spo0Rnrv Favoiieten ontlopen elkaar weinig Gijsman 25 jaar eerste stuurman Een domme misser Bax verliest van Molier Eerste klasse uitdaging voor De Spartaan Bugno opent sterk in Giro d'Italia Op weg naar het WK Leidse pers wint van trainers Libregts eist 1,1 miljoen Tafeltennissers beginnen goed ft ZATERDAG 19 MEI 1990 PAGINA 21 LEIDEN Voor een goed verhaal hoefje Joop Gijsman. maar één keer in de 25 jaar lastig te vallen. De voorzitter van Die Leythe vertelt dan uitgebreid over de successen van de Leidse roeivereniging, die hij nu al een kwart eeuw leidt. Vervolgens kabbelt de gestaag groeiende club onder Gijs mans leiding weer net zo rustig voort als het water van de Oude Rijn op een windstille meimiddag, zij het dat het peil alleen maar stijgt. De bomen lijken bij Die Leythe langzaam maar zeer zeker in de hemel te groeien. Gijsman houdt niet van drukte in de tent. Zelfs voor zijn tot 500 leden uitgegroeide vereniging verkiest hij een ledenstop boven een ongebrei delde groei. "Want onze leden moe ten hier goed uit de voeten kun nen", vindt Gijsman, die de malig directeur van een bedrijf in twee-componentenmaterialen al lerminst dat hij, als 'vader van Die Leythe', geen vat heeft op die ge beurtenis. "Officieel weet ik alleen dat er vanmiddag om vijf uur een boot wordt gedoopt. Ik zal daarbij i de Mors weg tot haar aanwezig zijn, want ik ben hier toch huidige omvang heeft helpen uit- meestal wel. Zeker nu ik niet meer groeien. "Maar beschouw dat alsje- werk, kost het mij weinig moeite om een uur of tien per week in Die Leythe te steken. Voor mij is dat trouwens nog steeds een vorm van ontspanning, die ik nog een jaar of vijf hoop vol te houden". De meeste geledingen die Die Leythe rijk is, komen net als hun voorzitter in de eerste plaats voor de gezelligheid naar de vereniging. Zelf voelt Gijsman zich als recrea tiesporter het minst aangetrokken tot de categorie van wedstrijdroei ers, die echter mede de oorzaak van de massale toeloop naar de loods aan de Oude Rijn is. "Ik houd mij meer bezig met toertochten, maar ik begrijp best dat de vereniging wat extra's voor toppers moet doen. De wedstrijdboot voor Ronald Florijn, onze Olympisch kampioen, kostte bijvoorbeeld 18.000,-. Zo veel kan Die Leythe niet zo maar even op hoesten. Maar omdat we een groot deel van dat bedrag hebben terug verdiend, stemden de leden toch voor de aanschaf van die dure dub- beltwee. Al was het op de vergade ring kantje-boord". Ongebruikt De bewuste boot ligt nu ongebruikt in de loods. Florijn is weliswaar nog steeds lid van Die Leythe, maar roeit, gesponsord door het bedrijfs leven, voornamelijk elders. Soms komt hij zelfs uit voor een andere vereniging (Okeanos), maar Gijs man "berust daarin. "Florijn ben je kwijt, ook al traint hij hier nog re gelmatig. Zo'n jongen zoekt zijn ei gen voordeel. Datzelfde geldt ook voor Jaap Krijtenburg, die nu in de nationale vier uitkomt. En trainer Jan Klerks heeft het hogerop ge zocht: hij coacht nu op landelijk ni veau. Dat houd je nu eenmaal niet tegen. Het groeit je gewoon uit han den". Lang hoeft Gijsman niet te treu ren over het uitzwermen Leythe-ta- lenten. Nieuwe lichtingen melden blieft niet als de verdienste mij", zegt Gijsman. "Onze penning- meester zit bijvoorbeeld al veertig jaar op zijn post. Mijn taak is het om alert te zijn als het verkeerd dreigt i te gaan. Dan moet ik, soms zelfs op 1 een autoritaire manier, de plooien J weer glad proberen te strijken". Kennelijk is dat de 61-jarige Lei- denaar goed gelukt. Anders hadden i de Leythe-leden hem al lang van zijn functie ontheven. De vlag hangt er heden ten dage feestelijk bij, want vanmiddag biedt de vereni ging Gijsman een receptie aan voor "25 jaar voorzitten. Het zint de voor- Siemerink redt het niet tegen Oosting LEIDEN Jan Siemerink is in de kwartfinale van het tennistoernooi in Bangkok uitgeschakeld. De Rijnsburger verloor van landgenoot Menno Oostink met 7-6 en 6-3. LEIDEN - Bax heeft in de strijd om het landskampioenschap zaal voetbal verloren van Molier met 4-5. „Molier is één van de beste ploegen van Nederland. Op het moment dat je iets verkeerd doet, wordt je gelijk afgestraft", aldus trainer Jan Schoen. De ploeg uit Voorhout keek de hele wedstrijd tegen een achterstand aan. Een penalty van Mario Faber bracht in de slotfase het verschil terug tot één punt, maar verder liet Molier het niet komen. Henny Koet, Mart Bax en Hans van Leeuwen scoorden de overige doel punten. Martin Centrum behoudt, on danks het 5-5 gelijkspel tegen Ar- don, nog een kleine kans op promo tie naar de landelijke divisie. Martin Centrum bouwde de 2-1 stand na rust uit tot een riante 5-2 voor sprong. Ardon kwam echter in de slotfase alsnog langszij. Marcel van der Burg, Cees van Tongeren, Jan van der Heyden, Piet Sloos en Stefan Roodakkers scoorden voor Martin Centrum. Die-Leythe voorzitter Gijsman kan na 25 jaar het vijfhonderste lid be groeten: "Het roeien heeft momenteel het tij mee. Daarom is het ook niet vreemd dat Die Leythe nog altijd groeit''. zich alweer aan. "In het lichte genre hebben we nu weer wat boten no dig. Onze jonge jeugd gaat naar Joe goslavië. Dat vind ik het voordeel van een burgervereniging als Die Leythe: bij ons kun je, in tegenstel ling tot studenten roeiverenigingen als Njord en Asopos, jong beginnen. Wij waren in 1968 de eerste vereni ging waar jeugdroeien mogelijk was. Onze contributie ligt nog wel wat hoger, maar dat is niet meer doorslagggevend. Als Leythe-leden in Leiden gaan studeren, gaan ze te genwoordig niet meer automatisch naar een studenten roeivereniging". Gijsman wil overigens niets ten nadele van Njord en Asopos zeggen, waarmee Die Leythe, als het zo uit komt, prettig samenwerkt. "Met Njord hebben we een goede ver standhouding, al zal het nooit dikke vriendschap worden. Wij varen meestal om elkaar heen. Njord staat tegenwoordig ook open voor niet- koorleden. Het grootste obstakel van het studentenroeien in Leiden vormt de universiteit, die helemaal niet 'sport-minded' is". Alles wat ook maar enigszins met roeien te maken heeft, mag zich ver heugen in de belangstelling van Gijsman. Als voorzitter van de lan delijke 'commissie roeiwater' ziet de Leythe-voorzitter er nauwlet tend op toe, dat roeiers in den lande alle kanten opkunnen. "Want het roeien heeft momenteel het tij mee. Daarom is het ook niet vreemd dat Die Leythe nog altijd groeit. Onze accommodatie moet eigenlijk ook worden aangepast. Wat mij betreft gaan we, als daartegen geen bezwa ren rijzen, met onze gebouwen de hoogte in". Dat zou dan een nieuwe mijlpaal voor de vereniging zijn. In 1966 kreeg Die Leythe zijn sociëteit, in 1978 de botenloods. Gijsman herin nert zich die hoogtepunten nog als de dag van gisteren. Op sportief ge bied kan het olympisch goud van Florijn niet worden overtroffen. Daarnaast stemt de aanmelding van het vijfhonderdste lid Gijsman tot tevredenheid. Met jeugd-, vetera nen-, toer- en wedstrijdroeiers flo reert Die Leythe als nooit tevoren. Ondanks al die successen gaat het Gijsman na al die jaren nog steeds niet om het winnen. "Ik weet het, met een gouden medaille is je kostje soms gekost. Daarmee kun je zelfs een ridderorde verdienen. Maar ik vind veertig jaar penningmeester ook een knappe prestatie. Van mij mogen ze die net zo goed belonen". LEIDEN - AV Holland en De Spar taan weten morgen hoe zij er spor tief gezien voor staan. Dan komen de mannen (in Amstelveen) en vrouwen (in Breda) van deze atle tiekverenigingen uit in de eerste klasse van de landelijke competitie. Voor de Leidenaars is dat minder bijzonder dan voor de club uit Lis- se, die voor het eerst sinds jaren weer met beide ploegen op het één na hoogste niveau acteert. De Bata ven komt uit in de tweede (vrou wen) en derde klasse (mannen). Vooral bij De Spartaan zijn de verwachtingen hooggespannen. De Lissenaren kunnen bij de mannen op alle onderdelen hun troeven uit spelen. Vooral met een allrounder als Hein van Heek in de gelederen moet dat voldoende punten opleve ren om zich te handhaven in de eer ste klasse. William Augustinus, de juniorentopper van weleer, liet on langs op de 3000 meter (8.47) zien weer op de weg terug te zijn. Op die zelfde afstand kan Annet van Veld huizen bij de vrouwen voor het eerst in haar prille loopbaan onder de tien minuten duiken. Zo op het eerste gezicht krijgt Holland het zwaar te verduren. Vrij wel de complete sprinttop (Jeroen Sunter, Wilmar Kortleever, Reinder Peek) is niet fit genoeg of anders zins onmachtig om punten voor de ploeg te verzamelen. Rob Gordijn wordt dit seizoen door pech achter volgd, waardoor op de middenaf stand ook een gat valt. Op de techni sche nummers is het al jarenlang behelpen bij de Leidse eersteklas ser. Allrounders als Harald van Dooren en Arjan de Haan kunnen de ploeg wellicht op de been hou den. De Holland-vrouwen kunnen in elk geval rekenen op een gretige Yvonne van Dorp. De tegenvaller op de Gouden Spike (derde op de 400 meter in 55,14) wil de pupil van trainer Roel Hendriksen snel naar de vergetelheid lopen. Meer zorgen baart de vervanging van de zieke Regina van Duyn (3000 meter) ploegleider Cor van Loon. Door de tijdelijke terugkeer van speerwerp ster Tanja Mahieu (ongetraind waarschijnlijk goed voor 35 meter) uit de Verenigde Staten hoeft de middenafstand-trainer uit Oude Wetering nog niet te wanhopen. De ploegen van De Bataven draai en op een wat lager pitje hun com petitiewedstrijden. De vrouwen, van wie Marian Runcianu haar zo veelste opleving meemaakt, reke nen op een plaats in de midden moot. Twee mannenploegen be strijden elkaar te vuur en te zwaard in de derde klasse. Vermoedelijk blijft het daar ook dit jaar bij. Een historische vergissing. Zo mag het besluit van de algemene ledenvergaderingen van de bas ketbalclubs Leiden en Leider dorp gerust worden omschreven. De leden van beide verenigingen verwierpen deze week de voorge stelde samenwerking met elkaar en met BVO Alphen en besloten ook in de toekomst een eigen koers te blijven varen. En dat ter wijl de basketbalbond en het be stuur van de Topsportliga de voorzitters van de drie clubs al groen licht hadden gegeven om de revolutionare plannen uit te voeren. De klok is nu weer min stens twintig jaar teruggedraaid en het is de vraag of er ooit nog een nieuwe kans op vergaande sa menwerking komt. BVO Alphen, Leiderdorp en Leiden, en vooral de laatste twee, hebben een jarenlange traditie van nauwelijks verholen haat en nijd. De ontstaansgeschiedenis van Leiderdorp, als afscheiding van Leiden, lag daar ten dele aan ten grondslag en ook het feit dat Leiden als eredivisieploeg tot voor een paar jaar terug het beeld bepaalde, speelde een rol. BVO Alphen probeerde een aantal malen als bemiddelaar op te treden, maar verder dan een paar vriendelijke intentieverkla ringen kwam het over en weer niet. Alleen aan het einde van de jaren zeventig was er sprake van een succesvolle, maar kortstondi ge samenwerking tussen de re gionale jeugd van Leiderdorp en Leiden. Ruzie en argwaan zorg den na drie jaar voor beëindiging van het experiment. Twee jaar geleden leek er kans op een doorbraak. De drie vereni gingen kwamen uit in de eerste divisie en konden voor het eerst in de 32-jarige geschiedenis van het basketbal in deze regio op voet van gelijkheid met elkaar praten. "Als we onze krachten bundelen kunnen we een eredivi sieteam op de been brengen en in stand houden," was toen de juiste conclusie van BVO-coach Ben Ponsioen. Commentaar Pas dit jaar leek de tijd rijp voor een doorbraak, niet geheel verras send opnieuw aangezwengeld vanuit Alphen. De drie clubs heb ben te maken met dezelfde soort problemen, die onder één paraplu gedeeltelijk kunnen worden op gelost. De voorzitters gingen ak koord met het samenwerkings voorstel van Ponsioen, die en thousiast werd gesteund door Leiden-sponsor Rob Mantel. Die was bereid zijn bijdrage flink te verhogen en de nieuwe fusieclub 'Rijnland' extra steun te geven. Ook anderen zoals Peter Pauli- des, de voormalige speler van Lei den en trainer van Leiderdorp, en de van het Blitz-toernooi gekende Rob Knijnenburg zegden hun, bestuurlijke en technische, steun toe. Spelers werden benaderd en aan de horizon gloorde op termijn weer een kans op eredivisie-bas ketbal in de Leidse regio. Die kansen zijn voorlopig ver keken. Leiderdorp dat jaar in, jaar uit zijn goede jeugd ziet vertrek ken en met financiële problemen kampt, gaat op verzoek van de le den toch weer zijn eigen weg. Het wegvallen van Leiderdorp was voor Leiden-voorzitter Henny Nijssen reden om de samenwer king met BVO Alphen ook maar af te blazen, waardoor er straks weer drie teams staan met een be perkt spelersarsenaal, beperkte middelen en een toekomst die weinig perspectief biedt. Een kans voor open doel krijg je ook bij basketbal maar één keer. De clubs hebben die kans op even domme als jammerlijke wijze gemist. HANS JACOBS vanuit Atlanta. 12.30-13.30 Sportnet: Windsor horse show. 13.30-15.30 Sportnet: NHL ijshockey. 13.30-17.25 Did 1: Sport extra: tennis (Open Duitse kampioenschappen, halve finale vrouwen enkelspel). Suikeroom Wanneer het nationale elftal van Zuid-Korea er in slaagt de tweede ronde van het eindtoernooi om het wereldkampioenschap voet bal te bereiken mogen de Aziaten al tot de grootverdieners van het toernooi worden gerekend. „Suikeroom" Kim Woo Chong, de voorzitter van de Daewoo on- dememersgroep die tevens de voorzittershamer van de Zuidko- reaanse voetbalbond hanteert, heeft de spelers voor die prestatie een gezamenlijk bedrag van 2 mil joen gulden in het vooruitzicht gesteld. Per persoon krijgen de spelers dan bijna 91.000 gulden op de bankrekening bijgeschre- „Ik denk dat een plaats bij de beste zestien van de WK goed is voor het prestige van Zuid-Ko rea", aldus Chong. Politie Een duizendkoppige speciaal op geleide politiemacht moet voor komen dat Nederlandse en Britse supporters in Genua met elkaar op de vuist gaan. De Italiaanse ha venstad is het belangrijkste tref punt van de supporterschares op weg naar Sardinië waar Engeland en Nederland elkaar op 16 juni in het Stadio Sant'Elia van Cagliari ontmoeten. Op Sardinië worden meer dan tienduizend Engelse en ongeveer zevenduizend Nederlandse sup porters verwacht. Officials zeiden te verwachten dat het gros van de aanhangers per boot naar het Ita liaanse eiland reist. Totnogtoe is echter nog geen 20 procent van de 40.000 tickets van de hand ge daan. Gevreesd wordt dan ook dat verschillende mensen met een kaartje, verkregen op de zwarte markt, op weg gaan naar Cagliari. De belangrijkste taak van de speciale politie-escorte is het schaduwen van de aanhang van beide nationale teams vanaf het moment dat ze arriveren. De sup porters staan gedurende de twaalf uur durende trip onder constantebegeleid ing. De duizend politiemensen ko men bovenop het aantal van 1500 die zijn belast met de veiligheid in Genua waar Brazilië, Schotland, Zweden en Costa Rica hun wed strijden afwerken. Het optreden van Oranje in de eerste ronde van het wereldkam pioenschap voetbal zal slechts door een handjevol fans worden bijgewoond. Mocht Oranje echter in zuid-Italië de eerste ronde on geschonden doorkomen, dan krijgt de officiële 'carrier' van de KNVB, Transavia, zeker te ma ken met capaciteitsproblemen. „Omdat", zo zegt Transavia- woordvoerder Toon Moeskops, „het Nederlands elftal dan zeker naar het noorden van Italië gaat en er dan vrijwel gelijktijdig dui zenden voetbalfans naar toe wil len". OEGSTGEEST - De Leidse pers heeft gisteravond de jaarlijkse voetbal wedstrijd tegen de trainers uit de regio Leiden met 5-4 gewonnen. Na een 2-2 ruststand trokken de journalisten na jaren weer eens aan het langste eind op het veld van ASC- in Oegstgeest. Rob van der Zanden opende de score voor de pers, waarna Piet Buter en John Eelman de trainers op voorsprong zetten. Jelle Raap bracht de 2-2 stand op het bord. Na rust liepen de journalisten uit naar 4-2 via opnieuw Raap en Loman Leefmans. Jan Vieveen zorgde voor 4-3, maar Fred Segaar bracht de beslissing: 5-3. De vierde trainers-goal van Peter Ciere had alleen nog statistische waarde. BARI (ANP) Gianni Bugno heeft voor de tweede keer dit jaar het wie- lermaffe Italië in een uitzinnige stemming gebracht. De Italiaan hees zich vrijdagmiddag bij de start van de 73ste Giro d'Italia in de rose leiderstrui door alle specialisten in het chronowerk achter zich te hou den. Bugno rook in de straten rond de haven van Bari niets van de misse lijk makende vislucht. Met open mond perste hij een moordend tem po uit het pezige lichaam. Hij vol tooide de 13 kilometer met de snel heid van even boven de vijftig kilo- UTRECHT (GPD) - Thijs Libregts wil van de KNVB een schadever goeding van 1,1 miljoen gulden. De voormalige bondscoach van het Ne derlandse elftal vraagt dit bedrag als compensatie voor de schade die zijn loopbaan als voetbaltrainer heeft opgelopen. Libregts werd an derhalve maand geleden als bonds coach aan de kant geschoven, nadat spelers kenbaar gemaakt dat ze niet met Libregts naar de WK in Italië wilden. Mr. J. Mentink, Libregts' raads man, legde de eis van de ex-bonds- coach gisteren voor aan de kanton rechter in Utrecht. Hij betoogde dat de KNVB verantwoordelijk is voor de forse deuk die Libregts' carrière heeft opgelopen. „Libregts heeft nog geen enkele aanbieding gehad. Hij is de trainer die door de spelers van het Nederlands elftal de laan is uitgestuurd". De toonzetting tijdens de zitting werd feller toen mr. H.P. Utermark, KNVB-woordvoerder, beweerde dat de bedragen die Libregts als schadevergoeding vraagt, in feite niet terecht zijn. „Libregts heeft nog nooit bij een topclub gewerkt. Onder zijn leiding mag het Neder lands elftal zich dan wel voor het WK hebben gekwalificeerd, het wa ren natuurlijk allemaal niet van die florissante wedstrijden en aanspre kende tegenstanders". Daarmee joeg hij Mentink op de kast. „U spreekt erg laatdunkend over de carrière van mijn cliënt. Als de heer Libregts in de ogen van de KNVB geen vakman is, waarom heeft de bond hem dan ooit aange- meter. De favorieten voor de eind zege ontliepen elkaar vrij weinig. Fignon gaf 29 seconden op de win naar toe, Mottet 44 en Rooks 49. Alleen voor Thierry Marie viel de uitslag tegen. De ploeggenoot van Laurent Fignon dacht zich de rose trui toe. De specialist, die in de slot fase van zijn tijdrit in een bocht te gen het asfalt kwakte, prijkte lang bovenaan het lijstje. Alleen Bugno toonde zich ondanks de sterker wordende wind drie tellen rapper dan de Fransman. De eerste serieuze test bracht wei nig onderscheid onder de klim mers, voor wie de 73ste Giro op het lijf lijkt geschreven. Laurent Fig non nestelde zich aan kop van het rijtje kanshebbers, zonder echt een groot gat te slaan met zijn rivalen. De winnaar van vorig seizoen lever de een klein half minuutje in bij Bugno. Zijn landgenoot Mottet, gebrand op zijn eerste zege in een grote ron de, zag zijn achterstand tot vijftien seconden oplopen. Steven Rooks bleef in de buurt van de Franse top pers, maar zag zijn 'slapie' Theunis- se. op ruim een minuut finishen. Greg LeMond, als laatste gestart, verraste iedereen na een volledig mislukt voorseizoen door als twin tigste te eindigen, slechts twee tel len meer gebruikend dan Fignon. Het uitganspunt van Rooks en Theunisse strookt niet met het idee waarmee Mottet en Fignon de Ron de van Italië benaderen. De Fransen beschouwen alles dat ze voor de Tour kunnen pakken als meegeno men. De Nederlandse met goud om rande zomerkoninkjes van Post spelen tot aan de Tour liever ver stoppertje. De Giro dient slechts ter voorbereiding op het Franse spek takel, roept het tweetal per toer beurt uit. „Het uitgangspunt in de Giro is niet forceren. De Ronde van Ro- mandië hebben we louter als trai ning gebruikt. In de Giro proberen we voor de ritwinst te rijden", ver duidelijkte Rooks na de tijdrit het standpunt van het tweetal. „We zit ten beiden op negentig procent van ons vermogen. De rest moet de ko mende weken volgen". Het tweetal voelt zich niet geroe pen net als Breukink in de voor gaande jaren bij Post op twee grote ronden te gokken. „We weten nu eenmaal niet of we dat aankunnen", meldde Rooks. Een plaats in de top vijf van het algemeen klassement spreekt het duo van Post dan ook niet aan. „Als we de komende we ken goed doorkomen, kunnen we ons altijd nog op het klassement richten", keek Rooks vast vooruit naar de laatste week van de Giro, Gianni Bugno bracht het Itliaanse publiek in extase met zijn overwin ning in de eerste etappe van de Giro d Italia. (f0t0 epa> waarin de klimmers het klassement in de Dolomieten zullen bepalen. Daarvoor krijgen de Nederlanders nog een individuele tijdrit van 68 ki lometer voor de kiezen. Voor Cees Priem staat er in de Gi ro veel meer op het spel. De ploeg leider van TVM arriveerde pas vrij dag aan het slot van de tijdrit in Ba ri. In de Zuiditaliaanse stad begint voor de formatie de jacht op een wildcard voor de Tour. De ploeg van Priem kan door de klassering in het FICP-klassement (achttiende) niet rechtstreeks op een uitnoding rekenen, alhoewel de Zeeuw gelui den heeft vernomen dat zijn ploeg kan rekenen op clementie van de Tour-directie. 15.30-16.00 RTL V: Italia'90: de WK-voetbal en portretten van de 24 deelnemende landen. 15.30-16.30 Sportnet: Wide world of sport. 16.15-17.20 TV 5: Sports. 16.30-17.00 Sportnet: Paarderennen, live vanuit Newmarket. 17.00-18.00 Sportnet: Indy time trials. 17.50-20.00 Did 2: Duits Bekervoetbal: Werder Bremen-FC Kaiserslautern. 18.00-19.00 Sportnet: Wielrennen: Tour de Trump 9. 18.05-18.40 RTL V: Match. 18.30-20.30 Super: Ultra Sport. 19.00-19.30 Sportnet: Laatste program ma info. Aansl.: Wide world of sport. 19.30-20.30 Sportnet: Internationale mo torsport. 19.35-20.00 Did 3: Sport im Westen. 20.30-23.00 Sportnet: NHL ijshockey. 22.25-22.45 BBC 1Sport. 22.25-23.45 Did 2: Das aktuelle Sport- Studio. 22.30-23.00 Ned 3: Studio Sport: met o.a. voetbal (nacompetitie van Italië en 22.45-23.15 BRT 1Sport op Zaterdag. 23.00-00.00 Sportnet: Paarderennen: Preakness Stakes live. 23.11-23.26 Ned 3: Studio Sport. 00.00-01.30 Sportnet: V.S. Pro boksen. 01.30-02.00 Sportnet: TV Sport. Franse sporten. 02.00-04.00 Sportnet: Windsor horse show. 04.00-06.00 Sportnet: Major league base ball: Amerikaans honkbal. 06.00-07.00 Sportnet: Wide world of sport. 07.00-08.00 Sportnet: Motorsport vanuit Topeka, Kansas. t Syd ney. 09.00-09.30 Sportnet: TV sport, Franse sporten. 09.30-11.00 Sportnet: Franse rugby com petitie, halve finale. 11.00-12.30 Sportnet: Tennis, finale vanuit Atlanta. 12.30-15.00 Sportnet: NHL ijshockey. 14.55-19.35 BBC 2: Sunday Grandstand. 15.00*16.10 BRT 2: Sport extra: handbal (Beker van België, finale). 15.00-17.00 Sportnet: PGA Golf. 15.05-17.00 Did 1: Sport extra: tennis (Open Duitse kampioenschappen voor vrouwen). 17.00-19.00 Sportnet: Major league base ball: Amerikaans honkbal. 17.10-18.10 Did 2: Die Sport-Reportage: met o.a. autoraces (Duitse kampioen schappen voor toerwagens). 18.05-18.40 RTL V: Match. 18.10-18.40 Did 1Sportschau. 18.45-20.00 Ned 3: Studio Sport: met o.a. paardesport (koers van de maand op Duindigt), betaald voetbal (nacompetitie) en wielrennen (Ronde van Italië en Olym piad Ronde). 19.00-20.00 Sportnet: Laatste program ma info. Aansl.: Indy time trials. 19.30-19.45 Did 3: Sport im Westen 19.45-20.15 BRT 1: Sportweekend 19.50-19.58 Did 1' Sportschau-Tele- gramm. 20.00-21.00 Sportnet: Indy time trials. 20.15-21.15 BRT 2: Nacht van de prof voetballer: uitreiking van de trofee Prof voetballer van het jaar. 21.00-23.00 Sportnet: Windsor horse show. 21.15-21.30 Did 2: Sport am Sonntag. 22.40-23.25 RTL V: Match 23.00-02.00 Sportnet: Major league base ball: Amerikaans honkbal. MAANDAG 08.00-09.00 Sportnet: Bowlen, halve fina le Britse kampioenschappen. 09.00-10.00 Sportnet: Internationale mo torsport. SHIBETSU (ANP) - De Neder landse mannenploeg is het met cir ca 150.000 gulden gedoteerde toer nooi om de wereldbeker tafeltennis in Japan goed begonnen. In het eer ste duel voor de groep, waar verder China en Nieuw-Zeeland deel van uitmaken, won Oranje met 3-2 van het hoger aangeslagen Joegoslavië. Met een zeker verlies tegen de Chi nezen en een vaste winst op de Nieuwzeelanders in het verschiet mag Nederland rekenen op een plaats in de kwartfinales, die in Osa ka worden gespeeld. ii Waterpolowedstrijd ZIJL LGB ROBBEN MARIJNEN Zondag 20 mei aanvang 15.15 uur Zwembad de Zijl u aangeboden door: GRAFISCH TEKSTVERWERKINGSBURO Joop Burg houwt Lage Rijndijk 36 - 2315 JV Leiden t£LQZH2^5y|^0Jg2056^

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 21