Spelen met de band zal minder worden' Meer kunst- dan voetballiefhebbers Directeur Dulfer zoekt in Paradiso de luwte van het collectief Introdans geeft ziel aan duivel Is schilderijenmarkt over hoogtepunt heen? KIJKUIT Exposities Theaters I VRIJDAG 18 MEI! Door onze correspondent Fred van Essen 'AMSTERDAM Wordt Hans Dulfer het boegbeeld van een nieuw Paradiso, die de bezem haalt door de burelen en de programmering? "Nee, absoluut niet", zegt hij. "Dulfer wordt alleen maar de directeur die achter de gordijnen blijft. Het moet geen Duifershow worden". Zijn benoeming baarde opzien en betekende een breuk met het beleid van anonieme beheerders dat Paradiso ja renlang heeft gevolgd. Dulfer is praktijkman, en niet de minst bekende. Hij lacht: "Ach, ze hebben net Jan van Vlij men benoemd tot directeur van het Holland Festival. Mis schien is het een nieuwe trend". Saxofonist Hans Dulfer: 'Tja, het t directeur op het podium te kli Orgelconcert in Hooglandse Kerk j LEIDEN - Organist Joop Brons organiseert voor de negende achtereen- volgende keer een concertserie in de Hooglandse kerk. Deze orgelconcer- ten, inmiddels bekend onder de naam Muziek in de Pancras, kunnen elke zaterdagmiddag om 13.30 uur worden beluisterd. De optredens hebben f het karakter van wandelconcerten. Het historische De Swart/Van Hagerbeer orgel (1565/1637) zal ook nu J weer worden bespeeld door jonge, begaafde organisten. Morgen geeft Theo Visser, afgestudeerd aan het Utrechts Conservatorium en organist van de Janskerk in Utrecht, het eerste concert. Aan terughoudendheid en publici- teitsangst heeft hij zijn bekendheid niet te danken. Maar nu Hans Dul fer directeur is geworden van Para diso, gooit hij het over een andere boeg'. Het 49-jarige lastige kind van de jazz-scene wordt "het organise rende élement" in het "hard wer kende, anonieme" collectief, zegt hij. Het klinkt te braaf voor woor den; een spraakmakende figuur als Dulfer aan het roer, dat moet wel le ven in de tent geven. Dulfer: "Ik word nu gewoon directeur, de man die anderen stimuleert tot creativi teit maar vooral kijkt of het bijvoor beeld financieel haalbaar is. Een di recteur heeft een dienende functie en als ze het bij Paradiso liever stil houden, anoniem, dan pas ik me aan. Ik ben er niet op uit mijn stem pel, op Paradiso te drukken". Gênant Hij is ongekend terughoudend, is misschien bang om op tenen te gaan staan. Een afspraak maken kostte moeite. "Moet dat nou?", klonk het door de telefoon, uiteindelijk zit hij toch op de afgesproken plek, een ca fé vlak bij de Dam. Publiciteit, nee, liever niet, maar vooruit dan. "Oke, mijn benoeming is een beetje iar straks zet ik er echt punt achter. Nu roep ik nog wat, Het was dit keer de beurt aan Ar thur van Schendel, directeur van het - in 1981 opgerichte - Amster dams Uit Bureau (AUB). Door de lage opkomst was er geen sprake meer van een lezing en Van Schendel richtte zich tot het pu bliek als tot deelnemers aan een cursus. "Schrijft u maar op: waar besteedt de gemiddelde Neder lander zijn vrije tijd aan? Aan sportwedstrijden, bezoek aan dis cotheken, aan theatervoorstellin gen of aan museabezoek?". De uitkomst viel mee: uit een onder zoek uit 1985 blijkt dat 70% van de Nederlanders nooit een sport wedstrijd bezoekt, 77% nooit meer naar de discotheek gaat, 61 nooit naar het theater en 46% nooit naar een museum of galerie. Aan de hand van deze en vele andere cijfers uit publieks- en me dia-onderzoeken probeerde Van Schendel de relatie tussen media en kunsten te verduidelijken. De kunsten zijn afhankelijk van de media, zowel voor hun publiëks- werving als voor de informatie verspreiding en de beoordeling. De media echter zijn ook afhan kelijk van de kunsten: waar an ders halen zij hun onderwerpen vandaan, vullen zij de zendtijd en binden zij doelgroepen aan zich. Journalisten klagen altijd over het te grote aanbod van kunst. De kunstbeoefenaars en -organisato-- ren zijn weer van mening dat er te weinig over hun kunsten wordt geschreven. Genoeg relaties te vinden. Op de vraag of iedereen tot kunstminnaar te bekeren is, had Van Schendel geen passend ant woord. Wel was hij er van over tuigd dat je mensen moet leren met kunst te kunnen omgaan. Zo organiseert zijn Uitbureau op dit moment, samen met de gemeente Amsterdam middagen voor scho lieren, waarop zij een bezoek af- een klein én een groot theater. Daar leren zij hoe je een kaartje moet kopen, je jas in de gardero be kunt afgeven, hoe je plaats in de zaal te vinden en misschien ook hoe je kunt genieten van kunst. Het Leids bureau van OKW moet nog leren hoe zij haar leden en andere belangstellenden naar haar lezing trekt, wellicht met be hulp van de media. Aan het aan geboden programma ligt het in elk geval niet. NICOLE ROEPERS "Wat ik leuk vind aan Paradiso is dat ik de mensen die er werken wel ken, maar niet wist wat ze er precies deden. Zo wil ik het ook. Ik wil daar kunnen rondlopen zonder dat ie dereen denkt daar loopt de direc teur". En zijn optredens met de band elke maand in Paradiso? "Tja, het is natuurlijk wel een beetje gê nant om als directeur op het podi um te klimmen. Maar misschien ha len we m'n naam gewoon weg uit het programma. Blijft alles zoals het is, maar pak ik af en toe die saxo foon, onopvallend, terloops". Spe len met de band zal veel minder worden, denkt hij. "Deze baan laat ik echt prevaleren. Ik ga dingen op zij zetten, minder optreden, mis schien hou ik helemaal op. Daar mis ik niet zoveel aan. Ik ben toch altijd al meer organisator geweest dan muzikant. Ik heb de muziek eigen lijk alleen maar gebruikt om dingen te kunnen organiseren". Negenenveertig jaar is hij, en ou der dan de vorige directeur Huib Schreurs die had gezegd plaats te willen maken voor een jongere. Wie Dulfer tegenkomt, weet dat hij niet moet zeuren over z'n leeftijd. De saxofonist, schrijver, radio-presen tator, concertorganisator en voor malig autoverkoper straalt de kracht en ambitie uit van een krasse dertiger. Dulfer: "Ja, die leeftijd...Ik weet niet wat het is, maar de meeste mensen slapen in, worden cynisch. Ik blijf gewoon onbekommerd en thousiast rondkijken". Zesentwintig jaar lang combi neerde hij optredens in het clubcir cuit met een goede baan bij een autodealer. Drie, vier uur het bed in Schreef er ook nog. fameuze co lumns over de binnenkant van het muzikantenleventussendoor. Was gewaardeerd gastredacteur van het studentikoos-elitaire blad Propria Cures en organiseerde concerten. "Ze vragen me wel vaker hoe ik het allemaal bij elkaar deed. Mensen van mijn eigen leeftijd die zeggen: hoe hou je het het vol. Ik weet niet wat ik moet zeggen. Spelen, organi seren, die baan, ik wil het gewoon allemaal niet missen. Er zitten maar 24 uur in een dag, dus het enige waar de rek in zit, is de slaap. Ik denk dat als je maar genoeg zin hebt in de dingen die je doet, je ook met een uur slaap afkunt". Ambitie "Het is niet zo bijzonder als het lijkt. Met mijn ervaring doe ik gewoon de dingen veel sneller, efficiënter. Als ik in Maastricht moet spelen, weet ik op de minuut af hoe laat ik uit Amsterdam weg moet, met de files ingecalculeerd. Ik verlies geen tijd. Als ik moet onderhandelen ben ik in een uurtje klaar waar iemand an ders misschien drie dagen werk over heeft. Zo gaat dat. Ik heb de er varing van een tachtigjarige, met de geest van een twintigjarige". In Paradiso komt hij al sinds de oprichting in '68. Heeft er altijd veel gespeeld, maakte faam met de orga nisatie van jazzconcerten. Alleen eind jaren zeventig zagen ze hem er vijf jaar niet. Dulfer: "De belasting kwam achteraf met de rekening van niet afgedragen premies. Toen zei den de jongens van Paradiso: daar voor moet u niet bij ons zijn, ga maar naar meneer Dulfer. Vind je het gek dat ik daar een paar jaar niet geweest ben". Vorig jaar gaf hij zijn vaste baan eraan. "Dat met die auto's, dat ging gewoon niet meer. Ik had het finan cieel wel kunnen uitzingen van mijn optredens en zo, dat was het punt helemaal niet. Maar toen ik de advertentie in de krant las, heb ik gewoon geschreven. Ik ambieerde die baan, ik heb echt altijd graag di recteur van Paradiso willen zijn". Van kritiek op de programmering wil hij absoluut niets weten. „Die combinatie van optredens, discus sies, de Wijze Geit en zo, de tattoo convention, ik vind dat nou een maal het karakter van Paradiso. Zo hoort het in een multifunctioneel centrum. Er lopen goede program meurs rond... Ik ga aan die opzet niets veranderen. Goed, als er muzi kaal iets nieuws gaat gebeuren, zul len er dingen moeten wijken, maar dat is nu nog niet te overzien. Ik wil alleen wel voorkomen dat we de zelfde kant opgaan als de tv. Alleen maar terugblikken, van die geeste loze opsommingen van wat geweest is. Ik ben er bang voor dat dat over het geheel gaat toeslaan. Dat mag in Paradiso niet gebeuren. Voor de rest: we hebben 400.000 bezoekers per jaar. Waarom zou je een succes formule veranderen?" "Ik hou van het snijpunt van ver schillende stijlen, het liefst vernieu wend. Ik heb ook altijd gedaan wat op me afkomt en dat doe ik met de ze functie ook. De mensen zeiden vorig jaar tegen me: als je ophoudt met je baan, val je in een diep gat. Maar ik heb niks gemerkt, ik heb denk ik geen aanleg om in gaten te vallen. Dat heeft gewoon met je mind te maken". En de public-rela tions vdor Paradiso? Mmm, mis schien dat we het lettertype van de programma's ietsje groter maken, ik heb wel moeite om die lettertjes te lezen". Introdans met 'Manke'. Regie/choreografie: Ton Wiggers. Muziek/tekst: Richard van der Hart. Zang: Mariëlle Vester. Gezien op 17 mei in de schouwburg. LEIDEN - Wie tegenwoordig rijk wil worden gaat het zakenle ven in, rommelt wat met belastin gen of opent een nul zes lijn bab belboxen. In de middeleeuwen waren de middelen daartoe nogal beperkt, maar een aantal slimme rikken werd rijk en geleerd door hun ziel aan de duivel te verko pen. Een tijdje lang leefden ze er op los tot de duivel hen begon te vervelen en het geweten begon te knagen. Eenmaal weer op het rechte pad, vergaf God hen uit eindelijk hun zonden. Faust en Mariken van Nieumeghen zijn van de zielsver- kopers wel de bekendste voor beelden. Nederlands oudste mirakelspel (1500) was voor cho reograaf Ton Wiggers van het Arnhemse Introdans, uitgangs punt in de voorstelling 'Marike'. Introdans mikt altijd op kwalita tief amusement voor een groot publiek. In het verleden bleek de ze brede aanpak nogal eens con sequenties te hebben voor de ar tistieke kwaliteit en het moet he laas gezegd, ook 'Marike' ont komt niet aan een vette onvol doende. Nou had Ton Wiggers het zich zelf niet bepaald gemakkelijk ge maakt. 'Marike' moest totaalthea ter worden waarin gedanst, ge zongen, geacteerd en gemusi ceerd werd. Het gebeurt ook alle maal maar dansers die zingen en met teksten spelen: het blijft vals en amateuristisch overgeacteerd. Mariken zelf werd vertolkt door de zangeres Mariëlle Vester die prachtig kan zingen maar er tus sen de dansers wat verloren rond loopt. Gevolg van deze ongekwa lificeerdheid is een niveau lagere schoolmusical waarvoor alle ou ders zich o zo enig uit de naad ge werkt hebben voor kostuums en decor. De zwakste kant van het geheel vormt echter de dramaturgie. On danks alle zangteksten wil Mari ken maar geen identificeerbaar mens van vlees en bloed worden. De duivel is best een lollig ventje en geen twintigste eeuwer die in hem het kwaad vertegenwoor digd ziet. De knipoog die Wiggers naar de moraal van de kerkverte- genwoordigers geeft, valt dan ook helemaal niet op zijn plaats. Bo vendien, wie het verhaal niet kent zal de scènes door alle vaagheid nauwelijks kunnen volgen. De as sociatieve beelden en vormoplos- singen van Introdans werken de slaapverwekkendheid alleen maar in de hand. De dans raakt grotendeels ondergesneeuwd door de bewerkelijke mise-en- scène, dus daar valt weinig van te genieten. 'Marike' zou een leuke school voorstelling zijn ter illustratie van de literatuurlessen. Het ziet er goed verzorgd uit, de rookmachi ne wordt weer eens van stal ge haald en het houten klimrek als decor is ook niet slecht. Maar waar inhoud plaats maakt voor vormeloosheid, valt niet veel meer te redden. INGRID VAN FRANKENHUYZEN WASHINGTON (GPD) - Het schil derij van Renoir, 'Au Moulin de la Galette' is gisteravond in New York voor 'slechts' 78,1 miljoen dollar (bijna 145 miljoen gulden) geveild. Daarmee werd net niet het record van 82,5 miljoen (ruim 150 miljoen gulden) gebroken dat Van Gogh's dr Gachet dinsdag vestigde. Het schilderij van Renoir was door het veilingshuis Sotheby getaxeerd op 40 tot 50 miljoen dollar, evenals het portret van Van Gogh, dat door de concurrent Christie geveild werd. Dat het schilderij van Renoir min der opbracht dan Van Gogh komt waarschijnlijk omdat er meer schil derijen van Renoir op de markt zijn dan van Van Gogh. Ondanks de re- cordprijzen die deze week voor Van Gogh en Renoir zijn betaald gelo ven kunstkenners dat de schilderij enmarkt over zijn hoogtepunt heen is, en dat de er nu minder exorbitan te prijzen worden betaald dan enke le jaren geleden. Van Gogh en Renoir vestigen weliswaar records, maar veel ande re, iets minder beroemde schilderij en die dinsdag en gisteren samen met Renoir en Van Gogh zijn ge veild, bleven onder de getaxeerde prijs. Sommige werden zelfs hele maal niet verkocht. Wie de Renoir heeft gekocht is niet bekend: de koper wenste ano niem te blijven. De kans is echter heel groot dat het schilderij, evenals Van Goghs dr. Gachet naar Japan gaat. Van Gogh en Renoir zijn heel populair onder Japanse kunstverza melaars en investeerders. Vijf van de elf duurste schilderijen zijn de laatste jaren op veilingen door Ja panners gekocht. Voor Japanse verzamelaars is het vaak een erezaak een kostbaar schilderij te kopen als de concur rent er al een heeft. Maar als er geen 'wereldrecord' op het spel staat neemt kennelijk de bereidheid om astronomische prijzen te betalen iets af. Dat is mogelijk ook een ge volg van de récente val van de beurs in Japan en de koersdaling van de yen. Het betekent dat er wat minder geld voorhanden is. Veel kunstkenners schudden hun hoofd bij de commercialisering van de kunst, die niet alleen geldt voor oudere meesterwerken, maar ook voor hedendaagse kunst. Voor mo derne schilders is public relations en reputatie vaak minstens zo be langrijk als prestatie. Als schilders weten dat elke penceelstreek goud waard is heeft dat een negatief ef fect op de creativiteit van de kunste naar, zo vrezen kunstkritici. Bladmuziek in trek LONDEN (AP) De originele blad muziek van het eerste deel van de Sonate voor cello en piano in A ma jeur van Beethoven heeft gisteren op een veiling bij Sotheby's in Lon den het recordbedrag van ruim 1,6 miljoen gulden opgebracht. Het hoogste bedrag dat een werk van Beethoven tot nu toe had opge bracht was ongeveer 325.000 gul den. Dat werd in 1988 betaald voor de originele bladmuziek van de Ne gende Symphonie. Leiden Koninklijk Penningkabinet - Rapenburg 28, dubbelexpositie: HoltzheyS Zoon, een 18e eeuwse penningfabriek, t/m 10/6 en 'Geld van het Koninkrijk', Nederlands geld van 1814-1990, t/m jan '91; di. za. 10-17 uur, zon-en feestd. 12-17 uur. Rijksmuseum van Volkenkunde - Steen fototentoonstelling: 'India, Benares', van Marijke Bres- ser en 'Senegal, houtjes van God', van Steef Meyknecht, t/m 4/6; di t/m za 10-17 Rijksmuseum van Geologie en Mineralogie - Hooglandse Kerkgracht 27, Milieu-ten- loonstelling EEG, toT eind sept; ma t/m vr 10-17 D 14-17 u Stedelijk Museum De Lakenhal - Oude Sin gel 28-32, 'Planten in beeld. Tekenaars en geleerden in de Hortus Botanicus 1700- 1800' en 'Floris Verster en zijn kunstenaars vrienden', t/m 24/6; di t/m za 10-17 uur. zo 13-17 uur. Pijpenkabinet - Oude Vest 159a, 'Vorstelijke Pijpen', vier eeuwen Oranjevorsten op pij pen verbeeld, t/m 6/5; 'Tabak: Amerika-Ne- derland', de introduktie van de tabaksplant in Nederland, t/m 1/7; zo 13-17 uur. 't Huys Benee - Nieuwe Rijn 3, pern tentoonstelling van werk Leny Nbyen, vr 14- Het Achterhuis - Nieuwe Rijn 38, permanen te expositie; Vijf eeuwen m< dit/mza. 10-16 uur. Signaal, Studio voor Vormgeving - Groenesteeg 10, ontwerpers en vormge vers tonen diverse ontwerpen, tevens pre sentatiemappen, do. 12-21 uur, vr. 12-18 uur, za. 12-17 uur. Sociëteit Quintus - Korte Mare 34, tentoon stelling van leden van Quintus in de vorm van schilderij, druk, foto, tekening of beeld. Atelier Jeanmarie Mersman - Oude Rijn 89, Frank Borst, Robin Akkerman en Jean Ma rie Mersmans, verschillende technieken, el ke eerste zondag van de maand open. LAK-Galerie - Cleveringaplaats 1, Mark van Overbeeke: 'Tools Toys', werk uit de hui selijke omgeving, t/m 25/5, ma t/m vr 10.-22 Onderzoekcentrum Sturing en Samenle ving - Maresingel 3, Dimitros Xanthopoulos: tekeningen, schilderijen en keramisch werk, t/m 12/7; geopend tijdens kantooruren. Galerie Amber - Hooglandsekerkgracht 8, 'Goden en Natuur in Inkt', Oude Japanse schilderingen in Leiden, t/m 21/5; wo t/m zo Reitsema, t/m 11/6. Coup d'Art - Nieuwe Rijn 27, 'Beestachtig', werk van Miriam van Benthem, Marie Loui se Dekkers, Ariën de Groot, Shunyam Gross, Ria Koot en Jacqueline Roy, t/m Galerie Bleijenberg - Breestraat 113, 'Ta- veta Market', olieverfschilderijen van Willem van Schijndel, t/m 2/6; di t/m za 9-18 uur, do tot 21 uur. Antiquariaat Paddenburg - Diefsteeg 14, fo to's van Ton Broekhuis, t/m 27/5, di t/m vr 13-18 uur, do 19-21 uur, za 12-17 uur. La Patisserie Frangaise - Nieuwe Rijn 13, Jeanne Wesselius: aquarel, gouache en se- pia-inkt, t/m 31/5. Galerie Liga Nieuwe Beelden - Pres. Steijn- straat 14, 'Kunst met twee grote K's, Ker sten en Van Kruiningen op reünie, 45 jaar na Galerie De Kleine Klup - Nieuwe Rijn 1werk van Jan Willem Kaldènbach en Eric de Vries, met series Polaroidfoto's, t/m 1/6, ma t/m za' van 10-22 uur, zo van 12 tot 22 uur. Galerie Propitia - Levendaal 119, werk van de Deense kunstenaar Per Arnoldi, t/m 15/6, do 13-17 en 19-21 uur, vr, za, zo 13-18 Kunst-stichting AZL - Gebouw 1Rijnsbur- gerweg 10, werken op doek van Willy van Sompel, van 23/5 t/m 23/6; dag. 10-17 uur, Katwijk Katwijks Museum - Voorstraat 46, 'Wind kracht', aquarelleri van maritiem kunstenaar Arne Zuidhoek, t/m 23/6; di t/m za 10-12 en Leiderdorp Verpleeghuis 'Leythenrode' - Hoogmadese- weg 55, Leny de Bruyn: verschillende te ken/schildertechnieken, van 18/5 t/m 27/6; dag 10-20 uur. Openbare Bibliotheek - Cor Gordijnsingel 3, fototentoonstelling: Turkije in kleur', van Chris van Son, t/m 30/5; geopend tijdens openingsuren. Gemeentehuis - Statendaalder, Viktor Vilu- sic: grafiek en Coor Muller: aquarellen, t/m 21/6; ma t/m vr van 8-17 uur. Lisse Museum voor de Bollenstreek - Heereweg 219, permanente tentoonstelling, elke eer ste zondag van de maand rondleiding om 14 en om 15.30 uur. Noorden Hotel-Restaurent 'De Watergeus' - Simon van Capelweg 10, wandkleden Anneke v.d. Molen, aquarellen van Coby Hensen en et sen van Jan Groenewegen, t/m 4/6; dag. vanaf 10.00'uur. Noordwijk Kunst en Antiek Galerie 'Drieluik' - Voor straat 57, bloem-aquarellen van Marijke Bunnink, t/m eind mei; dag. van 10-17.30 Noordwijkerhout Leeuwenhorst Congrescenter - Langelaan 3, werk van groot aantal kunstenaars, o.a. Edward Moughtin - Rijnsburg Genootschap Oud Warmond Galerie De Pomp - Dorpsstraat, aquarellen van Lidy van der Kuip en Ans Schutte-Veer- Wassenaar Cultureel Centrum De Warenar - Kerkstraat 75, stillevens van Elène de Boevère-de Haan, t/m 17/6; ma t'm vr van 9.00 tot 16.00 Raadhuis 'de Paauw' - Raadhuislaan 22, werk van schilder en tekenaar Sierk Schrö- der, t/m 27/5, di t/m vr 10-16 uur, za en zo 13-17 uur. Optreden van The Jack of Hearts zaterdagavond in het L VC. Concerten Klassiek In de Messiaskerk in Wassenaar treedt mor gen het mannenkoor 'Chor Meski Echo' uit Poznan op. Uitgevoerd worden werken van Gorczycki, Gounod, Hëndel, Cherubini, An- driessen, Franck, Lotti.en Maklakiewicz. Aanvang 20.00 uur, Zijllaan, Hofcampweg. In het Groene kerkje in Oegstgeest is van avond een orgel- clavecimbel door leerlin gen van Anneke en Rijk Jansen. Aanvang 20.00 uur, Haarlemmerstraatweg 3. Het vrouwenkoor Leicanta en het klein ge mengd koor Vocalei geven morgenmiddag een voorjaarsconcert in centrum 'De Re genboog' in Leiden. De instrumentale inter mezzi worden verzorgd door Annegien Schrier (viool), Lies Schrier (cello) en Nien- ke Bouma (piano). Aanvang 15.30 uur, Wa termolen 1Leiden. Pianist Rudolf Perdeck begeleidt morgen in de K&O-kapelzaal de bariton Bouwe Dijk stra en de jongenssopraan Peter Dijkstra. Op het gevarieerde programma van dit trio staan composities van Durant, Hëndel, Schubert, Fauré en Bilaut. Aanvang 20.15 uur, Oude Vest 45, leiden. Pianiste Marlies Molenaar voert samen met violiste Manuela Hoogenboom dinsdag avond de sonate voor viool en piano opus Pop Six Pack uitgenodigd. Naast bekende stan dards worden eigen composities van de groepsleden ten gehore gebracht. Hoofd moot Is jazz, maar de bezetting staat ook rit misch ensemblespel of groepsimprovisaties toe, zodat een concert van Six Pack vrolijk en relativerend is. Bezetting: Jos Valster, Klaas Hekman, Patrick Votrian, Coen Aal- berts, Franklin Ardin en Marcel Cuypers. In het voorprogramma: Hot House Leerorkest o.l.v. Rolf Delfos. Aanvang: 21.00 uur, Aal markt 21Leiden. den. De Zandvoortse bariton Jan Peter Ver- steege en pianist Maarten Schenk brengen zondagmiddag een gevarieerd programma (een dwarsdoorsnede door de wereld van het geestelijke en wereldlijke lied) in het voormalige Agathaklooster aan de Heere weg. Aanvang 15.00 uur, Lisse. Het City of Oxfor Choir geeft zondagmiddag samen met het Kamerorkest Madrigalesco een concert in de Lokhorstkerk. Onder lei ding van Carlyn Broek worden a capella werken van de Engelse componist Gustav Holst en Herbert Howells ten gehore ge bracht. Verder staan ook de 4 motetten van Duruflé op het programma. Dirigent Henk Briër zal tot slot het orkest dirigeren in een Sinfonia van Bach. Aanvang 14.30 uur, Pie terskerkstraat, Leiden. ?t zoldercafé van het LVC geeft de Arn hemse band The Harries vanavond een op treden. Aanvang 23.30 uur, Breestraat 66, Leiden. Morgenavond staat de band The Jack of Hearts in het LVC. Deze groep behoort tot een van de meest veelbelovende bands van Nederland. Aanvang 23.00 uur, Breestraat 66, Leiden. Jazz Jazzzpodium Hot House heeft zaterdag avond in de Waag de Rotterdamse groep Leiden Leidse Schouwburg vr 18, 20.15 uur; optreden van de vocale popgroep 'Montezuma's Revenge 'II'. za 19, 20.15 uur; Tergend langzaam wak ker worden', met Adelheid Roosen. di 22, 20.15 uur; nieuwe balletten van de Rotterdamse Dansgroep II. wo 23, 20.15 uur; Waardenberg De Jong: 'Jool Hul'. LAK-theater vr 18, za 19,20.30 uur; 'De Vliegenier', door Carrousel. Micro-theater vr 18, za 19, do 24, 20.30 uur; 'Zomerzot heid', naar Cissy van Marxveldt, door Thea tergroep Imperium. Den Haag AT&T Danstheater do 24, 20.15 uur; Holland Festival: Het Ne derlands Dans Theater: 'Soldatenmis', van Jiri Kylian; nieuwe balletten van Kylian en Duato. Circustheater zo 20, 14.30 uur; Jubileumconcert door Zuid-Hollands Operakoor. mmv Randstede lijk Begeleidingsorkest en solisten olv Geor ge Overmeire, werk van Verdi. Diligentia vr 18, 20.15 uur; Jan Vos en Etna Vesuvia, 'Tataboulou', van Wim T. Schippers, zo 20,20.15 uur; Barokconcert door Musica Transalpina: werken van Blow, Finger, Pur- cell, de Fesch, Scarlatti en Lotti. Dr. Anton Philipszaal vr 18, za 19, 20.15 uur; Het Residentie Or kest olv Hans Vonk, mmv Christian Zachari- as (piano), werken van Mozart en Sibelius. Koninklijke Schouwburg vr 18. za 19, zo 20,20.15 uur; Het Nationale Toneel: 'Macbeth', van Shakespeare. Amsterdam Carré dag. (beh.zo/ma), 20.15 uur; Herman van Veen, mmv Erik van der Wurff (piano, syn thesizer), Nard Reijnders (saxofoon, accor deon, klarinet) en Cees van der Laarse (snaarinstrumenten). Concertgebouw za 19, 20.15 uur; concert K.C.O.V, Amster dam en Amsterdams Promenade Orkest olv Martin Kamminga, mmv solisten, werk van Orkest van Vlaanderen olv Günter Neuhold, mmv Jard van Nes (mezzo-sopraan) en Ri chard Salter (bariton), werk van Mahler, wo 23, 20.15 uur; pianoconcert Murray Pe- rahla, werken van Franck, Schumann, Cho pin en Liszt. C.C. Amstelveen vr 18. 20.15 uur; RO-Theater; 'Macbeth', van Shakespeare, met Nelly Frijda, Carol van Herwijnen, Trudy Labij e.a. ma 21, di 22, wo 23. 20.15 uur; Hoofdstad Operette: 'Eine Nacht in Venedig'. van Strauss, met Anita Heins, Tom Hofman, Jacco van Renesse e.a. Muziektheater vr 18, ma 21, do 24, 20.00 uur; De Neder landse Opera; 'Salomé', van Strauss, mmv Nederlands Philharmonisch orkest olv Hart- mut Haenchen. Nieuwe de la Martheater vr 18, za 19, zo 20,20.15 uur; Purper: 'Pur per Pastiche'. di 22. wo 23, do 24, 20.15 uur; 'Een nacht ijs', met Peter Faber en Olga Zuiderhoek. Stadsschouwburg vr 18,20.15 uur; De Lichtstad Operette: 'Het staat in de sterren'. zo 20, 20.15 uur; Opera Forum Jong: 'La Finta Giardinlera', van Mozart, olv Adam Gatehouse. ma 21, 20.15 uur; Opera Forum: 'L'Elise d'Amore', van Donizetti, olv Giacomo Zani. di 22, wo 23, 20.15 uur; Alexandra Radius, Alan Land, Fred Berlips: 'De Ballerina, een tijdsbeeld'. Rotterdam De Doelen vr 18, 20.15 uur, zo 20, 14.15 uur; Rotter dams Philharmonisch orkest olv Jeffrey Ta- te, mmv Mitsuko Uchida (piano), werken van Bartok en Bruckner, di 22. 20.15 uur; concert door 'Het Orkest van de 18e eeuw' olv Frans BrOggen, werk van o.a. Schubert. wo 23, 20.15 uur; 'Llsztomania'. concert door vier laureaten van het Liszt-concours. Luxor Theater vr 18, za 19,20.15 uur; Jules Deelder: 'Kie zen of Deelder'. Rotterdamse Schouwburg zo 20, 14.30 uur; familievoorstelling: 'Alice, Alice', naar Alice in Wonderland, door Het Zuidelijk Toneel. di 22. wo 23. do 24.20.15 uur; Het Nationale Toneel: 'Macbeth', van Shakespeare, met o.a. Peter Tuinman en Josée Ruiter.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 25