Vogelaars maken zich zorgen over oprukkende 'beschaving' Avifauna: 5 ton voor educatie schooljeugd VRIJDAG 18 MEI 1990 De wacht over roerdompen, graspiepers en baardmannetjes LEIDEN - Het duingebied Berkheide tussen Katwijk en Wassenaar is sinds half april aangewezen als beschermd na tuurmonument maar ondanks deze status heeft B.J.M. ter Haar van de werkgroep Berk- heide 'gemengde gevoelens' over de toekomst van de vogels in het gebied. Achttien vogelaars van de werk groep Berkheide lopen regelmatig door het gebied en inventariseren de soorten vogels ze onderweg te genkomen. Ter Haar: "Dat gebeurt vrij professioneel aan de hand van het Broed Monetorium Project (BMP) dat bijna in heel Nederland wordt gebruikt. We kijken of een vogel een territorium heeft in het gebied". Het gehoor blijkt daarbij een be langrijke rol te spelen. "Zangvogels worden geïnventariseerd aan de hand van zang. Soms is dat heel moeilijk omdat je ze bij koud en guur weer bijna niet hoort. Het afge lopen jaar zijn er meer graspiepers aangetroffen. Het kan zijn dat dat door het mooie weer kwam. Ook scheelt het natuurlijk dat de voge laars zelf bij mooier weer eerder hun rondje maken dan wanneer het hard regent". De vogelaars hebben kunnen vaststellen dat het aantal van 74 soorten vogels in Berkheide de laatste jaren constant is gebleven. Ter Haar: "Dat betreft onder meer de rietzanger en de waterrallen. Zij broeden voornamelijk in twee zoge naamde 'kwelgebieden' Boerendel en in een kleiner noordelijk kwelge- bied. In deze gebieden staat nor maal een laagje water van een halve tot één meter diep. Het water is af komstig uit de infiltratieplassen van de waterzuivering en is een rijk en schoon water. Zeer geschikt dus voor bepaalde vogels. Vorig jaar zo mer is de kwel echter drooggevallen en dichtgegroeid". Bufferzone "We hebben regelmatig overleg met de Energie-en Watervoorziening Rijnland (EWR) om vanuit de infil tratiepias wat water te laten vloeien LEIDEN - De Vereniging Milieu-defensie Leiden voerde gisteren actie bij de vestiging van Albert Heijn aan de ■t Hooigracht tegen het.gebruik van melkpakken. De vereniging vindt dat er overgeschakeld moet worden op flessen. o Bezoekers van de supermarkt kregen gisteravond foldermateriaal uitgereikt. Acties als in Leiden worden binnenkort ook elders in het land gehouden. (foto iienk Bouwman) naar het kwelgebied. Voor het be drijf is dat echter een verlies aan produktie". Ter Haar, fel reagerend, vindt dat er een drastische mentaliteitsveran dering nodig is binnen het water- winbedrijf. "Ze moeten niet alleen natuurvriendelijker maatregelen nemen als hen dat wordt afgedwon gen. Ze moeten zelf overtuigd zijn dat dat nodig is. Het milieuaspect heeft bij de waterwinning nooit een rol gespeeld. Het gaat hen er om zo veel mogelijk water te winnen tegen een zo'n laag mogelijke prijs". Niet alleen de aktiviteiten van het nutsbedrijf maken de vogelaars arg wanend. Ook de ontwikkeling van de Katwijkse bouwlokatie Zand erij-Westerbaan pal tegen het duin wordt kritisch in het oog gehouden. "We verwachten dat de bewoners de duinen in zullen trekken en de rust Voor vogels verstoren. De wulp bijvoorbeeld is daar erg gevoelig voor. Nu zijn er 28 paren in het ge bied, een ongekend aantal op deze oppervlakte. Om dit zo te houden hebben we voorgesteld om tussen de woningen en het duin een buffer zone aan te leggen. De gemeente heeft gezegd dat ze met ons tot een zo goed mogelijke oplossing willen komen. Ik heb overigens geen idee wat zij daarmee bedoelen. Ik weet wel dat ik ons voorstel een goede oplossing vind". Takkenwal Andere vogelgebieden tussen Lei den en Den Haag kampen met ande re problemen, zo blijkt uit een ver- /an regionale vogelbescher mers. Zo ergeren vogelaars van de Duivenvoordse- en Veenzijdse pol der tussen Den Haag en Leiden zich aan de vrachtwagens die in Voor schoten zand aanvoerden voor de verdubbeling van de spoorbaan Den Haag-Leiden. Zij vrezen nu voor de aanleg van de Verlengde Landscheidingsweg. (De aanwijzing van Berkheide als Staatsnatuurmonument is ko mende zondag aanleiding voor een excursiedag in het duinge bied. Door leden van de Stichting Duinbehoud, de werkgroep Berk heide, Staatsbosbeheer en de Katwijkse Vogclwerkgroep wor den vanaf 9.00 tot 15.30 uur rond leidingen. verzorgd. Belangstel lenden kunenn zich melden bij de informatictent, vlak bij het par keerterrein van de Soefi-tempel in Katwijk) Man rijdt met nieuwe auto tegen wegafzeting ALPHEN AAN DEN RIJN - Een 55-jarige inwoner van Amstelhoek is gisteravond met een splinternieu we auto (op de teller stond pas 106 kilometer) tegen een wegafzetting op de hoek Conradstraat/Hazeveld in Alphen gereden. De wagen raak te aan de voorzijde en op het dak be schadigd. Bovendien kwamen door de botsing delen van de wegafzet ting op andere auto's terecht. De bestuurder van de auto werd door de politie meegenomen naar het bureau. Daar bleek dat hij te veel had gedronken. Toen de politie hem aan een drankcontrole wilde onderwerpen, weigerde hij alle me dewerking. Nadat proces-verbaal tegen hem was opgemaakt, werd hij op vrije voeten gesteld. ALPHEN AAN DEN RIJN - Avifauna gaat de schooljeugd meer betrekken bij het vogelpark in Al phen. Aan het onderwijsmuseum Museon in Den Haag is gevraagd met plannen te komen om het edu catieve karakter van het park aan zienlijk te versterken. Voor dit pro ject wil Avifauna ongeveer een half miljoen gulden uittrekken. Het is de bedoeling dat met de uitvoering van de plannen nog vóór het nieuwe schooljaar wordt begonnen. Het Noorderdierenpark in Em- men dient als voorbeeld voor Avifauna. Adjunct-directeur P. van de Poel van Avifauna: "We zijn steeds op zoek naar nieuwe dingen. Je vraagt je af wat je aan nieuws kunt toevoegen. Tijdens mijn zoek tocht ben ik onder meer geweest in Emmen. Daar wordt veel aan edu catie gedaan. Omdat Emmen in een gebied ligt waar verder weinig wordt gedaan, kan dat park rekenen op subsidie van gemeente, provin cie, staat en de Europese Gemeen schap, ook al omdat het Noorder dierenpark het eerste was op dit ge bied. Dergelijke steun krijgen wij als particuliere onderneming niet. Desondanks zeg ik: zoiets moeten wij ook realiseren". Op dit moment werkt Avifauna al nauw samen met een groot aantal scholen. Een rondleiding in het park vormt het slot van twee biolo- Burgerlijke Stand Overleden: G.J. van Vliet geb. 2 maart 1901 man. W. Stafleu geb. 11 juni 1899 gehuwd ge weest met: J. Spruyt. P.J. Berger geb. 5 dec. 1968 man, N.L. van Paridon geb. 8 dec. 1918 man, C.I.M. van der Meij geb. 6 maart 1951 ge huwd geweest met: J.N.M. Rozenbroek. T. Mil tenburg geb. 11 okt. 1908 gehuwd geweest met: L. Huijs, J. Turenhout geb. 14 julj 1911 man. M.M. Breuker geb. 23 nov. 1925 echtge note van: I. Eikerbout, J.G. van Voorthuyzen geb. 7 maart 1927 man, M.M. van Stijn geb. 20 april 1910 gehuwd geweest met: J. Langelaan, P.L. Ruperti geb. 15 nov. 1954 man, P.M. Meij er geb. 16 mei 1931 echtgenote van: J.L. Blan kenzee, E. Jongbloed geb. 24 okt. 1906 ge huwd geweest met: J. van Weizen, G. van As- seit geb. 23 juni 1915 vrouw, J. Boekkooi geb. 22 juni 1901 gehuwd geweest met: J. Lange- zaal, N.S. Koolma geb. 14 oktober 1969 vrouw, A. Springer geb. 22 nov. 1910 man, W. Bag german geb. 9 mei 1962 man. P.J. Rotteveel geb. 15 aug. 1931 man, L.J. Sneijders geb. 9 febr. 1910 echtgenote van A. Klok. LEIDEN - üenuwd: P.J. Weima en A.J Wei- ma, F.G. Haas en J.C.M. Zandvliet, O. Stapper en M.C. Labrujere, H.J. van Arcken en J.M. van Haarlem. W.J.B. Ziegelaar en M.J.A. van Veen, W. Mahmoud en W.F.M. Steggerda, R.C. Oosterbroek en B. van Egmond, A. Cunes en J.G.M. Poelman, F.A.M. de Wit en J.A. Oonk, D. Ramadhin en T. Jawalapersad. J.C. van der Vlugt en H.C. van Velzen, R.W. Lako- my en M.J. Zwetsloot. A. van Strien en A.L.J. van Strien, E.P. van Alphen en M.H.T.D. Goddijn, R.A.E. Moester en M.J.M. Platvoet. Eerste jazzfestival in Zoeterwoude ZOETERWOUDE - Sporthal De Klaverhal in Zoeterwoude beleeft 1 zaterdag 19 mei de primeur van het 'eerste jazzfestival in het Zuidhol- landse dorp. Bekende namen uit de tjazzwerpld als de Jaap Dekker I Boogie Set, Daisy Bell, Frist Katee 'en de plaatselijke Sweet Wood (Dixie Stompers brengen een pro- gramma met jazz, dixieland en 1 boogie woogie. Volgens organisator W. van Leeu- wen is het nu al vrijwel zeker dat I 'Zoeterwoude jazz' volgend jaar een vervolg krijgt als het festival slaagt: "De sporthal laat zich makkelijk ombouwen, zodat snel een 'jazzy' sfeertje ontstaat. Daarnaast zie ik de i locatie aan de rand van het dorp met leen grote parkeerplaats als een 'groot pluspunt. Tenslotte kunnen we meerdere zalen gebruiken, zodat ,we kunnen uitgroeien tot een soort- Igelijk evenement als het Leidse Key ITown Festival". De plaatselijke Sweet Wood {Dixie Stompers wonnen in de jaren ï'80 eerste prijzen op .het Haagse- en fLeidse jazzconcours. Ook namen zij ïeen elpee op met de bekende Engel- te jazz-zangeres Beryl Bryden. De jStompers 'zijn ook present bij de jjam-session, die het festival in de nacht van zaterdag op zondag be- feiuit. Pluistrui De klederdracht van wethouder Hans de la Mar is, na die van ko ningin Beatrix, het meest bespro ken in deze stad. De Links Lei- den-wethouder weigert immers om een jasje en een dasje te dra gen, zelfs al komen de koningin en de Amerikaanse president Bush samen op bezoek. Hans blijft wie hij is: een links politicus in slobbertrui en spijkerbroek. Toegegeven: wij zouden het ook een gek gezicht vinden als De la Mar plotseling in een klassiek Van Gils kostuum met schouder vulling en een gedessinneerd overhemd met effen stropdas zou verschijnen. Maar, er is altijd een tussenweg, zouden we denken. En, we weten zeker dat De la Mar in de gemeenteraad een staande ovatie van een kwartier zou krij gen als hij alleen al tijdens officië le gelegenheden een colbertje op zijn spijkerbroek zou dragen. Neemt u maar van ons aan dat menig Leids politicus zich rot ge neert als de wethouder weer eens in een pluistrui op een receptie verschijnt. Het vermoeden bestaat dat Hans zich niet in een jasje durft te vertonen, omdat hij bang is te worden aangezien voor de vierde PvdA-wethouder. Die kans is niet denkbeeldig. De la Mar heeft zich immers laten kennen als een ech te bestuurder wiens beleid eigen lijk niets omstredens heeft, niets omwoelerigs. Als hij daarbij ook nog een colbertjasje draagt raakt zijn achterban wel heel erg in de war. Per slot van rekening waren ze een paar jaar geleden in de PSP nog in staat een mannelijk lid te royeren als hij niet binnenshuis voldoende taken voor zijn reke ning nam. Toch is er de laatste tijd iets vreemds aan de hand met wet houder De la Mar. Tijdens een door sport en recreatie georgani seerde afscheidsbijeenkomst voor oud-wethouder Tesselaar vertoonde De la Mar zich name lijk in een colbert met stropdas om Tesselaar een interview af te nemen. Een paar dagen later za gen we De la Mar als spreekstal- meester in het circus (ook ter ge legenheid van het afscheid van Tesselaar) in een niet minder stijl vol jasje met Brandenburgse slui tingen. En vorige week verscheen de wethouder achter de collegeta fel in weer een geheel nieuwe out fit: een gifgroen glimmend col bertje. De la Mar verklaarde dat REDACTIE: JAN RIJSDAM, TELEFOON: 161444 Wethouder De la Mar zoals we hem kennen: in slobbertrui. (foto IVim Dijkman) hij die middag kennis had ge maakt met de reinigingsdienst en dacht dat de mensen hem mis schien niet serieus zouden nemen als hij in zijn trui was verschenen. Wel, als dat het criterium is ge worden zullen we de komende tijd nog wat beleven met De la Mar. De Leidse herenmodezaken gaan vast en zeker goede tijden tegemoet. Kamerverkiezingen U weet hoe dat gaat na de verkie zingen. Als wij onze stem kwijt zijn begint het gepraat pas goed, bij voorbeeld over welke dames en heren politici op het wethou derspluche zitting mogen nemen en wie welke portefeuille krijgt. Maar, er valt nog meer te verde len: de kamers in Het Gulden Vlies, bij voorbeeld. We schreven er al eerder over: Het Gulden Vlies is het vergader centrum van de gemeente Lei den. Het gebouw telt talloze ka mertjes. Naast algemjene verga derruimtes zijn ook een aantal ka mers bestemd voor politieke par tijen die in de gemeenteraad ver tegenwoordigd zijn. Omdat enke le partijen bij de laatste raadsver kiezingen zijn gekrompen (de WD) of uitgedijt (D66) moeten de fractiekamers worden herver deeld! Hoe? Dat moest de politiek zelf uitzoeken. Maar wel in goed overleg, zoals dat heet. Welnu, de Wethouder De la Mar in een deftig jasje als spreekstalmees- ter. (foto Loek Zuyderduin) fractievoorzitters zijn er uitgeko men. De kamers in Het Gulden Vlies zijn verdeeld volgens het principe: de grootste partij kiest eerst, daarna de op één na groot ste, enzovoort. Het goede overleg kan echter niet verhelen dat de kamerverdeling, net als de verde ling van de wethoudersposten, winnaars en verliezers heeft op geleverd. De WD-fractie had het tot dus ver heel erg getroffen met een royaal bemeten, stijlvol gerestau reerd vertrek aan de voorkant van het gebouw. D66 daarentegen moest het doen met een piepklein kamertje, ergens achter in het ge bouw. Direct na de verkiezingsover winning van maart, waarbij de de mocraten groter werden dan de WD, eiste de D66-fractievoorzit- ter dan ook de fractiekamer van de WD op. Later betrachtte de D66-leider wel enige soepelheid door mede te delen dat zijn fractie ook wel genoegen wilde nemen met kamer 13, een niet minder fraai vertrek dat tot dan toe als al gemene vergaderruimte werd ge bruikt. CDA-fractievoorzitter Walen kamp mengde zich in de discus sie met de opmerking dat als er sprake zou zijn van een herverde ling van kamers dat het CDA dan ook wel de nodige noten op haar zang had. Van Walenkamp kwam Wethouder De la Mar ilbertjasje met stropt het voorstel om de partijen zelf een kamer te laten kiezen volgens het principe: de grootste eerst. Zo gezegd, zo gedaan. De groot ste, de Partij van de Arbeid, kwam dus het eerst aan bod. Daarna het CDA. Het was niet moeilijk te voorspellen dat de twee collegepartijen met de beste kamers zouden weglopen: de WD-kamer wordt nu PvdA-ka- mer en de door D66 in de discus sie betrokken kamer 13 wordt de CDA-kamer. De verliezers bij de collegevor ming werden ook de verliezers bij de kamerverdeling. D66 moet ge noegen nemen met de voormalige CDA-kamer in de kelder van Het Gulden Vlies en de WD is ver huisd naar de voormalige PvdA- kamer die een stuk minder monu mentaal is dan het vorige onder komen. Daarmee is de kous niet af. Acht jaar geleden besloten de li beralen namelijk om hun fraaie vergaderruimte, middels een bordje op de deur, tot Thorbec- kekamer te bombarderen. Ande re partijen volgden dit voorbeeld. Al die bordjes moeten er nu weer af. De politieke partijen willen na melijk niet de namen van politie ke tegenstanders op de deur van hun fractiekamer. De huishoude lijke dienst moet de bordjes maar verhangen. Logisch, of Leiden op zijn smalst? gielessen. Daarmee is vorig jaar be gonnen. Van de Poel: "Wij gaan nu een stap verder. We willen vijftien punten creëren waar extra informa tie over de vogels wordt gegeven. Dan denk ik aan gegevens over de kleuren, over het feit waarom som mige vogels zulke grote poten heb ben en meer van dat soort dingen". "Elk punt bestaat bij voorbeeld uit een vitrine en objecten waarbij niet alleen informatie wordt ver strekt, maar ook opdrachten wor den gegeven en deelnemers aan een speurtocht ook bepaalde handelin gen moeten verrichten. Op die ma nier wordt de kennis van de vogels spelenderwijs vergroot". Van de Poel vindt het een 'belang rijke taak' voor Avifauna om de be zoekers op deze wijze meer bewust te maken: "Het is echt niet alleen onze bedoeling om meer bezoekers te trekken. We stellen ons ook op het standpunt dat de mensen die komen, méér over de vogels te we ten komen. Zelf hebben we daar wel ideeën over, maar zo'n Museon nog veel meer. Daarom hebben we dat onderwijsmuseum bij onze plannen betrokken. Die mensen weten hoe je op een speelse manier kennis kunt overdragen Herbenoeming voor burgemeester van Woubrugge WOUBRUGGE - De Woubrugse burgemeester D. Brouwer de Ko ning is gisteren opnieuw benoemd als eerste burger van zijn gemeente. De herbenoeming geldt voor een periode van zes jaar. Brouwer de Koning die in 1972 burgemeester van Woubrugge werd, gaat hiermee zijn vierde ambtstermijn in. Als de gemeentelijke herindeling doorgaat waarover vandaag wordt gesproken in de Tweede Kamer, is de burgemeester in zijn nieuwe pe riode slechts zeveneneenhalve maand in dienst. Een nieuwe burge meester wordt dan benoemd voor Jacobswoude (Woubrugge, Leimui- den, Rijnsaterwoude). Alphenaar (13) loopt kogelwond in onderarm op ALPHEN AAN DEN RIJN - Een 13-jarige Alphense jongen heeft gisteren een grote vlees wond opgelopen in zijn onder arm, veroorzaakt door een met een luchtdrukwapen afgevuur de kogel. De Alphenaar liep in het ge bied Nieuwe Sloot toen hij drie knallen hoorde. Na de derde knal ontdekte hij de wond in zijn arm. In het Rijnoordzieken- huis zijn foto's gemaakt die heb ben uitgewezen dat het projec tiel van 8 millimeter operatief zal moeten worden verwijderd. De politie heeft kort na het voorval een onderzoek in het ge bied ingesteld. 'Alida' voert eerste haring aan SCHEVENINGEN - De Scheve- ningen 6 'Alida' van rederij Van der Zwan heeft gisteren op de Scheve- ningse visafslag als eerste in Neder land een grote partij Hollandse Nieuwe aangevoerd. Hoewel er dit jaar geen officiële haringrace is, heeft het aan land brengen en ver kopen van het eerste vaatje maatjes haring toch een concurrentiestrijd opgeleverd. De organisatoren van de veiling van het eerste vaatje hou den nog een slag om de arm bij de beslissing of de haring van de SCH 6 aanstaande maandag inderdaad als eerste wordt geveild. De trawler van schipper A. Pronk was al op zee toen de haringvisserij op 14 mei werd geopend. Het schip viste aanvankelijk op horsmakreel en schakelde later over op haring. In totaal werden gisteren vanuit de SCH 6 ruim 5000 emmertjes en 3500 pakken haring gelost. "De vis is niet erg groot, maar van uitstekende kwaliteit. Het is jammer dat we tot na maandag moeten wachten met de verkoop, want de vraag is heel groot", aldus bedrijfsleider N. Pronk. Hij gaat er vanuit dat een van de emmertjes maandag in Sche- veningen door het gerenommeerde veilinghuis Christie's per opbod wordt verkocht. De opbrengst komt ten goede van de Nederlandse Hart stichting. Voorzitter L.E. Ouwehand van het Nationaal Visbureau, kan daar nog geen uitsluitsel over geven. "We moeten daar nog even goed over nadenken. Ik had eerlijk ge zegd niet verwacht dat zo'n groot schip al zo vroeg deze week met de eerste haring, zou komen. De enige voorwaarde die we stellen is dat het vaatje afkomstig moet zijn van een Hollands schip. Ik verwacht voor maandag nog drie of vier schepen met haring en houd dus graag nog even een slag om de arm". Medische Diensten ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12-12.30 uur (alleen voor spoedeisende medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Baars, Van der Meer. Tan, Zwijnen- burg, Meijer, Van Leeuwen, Verhage, Groene- veld, de Ruiter, Janssen, Maris en Van Schie: za 8 uur tot zo 8 uur: H. Janssen, tel: 155010, Rosmolen 2. zo 8 uur tot 24 uur: M. Zwijnenburg, tel: 412166, Rosmolen 2. Groep 2 Nering Bögel, Van Gent. Taytel- baum, Van Luyk, Klaassen, Rus, Kruis, Berg- meijer.de Lange: za 8 uur tot zo 8 uur: R.M.G. Taytelbaum, tel: 120266, Utrechtse Veer 17. zo 8 uur tot 24 uur: F.B. Kruis, tel: 126371Min- nebroersgracht 41. Groep 3 - Pleiter, Smit, Lely, W. de Bruijne. J. de Bruijne, Huibers, Jurgens, Fogelberg en Van den Mui|senbergh: za 8 uur tot zo 8 uur: P.N.L. Middendorp, tel: 131309. zo 8 uur tot 24 uur: F.M.M. Huibers, tel: 125820, Burggravenlaan 102. Groep 4 - Van Wingerden, Lahr, Van Rijn, Bé- nit, Nieuwenhuis, Horn, J.G. Zaaijer en R.E. Zaaijer, de Kanter en Lodder: za 8 uur tot zo 8 uur: J.G.& R.E. Zaayer. tel: 316008, R.P.Geerlingspad 11. zo 8 uur tot 24 uur: M. Hom. tel: 766123, Zo- cherstraat 1 Groep 5 - Jasperse, Wiersma. Crul, Kooijman. De Jong, Prince, Reinders, D. Hammerstein en A. Hammerstein: za 8 uur tot zo 8 uur: J. Witpaard, tel: 217477. zo 8 uur tot 24 uur: H.J.H.R. Prince, tel: 761754, Vondellaan 58. Waarnemingsregeling Homeopatische artsen: C. Juffermans/D. Koster, Haagweg 41, tel: 315900; via dokterstelefoon 071-122222 kunt u vernemen welke arts dienst heeft. Leiderdorp za: J. van der Leden, tel: 894539; zo: J. van der Beek. tel: 894539. beide dagen spreekuur (uit sluitend voor spoedgevallen) van 12.30 tot 13.00 uur op Hoofdstraat 8, tel: 894539. Zoeterwoude via het antwoordapparaat van een van de Zoe- terwoudse huisanen, tel. 01715-1219 of 1614, u welke huisarts de weekenddienst apotheken in de regio Leiden, wordt waarge nomen van vr. 18/5 tot vr. 25/5 door: Apotheek Zuid-West. Brahmslaan 18-20, Lei- 35, Wassenaar, tel: 01751-12402. DIERENARTSEN Voor de praktijk van Muurling, Helder. Roest (Leiden en omstreken): G Roest. Ockenrode 14, Leiderdorp, tel: 071- 890405. Voor de praktijk van Vestjens. v.d. Wouw: H. Vestjens. Rijn- en Schiekade. 23. Leiden, tel: 071-144323. Voor de praktijk van Duijn, Brandt: R.J.W. Duijn, Pres. Kennedylaan 260, Oegst- geest, tel. 156161; of D.J. Brandt, Homans- traat 1. Rijnsburg, tel. 173266. Wassenaar Den Leidschendam: dokterstelefoon 070-455300. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden. Leiderdorp, Oegstgeest en Warmond wordt waargeno men door: za: D.N. Lambinon, Mariënpoel- straat 71. Leiden, tel: 071-171628; zo: G.J.H. de Minjer, S. Vestdijklaan 28, Oegstgeest, tel: 071-155375; spreekuur om 13.00 uur. Dienst in eigen praktijk: S. Freeke. Laan van Meerburg 2, Zoeterwou- de-Rijndijk, tel. 071-414547 of 410950. Voorschoten/Wassenaar mevr. K.L. Sutiono-Goei, Kon. Marinelaan 29. Voorschoten, tel: 01717-5009. WIJKVERPLEGING Kruisvereniging Leiden, Oude Rijn 59. tel: 120144; na 17.00 uur en in het weekend uitslui tend bereikbaar vla dokterstelefoon, tel: 122222. Bereikbaarheid land' kbaarheid Kruisvereniging 'Hart van K werkgebied Rijnstreek: Leiderdorp Hol- E. Schotanus. Leidseweg 305. tel: 2356; zo: W. van Dam, Palestinalaan 29, tel: 3960. Warmond Praktijk Oosthout, Rietpad 9, Voorhout, tel: 02522-30637. buiten kantooruren, tel: 06-8212141.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 14