fu-x Mèt Hung gaat het beter Op het tandvlees naar de KNVB Ondanks zege redt De Sleutels het niet Aandewiel leidt RB langs ACV Op weg naar het WK MAANDAG 28 MEI 1990 SPORT pagina 13 TAW grijpt laatste kans HOOGMADE - De negentiende seizoenstreffer van Kees Hoog- enes was goud waard. Toen de aanvoerder van TAW twintig mi nuten voor het eindsignaal de bal langs de mistastende Alphia- doelman Oscar van Kolsteren plaatste greep TAW zaterdag als nog de begeerde promotie naar de KNVB. De Ter Aarders verkeer den nog even in onzekerheid omtrent de geldigheid van de win nende treffer (2-1), maar toen arbiter Faas uit Lisse zich van de fel protesterende Alphianen had ontdaan en na het consult met de Alphense grensrechter Swart naar het midden wees, was TAW op eigen kracht de metgezel van kampioen KRV geworden. En daar waren de blauw-witten dol gelukkig mee. "Ik ben hier heel blij mee. Ik ben nog nooit kampioen ge weest. Dit is wel geen titel, maar promoveren is ook heel mooi. Het elftal is er echt aan toe. In de afde ling kom je toch steeds dezelfde ge zichten tegen. Je kent iedereen en iedereen kent jou. Daarom is het heel verfrissend om nu eens in een nieuwe omgeving te gaan spelen", sprak matchwinnaar Hoogenes na afloop. Een bevrijdend* gevoel maakte zich van hem en zijn ploegmakkers meester. Want TAW heeft op zijn tandvlees moeten lopen om de over gang te bewerkstelligen. Twee keer mislukte de coupe. In een beslis singswedstrijd tegen KRV werd het kampioenschap gemist. En afgelo pen dinsdag lieten de Aardammers zich door Abbenes de tweede pro motiekans ontnemen. Maar ook voor TAW geldt: drie keer is scheepsrecht. Winnen van Alphia was de laatste opdracht om de missie succesvol af te ronden. En dat ging beslist niet gemakkelijk. Weliswaar maakte de formatie van trainer Karei Caron in Hoogmade de beste indruk en wer den er prima kansen gecreëerd, maar nog altijd is het zo dat alleen de doelpunten tellen. De produktie, die bij TAW al enkele weken aan de bescheiden kant is, stokte ook te gen Alphia. Inzetten van William Bakker, Kees Reijngoud (een vrije trap op de lat), Johan Vaneman en Frank Aartman vonden geen gena de. Sterker, halverwege het span nende duel hadden juist de Alphe- naren hun éigen kansen verhoogd door een fraaie treffer van Jan Paul Dynamo Dresden prolongeert titel DRESDEN (DPA) - Dynamo Dres den heeft zaterdag tijdens de laatste speelronde in de Oberliga voor de achtste keer het kampioenschap van de DDR veroverd. De titelver dediger stelde in de laatste tien mi nuten van het duel tegen Lokomo- tiv Leipzig de noodzakelijke zege (3- 1) veilig. Gütschov en Radke brach ten de 25.000 toeschouwers in het stadion in Dresden in juichstem ming. Bij de rust stond Dynamo nog op achterstand. Het duel tussen Karl-Marx-Stadt en Magdeburg, de nummers twee en drie met hetzelfde puntentotaal als de koploper, werd door de late zege van Dynamo alsnog van de nieuwe kampioen beroofd. De klei ne overwinning (1-0) was voor Karl- Marx-Stadt niet toereikend op doel saldo de titel te bemachtigen. De Oostberlijnse politie heeft za terdagavond bij nieuw supporters- geweld na afloop van een voetbal wedstrijd 49 relschoppers gearres teerd, onder wie drie West-Duitsers. Ongeveer 300 jongeren, voorna melijk rechtsradikale skinheads, trokken na het duel FC Berlin - Wis- mut Aue (1-4) van het stadion naai de binnenstad. Ze beschadigden onderweg auto's en gooiden ruiten in. Op het Marx-Engels-Forum vormde de provocerende bende een hakenkruis van 50 bij 50 meter. Daar kwam het ook tot vechtpartij en met een rivaliserende groep pun kers. De politie nam verscheidene slagwapens en messen in beslag. De bekernederlaag tegen Mont- pellier (0-1) heeft de trainer van Saint Etienne de kop gekost. Afge lopen zaterdag werd Robert Herbin, die 'Les Verts' van 1972 tot 1983 en vervolgens van september 1987 on der zijn hoede had, ontslagen. De 51-jarige coach wordt opge volgd door zijn assistent Christian Sarramagna. De club eindigde afge lopen seizoen op een teleurstellen de vijftiende plaats. Het missen van de finale om de Franse beker werd Herbin uiteindelijk fataal. Marcel Liesdekspeelt de ko mende drie seizoenen voor FC Utrecht. De 30-jarige laatste man van Fortuna Sittard kwam zater dagmiddag tot een mondeling ak koord met de manager van de club uit de Domstad, Hans Ooft. Beide clubs moeten het nog eens worden over de transfersom. Marcel Purperhart van Haarlem heeft een overeenkomst van een jaar bereikt met RKC. De. 20-jarige Surinamer was transfervrij en moet in Waalwijk Adri Bogers vervan gen. De verdediger werd een tijd ge leden gecontracteerd door KV Mechelen. VTL gunt RKC slechts één treffer LEIDEN VTL heeft zich dapper geweerd tegen RKC. De Waalwijkse eredivisionist won zaterdag op sportpark De Vliet slechts met 1-0 van de Leidse afdelingsclub, die de wedstrijd in het kader van het 60-ja- rig bestaan had georganiseerd. RKC. dat vanwege een trip door Indonesië slechts met drie basis spelers aantrad, kwam na een half uur op voorsprong (0-1). Verder liet VTL het voor 600 toeschouwers niet komen. Versluis, die doelman Fred Ubink vier minuten voor rust met een swingend schot passeerde: 0-1. Het zag er voor TAW toen som ber uit. Hoogenes: "We hebben deze weken wel een paar tikken .gehad. Tegen Abbenes hadden we het al moeten af maken en nu sta je tegen Alphia in de rust achter, terwijl je zelf weer de kansen laat liggen. De Sleutels staat op dat moment met 1- 0 voor. In de rust dachten we dan ook: dat redden we niet meer. Maar Caron hield ons voor dat we nog drie kwartier hadden en alles op al les moesten zetten om te winnen. Risico's nemen". Voor de wind In de tweede helft ging het TAW letterlijk en figuurlijk voor de wind. Johan Vaneman plukte na tien mi nuten de bal uit de lucht en liet het projectiel vol op de wreef achter TAW is na achttien jaar Van Kolsteren inslaan: 1-1. Daaruit putte TAW moed. Alphia moest terrein prijsgeven. "We hebben het nog even vast kunnen houden, maar TAW hield de druk goed op de ketel", merkte Alphia-trainer Chris van Oostrom op, die met zijn ploeg zo'n indrukwekkende slotse- rie (24 punten, in 13 duels) in de com petitie opbouwde. Het was voor de Alphenaren dan ook een hard gelag toen TAW in de 70e minuut op nauwelijks te volgen wijze aan de winnende treffer kwam. Mario Ver zaal gleed met een gestrekt been naar de bal. Van Kolsteren pareer de, maar Kees Hoogenes zette er als nog de schoen onder: 2-1. Volgens de Alphianen zat er een luchtje aan dat doelpunt en zij bestormden dan ook massaal de leidsman uit Lisse, die naar het midden wees, maar in de consternatie toch zijn linesman ging raadplegen. Faas: "Er werd ge protesteerd omdat de keeper de bal vast zou hebben gehad en de eerste VALKENBURG - De onverbeter lijke optimisten geloofden er za- terdag'nog tot aan het einde in. De Sleutels zou promoveren ten kos te van TAW. Halverwege leek het er inderdaad op, maar enkele minuten voor tijd overheerste de berusting bij de Leidenaars. TAW stond tegen Alphia met 2-1 voor, en alleen een wonder zou de Vlietclub aan promotie naar de KNVB kunnen helpen. De 3-1 ze ge op Abbenes ten spijt, De Sleu tels speelt volgend seizoen ge woon weer in de afdeling. Het gegeven dat de Leidenaars de promotie niet meer in eigen hand hadden zal De Sleutels nog enige tijd dwars zitten. De ploeg van Hans Tisseur had het in de eerste wedstrijd tegen TAW (2-3 verlies) lelijk laten liggen. Tis seur: "In acht minuten tijd heb ben wij die wedstrijd uit handen gegeven. Nü zitten we met die el lende". Een week eerder ont spoorde de Leidse club nadat men zich door de arbitrage bena deeld voelde. Tegen Abbenes was er geen enkele wanklank jegens de mannen in het zwart te verne men. Alle beslissingen werden geaccepteerd, een wereld van ver schil. En uiteindelijk won De Sleu tels vrij simpel. Door het beter be nutten van de kansen en een goe de organisatie in de achterhoede (doelman Rob Groenendijk speelde opnieuw een puike partij) namen de Leidenaren een regel matige 3-0 voorsprong. Na 19 mi nuten kopte Leo Compeer bij de eerste paal een voorzet van de goed spelende en hardwerkende Hans van Eijgen onhoudbaar ach ter Rob van der Berg: 1-0. Com- peer kreeg nog twee kleine kan sen voor rust, evenals Abbenes- spits Peter Tamerus die twee door Marco Troost aangereikte mogelijkheden kinderlijk liet lig gen. In de tweede helft kwam Mi chel van der Broek in het veld voor de geblesseerde Gerrie van Hal. Van der Broek speelde het gehele seizoen in het tweede van De Sleutels maar bloeide in de na- competitie helemaal op. Nadat Compeer in de 49ste minuut uit een van richting veranderde vrije trap zijn elftal op een veilige 2-0 voorsprong had gezet, voegde Van der Broek er een kwartier la ter met een mooie kopbal (voorzet Van Eijgen) er een derde bij. Ab benes kreeg nog wel de kansen om te scoren. Troost (buitenkant paal), Arie van der Berg en Marcel Korsuize konden het doel even wel niet vinden. Tamerüs wel, hij benutte in de laatste minuut een penalty nadat Fer van Kampen Troost had gevloerd (3-1). GIJS VAN OOSTEN Bruyn) speler met een gestrekt been inkwam. Samen hebben we gecon stateerd dat de bal los was en ik heb dat gestrekt been wel gezien. Ik zag daar echter geen gevaar in, dus dat doelpunt telt". "Een rotsituatie", noemde Van Oostrom het beslissende moment in de nacompetitie. "Er onstaat dan natuurlijk irritatie en dan krijg je de ploeg moeilijk weer op het juiste spoor. Ik vind wel dat we hebben geprobeerd onze sportieve plicht te doen". Dat Melle Kleisma daar een eigen opvatting over heeft, had hij al eerder laten blijken. De verdedi ger van Alphia mocht uiteindelijk blij zijn dat Faas zijn meedogenloze escapades 'slechts' met een boeking afdeed. TAW haalde ongeschonden het einde, .alsmede de status van KN- VB-er. "De gelukkigste ploeg heeft gewonnen. Dat doet niets af aan TAW, want ze verdienen het te promoveren. Maar het is erg jam mer dat het op zo'n manier moet. De inhaalrace heeft ons zelf uiteinde lijk te veel kracht gekost", oordeel de Van Oostrom na afloop. Zijn winnende collega Caron: "We hebben zenuwslopende weken achter de rug. De druk heeft vanaf de winter constant op de ketel ge staan. Het is voor ons dan ook een hele opluchting dat we het gehaald hebben. We hebben tegen KRV en in de nacompetitie niet ons normale niveau kunnen halen. Maar op basis van de gewone competitie vind ik dat we een ploeg hebben, waar we in de KNVB aardig mee uit de voe ten kunnen". WIM VAN WANROOY RIJNSBURG - Het is voor Rijnsburgse Boys te hopen dat Huug Aandewiel van daag definitief genezen wordt verklaard. De terug keer van de spil van de geel zwarten was zaterdag op sportpark Middelmors al goed voor een overwinning op ACV (3-1), dat nu alleen in theorie nog een kans op de Nederlandse titel bij de za terdagamateurs heeft. Toen Aandewiel na een uurtje moe gestreden de warme douche op zocht, waren de gasten uit Assen net op een ruime achterstand gezet (2- 0). Rijnsburgse Boys gaf die marge ook zonder Aandewiel niet meer uit handen. In deze fase van de kampioens competitie is élke speler er één. Arie Kurver kan er over meepraten.' "Daar komt mijn elftal aan", grapte de oefenmeester van Rijnsburgse Boys na afloop, toen een convooi geblesseerden onder aanvoering van de zich op krukken voortbewe gende Hans Zwaan voorbijtrok. "We kunnen het beste met zijn allen naar Lourdes gaan". Heil Afgezien van Zwaan, die rijn been nog drie weken in het gips moet houden, zouden Fred Arroyo de uit Rijnsburg vertrekkende backs Jo han de Kroon (Katwijk) en Hilmar de Groot (Velsen) heil kunnen ver wachten van een bedevaart. Van dit drietal verscheen alleen laatstge noemde op het veld, om bij een vei lig ogende voorsprong (3-0) plaats te maken voor Ronald van Delft. Moe maar voldaan was Aandewiel (ver vangen door Arie van Dijk) de 24-ja- rige ClOS-student al voorgegaan. Met een vrijuit voetballende Aan dewiel ("Ik kwam hier in de overtui ging dat ik op de bank zou zitten") zat er meteen meer lijn in het spel van de Rijnsburgers. Hoewel ze ze ker niet oogstrelend voetbalden, kwam het openingsdoelpunt tegen ACV niet uit de lucht vallen. In de sterkste fase van de eerste helft be moeide Aandewiel zich zo nadruk kelijk met de aanval, dat hij Jaco van Delft fraai in stelling bracht. De als rechtermiddenvelder gestarte jongeling joeg de bal na ruim een half uur langs doelman Anne de Jong: 1-0. Daarna had ACV. met louter g^lij- V/*' 1 1 TfA,,-j S^SaasfcV.&V. Zo te zien houdt Roel van Dijk van let. De schijn bedriegt echter zoals zo i ke spelen op zijn conto, ten minste moeten scoren om een behoorlijke kans op de zaterdagtitel te behou den, Onder aanvoering van de uit de kluiten gewassen libero Alex Klompstra, die in de opbouw werd gestoord door gelegenheidsspits Wim Driebergen, brachten de gas ten de ondanks Aandewiel soms rammelende laatste linie van de Rijnsburgers regelmatig in de pro blemen. Gebrek aan scherpte van de ACV-spitsen'en een sterk optre den van doelman Jan Blankespoor hielden de thuisclub aan de goede kant van de score. Na de pauze ontspon zich voor de ogen van 1900 toeschouwers een aantrekkelijke strijd tussen twee ploegen, die beide op doelpunten loerden. ACV begreep dat het voor de gelijkmaker zo ver mogelijk van het eigen doel af moest voetballen. Rijnsburgse Boys probeerde via counters het doelsaldo, van belang als clubs de competitie met even veel punten beëindigen, op te krik ken. Dat dat lukte lag in de eerste plaats aan een arbitrale blunder. Scheidsrechter Bulthuis volgde blindelings zijn vlaggenist, die voor de verandering een keer niet thuis gaf bij een situatie die stonk naar buitenspel. Leon Vonk trapte de fel oranje bal na een carambolage te gen de ver uitgelopen De Jong voor alle zekerheid maar in het lege ACV-doel. Pas toen klonk, tot stom me verbazing van spelers en pu bliek, een fluitsignaal: 2-0. Een dik kwartier later liet de goed spelende Vonk zien dat hij ook op een andere manier tot scoren in staat is. Na fraai voorbereidend werk van inval ler Van Dijk gaf hij het Rijnsburgse doelsaldo helemaal een fris aanzien: 3-0. Zinderend Net al twee dagen eerder tegen NS- W was de slotfase op Middelmors zinderend. ACV kwam een kwartier voor tijd via een kopbal van invaller Sander Brandtner (voor Arnold Bos) op 3-1. Daarna had het even ge makkelijk 4-1 als 3-2 kunnen wor den, want kansen werden vermorst als water. Heel bont maakte André Luchtenberg het door tweemaal achter elkaar tegen de als een leeuw keepende Blankespoor op te schie ten. Aan de andere kant toonde de grillige Hennie Koet zich te zelf zuchtig of wisten Vonk en Ronald van Delft zijn voorzetten niet af te ronden. Met de verdiende overwinning in de knip kan de formatie van Kurver haar wonden likken. Voor de mees te geblesseerden is de herstelperio de tot tweede pinksterdag, als in de uitwedstrijd tegen NSW de titel op het spel staat, lang genoeg. Voor Aandewiel ("Het viel me niet tegen. Pas in de tweede helft kreeg ik last van mijn rechterenkel") is het on derzoek van vandaag in het Acade misch Ziekenhuis Leiden bepalend voor zijn volgende wedstrijd. Gaat de reis richting Numansdorp of wordt het een gebed zonder eind in Lourdes?. TIM BROUWER DE KONING Simpel Het nationale elftal van de Bonds republiek heeft de slotfase van de voorbereiding op de eindronde van het wereldkampioenschap voetbal ingeluid met een zege. In de voorlaatste oefeninterland werd Tsjechoslowakije simpel terzijde geschoven. Uwe Bein te kende, voor slechts 26.000 toe schouwers, in de 24ste minuut voor de enige treffer. De West-Duitsers hadden aan één helft goed voetbal ruim om de Tsjechoslowaken van zich af te schudden. Met snelle combina ties werden de Tsjechen onder druk geset. Beckenbauer had zoals verwacht gekozen voor de aanvallende variant met Uwe Bein links op het middenveld. De spelverdeler van Eintracht Frankfurt greep die kans met bei de handen aan. De middenvelder won, na een dieptepass van Matt- haus, een sprintduel van Jan Ko- cian, waarna hij doelman Stejskal met een schuiver verraste. Het Belgisch elftal heeft afge lopen zaterdagavond tegen Roe menië een veilig lijkende voor sprong van 2-0 als een kind uit handen gegeven. Thys maalde er niet om. "Als dit een wedstrijd in het eindtoernooi was geweest", stelde de 67-jarige coach, "had ik wel in de rust gezegd dat de ach terdeur stevig op slot moest. Nu hoefde dat niet. Ik wilde wat din gen uitproberen". De probeersels mislukten in de tweede helft. Middenvelder Scifo domineerde in het tweede bedrijf niet meer zoals hij in de eerste rondgang had gedaan. Hij opende na zeven minuten de score. De 32.000 toeschouwers in het Brus selse Heizelstadion klapten twin tig minuten later de handen stuk, toen libero Clijsters 2-0 aanteken de. Verdediger Rednic halveerde zeven minuten na rust op aange ven van Lacatus (2-1). Een kwar tier later was het gelijk. Demol stopte Raducioiu onreglementair en de Franse arbiter Delmer legde de bal op de stip. Lacatus gaf Preud'homme geen kans (2-2). Teleurstellend Argentinië heeft in zijn laatste se rieuze oefenwedstrijd zwaar te leurgesteld. De wereldkampioen kwam in het 'Luis Casanova' sta dion tegen Valencia niet verder dan een gelijkspel van 1-1. Voor 20.000 toeschouwers maakte Cu- chart in de 39ste minuut de ope ningstreffer voor de vice-kam- pioen van Spanje. Drie minuten na de hervatting maakte Dezotti, na voorbereidend werk van Mara- dona, met het hoofd de gelijkma ker. Voor de pauze domineerde Va lencia het duel. Het ene doelpunt was een zwakke weergave van het Spaanse overwicht, want voor de 1-0 hadden de Spanjaarden tot drie keer de mogelijkheid te sco ren. Na een donderspeech van trainer Bilardo was de Zuidame- rikaanse titelverdediger aanval lender ingesteld, indrukwekkend was het echter niet. Luis Brown behoort niet tot de selectie van 22 spelers van het Ar gentijnse elftal, dat in Italië de wereldtitel verdedigt. Bonds coach Bilardo nam met pijn in het hart afscheid van de spijkerharde libero. Voor Bilardo ging het in een oefenwedstrijdje (van 120 mi nuten) om de keuze tussen Brown en Giusti, een andere veteraan uit de ploeg van '86. Na afloop gaf Bi lardo de voorkeur aan Giusti (33) van Independiente. Brown had moeite de 120 minuten vol te ma ken, Giusti liep er als een jonge hond bij. Met Brown ontbreekt ook Jor ge Valdano (34). De aanvaller was op verzoek van Bilardo weer in training gegaan. Hij trainde hard. maar slaagde er niet in de laatste 22 te halen. Daarvoor was de arts te lang uit de roulatie geweest. Hij werd vervangen door Calderon van Paris SG. Vriendschappelijk Egypte en Colombia hebben el kaar in Cairo vriendschappelijk bejegend (1-1). Het elftal van Egypte, de eerste tegenstander van Oranje op Sicilië, speelde, vrij aanvallend, maar scoren was an dermaal een lastig onderdeel. Hossam Hassan benutte voor 60.000 toeschouwers op slag van rust een van de vele kansen. Hij kopte de bal uit een voorzet van Ibrahim Hassan via de grond ach ter doelman Higuita (1-0). Daar voor had spelverdeler Abu-Zeid al een paar riante mogelijkheden om zeep geholpen. Na de pauze drong Colombia wat energieker aan. Aanvaller Estrada kwam binnen vijf minu ten drie keer oog in oog met doel man Shubier, maar faalde. De ge lijkmaker kwam acht minuten voor tijd van de voet van invaller Rincon (1-1). Spanje werd overspeeld door Joegoslavië. Maar won wel. In de 55e minuut tikte Butragueno de bal simpel in (0-1). Het was de eni ge kans van het Spaanse elftal in Ljubljana. Joegoslavië kreeg er zaterdag handenvol. Raakte drie keer paal en lat. Faalde vijf keer oog in oog met doelman Zubizar- reta. Vooral aanvaller Vujkovic (31) was daarin meester. Hij stond drie keer vrij voor de Barca-doel- man. Bondscoach Osim beschik te na afloop nog over enige gal genhumor. "Nu weten mijn jon gens in ieder geval dat het in Italië gaat om doelpunten maken. Niet om kansen creëeren." Het Ierse elftal, de derde te genstander van Oranje in de voor ronde, heeft de oefencampagne afgesloten met een gelijk spel. In Izmir in Turkije werd het bij 36 graden 0-0. De remise werd met een schouderophalen afgedaan. Belangrijker was de blessurelijst, die in Izmir weer langer werd. O'Leary had last van zijn ham strings, Townsend van zijn lies. De beschikbaarheid van het duo voor Italië werd onzeker. Net als die van Houghton, Whelan en Mo- ran, drie sleutelspelers voor coach Charlton. Compleet De selectie van het Italiaanse elf tal is compleet. Afgelopen zater dag arriveerden de drie spelers van AC Milan in het trainings kamp Coverciano nabij Florence. Libero Baresi, linkervleugelver dediger Maldini en middenvelder Ancelotti hadden van bonds coach Vicini na de verovering van de Europese beker twee dagen vrij gekregen. Het drietal legde zaterdag na aankomst met succes een zware conditietest af. AC Milan-middenvelder Donadoni bevond zich al in Coverciano. Hij was geschorst voor de Finale van de Europese beker. Paul Gascoigne heeft het heet op Sardinië. De Engelse selectie is daar inmiddels gearriveerd. (foto api De sfeer in het Italiaanse trai ningskamp is uitstekend. On danks de nabijheid van extreem rechtse supporters van Fiorenti- na. Doelman Zenga verraste zijn medespelers met een cadeau. Hij gaf alle spelers en leden van de begeleiding een horloge met zijn naam, de 'Zenga-watch'. De Engelse voetbalselectie, za terdag 16 juni tegenstander van Oranje, is op Sardinië aangeko men. Met een gecharterde Boeing 737 die de passende naam Stanley Matthews droeg. De eerste mededeling van coach Bobby Robson was oud nieuws. Hij vertelde de spelers dat hij na de wereldtitelstrijd naar PSV gaat. Niemand keek er van op, de Engelse kranten hadden er dagenlang vol van gestaan. De tweede was aantrekkelijker. De selectie kreeg de eerste drie dagen in Sardinië vrij. Trainen was er niet bij. Wel werd een be zoek gebracht aan het trainings veld van Santa Margherïta di Pu- la, op veertig kilometer van Cagli- ari. Het speciaal voor de Engelse selectie aangelegde gras lag er keurig geschoren bij. De spelers met vrouwen en aan hang namen hun intrek in hotel Is Morus nabij Pula, dat midden in de bossen ligt op enkele honder den meters van de zee. Voor de Engelsen is een strook van een paar honderd meter strand gere serveerd. De vrouwen van de spe lers zijn op uitnodiging van de bond drie dagen in het spelersho tel. Vandaag begint voor Robson en zijn spelers het serieuze werk. Morgen speelt de Engelse ploeg een oefenwedstrijd in het stadion van Cagliari tegen de club van die naam, die naar de Serie A promo veerde. Opvolger Graham Taylor, manager van de Engelse eerste divisieclub Aston Villa, wordt in de Engelse pers als de belangrijkste kandidaat ge noemd om Bobby Robson, die een tweejarig contract bij PSV te kende, als bondscoach op te vol gen. Behalve Taylor staan ook Terry Venables (Tottenham Hotspur) en Howard Kendall (Manchester City) hoog genoteerd. Kendall liet echter weten vereerd te zijn, maar toch liever bij Manchester City te blijven. Taylor werkte in het verleden al eens voor de Engelse bond. Hij had toen de B-ploeg onder zijn hoede. Hij begon zijn trai nersloopbaan in 1976 bij de vierde divisieclub Lincoln City waar mee hij kampioen werd. Met FC Watford promoveerde hij naar de eerste divisie en bereikte ook de Finale om de FA-cup. Dit seizoen eindigde Taylor met Aston Villa als tweede achter Liverpool.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 13