Rijnsburg laat kansen onbenut SpootTV Gullit fikse stap dichter bij WK Bosman en Sturing laatste afvallers Op weg naar het WK Geen gratie voor Ajax PSV trekt Robson voor twee jaar aan Koelbloedig NSW winnaar van doelpuntrijk duel VRIJDAG 25 MEI 199<> Risico De oefenwedstrijd tussen Joego slavië en Nederland zal op 3 juni in Zagreb door maximaal 28.000 toeschouwers bijgewoond wor den. Daarmee is het stadion van Dinamo Zagreb voor minder dan de helft gevuld. De voetbalbond van Joegosla vië weigert enig risico te nemen na de ethnische rellen van veer tien dagen geleden in het stadion. Voor de competitiewedstrijd tus sen Dinamo Zagreb en Rode Ster Belgrado kwam het tot massale vechtpartijen tussen Kroaten en Serven. Daarbij vielen 138 ge wonden. de laatste periode verhoogden Scifo (strafschop). Versavel en 3 Emmers de produktie. Frederix deed namens de militairen iets te- gen. De wedstrijd werd gespeeld gj in het Heizelstadion. Maffia Italiaanse voetbalsupporters han- U teren maffia-methoden tegen de 0 spelers van hun nationale elftal. Woensdag meldde de pers van D Florence, dat extreem-rechtse E aanhangers (ultra's) eind vorige week van plan zijn geweest het a trainingskamp van de Italianen met molotov-coaktails en ijzeren staven aan te vallen. Trainingskamp Coverciano, bij g Florence, is inmiddels voor het f publiek gesloten. De ultra's van Het Belgische voetbalelftal heeft Fiorentina protesteerden vooral Hoopvolle rentree in EC-finale WENEN (GPD) - "Ruud Gullit wordt de ster van het WK", kraai de Arrigo Sacchi, direct nadat AC Milan zich ten koste van Benfica (1-0, doelpunt Frank Rijkaard) opnieuw had verzekerd van de Eu ropa Cup I. Door de euforie van het succes was de kleine coach met de glimmende schedel wellicht een tikje in de war geraakt. Want dat Gullit straks in Italië tot de beste speler van het WK-toer- nooi wordt uitgeroepen is even waarschijnlijk als een wereldtitel voor de Verenigde Arabische Emiraten. Daarvoor is zijn knieblessure te ern stig geweest. Èn heeft hij te langdu rig aan de kant gestaan. Gullit was zelf ook reëel genoeg om dat te on derkennen. "Als het voor het elftal beter uitkomt ga ik gewoon op de bank zitten. En ik ben ook best be- In het schitterende Weense Pra ter-stadion maakte Gullit deson danks een hoopgevende rentree op de internationale velden. Natuurlijk was hij nog niet de krachtige, onst uitbare atleet zoals we hem kennen zijn zware kwetsuur, reid om bij Oranje als pinch-hitter te dat mocht ook niet van hem worden worden ingezet" Duivels oefenwedstrijd over drie keer dertig minuten met 6-1 gewonnen van de militaire ploeg. In het tweede half uur scoorden Ceulemans, Claesen en Grun. in tegen de verkoop van hun lieve ling Roberto Baggio aan Juven- tus en reageerden hun woede eerst af op de clubgebouwen, la ter op het trainingskamp. WENEN (ANP) Lennart Johans- Ook Liverpool, dat nog drie jaar son heeft zijn eerste nederlaag gele- mQet 'zitten' indien de Engelse den als voorzitter van de UEFA. De clubs terugkeren, krijgt vooralsnog Zweed, die onlangs Jacques Geor- geen gratie. De meervoudig win- ges opvolgde, had Ajax club gratie naar van de Europese beker voor willen verlenen voor het 'staafinci- landskampioenen speelt volgend dent' tegen Austria Wien en ko- seizoen pertinent niet intematio- mend seizoen laten meedoen aan naai. Of Manchester United (EC II) het Europese toernooi voor lands- en Aston Villa (EC III) dat wel mo- kampioenen. Hij zei dat woensdag gen, hangt af van de Engelse rege- expliciët in Wenen. Zijn medebe- ring. stuursleden tikten hem gisteren tij- Johansson wil aansturen op be- dens de vergadering van de Europe- paalde wijzigingen in het regie- voetbalunie op de vingers. De ment. Dat vergt tijd. Desondanks t'enT'lk'hêb" i strijd AMERSFOORT/ZEIST (GPD) - Terwijl Edward Sturing met opge heven hoofd Zeist verliet, sloop John Bosman via een kronkelpaad je uit het bos. De één accepteerde een reeds voorspelde beslissing; de ander - totaal verrast - had er zoveel moeite mee, dat hij niemand meer wenste te zien, laat staan te spreken. Bosmans vlucht werd gedekt door Leo Beenhakker persoonlijk. "Johnnie wenste niet met anderen geconfronteerd' te worden", ver klaarde de interim-bondscoach. "Ik ben blij dat we het zo gedaan heb ben. John is ermee geholpen". Edward Sturing had geen moeite met het afgeven van een verklaring, nadat hij gehoord had dat hij en Bosman thuis moesten blijven. "Sport bestaat uit winnen en verlie zen". zei de 26-jarige Vitesse-verde- diger. "Vandaag heb ik verloren. Maar ik hoef mezelf niets te verwij- alles aan gedaan om ting tussen Thijs Libregts en Leo Beenhakker. Beenhakker zei dat hij in het geval Sturing de keuze had moeten maken tussen een pure spe cialist en een allrounder. De all- rounder (Danny Blind) kreeg uit eindelijk de voorkeur. "Libregts zag het helemaal zitten met mij in de ploeg. Beenhakker liet me ruim tien minuten op mijn stek spelen, toen werd ik al naar de stopperspo sitie gedirigeerd. Ik heb welgeteld 28 minuten op mijn oorspronkelijke positie, de rechtsbackplaats, ge speeld". Dat de Arnhemmer de bui reeds allemaal zaken waardoor een voet- toe c balier nooit alleen afhankelijk is Lourdes. l bliksembedeva het wat afwij- zijn presteren. De positie wordt kend spierpatroon rond zijn enkels. "Mijn enkelbanden zijn wat langer dan normaal, vandaar dat dit ge- •erder geen last van. Ook geen verdikking of pijn". Van Loen was echter zicht baar de meest opgeluchte geselec- mede bepaald door de spelers heen, de concurrentie". Daarnaast had de toekomstige beurde. Maar ik heb PSV-aanvaller het nadeel dat hij niet fit aan de stage in Zeist kon be ginnen. Hij meldde zich bij Been hakker met. zoals deze het noemde, teerde, want hij weet als geen ander 'twee nare enkels'. "Hij begon met dat het kantje boord achterstand en kon niet met de trein. Hij is een week lang in tensief behandeld en heeft in die week enorm afgezien en pijn gele- den. Er zat nauwelijks verbetering /erbetering kw£ vroeg stadium zag hangen toen dokter Frits Kessel de proble- werd gisterochtend nog eens beves tigd. Van pure zenuwen om de be slissing werd de 26-jarige verdedi ger onpasselijk. Zenuwen die John Bosman' in veel mindere mate kende. Hij te lijf ging. Italië te halen. Ik heb me voor hon derd procent ingezet. Meer kon ik plannen van Johansson zijn met het reglement. Slechts de commissies die de straf over Ajax uitspraken, in eerste gezelschap van voetbalbestuurders. instantie de strafcommissie, later "Het schorsen van clubs", zei hij in de commissie van beroep, zijn ge- ""Wenen, "vind ik niet meer van deze weg dat ik teleurgesteld ben. Deze in Ajax tijd. Ik weet dat iemand bij Ajax een kiap moet ik nog verwerken. Ik heb zonder staaf heeft gegooid naar de doelman Beenhakker en de spelers veel suc- gewenst en toen mijn spullen laat de Zweed zich niet afbrengen van zijn vrij revolutionaire opstel- HH HM ling in het doorgaans behoudende njet doen. Natuurlijk heb ik reke- ggzelschap van voetbalbestuurders. njng gehouden met het feit dat zo iets kon gebeuren; dat neemt niet met medicij: Lichte verbetering, vooruitgang die we hadden wacht". Even nog had John Bosman hoop JPH kunnen koesteren. Tijdens de «JH «lêrtuigd*dat* hn "bij"de 22 laatste testmatch (8-0 winst op lukt. Nu hoorde. Voor hem kwam de beslis- Quick Amersfoort, doelpunten Ro- dan ben ik Beenhakker des te harder nald Koeman (3), Wim Kieft (3). uitverkiezing. Gekleed in het sjieke Oranje-uitgaanstenue en aan de rechtervoet geschoeid met een badslipper, liet hij de afgelopen tien dagen nog eens de revu passeren. "Ik heb tien dagen lang gevochten. Gestreden tegen grote namen. Want je mag wel zeggen dat ik machtigd over het verzoek te oordelen. Formeel, enige druk. zal Johansson de ver zoeken van Ajax, alsmede de even eens geschorste clubs Hajduk Split en AEK Athene, doorsturen naar de betreffende instanties. De teams be hoeven zich derhalve geen ilussies te maken. EINDHOVEN (GPD) - Bobby Robson treedt na het wereldkam pioenschap in Italië voor twee jaar in dienst van PSV. Jiet vertrek van de huidige bondscoach van het En gelse nationale elftal werd gister middag tijdens een in allerijl beleg de persconferentie in Londen be kend gemaakt. Aanleiding daartoe vormden enkele Britse kranten, die ochtends meldden dat de 57-jari- dit de yerant- gepakt. ik zal het WK i - ,py moeten volgen" vanaf de de tegenstander. Dat euze zaak. Maar is dit woordelijkheid van het voetbal? Ik denk het niet. Was die wedstrijd niet gespeeld, dan had die man Sinds de eerste oefenwedstrijd waarschijnlijk ergens anders met voelde Edward Sturing dat het voor die staaf gegooid. Het is een maat- hem bijzonder moeilijk zou worden schappelijk probleem, dat niet hij de definitieve selectie van 22 te wordt opgelost met het schorsen geraken. Sturing zelf wijt dat deels van clubs". aan het verschil van voetbalopvat- aan. "In wezen is de beslissing rechtvaardig gezien de status van Bosman", probeerde Beenhakker achteraf nog te troosten. "Ik heb hem ervan trachten te overtuigen dat ik een verstandelijk besluit heb genomen en dat geen andere zaken hebben meegespeeld. Als ik de beste speler opnoemen, zit John Bosman daar zeker bij. Maar om een selectie voor het WK te formeren moet ik reke ning met tal van factoren houden. Er moet een balans zijn tussen spe cialisten en allrounders, er moet een bepaalde sfeer in de groep groeien; Hans Gillhaus verzwikte John van Loen zijn rech terenkel en strompelde veld. Bij een tackle was de Roda- aanvaller in een zandkuil gestapt en bracht hij zijn selectie in gevaar. De dreigend uit, niet de currentie had op die plaats. Daar naast heb ik zelden in de positie ge speeld, die ik doorgaans bekleed bij Roda JC. Vandaar dat ik hartstikke blij ben erbij te zijn. Het is me ge- ïk vier dagen rust en x helemaal de oude". Rust, die Erwin Koeman amper bondsarts Kessel Nederland moet gisterochtend weg. John Bosman) gegund wordt. De middenvelder 9Ch- werkt vandaag en morgen een dub- het bel programma af en mag zondag even uitblazen. "Medisch gezien", verklaarde Beenhakker, "is Koem an fit. Alleen conditioneel heeft hij nog een achterstand. Als we twee die dreiging dagen doortrainen, is een gedeelte de achterstand weggewerkt, medische Als hij de vooruitgang die hij de af- gelopen tien dagen heeft vertoond, blijft doormaken, is hij op tijd fit. Ik belangrijk voor :e kan leven als inzetbaarheid over 12 juni "Ik ben blind op staf afgegaan", verzekerde Been hakker toen de situatie-Van Loen ter sprake kwam. "Kessel zegt dat vind hem zelfs Van Loen vanaf maandag volledig Oranje, dat ik fit en inzetbaar is". De Utrechtenaar schreef zijn supersnelle herstel niet heen tillen" RIJNSBURG Het programmablad van Rijnsburgse Boys heeft af en toe een voorspellende waarde. 'NSW is immers veel sterker dan het Nederlands Elftal' stond in de ge Robson al geruime tijd zijn ont- voorbeschouwing op de wedstrijd Rijnsburgse Boys - NS- W om de landstitel bij de zaterdagamateurs te leZen. Tegen een 'dodelijk vermoeid' en 'vrijblijvend optredend' Oranje hadden de Rijnsburgers vorige week nog een verdienstelijk gelijk spel uit het vuur gesleept. De tot hun tenen geladen Numansdorpers verlieten sportpark Middelmors gister avond daarentegen met twee punten in de knip. Na afloop van een wedstrijd, die het aanzien meer dan waard was, gaf het Rijnsburgse scorebord 2-3 aan. slag had ingediend bij de Engelse voetbalbond. Om de voorbereiding van Engeland op de WK niet te ver storen. besloot de FA het nieuws naar buiten te brengen. Aanvanke lijk wilde men daarmee wachten tot maandag, wanneer het elftal al was afgereisd naar Sardinië. Robson. die acht jaar in dienst was van de Engelse voetbalbond, toonde zich enorm teleurgesteld in de berichtgeving in de media. Met name de suggestie dat hij Engeland ontvluchtte vanwege privé-proble- men waren hem in het verkeerde keelgat geschoten. "U ruïneert de WK-voorbereiding met dit soort verhalen", aldus Robson tegenover de massaal opgekomen verslagge vers in Lancaster Gate. "Ik probeer de wereldtitel te veroveren met een net gezelschap spelers, waarvan het moreel tot vandaag hoog was. Ik moet afwachten hoe het daar nu mee staat. Sterker nog: ik denk dat u dat moreel aan flarden heeft ge scheurd. Dit heeft niets meer met journalistiek te maken, het is riool- meuws. Schrijven om te scoren, maar niet weten hoe de zaak precies in elkaar steekt. Denkt u daar nog straks in Italië spelen". Woordvoerder Graham Kelly van de FA deed nog een poging de zaak te sussen door te stellen dat beide partijen "in goed onderling overleg uit elkaar gaan". Robson had nog een contract dat doorliep tot de zo mer van 1991. "Robson heeft ons succes gewenst voor de toekomst, en wij hem. Er is absoluut geen sprake van spanningen. PSV was een duidelijke positieverbetering voor Bobby. Mede dankzij de ver diensten die Robson voor het En gelse voetbal heeft gehad, wilden we hem daarbij niet in de weg Naar verluidt gaat Robson Qua kansenaantal won de hoofd- niet bij zal zijn. V macht van trainer Arie Kurver. die ogende actie, voor het eerst sinds maanden een nederlaag leed. het duel ruim schoots. De man uit Bergschen- hoek en zijn collega Jaap Viergever kwamen in eendrachtige samen werking uit op een schatting van 10- 3 in het voordeel van Rijnsburg. De trainer van NSW glom daarbij van trots, want drie keer scoren uit drie mogelijkheden is tenslotte een prestatie van formaat. Kurver ("Als je zo veel kansen laat liggen, ver dien je te verliezen") troostte zich met de gedachte dat zijn jongens al les nog kunnen rechtzetten als zij morgen thuis van ACV en op twee de pinksterdag in Numansdorp van NSW winnen. Om nog zaterdagkampioen van Nederland te worden zal Rijnsburg se Boys anders dan gistermiddag te werk moeten gaan. Het creëren van kansen lukte zonder de voor zes duels geschorste Martin de Louw aanvankelijk slechts moeizaam. Met de ijverige maar statische libe ro Wim Driebergen in de rol van 'op bouwwerker' ging er pas in de twee de helft veel dreiging van de Rijns burgse voohwaartsen uit. In de ach terhoede had het inschuiven van de voormalig voorstopper tot gevolg, dat de Rijnsburgse mandekkers zich geen uitglijder konden veroor loven. onschuldig 9 hij Wim Hooymans ten val bracht, werd Ze venbergen op de bon geslingerd. De vijfde boeking van het seizoen le vert hem een schorsing van twee duels op. Rest het verhaal van de benutte en de gemiste kansen. Nadat vóór de wedstrijd één minuut stilte in acht was genomen vanwege het overlijden van Rijnsburgs erelid Jan Wolvers, bracht Leo de Geus NSW al na negentien minuten op voorsprong. Uit een door Heems kerk veroorzaakte vrije trap bracht Rene Heijmans hem met een listige Dass vrij voor doelman Jan Blanke- Tr spoor die het nakijken had' 0-1 De Leon Vonk< °P de huid gezeten door twee verdedigers van NSW, houdt zich met moeite staande. Op de achter- Rijnsburgers antwoordden met be- 9r°nd 9aan Wim Driebergen ionder) en Leo de Geus wél gestrekt. «rot» Loek Zuyderdu.ni scheiden mogelijkheden voor Leon u uu Vonk en de nonchalant spelende treinvaart opvolgden. Een voorzet bracht Driebergen (toch hij) op aan- Hennie Koet. van de sterk acterende Hilmar de geven van Carli de Rijnsburgers te- Groot kwam onder de voet van rug in de wedstrijd (1-2). Vier minu- bneltreinvaart Vonk door bij Hooymans terecht. In ten later was niets het resultaat van Na de pauze van hetzelfde laken een volkomen vrije positie produceerde het alles-of-niets voetbal van Rij-- pak. Alleen lag het tempo wat hoger laatstgenoemde een schot dat doel- ADVERTENTIE Clement van der Stel geen kei probleem opleverde. Ron Carli mikte een aantal malen voorlangs. De mooiste mogelijkheid kreeg de steeds verder naar voren schuiv burgse Boys, toen Van Trigt i afgeslagen inzet eindelijk zelf kon scoren: 1-3. Scheidsrechter Kern- kers verlengde daarna niet alleen de wedstrijd een paar minuten, maar legde de bal in blessuretijd ook nog Complex Eindhoven zeker het dubbele Tegen levensgevaarlijke spitsen als verdienen van het salaris dat hij bij de FA incasseerde: 650.000 gulden exclusief premies. Manager Kees Ploegsma van PSV toonde zich zeer ingenomen met de komst van Robson, die in 1981 met Ipswich Town de UEFA Cup veroverde en na de WK van Rini van Trigt en Frank Knipschild is foutloos verdedigen haast onbe gonnen werk. Dik Heemskerk' en Johan de Kroon kweten zich welis waar behoorlijk van hun taak. maar moesten lijdzaam toezien hoe Dirk Zevenbergen de twee aanvallers met doorkopballen vanaf het mid- de Driebergen, die echter als aan de op de penaltystip na een overtre- grond genageld bleef staan toen de ding van invaller Ad Michielsen op bal nog een kleine koerswijziging Driebergen. Hooymans bepaalde de richting het lege doel nodig had. eindstand op 2-3. Met het missen van kansen verde- Ue na afloop van de wedstrijd den de Rijnsburgers (met Jaco en door Rijnsburg gewonnen straf- Ronald van Delft op de plaatsen van .schoppenreeks (2-1) is alleen van de aan zijn lies geblesseerde Kroon belang als de Boys precies gelijk en de uit zijn lijden verloste Arroyo) rnet NSW als eerste i groot gedeelte ^WÊÊÊÊÊÊj^ÊÊ^t als opvolger van "Ron Green- denveld keer op keer in stelling .vood in dienst trad van de FA. "Wij zijn 'very happy"', aldus Ploegsma. "Ondanks alle verhalen dat PSV nu ineens 'kick and ru^h-voetbal' zou gaan spelen. Onzin bracht. De directe bewaker venbergen, Fred Arroyo, hield bij kans een complex over aan de con- fontatie met de boomlange midden velder, die er in de return overigens OPRUIMING!!! Kortingen tot 70% o.a. Golfkar van 235 voor 119 '2 set incl. tas putter van 895 voor 395 Open van 11.00 tot 17.00 uur. Rekré Sport Flevodwarsweg 15 - 071-223535 helft. Toen NSW een kwartier voor 'tijd weer eens gevaarlijk werd. was het wél meteen raak. In een drie-te- gen-drie aanval bracht Zevenber gen uitgekookt Knipschild in stel ling. die zijn faam als spits waar maakte: 0-2. Sommige van de 2500 toeschou wers maakten toen al aanstalten om huiswaarts te keren, maar het leuk- mogelijk ste part van de wedstrijd moest nog komen. Zes minuten voor tijd TIM BROUWER DE KONING die sommige van zijn spelers giste ren onder de maat vond spelen, heeft de hoop op de titel nog niet op gegeven: "NSVV heeft hier een ex treem hoog rendement van zijn kan sen gehad. Niets ten nadele van die jongens, maar ik vind dat wij het meest hebben gevoetbald. Tegen ACV moet ik nog zien of dat weer VRIJDAG 15.20-16.50 BBC 2: Cricket (Engeland- Nieuw-Zeeland) en golf (internationale kampioenschappen). 16.15-17.15 Sportnet: International Motor Sports. 17.00-20.30 BBC 2 Cricket' Engeland- Nieuw-Zeeland. 17.15-18.15 Sportnet: Motor Sport Spe cial. 18.15-19.00 Sportnet. Bowlen: Britse kampioenschappen. 19.00-19.30 Sportnet' Franse Sporten. 19.27-20.00 Ned 2 Sport extra, zeilen (Whitbread Race rond de wereld). 19.30-20.30 Sportnet Motorraces. 20.30-23.00 Sportnet Update en NHL IJs hockey. 22.30-22.55 Ned 2: Sport 22.45-23.55 Ned 3 Sudio Sport volleybal (Nederland-Japan). 22.50-23.15 Did 2 Die Sport-Reportage: atletiek in Smdelfingen 23.00-23 30 Sportnet Paarderennen. 23.25-23.50 Did 1 Sportschau 23.30-01.00 Sportnet French Rugby. 00.35-01.25 BBC 2: Cricket Engeland- Nieuw-Zeeland. 01.00-02.00 Sportnet Speedway. verwacht. Hij kwam nog conditie e kracht tekort. En miste, eveneens geheel begrijpelijk, wedstrijdritme. Dat bleek ondermeer uit de twee kansen die hij na de rust liet liggen, uit zijn balbehandeling, die nog wat onwennig was en uit zijn passes over langere afstand, die hij vaak nog niet de juiste lengte meegaf. Desondanks wekte de man met het rasta-kapsel de indruk na een li j densweg van ruim een jaar het dal te hebben verlaten. Gullit werkte keihard, liet na een voorzichtig be gin de grootste angst in de duels va ren, legde een enorme ambitie aan de dag en, wat het allerbelangrijkste was, van zijn vermaledijde rechter knie had hij totaal geen last gehad. "Daar ben ik heel erg blij om". De opluchting droop er van af. "W^t wil je als je zo lang hebt gesukkeld- Ik weet zeker dat het de volgende keer al heel veel beter zal gaan. Wèt ik vooral gemist heb, is de actie ria de actie; daarvoor ontbreekt het mij nog aan kracht en scherpte. En in de tweede helft zat ik kapot. Ik had toen geen energie meer. Maar Saè- chi wilde per se dat ik negentig mi nuten bleef spelen. Verder had ik het nadeel dat het elftal niet goed draaide. Is dat wel het geval dan j*a je vanzelf ook beter voetballen. Maar al met al vond ik het een aardi ge test. Ik ben verder dan ik gedacht had". Met andere woorden, nog staat 'II Tulipano Nero' in de knop, maar h^t moment waarop de Zwarte Tulp weer in al zijn prachtige schoonheid tot bloei komt. is volgens Gullit note slechts een kwestie van tijd. Of, zoals media-tycoon, reserve-Paus van Italië en 'suikeroom' van AC Milan, Silvio Berlusconi het uit drukte: "Ruud zit nu nog op zeven tig procent van zijn kunnen, ma^r dat hij helemaal terugkomt heeft ie dereen vanavond kunnen zien. Wij hebben deze week niet voor nietls zijn contract met drie jaar ver lengd". Rinus Michels, in Wenen aanwe zig, heeft er ook alle vertrouwen in dat het weer helemaal goed konit met zijn oogappel. "In aanmerking genomen dat dit zijn eerste topwed strijd was na die blessure, moet je concluderen dat hij al in een verba zingwekkende conditie was. Madr ook dat het hem nog aan ritme onf- breekt op de beslissende momerj- ten. Dat is normaal als je zo lang niet hebt gevoetbald. Jammer dat hij uit één van zijn beide kansen niet heett gescoord. Voor zijn zelfvertrouwen was dat heel belangrijk geweest. Wat Ruud nodig heeft zijn wedstrij den, veel wedstrijden". Voordat het wereldkampioen schap in alle hevigheid van stact gaat komt het Nederlands Elftal nog twee keer in actie: volgendë week woensdag in Wenen tegeji Oostenrijk en vier dagen later in Za greb tegen Joegoslavië. "Daarna z^l Ruud zijn ritme moeten zien te vin den in de WK-wedstrijden". alduë Michels. die direct contact zocHt met Zeist, om zijn 'werkvriend' Lep Beenhakker mee te delen dat Gulfit fit is en op de weg terug en dat ook Van Basten en Rijkaard tegen Beri- fica blessurevrij- waren gebleveii. De baas van Oranje zal na het ver lossende telefoontje ongetwijfeld verlichting Heksenketel In de heksenketel na de EC-finalé, die Milan op basis van de betere kansen verdiend won, vertelde Gul lit drie dagen geen trainingsarbeid te zullen verrichten. "Ik heb mijn rust nog nodig. Straks in de trai ningskampen met het Nederland Elftal zal dat niet anders zijn. Na twee, drie dagen intensief trainen zal ik één dag rust moeten nemen-, In Italië ga ik gewoon mijn best doen en ik hoop dat ik iets extra's, aj is het maar een paar procent, aan het elftal toe kan voegen. Kan ik dat niet, dan heeft het geen zin mij op te stellen. Ik denk dat ik het kan halen, maar ik vind niet dat ik er vanuit moet gaan dat ik alle wedstrijden kan uitspelen. Ik denk niet dat dat al gaat. Ik moet nog wat geduld heb!- ben. Maar als we ons spel terugkrijg gen maakt het niet uit met wie wf straks spelen". Met Gullits laatste opmerking was Marco van Basten, woensdag-, avond nagenoeg onzichtbaar, al te-j kende hij wel voor de assist waaruit Frank Rijkaard het enige doelpunt scoorde, het niet eens. "Ruud moe,tj hoe dan ook spelen op het WK. Al-i leen met hem erbij kunnen we onzó favorietenrol waarmaken". Rijk-1 aard, de beste 'Milanees' in de als zd vaak teleurstellende EC I-finale, be-, schouwt de aanwezigheid van Gül-I lit in het elftal eveneens als een! must. "Ruud geeft iets extra's. Hij ïsl altijd gevaarlijk. Het is enorm bei, langrijk voor ons dat hij in Italio mee doet". En Sacchi: "Alleen uio psychologisch oogpunt is het al van het grootste belang dat Ruud speelt., Bovendien kan hij met één actie een- wedstrijd beslissen, net als Marco; en Frank". JAN MENNEGA

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 17