'Istanbul is niet 't andere eind van de wereld' Op weg naar het WK Koudekerk: nog één punt Duitse beker voor Kaiserslautern PAGINA 14 J lij iii'fflftjii I MAANDAG 21 MEI 1990 Aangekomen Honderd journalisten, tientallen supporters en afgevaardigden van de Italiaanse regering hebben Brazilië gisteren verwelkomd op het vliegveld van Rome. De voet ballers vertrokken naar Gubbio, om zich verder voor te bereiden op de wereldtitelstrijd. Brazilië won zaterdag een oe fenwedstrijd tegen een gecombi neerd elftal van voetballers uit Madrid. Branco maakte in de Spaanse hoofdstad het enige doelpunt. „We hebben de laatste tijd goede resultaten geboekt", bondscoach Lazaroni, „maar dat wil niet zeggen dat we klaar zijn. De voorbereiding is nog niet afgerond." Lazaroni mist de internationals m Benfica, Ricardo, Aldair en Valdo. Dit drietal speelt woens dag in Wenen de finale van de strijd om de Europese beker voor landskampioenen tegen AC Milan. Brazilië is het zesde land dat in Italië is aangekomen. Urugauy, Costa Rica, Argentinië, Colombia en Spanje hadden zich al in het gastland gevestigd. Een gebrek aan produktiviteit 'an Costa Rica heeft Wales aan :ijn eerste overwinning na tien wedstrijden geholpen. In Cardiff won de ploeg, uitgeschakeld in de kwalificatie-poule van de wereld titelstrijd door Nederland, dank en doelpunt van Saunders, 1- 0. Costa Rica, in de eerste ronde in het WK ingedeeld bij Brazilië, Schotland en Polen, had verder defensief weinig problemen met de gehandicapte tegenstander. Wales dankte het vooral aan doel- Southall, dat de gelijkmaker uitbleef. De keeper van Everton tikte een kopbal van Montero te gen de lat en stopte een fraai schot van afstand van Medford. Meer kansen kreeg Costa Rica niet. Sollicitatie Voor het eerst in de geschiedenis heeft de Sovjetrussische voetbal bond een open sollicitatie uitge schreven om de binnenkort va cante functie van bondscoach in te vullen. Tot nu werd de trainer voor de nationale ploeg in de Sovjetunie telkens aangewezen door het sportcomité. Een belangrijke kandidaat om Valeri Lobanovksi het wereldkampioenschap op te volgen, is Anatoli Bistsjevez. Hij is op dit moment trainer van' Dinamo Moskou en had in 1988 in Seoul het Olympisch elftal van de Sovjetunie onder zijn hoede. Lobanovski vertrekt na de eindronde van het wereldkam pioenschap in Italië. Hij heeft aanbiedingen van Italiaanse clubs op zak. Fiat-baas Gianni Agnelli be schouwt voetballers van Juven- tus als auto's. Het produkt moet winst opleveren, zo niet dan wordt het uit de roulatie geno- Na Rui Barros en Alexandr Za- irov is ook de landgenoot van laatstgenoemde Sergei Aleinik- ov in de ogen van de multi-miljo- nair overbodig geworden. Na de opzienbarende transfer van Ro berto Baggio van Fiorentina I Juventus kreeg de Sovjetrus te horen dat hij kon opkrassen. „Ze hebben me duidelijk laten weten dat ik niet meer gewenst ben", aldus een aangeslagen Alei nikov. Voor volgend seizoen con tracteerde Juventus de Westduit ser Thomas Hassler (17,6 miljoen gulden) en de Braziliaan Julio Cesar (5 miljoen gulden). Baggio werd voor drie jaar voor eer drag van 26 miljoen gulden c genomen van Fiorentina. De koopwoede van Juventus is nog niet gestild, want Agnelli wil nog een derde buitenlander trekken. De Italiaanse krant La Stampa, eigendom van Agnelli, meldde zaterdag in een commen taar dat het vinden van een derde buitenlander geen probleem be hoeft te zijn „want ze kunnen tij dens de wereldkampioenschap pen de beste voetballers ter reld aan het werk zien." Geheimzinnig Maradona wil, samen met Marco van Basten, Ruud Gullit ei Westduitser Lothar Matthaus, op korte termijn een gesprek met Joao Havelange, de voorzitter van de FIFA. De Argentijn is ontevreden. Waarover hij met de belangrijkste voetbalbestuurder van gedachten wil wisselen, hield hij geheim. „Het wordt tijd dat we de kop pen bij elkaar steken", aldus Maradona. „Na de bijeenkomst maken we wel kenbaar, waar het ging." Maradona, die in Italië met zijn land de wereldtitel verdedigt kreeg enkele maanden geleden ruzie met de FIFA, toen hij klaarde dat de loting in Rome doorgestoken kaart was. Argenti nie werd ingedeeld bij de Sov jetunie, Roemenie en Cameroun. Bondscoach Ivica Osim vai Joegoslavië heeft voor het toer nooi om het wereldkampioen schap negen „buitenlanders" en drie nieuwelingen opgeroepen. Hij maakte de 22 namen van zijn selectie dit weekeinde bekend.' Joegoslavië speelt in de eerste ronde tegen de Bondsrepubliek, Colombia en de Verenigde Sta ten. Op 3 juni speelt het land in Zagreb nog een vriendschappelij ke interland tegen Nederland De selectie betaat uit: doel: Ivkovic (Sporting Lissa bon), Omerovic (Partizan Belgra do), Lekopic (Buducnost Tito- grad), verdediging: Baljic (Sion), Had- zibecic (Sochaux), Jozic (Cesena), Katanec (Sampdoria), Panadic (Dynamo Zagreb), Spasic (Parti zan Belgrado), Stanojkovic (Par tizan Belgrado), Vulic (Real Mal lorca), middenveld: Brnovic (Metz), Stojkovic (Rode Ster), Suker (Dy namo Zagreb), Susic (Paris St. Germain), Sabanazovic (Rode Ster), Jarni (Hajduk Split), val: Prosinecki (Rode Ster), Sa- vicevic (Rode Ster), Vujovic (Pa ris St. Germain), Boksic (Hajduk Split), Pancev (Rode Ster). Guus Hid link ldest voor zekerheid bij Fenerbalice KOUDEKERK AAN DEN RIJN - Koudekerk moet morgen in het slotduel van de degradatiecompeti- l tie minimaal gelijk spelen tegen J Bolnes om zich in de vierde klasse j te handhaven. Zaterdag konden de f Rijnbewoners op eigen bodem hun «tweede duel tegen Die Haghe niet {winnend afsluiten: 0-2. De stand na twee gespeelde wed- i strijden geeft aan dat Die Haghe I door twee overwinningen al gevrij waard is van degradatie. Koude- jkerk staat samen met Bolnes (1-0 winst op SDVPW) op een gedeelde tweede plaats met elk twee punten, maar heeft een iets beter doelsaldo. Het Schiedamse SDVPW is nog puntloos en daardoor de eerste de gradant geworden. Ondanks het feit dat Koudekerk aan één punt genoeg heeft, spelen een aantal zaken in het nadeel van de ploeg. Ten eerste wordt de wed strijd onder de rook van Rotterdam in Bolnes gespeeld en ten tweede mist Koudekerk dan door boekin gen, opgelopen in de eerste wed strijd tegen SVDPW, de drie basis spelers Ron Langhout, Edward Verbree en Siebe Schellingerhout. Ook de wedstrijd tegen Die Haghe leverde problemen op met de invul ling van de reguliere elf basisspe lers. Door ziekte viel Ron Langhout op het laatste moment af en wegens familie-omstandigheden kon Arno Filippo alleen de eerste helft spelen. Die Haghe bestreed Koudekerk met opbouwend voetbal. De spel- trant van de Hagenaars bestond hoofdzakelijk uit het aanspelen van Spits Hans van der Starre, die bal goed vasthield en zo zijn midden velders de gelegenheid gaf om op te komen. Van der Starre was dan ook een plaag voor de verdediging van Koudekerk. Het eerste kwartier hadden de Hagenaars een optisch overwicht, doch goalie Cock Dorre- paal werd nooit echt onder druk ge zet. Rond de twintigste minuut kwam de thuisploeg als antwoord met een bliksemoffensief op de proppen. Die Haghe had toen duidelijk geen verweer. In deze fase had de ploeg van Wil Henskens tot twee keer toe afstand kunnen nemen van zijn op ponent. Een strak schot van Ron Paling werd door Die Haghe-doel- man Theo van 't Hof echter op een fantastische wijze overgetikt. Ver volgens belandde een corner van Dick Weyman via een kluts voor de voeten van Peter van Asch, die het leer vanaf vier meter met zijn zwak ke linkerbeen richting hemel joeg. Op slag van rust hield heel Kou dekerk op zijn beurt het hart vast; Hans van der Starre slalomde knap door de achterhoede van de rood- witten en schoof de bal ook be heerst langs Cock Dorrepaal. Tot de ontsteltenis van de Hagenaars ket ste het leer via de binnenkant van de paal in de schoenen van Siebe Schellingerhout die er een hoek schop van maakte. Na de pauze hetzelfde spelbeeld: op en neergolvend spel zonder echt grote''scoringsmogelijkheden voor beide ploegen. Daarom zou een doelpuntloos gelijkspel de verhou dingen goed hebben weergegeven. Maar een fout van linksachter Wig- gele Visser werd in de 25e minuut door Die Haghe genadeloos afge straft. Zijn directe tegenspeler Ray mond Schilperoordt legde de bal panklaar voor de vrijstaande Jan van Blanken, die op zijn beurt sim pel 0-1 aantekende. Vijf minuten na de openingstref fer maakte Koudekerk gelijk. Tot ieders verbazing keurde scheidrechter De Graaf de goal op advies van grensrechter Nederlof echter af. Pieter van Harskamp bleek na een blessurebehandeling zonder toestemming van de scheidrechter het veld betreden te hebben om daarna een voorzet op doelpuntenmaker Robert Valk te geven. En dat mocht niet. In het laatste kwartier ging Kou dekerk risico's nemen, waardoor er voor Die Haghe veel ruimte om ge vaarlijk te counteren ontstond. In de laatste minuut schoot Jan van Blanken zijn ploeg naar een veilige 0-2 en dat betekende handhaving van de status van vierdeklasser. RENE VAN ENGELEN VARSSEVELD (ANP) - Een zeer aantrekkelijk salaris en het gevoel voor realiteit bij Fenerbahce heb ben Guus Hiddink vrijdagavond doen besluiten bij de Turkse club te gaan werken. De topclub uit Istanbul vraagt van zijn nieuwe trainer niet onmiddel lijk een kampioenschap, zoals een andere kandidaat, Sporting Lissa bon, wel deed. „Met U", werd Hid dink in Lissabon verteld, „worden wij kampioen van Portugal. Daar gaan wij van uit." Dat standpunt botstfe met de nuchtere gedachten van de 43-jari- ge Achterhoeker, die weet dat al leen het mogelijke haalbaar is. „Sporting", vertelde Hiddink zater dag in zijn geboorteplaats Varsse- veld, waar hij de eerste rit van Olympia's Tour volgde, „is al zeven jaar geen kampioen van Portugal geweest, zou dat dan met een ande re trainer wel meteen lukken Ik heb daar mijn twijfels over." Hiddink verheelde niet dat de overstap zeker te maken heeft met het salaris dat hem geboden is. „Wat ik bij PSV verdiende kan niet.in de schaduw staan van wat mij voor twee jaar Istanbul wordt betaald. Uit het oogpunt van de belastingen is het ook niet onaantrekkelijk. Wij hebben een netto salaris afgespro ken. In Nederland heb ik ooit een premie ontvangen voor het winnen van de Europese beker. Wanneer er dan 71 procent naar de belasting gaat verdwijnt er zelfs van een mooi bedrag erg veel." Hiddink volgt bij Fenerbahce de Joegoslaaf Velinovic op, die daar normaal zijn contract heeft uitge diend en zondag ook op de bank zat bij de laatste wedstrijd tegen Ada- na. „Ik ben zondag daar als toe schouwer, ga dan snel weer naar huis, om woensdag de laatste zaken voor de overeenkomst te regelen. Ik denk dat ik donderdag definitief mijn handtekening zet." Afspraak Hiddink zal zich door zowel Neder landse als Turkse deskundigen la ten bijstaan. „De club heeft gezegd dat ik kon meebrengen wie ik wilde bij de besprekingen. Het licht zal voor mij helemaal op groen staan, wanneer de afspraak dat ik een be langrijk gedeelte, het komt dicht in de buurt van vijftig procent, van het afgesproken salaris vooruit heb overgemaakt gekregen." „Er waren voor mij, na de breuk met PSV een paar mogelijkheden. Ik kon kijken of de KNVB zich meldde, maar in mijn hart wil ik toch liever betrokken blijven bij het wekelijkse gebeuren. Ik kon wach ten of er zich een topclub aandien de, maar ik kon ook mijn eigen zin volgen en gaan werken waar ik dacht dat mogelijkheden waren. Ik Guus Hiddink: "Ik mag mijn eigen assistent-trainer meeneme de organisatie van de club inrichten naar Westeuropees model. denk dat die er in Istanboel zijn. Ik van de club inrichten mag mijn eigen assistent-trainer europees model." ik mag de organisatie „Fenerbahce bijvoorbeeld heeft Italië te gaan.' drie artsen, die voor de club wer ken. Eén zal waarschijnlijk genoeg kunnen zijn, ik heb er liever een goede fysio-therapeut bij. Er zal in alle opzichten gebouwd moeten worden. Op dit moment is lands kampioen Besiktas duidelijk beter, maar Fenerbahce speelt, in de UE-I FA-cup, ook Europees voetbal." Buitenlanders „De club heeft op dit moment twee buitenlanders, Schumacher en Vis- nevski uit de Sovjetunie. Mij is toe gezegd dat er middelen zijn om de groep te versterken. Het lijkt mij dat het Turkse voetbal onderschat wordt, Istanbul is niet het andere eind van de wereld, het is maar twee en een half uur vliegen en de club biedt de familie de gelegenheid van tijd tot tijd heen en weer te gaan." „Wij hebben een afspraak voor twee jaar gemaakt. Verder geen op ties of wat dan ook. Dat is goed. Ik ben bovendien geen man die zo ver schrikkelijk lang vooruit denkt, maar er is bijvoorbeeld wel een con tact met een Spaanse vereniging, waar ik over twee jaar aan de slag kan. Dat is nog ver weg. Mijn eerste I doel is vaeantie, half juli word ik in ik mag Istanbul verwacht. Tot die tijd ga ik. (fotoANn via de televisie, naar het wereld- kampioenschap voetbal kijken, ik j lar West- ben alleen van plan voor de wed strijd Engeland - Nederland naar WEST-BERLIJN (DPA) - Karl- heinz Feldkamp lijkt een abonne ment op de Westduitse voetbalbe ker te hebben. De trainer van FC Kaiserslautern mocht zaterdag in een bomvol Olympisch stadion te West-Berlijn voor de derde keer in zijn loopbaan pronken met de trofee. De ploeg van Feldkamp .verraste (3-2)'in de finale de toren hoge favoriet Werder Bremen en mag zich zodoende verheugen op een avontuur in het toernooi om de EuroDa Cup II. Feldkamp leidde in 1985 Uer- dingen en in 1988 Eintracht Frankfurt naar de bekerwinst. Voor zijn huidige club was het de eerste keer, dat de bokaal werd gewonnen. Het was de vijfde be kerfinale voor FC Kaiserslautern. De spelers incasseerden per man een winstpremie van ruim 15.000 gulden. In de eerste helft van de boeien de wedstrijd nam het zwakker ge- achtte FC Kaiserslautern tot ver- bazing van de ruim 70.000 toe schouwers brutaal afstand van Werder Bremen. Labbadia (twee) en Kuntz profiteerden in het eer ste half uur van de chaos in de verdediging van de voormalige landskampioen. Na de rust maakte Werder Bremen de ruime achterstand bij na nog goed. Neubarth en invaller Burgsmüller zorgden voor een spannende slotfase, waarin Kai serslautern over geluk niet te kla gen had. Burgsmüller miste in riante positie de mooiste kans op de gelijkmaker. Voor het eerst sinds 1982 blijft Werder Bremen verstoken van Europees voetbal. Vorig jaar ver loor de ploeg van trainer Rehha- gel de bekerfinale met 1-4 van Borussia Dortmund. FC Luik FC Luik mag opnieuw Europa in. Voor de eerste keer in de bijna honderdjarige geschiedenis ver overde de club de Belgische be ker. In de door 20.000 toeschou wers bijgewoonde finale in het Brusselse Heizel-stadion won Luik met 2-1 van tweedeklasser Germinal Ekeren. De bekertriomf maakte het sei zoen voor de vijfvoudige lands kampioen meer dan goed. FC Luik eindigde in de competitie op de teleurstellende twaalfde plaats. In het toernooi om de UE- FA-beker werd de Belgische for matie in de kwartfinale door Wer der Bremen uitgeschakeld. Het favoriete Luik begon voort varend in Brussel. Ernes opende na goed voorbereidend werk van Nijskens en uitblinker Houben al in de derde minuut de score. Ger minal Ekeren knokte zich knap terug in de wedstrijd. Hofmans zorgde na een klein kwartier voor evenwicht. Na de rust kreeg de strijd een grimmig karakter. Met een serie gele kaarten kon arbiter Costan- tin de rust op het veld herstellen. In de 54ste minuut kreeg Luik een terechte strafschop, na een overtreding van Bartholomeeus- sen op Houben. Het schot van Milosevic eindigde op de paal. Zeven minuten voor tijd beslis te Malbasa de matige wedstrijd. Uit een vrije trap van Houben kopte de invaller fraai raak, 2-1. FC Luik stelde met dè moeizame zege een plaatsje in het toernooi om de Europa Cup II veilig. Frankrijk Landskampioen Marseille heeft op de slotdag van de Franse com petitie voor de eerste keer in twee jaar een nederlaag op eigen veld geleden. Zonder de Braziliaan Mozer, de Engelsman Waddie de Uruguayaan Francescoli, v« loor voor 35.000 toeschouwers het Stade Velodrome met 0-1 v; Lyon. In de 24e minuut zorge de uit Zaïre afkomstige Kabongo voor de treffer. Marseille kan nog altijd de 'dubbel' (zoals vorig jaar) beha len. Vrijdag speelt de club in de halve finales tegen Racing Paris. De voorsprong op nummer twee, Bordeaux, werd uiteindelijk twee punten. Bordeaux sloot de com petitie af met een zege van 1-0 te gen Metz door een goal van Fer- reri. Monaco voegde zich bij Bor deaux als deelnemer aan het toer nooi om de UEFA-cup door Ra cing Paris met 4-0 te verslaan. Racing werd daardoor, met Mulhouse, cot afdalen naar de| tweede divisie veroordeeld. Nice moet degradatiewedstrijden spe len tegen Strasbourg, kampioen van de tweede divisie. HEERENVEEN (ANP) - Go Ahead Eagles heeft zich za terdagavond verslikt in één van de laatste hapjes van het dessert van de eerste divisie. De ploeg van Henk ten Cate, die bij winst bijna zeker was van de finale, moest zich in de derde wedstrijd, tegen Heerenveen, vroegtijdig ge wonnen geven: 2-0. Door de zege hebben de Friezen theoretisch nog een kans op een fi naleplaats. Bovendien krijgt de wedstrijd van aanstaande donder dag, wanneer de Deventenaren in de Adelaarshorst aantreden tegen NAC, onverwacht het predikaat fi nale. De beslissing in groep A valt vol gens Fritz Korbach van Heerenveen waarschijnlijk niet in het voordeel van zijn ploeg uit. „Zelfs als we dinsdag van NAC winnen, blijven we afhankelijk van het resultaat van de wedstrijd in Deventer." Zijn collega Henk ten Cate bleef optimistisch na de eerste nederlaag van zijn elftal: „Wij hebben aan een punt genoeg. Ik ben er heilig van overtuigd dat we het halen. Heerenveen profiteerde zaterdag van het feit dat de tegenstander door schorsingen twee belangrijke spelers moest missen; in de verde diging „alleskunner" Arno Hofste de en in de voorhoede John Lin- ford. Interim-trainer Henk ten Cate probeerde de afwezigheid van Hof stede op te vangen door Robert Maaskant en Cees Marbus, twee pu re mandekkers, in het centrum van de defensie te plaatsen. Dat bleek geen goede keus, want in de defen sie vielen nogal wat gaten. Heeren veen profiteerde voor rust twee keer van de fouten in de achterhoe de van Go Ahead Eagles. In de veertigste minuut opende aanvoerder Pieter Bijl, tegen de ver houding in, met een fraaie lob de score. Minder dan twee minuten daarna sneed Lubbe van Dijk door het centrum naar binnen, waarna hij de marge verdubbelde: 2-0. Ten Cate schoof de nederlaag niet af op het gemis van de twee basis spelers. „Dat is het verhaal niet. In het eerste kwartier hadden wij twee prachtige kansen. Als we die had den benut, was onze uitgangsposi tie heel anders geweest", aldus de Deventer oefennteester. Zijn ploeg controleerde het duel wel grotendeels, maar miste simpel weg de scherpte om het overwicht van de eerste helft in doelpunten uit te drukken. In de tweede helft ge loofde het team ook niet meer in een punt. Aanvoerder Harrie Decheiver wist zich alleen nog verbaal te mani festeren, terwijl de aanvallende ac ties van Piqué niet krachtig genoeg bleken. Heerenveen kreeg daardoor NSW en ACV houden elkaar in evenwicht LEIDEN - In de strijd om het kam pioenschap van Nederland bij de zaterdagamateurs kwam ACV voor dè tweede keer niet tot een overwin ning. Evenals tegen Rijnsburgse Boys bleef de kampioen van de eer ste klasse C tegen NSW op 1-1 ste ken. ACV kwam in Numansdorp kort na de rust. door een doelpunt van Gerard Kuntz op voorsprong. Topschutter Rini van Trigt zorgde acht minuten later voor evenwicht. Elinkwijk begon de strijd om het Nederlands kampioenschap bij de zondagamateurs voortvarend. In Utrecht werd Dè Treffers uit Groes- beek met 5-1 verslagen. Elinkwijk was snel zeker van de overwinning. Aanvaller Cornet opende in de eerste minuut de score en verdubbelde de voorsprong in de veerti.ende minuut. Tien minuten later kopte De Bruyn 3-0 in. De Tref fers, dat in de eerste wedstrijd ver loor van Geldrop, deed door een doelpunt van Meijers in de eerste helft riog wel iets terug, maar eta leerde geen moment de uitstekende vorm uit de competitie. Na de rust vestigde John van der Linden, die het volgende seizoen voor FC Utrecht uitkomt, met twee doelpunten de aandacht op zich. Bij De Treffers maakte oud-internatio nal Jan Peters een uitgebluste in druk. De voormalige prof kon het tempo op het middenveld lijks bijbenen. nog legio kansen, maar verder als een kopbal op de lat van Verbeek kwamen de Friezen niet. Zwak Heracles en Wageningen laten in poule B van de nacompetitie Em- men waarschijnlijk voorgaan. Ge-r zien de kwaliteit van het duel tussen beide ploegen zaterdagavond (1-1) is dat zeer verstandig. Na de kleurloze remise aan de Bornsestraat heeft Emmen in de wedstrijd tegen Heracles (thuis) en Wageningen (uit) nog maar een puntje nodig. Dat kan bijna niet misgaan, hoewel de formatie van Ben Hendriks dinsdag niet op zijn sterkst zal kunnen aantreden. Hera cles echter ook niet. Trainer Buter van Wageningen deed zaterdagavond in zijn enthou siasme alsof de spanning en de inzet veel hadden vergoed. Collega Van Brussel, eerder met FC Groningen al eens winnaar van de nacompeti tie in de eredivisie, deed dat niet. „Ik mis de sfeer en beleving die bij deze wedstrijden horen. Zowel bij de spelers als bij het publiek. Ik weet niet waar het aan ligt. Mis schien dat de veranderde opzet van de nacompetitie de zaak geen goed doet." In zijn hart moet Van Brussel er waarschijnlijk niet aan denken, dat Heracles nog twee of mogelijk zelfs vier extra duels moet spelen. De Bovendien is bijna de helft van de selectie niet fit. Topschutter Velten speelde zaterdag wel, maar kon dat eigenlijk niet. „Moet je zijn enkel zien", zei Van Brussel naderhand. Heracles had zijn kansen in feite vorige week dinsdag al verprutst. Tegen Emmen verloor de ploeg voor eigen publiek. De Almeloërs misten toen de geschorsten Pattina- ma en Van Goozen, samen met de al enkele malen door Ajax bekeken voorstopper Kolmschot behorende tot de as van de ploeg. Bovendien viel doelman Vennema nog eens ge blesseerd uit. Dat was allemaal te veel van het goede. Heracles probeerde tegen Wage ningen te redden wat te redden viel, maar slaagde daarin niet. Na de ope ningstreffer van de van Den Bosch gehuurde Van Schijndel zat er niet meer in. Wageningen, dat nog niet had gescoord in de nacompetitie, bleef ondanks de uitzichtsloze posi tie knokken voor een beter resul taat. De beloning kwam kort voor tijd, in de vorm van de gelijkmaker van Van de Pol. Geen succes KRV en Randstad LEIDEN - De kampioenen van de afdeling Leiden hebben weinig ple zier beleefd aan de districtskam pioenschappen (West I en II) op het terrein van het Amsterdamse SDW. De resultaten van de zaterdagkam pioen KRV en de zondagkampioen Randstad Sport waren slecht, maar wat beide elftallen het meest stak was de onverantwoorde opzet van dit toernooi. Randstad Sport-trai ner Cor Pennenburg: "Er was geen aardigheid aan. De entourage, de or ganisatie en de arbitrage waren mi nimaal". Beide clubs hadden een zware competitie achter de rug met 26 duels in tegenstelling tot andere af delingen waar slechts 20 of 22 wed strijden verspeeld zijn. KRV speel de vorige week bovendien nog een beslissingsduel tegen TAW. Trai ner Henk Krauwel zei dat voor zijn team de pijp in ieder geval leeg was. Daar bij kwam nog eens de absentie van drie belangrijke spelers (Barry Lumoindong, Gerben B.ouma, Daan Noteboom). De Katwijkers behaalden slechts één punt uit de vier duels (2x20 min.). Dank zü een schitterend afstandsschot van Gijs Ouwehand werd tegen De Germaan een 1-1 gelijkspel behaald. De overi ge wedstrijden tegen de uiteindelij ke toernooiwinnaar VOP (0-1), DZS (0-3) en SCW (1-4, doelpunt Peter Bakker) gingen echter verloren. Randstad Sport deed het niet be ter. Op zondag speelden de Voor schotenaren (zonder Piet Sloos en Ronald Hendrikse) hun toernooi, en evenals KRV kwamen ze niet ver der dan één punt dat werd over ge houden aan het duel met PSCK (3- 3). Doelpuntenmakers voor Rand stad Sport waren Willem den Hol lander, Marco van Klaveren en Mar co van der Zon. De wedstrijden te gen SNA (0-1), De Meern (0-1) en De Kennemers (0-2) gingen verloren. De Kennemers werd winnaar. Pen nenburg had het gauw bekeken. "De eerste wedstrijd waren we ster ker maar liepen we door een vroeg tegendoelpunt achter de feiten aan. In de tweede wedstrijd werd Peter Hogewoning uit het veld gestuurd nadat hij wat aan de scheidsrechter vroeg. Nee, dit was e neus, het sloeg nergens op".

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 14