Gevecht om kijkers niet goed' 'Over mijn kansen ben ik vrij optimistisch gestemd' André van Dain even terug bij TROS Zoon van Marlon Brando gearresteerd wegens moord Leiderdorper Paar in Showmasters VRIJDAG 18 MEI 199U HILVERSUM - Neder lands meest populaire volkskomiek André van Duin is vrijdagavond te rug op het TROS-scherm. Van Duin maakte, net als Ron Brandsteder enige maanden geleden een overstap naar de commer ciële zender Veronique, waar hij nu wekelijks is te zien met zijn Jaap Aap show. Vanavond echter zendt de TROS het eerste deel uit van de jubileum theaterrevue waarmee Van Duin vorig jaar door het land trok. Rond die televisie-registratie brak vorig najaar paniek uit om dat bij de TROS per ongeluk alle banden waren gewist. In het na jaar van 1989 kwam de hele cast van de revue weer bijeen in Til burg om speciaal voor de TROS televisie de show nog eens te spe len. De meeste medewerkers, in clusief Van Duin, offerden daar hun vakantie voor op, omdat in augustus al begonnen moest j worden met het opnieuw instu- 1 deren van de scènes en balletten. "Die spontane medewerking van de cast tekende de sfeer binnen de ploeg", zo reageert Van Duin André van Duin laat weten dat hij het 'perfect' vindt om zichzelf vanavond weer op de TROS tele visie te zien. "De TROS is voor mij altijd een prima omroep ge weest. Ik ben ook niet kwaad weggegaan bij de TROS. Ik heb nooit een contract met de TROS gehad, maar ben altijd bij Joop van den Ende onder contract ge weest. Joop heeft zijn programma's bij de TROS weggehaald is is naar Veronique gegaan. Ik hoor bij het 'pakket' van Joop. Kijk, als ik absoluut niet naar Veroni- LOS ANGELES Christian Brando is woensdagavond gearres teerd op verdenking van moord op de vriend van zijn zwangere zuster. De 32-jarige zoon van acteur Marlon Brando heeft be kend en gezegd te hebben gehandeld in een vlaag van woede. Het slachtoffer;de 26-jarige Dag Dorlett. zou Brando's 20-jarige zus ter Cheyenne hebben geslagen. Dorlett werd volgens een politiewoordvoerder met een enkel schot uit een pistool in het hoofd getroffen en stierf onmiddel lijk. Hij was te gast in het huis van Brando senior in Santa Moni ca. Op het moment van de schietpartij waren hij en Christian Brando alleen. Marlon Brando, zijn vrouw en zijn dochter be vonden zich in een andere vleugel van het gebouw. Behalve het pistool waarmee Dorlett werd doodgeschoten nam de politie een aantal andere wapens in beslag, waaronder een Uzi-geweer. "Ik wil die wapens hier niet, neem die wapens mee", zou de 66-jarige Marlon Brando tegen de politie hebben gezegd. Christian is de zoon van de 66-jarige acteur en diens eerste vrouw, Anna Kashfi. Cheyenne is de dochter van Brando en de Tahitiaanse actrice Tarita Teriipia. que had gewild, dan had Joop me niet aan mijn haren meege sleept. Ik ben gewoon solidair met Joop van den Ende geweest. Ik heb niet voor Veronique geko zen en ook niet tegen de TROS." Niet gelukkig Het gerucht gaat datje niet zo heel erg gelukkig bent bij Vero nique. Je zou de TROS missen... André van Duin: "Tja, wat moet ik ervan zeggen. Veronique is een hele jonge omroep. Er moet nog veel groeien. Ik heb niet zoveel contact met de men sen die er werken. Bij de TROS kende ik iedereen. De sfeer was er altijd goed en gezellig. Dat mis ik zeker. Ik vind het ook heel erg jammer dat ik in juni moet stop pen met mijn radio-programma voor de TROS. Dan ben ik er dus echt helemaal weg en dat betreur ik. Ik had dat radio-programma graag willen blijven doen. Dat zelfde geldt overigens voor Ron Brandsteder. Maar dat mogen we niet. De TROS beschouwt ons als Veronique-mensen en dan mag je niet meer voor de TROS werken. Ik snap dat niet zo, want nu gaat diezelfde TROS wel in een paar delen mijn jubileum-re vue uitzenden. Dat noem ik geen consequent beleid." Zou je terug willen naar de TROS-tv als dat tot de mogelijk heden behoort? Van Duin: "Ik weet het niet. Zoals ik al zei moet Veronique ook een kans krijgen. Mijn ge voelens zijn tweeledig. Eigenlijk ben ik van mening dat de omroe pen gewoon veel meer moeten samenwerken. Het is toch van de gekke dat ze nog steeds denken in Hilversum dat er een 'slag om de kijker gewonnen' moet wor den. Er valt niets te winnen. Ie dereen snoept van iedereen wat af. Er zijn geen winnaars of ver liezers. Ja, de kijker misschien. Die moet vanavond kiezen tus sen mij en Hennie Huisman. Als je geen video-recorder hebt, mis je in ieder geval een leuke show. Publieke omroepen en Veroni que realiseren zich volgens mij te weinig dat er in dit spel niets te winnen is. Ze leveren gewoon al lemaal wat kijkers in omdat er meer keuze is gekomen. Meer kijkers zullen er nooit komen. Daarom is samenwerking en planning van grote shows vol gens mij gewenst. Tenslotte maakt toch iedere omroep pro gramma's om de kijker te infor meren en te amuseren. Ze stre ven allemaal hetzelfde doel na. Dat moet je elkaar niet bevech ten, daar wordt niemand beter LEIDERDORP - "Ik maak in vergelijking tot de andere kandidaten van het programma Showmasters wel een goede kans. Ik heb nog niet alle andere kandida ten nog niet gezien, maar ik geloof niet dat ik zal afgaan", zo vertelde Philip Paar een dag voordat zijn optreden als showmaster werd opge nomen. De 29-jarige Paar uit Leider dorp stond onlangs nog voor de spiegel het spelletje Su- perflip voor het tv-programma Showmasters te oefenen. Nu wacht hij op de uitzending, die morgenavond plaatsvindt. Hij weet de uitslag al maar mag dat niet bekend maken. In het dagelijks leven is Paar jurist en daarnaast zingt hij in een quintet. Zelf omschrijft de showmaster zijn muziekstijl als 'in de trant van Frank Sina tra en Tony Bennett'. Ook speelt hij piano op gelegenhe den en partijen. Paar: "Ik kreeg op mijn vijfde jaar al pia noles en heb dat tot ongeveer mijn 24-ste jaar gehad. Muziek is bijna mijn tweede natuur ge worden". In het programma Show master zal Paar dan ook zijn zangkunsten vertonen en een medley van de Amerikaanse componist Irving Berlin ten gehore brengen. "Ook dat lijkt wat op Frank Sinatra, maar ik wil hem zeker niet imiteren. Het lijkt me vreselijk om de tweede Sinatra te worden ge noemd, ik ben liever mezelf'. De spelletjes die hij tijdens de show moet uitvoeren vindt hij 'allemaal even eng'. "Je weet niet wat er gaat gebeuren. Helemaal niet bij Superflip. waarbij je niet weet wie je als medespeler aan de telefoonlijn krijgt. Het computerspel heb ik bijna niet voorbereid. Het is een doe-spel voor de twee gas ten. Ik hou een inleidend praatje, en moet de kandidaten en zaal enthousiast maken. Ook moet ik goed bijhouden hoeveel geld er is gewonnen". Volgens Paar is een goede showmaster iemand die rust uitstraalt en niet druk over het podium heen huppelt. "Hij moet niet zelf de centrale fi guur willen zijn en een rust uit stralen en zelfverzekerd zijn, zonder arrogant te zijn. Ook moet de persoon de showwe reld met humor relativeren". Als voorbeeld van zo'n showmaster noemt hij Ron Brandsteder. "Die vind ik de leukste en vakkundigste op de Nederlandse televisie. Hij weet er altijd humor in te bren gen, wat ik heel belangrijk vind". Verder noemt Paar de Amerikaanse Johnny Carson en de Britse Terry Wogan, die beiden een talkshow leiden. Paar denkt dat hij altijd heel rustig overkomt op het podi um en dat dat zijn sterkste punt is. "Als ik mijn mond open doe, terwijl ik bloedner veus ben 'van binnen als het ware in brand sta', dan zegt ie dereen na afloop 'wat is die jongen rustig zeg'. Het is vreemd, praai*alleen goede be kenden zien dat ik dan met mijn kop tegen het plafond zit". (Morgen, Veronique, 19.55) i Showmasters: Goede showmaster moet niet zelf Hier is ie dan, voor de liefheb bers: de 'naaihoed'. Ontworpen door Graham Smith en deze week getoond op een zomer- show van het Lóndense waren huis Harrod's. Het curieuze hoofddeksel, gemaakt van gou den lurex en gedecoreerd met echt naaigerei, kost 300 pond Sterling. (foto AP) EG onbekend Slechts 47 procent van de Ameri kaanse volwassenen is op de hoogte van het bestaan van de Europese Gemeenschap. Dat blijkt uit een onderzoek dat het bureau Gallup uitvoerde in op dracht van de Europese Commis- Drie jaar geleden deed Gallup een soortgelijk onderzoek. Toen had slechts 29 procent van de Amerikanen wel eens wat ge hoord of gelezen over de EG. Van de mensen die op de hoog te zijn van de ontwikkelingèn bin nen de EG denkt 50 procent dat het instellen van de gemeen schappelijke markt, die er in 1992 moet komen, een goede zaak zal zijn voor de Amerikaanse consu ment. 18 procent van hen is ech ter tegen de Europese eenwor ding. Van de Amerikanen die wel eens van de EG gehoord hebben vindt 82 procent dat de Verenigde Staten een speciale band met de EG moeten onderhouden. Floating Vorig jaar probeerden ze het eens met een klein festival in de sfeer van het variété. Tot hun grote ver bazing ontdekten Jaqueline van Benthem en Marion Onneking dat in die vier dagen rond Pink steren het mini-festival zo'n vijf duizend bezoekers trok. Dus is het nu tussen Hemelvaartsdag en tweede Pinksterdag weer feest in 'Floating Amsterdam'. 'Floating Amsterdam' speelt zich af op een aantal dekschuiten in de Amstel, tegenover het Mu ziektheater en het Stadhuis. Het publiek kan plaatsnemen' op een van de vele omringende terrassen en het programma gratis de revue laten passeren. Een ronde, futu ristische tent op een van de dek schuiten herbergt dagelijks com plete voorstellingen. Het programma dit jaar bevat veel eigentijdse opera en muziek. Ruim twintig muziek- en theater groepen verlenen hun'medewer- king aan 'Floating Amsterdam'. Het festival opent de 24ste mei met 'Mezzo, mezzo, mezzo'. Car men, Aïda en Poppea komen daarbij in een muzikaal debat te genover elkaar te staan. Drie ope razangeressen bezingen de liefde vanaf een balkon van de Stopera, vanaf het water en vanaf een bal kon aan de overzijde van de Am- stel. WS5VS OEKFE&EN

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 26