Arafat wil vooral 'praktisch' blijven Boris Jeltsin nog niet gekozen Lijfwacht Mandela schuldig aan moord 'Reisdoel niet langer cultuur, maar pure lust Maatregelen tegen Israël bepleit Stembusuitslag Roemenië door oppositie erkend Spanje vreest aanslagen na dood terrorist 'NAVO-lidmaatschap a la Frankrijk voor Duitsland' ZATERDAG 26 MEI 1990 BUITENLAND PAGINA 7 GENÈVE (UPI/Rtr/AFP/AP/GPD) PLO-leider Arafat heeft gisteren bij de Veiligheids raad in Genève vijf'praktische stappen' bepleit ten behoeve van de Palestijnen in de door Israël bezette gebieden. Dit zijn onder meer het zenden van een VN-troepenmacht en VN- waarnemers, sancties tegen Israël, zoals die van de VN tegen Zuid-Afrika en stopzetting van (joodse) immigratie en van kolonisering van bezet gebied. Andere maatregelen die Arafat schijnlijk wordt dit dinsdag. Israël nent lid van de Veiligheidsraad ve- voorstaat zijn bijeenroepen van een had al bij voorbaat aanvaarding van torecht hebben, bereid zijn om te iwr-jT G con^erent>e over het VN-waarnemers of -troepen 'uitge- praten over het zenden van waarne- Midden-Oosten en het benoemen sloten' verklaard. mers, is Israël in de VN op dit punt van een permanente gezant van VN- Arafat zei dat de vredesmacht de geïsoleerd komen te staan, secretaris-generaal Perez de Cuellar Palestijnen moet beschermen en Van Amerikaanse zijde werd gis ter bevordering van het vredespro- deze "uiteindelijk moet leiden tot teren alleen gezegd, dat Washington ces in het gebied. De vijftien leden volledige beëindiging van de Israë- hoopt dat in het V-raaddebat 'op- van de raad zullen Arafats plan, dat lische bezetting van ons Palestijnse bouwende' uitspraken worden ge in Jeruzalem onmiddellijk 'totaal land". daan. Het wenst dat er zo snel moge- werd verworpen door premier Sha- Doordat VS-minister James Ba- lijk een einde komt aan de golf van mir van Israël, volgende week be- ker van buitenlandse zaken eerder geweld in de bezette gebieden en Is- spreken, wanneer het debat wordt deze week verrassenderwiize ver- raël die vrijdag voortging ondanks voortgezet in New York. Waar- klaarde dat de VS, die als perma- het voortduren van het uitgaansver- bod in de strook van Gaza en het ge bied van de westelijke Jordaanoe- TOKYO (AP) - Het plan om vanaf een radioschip 'democratische' boodschappen uit te zenden naar China is van de baan. De groep Eu ropese journalisten die de uitzen dingen zou gaan verzorgen heeft gisteren bekendgemaakt het schip, de 'Godin van de Democratie', noodgedwongen te zullen verko pen. De journalisten zeiden 1,5 mil joen dollar te hebben uitgegeven om de 'Godin van de Democratie' genoemd naar een standbeeld dat de demonstrerende Chinese stu denten vorig jaar hadden opgericht op het Plein van de Hemelse Vrede naar Azië te brengen. Zij verwe ten Japan en Taiwan dat zij onder druk van de Chinese leiders het schip hun steun hadden onthou den. "In een tijd dat in Afrika, Zuid- 'Democratische' geluiden blijven weg uit China Amerika en Oost-Europa de muren van het totalitarisme ineenstorten, zij wij verbaasd dat een regime dat verantwoordelijk is voor de ernstig ste massamoord op burgers van dit decennium in dit deel van de wereld zo gemakkelijk steun vindt", zei Pascal Dupont, één van de organi satoren. Het zendschip werd onder meer gesponsord door het Franse blad Actuel en was op 17 maart uit Frankrijk vertrokken. Aangeko men in Taiwan, waar het schip nog steeds ligt afgemeerd, weigerde de douane uit Frankrijk overgevlogen apparatuur vrij te geven, waarbij men zich beriep op een nog niet ge ratificeerde internationale wet die uitzendigen vanaf internatoionale wateren verbiedt. Dupont zei dat China, "dat op het gebied van men senrechten 'geen wetten respec teert" de eerste was om zich te be roepen op de wet, die nog niet gel dig is. Toen de journalisten probeer den de zendapparatuur dan maar in Japan op te halen wees ook dat land hun de deur. Dupont, een journalist van Actu el, zei dat de banden met verklarin gen van dissidenten en ooggetuigen van het bloedbad van 4 juni vorig jaar, die zijn groep had verzameld voor de uitzendingen, aan radiosta tions in de hele wereld zouden wor den toegestuurd in de hoop dat die ze nu zullen uitzenden. BUKAREST (AFP) - De Boeren- gaarse Democratische Unie 12, 9 partij en de Liberale partij, de grote voor de Nationaal-liberale partij, 1 verliezers van de presidents-en par- voor de Nationale Boerenpartij, 1 lementsverkiezingen in Roemenië, voor de Groenen, 1 voor de Bond respecteren de uitspraak van de kie- voor eenheid Roemenen, 1 voor de zers en nemen zitting in het eerste Milieupartij, 1 voor de Sociaal-de- vrij gekozen parlement in Bukarest mocraten en 1 voor een overige par- sinds 1946. Dit hebben de twee op- tij. positiepartijen gisteren laten weten. De Kamer van Afgevaardigden De bezetting van het Universi- telt 387 leden. De omvang van de teitsplein in Bukarest, die al dertig fracties is nog niet bekend. De aan- dagen aan de gang is, duurt voort hang in percentages ziet is als volgt: ondanks het besluit van de organi- Front voor Nationale Redding 66,3 satoren er mee op te houden. procent, Hongaarse Democratische Maar liefst 85,1 procent van de Unie 7,2, Nationaal-liberale partij stemmen heeft Ion Iliescu, als kan- 6,3, Groenen 2,6, Nationale Boeren- didaat van het Front voor Nationale partij 2,5, Bond voor eenheid Roe- Redding, behaald bij de verkiezin- menen 2,1, Democratische boeren- gen voor het presidentschap. De op- partij 1,8, Milieupartij 1,7, Sociaal- ren uit protest niet aanwezig komst was met 86,2 procent groot." democraten 1,0 en overige 8,4 pro- vergaderzaal tijdens de rede Op grote afstand eindigde Radu cent. Campeanu van de Liberalen met 10,6 procent van de stemmen als tweede. Derde werd Ion Ratiu van de Boerenpartij met iets meer dan 4 procent. De Roemenen kozen zondag ook de leden van de twee kamers van het nieuwe parlement. In Senaat en Kamer van Afgevaardigden ver overde het Front voor Nationale Redding de absolute meerderheid. Ook hier was sprake van een hoge opkomst: voor Senaat en Kamer van Afgevaardigden beide 86,1 oro- cent. In de Senaat is de zetelverdeling al bekend. Ze krijgt 119 leden. Daar van zijn er 92 voor het Front voor Nationale Redding, 12 voor de Hon- Op de door Israël bezette Westoe ver hebben Palestijnse gisteren vrij dag een joodse kolonist neergesto ken. De conditie van de gewonde kolonist werd redelijk genoemd. Volgens het leger lagen er hoogst waarschijnlijk politieke motieven aan deze aanslag ten grondslag. Israël heeft Arafat beschuldigd van het 'cynisch uitbuiten' van de moordpartij in Rishon Lezion van afgelopen zondag. Kort nadat de PLO-voorzitter gisteravond in Ge nève zijn toespraak voor de Veilig heidsraad had beëindigd verklaar de een hoge functionaris van het mi nisterie van buitenlandse zaken in Jeruzalem dat Arafats handen "in bloed zijn gedompeld" en dat de PLO "nog altijd is betrokken bij ter reurdaden". Israël wijst alle eisen van de PLO zonder meer van de hand. De Israë lische VN-vertegenwoordigers wa- Arafat. Jeltsin wordt omstuwd door aanhangers en fans als hij het parlementsgebouw in Moskou verlaat. (foto anpi Buitenland kort Levenslang Vier hoge medewerkers van ex-pre sident Nieolae Ceausescu van Roe menië zijn gisteren in hoger beroep tot levenlange gevangenis veroor deeld. Ze zijn schuldig bevonden aan medeplichtigheid aan volkeren moord, bij het neerslaan van de op stand in december. De vier zijn Ion Dinca (vice-premier), Emil Bobu (secretaris van het Centraal Comité van de communistische partij), Tudor Postelnicu (minister van bin nenlandse zaken) en Manea Manes- cu (ondervoorzitter van de Staats raad). Rellen Liberia De tweede havenstad van Liberia, Buchanan, op drie uur afstand van de hoofdstad Monrovia is door re bellen van het Nationaal Patriotisch Front Liberia (NPFL) veroverd op het regeringsleger, aldus waarne mers. Volgens geruchten zouden de rebellen nog maar 25 kilometer van Monrovia verwijderd zijn. De ge vechten in Liberia begonnen in de cember vorig jaar. Dom. Republiek De zittende president Jaoquin Bala- guer heeft de eerste ronde van de vorige week gehouden presidents verkiezingen in de Dominicaanse Republiek op het nippertje gewon nen van zijn rivaal Juan Bosch. Dit heeft, de Dominicaanse Kiesraad bekend gemaakt. De presidentsver kiezingen in de Domicaanse repu bliek hadden plaats op 16 mei. Amerikaanse steun Het Amerikaanse Congres is giste ren na maanden vertraging akkoord gegaan met een hulppakket van 720 miljoen dollar aan Nicaragua en Pa nama. Het voorstel voorziet in eco nomische hulp aan Nicaragua ter waarde van 300 miljoen dollar. De Panamese regering kan zich ver heugen op een bedrag van 420 mil joen dollar aan Amerikaanse steun. Noord-Korea Kim Il-sung, de 'Grote Leider' van Noord-Korea, is gisteren opnieuw herkozen voor een nieuwe termijn van vier jaar als president. De in middels 78 jaar oude Kim, de langst regerende autocratische heerser ter wereld, drukt met zijn nieuwe ter mijn alle geruchten de kop in dat hij na 42 jaar aan de top afstand de macht zou overdragen aan zijn zoon, 'Geliefde Leider' Kim Jong-il. MOSKOU (RTR) - Boris Jeltsin heeft gisteren de meeste stemmen behaald bij de presidentsverkiezing door het parlement van de repu bliek Rusland, maar bleef verwij derd van de absolute meerderheid. Dat is in de nacht van vrijdag op za terdag door bronnen in het Russi sche parlement meegedeeld. Volgens de bronnen haalde Jelt sin, een tegenstander van Sovjet president Michail Gorbatsjov, 497 stemmen, terwijl de conservatieve kandidaat Ivan Polozkov de éteun van 473 parlementariërs kreeg. En kele tientallen leden van het parle ment van Rusland, de grootste en machtigste republiek binnen de Sovjetunie, onthielden zich van stemming. Het parlement telt 1.068 zetels. Van dat aantal is minimaal de helft benodigd voor het presidentschap. Het Russische parlement zal nu een tweede stemronde moeten houden. Het is duidelijk dat de leiders van de communistische partij in de Sov jet-Unie van alles proberen om de radicale Boris Jeltsin geen presi dent van de republiek Rusland te la ten worden. Daarom werd gisteren Alexander Vlasov, de gematigde aanhanger van Gorbatsjov, ge vraagd plaats te maken voor zijn conservatieve partijgenoot Ivan Po lozkov. Daarmee leken de rijen van de communisten te zijn gesloten, al dus waarnemers. Vlasov, die lange tijd als de grote favoriet gold voor de verkiezing tot president van de grootste Sovjet-re publiek, verbaasde gisteren vriend en vijand met zijn terugtreden. De aankondiging volgde op een nacht van urenlang overleg in de commu nistische gelederen. Vlasovs stap terug opende de weg voor een stevig gevecht tussen de radicale oppositieleider Jeltsin, die een grotere zelfstandigheid van Rusland wenst, en de communisti sche havik Ivan Polozkov, de partij leider van de Zuidrussische stad Krasnodar. De derde kandidaat, Vladimir Morokin lijkt kansloos. Oppositionele afgevaardigden zeiden dat het besluit van Vlasov welhaast zeker Gorbatsjovs goed keuring draagt. "Jeltsin vormt een veel groter gevaar voor het Polit buro en Gorbatsjov dan Polozkov. Het besluit van Vlasov heeft daar om de goedkeuring van Gor batsjov", aldus Joeri Jeskov, een aanhanger van Jeltsin. Rusland is met afstand de groot ste van de vijftien Sovjet-republie ken. Er wonen 147 van de 286 mil joen Sovjetburgers. Het agrarisch en industrieel potentieel van de re publiek schiet tekort om de eigen behoeften te België wil in Zaïre onderzoek BRUSSEL (ANP) - De Belgische regering heeft gisteren een duidelij ke waarschuwing gegeven aan de Zaïrese president Mobutu naar aan leiding van de vermeende slachting onder studenten van de universiteit van Lubumbashi op 10 en 11 mei. Zolang via een internationaal on derzoek niet duidelijk wordt wat er precies gebeurd is in Lubumbashi. leent de Belgische staat geen geld meer uit aan Zaïre en worden de voorbereidingen opgeschort voor een nieuw samenwerkingsakkoord. MADRID (GPD) Jose Manuel Se- villano, een tot 24 jaar gevangenis straf veroordeeld lid van de Spaan se terroristische groepering GRAPO, is gisteren na een honger staking van zes maanden in een zie kenhuis in Madrid overleden. Minstens 38 andere GRAPO-le- den, die langdurige gevangenis straffen uitzitten, zijn in hongersta king. In 14 gevallen zou ook hun si tuatie kritiek zijn. De 38-jarige Se- villano is het tweede lid van de GRAPO dat overlijdt na een hon gerstaking. De hongerstaking van de GRAPO-gevangenen begon op 30 november vorig jaar. Zij willen daarmee protesteren tegen de be slissing van de regering-Gonzalez om hen over verschillende gevange nissen in het land te verspreiden, in plaats van in één gevangenis onder te brengen. Volgens het Spaanse ministerie van justitie zijn er aanwijzingen, dat zowel ETA- als GRAPÖ-leden uit gevangenissen terreuracties heb ben opgezet en gecoördineerd, waarbij zij werden geholpen door vrienden en zelfs advocaten. Over de GRAPO is weinig be kend. De zich links noemende ter reurorganisatie opereerde met na me in de jaren zeventig en onder hield nauwe contacten met soortge lijke terreurgroepen in West-Duits- land en Italië, zoals de RAF en de Rode Brigade. De Spaanse politie houdt er rekening mee, dat de GRAPO samenwerkt met de Baski- sche terreur-beweging ETA, die een afscheiding van Baskenland na streeft. Eén van de andere hongerstakers, wiens toestand eveneens kritiek is, is de leider van de GRAPO, Jose Maria Sanchez Casas. Uit de gevan genis in Sevilla liet Casas gisteren weten, dat als Sevillano inderdaad zou overlijden, Spanje met een nieuwe golf van terreur-aanslagen te maken krijgt. Op 27 maart ver moordde de GRAPO in Zaragoza de arts Jose Ramon Munoz Fernandez, omdat deze GRAPO-gevangenen kunstmatig gevoed zou hebben. MELBOURNE - Meer dan 130 pinguins zijn aan de Australische zuid kust door olie gewond of gedood. Milieuminister Crabb van de staat Victo ria bracht gisteren een bezoekje aan de school waar een aantal pinguins wordt verzorgd. Hij zei dat alle pogingen in het werk worden gesteld om de vervuiler, die inmiddels 150 kilometer kustlijn heeft besmeurd, te achterha len. (foto EPA) MOSKOU (DPA/AFP/Rtr/UPI/ANP) - Duitsland wel lid van de poli tieke maar niet van de militaire structuur van de Noordatlantische Ver dragsorganisatie. Met zo'n constructie kan de Sovjetunie leven. Een andere mogelijkheid is dat het verenigde Duitsland een tijdje lid is van zowel NAVO als Warschaupact. Dit heeft president Gorbatsjov van de Sovjetunie gisteren gezegd na een gesprek met president Mitterrand van Frankrijk. Over een week is de topconferentie tussen de Sovjetu nie en de VS aan de gang. Het Franse staatshoofd was naar Moskou gekomen voor overleg over een reeks internationale kwesties. Meer dan 70 preocent van de tijd be steedden de twee staatshoofden aan de gevolgen van de Duitse een- j wording. Mitterrand herhaalde zijn standpunt, dat Duitsland lid moet zijn van de NAVO. Gorbatsjov noemde dit ongewenst, omdat dan het j evenwicht in Europa verstoord dreigt te raken. Als Duitsland toch lid van de NAVO wordt, dan moet Moskou zich beraden op zijn houding tegenover het proces van de Europese veilig heid in zijn geheel. In dit verband noemde Gorbatsjov het CVSE-pro- I ces (Conferentie voor Vrede en Samenwerking in Europa) en de ontwa peningsbesprekingen (CFE) in Wenen. De Sovjetunie heeft gisteren overigens bevestigd dat Moskou voor lopig is gestopt met het terugtrekken van Sovjettroepen uit de DDR, omdat het onmogelijk zou zijn onderdak te vinden voor de terugkeren de militairen en hun gezinnen. Dit deelde de Sovjetambassade in Oost-Berlijn vrijdag mee. De Sov jetunie heeft 380.000 man troepen in de DDR. Tot nu toe zijn twee ge blindeerde divisies met in totaa'l 2000 tanks teruggetrokken, hetgeen maar de helft is van het aantal dat Sovjetpresident Michail Gorbatsjov in 1988 aankondigde terug te trekken, vóór het einde van 1990. JOHANNESBURG (GPD) - Een lijfwacht van de vrouw van ANC- leider Nelson Mandela is gisteren schuldig bevonden aan de moord op de 14-jarige activist Stompie Moeketsie Seipei. Jerry Richardson (41), de 'trainer' van de 'FC'-Mandela United, de lijf wacht van Winnie Mandela, werd voorts schuldig verklaard aan on der meer de ontvoering van vier jon ge mannen, onder wie Stompie, en poging tot moord op een andere man. Rechter O'Donovan noemde de getuigenverklaringen en bewij zen tegen Richardson in deze en ze ven andere aanklachten 'overtui gend'. Volgens de rechter stond vast, dat Richardson het viertal op 29 decem ber 1988 had ontvoerd uit een kerk in Soweto en voor ondervraging had overgebracht naar het huis van Winnie Mandela. Tijdens deze als 'hardhandig' be schreven verhoren was Stompie er Groei toerisme in Azië gaat gepaard met toename Idnderprostitutie van beschuldigd vier activisten aan de politie te hebben verraden. Zijn drie lotgenoten waren beticht van het hebben van homoseksuele rela ties met de geestelijke, dominee Verrijn, die hen onderdak had gebo den. Winnie Mandela was in elk ge val bij een van deze 'verhoren' aan wezig geweest. Stompies lijk werd in januari vo rig jaar op een open veld in Soweto gevonden. Hij was aan drie steek wonden in de nek overleden, aldus rechter O'Donovan. Richardson had een ander slachtoffer, Andrew Ikaneng, eveneens in de nek gesto ken en in een greppel achtergelaten, maar Ikaneng had de moordaanslag overleefd. De moord op Stompie betekende het definitieve einde van Winnie Mandela's reputatie als de 'moeder van de natie'. Zij werd door de anti apartheidsbeweging onder curatele geplaatst, terwijl Nelson Mandela de ontbinding gelastte van haar lijf wacht, die in Soweto een waar schrikbewind had uitgeoefend. Na de vrijlating in februari van haar man Nelson leek Winnie weer door de zwarte gemeenschap in ge nade te zijn aangenomen, hoewel zij bij ANC-manifestaties meestal met een stilzwijgen of een hooguit be scheiden gejuich wordt begroet. BANGKOK - Toerisme is de groot ste bron van inkomsten voor steeds meer landen in de Derde Wereld. Maar rond het toerisme ontwikkelt zich ook de sex-industrie en treedt deze buiten de meer traditionele ge bieden van prostitutie. Vooral kin deren wekken de lust van rijke reizi gers op, zo blijkt in steeds meer lan den. Tijdens een conferentie in Thailand besloten de Aziatische landen deze maand samen te gaan werken om het verschijnsel te be strijden. "Als het toerisme groeit, gebeurt er iets lelijks. Reizen wordt niet lan ger een gelegenheid voor culturele uitwisseling, maar het doei wordt pure lust", aldus Prawase Wasi, voorzitter van de Thaise stichting voor kinderbescherming. Er zijn geen officiële cijfers beschikbaar die een aanwijzing kunnen geven over de omvang van het probleem, maar volgens particuliere organisa ties beloopt het aantal kinderen dat in Azië in de prostitutie terecht is gekomen ongeveer een miljoen. Tijdens een conferentie over sex- toerisme die werd gehouden in Chi ang Mai in Thailand, zei Prawase dat er in Thailand 60.000 bordelen en massagesalons zijn, waar in to taal 800.000 minderjarige prostitu ees zouden werken. Algemeen werd aangenomen dat zijn schatting aan de zeer hoge kant was, maar het is wel duidelijk dat Thailand de mees te kinderprostituees heeft. Vorig jaar werd Thailand in een Noors regeringsrapport aangewe zen als het favoriete reisdoel van Europese pedofielen. In Thailand zijn vooral kleine meisjes gewild, die als maagd hoge prijzen opleve ren in bordelen. Homosexuele man nen met een voorkeur voor jonge tjes trekken meestal naar Sri Lanka. Srilankaanse vertegenwoordi gers vertelden tijdens de conferen tie in Chiang Mai dat het aantal jon getjes dat wordt behandeld aan ge slachtsziekten enorm is gestegen sinds de golf van sextoeristen in de jaren zeventig op gang kwam. De autoriteiten maken zich ook zorgen over het feit dat de slachtoffertjes van de kinderprostitutie steeds jon ger worden. "Er zijn ongeveer 10.000 Srilankaanse jongetjes in de prosti tutie verzeild geraakt", zei de Srilankaanse journaliste Maureen Seneviratne. "Maar het exacte cijfer is volgens mij veel en veel hoger". Sinds 1982 wordt Sri Lanka voortdurend aangewezen als het pa radijs voor sextoeristen in de "Spar- tacus-gids" voor homosexuelen, die verschijnt in het Engels, Duits en Frans. De gewone toeristen hebben zich de afgelopen jaren laten afschrik ken door het geweld op Sri Lanka, maar voor de pedofielen telden de sexuele noden blijkbaar zwaarder dan gevaar voor lijf en leden. Het sex-toerisme groeide gewoon door, aldus Seneviratne. Een populaire bestemming voor sex-toeristen op Sri Lanka is de "pe- dofielenhoek" van het Wikkadha strand aan de westkust van Sri Lanka. Volgens Seneviratne verdie nen de jongetjes die op het strand hun diensten aanbieden vaak niet meer dan 25 dollar per maand. Voor dat bedrag zijn zij voortdurend voor hun "meesters" beschikbaar. Vaak worden de kinderen ook misbruikt voor kinderporno. In de Filipijnen lopen volgens Unicef ongeveer 20.000 jeugdige tippelaars en tippelaarsters rond. Meer dan de helft van hen zyn jon getjes die uit zijn op homosexuele toeristen. De Filipijnse deelnemers aan de conferentie zeiden dat de oorzaak van de kinderprostitutie vooral gezocht moest worden bij de aanwezigheid van de grote Ameri kaanse militaire bases in het land. In India is het probleem met kin derprostitutie nog niet zo erg groot, zei de Indiase vertegenwoordiger K.T. Suresh, hoewel er wel degelijk sprake is van een toename. "Onge veer twintig procent van de twee miljoen prostituees in India is min derjarig, maar hun aandeel groeit gestaag", aldus Suresh. De kinder prostitutie is goed georganiseerd en werkt met een landelijk netwerk van "veilingen". "De meisjes die in de ene staat worden opgepikt, worden als vee verkocht in de doorgangscentra, die veelal net buiten de grote steden lig gen", zei Suresh. De grootste door gangscentra zijn Agra, Benares, Calcutta en Modena, terwijl New Delhi de voornaamse marktplaats een andere belangrijke kinderprostitutie, maar voornamelijk als toeleveringsoord voor de Indiase markt. Jaarlijks worden 20.000 kinderen uit Nepal naar India gebracht om te worden "verkocht". De deelnemers aan de conferen tie waren het erover eens dat toeris me alleen niet leidt tot kinderprosti tutie, maar dat het wel hoog tijd wordt dat het sextoerisme wordt aangepakt. "We moeten beginnen bij de consumenten en de organisa ties. Er moet een internationaal net werk komen om de plaatselijke au toriteiten onder druk te zetten", zei Vitit Munthaborn, een Thaise advo caat die zich vooral bezighoudt met de rechten van het kind. Om te be ginnen werd afgesproken gegevens uit te wisselen over publicaties van kinderpornografie die het sextoe risme bevorderen, en namenlijsten aan te leggen van pedofiele toeris ten. "Wij moeten niet wachten tot het probleem epidemisch is. Wij moe ten het bij de wortels aanpakken", zei Unicef-vertegenwoordiger Cla rence Shubert, die vooral betrok ken is bij het opzetten van program ma's voor kansarme kinderen. Buitenlanders verlaten Gabon LIBREVILLE (UPI/ANP) - Enige honderden Franse, Ame rikaanse, Britse en Nederlandse vrouwen en kinderen hebben gisteren met twee Franse vlieg tuigen Gabon verlaten. Frank rijk zond eerder troepen naar het land, dat al sinds januari to neel is van politieke en sociale onrust. De Gabonese autoritei ten zetten drie Franse tv-ploe- gen en een Franse radiojourna list het land uit. President Omar Bongo van Gabon schrijft het geweld in zijn land, dat woensdag losbarstte nadat oppositieleider Joseph Rendjambe dood werd aange troffen in een hotel, toe aan de invoering van het meerpartijen- stelsel eerder deze maand. Volgens het Nederlandse mi nisterie van buitenlandse zaken wonen er 15 Nederlanders in Li breville en 30 in Port Gentil. de economische hoofdstad van het land.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 7