Veiligheid op veerdiensten blijkt in orde Zes jaar cel geëist tegen psychiater Zetten Protest ziekenhuizen tegen werkdruk Rob Out: Veronica had aandelen in Veronique Staatkundige toekomst over 2 jaar duidelijk Machogedrag verziekt sfeer in de krijgsmacht Verdachte beschouwt betasten van borsten niet als ontucht ïuroMTÜII^ DONDERDAG 17 MEI 1990 DEN HAAG (ANP) - De veerboten die de verbinding onder houden tussen Nederland en Engeland horen bij de beste. Dit blijkt uit een onderzoek naar de veiligheid aan boord van 32 veerboten waarvan de resultaten in de gisteren ver schenen Consumentenreisgids staan. HILVERSUM (GPD) - Tornado BV is een van de beleggingsmaat schappijen van Veronica en heeft aandelen gehad van RTL-Veroni- que. Dat heeft Veronica-directeur Rob Out gezegd in een vraagge sprek voor de VARA-radio. Volgens Out heeft Tornado voor Veronica diverse beleggingen gedaan (Phi lips, Akzo, Maxwell) waaronder aandelen in Veronique. Out zegt in het vraaggesprek zelf verantwoor delijk te zijn voor het feit dat Vero- nica-geld via Tornado naar Veroni que is gegaan. "Jonge mensen willen wat meer", zei Out gisteren tegen de VARA-ra dio. Volgens hem is het geen ge heim dat Veronica de behoefte heeft om pommercieel te worden. Van Veronica zelf liggen er twee aanvragen bij het ministerie van WVC voor commerciële omroep en van Rob Out International liggen er ook twee aanvragen. "In die geest hebbën wij gehandeld. En wat is er tegen commercieel handelen?", al dus Out Volgens de Veronica-directeur kreeg hij van het bestuur een vrij brief om tien miljoen gulden via Tornado te beleggen. Uiteindelijk heeft Tornado zes miljoen gulden belegd, maar volgens Out is niet al het geld in Veronique-aandelen gaan zitten. "Er zijn ook aandelen van bijvoorbeeld AKZO en de,KLM voor gekocht". Out ziet geen kwaad in deze be leggingen door Veronica. "Het be leggen door omroepen is zeer alge meen. Wij hebben nergens kunnen ontdekken dat dat in strijd is met de Mediawet. En wat maakt het dan voor verschil of je belegt in de AK ZO of in Veronique?" "Veronica heeft al jaren staatso bligaties en daar is nooit een pro bleem van gemaakt", aldus Out. Volgens hem is de winst op de in vesteringen van Tornado bv terug gevloeid naar de vereniging. Veronica heeft blijkens een publi- katie uit De Volkskrant via Veroni ca Blad BV in totaal zo'n 8,5 miljoen gulden bijgedragen aan de totstand koming van de commerciële zender RTL-Veronique. Het blad heeft de ze informatie uit het vertrouwelijke rapport van het accountantsbureau Reyn de Blaey, dat in opdracht van het Commissariaat voor de Media de banden tussen Veronica en Vero nique onderzocht. Veronica zou aanvankelijk de op richting van Veronique aan privé- personen hebben overgelaten, maar vanaf het moment dat Lex Harding in januari 1989 liet weten dat hij graag de commerciële zender wilde leiden, heeft Veronica meebetaald aan aanloopkosten van Veronique. Bij elkaar zou zo'n miljoen gul den via Veronica Blad BV zijn over gemaakt naar Tornado BV, als in vestering. Met het Commissariaat voor de Media worden momenteel bespre kingen gevoerd over het openbaar maken van het rapport op de dag van de hoorzitting bij het commis sariaat. Ook de repliek van de Vero- nica-juristen zal dan hoogstwaar schijnlijk openbaar gemaakt wor den. De ondernemingsraad van Vero nica wacht de hoorzitting af alvo rens te bekijken of er stappen wor den ondernomen tegen het bestuur. Voorzitter Hans Klijn zei overigens dat eisen over het rollen van de kop van directeur Rob Out nog niet aan de orde zijri. Omroep bespaart op sponsorgelden DEN HAAG (GPD) - De Hilver- sumse omroepen besparen jaarlijks naar schatting 70 a 100 miljoen dooi het indirect gebruik van sponsor gelden. Die schatting deed drs. G.J. Heijne den Bak, lid van het Com missariaat voor de Media, gisteren tegenover leden van de Kamercom missie voor welzijn en cultuur. De Kamercommissie toonde zich tij dens het onderhoud uiterst kritisch over 'een door het Commissariaat gepubliceerd rapport. Volgens Heijne deri Bak 'verdie nen' de omroepen door externe pro ducenten willens en wetens onvol doende geld te geven, waarbij ze worden aangemoedigd de rest van de financiering via sponsors te rege len. Van de zes grote veerboten die tus sen Nederland en Engeland varen, werden er vier onderzocht: de Olau- Brittania, Olau-Hollandia, Konin gin Beatrix en Norsea. Experts be keken de reddings- en brandbestrij- dingsmiddelen en de algemene toe stand aan boord De Scandinavische schepen krij gen vooral kritiek op de bewegwij zering van vluchtwegen en red dingsmiddelen. Op een schip tus sen Denemarken en Noorwegen van Fred Olsen stond uitgerekend een kist met zwemvesten voor de nooduitgang en op een boot tussen ROTTERDAM (GPD) - De direc ties. van 46 ziekenhuizen en ver pleeghuizen in het Rijnmondgebied gaan actie ondernemen tegen de ho ge werkdruk in de instellingen. Morgen zullen de directies bekend maken op welke wijze zij gaan trachten bij staatssecretaris Simons (volksgezondheid) meer geld los te Dat het ook anders kan, blijkt vol- peuteren, gens de onderzoekers op de Konin- Volgens directeur C.M.E. van gin Beatrix van Stena Line. Op de Schelven van de samenwerkende boardmgcard staan de eerste veilig- verpieeg- en ziekenhuizen in de heidsaan wijzingen. Voor de afvaart Rijnmond staat Vast dat patiënten worden er videofilms gedraaid over niet de dupe zullen worden van de bijvoorbeeld reddingsvlotten. acties. "Wij hebben onze verant- woordelijheid. Die komen wij ook na", zegt Van Schelven. "Maar wij maken ons wel grote zorgen om de -T_ a - -r, r werkdruk in de instellingen. De ij a uva het Kanaal tussen Enge- zodat drenkelingen ook in het don- kwaliteit en de continuïteit van de land en Frankrijk kwam over de he- ker te zien zijn. Dit veiligheidsvoor- zorg dreigt in gevaar te komen". Van de schepen van de Olau-lijn de Bondsrepubliek en Denemarken die varen tussen Vlissingen en van de Duitse spoorwegen Sheerness, varieerde het rapport bordjes die ver van goed tot zeer goed. Ook de Ko- ten drie keer zc ningin Beatrix (Hoek van Holland- reddingsboten Harwich) kreeg zo'n beoordeling. De Norsea (Rotterdam-Huil) scoor de op alle onderdelen "goed". De Consumentenbond werkte bij het onderzoek samen 'met haar Westduitse zusterorgansiatie, Stiftung Warentest. Die liet enkele weken geleden al weten dat de meeste boten doorgaans in orde zijn, maar dat er nog wel wat te ver- De Consumentenbond vindt het, beteren valt. onbegrijpelijk dat niet alle schepen Het veiligheidsniveau op de fer- reddingsvesten hebben met lichten, Het 'signaal' dat de directies zul- schrift geldt pas voor schepen na 30 juni 1986, maar vervalt v\ pen zijn de Prince Laurent (Dieppe- bij boten op de 'beperkte buiten- len afgeven, volgt op de weigering Ne'whaven) van Sealink en de Wasa vaart" op de Noordzee, zoals de pas van staatssecretaris Simons de bud- l de vaart genomen Olau-Hollan- getten van de instellingen met één a- percent te verhogen ter verlichting van de werkdruk. De werkgevers, verenigd in de NZR, hadden de staatssecretaris daarom gevraagd. Enquête Ruim drie kvyart van de bevolking is bereid om jaarlijks tien gulden per persoon extra ziektekostenpre mie te betalen om hiermee de werk druk in de gezondheidszorg té ver lagen. Een krappe meerderheid is zelfs bereid 25 gulden per persoon per jaar extra te betalen voor het in willigen van de looneisen van de verpleegkundigen. Nieuwe regering Antillen WILLEMSTAD (ANP) - De nieuwe St. Maarten heeft in het regeerak- Antilliaanse regering, die naar ver- koord ook aanvaard dat het een her- wachting binnen een week zal wor- verdeling van de belastinginkom- den geïnstalleerd, wil binnen twee sten met de regering overeen zal ko- jaar duidelijkheid over de staatkun- men. Hieruit moet St. Maarten een dige toekomst van de vijf eilanden bepaald deel afdragen voor bepaal- van de Antillen. Dit blijkt uit het re- de verzorgingstaken, zoals die van geerakkoord dat gisteren in Willem- de politie en de rechtsspraak, die stad is ondertekend door de zes po- door de regering worden verricht, litieke partijen van de vijf eilanden Het financiële beleid die de Kidnapping van kinderen stijgt DEN HAAG (GPD) - Het aan tal ontvoeringen van kinderen naar het buitenland zal de ko mende jaren toenemen. Dit meldt de stichting International Social Service (ISS) in Den Haag. Bij de stichting worden jaarlijks dertig a vijftig ontvoe ringen gemeld. De stijging wordt volgens ISS-directrice P. van Eeuwijk veroorzaakt door de toename van gemengde huwelijken. Wanneer een echtscheidings procedure wordt ingezet neemt een vader of moeder de kinde ren mee naar het eigen land. Dit blijkt uit een steekproef onder Nederlanders van 18 jaar en ouder die het Buro Interview in opdracht van Veronica Nieuwslijn heeft uit gevoerd. De werkgevers het ka- zondheidszorg, verenigd Ongeveer 150 werknemers van de Van de Berghstichting, Sancta Maria en Bavo, drie psychiatrische instellin gen uit de regio, hebben gisteren in samenwerking met de dienstenbond AbvalKabo een manifestatie gehouden op de boulevard in Noordwijk in het kader van de acties voor een betere salariëring en het terugdringen van de werk druk in de gezondheidszorg. (foto wim Dijkman) aan op een extra bijdrage van 130 dat zo'n verhoging een stijging van Het CNV zal vandaag een voorstel miljoen per jaar voor het aannemen de collectieve lasten betekent, is dat tot zo'n premieverhoging indienen van nieuw personeel. De staatsse- in strijd met het regeerakkoord. tijdens de maandelijkse vergade- de ge- cretaris van volksgezondheid voelt De vakbonden CNV en FNV kun- ring van de Ziekenfondsraad, het dé Na- daar niets >r, omdat de extra gel- i zich vinden i l premiever- orgaan dat de bewindsman advi- regering steunen. binet zal in de komende regeerpe- tionale Ziekenhuisraad, drongen den betaald moeten worden uit de hoging, ook al gaat dit ten koste van seert over de hoogte van de pre- De diverse Eilandsraden zullen, riode gericht blijven op het realise- onlangs bij staatssecretaris Si: liefst voor 1 januari 1991, een stand- ren van evenwichtige begrotingen, punt moeten innemen over de ver- De regering voorziet echter nu al houding die elk van de eilanden in dat het realiseren van sluitende be- een nieuwe constellatie voorstgat. grotingen heel moeilijk kan worden Op elk van de eilanden zal daarna door een aantal financiële verplich- een referendum over deze stand- tingen waar geen rekening mee was punten en de vormen van samen- gehouden. Vandaar dat er "mogelij- werking tussen de eilanden onder- ke inkomstenverhogende maatre- ling worden gehouden. gelen" zullen worden getroffen. De Ter afronding van het proces over regering denkt daarbij aan verho- de staatkundige toekomst van de ging van de directe en indirecte be- Antilleri zal tenslotte een Ronde Ta- lastingen. fel Conferentie bijeen worden ge- Het nieuwe kabinet zal roepen van de drie partners van het blijven voeren dat gericht is op de o- koninkrijk. Op die conferentie zal overdracht van taken en bevoegd- der werd verondersteld de institutionalisering van financië- heden aan de eilandelijke overhe- Dat blijkt uit een rapport van het le garanties moeten worden verkre- den. De financiële consequenties Instituut voor Sociaal-Wetenschap gen voor een menswaardig voortbe- van de decentralisatie moeten "op pelijk Onderzoek (IVA) van de Ka- staan van de bevolking van elk der aanvaardbare wijze" worden opge- tholieke Universiteit Brabant. Het verhoging van de ziektekosten. Om- de inkomens van hun achterban. DEN HAAG (ANP) - Zwaardere vormen van agressief gedrag, zoals het dreigen met fysiek geweld, seksuele handtastelijkheden, slaan, schoppen of steken komen in de krijgsmacht niet vaker voor dan bij vergelijkbare groepen in de samen leving als geheel. Wel treedt teveel machogedrag binnen de krijgs macht op, dat de sfeer binnen een groep ernstig kan verzieken. Alcó- 1 beleid holgebruik is bij geweldsvoorvallen veel minder in het geding dan eer eilanden, aldus het regeerakkoórd, Van de zes politieke partijen die de regering steunen zullen er overi gens maar vier een minister leveren. De partijen op Saba en St. Eustatius hebben ingestemd met de benoe ming van een staatssecretaris, die vooral de belangen van deze twee eilanden moet behartigen. Nederland zal opnieuw worden gevraagd de schuldenlast te verlich ten. In de loop der jaren heeft de Ne derlandse regering voor de uitvoe ring van ontwikkelingsprojekten voor een bedrag van in totaal liljoen gulden leningen vangen. IVA heeft bijna 2.300 (ex-) militai- ren tot 25 jaar gevraagd naar hun be- (26,4 procent), administratief ge- leving van vormen van geweld in de weid (20,1), soldateske plagerijen krijgsmacht. Het rapport vormt de (22,7) en schelden en beledigen basis voor de aanbevelingen van (22,7). In 7,2 procent van de gevallen een commissie over geweld in de wordt iemand tot zondebok of pis- krijgsmacht onder voorzitterschap paal gemaakt, terwijl fysiek geweld van prof.dr. P.J.D. Drenth. in 0,8 procent en seksueel geweld in De vijf meest voorkomende vor- 0,1 procent van de gevallen van men van agressief gedrag binnen de agressief gedrag voorkomt, krijgsmacht zijn psychisch geweld De ondervraagden vinden de meeste voorvallen die zij hebben gemeld niet ernstig. Het probleem is eerder dat dezelfde voorvallen zich gemakkelijk kunnen herhalen en uitgroeien tot ernstiger vormen van aggressief gedrag. In ruim drie kwart van de gevallen is de dader volgens het slachtoffer zeker niet onder invloed van alcohol. Opval lend is voorts dat de meeste vormen van agressief gedrag zich niet 's avonds voordoen, maar tijdens diensturen 's middags tussen twaalf De onderzoekers hebben in totaal ïnventariseerd om aan de onder vraagden voor te leggen. Sterfte borstkanker kan met een derde worden verminderd ALKMAAR (ANP) - Het bevol- kingsonderzoek op borstkanker kan bij vrouwen van 50 tot 70 jaar op den duur leiden tot een daling van het aantal sterfgevallen met 630 per jaar ofwel 33 procent. De vrouwen die niet overlijden mogen gemid deld rekenen op vijftien extra le vensjaren. Dat betekent een winst van 260.000 levensjaren als het be volkingsonderzoek 25 jaar wordt voortgezet. Dit blijkt uit een onderzoek van het Instituut voor Maatschappelijke Gezondheidszorg in Rotterdam. De arts S. van der Kooij, secretaris van de Ziekenfondsraad, maakte de re sultaten vandaag bekend bij de start van het bevolkingsonderzoek in noordelijk Noord-Holland. Ria Lubbers droeg daar het eerste mo biele screeningscentrum op borst kanker over. Dat was tevens het of ficiële begin van het landelijk be volkingsonderzoek op borstkanker. Het project wordt geleidelijk uit gebreid en in 1994 kunnen alle vrou wen tussen de 50 en 70 jaar om de twee jaar een röntgenfoto van de borsten laten maken. Vroege op sporing van gezwellen vergroot de kans op een succesvolle behande ling, waarbij ook minder vaak bórstamputatie nodig zal zijn. Het onderzoek gaat 40 miljoen gulden per jaar kosten. In Nederland heeft een vrouw 8 procent kans op borstkanker. Ieder jaar wordt deze ziekte bij 6.000 vrou wen ontdekt. Bij 60 procent van hen is de tumor dan al groter dan twee centimeter. Het aantal sterfgevallen is 2.500 per jaar. Het Rotterdamse instituut heeft bij zijn studie ook rekening gehou den met gegevens uit kritische be schouwingen die de afgelopen tijd in de medische pers zijn verschenen over de zin van bevolkingsonder zoek op borstkanker. Volgens de auteurs is de sterfte al aan het dalen doordat vrouwen tegenwoordig met afwijkingen in de borst eerder naar de dokter gaan. ADVERTENTIE ARNHEM (GPD) - De verkrach- 'j" ting was geen daadwerkelijke \jy\j Iimjucil 6UIUCU «cuuigcii aan Ut Antilliaanse regering verstrekt. De aifI leningen die door de Antilliaanse regering ten behoeve van St. Maar ten zijn aangegaan zullen door St. Maarten moeten worden afbetaald. Binnenland kort Bolkestein De Friese commissaris van de ko ningin en binnen de VVD nog altijd Heldringstichtingen alle tien hem slechts speelde situatie bedoeld als 'emo tionele reiniging'. Het betasten van de borsten moest zuiver worden ge zien als een handeling, passend in een medische omgeving. En de met een patiënte aangeknoopte relatie moest vooral niet worden be schouwd als een arts-patiëntrelatie, maar als een 'onduidelijke situatie'. "Gewoon een buitenechtelijke rela tie". Hoofdschuddend om zoveel on begrip wijst de voormalig directeur psychiater van de Zettense 7 - .li,. "machtige" Hans Wiegel vindt dat verweten feiten met een omhaal fractievoorzitter Bolkestein lijst- woorden van de hand op de eerste trekker moet worden voor zijn par- dag van de rechtszitting. Maar offi- tij bij de volgende verkiezingen cier van justitie mr. N. Leeman voor de Tweede Kamer. Vooropge- heeft toch een geheel andere kijk op steld dat Bolkestein, de opvolger de zaak. Hij eiste gisteren voor de van de gevallen WD-leider Voor- Arnhemse rechtbank zes jaar on- hoeve, dat zelf wil. Is dat het geval, voorwaardelijke gevangenisstraf te gen de psychiater, die ervan wordt verdacht gedurende een lange reeks van jaren aan zijn zorgen toe vertrouwde pupillen en een privé- patiënte stelselmatig seksueel te de uitoefening van zijn ambt is ónt- beelden ontdekt toen hij i zegd. Hij spreekt in dit verband van avond aanwezig was op ei een zorgvuldige opbouw van seksu- riteitsbijeenkomst van het 'Steun- ele manipulaties, van geseksuali- punt Slachtoffers Zetten' in het seerd algemeen lichamelijk onder- Amsterdamse Paradiso. Daar ver zoek, van het gebruiken van schut- telde hij de slachtoffers, dat zij over tingtaal, het stellen van impertinen- zyn conclusies 'niet ontevreden te vragen op seksueel gebied, het hoefden te zijn', plegen van ontuchtige handelingen Volgens Sutorius i tot aan verkrachting met geweld van een eerlijk proce„. toe. Dat alles, nadat eerst zorgvul- voorpubliciteit rond de zaak Zetten dig een vertrouwensband met de pupillen is opgebouwd. Afpakken In een bij de politie afgelegde ver klaring zegt een van de aangeef- sters: "Alles pakte hij je af. Je ge- zijn voel, je eigenwaarde, je lichaam, terwijl de slachtoffers positief uitgevallen uitspraak in het eerder gevoerde kort geding, hebben naar zijn stellige overtuiging de onbe vangenheid van de strafrechter ont- "Er kan nog hooguit sprake een schijn-onpartijdigheid, bevooroordeeldheid Ex-directeur van Zetten in de beklaagdebank. Hij ontkende gisteren alle hem ten laste gelegde zaken(tekening gpd) Zelfs je dromen mocht je niet heb- vanuit de media naar de slachtof- ben". Maar de zienswijze van de fers toe een effectieve verdediging voormalig directeur van het Kin- in de weg staat", derbeschermingsinstituut staat 0 haaks op al die beschuldigingen. oCnepiiet Hij houdt het erop, dat zijn vroegere Ook oefent hij pupillen zich het allemaal niet zo 'schepnetmethode' r kunnen herinneren. Vol- die driehonderd kant kinderen, die afhankelijk 'door voorwerpen bruikén'. Vet-eters Nederlanders zijn bijzonder eigen wijs als het gaat om hun persoonlij- hebben misbruikt, ke vetconsumptie. Dat blijkt uit een "Die straf dient onderzoek dat het instituut voor consumentenonderzoek Swoka on der circa 500 mensen heeft verricht in opdracht van de Stuurgroep Goe- den af de Voeding. De meeste Nederlan- zijn", motiveert Leeman zijn ders vinden dat vooral anderen te langde strafoplegging. Hij realiseert vet eten. Niettemin krijgt 80 pro- zich bij de formulering van zijn éis cent van de bevolking dagelijks te evenwel, dat sommige slachtoffers veel vet binnen. Dijkverhoging Minister Maij-Weggen (verkeer en waterstaat) ziet geen kans de rivier dijken al in het jaar 2000 op del tahoogte te brengen. De benodigde financiën daarvoor zijn niet be schikbaar, zo heeft zij de Tweede Kamer gisteren laten weten. gens hem moet er minstens sprake adressen uit ze na al die boze jaren erkenning kunnen putten vestigd zien. In zijn anderhalf uur durend Inmiddels is de aanvankelijk zich be" alert reagerende vroegere directeur terug gevallen in een quasi zijn van 'projectie' van vóór Zetten opgedane seksuele ervaringen. De Utrechtse seksuoloog prof. dr. J. Frenken, die op verzoek i pupillen i schillige houding en krabbelt hij te- rechtbank als getuige-deskundige ring, verdriet en pijn uit quisitoir houdt Leeman de verdach- keningetjes op een stuk papier, ter- zjjn licht anderzijds moet zij te voor, dat hij zijn pupillen de gebeurtenis om te inventariseren wie eventueel seksueel zou zijn misbruikt. Uitein delijk blijven er, nadat een aantal de verklaringen afvalt wegens veija- ing, zeven getuigen over. Sutorius noemt het verder onbe- signaal zijn naar anderen: Han- telijke schade heeft toegebracht blieke tribune verder gaat met haar de conclusie dat >?eeft do,en fijnen, komt echter tot grijpelijk, dat de _geuite beschuldi- als willoze en weerloze breiwerkj believen te ge- digheid Geschonden Eerder op de dag ontkent de dachte nagenoeg alle beschuldigin- ervaringen gen. Hij noemt de verklaringen de de geloofwaar- gingen pas na al die jaren naar bui- geefsters niet ten komen, terwijl zijn cliënt toch mag worden getwijfeld. Dat zij hun altijd aan krachtige kritiek rond zijn lang voor zich hebben functioneren heeft blootgestaan. i,. nUai w. gehouden, schrijft hij toe 'aan het "Hij heeft als enig medicus op het dë slachtoffers bizar Het betas- verwachte ongeloof, de diepgewor- instituut altijd de klassieke rol de gevraagde straf niet in verhou- "Een andere klap, die de pupillen ten van borsten paste in de medi- telde angst voor de pleger en de psy- boeman moeten sDelen naar kinde. i ,-r „..linn rtnort tot r) o Joon H oot. ,1 ifol rl itvotft noUorlrt linnft ko ChVlO CaHitlCt Ale H lit Till 1 n POP Q 01 C okolool1-I1 11IJ i staan tot de door- ongetwijfeld grote schade heeft be- sche setting. Als dat als chologische onbereikbaarheid pijn. "Maar ik vrees rokkend, moet het besef zijn ge- ontucht wordt beschouwd, kan ik het personeel i toe, die al door verbittering e dat geen enkele straf hierin zal sla- weest, dat zij leefden gen Hij hoopt echter dat de meeste slachtoffers voortaan in de weten schap leven, dat het openbaar mi nisterie tenminste geloof hecht aan hun relaas. Een wetenschap, waar- i zij werden geschonden omge- daar verder niets aan doen" tingen De officier wijst ondanks de cate- niet werden geloofd om daarna gorische ontkenningen toch op een een maatschappij terecht te ko- strafrechtelijke rode draad in de ken p voor praktijken van de psychiater, die wo_ bijster middels door het Medisch Tucht- verder buiten beschouwing te laten, college voor de rest van zijn levert Hij heeft de professor op televisie- men, waarin geloof de slachtoffers groot waren". i begrip de Heldringstich- onmacht werden vergezeld voordat ze in Zetten werden geplaatst". Als eindconclusie geeft Sutorius dat het niet tot een strafrechtelijke veroordeling kan komen, omdat het Maar mr. E. Sutorius, advocaat de psychiater beschuldigt Fren- vooringenomenheid vraagt de rechtbank zijn rapportage aangedragen bewijsmateriaal twij- vor,1or |g^gfelachtig, schaars en weinig overtui- KATWUK EuropaTuin Moerkerk Ranonkelstraat 92. Tel: 01718-16905 BOSKOOP (N.0.1 EuropaTuin Moons Rijneveld 86. Tel: 01727-16114 LEIDSCHENDAM EuropaTuin leidschendam Veursestraatweg 292 B. Tel: 070-3203300

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 3