Brand helpt slopers een handje Oegstgeest huldigt hockeycoach voor het uitdragen van de gemeentekleuren iZoeterwoudse buren vragen ontruiming wegens rumoer GENDA Alternatieve straffen voor bendeleden Bouwplannen niet in gevaar bij Leiderdorps bedrijf Toldieiin Tuunelbak aan westkant Voorschotens NS-station krijgt vorm rPAGINA 16 VRIJDAG 18 MEI 1990 Burgemeester Sj.H. Scheenstra i raf. i Oegstgeest schenkt de succesvolle hockeycoach Roelant Oltmans een ka- OEGSTGEEST - "Het behalen van de wereldtitel is een uitgele zen kans om eens met u kennis te maken". Burgemeester Sj.H. Scheenstra van Oegstgeest sprak gistermiddag warme woorden in het raadhuis, waar het gemeente bestuur coach Roelant Oltmans (35) van het Nederlands vrouwen hockeyteam een receptie aan bood. "Dank dat u als Oegstgees- tenaar de kleuren van onze ge meente tot in Australië hebt uit gedragen". De onverwacht behaalde gou den medaille bij de wereldkam pioenschappen heeft de Oegst- geester bestuurders een beetje overvallen, vertelde Scheenstra de aanwezigen: "Begin deze week lazen we in de krant dat u Oegst- geestenaar bent, dus toen hebben we snel een programma gemaakt om u te huldigen". De burge meester bood Oltmar.s een karaf aan, waarin het logo van de ge meente Oegstgeest is gegraveerd. "Leuk voor een flesje wijn, 's avonds met uw vrouw", wist de eerste burger. Even werd de huldiging onder broken, want juist toen Scheen stra zijn speech was begonnen kwam sportwethouder J.P. van der Reijden binnenlopen. "Waar was U nou?", wilde de burge meester weten. "Ik zat precies te doen wat jullie willen dat ik doe - wethouder spelen", antwoordde Van der Reijden. Vervolgens con stateerde hij tevreden dat Scheenstra zijn speech onver stoorbaar voortzette voor enige tientallen belangstellenden. Verbaasd In zijn dankwoord toonde Olt mans zich een beetje verbaasd over alle waardering die hem ten deel viel: "Ik woon nog maar twee jaar in Oegstgeest en had zo veel aandacht hier niet verwacht". Ook voor hem was de wereldtitel als een verrassing gekomen: "We zijn een team in opbouw, maar die opbouw is sneller gegaan dan ik verwachtte. Daarom hoop ik hier over twee jaar weer te staan, maar dan met de gouden medaille na de olympische spelen". Oltmans begon zijn succesvolle carrière als trainer-coach in Oegstgeest, waar hij de mannen- ploeg van LMHC neger jaar gele den van de eerste klasse, via de overgangsklasse naar de hoofd klasse leidde. Daarna trainde hij hockeyclub Bloemendaal, waar mee hij drie landstitels en een Eu ropees kampioenschap behaalde. In dezelfde periode trainde hij ook de hockeysters van Amster dam, die eveneens Nederlands kampioen werden. Pas acht maanden geleden trad hij aan als bondscoach van de nationale vrouwenploeg. In het dagelijks leven is Oltmans leraar lichame lijke opvoeding aan het Leidse stedelijk gymnasium. LEIDERDORP - De slopersha mer is niet meer nodig voor de vernietiging van de showroom en het kantoor van het Leider- dorpse bedrijf Tokheim aan de Splinterlaan 152. Een brand verwoestte gistermorgen in een klap het gedeelte dat toch al moest wijken voor een nieuw kantoor voor het administratief personeel. De magazijnen lie pen slechts rook- en roetschade op. Een slopersbedrijf was anderhalve week 'geleden begonnen met de sloop van het kantoor en de show room. Nieuwbouw is nodig omdat het oude kantoor van Tokheim, een bedrijf dat benzinepompen en elek tronische apparatuur verkoopt, te klein is geworden. De uitslaande brand ontstond om tien uur op de plek waar slopers verwarmingsbui zen doorbrandden en brandbaar stro uit het dak was gevallen. De achterliggende magazijnen van het bedrijf zijn met een'dikke laag roet bedekt. Hierdoor zijn kost bare elektronische zelfbedienings systemen voor bezinestations ver ontreinigd. Het bedrijf heeft specia listen ingeschakeld om die syste men te ontdoen van roet. "Die fijne stofdeeltjes kunnen de sastreus zijn voor onze verfijnde ap paratuur", aldus directeur H.M. van Voorden. "Hier moest snel worden gehandeld". Hij denkt vier dagen nodig te hebben om orde op zaken te stellen. De 26 personeelsleden waren al voor de sloop uitgeweken naar aangrenzende magazijnen aan de Droststraat. Deze magazijnen lie pen roets.chade op en Van Voorden heeft de werknemers tot dinsdag vrijaf gegeven. Metingen Bij de brand in het 25 jaar oude INBRAAK - Terwijl de bewoners boven sliepen, hebben inbrekers vannacht een stereo-installatie en een video-recorder ontvreemd uit een woning aan de Oegstgeester Homeruslaan. De spullen vertegen woordigen een waarde van 5.500 gulden. Volgens de politie hebben de inbrekers een.raam aan de ach terzijde met grof geweld openge broken. Jden haag/zoeterwoude - pHet is vreselijk dat huurders el- ïkaar dit soort procedures aandoen", Imopperde de Haagse rechter J. Hol- ftrop gisteren. Hij behandelde een {kort geding van een gezin met een kvoning aan het Kouzijnpad in Zoe- jterwoude tegen een ander gezin aan [het Kouzijnpad en de verhuurder, de Woningbouwvereniging Willi- brord. Met hun jankende hond, orgel spel, harde muziek en het slaan met ramen en deuren zou een Zoeter- woudse gezin de omgeving dol ma ken. Regelmatig is de politie ge beld. Het zou allemaal niets uitha len. Daarom eiste het ene gezin, ge steund door een aantal buurtbewo ners, dat de woningbouwvereni ging de rumoermakers uit hun wo ning zet. Het omstreden gezin meldde dat de oplossing nabij is. Na bemidde ling door de woningbouwvereni ging heeft het gezin een premie- - koopwoning toegewezen gekre gen. In november zouden ze kun nen verhuizen. b. Lampe (l), werkzaam bij de technische dienst van het Leiderdorpse bedrijf Tokheim, kijkt met een werknemer van het slopersbedrijf toe hoe de ravage na de brand van gisteren wordt opgeruimd. (foto Ellen Martens) De rechter liet de buurtbewoners daarop weten dat zij er niet op hoe ven te rekenen dat het gezin de hui dige woning voor november zal moeten verlaten. Mogelijk bepaalt hij wel dat ze hun hond voorlopig uit logeren moeten sturen. De rechter doet spoedig uit spraak. pand was sprake van een enorme stank en een aanzienlijke rook- en roetontwikkeling. De directeur wijt dat aan de gedeeltelijke isolatie het dak met stro en noemt de keuze van dat materiaal 'een geluk bij een ongeluk': "Stro gaat bij brand welis waar enorm stinken, maar er komen geen giftige gassen bij vrij". Desondanks hebben verzeke ringsexperts gisteren direct metin gen verricht om te onderzoeken of de ronddwarrelende roetdeeltjes giftige stoffen bevatten. "We kon den ons geen onzekerheid permitte ren over het mogelijke gevaar van de roetneerslag", verklaart de direc teur. "Volgens de onderzoekers ont stond er echter geen gevaar voor de volksgezondheid". Volgens B. Lampe, werkzaam bij de technische dienst van het be drijf, was men even bang voor zwa veldampen die bij het verbranden van het plafond vrijkwamen: "Ge lukkig bleek de zaak mee te vallen". Volgens een gemeentewoordvoer ster verricht de brandweer in geval van twijfel ook metingen, maar za gen de spuitgasten daar in dit geval geen reden toe. Van Voorden denkt niet dat de schoonmaakwerkzaamheden ver traging zullen opleveren bij de nieuwbouw: "De bouw gaat ge woon door en ik verwacht dat de eerste paal eind mei dë grond in kan. In september moet er een nieuw kantoor staan op de plek van de brand". Losbollen Radio Leiderdorp presenteert vanavond een LOS-bollenfeest met de LOS-disco show en een optreden van de bekende zanger Louis de Bruin. Aanvang 20.00 uur in gebouw de Muzenhof aan de 'Cor Gordijnsingel. Bingo 'Kommunikatie Warmond' organiseert vanavond een bingo-avond in de Meer- punt aan de Dorpsstraat. Aanvang 20.00 Rode Kruis Het Rode Kruis in Voorschoten houdt vandaag tot 19.00 uur een rommelmarkt ten bate van kindertehuizen in Roemenië en Hongarije, ledereen is de hele dag welkom in het Rode Kruisgebouw aan de Anthonie van Leeuwenhoekkade. 01751 Leden van de Wassenaarse Stichting 01751 geven vandaag om 20.00 uur en morgen om 19.30 uur optredens in het Wassenaarse Adelbertcollege aan de Deylerweg. De leden in de leeftijdsgroep van twaalf tot en met zestien jaar bren gen vanavond een programma met zang, dans, toneel, mime en muziek. Morgenavond is het de beurt aan de groep van vijf tot twaalf jarigen. Dwazen De Wassenaarse toneelcombinatie Dia loog speelt vanavond en morgenavond de komische fabel 'Dwazen' van de Ame rikaan Neil Simon. De voorstellingen be ginner! om 20.15 uur in de theaterzaal van cultureel centrum Warenar aan de plaatselijke Kerkstraat. Orgelconcert In het groene kerkje aan de Haarlemmer straatweg in Oegstgeest wordt vanavond een orgel- en clavecimbelconcert gege ven door leerlingen van, de Streekmu- ziekschool Leiden en omstreken. Ge speeld worden werken van onder andere J.P. Sweelinck, D. Buxtehude, J.S. Bach en W.A. Mozart. Na de pauze zal docen te A. Jansen een werk voor clavecimbel van de hedendaagse componist Roderik de Man spelen. Aanvang 20.00 uur. Disco Vanavond is het weer swingen geblazen in de enige disco in Wassenaar. In jonge rencentrum Time Out aan de Deylerweg kunnen van 21.00 uur tot 01.00 uur de voetjes van de vloer. Zuigelingen Het Kruiswerk Rijn en Duin organiseert vanaf vrijdag een gespreksgroep voor ouders van zuigelingen in het Gezond heidscentrum aan de Professor van der Waalslaan in Voorschoten. De groep be gint om 14.00 uur. VRIJDAG 18 MEI Leiden concert in de 'Vocalistenserie', door Peter Dijkstra (jongensso praan). Bouwe Dijkstra (bariton) en Rudolf Perdeck (piano), aan vang 20.15 uur in de Kapelzaal van K&O, Oude Vest. optreden: 'Montezuma's Re venge IIaanvang 20.15 uur in de Leidse Schouwburg. voorstelling: 'De Vliegenier', door Carrousel, aanvang 20.30 uur in het LAK-Theater, CJeve- ringaplaats. voorstelling: 'Zomerzotheid', i het Micro-Theater, Leiderdorp presentatie Radio Leiderdorp: LOS-bollenfeest met LOS-disco show een optreden van Louis de Bruin, aanvang 20.00 uur in de Muzenhof. Oegstgeest orgel- en clavecimbelconcert door leerlingen Streekmuziek- school Anneke en Rijk Jansen, Wassenaar presentatieavond door leden van de Stichting 01751, leeftijd 12 t/m 16 jaar, aanvang 19.30 uur in het Adelbert College. opvoering van de komische fa- bek 'Dwazen', van Neil Simon, door Wassenaarse Toneelcombi natie Dialoog, aanvang 20.15 uur in De Warenar, Kerkstraat. ZATERDAG 19 MEI Leiden rommelmarkt in de Pieterskerk, van 10.00 tot 16.30 uur. voorjaarsmarkt Rudolf Steiner- school, Cecar Franckstraat, van 10.00 tot 14.00 uur. trimloop Leiden Road Runners Mandela, Stevenshof. laatste bingo bij Con Fuoco, aanvang 20.00 uur (zaal open om 19.30 uur), clubgebouw J.C. de Rijpstraat. voorstelling: Tergend lang zaam wakker worden', met o.a. Adelheid Roosen, aanvang 20.30 uur in de Leidse Schouwburg. super-bingo in buurthuis Op Ei gen Wieken, Valkenpad, Meren- wijk, aanvang 20.15 uur. 'Zomerzotheid', naar Cissy van Marxveldt, door Theatergroep Imperium, aanvang 20.30 uur in het Micro-Theater. Oude Vest. optreden 'Six Pack', bij Jazzz- podium Hot House, aanvang 21.00 uur in De Waag. Aalmarkt. Leiderdorp film en vragenuurtje over 'Bo- tontkalking', aanvang film om 10.00,11.30 en 13.30 uur in apo theek Boehmer, Florijn. geramummarkt KMTP, van 9.00 tot 17.00 uur op, de Staten- daalder. plantenmarkt COV Excelsior, van 9.30 tot 16.00 uur bij winkel centrum Santhorst. concert Leiderdorps Kamer koor t.g.v. twaalf-en-een-half jarig bestaan, aanvang 20.15 uur in de Dorpskerk. Oegstgeest start Sint Jorismarsen, organi satie Scouting Oegstgeest, ver trek om 14.00 uur bij zwembad Poelmeer. van de Stichting 01751, leeftijd 5 tot 12 jaar, aanvang 19.30 uur in het Adelbert College. opvoering van de komische fa bel: 'Dwazen', van Neil Simon, door Wassenaarse Toneelcombi natie Dialoog, aanvang 20.15 uur in De Warenar. Kerkstraat. Zoeterwoude 'Zoeterwoude Jazz', festival met o.a. Jaap Dekker. Frits Katee en Daisy Bell, aanvang 20.45 uur in de Klaverhal, Hondsdrafweg. De aarden wal aan de westzijde v Links het ANWB-gebouw. spoorbanen komen. De tunnelbak c VOORSCHOTEN - De Neder- landse Spoorwegen (NS) zijn op - dit moment bezig met de aanleg van een tunnelbak ten westen van ~xle spoorbaan bij het Voorschoten- se station aan de Papelaan-west. !,Onder de spoorbaan komt een ^tunnel voor alle verkeer. Hij ver vangt de bestaande overweg en Vsluit aan op wegen die op andere plekken komen te liggen dan de huidige toevoerwegen. Zo gaat de weg aan de westzijde het weiland in en komt ze even verder uit op de Papelaan. Omdat de treinbaan op dezelfde hoogte blijft liggen als nu het ge val is, hebben bouwvakkers een diep gat gegraven. In dat gat wordt een betonnen vloer gestort. Aan de westzijde van de spoor baan wordt een aarden wal aange bracht, waarna de spoorbaan van twee naar vier sporen kan worden verbreed. Het oude benzinestation in de bocht van de Wijngaardenlaan wordt op dit moment afgebroken en naar achteren verschoven, de gemeentelijke dierenweide op. Omdat het gaat om een gedwon gen verhuizing, betalen de NS de kosten. De weide wordt straks wat kleiner, maar blijft wel be staan. Een aantal bomen is bij de verplaatsing gesneuveld. Aan de 'Haagse' zijde van de tunnel komen straks twee eiland- perrons, die via de tunnel in ver binding staan met een nieuw te bouwen stationsgebouw. Het par keerterrein tussen VAM-gebouw en spoorbaan wordt omgetoverd tot voorplein van het nieuwe sta tionsgebouw. Nu ligt het achthoe kige stationsgebouw nog ten noorden van de weg. De NS zullen op het hele traject tussen Leiden en Den Haag eerst alle werkzaamheden aan de west zijde uitvoeren. Vervolgens wordt gewerkt aan de oostzijde. Omdat de werkzaamheden op dit njo- ment in het weiland langs de spoorbaan worden uitgevoerd, zijn verkeersmaatregelen niet no dig. - Een gemeentewoordvoerder verwacht dat het verkeer pas vol gend jaar wordt gehinderd door de werkzaamheden. In totaal zul len de aanpassingen ongeveer zes jaar in beslag WASSENAAR - Twee Wassenaarse bendeleden van 18 en 19 jaar zijn gisteren door de Haagse rechter Van Rossum veroordeeld tot 240 uur alternatieve dienstverlening voor het plegen van inbraken, ver nielingen en openlijke geweldple ging. Tegen de 18-jarige Wassenaar- der was anderhalf jaar gevangenis straf geëist, waarvan zes maanden voorwaardelijk. De 19-jarige plaatsgenoot hoorde aanvankelijk, een jaar gevangenis- Straf eisen, maar uiteindelijk ging de officier van justitie akkoord met een alternatieve straf. Rechter Van Rossum achtte de ten laste gelegde feiten bewezen en noemde de geëis te straffen 'gerechtvaardigd gezien de ernst van de delicten'. Bij de 18-jarige Wassenaarder liet hij echter meewegen dat de persoon werk heeft en 'erg jong' is. Daarom kwam hij uit op een gevangenisstraf van een jaar, waarvan zes maanden voorwaardelijk. Vervolgens zette hij de zes maanden onvoorwaarde lijk om in 240 uur alternatieve dienstverlening, waarvan de tijd wordt afgetrokken die de Wassen aarder al heeft 'gezeten'. De proef tijd bedraagt twee jaar en het ben delid moet de gemeente Wassenaar een schadevergoeding betalen van 1155 gulden. De 19-jarige Wassenaarder kreeg - een gevangenisstraf van zes maan den waarvan drie voorwaardelijk. Ook in dit gevai zette de rechter het •onvoorwaardelijke deel van de straf om in alternatieve dienstverlening en legde hij een proeftijd van twee jaar op. De jongen moet de gemeen te Wassenaar een schadevergoeding van 650 gulden geven en een Wasse naarse vrouw 615 gulden. De twee jongens maakten in okto ber en november vorig jaar deel uit van een groep die regelmatig op (in- brekers)pad ging.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 16