Aerle, Ronald Koeman, Rijkaard en Van Tiggelen; Vanenburg, Wouters, Erwin Koeman (66. Roy) en Witschge; Van Basten en Gullit (73. Kieft). Liechtenstein - Verenigde Staten 1-4 (1-1). 10. Vermes 0-1.11. Marxer 1-1, 53. Balboa 1-2, 66. Wynalda 1-3,75. Henderson 1-4. Toeschouwers: 2400. Verenigde Staten: Keiler (46. Meola); Krum- pe, Windischmann, Doyle en Banks; Balboa, Co- vone, Bliss (46. Stollmeyer) en Henderson; Sulli van (46. Wynalda) en Vermes (46. Murray). Zeeuws elftal - Belg» 0-7 (0-4). Doelpunten Vervoort en Wilmots (2), Van der Linden, Scifo en Albert. Toeschouwers: 1100. Bondsrepubliek Duitsland Denemarken 1-0 (1-0). 37. Völler 1-0. Scheidsrechter: Midgeley (GBr). Toeschouwers: 43.000. Duitsland: Aumann (46. Köpke): Augenthaler (46. Steiner), Kohier (77. Reuter). Buchwald en Breh- me (46. Pflügler); Hflssler (81. Hermann). Litt- barski (46. Berthold), MatthSus (67. Thon) en Bein (67. Möller); Klinsmann (67. Mill) en Völler (67. Riedle). Casalecchio di Reno (Ita, amateurs) - Colombia 1-5. enburg (DEM) 3.47,8.6. Nederlof (Sliedrecht Sp.) 3 48.2 5000 m: 1. Ten Kate (Fortis) 14.49,3, 2. Bakker (VLTC) 14.19,6. sié 5-0. Thomas Cup, mannen, halve finale: China - Dene marken 5-0. Yang - Frost 7-15,15-12 15-11. Guo- bao - Hoyer-Larsen 15-17 15-1 15-8, Tianhua - Nierhoff 15-815-9, Yongbo/Bingyi - Paulsen/Svar- rer 16-18 15-7 15-2, Kang/Hongyong - Handrup/Lund 15-5 15-5. NBA-PLAY-OFFS Detroit Pistons - Chicago Bulls 97-83 (Pistons staat met 3-2 voor in best of seven). DUINDIGT Eerste koers. 2000 m: 1Native Brookie (H. Grift) 2.31,5 - 1.19,3, 2. Esparanto Faune, 3. Eclair Dakota. Toto: winnend 1,00, plaats 1,20, 4,70, koppel 2,80, trio 120,60. Tweede koers. 1609 m i Dyoca Buitenzorg (J. van de Pijl) 2.06,7 -1.18,7,2. Duke Hanover, 3. Cya van de Lente. Toto: win nend 9,40, plaats 2,50 1,60, koppel 22,20, trio 106,00. Derde koers, 1000 m: 1. Ridge Rose (D. Klomp) 1.03,4, 2. Squeaky Clean. 3. Mc Gyver. Niet gestart: Well Prince. Boxberger Consul en Roy. Toto: winnend 2,80, plaats 1.30.1.40. koppel 2,90, trio 5,00. Vierde koers. 2600 m-1. Ebolt Tet- ka (G. Smit) 3.31,3 -1.21,3, 2. Danme J. 3. Eric Clapton If. Niet gestart: Dazraff B. Toto: winnend 2,30, plaats 1101,201,30koppel 4,50, trio 89,40. Vijfde koers, 2000 m: 1. Dutch Hanover (J. Ruij- grok) Z40.7 - 1.20,4, 2. Balans Performer. 3. Chess Darby, 4. Clareina Hanover. Toto: winnend 2,90. plaats 1.201.501.30. koppel 9,80, tno 45.70. BUITENL. VOETBAL ZWITSERLAND Play off-ronde, veertiende en laatste speeldag: Grasshoppers - FC Lugano 3-0, Lausanne Sports - FC Luzem 3-0, Xamax Neuchatel - FC Sion 1-0, FC St. Gallen - Young Boys 3-1. Grasshoppers 14-31 Neuchatel 14-30 Lausanne 14-31 Luzem 14-28 AVONDWEDSTRIJD PAPENDAL 1500 m: 1. Van Helden (VLTC) 3.44,1,2. Jaspers (AV Haarlem) 3.44,6, 3. Van de Worp (Argo 77) 3.47,2,4. Bloemendaal (Lycurgus) 3.47,5,5. Aard- Zes steden willen WK in 1994 NEW YORK (Reuter) - Zes Amerikaanse steden hebben belangstelling voor de finale om het wereldkampioenschap voetbal van 1994. Dallas, Los Angeles. Miami, Washington D.C, Kansas City en Seattle lieten het organisatiecomit'e weten de eindstrijd van het toernooi na Italië bin- nen hun grenzen te willen halen. Liefst 26 Amerikaanse steden zullen tijdens de eindronde in Italië vertegenwoordigd zijn. Dat is tevens het aantal dat graag WK-wedstrij- den wil hebben. Het ligt echter in de bedoeling dat het toernooi in acht tot twaalf steden wordt gehouden. Comitévoorzitter Scott LeTellier maakte bekend nog meer kandidaten te verwachten. De aanmeldings termijn sluit op 10 december. Na Judy-zege in VS tot superster gebombardeerd SCOTTSDALE/ROSMALEN (GPD) - Lachend hoort Arie Luyendijk de krantenkoppen voorlezen na zijn klinkende overwinning in de 500-mijls race van Indianapolis afgelo pen zondag: „'Van nobody tot superstar', dat valt hier in Amerika wel mee hoor. Dat geldt misschien voor Neder land, daar word je snel vergeten. Ik vraag me trouwens af hoe bekend de namen van de supersterren van Amerikaan se autosport in Holland zijn? Wie kent Unser, Andretti, Foyt?" Arie Luyendijk (36) is bezig aan zijn klein om van daar uit een echte negende_ seizoen in de Verenigde doorbraak te maken". Paplepel Staten. Eerst gaf hij de toon aanjn de formule Super V, nadat hij ii ropa in de formule V, bijgestaan Luyendijk kreeg de liefde a door vader Jaap, vrijwel alles klasse op zijn beetje in de schaduw te rijden. Jan autosport met de paplepel ingego- had geschre- ten. Vader Jaap was een begaafde pech een monteur en een fanatieke coureur. Jan Lam- In en rond vaders garage in Hoog- Europees- vliet kroop Arie al als negenjarige trok veel publiciteit", Huub Rothengatter toen, met Jan, in het Racing Team voor Zandvoort. Aanvankelijk bleef ik zaten Arie in de schaduw van vader Jaap, die zijn bijnaam van 'vliegende Holland. Wij waren een heel ambi- grootvader' bleef waarmaken. Later tieus stelletje. Jan ging door in de trok het duo langs de Europese formule 1; dat werd niet zo'n Huub ging naar de formule 2 uiteindelijk naar Amerika. Ik had altijd al een beetje gezworven. Ik was een jaar in Afrika geweest, maar daar kon ik niet zo aarden. De cuits. Arie Luyendijk werd door een ik Westduitse relatie in contact ge bracht met Wilbur Bunce, die een formule super V-team runde in Cali- fornië. De super V gold als voor voorpro- Een legertje fotografen zoekt i prima. autosport in Europa bleef toch trek- gramma van de Indy-races. In 1984 ken, alleen was er geen droge boter- behaalde Luyendijk jr. de Ameri- ham te verdienen. Nederland is te kaanse super V-titel. Aat Groene- velt, een uit Rotterdam afkomstige nen geworden. Ik heb hier een eigen fan-club. Door de televisie is auto- 'Nederlandse nobody* zich sport ongelofelijk populair in d« Verenigde Saten. Naar de wedstrij dé prent. Arie Luyendijk vindt het klaarblijkelijk allemaal (foto AP) Provimi-team. Toch verwierf de uitrazen en in de finale mijn kans ARNHEM (GPD) - Vitesse heeft linkerspits Philip Cocu voor vier jaar vastgelegd. De Arnhemse ere- divisionist bereikte gistermiddag een akkoord met de 19-jarige speler van AZ. De clubs waren al eerder tot overeenstemming gekomen. Co cu kost Vitesse ongeveer vier ton. In een eerder stadium trok de Arnhemse formatie Ton van Bremen van eerste-divisieclub Ex celsior aan. Hij tekende voor drie jaar. Met de komst van Cocu, op wie Vitesse na die vier jaar nog een op tie van een seizoen heeft, heeft de club de selectie zo goed als rond. Voorzitter Karei Aalbers moet al leen de transfer van Arjan Vermeu len hij is eigendom van PSV en speelde de voorbije twee seizoenen op huurbasis bij Vitesse nog afronden. Frank van der Woudè speelt ko mend seizoen voor Excelsior. De 24- jarige verdediger/middenvelder te- kalfsvlees- en veevoederproducent, had Arie onder zijn hoede genomen. Dankzij de steun van Groenevelts bedrijf Provimi debuteerde hij in de Indianapolis-wagens. Deze wagens band. De taktiek ver- lijken uiterlijk veel op formule 1-bo- met lides, maar de regels zijn heel ver- den komen honderdduizenden basis manente plaats in de top-tien Indianapolis-formule. Een goede per- gegrepen. Ik heb zoveel mogelijk de motor gespaard. Eigenlijk neb ik ronde of zes van de 200 goed belegde boter- voluit gereden. Dat „Autosport, vaak verreden op ook ander aanbiedingen: zoals kombanen, is hier heel spectaculair. Er zijn crashes aan de lopende band. De taktiek is voor een deel Mans. In Frankrijk werd het vorig ook afgestemd op deze ongelukken, jaar een flop, maar op kombaan i ham als professional. Er kwamen fase, toen ik Bobby Rahal inhaalde. »en Ik wilde Rahal moreel kraken en de hem doen geloven dat hij geen kans had". het voormalige schillend. Zo wordt er meer opgelet dat de onderlinge verschillen niet te groot worden, waardoor een span- DS'79, waar hij sedert '88 actief was, Bij SW verlengde Jos Luhu- ^00.1 women, waaraoor een span- kay zijn verbintenis met twee jaar. De oud-VW'er wilde eerst terug waarborgd. De organisatie CART naar Limburg, maar de contacten waakt hierover. r met Fortuna Sittard werden verbro- Zijn start was uitstekend. In Ameri- maakt het kleurrijk, daar komt het maand mei (zo lang duren de Arie Luyendijk slaagde volledig - zijn opzet. De roem die de zege in ing met de Arie Luyendijk gaf zijn verblijf in Indianapolis met zich meebrengt is formule 1. Vorig jaar was ik zelf het de VS afgelopen zondag veel glans onbetaalbaar en zinkt in het niet bij met zijn zege in Indianapolis. In de hoofdprijs 1966 won Graham Hill als laatste den- Helaas, vaak met veel lichamelijke Florida finishte hij ooit als tweede, schade, zeker in vergelijking met de slachtoffer met een gebroken been. Maar je rijdt gewcon dopr. In een rolstoel of op krukken in de pits Europeaan deze klassieke wed- staan is hier heel gewoon. Dat strijd. Luyendijk was de hele ken. Luhukay legde gisteren aanbieding naast zich ka, waar alle resulaten zorgvuldig BW Den Bosch Worden bijgehouden, kwam hij al in zijn eerste Indy-seizoen in de ge- grote publiek op af'. "Een factor van belang i bereidingen op de race) al snel in natuur- zijn Lola-Chevrolet. Hij kwalificeer- Grasshoppers heeft gisteravond schiedenisboeken van 1985 voor: de ternauwernood de 21ste landstitel snelste pitstop, en de eretitel lijk ook het prijzengeld. De bedra- de zich met de derde trainingsfijd veilig kunnen stellen. De ploeg v met 3-0 van Lugano en werd door gen zijn enorm, ze gaan elk voorstel lingsvermogen te boven. Men is i mocht op de eerste startrij plaats- De taktiek die hij opstelde Amerika een stuk materialistischer met zijn stalbaas Doug Shierson dan in Europa. Een Amerikaan bleek in de lange klassieker s dat resultaat, ten koste van Lausën- scheiding bezorgde hem een vaste drukt nu eenmaal graag zijn voor- vol., Indiana- spoed en geluk uit in dollars. Wie „Je moet wat geluk hebben, Sports, op doelsaldo kampioen plaats in het van Zwitserland. Harald Kohr had polis, met twee doelpunten een belang rijk aandeel in de beslissende zege. Maandag kan de ploeg zich voor de ka", zegt Arie Luyendijk, „n negende keer in het bestaan i m'n huwelijk met Mieke zijn 1 kende een éénjarig contract. De tel. keren van de dubbel. Tegenstander Amerika gaan wonen. Ons zoontje selhoff, de hoofdrolspeler uit de tv- i de bekerfinale is Xamax Neucha- Arie gaat inmiddels hier naar school het meeste verdient, krijgt de r te fans, zo gaat dat hier".Het succes kwam Arie Luyendijk echter niet öpTlëbëlangrUkste race in zijn aangewaaid. Hij moest er keihard loopbaan. „Onze strategie heeft uit werken. Ook nadat David Has- stekend gewerkt, hoewel ik bij iede- i zijn zelf bijna ook Amerika- - pitstop wat moest spelen met de Knight Rider mede-eigenaar afstelling en bandenkeuze. Ik heb geworden van Groenevelts concurrentie als het ware laten pion's, 3. Birmana B. Niet gestart: Ambar. Toto: winnend 9.00, plaats 2,00 2,30, koppel 8,00, trio 102,70. Zevende koers, 1300 m: 1. Appoline (M. Watlow) 1.22,2,2. Tequila's Reet. 3. Ranska. Niet gestart: Lets Be Great, Spanish Warrior, Dusty Mountain. Toto: winnend 5,50, plaats 1,80 1,80, koppel 8,30, trio 74,60. Achtste koers, 2000 m: 1. Puritan's Pride (A. v.d. Blonk) 2.38,1 -1.19.1. 2. Errogate Way, 3. Excellent Fox, 4. Evita Uithuizen. Toto: winnend 2,00, plaats 1,20 2,20 1,40, koppel 10,00, trio 21,80, kwartet 62,60. Negende koers. 2000 m: 1. Diego Buitenzorg (G. v. Eykelenborg) 2.40,4 1.20,2.2. Glad Laurelton. 3. Chris Wielin- ga. Toto: winnend 1,20, plaats 1,00 1,20, koppel 4,70, trio 31,20. W-5 Spel: 5-11-1-6-7, uitbetaling: 1.987.20. Omzet totalisator: 166.127,00. OPEN FRANSE Tweede ronde: Leconte (Fra) - Oresar (Joe) 6-4 6- 26-1Courier (VSt/13) Srejber (Tsi) 7-66-12-66- 2. Javier Sanchez (Spa) - Rebolledo (Chi) 6-4 7-6 6-2, Agassi (VSt/3) - Woodbridge (Aus) 7-5 6-1 6- 3, Arrese (Spa) - Santoro (Fra) 4-6 6-3 6-2 6-2, An derson (Aus) - Marquez (Por) 7-5 6-3 6-1, Tsjesnokov (Sov/8) - Fleurian (Fra) 7-6 6-2 6-0. Anderson (Aus) - Marques (Por) 7-5 6-3 6-1Davin (Arg) Mancini (Arg) 6-3 5-7 7-5 6-1Azar (Arg) - Strelba (Tsj) 3-6 6-4 4-6 6-3 6-4, Kulti (Zwe) - Hlasek (Zwi) 6-2 6-4 6-4, Boetsch (Fra) - Bloom (Isr) 6-2 6-1 6-0, Perez Roldan (Arg/15) - Tsjerkas- ov (Sov) 7-5 6-4 6-3, Chang (VSt/i 1- Rosset (Zwi) 7-5 4-6 6-4 6-3), Noah (Fra) - Sznajder (Can) 6-4 5-7 6-4 6-4, Bergström (Zwe) - Wilkinson (VSt) 6-46-2 6-1, Svensson (Zwe) - Bruguera (Spa) 2-6 2-6 6-4 6-4 6-0. Vrouwen Tweede ronde: Sabatini (Arg/4) - Sloane (VSt) 6-0 5-7 6-1, Zrubakova (Tsj) - Strandelund (Zwe) 6-1 7-6, Probst (BrD) - Romano (Ita) 6-2 4-6 7-5, Graf (BrD/1) - Santrock (VSt) 6-1 6-2, Temesvari (Hon) Simpson (Can) 7-6 6-2, Benjamin (VSt) Na (VSt) 7-6 6-3, Cecchini (Ita) - Amiach (Fra) 6-2 6-1, Lapi (Ita) - Javer (GBr) 6-1 6-1, Novotna (Tsj/11) - Schultz (Ned) 6-3 6-1Tauziat (Fra/15) Hack (Fra) 6-2 3-6 6-3, Herreman (Fra) Sawamatsu (Jap) 6- 1 6-3, Provis (Aus) - Pampoulova (Bul) 6-4 6-2, Martinez (Spa/9) Etchmendy (Fra) 7-6 6-3, Ma- leeva (Bul/8) Faber (VSt) 7-5 6-1, Halard (Fra) - Medvedeva (Sov) 6-2 4-6 6-4, Sviglerova (Tsj) - Van Rensburg (ZAf) 6-3 7-6, Shelton/Youl (VS- t/Aus) - Albano/de la Pena (Arg) 4-6 6-2 6-4. GIRO Dertiende etappe. Baselga di Pine Udine: 1. Ci pollini (Ita) 224 km in 5.43.35. 2. Abdoesjaparov (Sov), 3. Di Basco (Ita). 4. Rosola (Ka). 5. Fidanza (Ita), 6. Bontempi (Ita). 7. Wust (BrD), 8. Anderson (Aus), 9. Van Poppel (Ned). 10. Baffi (Ita), 11. Pagnin(lta), 12. Citterio (Ita), 13. Strazzer (Ita), 14. Pellicone (Ita), 15. Sörensen (Den), 16. Martinello (Ita), 17. Bortolami (Ita), 18. Rodriguez (Spa), 19. Ballerini (Ita), 20. Lavainne (Fra), 27. Schalkers (Ned), 42. Theunisse, 58. Siemons. 61. De Ko ning. 74. Mottet (Fra), 79. Bugno (Ita), 85. Rozend al, 86. De Rooy, 97. Giovannetti (Ita), 104. Lam mens, 130. Ducrot, 135. Rooks allen zelfde tijd als Cipollini, 175. en laatste Espinosa (Spa) 0.35. Algemeen klassement: 1Bugno 61.06.30,2. Gio vannetti 4.16,3. Mottet 4.17,4. Echave (Spa) 4 49. 5 Halupczok (Pol) 5.10,6. Poetnikov (Sov) 5.22, 7 Lejarreta (Spa) 6.10,8. Oegroemov (Sov) 6.51, 9. Chiupponi (Ita) 6.55.10. Chozas (Spa) 7.11,11. Chkxxioli (Ita) 8.32,12. Philipot (Fra) 9.12,13. Lel- li (Ita) 9.36,14. Chiappucci (Ita) 12.17,16. Jaskula (Pol) 12.47,16. Lecchi (Ita) 12.59, 17. Anderson 13.04, 18. Sierra (Ven) 14 07, 19. Theunisse 14.31, 20. Visentini (Ita) 16.43,73. Rooks 58.40, 81. De Koning 1.06.33. 113. Schalkers 1.36.42. 119. Ducrot 1.41.01,135. Rozendal 1.53.30,158: Van Poppel 2.08.40.170. De Rooy 2.26.15,171. Lammens 2.28.54,172 Siemons 2.30.04,175. en laatste Citterio (Ita) 2.54.54. RONDE VAN ASTURIÉ Tweede etappe Aviles - Llanes: 1Dhaenens (Bel) 203 km in 5.27.43, 2. Manoio Deigado (Spa). 3. Manuel Jorge Dominguez (Spa) 0.01, 4. Nijdam (Ned) 1.05, 5 Harris (GBr). 6. Kenneth Weltz (Den), 7. Gutierrez (Spa). 8. Ludwig (DDR), 9. Esparza (Spa), 10. Guay (Fra), 14. Hermans, 16. Van Aert, 24. Cordes, 29. Winnen, 34. Den Bak ker, 39. Jakobs, 41Arntz, 43. Breukink. 48. De Vries, 49. Bouwmans, 50. Van Orsouw, 60. Maas- sen, 63. Poels, 103. Talen, zelfde t.jd als Nijdam. Algemeen klassement: 1. Dominguez 8.21.56, 2. Dhaenens 0.08, 3. Delgado 0.39, 4. Alcaia (Mex) 0.51, 5. Breukink 0.52, 6. Miguel Angel Martinez (Spa) 0.57, 7. Cabestany 0.57. 8. Indurain (Spa) 0.59, 9. Lukin (Spa) 0.59,10. Fuster (Spa) 1.04, 11. Maassen 1.07, 12. Nijdam 1.07, 16. Cordes 1.09. 17. De Vries 1.09. 18. Arntz 1.12, 20. Van Aert 1.12. 26. Jakobs 1.17, 35. Talen 1.21, 44. Bouwmans 1.26.46. Winnen 1.26.50. Den Bakker 1.31.51Van Orsouw 1.3170. Hermans 1.42.77. Poels 1.45. DUAPHINÉ LIBERÉ Derde etappe, Annonay - Aubenas: 1. Rominger (Zwi) 171 km in 4.25.07 (met bonificatie 4.24.57), 2. Gölz (BrD) (met bonificatie 4.25.01), 3. Meijia (Col) (met bonificatie) 4.25.08) zelfde tijd als Ro minger. 4. Pensee (Fra) oo 0.06. Algemeen klassement: 1. Golz 12.53.38, 2. Ro minger op 0.11, 3. Meijia 0.22, 4. Parra 0.31, 5. Moreels 0.40, 6. Palacio (Col) 0.40, 7. Kvalsvoll 0.42, 8. Le Clercq 0.42, 9. Jerome Simon (Fra) 0.44,10. Claveyrolat 0.46,11. Ledanois. 12. Ma-, douas, 13. Leblanc, 14. Delion, 15. Roche zelfde tijd als Claveyrolat. Ex-voetballer moet brommen DÜSSELDORF (AFP) - Kees Bregman is gistermiddag in Düsseldorf veroordeeld tot een gevangenisstraf van drie-en-een-halfjaar. De Ne derlander, die grote successen vierde bij MSV Duisburg, kreeg die straf opgelegd voor de smokkel van drugs. De 42-jarige Bregman werd in oktober 1989 gearresteerd toen hy op een parkeerplaats in Noord-Duitsland een kilo cocaïne wilde verkopen aan een informant van de politie. De advocaat van Bregman verklaarde in zyn pleidooi dat de voorma lige libero aan het eind van zijn voetballoopbaan, weliswaar tegen zijn wil, al amfetaminen tot zich nam. Die preparaten dienden om de voet baller fysiek op peil te houden. De rechter verklaarde dat het vrij normaal is dat de lichamelijke ge steldheid van een sporter na de leeftijd van dertig jaar minder wordt. Het rechtvaardigt in geen geval dat een oud-voetballer zich op het pad van de misdaad begeeft.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 19