Acties ziekenhuizen dreigen te escaleren De lege handen van een bewindsman 'Onderzoek gezondheid rond Schiphol' CFO eist hoe dan ook meer geld: STER hoopt op regen tijdens WK-toernooi Neuroloog: wao is ziek RUSSISCHE TANK AANGEVOERD Advocaat wil uitspraak over corrupt korps niet intrekken ZATERDAG 26 MEI 1990 BINNENLAND PAGINA 3 UTRECHT (ANP) - "Als de acties nog weken voortduren, gaat de zaak escaleren en drei- op'zondagTjulirgespeekï.'En"op gen er ongelukken. Zelfs bij de werknemers inde gezondheidszorg raakt het geduld eens zondag mag op. De beide regeringspartijen PvdA en CDA moeten hun verantwoordelijkheid nemen. Er moet hoe dan ook extra geld op tafel komen om de werkdruk in de gezondheidszorg te verminderen. Dat kan via een minimale premieverhoging van nog geen tientje per jaar. Waar praten we nou helemaal over?" HILVERSUM (GPD) - Tussen 9 juni en 7 juli moet het regenen als een baksteen en het Nederlands elf- tal moet de halve finale verliezen. Bij dit scenario van het wereldkam pioenschap voetbal weet de STER zich verzekerd van de meeste kij kers naar de STER-spotjes die in de rust van de voetbalwedstrijden worden uitgezonden. Dit jaar neemt de STER tijdens het WK een proef met het verkopen per opbod van re clamezendtijd. Tot twee dagen voor ?en wedstrijd kunnen adverteer ders een bod uitbrengen op ruimte voor een spot. Het moet de STER fors geld gaan opleveren. Een finaleplaats voor het Neder lands elftal zou de STER slecht uit- Woordvoerder D. de Geus van de Een voorbode van die grimmiger qua actievorm minder terughou- CFO, de bij het CNV aangesloten "actievormen dient zich Nederland niet ge adverteerd worden op radio en tele visie. Beter zou het zijn dat Neder land de halve finale verliest en op zaterdag 7 juli de 'verliezersfinale' speelt. De STER begint op 1 juni met het •erkopen van STER-spots I het St dend op te stellen dan de AbvaKabo zogenoemde 'pre-empting'systeem. gen voor hogere salarissen en lagere daar volgende week werkdruk in de gezondheidszorg, heeft dit gisteren gezegd. De acties gaan maandag hun vijf-| de week in. Nu staatssecretaris Si de CFO. De WIO, die flict een eigen koers vaart afdeling looneisen stelt dan AbvaKabo operatie-patïenten worden CFO, overweegt acties op touw te juni kunnen adverteerders verpleegd vijf dagen lang dicht. De zetten waarbij de patiënt niet langer doen op zendtijd, met betrokken verpleegkundigen gaan wordt ontzien, zo deelde woord- Het systeem is uit Engeland afkom- hogere stig en houdt in dat STER-zendtijd per opbod wordt verkocht. Vanaf 1 bod seconde en een maximum van vijf duizend gulden per seconde. Als er meer adverteerders zijn dan er zendtijd is, dan krijgt de laagst bie dende adverteerder een brief, waar in staat dat hij buiten de boot valt. Die adverteerder mag dan een nieuw bod doen, om alsnog tot het bewuste STER-blok te worden toe gelaten. Dit opbieden gaat door tot twee dagen vóór de te spelen wed strijd. De hoogste Xjieders van dat moment mogen in de rust van de wedstrijd hun spot uitzenden. Wel heeft de STER de adverteer ders toegezegd bij dit nieuwe sys teem ervoor te zorgen dat er in een blok niet meerdere adverteerders uit een zelfde branche zitten. Als bijvoorbeeld twee electroniqabe- drijven meebieden, mag uiteinde lijk alleen de hoogst biedende de spot vertonen. Dat dit bieden voor de STER den, is snel uit te rekenen. De r van het Nederlands elftal tegen Egypte moet volgens de schattin gen tussen de 25 en 35 procent van de kijkers trekken. De wedstrijd Engeland - Nederland staat voorlo pig "begroot" op een kijkdichtheid tussen de 29 en 39 procent. Mocht Nederland de eerste ronde doorko men, dan wordt rekening gehouden met een kijkdichtheid van 31 tot 44 procent ;Een kwart finale met Nederland prijs per seconde is gesteld op scoort volgens KLO maximaal 47 vijfduizend gulden. Een spotje procent. De halve finale met Neder- deirtii-rtrt««ondPi1 ka£ domT^1?per land trekt volgens deze prognose tot 150.000 gulden. De STER heeft in de rust van de voetbalwedstrij- g| den maximaal 275 seconden ter be- Als Nederland de halv schikking. Een eenvoudige verme nigvuldiging (275 seconden keer luoo,_11 vijfduizend gulden) leert dat de Nederlanders heer Smeekes per wedstrijd maxi- i0 maal 1.375.000 gulden in zijn schat-- ^kijkdichtheid tussen 39 procent (zo'n 6.5 miljoen kijkers). finaie niet haalt, kijken naar schatting "ma, Hde 27 en 37 procent van deze halve fi: 54 de Een berekening de kist riet verdwijnen. De STER heeft eindstrijd heelt de STER niet gepu- in totaal „9 blokken ter beschikking bliceerd. omdat er op die dag niet tijdens het WK. zodat de WK-op- geadverteerd mag worden. Ter ver- brengst maximaal bijna veertig mil- gelijking: de record-kijkdichtheid joen bedraagt. staat op naam Van de voetbalwed strijd Nederland - Sovjet Unie (EK- Vol'gens een aan de adverteerders finale in 1988). Toen volgden 8.6 mil- gestuurde brochure over het pre- joen mensen de verrichtingen van npting systeem heeft de STER de Oranje. De kijkcijfers zijn volgens afdeling Kijk- en luisteronderzoek (KLO) van de NOS prognoses laten maken van de kijkdichtheden s (volksgezondheid) nog steeds (onderbezette) afdelingen helpen die tijd de collega's op andere voerder M. van Erp gisteren r de hand op de knip houdt, hebben de bonden een verharding acties aangekondigd. Bank moet misbruik van pas en pincode aan klant vergoeden CFO-woordvoerder De Geus dat de actie in Veghel met nó voor de politici "een teken aan wand moet zijn, een indicatie v de bijzonder ernstige situatie wa in de gezondheidszorg verzeild geraakt". Volgens de Geus is Veg- den gew hel geen witte raaf maar wordt alom strekken in de vakbondsachterban de roep nauwelijks iets om hardere acties steeds luider. "Wij als vakbond willen geen acties waarbij de patiënten de dupe wj Wat de WIO betreft is de tijd rijp f zei om op verpleegafdelingen overdag me nachtdiensten in te voeren waarbij de de afdelingen 24 uur lang maar >or mondjesmaat worden bezet. Dat be tekent bijvoorbeeld dat de patiën-| |ten overdag niet meer kunnen i dat e het\ maaltijden niets of terecht komt. 'Het is een zeer harde actie- Ivorm", beaamt Van Erp. "Maar langzamerhand laten de heren en DEN HAAG (GPD) - Voor het den. Wij willen proberen escalatie te dames politici in Den Haag de geldau- voorkomen. Maar er kan eerst in het bestaan tomaat, moet een grote bank cliënte schadeloos stellen, nadat bekenden duizend gulden uit 'de den", muur' hadden gehaald met haar bankpas en pincode. Deze uit spraak van de geschillencommissie voor het bankbedrijf is opmerke lijk. Verzoeken om schadeloosstel ling werden altijd afgewezen, Voor volgende week staan er bij meer dan 100 instellingen acties op In het actiemodel dat het programma. Merendeels betreft staat het werkonderbrekingen er dagsdiensten maar ook gaat dat misbruik zonder de pincode te kele ziekenhuizen de operatieka- sten familieleden van de patiënten r spoedge- zouden kunnen bijspringen bij de verzorging. "De ziekenhuisdirec ties moeten er maar een mouw aan passen". geen andere keus. Als er niet snel iets gebeurt aan de werkdruk en de onderbezetting zitten de patiënten straks echt dag in dag uit zonder verzorging en zonder eten omdat er geen verpleegkundigen meer zijn. 3 voor ogen het geval". Van Erp doet overigens de sugges tie dat tijdens de 24-uurs nachtdien- kennen onmogelijk is. De klant mer op slot (behalve moet dan onzorgvuldig gehandeld vallen), hebben door de code aan iemand te vertellen of door een briefje met het stand) acht de tijd gekomen r achter te laten in de porte- Alleen bij een technische storing is de bank aansprakelijk. Volgens de geschillencommissie van het bankbedrijf, die de bank verplichtte tot schadeloosstelling, kon in het bewuste geval de bank niet aannemelijk maken dat de UTRECHT (ANP) - Veel klant onzorgvuldig was geweest, komen terecht in de wao zonder dat "Dat kan ook nooit", zegt een ze deugdelijk medisch zijn onder woordvoerder van de Consumen- zocht. Daarom zouden er vaker spe- tenbond. „Zowel bank als klant kan cialisten moeten worden ingezet niet bewijzen of er al dan niet spra- om de diagnose te stellen. De neuro- ke was van onzorgvuldig hande- loog J.W.H.H. Dammers stelt dit in len". het artsenblad Medisch Contact. Hij Uit de uitspraak mag niet gecon- constateert dat de wao 'ziek' is. "Als ïerhonderd gulden per lucratieve onderneming kan wor- de wedstrijden. De eerste wedstrijd Voor niet gespecialiseerde artsen lijkt het Dammers bijzonder moei lijk om dan de belangrijke beslis- |JP§P|§||j|||P| v n0üt||!P!P!SlMPlüSI ye(Cut:ti J1Bl sing te nemen over al dan niet af- eieandereSovjetrussische goederen per schip aangevoerd. cludeerd worden dat de klant r timaal beschermd is tegen misbruik van bankpas en pincode, meent de Consumentenbond. Binnenland kort Bevalling Een 39-jarige Itajiaan, één van de ontvoerders van mevrouw Van der Valk, wordt niet tijdelijk in vrijheid gesteld om de bevalling van zijn Ne derlandse vriendin bij te wonen. Dat heeft vice-president R. Porthei- ne van de rechtbank in Den Haag beslist in het kort geding dat de Ita liaan tegen de staat had aangespan nen, zo werd gisteren bekend. niets verandert maken we nog de miljoenste wao'er mee". Dammers noemt het onrechtvaar dig dat een veertigjarige werker die zonder ooit specialistisch te zijn on derzocht eigenlijk op sociale gron den arbeidsongeschikt wordt ver klaard, een even hoge uitkering krijgt als een dertigjarige verpleeg kundige die door multiple sclerose totaal invalide en hulpbehoevend is: zij zal nooit iets extra's kunnen bijverdienen en heeft alleen maar extra kosten. keuren. Veel mensen worden vql- £ens hem afgekeurd zonder een deugdelijke medische diagnostiek. "De massa van de toetreders lijdt aan of heeft buiten proportie hinder van aandoeningen als chronische rugpijn, hoofdpijn, hoge bloeddruk of gespannenheid, aandoeningen, waar minstens zoveel mensen, ook wel met wat hinder, mee doorwer ken". VLISSINGEN - Een Russische tank, bestemd voor het nationaal Oorlogs- en Verzetsmuseum Overloon, is gisteren de haven van Vlissingen op een dieplader gereden. Het militaire voertuig, een originele T-34, werd met nog en- (foto ANP) KLO mede sterk afhankelijk het weer tijdens het toernooi. Bij slecht weer wordt intensiever geke ken dan bij een hittegolf. Nog geen spoor van ontvoerders Roennondse baby ROERMOND (ANP) - De Roer- mondse politie heeft nog steeds geen spoor van de dader(s) van de ontvoering van de negen maanden oude baby Dennise Grutter. Het meisje werd op 14 mei rond midder nacht uit de auto van haar ouders ontvoerd en vier dagen later na een anonieme telefonische tip bij een tankstation in Weert ongedeerd te ruggevonden. Het meteen ingestelde onderzoek heeft niets opgeleverd. In de hoop nieuwe tips binnen te krijgen over de ontvoering heeft de Roermondse politie een beroep gedaan op AVRO's "Opsporing verzocht". De politie verwacht, dat het tonen van een aantal zaken, die na afloop van de ontvoering in het reisweigje van de baby werden aangetroffen, tot nieuwe aanwijzingen kunnen lei den. Zo werd onder meer een de kentje. een kussentje en een jasje aangetroffen die zich niet in het reisweigje bevonden, toen de baby werd ontvoerd en die volgens de po litie dus van de ontvoerders) af komstig moeten zijn. Ook zal in het televisie-programma het bandje met de stem van de anonieme tipge ver worden gedraaid. Platform Leefmilieu vreest uitbreidingsplannen luchthaven LEIDEN - Meting van de hoeveel heden schadelijke stoffen die vrij- Het inzetten van ervaren orthope- komen bij activiteiten op en om den, neurologen, cardiologen en Schiphol moet duidelijk maken psychiaters met verzekeringsge- welk gevaar er bestaat voor de ge neeskundige ervaring kan volgens zondheid vi hem de stroom naar de wao afrem- luchthaven, men. van die bewoners, verenigd Platform Leefmilieu Regio Schip hol, hebben om een dergelijk onder zoek gevraagd en een model daar voor ontwikkeld. Rond Schiphol zijn de afgelopen Filmbanden RTL-Veronique heeft gisteren be sloten in cassatie te gaan tegen de uitspraak van de Haagse rechtbank, dat de niet-uitgezonden filmbeel den van Molukse rellen op 25 april in Den Haag aan justitie moesten worden vrijgegeven. De NOS be sloot reeds vorige week in cassatie te gaan. Door in hoger beroep te gaan hoopt RTL-Veronique van de Hoge Raad de principiële uitspraak te krijgen dat het belang van justitie niet onder alle omstandigheden het belang van de vrije nieuwsgaring te boven gaat. Vrouwenhandel De rechtbank in Utrecht heeft giste- AMSTERDAM - Drie GaUé-vazen, die volgende week zullen worden geveild bij Christie's Amsterdam, wekten ren twee mannen en een vrouw ge- gisteren belangstelling tijdens de kijkdag. Verwacht wordt dat de vazen tussen de 80.000 en 100.000 gxdden gaan vangenisstraffen en geldboetes op- opbrengen. (foto anp» gelegd wegens vrouwenhandel. De hoogste straf van vier jaar en een geldboete van 100.000 gulden kreeg een 43-jarige Amsterdammer die als hoofdverdachte wordt gezien, twee jaar en 100.000 gulden minder dan de eis. Zeven Thaise vrouwen had den de drie aangeklaagd, omdat ze hen gedurende zo'n tien jaar onder valse voorwendsels naar Nederland hadden gelokt. omwonenden van de jaren al diverse onderzoeken ge- Vertegenwoordigers houden naar gezondheidsrisico's. Directe aanleiding om om een nieuw grootschalig onderzoek te vragen, zijn de uitbreidingsplannen van Schiphol waardoor de risico's voor de volksgezondheid tot onaan vaardbaar niveau toenemen, zo vreest het Platform. De aanpak die het Platform voor staat, is vrij simpel maar vraagt om vangrijk onderzoek. Voorgesteld wordt de hoeveelheden schadelijke stoffen en straling te meten. Daarbij moeten worden betrokken de stra ling van radar, geluidsbelasting door het luchtvaartverkeer, lucht verontreiniging door uitlaatstoffen van vliegtuigen, verontreiniging van water en bodem en de gevolgen daarvan voor planten (voeding) en dieren. Daarnaast mogelijk om op basis van de resul taten van dit onderzoek de gevolgen van de uitbreiding van Schiphol te voorspellen. Het onderzoek moet volgens het Platform onder verant woordelijkheid van het ministerie de activiteiten op en rond de lucht haven", aldus het Platform. Het voorstel voor het onderzoek is ingediend bij de projectgroep die tracht de leefomstandigheden rond de luchthaven te verbeteren. In de i WVC plaatsvinden. Dat geeft de projectgroep hebben onder garantie dat het niet wordt bein- vertegenwoordigers van gemeente vloed door economische- of milieu- besturen, ministeries, bew belangen. De uitkomsten moeten de poli tiek in staat stellen een goede beoor deling te maken van de gevolgen van een eventuele uitbreiding. "Hoeveel ziekten en sterfgevallen worden aanvaardbaar geacht door deskundigen zitting. Een eerste plan van aanpak wordt in het vooijaar van 1991 verwacht. Het platform pleit er ook voor een gezondheidspeilstation op te rich ten dat permanent metingen doet naar vliegtuiglawaai en -uitstoot. AMSTERDAM (ANP) - De Amster damse advocaat F. Niesink blijft bij bevolkings- zijn bewering dat er bij huiszoekin- 'onderzoek moeten uitwijzen of per- gen door de Amsterdamse politie soneel van de luchthaven nenden nu al nadelige gevolgen de activiteiten op en om Schiphol ondervinden. Met de uitkomsten dikwijls geld en drugs verdwijnen. Niesink kondigde gistermiddag aan in beroep te gaan tegen de uitspraak de Amsterdamse, rechtbank- het totale onderzoek is het vol- president mr. B. Asscher dat hij zijnl gens het Platform mogelijk gebie- beweringen over vermeende cor- den aan te wijzen waarin bewoners ruptie binnen het Amsterdamse veel schade ondervinden en hoe- korps terug moet nemen. Asscher bepaalde gisteren, in een schadelijke gevolgen van allerhan- kort geding dat vier Amsterdamse de activiteiten aanwezig is, is het politiebonden en een aantal recher- Munitie De nieuwe munitie voor-de politie- [vordt aanzien- ivankelijk ge dacht. Gingen de ministers Dales (binnenlandse zaken) en Hirsch Ballin (justitiej eerst uit van jaarlijk se meerkosten van 800.000 gulden, nu melden zij de Tweede Kamer dat jaarlijks 1,8" miljoen moet worden uitgetrokken. Rijtijden Een experiment om de Rijtijdenwet beter te handhaven dat twee jaar ge leden op init.atief van het openbaar ministerie in Groningen van start is gegaan, is geslaagd. Het aantal over tredingen van de Rijtijdenwet is sinds die tijd met negentig procent teruggebracht. Zowel het aan het experiment deelnemende trans portbedrijf als de betrokken vracht- wagenchauffers zijn zeer tevreden over de ervaringen met het experi ment. DEN HAAG - Het was een koddig tafereeltje, dat zich woensdagmid dag ontvouwde op de wekelijkse persconferentie van premier Lub bers. De minister-president had zich voor de gelegenheid niet alleen laten vergezellen door zijn woord voerder, maar ook door staatssecre taris Hans Simons, de PvdA-er die vrijwillig tekende voor de loodzwa re portefeuille van volkszondheid. Lubbers had zichtbaar haast, want de agenda voor de rest van de dag vermeldde nog enige prive-afspra- ken. Terwijl Simons voortpraatte nomen naar zijn wekelijkse pers conferentie is daarvan een bewijs. Slechts enkelen is die hoge eer ge gund; veel ministers zitten i Eigenlijk is het te gek voor woor den dat zo'n belangrijke sector door een staatssecretaris wordt'beheerd, niet door een minister. Zelfs op hele kabinetsperiode tevergeefs op ministeries als O&W gaat minder pla: nen in een handomdraai op te los- Wie de nota van Simons in dat Woensdag mocht Simons zijn perspectief leest, moet constateren te wachten. Maar de voormalige wethouder van Rotterdam heeft in de paar maanden dat hij staatsse cretaris is bij vriend en vijand res pect verworven en krediet opge bouwd. Met een heldere discussie stijl, hard werken, verstand van za ken en gevoel voor politieke ver houdingen heeft hij zich onder scheiden. gelde i minister 5 subtiel, ma formatie is lang Het machtsverschil tussen druk ontvouwen rond de werk- dat de staatssecretaris de zorgsector: bejaardente- z'n best heeft gedaan om staatssecretaris huizen, ziekenhuizen, verpleegte- mogelijke oplossingen te zoeken, telt. Bij de kabinets- huizen e.d.. Het personeel klaagt Er moet maar eens gepraat worden serieus overwo- steen en been over het moordend opleidingen en instroom Icheurs van de narcoticabrigade te gen de advocaat hadden aangespan nen, dat de advocaat zijn beschuldi gingen niet hard heeft kunnen ma ken. Niesink deed zijn gewraakte uit spraak in het dagblad Het Parool waar hij stelde dat er "dikwijls geld, drugs en sieraden verdwijnen" tij- |dens huiszoekingen bij zijn cliën ten. Hij beschuldigt het Amster damse politiekorps hiervan. De ad vocaat zegt dit ook regelmatig te ho- jren van zijn collega's. Een van de verwijten van de politiebonden is dat Niesink nooit officieel een klacht heeft ingediend bijvoorbeeld bij het openbaar ministerie. "Ik ben bereid met bewijzen vooi de dag te komen als ik een deal kar sluiten met het openbaar ministe rie. Die feiten, vermissingen var drugs of geld, mogen mijn cliënter nooit ten laste worden gelegd Klachten indienen bij het OM of d« politie hebben volgens mij geen en kele zin", aldus Niesink. De advocaat stelde na afloop var !ed!Lg het kort 6*-ding dat hij in hoger be p®^r roep zal gaan. "Nu moet je het pro- Ibleem aanpakken. Over vijf jaar is hier denk ik niets meer aan te doen; dan is het hele korps zou corrupt als gen dat inderdaad te veranderen, tempo en de gebrekkige verzorging schoolverlaters, vindt de staatsse- de pest", zo verklaarde Niesink die ging dat niet dqor, onbenullige rede- die voortvloeien uit de perso- cretaris. Voor moeders die weer wil- tijdens het kort geding bij zijn be Mijnenveld Alle sympathie waar Hans Si mons in Den Haag op kan rekenen den ook dit jaar ten spijt, toont ook zijn start hoe zijn echter verre groot de problemen in de gezond neelstekorten. In verschilleni onderhandelingen is de werkdruk, samen met de beloning, het belang rijkste onderwerp, en de acties wor- r scherper. Het unieke proble- len intreden in het arbeidsproces schuldigingen bleef, moeten crèches uitkomst bieden, al De raadsman van de poiitiebon- zullen de gemeenten die crèches den (APV, NPB, ACP en VHPA). de werkdruk in de ziekenhui- Dat krediet zal hij de komende heidszorg zijn. Een paar weken ge- Ook andere groepen ambtenaren. schets stelsel van verzeke- i mijnen»- ringen tegen ziektekosten. Over dat met name in het onderwijs en bij de patiënten, onderwerp is in het verleden lang politie, hebben dit soort redenen tot gepraat en CDA, PvdA en WD den- klagen. Jarenlang zijn de salarissen tv is onvermurwbaar en het media- kenhuizen lopen vaak niet parallel, ken er elk anders over. De techni- bij de overheid achtergebleven bij probeerde de Rijksvoorlich tingsdienst druk gesticulerend de omroepjournalisten te bewegen af te zien van het wekelijks gesprek met de minister-president. Maar de maanden volop nodig hebben, want leden presenteerde hij de portefeuille volksgezondheid geldt in politieke zin veld. De belangen artsen, verplegend personeel e moeten betalen. Veel werk in de zorgsector kan ook, goedkoper, ver richt worden door langdurig werk- J§ PHBRffi.,,; lozen. Het zijn, binnen de knellende heeft geieden. "Corruptie marges J J. Pen, zei tijdens de behande ling van het kort geding dat de poli-1 tie door de publikatie veel schade L het regeerakkoord, de zwaarste beschuldigingen. De protocol bleek te sterk. Het klein Haags sketchje voor drie heren en een gespecialiseerd publiek is echter niet volledig van betekenis ontbloot. Hans Simons geldt aan het Binnenhof als een be lofte en het feit dat Lubbers hem nu al verschillende keren heeft meege- De politieke tegenstellingen tussen sche aspecten de partijen zijn, juist hier, vrij groot. En de financiële perikelen liegen ei niet om: in deze sector gaat jaarlijks schappijen) zijn veertig miljard om, tien procent van de jaarlijkse nationale verdienste in dit land, en de roep om meer klinkt oorverdovend. flink d'n stelsel (inko- die in het bedrijfsleve ;-politiek, belastingdruk, de gereorganiseerd en zijn de i belangen van verzekeringsmaat- mogelijkheden afgenomen. Jonge- departementen i beschouwen de c genstelling tot 15 ja delijke suggesties, maar het is de waarborgen dat huiszoekingen c_. vraag of ze in goede aarde vallen. De rect worden uitgevoerd zijn bij de eerste tekenen wiizen er niet od. Amsterdamse politie gemaximali seerd. In theorie is het mogelijk dat Zo zit Hans Simons klem: tussen rechercheurs in beslag genomen de gezond- goederen meenemen. In de praktijk kan het alleen als hiertoe samenge spannen wordt door alle bij huis zoeking aanwezigen, inclusief d€ rechter-commissaris of de griffier te maken hebben. De nota-Simons ook niet meer als een aantrekkelijke belangengroepen heidszorg die de trend geld willen volgen, en tussen colle ga-ministers die met argusogen vol gen of de ontwikkelingen in de zorgsector geen gevolgen hebben Mochten er op grote schaaf klach ronduit teleurstellend omdat z concrete compromissen meed e werkgever. Maar het ontbreekt de overheid aan geld om al die proble- hun terrein. De staatssecreta ris voor volksgezondheid staat er bij: dapper, maar met lege handen. ten bestaan dan is het vreemd dal hierover nooit geklaagd is", aldus Pen.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 3