Amsterdam mist Oosteuropabank Balten willen gesprek met Gorbatsjov Kashmir blijft splijtzwam voorindia en Pakistan Geen verldezingsfr aude maar onderontwikkeling Start-akkoord vrijwel zeker getekend op top OUDERS EISEN HOOFD 7ZT Veldslagbij herdenking in Zuidkorea Grote EG-landen willen eigen buitenlandbeleid Mandela biedt De Klerk een bestand aan MAAND AU MEI ïyyil BUITENLAND Van onze correspondenten Rudolph Bakker en Hans de Bruyn PARIJS De Bank voor Herstel en Ontwikkeling van Oost-Europa wordt gevestigd in Londen en krijgt de Fransman Jacques Attali als president. Amsterdam dat na inspannin gen van de Nederlandse regering afgelopen dagen nog even een kans leek te maken als vestigingsplaats is daarmee afgevallen. Deze resultaten werden zaterdag bereikt op een bijeenkomst van de 42 deelnemende landen aan de Oosteuropabank in Parijs. Ook de Nederlandse oud-minister hiermee door de grote landen bui- Ruding, lange tijd de gedoodverfde tenspel werden gezet. Afgelopen kandidaat voor het presidenteschap vrijdag liet premier Lubbers zich de bank, viel uit de boort. Mi- nog zeer korzelig uit_over de han- Van onze correspondente Runa Hellinga ORASTI - De rij oude boeren- vrouwtjes buiten het stemlokaal is lang. Bij de deur staat een groepje te turen op de stembiljetten die als voorbeelden zijn opgehangen. Ze wijzen op de partijlijsten en op de bijbehorende emblemen: kijk, daar uur open gingen, stond staat de roos, en daar. en daar. Op ge rij mensen wie de mensen zullen stemmen, de voorzitter i hoefje in dit dorp niet te vragen: op AVrel Caraene. Iliescu natuurlijk, die hen in decem ber eten, licht en warmte heeft ge bracht. Orasti is misschien vijftien ten rijden rest, maar schil. Er zijn bijna geen kinderen op staat, bejaarden des te lan- 'achten". vertelt het stembureau. nister Van dèn Broek (buitenlandse delswijze zaken) verklaarde gisteren na af- derland i loop van informeel overleg met zijn dreigd 'ooral Frankrijk. Ne en de andere 'kleintjes met een blokkade de EG-collega's in Ierland zich neer te oprichting. Een compromisvoorstel dat -generaal op het ministerie van financiën, sprak van "een poli tieke koehandel". Maas stelde dat de voorzitter van de vergadering. leggen bij Londen en Attali. Hij toonde zich wel teleurgesteld o de manier waarop een en ander derling geregeld is". Van den Broek doelde op het ak- nj^ts koord tussen Frankrijk en Groot- den Brittanië, waarmee' de grootste België Attali president, Am sterdam de vestigingsplaats leek daarna kansrijk. Dit weekeinde bleek daar echter Van de 42 landen stern- er 32 voor het presidentschap de Fransman Jacques Attali en dustrielanden ter wereld onlangs niet meer dan 8 op oud-minister Ru instemden tijdens een bijeenkomst ding Als uitkomst van een tweede de G-7 landen. Daarbij werd af- procedure spraken 23 landen zich gesproken dat de Fransman Attali, Londen uit als vestigings- de Franse president plaats van de bank. Voor Amster- Mitterrand. voorzitter worden, met dam stemden 5 landen i de kleinere EG-landen, omdat zij parjjse beraadslagingen heeft fel MOSKOU (GPD) - De presidenten de Sovjets zeshonderd kilometer. Bush en Gorbatsjov kunnen hun In ruil verzachtten de Sovjets hun topontmoeting eind deze maand in eis voor een controleert) Washington met een kernwapenak- kruisraketten aan boord van vei koord bekronen. Het voorbereiden- pen. Overeengekomen^ werd dat middej de werk van hun ministers vj 1 tenlandse zaken Baker en Sjevard nadze is, na uiterst derhandelingen, zaterdag in Mos kou afgesloten. Tot op het laatste moment bleven er meningsverschillen bestaan over welke categorieën kernwapens zul len vallen onder dit zogenaamde START-akkoord, dat de strategi sche kernwapenvoorraden Claude Richet, zich niet aan de afge sproken procedure had gehouden. De Nederlandse ambassadeur in Brussel bij de EEG, Mr. Peter Nie- man, noemde de door Richet ge volgde procedure "geprefabriceerd en doorgestoken kaart". De procedure was geheel op Franse maat toegesneden: terwijl was afgesproken dat het louter ging om een 'peiling', werd Jacques At tali, nadat het resultaat bekend was gemaakt, binnen gelaten en sprak voorzitter Richet: "Dit is de presi dent", waarop iedereen begon te klappen. Ambassadeur Niemap: "Dat was door Attali natuurlijk ge regisseerd. We zijn door die pre-en- scenering volkomen bij verrassing genomen. De G7 bleven bij elkaar; die hadden dat van te voren alle maal geregeld". Minister Van den Broek legde zich erbij neer. "We kunnen dit toch niet meer veranderen, en dan moet je dat maar accepteren", zei de rea list Van den Broek. Het zou ook te ■enttenaeaovjeis - k zijn als juist Nederland, dat zich controleerbaar aantal fn de EG itijd tegen het gebruik veto's heeft verzet, nu zelf dat gebruiken om zijn zin door te drijven. Het gemeentebestuur van Am- Drooggelegd De stemlokalen in Roemenië zijn 's- ochtends in alle vroegte openge- de hoofdstad Buka- gaan. Twaalf uur eerder, op zater- 'ereld van ver- dagavond, is het land drooggelegd: om de rust te bewaren is de verkoop en het schenken van alcohol tot zon- jeugd is naar de stad getrokken. De dag middernacht verboden. Tegen politieke partijen hebben dit oord het middaguur wordt duidelijk dat overgeslagen, campagne is er abso- het sommige stemlokalen niet zal luufr niet gevoerd. Kranten komen lukken alle kiesgerechtigden voor er niet in Orasti, waar een groot deel elf uur 's-avonds te verwerken. Het van de bevolking nauwelijks kan le- is half twaalf en van de drieduizend zen. potentiële kiezers hebben er zo'n alle zeshonderd gestemd, terwijl buiten Nationale dikke rijen staan. Waar ligt dat aan? Vooral aan de gecompliceerde stemprocedure. as stemmen in Roemenië dan een kwestie van het tgereikte stembiljet dubbel vou wen en in de bus gooien. Nu zijn de stembiljetten ware boekjes met wel 24 pagina's. Kiezers moe protest aangetekend tegen de afge lopen zaterdag gevolgde procedure. Als hier straks 99 procent kiezers op het Front geen stembusfraude, maar pure or derontwikkeling. De politiek gaat Vroege: deze bijna analfabete boerenbe- njet "zïïn FÏknsï ambtëï'noot volkinS volkomen voorbij. En toch S" onderschat niemand het belang van de gebeurtenis. De dorpsbewo: hun burgerplicht "Toen we vanochtend om zes ten lang zoeken hun partij neooen gevonden. Het stemmen is maar één onderdeel dat trager ver loopt dan verwacht. Het tellen wordt waarschijnlijk een tweede struikelpunt. De stembiljetten moe ten pagina voor pagina worden ge controleerd of niet per ongeluk twee stempels zijn geplaatst. Kazerne Voorzitter Marian Ichim van het mi litaire stemlokaal bij een kazerne in het zuiden van de stad, maakt zich daar veel minder zorgen over. Hij denkt dat de biljetten vandaag zijn geteld. Maar het stemmen gebeurt dan ook met militaire discipline. Het stemlokaal is speciaal ingericht voor de dienstplichtige soldaten, die niet in hun eigen dorp of stad kunnen stemmen. Een paar soldaten vragen ons 's- middags terug te komen om buiten de kazerne met hen te spreken. Ze willen graag praten, maar alleen buiten het zicht van hun officieren. De democratisering in het leger is achtergebleven, dat is duidelijk. De vijf, die allemaal hebben meege- beide" supermachten 880 van deze wapens mogen hebben. De Ameri- vochten in de decemberrevolutie, vertellen dat er in de eerste weken een vrijere sfeer in de kazerne hing. Maar inmiddels is de oude kadaver discipline weer terug. Krant Ze stemmen allemaal op de opposi tie en ze vertellen dat het Front in de kazerne veel meer aandacht heeft gekregen dan de andere partijen. Er hangt bijvoorbeeld een heel groot affiche met "Stem op Iliescu" en veel kleinere van de rest. Boven dien is de Frontkrant Adevarul naast een moppenblaadje de enige krant waar de kazerne een abonne ment op heeft. De oppositiekrant Romania Libera zien ze maar heel af en toe als ze in de stad zijn. De verkiezingen zijn op zich wel vrij, vertellen ze. Ze hebben van de officieren, vrijwel allemaal voorma lige partijleden en nu aanhangers van het Front, geen stemadvies ge kregen. Maar het is niet zo dat de soldaten de keuze hadden of ze wil den stemmen of niet: ze zijn peloton voor peloton naar het stemlokaal gestuurd. Gaan stemmen was mis schien geen bevel, maar je moet als soldaat wel sterk in je schoenen staan om onder zulke omstandighe den nee te zeggen. Volgens majoor Costin moet het na deze verkiezingen maar eens af gelopen zijn met de politiek in het leger. Organisaties van soldaten, partijbijeenkomsten in de kazerne? Wat hem betreft zeker niet. "We hebben als leger jarenlang aan poli tiek gedaan. Daar hebben we meer dan genoeg van". De soldaten den ken daar duidelijk anders over. kanen hebben momenteel 300 van ste^c rtekurgesmld dal Lom 1. deze raketten aan boord van hun deze raketten marineschepen. De besprekingen Roemenen wachten in lange rijen voor de stemhokken om hun stem uit brengen tijdens de eerste vrije verkiezing na de Tweede Wereldoorlog. (foto ap> Graven Ceausescu's BUKAREST (Rtr) - Verslagge vers hebben ontdekt dat de te rechtgestelde Roemeense dicta tor, Nicolae Ceausescu, en zijn echtgenote Elena liggen begra ven onder twee armoedige hou ten kruizen op de begraafplaats Chencea in Bukarest. Regeringsfunctionarissen be vestigden dat Chencea de laatste rustplaats is van de Ceau- sescu's die op 25 december door een vuurpeleton werden te rechtgesteld na een snelrecht- procedure. Zij werden vijf da gen later onder een andere naam ter aarde besteld omdat de auto riteiten bang waren dat de gra ven zouden worden geschon den. den de vestigingsplaats wordt i de Oost-Europa Bank. De komst de Herstelbank voor Oost-Eu- gqp overigens niet alleen over kern- ropa £ad volgens ioco-burgemees- wi??ü? o?!™!*?.0!" ter De Grave "een sterke impuls be- Sjevardnad- tekend voor de positie van Amster- l" dam als financieel centrum in het Europa-van-de-toekomst". De dat de Europe- batsjov (op vrijdag) ze uitvoerig gepraat flict tussen het Kremlin a.Vauwu supermachten moet halveren. Een onafhankeljkheid strevende Balti- hoofdstad hoopt duidelijk opgeluchte en doodver- sche republieken. Maar nadat Gpr- se Centrale Bank zich moeide Baker, die nog een dag lan- batsjov met de Litouwse premier dam zal vestigen, ger in Moskou is gebleven, zei zater- Prunskiene had gepraat, was de dag dat de vooruitgang die in Mos- lucht zichtbaar opgeklaard, kou werd geboekt, borg staat voor De vrees blijft echter bestaan dat een succesvolle top. Moskou s optreden tegen de Balti- Volgens Baker en Sjevardnadze sche republieken (vooral tegen Li- is de weg nu vrij voor publikatie van touwen, dat slachtoffer is van een een reeks van overeenkomsten op economische blokkade) voor pro- de top. Naast het Start-akkoord zijn blemen kan zorgen op de top. dat onder meer een verdrag over kernwapenproeven en een overeen komst tot onmiddellijke stopzetting van produktie van chemische wa pens en vernietiging van tachtig procent van de bestaande voorra den. Het grote struikelblok bij de be sprekingen in Moskou waren vanaf schepen en door vliegtuigen te lan ceren kruisraketten. In de categorie vliegtuigraketten lieten de Ameri kanen uiteindelijk hun eis vallen dat alleen de kruisraketten met een e bereik van achthonderd kilometer 260 k.™ten zuidwesten van Se- ot meer onder het verdrag zouden oel-, woedde gisteren een complete oorlog. Tienduizenden studenten leverden slag met een grote politie macht, die de demonstranten be stookte met traangasgranaten. Der tig politiemannen en een onbekend aantal betogers raakten gewond. De studenten gingen de straat op om het aftreden te eisen van presi dent Roh Tae Woo, die ze mede ver antwoordelijk achten voor de bloedige onderdrukking Van onze correspondent Hans Geleijnse MOSKOU De presidenten leider Gorbatsjov praten. Volgens dat de grootste elektriciteitscentra- de Estlandse president Arnold i de Ruutel bestaat er een kans op Amster- drie Baltische republieken willen gesprek tijdens de dinsdag in Mos-. deze week gezamenlijk met Sovjet- Aanslag Jordanië Een gewapende Palestijn heeft ochtend in het centrum var Jordaanse hoofdstad Amman het vÖiksópIta^n'd^'tièn "jaw geleden groep toeris- hen. onder '^200 r geopend op ten. Minstens negen wie vier Fransen, raakten gewond zo hebben de plaatselijke autoritei ten bekend gemaakt. Het incident deed zich voor nadat gisteren in Tel Aviv een gelijksoortige actie van een Israëliër op een bloedbad was uitgelopen. Joegoslavië Naar schatting 50.000 Joegoslavi sche demonstranten hebben zater dag drie grensovergangen met Grie kenland geblokkerd. Zij wilden daarmee protestreren tegen de on derdrukking van de Macedonische minderheid in het noorden van Griekenland. Athene weigert te er kennen dat het om een etnisch min derheid gaat. Reden voor de afgelo pen weken verslechterende verhou ding tussen beide landen is de wei gering van Griekenland de visum plicht voor Joegoslaven op te hef fen. Vrije landbouw De wereld zou meer dan 200 miljard dollar uitsparen als rijke en arme landen hun landbouwsubsidies Volgens de autoriteiten werden toen 200 mensen gedood, maar het volk van Kwangju zegt dat er ten minste 1000 betogers, meest stu denten, waren doodgeschoten bij de rebellie tegen de militaire dicta tuur. Roh was in 1980 een van de be velvoerende commandanten, die zijn troepen op de mensen zou heb ben afgestuurd. De betogingen in Kwangju zijn de ernstigste sinds de afgelopen jaren, r PARIJS - Ouders kou beginnende bijeenkomst de Federatieve Raad. Ruutel zei dat de Litouwse presi dent Landsbergis de mogelijkheid van een onderhoud met Gorbatsjov niet moet laten lopen. De Litouwse president zou omdat Litouwen zich formeel onafhankelijk heeft ver klaard, niet van plan zijn naar Mos kou af te reizen. Litouwen weigerde afgelopen zaterdag om de onafhan kelijkheid uit te stellen, zoals Gor batsjov had verzocht. In Estland en Letland zijn de pro blemen met de grote Russische minderheden in die republieken hoog opgelopen. Vandaag hebben tegenstanders van onafhankelijk heid in Estland een algemene poli tieke staking uitgeroepen. Volgens premier Savisaar zal het effect van die staking echter beperkt blijven. "Ik heb het gevoel dat ook onder de Russisch-sprekende bevolking wei nig animo voor stakingen bestaat". Sovjet-president Gorbatsjov heeft zaterdag de Estlanders nog maals gewaarschuwd door een vori ge week door het parlement aange nomen wet ongeldig te verklaren. Die bepaalde dat Estlandse bur gers, bedrijven en instellingen zich alleen aan de Estlandse wetgeving dienen te houden. In Litouwen kwam het parlement zaterdag in besloten spoedzitting bijeen om de resultaten van het ge sprek vorige week donderdag tus sen Gorbatsjov en premier Prunski- te debatteren. De volksverte genwoordiging weigerde voorals nog toe te geven aan de eis van pre sident Gorbatsjov om de eenzijdige verklaring van onafhankelijkheid in te trekken of te bevriezen. Pruns kiene had vrijdag gezegd dat intrek ken van de verklaring 'risicovol' zou zijn, een aanmerkelijke afzwakking van haar eerdere 'onaanvaardbaar'. De anti-blokkade ten weten op welke terreinen be de republiek nog maar voor hoefte bestaat aan humanitaire enkele dagen stookolie heeft en dat hulp van de EG. Dit heeft minister de stroom over enkele dagen ge- Van den Broek (buitenlandse za- rantsoeneerd zal worden. Ook de ken) zaterdag in het Ierse Parknasil- Litouwse industrie zal met onder- la meegdeeld. Nederland meent dat brekingen van de stroomtoevoer te indien Litouwen om humanitaire maken krijgen door de economi- hulp vraagt, zo'n verzoek moet wor- sche blokkade door Moskou. den ingewilligd zelfs als dat van in- Litouwen heeft de Europese vloed zou zijn op de Oost-Westbe- Commissie in algemene termen la- trekkingen. Van onze correspondent tie van eind volgende maand, waar Hans de Bruijn besloten moet worden om naast de BRUSSEL/PARKNASILLA - De speciale regeringsconferentie over grotere EG-landen"voelen er weinig de economische en monetaire unie, voor om hun zelfstandigheid op het die in december begint, ook zo'n gebied van de buitenlandse politiek conferentie over de politieke inte- uit handen te geven. Dat bleek dit gratie te houden. weekeinde tijdens informeel beraad van de EG-ministers van buiten landse zaken, die wel verklaarden politiek nauwer te gaan san ken Minister Van den Broek zei dat de meeste landen wel vinden dat de twaalf behalve hun economisch en monetair beleid ook hun beleid op buitenlands-politiek en veiligheids gebied moeten harmoniseren. Daar- b«z°u de Europese Commissie ak CAIRO/LONDEN (Rtr/AFP) - kinderen die de afgelopen jaren werden ver- De straten, waar gedurende twaalf moord, eisten gisteren in een demonstratie in de Franse hoofdstad Parijs de uur slag werd geleverd, waren be- doodstraf voor de moordenaars. In 1981 schafte de huidige president Mit- zaaid met stenen en glasscherven. terrand de doodstraf af. (fotoAP) Litouwen heeft zaterdag verklaard Van onze AP-correspondenten Kathy Gannon en John Pomfret ISLAMABAD/NEW DELHI - De dreiging van een oorlog tussen In dia en Pakistan over de deels India se deels Pakistaanse republiek Kashmir neemt toe. Volgens Wes- Ze' terse diplomaten heeft India tien- joerbelemmeringen zouden af- dlIj7pndpn militairen sameniretrnk- schaffen, zo luidt de conclusie om hun troepen terug te trekken. Pakistan bij Kashmir in de komen- Bovendien lijkt ook de Pakis- van de PPP in Azad-Kashmir is de Een hoge Amerikaanse regerings- de maanden af te sluiten, om te taanse premier Bhutto geen zin te Moslim-Conferentie, een rechtse re in een oorlog. Pakistan is ligieuze partij die nu een meerder- niet van plan India aan te vallen om heid heeft in het 48 leden tellende einde te maken aan het ge- parlement. De militante separatis- duizenden militairen samengetrok- «en. zo luror ae conclusie ven ken by dg grens met PakistaBn 488 pagina s tellende rapport De Verenigde staten hebben er bij beide landen op aangedrongen de Organisatie van Economi sche Samenwerking en Ontwikke ling (OESO) en de Wereldbank. Al leen landen die veel voedsel moeten invoeren zoals Mexico en Egypte en veel Afrikaanse staten zullen erbij inschieten en moeten steun krijgen. Irak en Syrië President Saddam Husayn van Irak zal een persoonlijke afgezant naar Damascus sturen om zijn aartsri vaal, de Syrische president Hafez Assad, uit te nodigen' voor een Ara bische topconferentie op 28 mei in Baghdad. Dat heeft het Iraakse nieuwsagentschap INA zondag be kend gemaakt. De bekendmaking betekent een belangrijke poging van Saddam om zijn oude vete met Assad bij te leggen. ADVERTENTIE STAMMIS VERHUUR v.o.f. verhuurt o.i 3. LASDIESELS tot 600 amp. LASTRAFO'S 220/380 V TOT 600 AMP. informatie: f^) Hoge Rijndi|k Middenweg 571 2314 AP Leiden Heerhugowaaid lel (071)417438 02207-14956 Fax:(071)413788 Fax: 43788 delegatie onder leiding van Gates, lid van president Bush' nationale veiligheidsraad, is zaterdag naar Pakistan gereisd om te bemiddelen. In het Indiase deel van Kashmir is een opstand uitgebroken die door Pakistan wordt gesteund. De op standelingen willen afscheiding van India en aansluiting bij Pakis tan. De Indiase regering is de laatste tijd bezig grote hoeveelheden mili tair materieel te kopen, zoals ver- H plaatsbare bruggen en transport- Ujken veèllndiase'militairen schepen. maoge.enkun?^eStUUr initiatieven Nelson Mandela heeft zaterdag i moeten kunnen nemen. CairQ gezegd dat de anti-apartheids- Grote landen als Frankrijk, Enge- beweging ANC, waar hij de vice- land en Duitsland willen wel de Eu- voorzitter van is, "bereid is een be- ropese Raad, de halfjaarlijkse top stand met de Zuidafrikaanse rege- van de regeringsleiders, meer be- "n6 te sluiten als Pretoria serieuze slissingsmacht op dit gebied geven, stappen zet om de apartheid te ont- Op dit hoogste niveau kunnen on- mantelen. Mandela is in Egypte in welgevallige besluiten immers het kader van zijn rondreis door een makkelijker worden tegengehou- aantal Noordafrikaanse landen, den. "Wij zijn bereid te overwegen de De ministers legden in parknasil- vijandelijkheden te staken", vertel- la de basis voor de EG-topconferen- de Mandela op het vliegveld van Cairo tegen journalisten. Mandela lijkt met zijn aanbod het politieke initiatief te willen overnemen van de Zuidafrikaanse president Frede- rik de Klerk die vorige week begon nen is aan een rondreis langs negen Europese hoofdsteden. Zaterdag had De Klerk in Londen een 'zeer hartelijk' onderhoud met de Britse premier Margaret That cher, zo is in officiële kringen in Londeni voorkomen dat moslim-militanten hebben proberen India op illegale wijze via de bergpassen binnen te komen als tmuc ic nian.cn aan nci gc- ^ancinem. rnunanie separatis- t-v de sneeuw is gesmolten. Westerse schil, zei zij afgelopen zaterdag. De ten in Jammu-Kashmir hebben er al JJomilllCanen Zetten deskundigen vrezen ook dat India gewelddadige afscheidingscam- met de islamitische vlag gezwaaid luchtaanval i op trainingskampen kunnen uitvoe- pagne in Jammu-Kashmir, het In- en Pakistaanse moslim-fundamen- stemmentelling StfHl talisten hebben aangedrongen op o r is- diase gedeelte van Kashmir, i Pakistan vrijwel zeker Bhutto een politieke slangenkuil bij de strijd. Premier Bhutto heeft vergeldingsmaatregelen geworden. Haar steun aan de sepa- dit tot nu toe altijd geweigerd. Er zijn echter ook feiten die tegen rat,sten heeft haar weliswaar het mogelijke oorlog spreken. Zo ima6° van een krachtig leider gege- ujKen veel Indiase militairen er he- ven f de oppositie voorlopig de lemaal geen behoefte aan te hebben mond gesnoerd, maar zal maand een specifstatus^Het heef. mogelijk tot een terugslag leiden bij de verkiezingen in Azad-Kashmir, Pakistaanse gedeelte van Premier Benazir Bhutto van in aen oorlog te storten. Pakistan hekelde zaterdag het be- Het Ind'ase leger heeft pas een sluit van de Indiase regering om moeilyke, 30 maanden durende mi- meer troepen op te stellen, omdat htaire operatie met vredestroepen Aasnmir dit onnodige extra spanningen zou 'n s" ,Lanka achter de rug. By con- veroorzaken. Premier Bhutto zei dit frontaties metTamil-rebellen zun in op een persconferentie in Jordanië. .dle Periode zeker 1.100 militairen Ze maakt momenteel een rondreis °m het levenT gekomen. Ook zyn on- door het Midden-Oosten om steun lanBs nog Indiase legerofficieren te vergaren onder moslim-leiders geciteerd, die verklaarden dat India voor de Pakistaanse positie in het zich een oorlog financieel bijna niet conflict over Kashmir. Zou kunnen veroorloven. Volgens andige oppositie, deskundigen zou deze zo'n slordige litieke deskundigen Volgens deskundigen zal India 9 miljoen gulden per dag gaan kos- mogelijk proberen de grens met ten. SANTO DOMINGO. (AP) - De stemmentelling van de presidents- dê^oppositie vooriop^^Te Azad-Kashmir heeft in Pakistan verkiezingen in de Dominicaanse een speciale status. Het heeft een ei- Republiek is tijdelijk onderbroken gen grondwet, president en pre- om het aantal uitgebrachte stern- mier. De Pakistaanse jurisdictie be- men te controleren. Het plan komt perkt zich tot het buitenlandse be- van de voormalige Amerikaanse leid, defensie en de munteenheid, president Jimmy Carter, één van de De verkiezingen in de deelstaat zul- buitenlandse waarnemers bij de Als haar Pakistaanse Volkspartij len de derde zijn in 43 jaar tijd. verkiezingen afgelopen woensdag. (PPP), die links van het midden Kashmir werd verdeeld in een Ex-president Juan Bosch had zijn staat, maandag de verkiezingen Pakistaans en een Indiaas gedeelte rivaal, president Joaquin Balaguer, ■int, zal ze de separatisten in het In- na de beëindiging van de Britse ko- beschuldigd van fraude. Balaguer Kashmir militai- loniale overheersing in 1947. India had volgens de laatste tellingen een Pakistan hebben in 1948 en 1965 kleine voorsprong van 18.000 stem- oorlog uitgevochten c verwachten po- Kashmir en in 1971 een derde Oost-Pakistan, dat riu Bangladesh heet. Pakistan heeft ze alledrie ver- De belangrijkste tegenstander loren. diase gedeelte re steun moeten verlenen of op- te maken krijgen met de vij- op zijn linkse opponent. De voorzitter van de kiesraad zei dat ;n extra controle nodig is, omdat i verschillende gemeenten fouten zijn gemaakt.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 5