Connors wil publiek iets bieden Volleyballers weer te sterk voor Japan Ex-profs heersen in buitenlandse etappe Op weg naar het WK SVV Geblesseerde routinier nu als verslaggever aan de slag Nog steeds geen rust voor finalist Haarhuis SPORT PAGINA 17 Voetbalterroristen Het toernooi om het wereldkam pioenschap staat voor de deur en de Engelse voetbalterrorist is er klaar voor. Het motto op de T- shirts belooft weinig goeds: we kwamen, zagen en gaven een schop onder de kont. De FIU (Football Intelligence Unit), de speciale eenheid van de politie, voorspelt dat de hooligans hun woorden in daden zullen om zetten op Sardinië, waar het En gelse elftal zijn wedstrijden in de voorronde tegen Ierland, Neder land en Egypte speelt. Na jaren van studie, en infiltra tie in bendes met namen als 'headhunters' (koppensnellers) en 'gooners' (domkoppen), zijn Engelse experts zover dat zij dur ven te beweren te weten wat de drijfveren van de hooligans zijn. "Een vechtpartij tijdens een voet balwedstrijd schenkt de gemid delde hooligan meer bevrediging dan sex", zegt Eric Dunning, on der-directeur van het Sir Norman Chester Centre voor voetbal-on derzoek aan de universiteit van Leicester. "Het is een kwestie van puur machisme". Dunning, hoogleraar in de so ciologie, heeft zijn onderzoek bij na afgerond. De doorsnee voet balterrorist is afkomstig uit een kansarm milieu en heeft een baan als ongeschoold of semi-ge- schoolde handarbeider. In het standen-bewuste Engeland staat hij onderaan de ladder ondanks zijn opzichtige kleding van een dure ontwerper bij een voetbal wedstrijd. "Mensen houden zich voor de gek als zij denken dat af komst, rang en stand geen rol meer spelen in Engeland". De huidige voetbalterreur is volgens Dunning veel beter geor ganiseerd dan in de jaren zestig, alhoewel sommige bendes, in En geland 'firms' genoemd, hechter zijn dan andere. West Hams 'In tercity Firm' in Londen bijvoor beeld werd gevormd door sup porters die naar uitwedstrijden reisden met de Intercity. De groep bestaat uit mensen die el kaar kennen van school of buren zijn in East End. "De Intercity Firm", aldus Dunning, "maakt gebruik van jongeren die nog niet mogen deel nemen aan acties. Zij noemden die 'Under-Fives', hoewel die 16 of 17 zijn. Hun voornaamste taak is het opsporen van de observatie posten van de politie. Soms delen ze blaadjes uit met ontmoetings tijdstippen. In die en en zo laat". De vrees voor ongeregeldhe den op Sardinië nam toe na de botsing in Bournemouth tussen supporters van de locale club en Leeds United. "Het is als een drug. Je wilt steeds meer", zei een veroordeelde hooligan voor de rechtbank in Noord-Engeland, waar 34 hooligans van derde divi sieclub Bolton Wanderers terecht stonden wegens het geograni- seerd terroriseren van een rivali serende supportersclub. Veertien dagen voor het begin van het toernooi om het wereld kampioenschap voetbal hebben Engelse voetbalvandalen zich reeds laten gelden. In Spoleto werden gisteren twee jonge En gelsen veroordeeld tot een half jaar voorwaardelijk en meteen op transport gesteld naar hun vader land. Het tweetal had in een trein van Spoleto naar Terni vernielin gen aangericht. Het duo was volgens eigen zeg gen voor het toernooi om de we reldtitel naar Italië gereisd. Barakken De versterkingen van de Carabi nieri die naar Sardinië zijn ge stuurd om tijdens het toernooi om het wereldkampioenschap voetbal op Sardinië de orde te handhaven tussen Engelse en Ne derlandse supporters, zijn onte vreden over hun behuizing. De vakbond waarbij de Carabi nieri zijn aangesloten heeft zich gisteren beklaagd over de onder komens. De politiemensen zijn ondergebracht in gesubsidieerde woningen, die voor arme families zijn gebouwd. Maandag arriveer den de eerste 700 van de 3200 Ca- ribinieri op Sicilië. Volgens de vakbond is de behuizing in Cagli- ari veel minder comfortabel dan de barakken waarin de Carabi nieri normaal zijn ondergebracht. Volgens de bond is de ontevre denheid onder de politiemensen zeer groot. Uitgeschakeld Voor de 18-jarige Oostenrijker Thomas Flögel is het toernooi om het wereldkampioenschap voet bal reeds voorbij voordat het be gonnen is. In het trainingskamp dat de Oostenrijkse bondscoach Josef Hickersberger in Brixen im Tal houdt, liep Flögel een derma te ernstige blessure op dat hij ge ruime tijd is uitgeschakeld. Verzadiging dreigt bij World League APELDOORN (GPD) Piet de Bruin, voorzitter van de Neder landse Volleybal Bond, voelt niets voor de plannen van de Wereld Federatie om de World League uit te breiden van acht naar twaalf landen. FIVB-praeses Ruben Acosta kondigde onlangs aan dat het ambitieuze project volgend jaar nog grootschaliger wordt aan gepakt. Hij wil het budget van 7,5 miljoen dollar verdubbelen en het prijzengeld (nu 1 miljoen dollar) fors opschroeven. Afgetekend wint Dick Dekker de eindsprint "Ik vind twaalf landen te veel", meende De Bruin gisteravond na dat het Nederlands team Japan in de Americahal in Apeldoorn voor de derde maal op rij in de achtlan- dencompetitie met 3-0 had terecht gewezen (15-10, 15-12, 15-8). "Tien ploegen is volgens mij het maxima le. Met twaalf teams, verdeeld over twee poules, ben je tien weekeinden bezig. Dat is praktisch en vooral fi nancieel waarschijnlijk niet haal baar. Wij, de NeVobo en de WL-or- ganisatie, hebben nu al moeite om Zuiderwijk neemt leiding over in Olympia's ronde de begroting sluitend te krijgen. Bo vendien zal er in zo'n situatie snel een soort verzadiging bij het pu bliek optreden. Te veel wedstrijden in zo'n korte tijd is niet goed. Want voorop blijft staan dat in de toe komst de World League in de maan den mei en juni moet worden afge werkt". Met name de toeschouwersaan tallen in de wereldcompetitie (met Brazilië, Italië, Frankijk, USA, Chi na, Japan en Rusland), vallen tegen. Niet zozeer in Nederland, maar vooral in de overige deelnemende landen. Ook de NeVobo koesterde hogere verwachtingen. Met 8500 be zoekers totaal in de eerste reeks in Den Haag en Groningen (5 en 6 mei), de praktische volle Ameri cahal gisteravond (2900) en de toe loop van morgen in Den Bosch (3000) is er echter met het oog op de laatste serie tegen China (volgende week) weinig reden teleurgesteld te ZOTTEGEM (GPD/ANP) - Hoe een trainingskamp in het zonnige Spanje van pas kan komen in Bel gië. Twee maanden geleden zaten Dick Dekker en Theo Akkermans nog in San Sebastian. Gisteren sprintten ze om het dagsucces van Olympia's tour. In de Baskische wielerschool van prof-bemiddelaar Albert Stofberg waren beiden aan elkaar gewaagd, in Zottegem won Dekker verbazingwekkend gemak kelijk. Akkermans en Dekker waren de laatsten die San Sebastian verlie ten, toen bleek dat de Spaanse wie- Ierstichting Orbea niet binnen af zienbare tijd als beroepsformatie de weg op kon bij gebrek aan een spon sor. Inmiddels is Orbea als prof- ploeg toch gestart in een wedstrijd in Portugal en overweegt Dekker sterk zich op verzoek bij de Span jaarden te voegen. "Maar", aldus de etappe-winnaar van gisteren, "dan stel ik wel enkele voorwaarden. Ik heb nog zes maan den salaris over vorig jaar tegoed en ook dit jaar heb ik voor niets maan den gewacht. Dat zal eerst geregeld moeten worden". Het verhaal van Akkermans is anders. Hij wil nooit meer terug naar de 'puinhoop', op het Iberisch schiereiland, startte een rechtszaak om volledig amateur te kunnen worden en wil niet meer worden herinnerd aan de maanden die hij als beroepsrenner door het leven ging. Dekker en Akkermans worden als 'ex-beroepsrenners' door de KNWU-reglementen ge weerd uit de vaderlandse topwed strijden voor amateurs. Gisteren werd een beetje duidelijk waarom. Na een dikke 200 kilometer vol hin dernissen (Muur van Geraardsber- gen, Bosberg en de met kasseien ge plaveide Paddestraat) beschikten zij over verreweg de meeste macht beschikten. Het jonge talent dat Ne derland rijk is in de persoon van de onvermoeibare Wilco Zuiderwijk, kon nog ternauwernood aanpikken en gleed in de slipstream van de ex- professionals naar de gele trui. Waarmee de bedoelingen van ploegleider Egbert Koersen weer eens werden onderstreept. Tot en met donderdag moest er voor Rem- co Startman gereden worden, vanaf gisteren krijgt, geheel volgens het strijdplan, Wilco Zuiderwijk vrij baan in de Koga-formatie. Zuiderwijk, de renner om wie in deze Olympia's ronde al zoveel te doen is geweest en om wie gevoch ten wordt door de bondscoach en ei gen ploegleider, maakt na de Vre- deskoers en een week toeren in Ne derland nog steeds een onvermoei bare indruk. Of kwam gisteren aan de finish toch de grens van z'n mo gelijkheden in zicht toen het 20-jari- ge talent uit Monster geheel tegen zijn gewoonte in niet meesprintte? "Ik had alles gegeven in de ontsnap ping, de andere jongens mochten om de etappe vechten. Daar had ik de puf niet meer voor". Zuiderwijk veroverde de gele trui in de op voorhand tot meest specta culaire etappe gekenschetste rit door de Vlaamse Ardennen. Voor het eerst in defonde brak het pelo ton goed, al moest daar wel een tra- Jentzsch vraagt visum te laat aan LONDEN (Reuter) Olaf Jentzsch zal de Milk Race moeten laten schieten. De Oostduitse profwielrenner was te laat met zijn aanvraag voor een visum. Ondanks de inspanningen van de autoriteiten in de Britse ambassade in Brussel kon het document niet meer geleverd worden. Ploegleider Jose de Cauwer moest op het laatste moment in al lerijl op zoek naar een vervanger voor de nummer twee van de Vredes- koers van vorig jaar. Het wielerseizoen is voor Erwin Nijboer vrijwel zeker voorbij. Giste ren kreeg de 26-jarige prof in het Miguel Servet-ziekenhuis van Zarago- za te horen dat het herstel van de verwondingen zeker tot september duurt. ditionele valpartij op de recht om- hoogstaande kasseien in de Muur van Geraardsbergen voor zorgen. Daarna het vertrouwde beeld: op onthoud achter de gevallenen, de genen die voorin zaten reden en ble ven weg. De Italiaanse sprintmaffia is voor Jean-Paul van Poppel voorlopig nog te sterk. De naar zijn vorm zoe kende Nederlandse koning van het duw- en trekwerk aan de streep kon gisteren in de achtste etappe op nieuw geen rol van betekenis spe len in een massaspurt. Die was hem op het lijf geschreven. De Italianen waren meedogenloos. Stefano Al- locchio won zijn tweede rit in deze ronde. Van Poppel finishte als 34ste. Voor Van Poppel begint de tijd te dringen. In de 73ste Giro vormen massaspurten een uitzondering. En die heeft Van Poppel nodig om zijn gigantische jaarsalaris bij Post waar te maken. Vorig jaar pakte hij twee ritten in de Giro, waarna een deceptie in de Ronde van Frankrijk volgde. Voor de Bilthovenaar geen reden de voorbereiding in de winter anders aan te pakken. Egoïstisch als hij is, meent Van Poppel dat de vorm voor de grote ronden tijdig aanwezig is. In Italië is daar na een week nog weinig van gebleken, ondanks zijn ritzeges in de Vierdaagse van Duin kerken. zijn. Maar de normen voor Neder land, waar kleinschaliger wordt ge werkt, liggen duidelijk anders. Tijdens het congres van de World League Council half juli in Osaka, waar de eindstrijd van het evene ment wordt afgewerkt, zullen de re sultaten van de afgelopen periode worden geëvolueerd. "En dan zul len we elkaar diep in de ogen moe ten kijken", beseft De Bruin. "Want zo'n uitbreiding met forse verhogin gen van het budget en prijzengeld vraagt een grotere financiële arm slag en zeker meer sponsors dan de drie, die er nu zijn. Het klink alle maal mooi en ambitieus, maar ik moet het nog zien gebeuren". De Bruin staat in die mening vrij wel alleen. Want de president van de WL Council, de Japanner Ya- sutaka Matsudaira zou niets liever willen dan dat het project, dat hij onder toezicht van de FIVB leidt, tot één van de meest tot de verbeel ding sprekende sportevenementen uitgroeit. De voorman van de Ja panse Volleybal Federatie is dit weekeinde eregast in Apeldoorn en Den Bosch. Maar buiten zijn inspec tiebezoek liet hij niet na even een bezoekje te brengen aan het Open luchtmuseum en de Van Gogh ten toonstelling. Hij bleef gisteravond achter een onverstoorbare glimlach handjes schudden en compli mentjes uitdelen aan de organisatie, die hij 'perfect' noemde. Pijn Hiele verbindt zich voor acht jaar aan ROTTERDAM (ANP) - Joop Hiele heeft definitief afscheid genomen van Feyenoord, waar hij dertien jaar als prof gespeeld heeft. De 31-jarige transfervrije doelman tekende gis termiddag in het bedrijf van spon sor John van Dijk een contract dat hem voor acht jaar aan de nieuwe Schiedamse eredivisieclub SW bindt. De Nijmeegse eredivisieclub NEC heeft Dave Mitchell naar Engeland teruggestuurd. NEC had dé Austra-, lische aanvaller, die ooit voor Feye noord uitkwam, in maart voor 50.000 gulden gehuurd tot het einde van het seizoen van het Engelse Chelsea. De Australiër speelde de afgelopen maanden slechts vier wedstrijden voor NEC. Het bleek dat Mitchell met een liesblessure naar Nederland was gekomen. Edward Metgod verdedigt doel bij Lugdunum LEIDEN - Edward Metgod is de te kloppen man tijdens het straf- schoppentoernooi van Lugdunum op zaterdag 2 juni. De doelman van Haarlem is vanaf 14.30 aanwezig op het terrein van de Leidse club aan de Oegstgeesterweg om daar tij dens de finale van het toernooi het doel te verdedigen. Het evenement heeft plaats in het kader van het sportweekeinde van Lugdunum. Na de finale nêemt Metgod tevens de prijsuitreiking voor zijn reke ning van zowel het sportweekeinde als het strafschoppentoernooi. DIOKenUVS ontmoeten elkaar LEIDEN - Een wereld van verschil op één veld. Een combinatie van DIOK komt morgen in actie tegen UVS. Uit een halve wedstrijd rugby en een halve wedstrijd voetbal moet uiteindelijk de winnaar tevoor schijn komen. Het duel begint om 16.30 op het DIOK-terrein. De vrouwen van DIOK en UVS hebben hun ontmoeting er dan al op zitten. De aanvang van deze con frontatie is om 13.00 uur. Ertussen door, vanaf 15.00 uur, speelt het Ne derlands team onder de 21 tegen Bedford. Het Dukes-toernooi voor de junioren en de cubs dat ook voor morgen stond gepland gaat niet door. Van onze redacteur Rob van der Zanden EDE Jimmy Connors is al een poosje op zijn retour, maar de manier waarop dat proces momenteel wordt versneld, heeft hij niet verdiend. Een hardnekkige polsblessure die maar niet wil genezen, heeft van de vechtersbaas een zielig vogeltje gemaakt. Al drie maanden probeert hij terug te krabbelen, maar er zit geen schot in. De komende maand mag hij zelfs geen racket vasthouden en het gewricht is voorzien van een grote manchet. Komt de 'veteraan' nog een keer terug of is het gedaan met 'Jimbo?' Wat op een onschuldige armblessu- re leek, is uitgegroeid tot een sle pende handicap. De linkshander is onthand. "De doktoren weten er geen raad mee. Ze hebben nu beslo ten om het gewricht vier weken lang helemaal vast te zetten, zodat ik niets kan doen. Het is nog ondui delijk wat er daarna moet gebeuren. Ik moet zeggen dat het wel een bele venis is om je vrouw en kinderen maanden achter elkaar elke dag te zien. Dat is de prettige kant van dat blessureleed. Eigenlijk mag ik niet klagen, want dit is de eerste serieu ze blessure die ik heb in mijn lange loopbaan". De arts die als diagnose 'ouder dom' of 'slijtage' stelt, speelt met zijn leven. Connors is verbeten en wil terugvechten. Maar voorlopig zit er niets anders op dan wachten en stilzitten. Al is dat laatste ook maar betrekkelijk. Want hoewel hij het invitatietoernooi in Ede moest schrappen, liet hij zich gisteren wel even zien op het toernooi. En zon der tennisracket is Connors ook een attractie. De oude meester heeft nu genoeg tijd om zich te concentreren op een andere discipline: de sportverslag geving. Op de baan gaf hij meer dan eens blijk van goede teksten, nu mag hij het via de officiële kanalen wereldkundig maken. Via de TV- uitzendingen van de NBC. Samen met een oude liefde, Chris Evert, gaat hij onder andere Roland Gar ros en Wimbledon verzorgen als commentator. De scherpe kantjes van Connors' teksten zullen er wel worden afgeslepen. "We zullen zien", zegt de journalist in spe. "Ik wil net als op de baan ook achter de microfoon iets extra's bieden aan het publiek". De TV-schnabbel was overigens al rond voordat de pols op ging spelen. Ook een fitte Connors had de twee Grand Slam-toernooi- en niet gespeeld. Hoofdprijs Er zijn niet zo veel grote ten waar Connors niet één of twee keer met de hoofdprijs aan de haal ging. Roland Garros is zo'n zeld zaamheid. Hij kreeg het graveltoer nooi in Parijs nooit onder de knie, maar het zal door de chef van NBC niet zijn uitgelegd als een brevet van onvermogen tijdens het sollici tatiegesprek. Want Connors won buiten Parijs meer dan genoeg. Liefst 109 titels sleepte de 'Belhamel uit Belville' in de wacht. Vorig jaar wist hij zelfs nog twee toernooien mee te pikken. In totaal won hij in zijn loopbaan acht keer een Grand Slam-toernooi, waarvan de US Open het vaakst (vijf keer). In 1974 won hij zowel in Australië, Frankrijk als Engeland. Dat jaar en de drie daaropvolgende waren ook zijn sterkste jaren. Maar liefst 159 weken - een record - stond hij onafgebroken op de eerste plaats van de wereldranglijst. Het waren niet alleen de cijfers die voor zich spraken. Connors was in vele opzichten een vedette. Niet altijd van onbesproken gedrag, wel veelbesproken. Waar Connors kwam, kwamen toeschouwers. Want ze kregen spektakel te zien. Connors nu: "Ik zie weinig attrac tieve spelers meer. Zeker, goed zijn ze. Allemaal bijna. Maar er gebeurt zo weinig meer op de baan. Ik heb de mensen altijd willen vermaken. Dat schijnt de meesten nu niet veel meer te interesseren". Kadaverdiscipline De huidige generatie slaat over het algemeen met een kadaverdiscipli ne de centen en punten bij elkaar. Uitzonderingen daargelaten. Bij Gonnors gebeurde er veel meer rond de slagenwisselingen. Al was het niet altijd even fris. Ooit keerde het publiek tijdens de US Open zich zelfs tegen de Amerikaan. Connors had tijdens een partij onenigheid over een bal die al dan niet uit was. Voordat de lijnrechter de afdruk kwam controleren, had hij even snel met zijn voet de afdruk wegge- Jimmy Connors: "Eigenlijk mag ik niet klagen, want dit is de eerste serieuze blessure die ik heb in mijn lange loopbaan". (archieffoto) veegd. Het breed uitgemeten inci dent - een tegen alle geschreven en ongeschreven tennisregels indrui sende 'wandaad' - werd later nog vaak tegen hem gebruikt. Toch stond zijn populariteit nooit ter discussie. Daarvoor had hij de. tennissport te veel diensten bewe zen. In de herinnering blijft toch vooral het gezwoeg en gekreun van de Pietje Bell van het tenniscircuit die meer karakter toonde dan wie ook. In 1987 moest hij op Wimble don tegen Mikael Pernfors die met 6-1, 6-1 en 4-1 voorkwam. De Zweed dacht in een leunstoel naar de vol gende ronde te kunnen, maar op dit soort momenten lijkt Connors zich het lekkerst te voelen. Hij won dus de derde set met 7-5 en maakte ver volgens gehakt van Pernfors (6-4, 6- 2). Zijn fans moeten zich ook niet druk hebben gemaakt om de hope loze achterstand. De vraag is of die huzarenstukjes nog terugkeren. Als de pols goed en wel is hersteld, nadert Connors al weer de 38-jarige leeftijd (2 septem ber). En daarmee komt ook het af scheid dichterbij. Komt er mis schien ooit een nieuwe Connors? Hij antwoordt met een tegenvraag. "Was niet r voldoende denk Minder tevreden kon hij echter zijn over de verrichtingen van zijn land genoten, die in tachtig minuten van het centre court werden gespeeld. En dat deed hemzichtbaar pijn. want Matsudaira was een uiterst succesvol trainer van het nationale mannenteam in de jaren zestig en zeventig. In 1964 haalde hij op de Olympische Spelen brons, vier jaar later zilver en in 1972 stond de ploeg op de hoogste troon. Die tijd is vooralsnog voorbij. Sinds een paar jaar wordt gewerkt aan een grondige renovatie van het Japanse volleybal, waarbij vooral de ontwikkelingen in de Verenigde Staten en Europa worden gevolgd. Onder meer via het selecteren van spelers op lengte. De technische staf gaat er echter vooralsnog van uit dat het nog zeker enkele jaren zal duren voordat het Aziatische volleybal weer het peil heeft bereikt van het recente verleden. Nederland is Japan inmiddels ver vooruit, wat onder meer tijdens het B-WK in Tokyo en de laatste drie duels in de World League nadruk kelijk bleek. Of zoals bondscoach Harrie Brokking na afloop conclu deerde: Het is duidelijk dat we mi nimaal een klasse beter zijn. We hoefden niet tot de bodem te gaan om dit duel te winnen. Sommigen konden dat zelfs niet, uit pure ver moeidheid van de vele reizen de laatste weken". Mede om die reden liet de tech nisch leider veel meer van zijn op roepkrachten van de bank komen dan normaal. Tot ongenoegen ove rigens van onder anderen spelver deler Peter Blangé en Rob Grabert. "Ik begrijp dat best", nam hij zich zelf en de basiskrachten in bescher ming. "Het zijn topsporters. Het is logisch dat ze teleurgesteld zijn wanneer ze niet spelen of niet in een selectie zitten. Kijk maar naar John Bosman. Maar iedereen moet zo veel mogelijk ritme opdoen. Dat is voor mij een uiterst belangrijk gege ven in de richting van de finale van de World League. En niet in de laatste plaats met het oog op de toe komst. Mochten er onverhoopt nog meer spelers vertrekken". AD HEESBEEN EDE (ANP) Paul Haarhuis dreigt het slachtoffer te worden van zijn eigen succes. Door de overwinning met 6-4 6-4 op Ro nald Agenor in Ede ging de laatste vrije dag van de 24-jarige Eindhovenaar eraan. In plaats van zijn geblesseerde enkel de rust te gunnen, die noodzakelijk is om fit aan Parijs te beginnen, staat hij zaterdag in de finale van het Gelderse showgebeuren. "Je weet dat zoiets kan gebeuren, maar, op dit moment is het wel heel hektisch." In Parijs begint Haarhuis tegen Jim Grabb. Meer bekend als dubbelaar dan als en kelspeler en beter thuis op snelle banen dan op gravel. "Niet on gunstig", oordeelde de Eindhovenaar, die de Amerikaan nog nooit eer- der heeft getroffen. "Hij staat wel hoog, maar dat is goed voor de bo- nuspunten". Naar Nederlandse begrippen is het vrijwel uniek wat Haarhuis in Ede presteert. De laatste twintig jaar is het alleen Tom Okker ver gund geweest in eigen land te ze gevieren. Het laatst bij het WCT- toernooi van Rotterdam 1974. Vier jaar later stond hij nog eens in de finale van Hilversum. Sinds dien zijn de successen in eigen land beperkt gebleven tot twee halve finale-plaatsen van Menno Oosting bij het toernooi van 't Melkhuisje in 1985 en 1986. De zege op de als uiterst solide gravelspecialist bekend staande Agenor is voor Haarhuis alweer de vierde in vijf dagen tijd. Haar huis had nog nooit tegenover hem gestaan. "Ik wist dat hij een goeie forehand had. Die heb ik zoveel mogelijk vermedèn". Het lukte niet steeds. De vlagerige wind dwong tot aanpassingen, waarbij de Nederlander zich eenmaal ver stapte. Gelukkig was de gekwets te enkel zozeer ingesnoerd, dat verdere schade uitbleef en Haar huis de partij kon beëindigen. Het bracht zijn winstsom voor het evenement op minimaal 45.000 en maximaal 75.000 gul den. Een reden te meer om te zien naar een wat gunstiger belasting klimaat. Monte Carlo bijvoor beeld. "Als je aan je tenniscarriè re wat wilt ov erhouden, moet je niet in Nederland zijn", weet Haarhuis inmiddels. De organisa tie mag de Eindhovenaar wel dankbaar zijn. Hij zorgde voor compensatie voor het feit dat alle door Peter Langendijk aange trokken sterren het erbij hebben laten zitten.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 17