Deelname Theunisse aan Tour op de tocht Doek valt voor Fiks Bugno test concurrentie uit Touwtrekken coaches 5 om gunsten Zuiderwijk Oranje in la*uisfinales Zuiderkwartier stelt supporters niet teleur Droom uit voor TOP en Pernix MAANDAG 21 MEI 1990 SPORT PAGINA 17 GRONINGEN (GPD) - De deelna me van Gert-Jan Theunisse aan de Tour de France staat op de tocht. Dit als gevolg van het vinden van testosteron in het urinemonster, dat derde was geëindigd. Het was het tweede positieve dopingresultaat van Theunisse binnen een tijdsbe stek van twee jaar en dat betekent /olgens de reglementen van de .UCI Volgens een verklaring van Panasonic is een fout in eigen gele deren de oorzaak van alle ellende geweest. Wie de boosdoener was. wenst men niet bekend te maken. de Brabantse wielerprof medio (de internationaal overkoepelende Men hult zich daarover in stilzwij- Petra de Bruin goed op dreef wielrenorganisatie) waardelijke schorsing van zes maanden. Het eerste dopinggeval van Theunisse dateert van juli 1988, toen hij in dienst van PDM in de Tour ook al op een te grote dosis topduo testosteron was betrapt. Normaal gesproken zou Theunis- met onmiddellijke ingang ook gen. Ook Theunisse. die evenals Rooks al jaren medisch wordt be geleidt door dokter Peter Jansen en soigneur Bertus Fok. Beide begelei ders zijn afgelopen winter met het ergekomen naar de ploeg van Post. Duidelijk is dat de oorsprong van deze dopingzaak ligt n de voorbereiding in de Vaucluse. LEIDEN - Wielrenster Petra de Ronde moeten worden verbannen uit de Theunisse wenst geen zwarte pie- Italië, hij Bruin uit Langeraar heeft in de In- menteel met de Panasonic-ploeg a ternationale Omloop van 't Molen- tief is. Gisteren reed de troef niet o heike uitstekend gepresteerd. De oud-wereld kampioene won van c derde etappe vóór Monique Knol eindwinnares Leontien van Moor- Post echter nog mee in de Giro-ka ravaan. En dat zal volgens Theu nisse ook zo blijven. Zoals hij ook 'gewoon' in de Tour van de partij zal ten uit te delen. „Het gaat wie de fout heeft gemaakt, maar er mië is gegaan. En dat mijn n weer is besmet. Dit blijft toch een tijdje bij iedereen hangen". sel. Op de slotdag behaalde De zijn. Theunisse: „Ik denk dat er iets Bruin een derde plaats. In de afslui- niet klopt. Dat eerste dopinggeval tende tijdrit eindigde zij als vierde. In de eerste etappe van de driedaag se behaalde de Rijnsburgse Petra Grimbergen de vijfde plaats. Hoewel hij er vanuit gaat dat hij normaal in de Tour zal rijden, ziet hij de toekomst toch met zorg tege- nooit officieel bevestigd. Ik heb al- moet. „Je angst voor die dopingcon- Pascal Vergeer heeft zich ge- KNWU. Dus officieel plaatst voor het Nederlands kam- de eerste keer' pioenschap, dat eind juni Limburgse Meerssen wordt gehou- de gelederen 1 den. De Warmonder behaalde de pen. Post heeft Theunisse derde,plaats in de Ronde van Gel- tegen betaling van een miljonairssa- derland. Winnaar werd Ferry illen rijden om aan te tonen niets aan de hand is. Toch wil ondanks alles, zo goed moge- Panasonic geslo- lijk richten op de Tour. Daar heb ik per slot van rekening mijn hele sei zoen op afgestemd". grote paniek 'i de Giro d'ltalii met zijn maatje Rooks, der Vleuten die was ontsnapt uit binnengehaald om in de Tour na ja- 'ol bittere tegenvallers weer de eens lauweren te gaan oogsten. Een schorsing zou de hele plan de i kopgroep van tien renners. Her man Bakker klopte Vergeer sprint kwam zowel zaterdag als gisteren Eric Bos pagne van Post danig verzieken. De bij Panasonic werd dit week- zegevierend over de streep. In Rot- einde nog eens aangewakkerd door terdam (Katendrecht) was Bos ster- de Italiaanse kranten, die gisteren ker dan Den Raaijen en De Kroon van de daken riepen dat Theunisse i dag later in Capelle aan de uit de Giro zou worden verbannen MONTE VESUVIO (ANP) - Een ruggebracht. Een dag later moest IJssel kregen Wouter Jansen Martin Hendriks klop. Peter Mol werd vierde in Terneu- zen. Walter Doeswijk (Hazerswou- de) werd tweede in Den Haag en derde in Zwijndrecht. Ereplaatsen r ook i dat hij ook de Tour wel op zijn buik kon schrijven. Uiteraard heeft deze nieuwste af faire Theunisse niet onberoerd gela ten, al reageert hij minder emotio neel op het slechte nieuws dan des tijds in de Tour. Toen wist hij olgen. De Fransman verloor uit- /enals enkele andere eindelijk ruim een minuut op de lei- veel meer terrein der. waardoor zijn achterstand in het klassement groeide tot 1.08. Bugno klom snel tussen de massa tot echte strijd door en pakte de zeven achtervol- In de derde etappe, met als af- werd zondag pas gegeven. In de gers van Chozas binnen enkele kilo- eerste aardverschuiving sement van de Giro nings-weekeinde uitgebleven. Lei- toegeven, der Gianni Bugno zorgde echter wel lichte schok op de Vesuvi- De eerste i SCHIJNDEL (GPD) - Ze maken al weken ruzie om hem. Bondscoach Piet Kuijs wilde Wilco Zuiderwijk meenemen naar de Vredeskoers. ploegleider Egbert Koersen van Ko- ga Miyata stond erop dat zijn groot ste talent Olympia's Ronde zou rij den. Uiteindelijk besliste de twintigja rige Noordhollander zelf: gretig startte hij in beide etappe-koersen. Dat Zuiderwijk na de eerste klus nog niet moe is, bewees hij gisteren: hij won de tweede rit van Olympia's Ronde en strandde op een paar se conden van de .gele leiderstrui. Het touwtrekken om Zuiderwijk heeft verandering gebracht in de goede samenwerking. Koersen: „Kuys is een slechte bondscoach. Hij had zich moeten realiseren dat voor onze ploeg Olympia's Tour van het grootste belang is. Natuurlijk wilde Wilco de Vredeskoers rijden? Maar twee van die etappekoersen vlak na elkaar is natuurlijk veel te gek. Het zou me niet verwonderen als Kuys hem naar de Vredeskoers had meegenomen om zelf in Oympi- a's Tour meer kans te maken met de nationale selectie". Veel drukte dus om Zuiderwijk, die zich gisteren na aankomst in Schijndel op bevel van Koersen overigens wel moest laten onder zoeken door een arts. Maar daar voor had hij zelf al, door de etappe- ovö"winning, een einde gemaakt aan de twijfels over zijn fitheid. Zui derwijk mankeerde niets, zei hij zelf ook al. „Ik wilde beide wedstrijden graag rijden en had zelfs een lichte voorkeur voor de Vredeskoers. Ach, ik moet eerst een paar dagen goed afzien, voordat mijn beste prestaties komen". De sprintzege in Schijndel was overigens een dubbeltje op zijn kant. Zuiderwijk had deel uitge maakt van een zeven man sterke kopgroep, die bij het binnenrijden van de etappeplaats was ontstaan. Na een paar plaatselijke omlopen Goossen: tweede in Sloten de in Oud-Beyerland. Piet Kralt (Rijnsburg) kwam in Vianen als zes de over de finish en Stan Paardeko- per (Zoeterwoude) werd derde. Ger- rit Kleinveld uit Lisse won in Capel le en eindigde in Rotterdam op de zesde plaats. Ferry de Ruiter werd negende in Stampersgat. Rick van Wetten eindigde als vijfde bij de ju- r Leidenaar Aloys duizend procent zeker' dat hij korte, steile beklim- klim, die de coureurs tot halverwe- meters. De bijna 30-jarige Span- VcLU Vll0t hCFStclt de al jaren rustende vul- ge de Monte Vesuvio bracht. Hoger jaard, die in de periode 1985-'87 zijn behoefde men niet te gaan, wat de beste jaren kende met elk jaar meesten uit het peloton later als - schuldig was en dat hij het 'het liefst onmiddellijk wilde stoppen'. Daar- /an is nu geen sprake. Theunisse- Natuurlijk stort er even een wereld als je zoiets hoort, maar als je tot sluiting ming kaan. kreeg de drager leiderstrui wat meer ademruimte. Zijn vóórnaamste concurrenten lie- gechenk pen allemaal een minuut of meer den. Zeker achterstand op. het besef komt dat je er zelf weinig ste gedeelte 1 Het peloton maakte einde de overtocht van de Adriati sche naar de Tirreense zee. Het eer ritzege in de Tour, bleef echter bui de hemel beschouw- ten bereik. „Het ging me niet om de de aanval van Bugno, dagwinst. Ik wilde gewoon testen nog mee kon." Niemand dus. re ravage aan. de streep was 190 kilometer een kwelling voor die onder druk van de achterstand het week- op koploper Chozas niet wachtte op Bugno richtte een reactie van zijn collega's. De De bochtige weg Spanjaard, die ruim voor de klim kunt doen, is er geen reden c er mee op te houden. Mijn geweten is goed. Anders was ik wel vierde geworden in de Waalse Pijl en geen liep met de Italiaan Giuliani was wegge- alle coureurs. ■vek- sprongen, had tien kilometer 1 Rooks en Theunisse handhaaf- kend tempo. De ploeg van Bugno de finish een voorsprong van ander- den zich op net iets i halve minuut op Bugno. Daarmee minuten - Een dag later won junior derde, zodat ik niet r beheerste volledig het verloop de op één na langste rit van de Giro, Rooks en Theunisse hielden die derstrui kunnen hij Jeroen Cortes in Bavel. Nico Altorf controle hoefde. Ik rommel zelf niet dag de schade beperkt, ondanks de hij zich aan het einde in de lei- meters omhoog werden voorzichtig aangepakt. Een ritwinst bijft het zaterdag de ronde van Vianen voor liefhebbers. Ton van Eijk be haalde gisteren een vijfde plaats in de ronde van de Uithof in Den Haag. Rob Jansen werd zevende. val, waarbij Rooks in de slotfase be- Aangekomen bij de voet vulkaan ging Bugno op jacht i dat je met elk pilletje dat je krijgt, eerst naar het laboratorium moet om die te laten onderzoeken". De Noordhollander de voor hem kruipende renners. De draaien. De eerste forse klim gaf al 'leende' de fiets van Theo de Rooy chaos op de wegen omhoog dat er nog flink aantal kilome- compleet toen bleek, dat Fig- ters moeten volgen i de anderen hem niet konden r de Tour te bereiken. ROTTERDAM (ANP) - Teun van Vliet heeft zaterdagmorgen het Dijkzigt-ziekenhuis in Rotterdam mogen verlaten. De 28-jarige Panasonic-renner onderging daar twee weken geleden twee zware darm-operaties. Van Vliet sukkelde vanaf zijn te rugkeer uit de Siciliaanse wieler week met zijn gezondheid. Eerst hield een bronchitis hem aan zijn bed gekluisterd. Vervolgens kreeg hij last van zijn darmen. Veertien dagen geleden raakte hij in een ern stige crisis. Bij een spoedoperatie werd bijna zijn gehele dikke darm weggenomen. Toen een bloeding optrad was een tweede operatie no dig. Er werd bovendien een stoma (kunstmatige uitgang) aangebracht. leken de helden op het laatste rech te stuk te sneuvelen. Zuiderwijk restte niets anders dan er een lange sprint van te maken. Op de meet had hij nog net een paar millimeter over op de aanstormende Johan Melsen. Of niet? Melsen zelf had zo zijn twijfels over de uitslag na het bekij ken van de finishfoto. De rappe Roosendaler klom de jurybus op en liet zich niet overtuigen. „Het ligt er maar aan waar die foto is gemaakt. Precies op de streep was ik winnaar, dat weet ik zeker. Protesteren doe ik niet. Dat heeft geen zin". En weg was Melsen. hij liet zich bij de huldiging in Schijndel niet meer zien en maakte zodoende niet mee hoe Arno Ottevanger, na enig rekenwerk, voor de tweede maal de gele trui kon aantrekken. De renner uit Vught had dat te danken aan de bonificatieseconden die hij tijdens de tamme etappe onderweg had ge pakt. Bonificatie-seconden hadden Ot tevanger eerder ook al aan de lei ding geholpen. In Varsseveld toon de de voormalige professional zich de sterkste in alweer een massas print. Na afloop zei hij dat ook deze overwinning hem sterkte in de strijd tegen de KNWU. Dinsdag im mers wordt de uitspraak verwacht in een kort geding dat Ottevanger. naast Theo Akkermans. heeft aan gespannen tegen de KNWU. Ot tevanger wil met dat kort geding be werkstelligen dat hij mag starten in het districtskampioenschap en ver volgens dus ook automatisch het NK. Spaan met pijn naar vierde plek MISANO (ANP) - Hans Spaan heeft de pijn niet voor niets verbe ten. Na de slechte Grand Prix van Jerez, waar zowel Spaan als Zeelen- berg de finish niet haalde, behaalde de Sharp/Samsom-ploeg van Hon da in Italië succes. Spaan werd vier de in de 125cc, Zeelenberg derde bij de kwartliters, een resultaat dat ook de zijspanners Streuer en De Haas boekten. Hans Spaan was op het circuit van Misano, na de enige race van za terdag, dolgelukkig met zijn vierde plaats. Ondanks de pijnlijke rech terhand en -voet. Spaan was in Je rez gevallen tijdens de training en huiswaarts gekeerd, liep hij zelfs uit op belangrijke concurrenten voor de wereldtitel. Wilco Zeelenberg werd derde bij de kwartliters. De 23-jarige Bleis- wijker was in Jerez puntloos geble ven vanwege mechanische pech, maar herstelde zich goed. Zeelen berg eindigde voor de derde keer op de bronzen plek. LEIDEN -Fiks is er tijdens het laatste speelweekeinde van de korfbalcompetitie niet in geslaagd handhaving te bewerkstelligen. De Oegstgeester eersteklasser verloor met 5-14 van Animo en daalde daardoor af naar de tweede klasse. Voor Crescendo en Velocitas is het seizoen nog niet ten einde. Crescendo moet in een na-cömpetitie degradatie naar de derde klasse trachten te ontlopen. Velocitas daarentegen krijgt middels een beslissings wedstrijd nog een kans om uit die derde klasse te promoveren. Fiks is er niet in geslaagd de compe titie succesvol te bëeindigen. De formatie van coach Peter Nieuwen- huizen, die volgens seizoen zijn plaats moet afstaan aan Daan Vreeken, verloor met ruime cijfers van Animo: 5-14. In de eerste helft kon de thuisploeg nog aardig bij blijven. Jeroen Huizing, Diederik van Veen en Marleen Boomgaard hielden de schade bij rust beperkt tot twee punten (3-5). Na de spelher vatting leek Fiks even terug in de wedstrijd. Nico van Weizen scoorde 4-5, maar een kwartier verder was aan alle hoop een eind gemaakt. Animo had de stand naar 4-9 getild en het geloof in eigen kunnen was aan Oegstgeester zijde verdwenen. „In de rust spreken we af dat we er nog even flink tegenaan gaan. Dan zit ie dereen ja te knikken, maar als je dan ziet hoé dat uitpakt. Er werd zo OSAKA (ANP) Op hun twee we ken durende trip naar het Verre Oosten deden de mannen van coach Harry Brokking ook 'even' Osaka aan. In het zakencentrum van Ja pan speelden de Nederlandse vol leyballers koel en keihard. Nog ggen twee en een half uur konden de duizenden gillende meisjes in het Prefectual Gymnasi um de 'Orange Attackers' in actie zien. Hun idolen bleken in vrijwel alle aspecten van het spel de minde ren van Nederland. De cijfers lieten niets aan duidelijkheid te wensen óver: 0-3 (7-15 5-15 13-15) en 0-3 (7-15 12-15 11-5). Oranje besloot daarmee zijn rij uitwedstrijden,.eerder had de ploeg al de Sovjetunie en China aangedaan, met zes overwinningen en de uitstekende score van acht tien sets voor en nul tegen. Gevoegd bij de puntendeling in' Nederland tegen de Sovjets, winst in Den Haag en verlies in Groningen, is de ploeg zeker van een plaats in de kruisfina les, op 14 juli in Osaka. slap gespeeld", stelde een teleurge stelde Nieuwenhuizen. Gwenny de Best tekende voor 5-9, in de laatste vijfentwintig minuten vond alleen Animo nog het gat van de mand. „Heel ontspannen", zo typeerde coach John Tims de wedstrijd tus sen Fides Pacta en Bep. „Het had net zo goed het predicaat trainings partijtje kunnen krijgen". Voor bei de ploegen stonden geen belangen meer op het spel, wat een doelpunt rijk duel opleverde. Fides Pacta maakte in de tweede helft de 6-3 ruststand ongedaan en ging bij 8-9 zelfs even aan de leiding. De thuis- ploeg nam het initiatief echter weer over en scoorde vier maal op rij. In de eindfase kwamen de Leidenaars nog wel heel dichtbij, maar bleven uiteindelijk op één punt steken (12- 11). Jeanet Smits, Wilma Neute boom, Frank Peter de Haas en Re- nee van der Vooren scoorden ieder twee maal. De belangen van De Danaïden la gen gisteren niet bij het standaar- team. Het tweede team wist degra datie te ontlopen en de junioren haalden de titel binnen. Routinier Ciska Peters mocht om die reden haar rentree vieren in het eerste team van de Leidënaars en speelde mede door het geblesseerd uitval len van Henny van der Top een vol ledige wedstrijd. Zoon Eric slaagde daar niet in. Al na vijf minuten moest hij met een kuitblessure het veld verlaten. Zowel De Danaïden als Achilles spanden zich niet bo venmatig in en de Hagenaars stre ken met 4-7 de winst op. Marcel Ky- zer nam met twee doelpunten de helft van de produktie voor zijn re- keking. Bloemen waren er ook nog na afloop. Voor scheidsrechter Den Doelder, die zijn laatste wedstrijd leidde. Na-competitie „Ze zaten niet goed in de wed strijd". concludeerde coach Wim Nijenhuis na het 10-6 verlies van Crescendo tegen Nieuw Flora. „Dat gebeurt eens in de zoveel tijd. Het is wel jammer dat het in zo'n wed strijd gebeurt", waarmee Nijenhuis doelde op het missen van direkte handhaving. Crescendo had bij een overwinning een plek in de tweede klasse voor het volgend seizoen vei lig gesteld. Het pakte echter anders de race. Crescendo pauzeerde ech ter te vroeg. In de laatste tien minu ten van de eerste helft liep Nieuw Flora weg naar 6-2. Opnieuw Corne- lissen en Debby Blog brachten de spanning terug in de wedstrijd. Even leek alles nog mogelijk, maar een positief vervolg van Leidse zij de bleef uit. Nieuw Flora gaf de ze ge, doelpunten van Peter Baak en Henk Alberts ten spijt, niet meqr uit handen. Crescendo moet nu in een nacom- petitie met ALO en Nieuw Flora als nog proberen handhaving te be werkstelligen. „Ik geef ons 40% kans om te handhaven", zo luidde de prognose van Nijenhuis. „Nieuw Flora is op dit moment mentaal de sterkste en ALO is ongeveer gelijk waardig". Ook voor Velocitas krijgt de com petitie nog een staartje. Na de 8-9 overwinning op DVS'69 volgt voor de Leiderdorpers nog een beslis singswedstrijd om het kampioen schap van de dërde klasse tegen Olympia. Een wisseling in de op stelling pakte goed uit voor de for matie van coach Rien van Poel geest. Met een ander viertal in de eerste aanval werd vanaf het begin meer druk op de korf van de tegen stander uitgeoefend. Het Leiderdorpse eerste aanvals- vak, met scherpschutter Paul-Ro bert Nugteren (3x) in een aanvallen de hoofdrol, was goed voor vijf van de negen doelpunten. Nugteren en Ron Goudsmit bezorgden Velocitas een 0-2 voorsprong, die halverwege was opgelopen tot 2-6. Na korfwis- seling kwam de ploeg van Van Poel geest toqh nog m de problemen. DVS, strijdend tegen degradatie, haalde op tot 8-8. Steven de Ronde scoorde voor Velocitas het verlos sende doelpunt. KNS en Celeritas kwamen tot een voor beide ploegen tevreden resul taat. Met het 5-5 gelijkspel bleef KNS degradatie naar de afdeling en bespaard en kon Celeritas met de ti tel gaan pronken. Het verschil op de ranglijst kwam gisteren in het spel niet tot uitdrukking. Edwin Kooien hield met drie treffers de hoop voor KNS levend tot 3-4. Peter Zitman tekende voor 4-5 en met nog een kwartier te spelen zag coach Robin Sommeling zich ge noodzaakt zich zelf in te zetten. Niet zonder succes, want een zelf gefor ceerde strafworp wist Sommeling te benutten en met het 5-5 gelijke spel waren beide ploegen tevreden. „Het duel verdiende ook geen win naar", vond Sommeling na afloop. „Wii waren in de eerste helft beter, zij in de tweede helft". JETSKE GOUDSMIT Ons Eiland houdt kans op promotie LEIDEN - Door een 9-3 overwin ning op Hoekse wist Ons Eiland zich als beste standaardploeg in haar afdeling te klasseren. De vier maal scorende Remco van de Mee berg was zaterdag de grote man in de ploeg van coach Piet Weerheim, die bij rust al overtuigend met 5-1 aan de leiding ging. Ons Eiland mag nu zaterdag uit komen tegen het Haagse GKV in een duel om de afdelingstitel van Rijndelfland. De winnaar van deze beslissingswedstrijd neemt deel aan het toernooi om de Nederlandse titel voor afdelingskampioenen en promoveert bovendien naar de lan delijke competitie. Ook de junioren van De Danaiden spelen op woensdag 30 mei om de afdelingstitel. Tegenstander van de Leidse jeugd is KVS uit Schevenin- gen. De voor oktober vastgestelde 95ste korfbalinterland tussen Ne derland en België gaat niet door. omdat de Belgische korfbalbond heeft besloten het middenvak bij het veldkorfbal af te schaffen. nning op Zwijndrecht het kampioenschap in de derde klasse. LEIDEN - De supporters-buS was niet tevergeefs ingehuurd, de Leidse fans waren getuige van een verrassend snelle uitknoping van de titelstrijd in 3K. Terwijl Zuiderkwartier met 5-Ö won van Zwijndrecht, ging concurrent Olympiaan met 5-3 onderuit bij KVR. Kampioen Zuiderkwartier keert daarmee, na één jaar te heb ben gebivakeerd in de derde klas se, terug naar de tweede klasse. „De seizoenstart was goed. maar toen hebben we drie wed strijd achter elkaar verloren", zo blikte coach Ko Paeper terug. „Voor de zaalcompetitie hebben we nog een paar goede wedstrijd gespeeld en dat hebben we in de tweede helft van de veldcompeti- tie door kunnen zetten. Het ging we konden steeds aan de goede kant van de score blijven". Tegen Zwijndrecht had de for matie van Paeper het in de begin fase opnieuw niet gemakkelijk. „Het is eigenlijk gegaan zoals in de voorgaande wedstrijden. Aan vankelijk moeilijk scoren, vooral door de enorme druk. en na de rust vlotjes naar een ruime voor sprong". Het gevaarlijke Leidse eerste aanvalsvak had gisteren evenals voorgaande wedstrijden een belangrijk aandeel in de strijd. Els van Lunteren en Theo van Leeuwen brachten de blauw gelen in de beginfasé op voor sprong. Zuiderkwartier kon in het resterende gedeelte van de eerste helft geen -vervolg geven aan de vlotte start. Zwijndrecht kreeg zo de mogelijkheid om de stand in evenwicht te brengen (rust 2-2). Na de spelhervatting kregen de Leidenaars de geest. Opgezweept door het in grote getale meege reisde publiek, tilden Martin Ver- horik en Aldo Spadon, beiden twee maal. de stand naar 2-6. Zwijndrecht kwam met een laatste krachtsinspanning nog te rug tot 4-6. maar Edith Hillebrand en Michael Martens wisten de te genstander definitief van zich af te schudden. Aanvoerder en top scorer Aldo Spadon (3x) bepaalde de eindstand op 5-9. De winst was binnen en na een telefoontje naar KVR bleek ook het kampioenschap reeds in be zit. Een succes voor trainer/coach Ko Paeper die na handhaving in de zaal nu ook op het veld met zijn ploeg in de tweede klasse mag uitkomen. JETSKE GOUDSMIT LEIDEN De droom is uit voor Pernix en TOP. Hoewel Pernix de huid duur verkocht in het duel te gen Kinderdijk slaagde de Leidse overgangsklasser er niet in de kop loper ook maar een punt te ontfutse len: 10-12. De 4-6 overwinning die TOP tegelijkertijd in Middelburg behaalde op nummer drie Swift was daardoor van nul en generlei waar de. Een trieste balans: TOP mist de titel, terwijl Pernix degradeert. „Eerst zelf maar winnen van Swift", was de leus van Van der Horst, die zijn ploeg een sterk ver tragende taktiek voorschreef. De lange opbouw in het middenvak en het omstandig rondspelen van de bal rond de korf wekte bij de thuis ploeg de nodige irritatie op. Vier strafworpen waren het direkte re sultaat hiervan. Gerco Langelaan zorgde voor 0-2 en vanaf dat moment dicteerde TOP het spel volledig. Na rust (1-3) kwam Swift nog eenmaal terug tot op een punt, maar kort daarop was het opnieuw Langelaan, die vanaf de stip raakschoot. Aad Wiegerink herstelde een kwartier v.oor het ein de nogmaals de marge van twee punten: 4-6. Eenzelfde verschil was er ook in Leiden. „We hebben ons best ge daan maar het is niet gelukt", aldus aanvoerder Peter Kuipers. „Krijgen we bij 9-9 de tijd en kunnen we als eerste scoren, dan zijn wij de geluk kigste ploeg". In die cruciale perio de. halverwege de tweede helft toonde Kinderdijk zich echter het meest koelbloedig. Na 9-12 kwam Pernix nog eenmaal tot scoren, maar het pleit was reeds beslecht. „We zijn deze wedstrijd toch dicht bij een goed resultaat ge weest". wist ook coach Rob Lof. „Kinderdijk was completer, maar aanvallend hebben we als collectief zeer goed geopereerd". Dat bleek ook in de scorelijst. waar alleen Eri- ka Velders en Robin Arnoldus ziel) met twee goals onderscheidden. Velders zorgde op slag van rust voof 5-6 en scoorde kort na de hervatting ook de gelijkmaker. Daarmee werd een periode ingeluid, waarin Pernio Kinderdijk het vuur na aan de sche nen legde. Pas kort voor het einde- legde Pernix het moede hoofd in de schoot en berustte in degradatie. „We moeten volgend jaar over nieuw beginnen in de eerste klas se". aldus een strijdlustige routinier Peter Kuipers, die in tegenstelling tot Janneke Mulder nog een seizoen van de partij zal zijn. „Maar we laten het er niet bij zitten: Pernix moet weer terug". BRAM VAN GENT

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 17