Machtsstrijd in Russische Federatie Isolement VS groeit na milieuconferentie Bergen Brits Hogerhuis tegen wet voor berechting nazi-oorlogsmisdadigers Prijsverhoging wakkert onrust in Suriname aan Start-akkoord nog niet in zicht DONDERDAG 17 MEI 1990 BUITENLAND PAGINA 7 Sovjet-top wil Jeltsin stoppen MOSKOU (AP/DPA/Rtr/AFP/UPI) De radicalen hebben gisteren bij de opening van het congres van de Russische Federatie een kleine overwinning behaald door uitstel van de presidentsverkiezing te bedingen. Boris Jeltsin houdt daardoor een kans tegen de huidige president, de door Gor- batsjov gesteunde Alcksander Vlasov. Het parlement van de grootste Sov- kansen op het presidentschap niet jetrepubliek verwierp met 495 te- groot lijken. gen 494 stemmen de oorspronkelij- De Russischc Federatie is het ke agenda met als eerste punt de hart van dc SovjetUnie en omvat verkiezing van een president. Vlas- Moskou 52 procent van de Sovjet- ov moet nu eerst verantwoordelijk- bevolkjng en driekwart van het held afleggen over de economische grondgebied. De republiek reikt moeilijkheden in de republiek. Te- ^an des0ostzeR tot dG stilIc 0ceaan. ieyisiecommentator V.ktor Sjenka- bestrijkt elf tijdzones en beschikt retski, lid van de radicale groep De- over ijtgebreide reserves aan olie. mocratisch Rusland, sprak var "een reusachtige overwinning de democratische krachten". Hoe belangrijk het Kremlin de J£nöp hët populaire°thema'dat"hèt was gewijd aan procedures. De 58-jarige Jeltsin is van fervent aanhanger tot een fel criticus van Gorbatsjov geworden sinds hij twee jaar geleden uit het politburo werd gezet en ontslagen werd als partij chef van Moskou. Vorig jaar kwam hij via een verpletterende stembus overwinning terug als parlementa riër. Hij zei deze week te kunnen re kenen op éénderde van de stemmen in het parlement en dat president Gorbatsjov zware druk uitoefent op de parlementariërs die nog geen keuze hebben gemaakt. Een meer derheid van 86 procent van de 1029 afgevaardigden is echter lid van de communistische partij, zodat zijn Twee miljoen voor moord op chef politie Colombia BOGOTA (IPS) - De Colom- biaanse drugsmaffia heeft één miljoen dollar (twee miljoen gulden) uitgeloofd voor de moord op het hoofd van de vei ligheidspolitie Miguel Maza.- Gisteren arresteerde de politie een man die in het zakencen trum van de stad Medellin pam fletten verspreidde waarin de beloning werd bekendgemaakt. Maza heeft al twee -aanslagen overleefd. De ernstigste was in december toen een bomaanslag op het hoofdkwartier van de vei ligheidspolitie (DAS) in de hoofdstad Bogota het leven kostte aan 62 mensen. De stad Medellin is het cen trum van het gelijknamige drugskartel. De laatste tijd con centreert zich hier de strijd tus sen de twee drugskartels, die van Cali en Medellin, en de Co lombiaanse politie. De politie maakt in Medellin al enige tijd jacht op de leider van het kartel, Pablo Escobar. Buitenland kort Aids De Amerikaanse Senaat trekt de ko mende twee jaar 1,2 miljard dollar (rond 2,4 miljard gulden) uit voor noodhulp aan aidspatiënten in gro te Amerikaanse steden. De VS tel den eind april 132.510 mensen met aids. Meer dan de helft is geconcen treerd in dertien steden, met New York, San Francisco en Los Ange les als koplopers. In de VS zijn tot nu toe 80.799 aidspatiënten overle den. Alois Brunner De Oostduitse regering heeft Syrië officieel gevraagd om uitlevering van de oorlogsmisdadiger Alois Brunner, tijdens de Tweede We reldoorlog de plaatsvervanger van Adolf Eichmann. Oost-Duitsland schaart zich daarmee in de rij met Frankrijk, Oostenrijk en West- Duitsland. De Oostenrijker wordt beschouwd als de belangrijkste na zi-beul op vrije voeten en is al twee keer bij verstek ter dood is veroor deeld in Frankrijk. In 1985 zei hij nog tegen het Westduitse blad Bun- te: "Ik heb er geen spijt van dat ik dat ongedierte heb uitgeroeid". Berggids Een rechtbank in het Zwitserse kanton Graubünden heeft een berg gids schuldig bevonden aan dood door schuld omdat zijn groep Ne derlandse toeristen door een sneeuwlawine werd overvallen. Daarbij kwamen zes van de zeven Nederlanders om. Het ongeluk vond in april 1988 plaats op de Val St. Charl op 2600 meter hoogte. De rechtbank verweet de gids dat hij de skiërs op sleeptouw had genomen ondanks het lawinegevaar en ver oordeelde hem tot een boete van 1400 gulden. VS: radio Free Europe kan weg WASHINGTON - Radio Vrij Europa, het symbool bij uitstek van de koude oorlog, kan zijn uitzendingen staken. Het Ame rikaanse station heeft zijn be staansrecht verloren omdat het doel van vrijheid en democrati sche veranderingen in Oost-Eu ropa is bereikt, vindt een com missie die de Amerikaanse rege ring adviseert over propaganda- zenders die de wereld lessen in democratie moeten geven. Radio Vrij Europa werd in 1950 met CIA-fondsen opgericht en zendt uit naar Oost-Europa, terwijl het eveneens in het West duitse München gevestigde zus- terstation Radio Liberty gericht is op de Sovjetunie. Het Amerikaanse Congres be steedt jaarlijks 400 miljoen dol lar aan de radiozenders, die vo rig jaar een belangrijke bron van informatie zijn geweest bij de re voluties in Oost-Europa. Ameri ka moet nu de democratie in Oost-Europa in stand houden, maar dat kan het officiële rege ringsradiostation Voice of Ame rica wel overnemen, aldus de commissie. Ook moet Amerika haar uitzêndingen voortzetten in het verenigde Duitsland om de Oostduitsers op te voeden in democratische waarden en in formatie te verschaffen over de Verenigde Staten. LONDEN (AP) Begin juni wor den de democratische gevoelens van veel Britten zwaar op de proef gesteld als het House of Lords moet stemmen over de door de regering ingediende Wet op Oorlogsmisda den. De verwachting is dat de Lords, van wie het merendeel in het college zitting heeft op grond van erfelijk adeldom, het wetsontwerp zal verwerpen. Dit zal vermoedelijk tot gevolg hebben dat nazi-oorlogs misdadigers ook in de toekomst in Groot-Brittannie vrijuit gaan. Hoewel het Hogerhuis in meer derheid conservatief is, heeft het in het verleden herhaaldelijk van zijn bevoegdheden gebruik gemaakt door controversiële wetgeving van de regering-Thatcher zwaar te amenderen. Het zou evenwel de eer ste maal sinds 1949 zijn dat de Lords een geheel wetsontwerp afwijzen. Voorstanders van de wet zijn hoogst ontevreden over de voor spelde afwijzing op 4 juni, aange zien het zeer waarschijnlijk wordt geacht dat de regering dan van het wetsontwerp zal afzien. De regering zou volgens critici in wezen opge lucht zijn als de Lords het wetsont werp torpederen, aangezien in rege ringskringen niemand zit te wach ten op de berechting van drie be jaarde emigranten uit Oost-Europa. De meerderheid van de Lords motiveert haar afwijzing met de ar gumenten dat een eerlijk proces na bijna 50 jaar onmogelijk is, dat de misdaden niet op Brits grondge bied zijn gepleegd en dat wetgeving Het Lagerhuis aanvaardde het wetsontwerp in december met een stemverhouding van 348-123. That cher zelf stemde voor. In verband met het speciale karakter van het wetsontwerp werd de partijdiscipli ne opgeheven en kregen de afge vaardigden uitdrukkelijk toestem ming naar geweten te stemmen. Het afzien van de wet zou tot ge volg hebben dat Groot-Brittannië het enige land wordt dat actief bij de Tweede Wereldoorlog betrokken is geweest en dat geen stappen on derneemt tegen de oorlogsmisdadi gers in zijn midden. Australië en Ca nada houden hun eerste processen en de Verenigde Staten leveren ver dachte oorlogsmisdadigers uit aan Israël, zoals het proces tegen John Demjanjuk laat zien. De Lords keerden zich in mei reeds tegen een afzonderlijke rege ringsmaatregel om Schotse recht banken toestemming te geven in processen tegen oorlogsmisdadi gers gebruik te maken van getuige- verklaringen op video. Die maatre gel werd met 137-62 weggestemd. De stemming in het Lagerhuis volgde op een door de regering ge last onderzoek naar personen die door het Simon Wiesenthal Cen trum als verdacht waren geïdentifi ceerd. De onderzoekscommissie zag voldoende redenen om drie ver dachten in staat van beschuldiging te stellen en tegen 124 anderen een onderzoek te openen. De verwachte verwerping van het wetsvoorstel door de Lords is olie op het vuur van degenen die het House zijn macht willen ontnemen, "Hun dagen zijn geteld", aldus La- bour-parlementarier Alistair Dar ling. Hij vindt dat de Lords niet het recht hebben een besluit van het de mocratisch gekozen Lagerhuis on gedaan te maken: "Of het nu goed of slecht is: wij die verkiezingen moeten ondergaan, zijn van mening dat dit ontwerp wet moet worden. En nu zeggen mensen die zich aan deze kant van het graf r hoeven te verantwoorden, BANDEN IN BRAND gas, mineralen en goud in Sibene. Opmerkelijk is dat zowel Jeltsin Vlasov beiden campagne machtsstrijd in de Russische Fede ratie acht, werd gisteren onder streept door de aanwezigheid van president Michail Gorbatsjov, pre mier Nikolaj Ryzjkov en de voorzit ter van de Opperste Sovjet van de USSR Anatoli Loekjanov bij de openingszitting. Gorbatsjov bracht Verdie'nd hebben de dag stilzwijgend door met het ob- düld met vrije jzen Hüt Krcmlin het openingsdebat dat ]nl b|Jna a,,R winsten van de bedriJ. grootste deel van de welvaart van de Russische Federatie via het Krem lin naar dc andere republieken vloeit en dat daar een eind aan moet komen. Volgens het Sovjet-persbu- i TASS zou de Russische Fede- niljard gulden meer gehan de Russische Federatie sluist 61 procent daarvan door naar andere republieken. Vlasov wil zeggenschap voor de deelrepubliek over de natuurlijke hulpbronnen, particulier onderne merschap in de landbouw en parti culier grondbezit, zaken die de Sov jet-wet nu nog verbiedt. De ironie wil dat de Baltische republieken hun onafhankelijkheidsverklaring ten cfele rechtvaardigden met het argument dat zij door de Russische Federatie worden uitgezogen. Einde aan staking in Nicaragua na Loonverdubbeling MANAGUA (AP/Rtr/AFP/GPD) - De ambtenarenstaking in Nicara gua is gisteren beëindigd nadat de regering had toegezegd dat de sala rissen worden verdubbeld. Ook ziet de regering onder leiding van Viole- ta Chamorro af van ontslagen, waar mee eerder deze week werd ge dreigd. Tijdens de staking, waaraan ruim 50.000 ambtenaren deelnamen, moest het enige internationale vliegveld van het land worden ge sloten, bleven de banken dicht, kwam het openbare vervoer tot stil stand en werd het centrale bestuur zo goed als verlamd. Daniël Ortega, tot 25 april de san- dinistische president van Nicara gua, leidde gisteren de onderhande lingen tussen de stakers en de rege ring. Hij verklaarde dat de sandinis ten "niet geïnteresseerd zijn in het instorten van deze regering. Wij zijn geïnteresseerd in stabiliteit in Nica ragua, maar niet ten koste van de belangen van de arbeiders". De overeenkomst tussen stakers en re gering wordt gezien als een over winning voor de sandinisten. Het verzoek van presidente Cha morro aan de Amerikaanse presi dent Bush om 40 miljoen dollar noodhulp werd gisteren afgewezen omdat Nicaragua "volledig bank roet is", aldus Bush. Volgens de Amerikaanse president is Nicara gua niet in staat de lening terug te betalen, wat in strijd is met de Ame rikaanse wet. sinds gisteren een grote auto- bandenbrand. In St. Amable bij Montreal is een berg van 3,5 miljoen oude autobanden in brand geraakt. De brandweer is er nog niet in ge slaagd het vuur onder con trole te krijgen. De au toriteiten vin den het niet no dig de bevolking omdat de wind de giftige rook van de stad weg blaast. Het is de der de autobanden- brand in Ccma- da sinds februa ri. In de provin cie Ontario duurde het ze ventien dagen PARAMARIBO (ANP) - De socia le onrust in Suriname neemt toe. De Raad voor de Vakcentrales in Suri name (Ravaksur) spreekt zelfs van een nationale crisis, die genegeerd wordt door de regering. In Parama ribo betoogden gisteren scholieren voor de derde achtereenvolgende dag waarbij vernielingen werden aangericht en leerkrachten be dreigd. De politie heeft twee orde verstoorders gearresteerd. Naar aanleiding van de aanhou dende protesten heeft de Surinaam se politiebond SPB verklaard dat zij wordt tegengewerkt door niet met genoemde 'subculturen' en spreekt 'met veel misnoegen' be zorgdheid uit over 'onaanvaardbare gebeurtenissen' in de Surinaamse samenleving. Als aanleiding tot de publikatie noemt de SPB de onge regeldheden van jongeren die al en kele dagen duren. Die begonnen vrijdag na demonstraties tegen de verhoging van bustarieven door de particuliere busondernemingen, die het leeuwedeel van het open baar vervoer verzorgen. Nadat de prijsverhoging onge daan was gemaakt door tussen komst van een parlementaire com missie, gingen de scholieren maan dag opnieuw de straat op. Volgens hen zouden de buschauffeurs de prijzen niet hebben teruggedraaid en reden de bussen niet op alle tra jecten. De protesten van gisteren gingen gepaard met vernielingen op scholen, bedreiging van leer krachten en in enkele gevallen zelfs met intimidatie door middel van vuurwapens en messen. Ravaksur beraadt zich momen teel over haar rol in de nationale cri sis, die volgens haar nu tot uitbar sting is gekomen en heeft een mas savergadering aangekondigd voor volgende week donderdag. De Maizière: DDR kan lid worden van hervormde NAVO deze dwongen Omdat branden een enorme milieu vervuiling ople veren, komt er een onderzoek naar andere grote bandenop- AP) Van onze correspondent Hans Geleijnse MOSKOU De voorbereidingen voor de top tussen de presidenten Bush en Gorbatsjov verlopen moei zaam. Zowel de Amerikaanse mi nister van buitenlandse zaken Ja mes Baker als zijn Sovjet-collega Eduard Sjevardnadze hebben giste ren op de eerste dag van hun be sprekingen bevestigd dat er nog ernstige meningsverschillen zijn over de halvering van de strategi sche kernwapenarsenalen van de beide supermachten. De onderteke ning van een Start-akkoord, zo had den BuSh en Gorbatsjov in decem ber op Malta afgesproken, zou hét resultaat van de top in Washington moeten zijn. Sjevardnadze sloot nog niet uit dat de delegaties de komende da gen een compromis vinden. De Amerikanen zijn wat terughouden der. "We hebben nog een lange weg te gaan", aldus Baker. Het zijn ech ter niet de technische discussies over kernwapens die in Moskou de aandacht trekken. Dat is de kwestie van de Baltische onafhankelijk heid. Naarmate de top (30 mei-3 juni) nadert en de tegenstellingen in de Baltische republieken zich ver scherpen, komt Washington met scherpere commentaren op de han delwijze van het Kremlin. Baker zei in gezelschap van Sjevardnadze dat de ontwikkelingen in het conflict tussen Letland, Estland, Litouwen en het Kremlin "niet erg bemoedi gend zijn". Een topambtenaar in zijn delegatie zei dat Baker de Balti sche kwestie bovenaan de ge- spreksagenda had gezet. In Washington verklaarde presi dent Bush, dat Moskou's optreden tegen de drie republieken de top on der spanning zet. "Opheffen van de bij de parlementen van Estland en economische maatregelen tegen Li- Letland. Zij wilden echter niet be touwen zou de sfeer aanmerkelijk vestigen dat de pogingen van de- doen opklaren", aldus Bush, die monstrerende Sovjet-officieren om niet wilde voorspellen of de top met het Estse parlement te bestormen, een kernwapenakkoord wordt afge- bedoeld waren als inleiding tot een sloten. staatsgreep, zoals premier Savisaar Baker kreeg gisteren rapporten heeft gezegd. In Tallinn wordt het van de Amerikaanse inlichtingen- parlementsgebouw nu bewaakt dienst over de incidenten maandag door een honderdtal vrijwilligers. STRAATSBURG/BERLIJN (GPD/AP) Het verenigde Duits land kan lid worden van de NAVO, maar die moet dan niet langer als militair blok tegen de Sovjetunie fungeren. Goede relaties met Mos kou zijn "een goed van het hoogste belang", zo heeft de Oostduitse pre- r Lothar de Maizière gisteren ge zegd voor het Europees Parlement in Straatsburg. De DDR-leider vindt dat de economische banden tussen de DDR en de Comecon na de hereniging gehandhaafd moeten blijven, waardoor Duitsland een brug tussen Oost- en West-Europa kan De Maizière werd in Straatsburg met alle égards ontvangen. Hij ging op bezoek bij de burgemeester en sprak met de huidige EG-voorzitter Haughey en voorzitter Delors van de Europese Commissie, 's Avonds was hij uitgenodigd voor een spe ciale 'asperge-party'. i Tallinn, dat maandag werd bestormd door >77i regeringsgebouwen te bewaken, (foto AP) Behalve De Maizière was ook bondskanselier Kohl aanwezig, die nog eens herhaalde dat er geen spra ke kan zijn van een neutraal of gede militariseerd Duitsland. "Dat zou strijdig zijn met de logica van de Eu ropese eenwording en zou nieuwe onstabiliteit veroorzaken". Ook zal nog voor de zomer duidelijkheid ge geven worden over de Duitse erken ning van de Poolse westgrens, zei Kohl. "Duitsland heeft geen om streden grenzen meer. Het zal be staan uit het staatsgebied van de DDR, de Bondsrepubliek en beide delen van Berlijn. Punt uit", zo zei De Maizière zelfs. De Sovjetunie heeft volgens het Westduitse ministerie van defensie de eenzijdige troepenterugtrekking uit de DDR stopgezet. Volgens Bonn heeft de Sovjetunie moeite om de uit Oost-Europa teruggetrok ken troepen te integreren in de een heden op Sovjet-grondgebied, maar de Oostduitse minister van defensie Rainer Eppelmann verklaarde dat Moskou bezorgd is over een militair overwicht van de NAVO. De West- duitse woordvoerder kapitein Stefan Lang wees erop dat de Sov jetunie met Tsjechsolowakije en Hongarije data heeft afgesproken waarvop de terugtrekking een feit moet zijn, terwijl in het Oostduitse geval geen data zijn aangekondigd of afgesproken. West-Duitsland is onlang met de Sovjetunie overleg begonnen over een bijdrage in de kosten voor de stationering van de Sovjet-troepen op Duitse bodem omdat na de een wording de Oostduitse betalingen zullen wegvallen. Volgens waarne mers zullen de betalingen waar schijnlijk al deze zomer beginnen. IRA eist aanslag op LONDEN/DUBLIN (Rtr/AFP) - Het Ierse Republikeinse Leger (IRA) heeft de verantwoordelijk heid opgeëist voor de bomaanslag gisteren op het Britse leger in de Londense wijk Wembley. Bij de aanslag werd een Britse sergeant gedood en raakte een tweede ge wond. De bom, naar het zich laat aanzien gemaakt van het bij de IRA veel ge bruikte Semtex, was bevestigd on der een legerbusje. De twee ser geanten waren net ingestapt toen de bom ontplofte, aldus de politie. BERGEN (ANP) - De Verenigde Staten ra ken in het internationale milieu-overleg steeds meer geïsoleerd. De EG heeft tijdens de conferentie, waaraan is deelgenomen door de 34 landen van de Economische Com missie voor Europa (ECE, inclusief VS, Ca nada en Sovjetunie), het isolement van de Amerikanen nadrukkelijk naar voren laten komen. Volgens de Nederlandse milieumi nister Alders is daarmee de druk op de VS toegenomen om in de toekomst wel toegeef lijker te worden. De Gemeenschap heeft in Bergen steeds als eenheid geopereerd. Maandag, aan het begin van het ministersoverleg, opende EG- milieucommissaris Ripa di Meana de aanval door de VS met naam te noemen als de partij die "lijkt weg te lopen". Dinsdag werd, hij vervangen door de Nederlander L.J. Brink horst, directeur-generaal milieuzaken van de Europese Commissie. Brinkhorst heeft dinsdagnacht het overleg geleid over de ge voeligste passage in de slotverklaring. Na afloop verklaarde hij de EG tot win naar in "de tweede'ronde van een langdurige wedstrijd". De eerste ronde vond volgens Brinkhorst plaats tijdens de recente confe rentie in Washington over klimaatverande ring. Op die conferentie kwamen de EG-lan- den tot elkaar, juist door de terughoudende Amerikaanse opstelling op milieugebied. De conferentie in Bergen is voor de VS een waarschuwing, zo meent hij. Volgens Brink horst heeft de Europese Gemeenschap in het internationale milieu-overleg de leiding overgenomen van de Amerikanen. Volgen de maand op de ozon-conferentie in Londen voorziet Brinkhorst een nieuwe ronde in de strijd tussen de EG en de VS. Dan namelijk dient een beslissing te vallen over een nieuw fonds voor landen in de Derde Wereld, be doeld voor de bestrijding van CFK's, gassen die de ozonlaag aantasten. Breekpunt Het CFK-fonds vormde het grootste breek punt van de Noorse onderhandelingen. De VS willen zich niet vastleggen op een nieuw fonds dat niet ten koste mag gaan van be staande financiële hulp aan de Derde We reld. De Amerikanen menen daarmee ook gebonden te raken aan een fonds voor de - veel duurdere - bestrijding van het broeikas effect, de klimaatverandering door opwar ming van de atmosfeer. De arme landen op hun beurt dreigen de produktie van schade lijke CFK's fors uit te breiden, als het Westen niet met geld over de brug komt. De definitieve tekst van de ministersver klaring in Bergen maakt duidelijk dat de VS hun uitzonderingspositie hebben behouden. Alle landen spreken zich uit voor 'additione le' (aanvullende) financiële middelen voor Oost-Europa en de Derde Wereld. In de pas sage die specifiek over de ozonlaag gaat is echter bij de toezegging van nieuwe midde len de term 'bijvoorbeeld' toegevoegd. De Amerikaanse delegatieleider Knauss bevestigde gisteren dat de VS zich door de passage niet gebonden voelen. Elk land kan bij het geven van extra hulp aan de Derde Wereld zijn eigen mechanismen kiezen, al dus Knauss. Nederland meent niettemin dat met de bewuste passage de ozon-conferentie in Londen 'in een goed daglicht kan starten'. Minister Alders gaf echter ook aan dat de uit komst van de Londen-conferentie door de ministersverklaring in Bergen nog allesbe halve veilig gesteld is. Het andere strijdpunt met de Amerikanen betrof het terugdringen van de uitstoot van kooldioxyde (C02), het belangrijkste broei kasgas. De VS wensen zich niet nu reeds vast te leggen op stabilisering van het C02- gehalte in het jaar 2000. De tekst van de mi nistersverklaring maakt dit, zij het indirect, ook duidelijk. De meeste landen, aldus de verklaring, kiezen voor stabilisering van C02 in 2000 'op de huidige niveaus'. Daar mee is de C02-passage van de Klimaatconfe rentie, vorig jaar in Noordwijk, een fractie aangescherpt. Toen namelijk was sprake van 'veel' landen, en zou het niveau van sta bilisering pas later worden vastgesteld. Voorbereiding De Noorse conferentie was bedoeld als 're gionale' voorbereiding van de grote milieu conferentie over twee jaar in Brazilië, waar aan alle regio's binnen de Verenigde Naties deelnemen. Het overleg in Bergen kende voor het eerst 'directe betrokkenheid van niet-gouvernementele organisaties, zoals in dustrie, vakbonden, wetenschap en milieu organisaties. De milieu-organisaties hebben teleurge steld op de uitkomst van het ministersover leg gereageerd. In een verklaring stellen zij dat de bewindslieden hebben gefaald bij het tonen van eenheid, zodat ook de Derde We reld zich aangesproken voelt. De secretaris van de toekomstige Brazilië- conferentie Strong gaf na afloop ook aan dat op de kernpunten slechts 'beperkte' vooruit gang is geboekt. Volgens Strong heeft de conferentie in Bergen duidelijk gemaakt dat de milieusamenwerking tussen noord en zuid ernstig in gevaar kan komen.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 7