Twee gouden plakken voor Laura Bosman Unicum snel uit de zorgen Lugthart helpt Zee en Duin voor derde maal aan de titel Dekker Tennis op eigen kracht naar hoofdklasse Degradatie een feit voor drie vierdeklassers Tweede plaats Van der Veer Junioren-equipe roeit succesvol Overlevingskansen Crescendo minimaal LZ-talent in de prijzen PAGINA 14 /DO/STA MAANDAG 28 MEI 1990 LEIDEN - Unicum heeft zich ge handhaafd in de hoofdklasse. In het duel tegen ELTV 2 hadden de Lei- denaars slechts twee punten nodig voor lijfsbehoud. De formatie uit Eindhoven won weliswaar met 5-3, maar daalde ondanks dat resultaat af naar de eerste klasse. Al na de enkelspelen wist Uni cum zich in veilige haven. Jorn Dankaart won zijn partij tegen Stefan Noteboom met ruime cijfers: 6-4, 6-1. Kees-Jan Schuilenburg en Jaqueline van Wijk verloren welis waar hun single, maar Angelique 7 Lodewijks zorgde voor het tweede noodzakelijke punt. De dubbelspe len waren dus niet meer dan een for- maliteit. ELTV slaagde er nog wel in drie van de vier dubbels winnnend af te sluiten. Alleen het vrouwendubbel van Van Wijk en Lodewijks leverde een zege op voor de Leidenaars. Met ,de 5-3 nederlaag kon Unicum toch "tevreden huiswaarts keren, want handhaving was een feit. j1 Het reeds gedegradeerde Alk- maar was gisteren niet meer dan een speelbal van Merenwijk. De Leidenaars gunden de Noordhol- landers slechts een puntje voor de eer (7-1). Omdat Freek Tanis vorige week met een ernstige blessure moest afhaken was Herman van der Capellen genoopt om een enkelpar- tij te spelen. Jan de Beus was een niet te nemen hindernis voor Van ,der Capellen (2-6, 3-6). De overige partijen werden door Mare Fleischeuer, Irma van Seeters, Na- 'talie van der Voort en Van der Ca pellen met groot gemak gewonnen. Van der Capellen, terugkijkend op ,,'de competitie: "Als Tanis niet enke le keren geblesseerd afhaakt dan speel je met de besten mee, nu mochten we nog blij zijn dat we niet gedegradeerd zijn". Het kan dus "verkeren. Met een 5-3 thuisoverwinning op 'JBarneveld sloot Hillegom de com- petitie af. Een competitie waarin de Hillegommers slecht startten en na énkele speeldagen zelfs onderaan 'de ranglijst bungelden. In de twee- ;de competitie-helft hervond de for- 'matie van Harry Verdegaal zich en zij handhaafde zich uiteindelijk vrij 'simpel. Voor Hillegom stond er gis teren niets meer op het spel, voor te genstander Barneveld des te meer. De Barnevelders hadden nog drie punten nodig om degradatie„te ont lopen. Na de singles stond er een 2-2 stand op het wedstrijdformulier. Marco van Trigt en Petra Wessels wonnen van respectievelijk Vin cent van Wely en Tabita Papilaya. Het duo Wessels/Cindy Berkhout zorgde vervolgens voor de de eerste Hillegomse vrouwendubbel-zege van dit seizoen. Vervolgens werden ook de mannendubbel en de tweede mixed-dubbel (Wessels/Van Trigt) door Hillegom gewonnen, terwijl Barneveld door middel van een ze ge in de eerste mixed-partij zijn "broodnodige derde punt binnen- "haalde. De onvoorstelbare prestatie die Unicum 2 moest leveren om kam pioen te worden is uitgebleven. In een rechtstreeks gevecht met rivaal en koploper Halfweg kwam de for matie van Peter Klein niet verder dan een 4-4 remise, terwijl een 7-1 of 8-0 winst nodig was om de titel te grijpen. Halfweg werd door de 4-4 kampioen en Unicum restte niet meer dan een eervolle tweede plaats. Erik Bakker dolf het onder spit (1-6, 5-7) tegen Andy Schaeffer, een tenisser die een plaats heeft in de top 70 van Nederland. Ook Bion- da Zonderop verloor haar single, In ge Dolman bleek te sterk (3-6, 5-7). Mirjam Siemerink en Martijn Krans brachten Unicum weer naast Half weg. De mannendubbel ging ver volgens naar Unicum, terwijl de dubbel bij de andere sexe succes voor Halfweg opleverde. De ge mengde dubbels werden ten slotte gedeeld. Derde klasse Coach Henk Jansen van De Mun- nik heeft tevergeefs geprobeerd het tweede team in de tweede klasse te houden. Wetend dat het eerste team aan één punt voldoende had om zijn verblijf in de tweede klasse veilig te stellen achtte hij het raadzamer om als speler/coach met het reserve team af te reizen naar Amsterdam. Lange tijd leek de opzet te lukken. Het eerste speelde gelijk tegen Lei- monias en het tweede, dat met 5-3 van het één punt hoger geplaatste Joy Mozaiek moest winnen, stond met alleen de gemengd dubbelspe len nog voor de boeg met 3-3 gelijk. Bij een 3-4 voorsprong in de derde set kregen Jansen en Jeanine Mi chel echter te horen dat hun team genoten hun derde set in de andere mixed-partij verloren hadden waar door het doek gevallen was. Uitein delijk werd zelfs met 5-3 verloren. Het meespelen van twee jonge speelsters uit het derde team, Sas- kia Paauw en Claudia Witteman, bracht niet het beoogde resultaat: al hun partijen verloren gingen. Dekker 2 heeft het in zijn recht streekse duel tegen mede kampi oenskandidaat Festina 2 ook niet kunnen redden. Met 2-6 werd verlo ren. Al na de enkelspelen was de strijd beslecht in het nadeel van de thuisspelende club, die toen al te gen een 0-4 achterstand aankeek. Een trieste bedoening in Volen- dam. Daar namelijk speelden Dijk- zicht en Leidse Hout tegen elkaar. Ondanks het feit dat de thuisclub met 5-3 zegevierde degradeerden beide ploegen. De enige Leidse winstpartijen kwamen op naam van Waldo Jansen, Anne-Jan van der Meer en het duo Jansen/Evelien Krul. Op de laatste competitiedag leed OLTC een smadelijke 0-8 nederlaag in en tegen Zaandam. Jasper van Marwijk, Marco Visser en Liesbeth Hooghoudt verloren hun single in drie sets, terwijl Nancy Toole van wege een blessure afzag van haar enkelspel. Toen ook beide dubbels verloren werden en de de kleine wij zer van de klok op zeven stond stel den de Oegstgeestenaren voor om beide mixed-punten te delen. Zaan dam weigerde, waarop OLTC het punt weggaf. Een klinkende 8-0 overwinning op Thor RW 3 bezorgde Unicum 3 i den Berg heeft met Dekker 1 de titel behaald en daarmee promotie naar de hoofdklasse bewerkstel- m we de eerste wedstrijd verloren, beleven we in de goede afloop geloven". (foto archief) LEIDEN - Het zag er gisteren even naar uit dat Zee en Duin de titel alsnog zou verspelen. Na de enkelspelen in de wedstrijd tegen Brederode keken de Katwijkers tegen een 1-3 achterstand aan ter wijl concurrent Egmond (dat drie punten op Zee en Duin moest goedmaken) met 2-0 voorstond tegen Merlenhove. In de dubbel spelen stelde Zee en Duin echter orde op zaken en pakte (voor het derde achtereenvolgende jaar) de titel omdat Egmond enkele partij en verloor. „Kampioen met hangen en wurgen, maar dat maakt niets uit" aldus een gelukkige Jan-Wil lem Lugthart. Met Lugthart is de spil van Zee en Duin genoemd. De termisleraar zorgde iedere week weer voor een 100%-score wat al met al 21 punten op het to taal van 37 betekende. De overige spelers van Zee en Duin, Stefan Faas, Astrid Bouw en Diana Padt, kenden in de wed strijd tegen Brederode een slech te start. Allen verloren hun single. Faas herstelde zich aan de zijde van Lugthart in het mannendub- belspel terwijl Bouw en Padt in de vrouwendubbel een even moeilijke als belangrijke zege be haalden (7-6 in de derde set). De eerste mixed partij leverde een overwinning op voor Lughart en Bouw wat gezien de verrichtin gen van Egmond (6-2 winst) vol doende was voor de titel. Na het openen van de champagne-fles sen speelden Faas en Padt vrij on gemotiveerd hun mixed-dubbel uit. Zonder succes. Lugthart verheugt zich nu reeds op volgend jaar wanneer Zee en Duin voor het eerst in haar bestaan in de tweede klasse zal uitkomen: „Ik zal niet zeggen dat ik alle potjes makkelijk won. Maar echt geknokt heb ik niet. Volgend jaar zal dat wel nodig zijn". het kampioenschap. De Leidenaars, die de slotdag al met voorsprong op de concurrentie ingingen, maakten in vrijwel alle partijen korte metten met het toch als derde geklasseerde Thor RW. Laurie Jackson en Jaque line Paauw wonnen hun enkelspel zelfs met twee keer 6-0. Wouter van der Heijde en Onno van Paridon hadden wat meer moeite getuige de drie-setters die ze nodig hadden om tot winst te komen. Voor Casino is het doek gevallen. De Noordwijkers verloren met 5-3 van Zoetermeer dat door dit resul taat kampioen werd. Casino stond vooraf voor een schier onmogelijke opgave. Alleen een winst van 7-1 of 8-0 op koploper Zoetermeer en zwaar verlies van de concurrentie zou Casino in de derde klasse doen blijven. Na de enkelspelen was de gradatie een feit. JAN BROUWER DE KONING Joegoslavië wint wereldbeker tennis DUSSSELDORF (SID/DPA/RTR) Joegoslavië heeft zondag verras send de wereldbeker tennis voor landenteams veroverd. De Oost europeanen versloegen in de eindstrijd van het evenement in Düsseldorf de Verenigde Staten. In de groepswedstrijden waren de Joegoslaven Prpic en Ivanisevic al te sterk gebleken voor Argentinië, Oostenrijk en ook favoriet Zweden. Bij de vrouwen slaagde Manon Bollegraf er niet in bij haar eerste toernooi sinds enkele weken de eindstrijd te bereiken. In Straats burg verloor zij in de halve finales van de Amerikaanse Grossman die op haar beurt in de eindstrijd niet opgewassen was tegen de Argen tijnse Paz. LEIDEN - De Leidse regio heeft sinds gisteren een tweede hoofd klasser: Dekker. De Warmonders kraakten op de slotdag van de competitie overtuigend (7-1) de laatste noot, Valkenberg, wat het kampioenschap opleverde. De di recte concurrent van Dekker, Nashua/Son, had helemaal niets aan de 7-1 overwinning die het zelf behaalde, omdat het twee punten op Dekker moest goed maken. Coach Carel de Bruyn was van tevoren al helemaal van de eigen kracht van Dekker uitgegaan. "Een 7-1 overwinning zou genoeg zijn, dus daar ging ik vanuit. Maar het werd spannend toen Pascalle Druyts van Sarah Gomez ver loor". Dit verlies bracht de Dekker- brigade niet van haar stuk. Amy van der Linden, Michael van den Berg en Kevin Lubbers wonnen wel hun enkelspel. Toen De Bruyn ook nog eens van een War- mondse 'spion' op de tribune bij Son vernam dat de concurrent ook een punt had laten liggen was de titel zeer nabij. De vrouwen dubbel werd met vrij veel moeite door Druyts/Van der Linden ge wonnen, waarna de mannendub bel vrij gemakkelijk werd binnen gehaald. De beide mixed-partijen die de beslissing moesten bren gen leverden evenmin problemen op voor Dekker, waardoor het kampioenschap en promotie een feit waren. ker-team vormde de sleutel tot het succes geweest. "Ook toen we de eerste wedstrijd verloren ble ven we in een goede afloop gelo ven. Carel de Bruyn heeft toen de mixed samenstelling veranderd en er bovendien voor gezorgd dat Lubbers snel zijn draai vond. De Bruyn verdient daarom ook lof.» Ik weet wel dat dat gemakk'elijk praten is nu we kampioen zijn ge worden, maar zelfs als we er giste ren onderdoor waren gegaan dan had nooit iemand Carel de schuld ervan kunnen gegeven", aldus Van den Berg De Bruyn zelf toonde zich groots met de titel'. "Ik wiUdat Dekker de nummer eén wordt van de Leidse regio en met dit kampioenschap zijn we aardig op weg naar die positie". Over vol gend jaar wilde de succesvolle coach nog niet veel kwijt. "Ik kan alleen zeggen dat we proberen om met dezelfde mensen door te gaan. Maar zekerheid geef ik nie mand. Als ik iiu ga roepen dat we volgend jaar met hetzelfde kop pel zullen spelen dan maak ik het de spelers wel erg gemakkelijk. Dat doe ik niet. Iedereen moet zich het komende jaar weer waar maken". Is dit het succes van coach De Bruyn? "Zo mag je het zeker niet zien. Het is een prestatie van ons allemaal. Wel is duidelijk dat onze formule succes heeft opgeleverd: veel spelers uit de eigen club aan gevuld met enige spelers van bui ten die iets extra's bieden. JAN BROUWER DE KONING LEIDEN In de vierde klasse zijn alle beslissingen gevallen. Room burg, OLTC 2 en De Boekhorst de gradeerden, terwijl alleen Lisse (vo rige week al) op de eerste plaats ein digde. De Boekhorst verloor met 6-2 van Buitenveldert. Alleen Anne Marije van Overschot en de goed spelende Ben de Bruin brachten twee punten in het laatje van de reeds vorige week gedegraderde club uit Noord- wïjkerhout. De beide vierdeklassers van De Munnik handhaafden zich. Het der de team had vooraf op een wat ho gere notering gehoopt, maar door de blessure die Remo Bouwman tij dens de eerste competitieronde op liep, werden de titelkansen een stuk kleiner. De laatste wedstrijd eindig de in een ruime 6-2 overwinning op Bennebrioek 2. De Munnik 4 leed een 5-3 nederlaag tegen Buyten- wegh. De dubbelspelen verliepen aanzienlijk beter dan de enkelspe len, getuige de drie gewonnen dub bels. Roomburg kon het hoofd niet bo ven water houden. Alleen een klein wonder had de Leidenaars in de vierde klasse kunnen houden, maar door het plotseling onwel worden van Bub van der Zee moesten meteen al drie partijen worden weg gegeven, zodat de kans op handha ving direct tot nul was gereduceerd. Uiteindelijk werd zelfs met 8-0 ver loren. Rico Fasel speelde verdien stelijk tegen een Bl-speler, maar verloor toch nipt. Door een 5-3 nederlaag speelde het tweede team van De Meren wijk zich in veiligheid. Ingrid Kruit won als enige haar single en zege vierde bovendien in haar twee dub bels. Forescate had aan twee punten genoeg om volgend seizoen in de zelfde klasse te kunnen uitkomen. Met een 5-3 nederlaag werd aan die voorwaarde voldaan. De vrouwen Natascha van Schaik en. Marijke Kramer brachten dit keer de punten binnen. Ook Unicum 4 trok met 5-3 aan het kortste eind. Francoise Velzel won als enige van het kwartet haar enkelspel. Erik Bolten en Jan Pieter Hartwijk wonnen na een 5-2 achter stand in de tweede set alsnog de partij in drie sets. Ook Unicum kan het volgend seizoen weer in dezelf de klasse proberen. De tegen Merlenhove behaalde puntendeling was voor OLTC 2 niet voldoende om het verblijf in de vier de klasse te prolongeren. Met name een gebrek aan motivatie deed de Oegstgeestenaren het afgelopen sei zoen de das om. Lisse, al een week kampioen, speelde zijn laatste wedstrijd gelijk tegen Westerhout 2. HANS BROERE ZOETERMEER - AAV'36/Alphen aan den Rijn en AV Holland/Leiden hebben het afgelo pen weekeinde tijdens de Atletiekkampioenschappen 1990 van District West 2 de meeste medailles bij elkaar vergaard. Barnes dichtbij zijn wereldrecord Laura Bosman en Ruud van Maurik en van de Holland- jeugdatleten Marco Kortleever en Menno Jansen. Over het algemeen was het ge rechtvaardigd de Districtskam pioenschappen enigszins gedeva lueerd te noemen, doordat er nogal wat topatleten niet op kwamen da- DEN HAAG (ANP) - Randy Bar Wfl nes heeft bij de tweede wedstrijd gen Zo ontbrak op de 100 van het Grand Prix seizoen laten zien dat het wereldrecord kogelsto- ten dat hij zes dagen tevoren op mêter hordên voor -23,12 meter had gebracht geen uit-r schieter was. De 132 kilogram we gende Amerikaan kwam in het Amerikaanse San Jose tijdens de Bruce Jenner Classic tot een af stand van 23,10 meter, de tweede prestatie ooit geleverd. - In de schaduw van het optreden .van Barnes stonden de beste we- 'reldseizoenprestaties van Svetlana 'Kitova (Sov) op de 1500 meter (4.05,96) en Hollis Conway (VSt), die 2,34 meter hoog sprong. In de Spaanse stad liep de Jamai- meer tweevoudig Districtskam pioene op de 400 en de 800 meter. Haar tijden (respectievelijk 56.30 en 2.09,00) betekenden tweemaal een persoonlijk èn een clubrecord. Hordenloper Ruud van Maurik domineerde op het onderdeel 110 meter horden, dat hij aflegde in een tijd van 14.54. Clubgenoot Arno Maassen werd op hetzelfde onder deel derde, hij liep een persoonlijke recordtijd van 15.18. Maassen kwam ook uit op de 400 meter hor den en zag zijn 56.80 beloond met een zilveren plak. De A-junioren Bob Dongelmans en Sonja de Rijk beklommen beiden de hoogste tree van het ereschavot voor resp. het polsstokhoogspringen (3.70) en de 100 meter vlak (13.0). De Rijk greep ook nog zilver bij het hoogspringen (1.58) en brons op de 200 meter T TT r* (25.95). De beide B-juniores Hanne- LEIDEN - Theo van der Veer heeft ke Verhorst en Liselore Zeelenberg zijn meerdere moeten erkennen in zetten goede prestaties neer od meter bijvoorbeeld de Leidse sprintster Yvonne van Dorp. De 400 meter horden voor vrouwen werd geschrapt vanwege een te geringe opkomst. Laura Bosman (AAVj was wel van de partij, zij werd in Zoeter- Menno Jansen (geheel links) is geconcentreerd bezig met zijn razendsnelle 800 meter. Zijn nieuw persoonlijk re cord (1.56,91) was goed voor een zilveren plak. (toto Loek zuyderduin) Patrick Aris. De Leiderdorper digde" gisteren als tweede op een Merlene Ottey de*snelste 200 stratenloop over tien kilometer in Delft. Harry Versteegen (De Bata ven) bezette op grote afstand de der- de 800 meter van het nog jonge •22,12 seconden. Van zeer goed ge halte in Granada was de 400 meter horden. De Engelsman Kris Aki- busi was de snelste 'den Graham (48,9: de plaats, Willem Boon (NSL) werd op de 400 meter die hij aflegde in de .«w— --- de 'de°'jamaic*aan Winthrop der Veer nog zij aan zij op kop. Na voetsporen van zijn broer, Jan Jan- i de Westduitser vijf kilometer binnen het kwartier Edgar Itt (49,00). De tweevoudige te hebben afgelegd (14.50), versnel wereldkampioene van 1987r (Bataven), en liep de 800 meter razendsnelle en persoonlijke de Aris. Van der Veer moest lossen recordtijd van 1.56.91. Hiermee be- Öostduitse Silke Möller, liep een snelle 100 meter in 11,16 seconden. Carla Beurskens won zondag in Munster (Brd) een stratenloop over -tien kilometer in 32 minuten en 37 seconden. haalde hij een zilveren plak. Jan nuut.~be Holland-at- Jansen zelf liep deze afstand in n 30.15. Met zijn win- 1.56.17 en werd daarmee derde bij an 29.47 verbrijzelde de senioren. Hellen Bank, Holland-vrouw, werd derde op de 400 meter. Bank zag het verschil qplopen tot bij: een halve n leet' finishte nende tijd Aris het parcoursrecord van Van der Veer, die vorig jaar in 30.40 legde deze afstand af in 58.15 wat voor haar een persoonlijk record be tekende. B-juniore Bianca Ver mond werd op hetzelfde onderdeel Districtskampioene in 60.31. Net geen Districtskampioen werd Fa bian Ros (B-junior), die op de 200 meter een tijd liep van 23.30. Senior Cor Brandwijk liep zich niet in de medailles, maar verbeterde wel zijn persoonlijk record op de 800 meter in 1.56,64. De Bataven gingen er met twee plakken (zilver en brons) vandoor op de 1500 meter, waar Mare Borg- hans als tweede finishte in 3.56,87 en Hans van Voorden derde werd in 3.58,17. Luuk Steenbergen werd tweede op de 3000 meter steeple chase in 9.36,72. B-juniore Mariëlse Cruchten (AV'47) kon een gouden plak in ontvangst nemen voor haar prestatie op de 300 meter horden die zij aflegde in 46.36 en clubgenoot en B-jongen Falko Koster werd twee maal tweede op de 110 meter hor den en de 300 meter horden in resp. 15.36 en 40.44. Senior Dirk-Jan Roedoe liep een goede 400 metertijd in 50.17, in de series liep hij 49.91. De beste presta tie van atletiekvereniging De Spar taan uit Lisse werd geleverd doot Danny Paardekooper (A-junior) die de 800 meter aflegde in 1.59,43 en hiermee helaas niet in de prijzen viel aangezien hij zich in een uitzon derlijk sterke serie bevond. ELLEN LIJZENGA LEIDEN De overlevingskan sen van Crescendo in de tweede klasse zijn nog minimaal. De Leidse korfballers openden gis termiddag de r.acompetitie met een 5-6 nederlaag tegen Nieuw Flora. Aangezien twee van de drie deelnemers degraderen hebben tegenstanders Nieuw Flora en ALO beduidend betere kansen. „We zijn npg niet uitgescha keld", probeerde coach Wim Nij- enhuis nog, maar het klonk ech ter allemaal weinig overtuigend. „We gokken er maar op dat we woensdag tegen ALO wel schot vaardig zijn en dat ALO op haar beurt het maandag tegen Nieuw Flora ook is. Maar de kans is na tuurlijk nog maar zeer klein". In mentale zin begon Crescen do gistermiddag reeds met een achterstand. De week ervoor was de slotwedstrijd van de reguliere competitie bij hetzelfde Nieuw Flora uitgelopen op een dramati sche 10-6 nederlaag. Terwijl een enkel punt al genoeg was geweest voor handhaving in de tweede klasse. „Nieuw Flora speelde heel. sloom en wij nog slomer", karak teriseerde Nijenhuis dat onfor tuinlijke slotduel. Die kwalifica ties waren allerminst van toepas sing op het duel van gisteren. Crescendo's veldspel was bedui dend beter verzorgd, hoewel de vele intercepties in onvoldoende mate werden uitgebuit. De 3-1 voorsprong halverwege de eerste helft onstaan door toedoen van Barabara van Amsterdam en Pe ter Baak was aan de krappe kant. Na rust (4-3) kwam alleen John Huigsloot nog tot scoren. De ge lijkmaker (5-5) viel al twee minu ten na vakwisseling en in de der de opstelling viel Crescendo aan vallend ver terug. „De intenties waren goed: er werd geschoten en er werd goed afgevangen", aldus Nijenhuis. „Maar er kwamen geen goals en dat gebeurt nu een maal in zo'n wedstrijd". Aan de andere kant scoorde een steeds, beter op dreef komend Nieuw Flora nog wel driemaal: 5-6. BRAM VAN GENT LEIDEN - Tijdens de internatio nale roei wedstrijden voor junioren, afgelopen weekeinde in Brno in Tsjecho-Slowakije, heeft de Neder landse equipe, onder technische lei ding van part-time bondscoach Jan Klerks, uitstekende resultaten ge boekt. Alle Nederlandse ploegen wisten bij deze wedstrijden, waarbij op beide dagen een volledig pro gramma met voorwedstrijden en fi nales werd gevaren, tweemaal een finaleplaats te behalen. Voor Klerks betekende deze met name van Oost- Europese zijde zeer sterk bezette wedstrijden zijn internationaal de buut als junioren-bondscoach. De meisjes dubbelvier, met daar in Jacobyn Bruijning van Die Ley- the, wist zaterdag als tweede en zon dag als derde te eindigen. Coach Theo Noordman toonde zich zeer tevreden over zijn ploeg, die pas kort bij elkaar is, en toch respectie velijk slechts vijf en dertien secon den achter de winnende Oostduitse concurrenten wist te blijven. De jongens dubbelvier, gecoached door Wout van der Loo, met aan boord Sander van der Mark (Al phen) behaalde in een sterk veld een vierde en een zesde plaats. Ook bij de 86ste Hügel Regatta voor senioren in Essen (West-Duits- land) verschenen Leidse roeiers aan de start. De nationale zware vier zonder stuurman, met aan boord Jaap Krijtenburg (Die Leythe), wist vrijwel probleemloos door te drin gen tot de finales en behaalde daar een uitstekende tweede plaats ach ter de ploeg uit Groot-Brittanië. Na een matig optreden in de halve fina les geeft deze jonge ploeg daarmee al heel vroeg in het seizoen een in drukwekkend visitekaartje af. De Nederlandse lichte mannen dubbeltweeën kwamen niet verder dan de kleine finale. Boddeke/van Bekkum wonnen deze finale, waar in Schipper (Njord) met de net her stelde Oelderik (Skadi) zesde werd. Niet onvoordelig voor laatsgenoem- den worden door deze prestaties de beide dubbeltweeën nu gedwongen het eerst samen in de dubbelvier te proberen, omdat uitgangspunt is dat de meest kansrijke ploeg naar de wereldkampioenschappen mag. Annechien Schipper (Njord) wist, mede dankzij een gunstige loting, in de vrouwendubbeltwee wél de fina le te halen, maar kon daarin geen rol van betekenis spelen en werd zesde achter de ruim vertegenwoordigde wereldtop. Wereldkampioen Frans Göbel (de Hoop) won in de lichte mannen skiff met veel machtsvertoon voor wedstrijd, halve finale, en tenslotte ook de finale vóór eeuwige rivaal van Belleghem uit België. Alsof dat nog niet genoeg was startte hij ook nog in de zware mannen skiff en werd daarin derde in dezelfde se conde als nationale skiffeur Henk- Jan Zwolle (Okeanos), die tweede werd en alleen Agrikola (West- Duitsland) voor moest laten gaan. HARM JAN GIJSMAN - ZOETERMEER - De een na laatste wedstrijd in de vierkamp, die LZ 1886 houdt voor de zwemmers op B- niveau, liet zien dat er genoeg (jeug dig) talent aanwezig is. In zwembad Olympus vielen eergisteren een ac ceptabel aantal zwemmers van deze Leidse vereniging in de prijzen. Aan deze vierkamp, waaraan werd deelgenomen door ZVZ, WVZ, RZV en LZ, hielden veel deelne mers goede tijden over en enkele wisten dit te verzilveren met ereme taal. Monique Barmentloo was de enige LZ-zwemster die een pro gramma-nummer winnend wist af te sluiten. Op de 100 meter rugslag zegevierde zij met een tijd van 1.20,6 en zag zij na haar Xandra Fieret aan tikken in 1.23,6 voor de tweede plaats. Later in het programma behaalde Barmentloo nog een derde prijs op de 400 meter vrije slag met de tijd van 5.45,8. Deze afstand legde Moni que Snoeker voor het eerst af en deed dat zeker niet slecht gezien haar tijd van 6.12,1. Annelies Slats was. eveneens gelukkig met twee maal eremetaal. Op de 100 meter schoolslag tikte zij aan in 1.56,7 en over de 50 meter rugslag deed zij 0.48,7. Ook Mark Klous tikte als tweede aan op de 50 meter rugslag, 0.47,1, met Peter van der Kamp als derde in 0.47,7. Zijn broer Robert van der Kamp was de winnaar op de 50 meter vlinderslag met een nieuw persoonlijk record van 0.30,6. Ri chard Snoeker deed er iets langer over, 0.32,4, maar werd wel tweede. Robert van Vuuren zag zijh trai ningsijver beloond worden op deze afstand met een nieuwe persoonlij ke beste tijd van 0.46,3. Bij de meis jes verbeterde Mariska Slats haar tijd op de 50 meter vlinderslag naar 0.56,8. Daniël van Eijgen zag na een trai ningsachterstand van zes weken dat zijn conditie toch nog redelijk was. Op de 100 meter vlinderslag liet hij een tijd noteren van 1.10,8 wat goed was voor de tweede prijs. Robert Barmentloo liet twee derde prijzen in zijn tas glijden, een voor de 100 meter rugslag in 1.28,8 en de ander voor de 400 meter vrije slag. 5.27,5. Op die laatste afstand zette Dennis van der Kamp een nieuw persoonlijk record neer, 6.03,5 en dat was maar liefst 40 seconden sneller dan de tijd die hij had staan. Monique Chaudron vocht verbe ten naar de derde plaats op de 100 meter vrije slag wat haar ook lukte met 1.25,0. Nathalie Zwetsloot ver beterde op deze slag haar tijd met 3,8 secnden en kwam op 1.28,0. Voor Wim van Veen lag ook de der de prijs op die afstand te wachten voor zijn tijd van 1.19,9. NORA BAKKER

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 14