Dekker blijft Son stap voor Holland en Spartaan in onderste regionen Lisse kampioen door monsterzege (7-1) op concurrent Brederode Unicum bijna veilig na remise tegen Amstelpark Skiff voor Florijn gedoopt PAGINA 18 'DO/STA SPORT MAANDAG 21 MEI 1990 LEIDEN De openingswed strijd van de landelijke competi tie is voor de ploegen van De Spartaan (Lisse) en AV Holland (Leiden) geen onverdeeld succes géworden. De Lissenaren, die vo rig jaar naar de eerste klasse pro moveerden, kwamen gisteren bij de mannen op een veertiende plaats terecht met 22.136 punten. Het in dezelfde poule uitkomen de team van AV Holland kwam nog slechter voor de dag. De Lei- denaars leverden een achterhoe de-gevecht en belandden in Am stelveen op de laatste plaats (acht tiende) met 21.433 punten. De vrouwen van De Spartaan uit Lisse kwamen in Breda goed uit de verf bij hun debuut in de eerste klasse. Zij behaalden 13.967 punten, wat hen een zeven de plaats opleverde. Van degrada tiegevaar is voor de atletes uit Lis se dus zeker geen sprake. De Hol land-delegatie plaatste zich on deraan de uitslagenlijst. Met een wel heel mager puntenaantal 11.752) werd zij tiende. Twee ver enigingen lieten verstek gaan, zo dat de Leidse atletes behoed blij ven voor het degradatie-spook. In Amstelveen moest De Spar taan hard werken om boven de degradatiegrens te blijven. Op de 800 meter bleven Paul Straathof (1.56,9) en junior Danny Paarde- kooper (1.59,8) onder de twee mi nuten. Wiliam Augustinus won de 1500 meter in de goede tijd van 3.58,7,- terwijl Erik Bakker tot 4.06,7 kwam. Het warme weer le verde de uit Afrika teruggekeerde Piet van der Poel weinig proble men op getuige zijn sterke 5000 meter die hij in 15.17,2 afrondde. John van Loon raffelde de 110 m horden af in 15,2. Hein van Heek kon niet optimaal presteren door een rugblessure. Deson danks liet hij op dit nummer 15,6 noteren en kwam tot een hoogte van 3,60 met de polsstok. Bij het hoogspringen presteerden Vin cent van Stijn (1,90) en Perry Vrisekoop (1,85) redelijk. De laatste vestigde bovendien met een uitstekende 14,28 meter een clubrecord op het hinkstapsprin- gen. De gebroeders Van Noort verzamelden de nodige punten met de kogel en discus. Nico was deze keer de sterkste met 12,52 en 41,74 meter. Peter kwam tot 12,23 en 35,76. Bij het speerwerpen liet Mark Beelen de speer 48,46 meter door het luchtruim zweven. Vin cent van Stijn en Heino Stroet waren aan elkaar gewaagd bij het verspringen met achtereenvol gens 6,21 en 6,36 meter. AV Holland had een moeilijke dag, die nog slechter had kunnen verlopen als de diskwalificatie van Michel Jacobs niet was terug gedraaid. De 31-jarige Leidse ma rathonloper wist kennelijk niet hoe lang hy op de 800 meter in zijn baan moest blijven. Zijn per soonlijke toptijd (1.59,6) mocht hij aanvankelijk, ondanks een stukje afsnijden, houden van de clemente scheidsrechter, maar la ter werd diens beslissing terugge draaid. Protesten van ploegleider Willem Jan van Vliet van Holland tegen de vreemde gang van zaken hadden pas aan het eind van de middag tot gevolg, dat de diskwa lificatie van Jacobs ongedaan werd gemaakt. De 110 meter horden werd door Gert-Jan Palm in 15,3 en Koert Veldmaat in 15,6 afgelegd. De 400 meter legde Marcel de Bruin in 51,9 af. Cor Brandwijk vestigde een persoonlijk record op de 800 meter van 1.56,8. Kees van Hae- ringen scoorde eveneens een be vredigende 4.01.3 op de 1500 m. De 5000 meter van Theo van der Veer was van uitzonderlijke klas se. De onderwijzer uit Leiderdorp soleerde ondanks het warme weer naar een tijd van 14.38,7. Ar jan de Haan liet op de 400 meter horden een tijd van 57,2 klokken. Bij het kogelstoten liet Remy Engwegen zien dat hij een welko me aanwinst is voor de Leidse vereniging. De 21-jarige werper stootte de kogel naar 13,08 meter. Harald van Dooren sprong 1,85 hoog en 6,40 meter ver, terwijl Jeroen Kolnaar bij het versprin gen tot 6,42 meter reikte. Op de korte afstanden en de estafettes liet Holland, dat vrijwel zonder sprinters aantrad, echter een sloot punten liggen. Ondanks een magere bezetting, in verband met voorbereiding op landelijke examens waar nu een maal ook atletes aan deelnemen, zat er bij De Spartaan de gang in. Op de 3000 meter liep Annet van Veldhuizen de concurrentie op seconden waardoor zij op dit on derdeel verreweg de meeste pun ten voor zich opeiste. Met haar tijd van 10.06,0 kon zij dan ook zeer tevreden zijn. Clubgenote Li- sette Kaptijn spoedde zich in een snelle serie op de 800 meter naar een goede tijd van 2.25,3. Tessy Lentink liep de 100 meter horden in precies 16 seconden en Corina Oppelaar had drie seconden min der nodig op de 100 meter vlak. Op het onderdeel speerwerpen vergaarde Astrid Oostermeyer met een worp van 39.94 flink wat punten. Ook AV Holland kampte met een verre van optimale bezetting, een bezetting waar zelfs her en der de gaten in vielen. Tweemaal bleven de startblokken leeg, een maal op de 100 meter horden en op de 400 meter horden. Het was voor ploegleider Cor van Loon blijkbaar een onmogelijke zaak de gaatjes op te vullen. Discus werpster Wendy Waterreus kwam nog in een lastig parket te zitten, zij moest tegelijkertijd acte de presance geven op de onderde len discus en hoogspringen. Nu moest Holland op het onderdeel hoogspringen echter ook kostba re punten laten liggen. Waterreus wierp haar discus overigens naar de acceptabele afstand van 32,20 meter. Nog een geluk dat Tanja Mahieu even is overgewaaid vanuit Amerika. Zij wierp haar speer 35,50 meter van zich af, voor Holland-begrippen een zeer wel kome afstand. Jacqueline Baljet, iemand waarop de Leidse vereniging nooit vergeefs een beroep doet, stootte haar kogel 10,86 ver. En uiteraard kon er op de 100 en 400 meter vlak weer worden genoten van het snelle voetenwerk van Yvonne van Dorp. De 24-jarige topatlete legde deze afstanden af in respectievelijk 12,1 en 55,5 en bleef daarmee onbereikbaar voor de tegenstanders. Clubgenote Hellen Bank liep ook een goede 400 meter in 59,6. De vrouwen van De Bataven kwamen in Amstelveen uit in de tweede klasse. De prestaties van de jonge Leidse ploeg die er uit sprongen kwamen onder andere van Marian Runcianu die 5,15 ver en 1,50 hoogsprong. Klazien Im mers snelde op de 100 meter hor den naar een tijd van 15,7 en wierp de speer 33,22 ver. De 800 meter werd door Herma Goddijn in 2.25,1 gelopen, terwijl Leontien Boom met 2.28,2 ook goed pres teerde. Suze Groen in't Woud bracht op de 3000 meter een tijd van 10.43,0 op de klokken. In Zoetermeer was De Bataven met twee mannenploegen verte genwoordigd in de derde klasse. Het eerste team eindigde boven aan in zijn poule en verzamelde 15.351 punten. De Leidse vereni ging was traditiegetrouw vooral sterk op de loopnummers. Gijs- bert Remmerswaal sprintte naar 11,4 op de 110 meter en liep bo vendien een knappe 49,9 op de 400 meter, waar Jan Dirk Hoog- ewoning tot 51,6 kwam. De 1500 meter werd door maar liefst vier Bataven onder de vier minuten afgelegd. Mare Borghans, Kees van Klink, Jan Jansen en Joost La Lou kwamen respectievelijk tot 3.54,7, 3.56,8, 3.57,6 en 3.59,3. Luuk Steenbergen en Jan Ver loop draaiden op de 5000 meter naar acceptabele tijden van 15.18,9 en 15.23,9. Titelkansen Unicum 2 dalen LEIDEN Hoewel Dekker één punt uitliep op concurrent Son, zal het tot volgende week moeten wachten om het kampioenschap binnen te halen. Unicum 2 zag ondanks een 6-2 zege op Merenwijk zijn titelkansen gestaag afne men. Alleen een mirakel kan het kampioenschap nog in Leidse handen doen komen. Op de voorlaatstecompetitiedag is kampioenskandidaat Dekker eén punt weggelopen bij rivaal Nas hua/Son. De Warmonders deden goede zaken in Groenekan, waar het eerste team van de gelijknamige tennisclub met een 1-7 nederlaag genoegen moest nemen. Son won met 6-2 van Z'67. De Brabanders moeten twee punten goedmaken op Dekker om kampioen te worden. Coach Carel de Bruyn legt uit waar om hij de kansen op fifty-fifty schat. ''Wij hebben het voordeel dat we een punt minder mogen halen, Son heeft daarentegen een iets minder sterke tegenstander. Beide teams zullen volgende week stijf staan van de spanning. Ik denk dat degene die daartegen het beste bestand is kam pioen wordt". Bij Dekker waren gisteren weinig kampioenszenuwen te bespeuren. Resoluut werd de thuisclub over speeld. Alleen Kevin Lubbers vond zijn draai niet op de hard-court baan en zag zijn enkelspel tegen Pascal Hos verloren gaan. Michael van den Berg, Pascalle Druyts en Amy van der Linden maakten geen misstap, wat resulteerde in een 3-1 tussen stand. Alle dubbelspelen leverden de Warmondse gasten vervolgens overwinningen op, zodat er zeven belangrijke punten in de knip van. Carel de Bruyn vloeiden. Derby De derby Unicum 2 - Merenwijk kende eigenlijk geen winnaar. Uni cum pakte weliswaar de meeste punten (6-2), maar weet zich door de 8-0 overwinning van concurrent Halfweg vrijwel kansloos voor de ti tel. Merenwijk was in dubbel op zicht verliezer: het verloor eerste man Freek Tanis door een pees scheuring en werd daardoor ge noopt drie partijen aan Unicum ca deau te doen. De streekderby leek aanvankelijk leuk te worden. Na de enkelspelen stonden beide concurrenten in evenwicht. Bionda Zonderop, weer eens in het tweede van Unicum, won vrij gemakkelijk (6-4, 6-3) van Natalie van der Voort. Irma van Seeters bracht beide partijen op ge lijke hoogte door Marceline Spaan in drie sets te kloppen. Ook de man nen deelden de punten. Mare Fleischeuer bond (voor)naamge- noot Nagelkerken aan de zegekar in een hoogstaande partij tennis. Ta- nis keek tegen Martijn Krans al te gen een achterstand aan toen een pees in zijn voet het begaf. Met alle Walker loot Michielsen LEIDEN - Johnny Walker bijt morgenavond het spits af in de tweede ronde van het snookertoer- nooi Brand Bier Classic's dat in Lei den en omstreken wordt afgewerkt. Tegenstander in De Snookerij is Thijs Michielsen. Wladimir Roedoe en André Vuyck, de mannen met de hoogste break uit de eerste ronde (36), nemen het op tegen respectie velijk Linda Paauw en Paul Dowit. Er wordt gespeeld om vijf gewon nen frames. De volledige loting: Johnny Wal ker - Thijs Michielsen, Henk Theu- nissen - Paul Hogenboom, Hans Holster - David PoMiet, Peter Moen - Job Bavelaar, Michiel Sjou- ke - Frans Pommerans, Linda Paauw - Wladimir Roedoe, Marco Kleijn - Frits de Leeuw, Chris Ab- spoel - Jimmy Ellis, Co Vrins - Jef frey Laterveer. Anita Haselaar - Hans de Bruin, Femke de Vries - Edwin van Orssagen, Paul Dowit - André Vuyck, André van Buuren - Koos van Leeuwen, De Koning - Pascal van Westrop, Martin Zeven hoven - Parkas Kalichanan Kees Essaadi - Nico Groot. gevolgen vandien. Het vrouwen dubbelspel en de mixed die wel ge speeld konden worden gingen bei de naar Unicum. Coach Peter Klein heeft de hoop op een titel voor zijn formatie inmiddels opgegeven. "De kloof is bijna niet meer te overbrug gen. Alleen een onvoorstelbare prestatie van mijn team volgende week tegen Halfweg (Unicum moet met 7-1 of 8-0 winnnen) kan ons het kampioenschap nog brengen. Maar eerlijk gezegd geloof ik daar niet Het verlies dat Hillegom gisteren tegen Bakkum leed deerde coach Harry Verdegaal niet. Zijn ploeg was immers al zeker van lijfsbe houd. Derhalve stond er weinig op het spel. Dat v r Kees Jan Schuilenburg (Unicum) liep tegen Marcel Reuter van Amstelpark achter de feiten Zuyderduin) Koemans stak leverde drie punten de 5-3 overwinning omdat zijn team tivatie van de Hillegommers terug op voor De Munnik in de wedstrijd 'veilig' is. te vinden. Alleen Petra Wessels tegen Markendaal (5-3 voor De Donderdag zal Zee en Duin een slaagde er in haar single te winnen. Munnik). Naast Koemans zegevier- poging doen de 4-2 voorsprong (ge- De punten werden in de dubbelspe- denookRenévanderWilkenAnge- staakt wegens invallende duister- len eerlijk verdeeld: de mannen- li na Rammers in hun enkelspelen, nis) tegen Zand voort uit te bouwen dubbel en de tweede mixed lever- De mannendubbel ging naar De naar een 6-2 zege. Dan namelijk is den zeges voor Hillegom op, het Munnik, de vrouwendubbel naar het kampioenschap wel erg dichtbij vrouwendubbelspel en de eerste Markendaal en de gemengde dub- voor de Katwijkers. Concurrent Eg- mixed gingen verloren. bels werden verdeeld. Henk Jansen mond, dat met 5-3 won, zal de De goede vorm waarin Thomas toonde zich na afloop tevreden met laatste competitieronde in elk geval LEIDEN In een direct duel met naaste concurrent Brederode heeft Lisse vernietigend uitgehaald met 7-1. Het Lisser kwartet, bestaande uit Annet van Eederen, Elly Reeuw- ijk, Peter Grimbergen en Onno Wempe, kan zich daarom nu al kam pioen noemen. Peter Grimbergen moest in zijn enkelspel de zege aan zijn tegenstander laten. De overige partijen werden wel gewonnen, maar niet zonder slag of stoot, getui ge de vele driesetters die gespeeld werden. Het derde team van De Munnik heeft een nuttige 5-3 winst geboekt met een achterstand :en opzichte van Zee en Duin ingaan. Daar Zee en Duin op papier een gemakkelij ke tegenstander treft en by, een ge lijk aantal punten kampioen wordt, omdat de wedstrijd tegen Egmond werd gewonnen, lijkt de titel Zee en Duin niet meer te kunnen ontgaan. Jan-Willem Lugthart en Stefan Faas wonnen hun single, Astrid Bouw en Diana Padt verloren. De dubbelspelen leverden de thuis ploeg twee belangrijke punten en een 4-2 voorsprong op. Dekker 2 heeft door een 7-1 zege op Tean de leiding in de derde klas se 4 overgenomen van het Amster damse Festina. Festina mag echter donderdag proberen de koppositie te heroveren tijdens de inhaalwed strijd tegen Tean. Volgende week ontmoeten Dekker en Festina el- op het hogergeplaatste Aemstel- kaar en valt de beslissing omtrent park 3. Invalster Joan Zonnevylle het kampioenschap. Dekker zag i LEIDEN De remise van Unicum tegen Amstelpark (4-4) versterkt de positie van de Leidse club in de strijd tegen degradatie. Volgende week zijn tegen directe concurrent ELTV uit Eindhoven nog twee punten nodig om het behoud van een plaats in de hoofdklasse te waarborgen. De Noorlander-formatie dankte de winstpunten vooral aan het werk van de vrouwen, al ging dit niet bepaald zonder slag of stoot. Jacque line van Wijk moest zelfs een matchpoint wegwerken om tegen Sabine Verhaar tot winst te komen. Van Wijk stond ver onder de maat te acte ren. Halverwege de tweede set uitte ze haar ongenoegen over haar ei gen prestatie zelfs op zodanige wijze dat ze een officiële waarschuwing moest incasseren. Op 6-1, 5-3 sloeg Verhaar haar kans om de wedstrijd te beëindigen in het net, waarna Van Wijk met 7-4 de tiebreak naar zich toe trok en in de derde set niet meer noemenswaardig in gevaar kwam (6-4). Lodewijks kende weinig problemen met Karijn Ketelaar: 1-6, 4-6. Het vrouwendubbel werd reeds gewonnen met 3-6, 4-6, maar de scheidsrechter had de bal niet uit zien gaan. De afdruk was, nadat Lo dewijks en Van Wijk elkaar al haden gefeliciteerd, niet meer te achter halen en Amstelpark claimde een let. Die werd gespeeld, waarna de set alsnog verloren ging. In de derde set gingen de Unicummers verbeten door om de wedstrijd toch nog winnend af te sluiten. Dit lukte. 3-6,7-5, 3-6 was het resultaat. De mannen van Unicum beleefden gisteren een zware dag. Jorn Dankaart had geen schijn van kans tegen de zeer sterk ralleyende Ar jan van der Sanden. De Amsterdammer toonde enkele bewonderens waardige staaltjes voetenwerk en een enorm loopvermogen. Hij gunde Dankaart slechts drie games. Ook Kees Jan Schuilenburg liep achter de feiten aan tegen Marcel Reuter, die kogel na kogel over het net serveerde. Schuilenburg had moeite zijn concentratie op de baan te houden. Zijn gedachten dwaal den steeds af naar zijn natuurkunde eindexamen dat hem deze week te wachten staat. Reuter, die full-time met tennis bezig is, kende geen par don: 6-3, 6-2. Het mannendubbel ging tevens soepel naar de Amsterdammers, die alleen in de eerste set twee spelen afstonden. Het eerste gemengddub- bel kwam op naam van Unicum. EenO-5 voorsprong werd nog wel tot 4-5 teruggebracht, maar toen de eerste set met 4-6 uit het vuur werd ge sleept, was de tweede nog slechts een formaliteit: 3-6. Voor het tweede gemengddubbel werd coach Hugo Ekker ingezet bij Amstelpark. Niet alleen weet hij hoe een gemengd dubbel moet worden gespeeld, hij liet zien dat hij het ook nog steeds in de praktijk kan brengen. Van Wijk en Schuilenburg werden met 6-3, 6-2 aan de kant gezet. had een belangrijk aandeel overwinning door te zegevieren. De Munnik 4 verging het heel wat minder. Tegen MLTV werd met 1-7 verloren. Petra Bonnes en Alexan der van der Berg wisten in hun mixed-dubbel de eer te redden voor de Leiderdorpers: 6-7, 7-6 (15-13), 6- 1. Het tegen de degradatie vechten de reserveteam van OLTC heeft de punten gedeeld met het vier punten hoger geklasseerde Krimpen. Op vallend was het feit dat Philip Nag- de strijd tegen de Alphenaren alleen al haar partijen Patrick Kieboom zi jn enkelspel ver liezen. Natalie van Lint, Karin Croe- se en Erik Snellenberg behaalden allemaal een 100%-score. Tegen koploper Heerhugowaard verloor Leidse Hout kansloos met 1-7. Kansloos omdat alle verliespar- tijen in twee' sets werden beslist. "We zijn nog nooit zo snel klaar ge weest" zuchtte Waldo Jansen na af loop. Anne-Jan van der Meer en Aukje Baayens redden de eer voor de Leidse formatie door de afslui tende mixed-partij te winnen. Deze tegeller, die op vorige speeldagen nederlaag betekent vrijwel zeker in het Oegstgeestse kamp groot, toen vernomen werd dat de koplo pers meer punten hadden verloren dan was voorzien en dat bij een 7-1 zege het kampioenschap-nog voor OLTC in het verschiet lag. Marcel Lolling heeft ongewild zijn team De Munnik 2 in de proble men gebracht. Tijdens zijn enkel spel, waarin hij overigens aan de winnende hand was, kreeg de Lei derdorper zoveel last van een rug blessure dat hij moest opgeven. Weg drie wedstrijden en weg drie (dure) punten. De 1-7 nederlaag te gen Marquette kan voor de Leider dorpers degradatie betekenen als ook volgende week verloren wordt. Tegen Marquette zorgde alleen Claudia Witteman voor een winst partij door Anneke Jeltsma met 6-2, 6-1 klop te geven. Unicum 3 lijkt op het laatste mo ment de titel nog mis te lopen. Door een 4-4 gelijk spel zag het zijn voor sprong op concurrent Hoek van Holland slinken tot één punt. Na een 4-2 achterstand, slaagden de Leidse mixed-koppels er in de scha de nog enigszins te beperken. Casino leed tegen Leeuwenbergh 3 een 8-0 nederlaag. Gesteld kan worden dat de zweepslag die Els Veentjer twee weken geleden op liep en waarvan zij nog niet hersteld is, de Noordwijkers hun plaats in de derde klasse gaat kosten. JAN BROUWER DE KONING Goormachtigh bevestigt vorm DEN HAAG (ANP) - Jacqueline Goormachtigh (PAC) heeft de atle- tiekcompetitie aangegrepen om de discus opnieuw ver weg te werpen. De Rotterdamse kwam in Vught in dehoofdklasse tot 58,44 meter. Goormachtigh stootte ook nog 15,70 met de kogel, waarmee zij tweede werd achter Deborah Du- nant, die tot 16,00 meter kwam. Lae- titia Vriesde van AV Rotterdam, dat voor stadgenoot PAC in Vught het hoogste puntentotaal verzamelde, behaalde een dubbele overwinning op de 400 (54,64) en 800 meter (2.04,91). Dubbele winst was er ook voor Greta Tromp (Hera), die de 100 m horden (14,04) en de 400 m horden (58,02) voor haar rekening nam. In Vught keerde ook Ellen van Langen terug. De atlete, die enkele maan den geleden Elly van Hulst het in- doorrecord op de 1000 meter ont nam en daarna geblesseerd raakte, werd achter Laetitia Vriesde twee de op de 400 meter in 54,82. De hoofdklassers bij de i kwamen op de kunststofbaan in Haarlem in actie. De sprinttijden waren daar van behoorlijk gehalte. Emiel Mellaard (AAC) was de snel ste in 10,68 sec voor Peter Adams (Sprint) in 10,82 en de 37-jarige Sammy Monsels (VLTC), die tot 10,85 seconden kwam. Op de dub bele afstand was Adams de snelste in 21,25 voor clubgenoot Frans Maas (21,32), de AAC-er Achthoven (21,36) en Mellaard (21,37). De onlangs uit de Verenigde Sta ten teruggekeerde Hans Koeleman liep voor AAC de 5000 meter solo in 14.13,23. Op de door René Gotlieb (AAC) in 8.51.00 gewonnen 3000 me ter steeple chase verbeterde Marcel Laros (Sprint) het nationale jeugd- record tot 9.02,75, waarmee hij aan de B-limiet voor uitzending naar de wereldtitelstrijd voor junioren vol deed. Van goed gehalte was de 61,96 meter bij het kogelslingeren van de voor AAC startende Brit Pickering. Randy Barnes stoot kogel naar record-afstand LOS ANGELES (Reuter/ANP) - De Amerikaan Randy Barnes heeft gisteren bij atletiekwedstrijden in Los Angeles het wereldrecord ko gelstoten verbeterd en gebracht op 23,12 meter. De Amerikaan leverde zijn prestatie in zijn tweede van de zes pogingen. Barnes overtrof het oude wereld record met zes centimeter. Het re cord stond sedert 22 mei 1988 op naam van de Oostduitser Ulf Tim- mermann, die destijds in Chania op Kreta de 7,250 kg kogel 23,06 meter stootte. slechts eenmaal tot winst was geko- deze keer de 100%-score be haalde. Esther van Zuuren had bij degradatie v Pech r de Leidenaars. kant laten doorslaan, de Oegstgeester Pech speelde OLTC gisteren parten r moest ii de uitwedstrijd tegen Badhoeve- de derde set haar tegenstander met dorp. Nancy Toole moest wegens peesschedeontsteking in haar goed als pols verstek laten gaan. Omdat de veiligheid gebracht door Oegstgeestenaren zichzelf geen knap gelijkspel te- kansen voor de titel meer toedicht ten en omdat het.tweede en derde team in degradatienood verkeren besloot OLTC geen vervanger mee te nemen naar Badhoevedorp. Der halve werd met een 0-3 achterstand gestart. Op het enkelspel van Lies- beth Hooghoudt na werden alle par tijen in het voordeel van OLTC be slist wat een 4-4 remise tot gevolg had. Na afloop was de teleurstelling 6-7 laten voorgaan Forescate heeft zich zeker i middel gen Buitenvelderd. Vorig jaar loor het tegen exact dezelfde tegen standers nog kansloos met 7-1. Met name de 17-jarige Natascha van Schaik was weer goed op dreef. Zij won al haar partijen. De overige winstpartij kwam op naam van Mar co Stals. Tegen het op gelijke hoogte staande Amstelland 3 heeft Unicum 4 een 2-6 nederlaag geleden. Jan- Pieter Hartwijk en Erik Bolten kon den in hun enkelspelen de winst net niet naar zich toetrekken. De we gens een knieblessure in een lagere klasse spelende Maarten Kallen berg won zijn beide dubbelspelen. Voor Roomburg lijkt het doek ge vallen te zijn. Tegen mededegrada- Meerburg-vrouwen gedegradeerd LEIDEN Katwijk had afgelopen week in de inhaalwedstrijd tegen tiekandidaat Heemstede werd met Monster (1-1) de kans op het kam- 5-3 verloren. De enkelspelen verlie pen aanzienlijk beter dan de dub bels. Zowel Bub van der Zee als Joost van Leeuwen als ook Lisette van der Mey won zijn/haar single. De overige partijen gingen alle in drie sets verloren. Merenwijk 2, dat het nog steeds zonder Freek van der Capellen moet stellen, verloor met 5-3 van Westerhout 2. De Boekhorst ging tegen Aemstelspelers 2 met dezelf de cijfers ten onder. HANS BROERE pioenschap in de zaterdag eerste klasse al verspeeld, met als gevolg dat vandaag de wedstrijd tegen Quintus slechts een formaliteit was. Hij werd wel door Katwijk met 1-6 gewonnen, met als doelpunten- maaksters Lyda Oudshoorn (2x), Sonja van Duin, Ida van Duivenbo- de en Corine van Rijn (2x). Ook Meerburg had nog een door- de-weekse wedstrijd tegoed. Het verloor met 1-3 van Kickers en de gradeert daardoor uit de zondag eerste klasse. LEIDEN Op de receptie afgelopen weekeinde ter gelegenheid van het vijfentwintig-jarig jubileum van de voorzitter van Die Leythe is de nieuwe skiff, die bestemd is voor Ronald Florijn, vernoemd naar de voormalig Leidse toproeier Gerrit Velds. Velds won in 1938 voor Die Leythe de Hol land Beker, Neerlands meest begeerde roeitrofee. Al eerder was een schip waarin Florijn voer naar deze roeier vernoemd, maar deze boot is onlangs in zijn nadagen in aanvaring gekomen met een motorjacht. De nieuwe boot komt van de Duitse werf Empacher en is ge maakt van geel kevlar. Jan Sierat, sinds kort bestuurslid van Die Leythe voor het juniorenroeien, mocht de doop verrichten en voegde aan de tradi tionele puts Galgewater een liter jenever van een toepasselijk merk toe. Voordat hij het schip een Gouden Vaart toewenste sprak hij de hoop uit dat deze nieuwe boot Florijn in staat zal stellen zijn prestatie van 1983, toen hij zeer sterk voer in de skiff en de Holland Beker won, te herhalen. Aan een nieuwe wedstrijddubbeltwee van Italiaanse makelij werd de naam van Cas Meeuwisse verbonden. De Haagse familie Meeuwisse is een begrip in de roeiwereld, omdat zij al sinds jaar en dag het transport van de boten van en naar wedstrijden in binnen- en buitenland verzorgt. Een oe- fendubbeltwee, in elkaar gezet door bootsman Willem Nijhuis, kreeg de naam van Arie Blanken. Blanken is al sinds 1977 erelid van Die Leythe en onder meer architect van de huidige sociëteit en botenloods. Omdat Die Leythe het te druk had met festiviteiten, en Njord alles vori ge week op de Hollandia-wedstrijden had gezet, was Asopos de Vliet dit weekeinde de enige Leidse roeivereniging die deelnam aan de wedstrijden van de Zuidelijke Roeibond (ZRB) op de roeibaan Beekse Bergen bij Til burg. In de ZRB zijn alle roeiverenigingen van beneden de grote rivieren vere nigd. De laatste tien jaar is daar een groot aantal verenigingen bij geko men, zodat, hoewel de traditionele roeisteden boven die rivieren liggen, de ZRB nu twaalf leden telt. De wedstrijden stonden in het teken van het der de en vierde lustrum van respectievelijk de studentenverenigingen Thêta uit Eindhoven en Orca uit Utrecht, wat resulteerde in een groot aantal lu dieke hoofdnummers. Voor Asopos won Claire Bosse de vrouwen beginnelingen skiff, Willem van Ee en Tom van de Lely in combinatie met roeiers van De Laak en Beatrix de overgangsklasse ongestuurde vier. Omdat vrijwel de volledige roeierstop deze wedstrijden links liet liggen, kon laatstgenoemde ploeg in A-veld de tweede plaats behalen. HARM JAN GIJSMAN

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 18