'We moeten onze eigen broek ophouden' Alphense mastenmakeiij Van der Neut verstevigt marktpositie Politieman raakt gewond bij vechtpartij in Rijnsburg Miljoenste ton afval verwerkt in Voorhout DONDERDAG 17 MEI 1990 ALPHEN AAN DEN RIJN - Hol- de fabriek heb ik niets te maken lands grootste vlaggenmastenma ker heeft zelf geen vlag wapperen. "De nieuwe huisstijl is nog niet klaar", verontschuldigt Th. van der Kuil zich. De 51-jarige Alphenaar is sinds een klein jaar directeur het plaatselijke bedrijf D. van Neut. In de vlaggemasten is het be drijf nationaal marktleider. In de Dat moeten ze hier zelf doen. Van der Neut moet zijn eigen broek op houden". Van der Kuil heeft als directeur bij nationale en internationale tech nische bedrijven ervaring opgedaan op het gebied van management voordat hij zijn eigen bureau begon. "Dat QL in de naam is kort en pak- scheepsmasten gaat het de firma ken<?- ,Het ,is«n.f9n.eti^h 6r,aPj* minder voor de wind In Van der want alsjein Frankrijk of Engeland KuUs vijQarenplan moet Van der k°mt' kun?,en z* Van de? Kuil niet Neut ook in dat marktsegment c uitspreken". Voornaamste zorg stap daartoe is de samen werking rij klaar te stomen voor de toekomst met de Franse zusterbedrijven Iso- marketing en innovatie de mat France en Francespar-Spar- sleutelwoorden zijn. Oerdegelijk "Na een behoorlijke terugval jachtbouw nu aan het aantrekken", licht Van der Kuil de stap toe. "En daar willen we natuurlijk op springen. Van der Neut heeft ir ■vatersportwereld een grote "Met de naamsbekendheid van Van der Neut en de kennis die hier in huis is, kunnen we het marktgebied vergroten. Met marketing, promo de tie-activiteiten en het ontwikkelen van nieuwe technologieën willen we de nieuwe doelgroep laten we ten dat wij er ook zijn. Je loopt dan de echter tegen de nu-straks-klem aan. Het kost tijd en geld om aan pro- bekendheid, ook over de grens. Het duktontwikkeling tech- bedrijf heeft het imago van oerdege- nologieën te werken. En dat terwijl lijk en traditioneel. Daar is natuur- de concurrentie vanuit het buiten- lijk niets op tegen maar vanuit de land enorm groot markt krijg je een andere vraag. De "Op i doelgroep van sportieve ben toerzeilers stelt andere eisen op het steld: doen we het op eigen kracht gebied van vormgeving, constructie of via samenwerking", vervolgt Van en toepassing van materialen. En der Kuil. "Zo zijn we op de filosofie als we doorgaan zoals nu, kunnen samenwerken/concurreren geko- we daar niet in mee". men. Mensen reageren daar scep- Van der Kuil is de eerste directeur tisch op. Ze geloven niet dat je kunt van het 101 jaar oude bedrijf die samenwerken en toch zelfstandig geen Van der Neut heet. "Na de kunt blijven en ook nog eens tegen dood van Piet van der Neut cember 1988 bleken er geen opvol- daar wèl gers te zijn. Zijn broer zat tegen zijn Philips elkaar kunt concurreren. Ik geloof i. Denk bij voorbeeld aan Sony. Op sommige ge- pensioen aan. Toen heb ik, als eige- bieden werken die heel "Met de naamsbekendl i QL Investment, het bedrijf overgenomen. Om de continuïteit te waarborgen". "De bedoeling is dat Van der de toekomst zelfstandig partner Op andere gebieden proberen ze als malloten elkaar over de hele twee wereld weg te concurreren". Bij het vinden van een geschikte de twee zusterbedrijven Isomat "Ook kunnen France en Francespar-Sparcraft. De produktontwikkeling doen. Zo heb- het voornaamste crite- welke eigenschappen heeft en het ook hoe zoiets werkt. En dat werkt beste geschikt is voor een bepaald heel inspirerend", bij voorbeeld de primeur type boot. Zo zijn we niet alleen ma- ook mee-denker._M met al Aan ding weigert Van der Kuil te tornen. "Dat standaardiseren Auto slaat vijf keer over de kop ALPHEN AAN DEN RIJN - Een 30-jarige vrouw uit Linschoten is gistermiddag met haar twee kleine kinderen naar het ziekenhuis Rijnoord in Alphen gebracht nadat ze met haar auto vijf keer over de kop was geslagen. Het ongeval gebeurde op rijks weg 11 bij de Leidse Schouw. De vrouw keek even achterom naar j haar dochtertje en raakte daarbij van de weg af. Ze kon de auto niet meer terugsturen, slipte en sloeg enkele malen over de kop. Hierbij werd haar 2Tjarig zoontje uit het kin derzitje geslingerd. Het jongetje ligt met een zware hersenschudding en ademshalingsmóeilijkheden in Rijnoord. Zijn moeder en zusje kon den gistermiddag met kneuzingen huiswaarts kéren. Klachten over niet afgebouwde parkeergarage LEIDEN - Bewoners rond het Le vendaal klagen over de nog niet af gemaakte garage en de gemeen schappelijke ruimten bij de nieuw bouw achter de Codimarkt. Al ver schillende keren zijn daar slapende zwervers aangetroffen en is er een keer ingebroken. De bouwwerkzaamheden liggen volgens de bewoners al enige tijd .stil. Zij eisen van Erica, bouwer van de appartementen aan het Leven daal, dat hij zo snel mogelijk de ga rage afmaakt en de gemeenschap pelijke ruimten afwerkt. De ge meente heeft toegezegd hierover ook te gaan praten met Erica. Grootmeester uit Rusland schaakt in Koudekerk intern reefsysteem op hou- International Marine Indus- ten masten. Bij aluminium masten stelt dat wel andere bedrijfsd soort gedele- het gemeenschappelijke be- i het al mogelijk om vanuit je personeel. Dat staat achter de plan- lang met behoud van identiteit. Na derlandse markt verder moest geerd commissaris meekijk. Op dit enig zoeken stuitte Van der Neut op den ontwikkeld. Ons land neemt luie stoel in de kuip bij stevige wind het zeiloppervlak te verkleinen via hydraulisch of elektrisch sys- KOUDEKERK AAN DEN RIJN - Schaakvereniging Koudekerk heeft voor vrijdag de Russische groot meester David Bronstein uitgeno digd voor een simultaanséance. De partijen beginnen om 19.45 de watersport een strategische teem. Het zeil rolt dan in de mast. plaats in. En Isomat vond het han- Wij hebben nu een systeem ontwor- dig om op die strategische plaats pen waarbij dat ook toe te passen is i produktieplaats te hebben. Ze op houten masten. Zo'n produkt willen we doen met inacht neming van de kleine afnemer. Bij aitJJC11 ruw;r;daSYea„ntrakwee„ maar niets van zeilen. Nu weten 2 veel beter promo- vij de boel RIJNSBURG - Een Rijnsburgse politieman is vannacht gewond ge raakt bij een vechtpartij bij een café 1 de Heerenweg in Rijnsburg. Dit hebben hier al een vertegenwoordi- kunnen ger, Isomat Benelux in Middelhar- ten' nis waar de verkoop plaats heeft. En wij hebben hier in Alphen de fa- briek. Van der Neut neemt het kan- Van'derNeut* maakY*bu"voorbeeid de vechtpartij werd aangehou- toor in Middelharnis over en de 32 typen masten met wel 180 ver- fififi die Katwijker, die eerder met een bier- «Het voordeel gebeurde toen de politie een grote glas de Rijnsburger had verwond, dat het bedrijf groep vechtenden probeerde te scheiden. De agent moest zich door een arts laten behandelen. De vechtpartij ontstond om kwart voor één in het café. Een Rijnsburger die volgens de politie te veel alcohol had genuttigd, kreeg ruzie met een dorpsgenoot. Né di verse klappen over en weer, werd de vechtpartij buiten voortgezet. Verschillende vrienden van de twee Rijnsburgers bemoeiden zich met het conflict en gingen ook op de vuist. Daarbij sneuvelde een ruit van een naastgelegen bakkerij. Eén Rijnsburger raakte gewond aan zijn oor toen een Katwijker probeerde een bierglas in zijn gezicht te du wen. Hij moest zich laten behande len door een arts. De gewaarschuw de politie kon met assistentie van de rijkspolitiekorpsen in de Bollen streek en de gemeentekorpsen van Noordwijk, Katwijk en Leiden (in totaal 15 man) de vechtenden schei den. De Rijnsburgse aanstichter Onderscheiding voor Leidenaar LEIDEN - De Leidenaar Ch. A. Doderer, werknemer van de firma Hoogvliet in Zoeterwoude, heeft vanmiddag een koninklijke onder scheiding gekregen. Loco-burge meester T. van Rij reikte hem in het Haagse hotel Atlantic de eremedail le in goud uit. Doderer begon zijn loopbaan in 1949 bij de kruideniersketen De Gruyter. Na de opheffing van dit be drijf maakte hij in 1977 de overstap naar Hoogvliet. Hij maakte zich hier in eerste in stantie sterk voor de begeleiding van werknemers die vanwege een reorganisatie ander werk moesten zoeken. Nadat hij de verantwoordelijk heid kreeg voor de gehele verkoop, heeft hij zich de afgelopen jaren vooral bezig gehouden met het op zetten van een opleidingscentrum. Doderer is 12,5 jaar in dienst van Hoogvliet en zit 40 jaar in het krui deniersvak. Hij verlaat het bedrijf in verband met het bereiken van de vut-leeftijd. Burgerlijke Stand LEIDEN - overleden: V.A.M.J. de Groote geb. 15 sep 1911 man; I.C. Wieland geb 9 sep 1915 man; M.H. van der Linden geb 29 juni 1909 vrl. echtg. van W. Planjer; P.J. van Emburg geb 27 (eb 1920 man; J. Boon geb 11 juli 1909 man; J. van den Hoek geb 23 sep 1912 man; T.S. Struive geb 26 dec 1698 man; A. van Gemeren geb 29 jun 1910 man; J.L. Sommeling geb 15 mrt 1909 man. P. Kr.ek geb 27 jun 1909 man; E P. Blogg geb 22 feb 1905 man: A. van Eg- mond geb 1 aug 1918 man; N.J. de Boer geb 5 jUli 1968 vrl.; P. Siere geb 25 okt 1897 vrl. geh. gew. met A. La Lau; B.H.A. van Druten geb 4 apr 1913 man; G.H.A Busschers geb 24 juli 1940 vrl. echtg. van G.L. Bonisolo; E.A. Entjeh geb 31 aug 1908 vrl. geh. gew. met J. Schenk; D.A. van Haselen geb 5 jun 1927 man; A. Schultz geb 28 aug 1920 man; P.A.J. de Haas geb 7 okt 1902 man; A.J. van Spijk geb 11 jan 1924 vrl. echtg. van J.A. de Haas; B. Schalks geb 10 dec 1920 man. aangehouden. De burger opgewacht na diens bezoek bij de arts en achtervolgde hem auto. Daarbij raakte hij had de Rijns- een grotere organisatie. Zo heb je meer mogelijkheden om de markt brengen. Als te ontwikkelen. Ook op het gebied m0eten tien van management, marketing s het zo dat buiten boom op de Heerenweg om vervol- clame kun je veel meer samendoen, gens tegen een boom op de Sant laan tot stilstand te komen. De Kat wijker is ingesloten voor het rijden onder invloed en geweldpleging. schillende soorten voeten mast op de boot te bevestigen. Dat willen we terugbrengen naar 32 soorten voeten. Ook willen we wat efficiency in het bedrijf aan- x een mast uitgaat, die door de poort slepen. Met de aanschaf van een kraan is dat niet meer nodig". "Ook hebben we een eigen com- Op dit moment landse bedrijven aan Nederlandse putermodel ontworpen om meer op leveren. Straks kunnen ze maat te kunnen leveren. Zo kunnen we precies uitrekenen welke mast 1 hun eigen land terecht". Boot gezonken ALKEMADE -Een bekende van de politie in Roelofarends- veen deed gisteren een vreemde melding. De man die woont aan het Noordeinde klaagde zijn nood over zijn gezonken boot. De oorzaak van het onder wa ter raken van zijn schuit zou vol gens hem zijn gelegen in het feit dat zijn buurman zijn kelder had leeggepompt. Dit water was ver volgens in zijn boot gestroomd. De Veense politie heeft de mel ding voor kennisgeving aange nomen maar 'begrijpt er zelf ook niets van'. REDACTIE: JAN RIJSDAM, TELEFOON: 161444 Puzzelroute Leiden is een stad met veel grach ten en singels. In de loop der tijd is er wel een aantal gedempt of overkluisd ten behoeve van het verkeer. Maar gelukkig heeft Lei den nog veel mooie grachten met statige grachtenpanden weten te behouden en slingeren de singels nog steeds om de binnenstad. De grachten en singels hebben nu hoofdzakelijk een esthetische en recreatieve functie. Ze zijn prima geschikt om rustig met een bootje doorheen te varen om zo de stad vanaf het water te bezichtigen. Tot zover de tekst van een mooi foldertje dat de gemeente Leiden heeft laten maken ter gelegen heid van twee kanotochten die zijn uitgezet door het historische hart van Leiden. Beide routes starten bij de botenverhuur aan 't Galgewater, naast het Rem- brandtpark en tegenover het her bouwde bastion met daarop de korenmolen De Put. Om het voor de toeristen extra gemakkelijk te maken het startpunt te vinden is er een foto van die lokatie in de folder opgenomen. De doorsnee Japanner zal met zijn foldertje van het VW bij 't Galgewater Bovenstaande foto, aangekomen vast wel een kreet warring gezaaid. Is dit Leiden wel opluchting slaken en uitroe pen: "A, koko datta! ("Ja, hier i het"), Maar, de Leidenaar die be kend is in de stad zal zich bij het zien van de foto alleen maar ver twijfeld afvragen: "Jüh, waar is dat tan"! Ten stadhuize, waar men toch ook aardig bekend is met de stad Leiden, heeft men vorige week ook even de ogen moeten uitwrij ven toen de folder van de drukker kwam. Is dat Leiden wel op die foto? Jawel hoor, want daar staat korenmolen De Put. Dat kan niet missen. Alleen staat de molen plotsklaps aan de andere kant van de Rembrandtbrug? En, sinds wanneer heeft botenverhuurder Sjaak Veringa een zonnig terras op het noorden? Op z'n minst merkwaardig is ook dat de wo ningbouw ter plaatse een slaj? is gedraaid. Als het om een tekening ging zouden we voetstoots hebben aangenomen dat een ambtenaar van de tekenkamer de diep in het glaasje heeft gekoekeloerd. Maar, nu het een foto betreft is de kleine aardverschuiving niet zo gemak kelijk verklaarbaar. Toch kwa men we er al snel achter dat de stad er zo anders uitziet omdat de foto gespiegeld is afgedrukt. Op die manier wordt de kano- route wel een puzzeltocht, denkt de gemeente. Niet zo leuk. Maar, een oplossing is niet snel voor handen. De folder is namelijk al in een oplage van 3000 exempla ren gedrukt. Iemand heeft op een zeker moment een fout gemaakt. Dat is iets wat zeker is. Maar, u weet hoe met dat soort dingen gaat. De drukker zegt dat de dia verkeerd is aangeleverd en de ge meente beweert het tegendeel... Daar kun je jaren over blijven bakkeleien. Het ziet er dus niet naar uit dat de folder spoedig herdrukt zal worden. Leidenaars krijgen, als ze de folder ophalen, het advies hun ogen maar eens goed uit te wrijven en vreemde snoeshanen laten ze gewoon eerst drie keer de stad rond lopen (goed voor de toe ristenindustrie). Als de Japanse toerist op de Bostelbrug aangeko men met de folder in de hand het zweet van zijn voorhoofd veegt, daarbij toevallig de achterkant van de foto tegen het licht hou dend, komt hij er als vanzelf ach ter dat er een klein foutje is ge maakt. "A, koko datta!" Trouwstraatje Leidenaars die zich per auto naar het stadhuis begaven om aldaar in het huwelijksbootje te stappen moesten er tot voor kort rekening mee houden dat tijdens de huwe lijksvoltrekking hun auto wel eens kon worden weggesleept. Parkeren in de directe omgeving van het stadhuis is namelijk nau welijks mogelijk dus staan de au to's van bruidsparen eigenlijk per defenitie fout geparkeerd. De laatste tijd is evenwel de ge woonte in zwang geraakt om de huwelijksstoet te laten parkeren op het brede trottoir in de Koorn- brugsteeg, vlak naast het Stad huisplein. De parkeerstrook in de steeg verwierf zich in de loop der tijd dan ook de bijnaam van trouwstraatje. Om het parkeren in het trouw straatje mogelijk te maken moe ten telkens wel twee paaltjes wor den verwijderd en later weer wor den teruggezet. Niet dat de amb tenaar van de burgelij ke stand er dagelijks werk aan had, maar het kost toch tijd. En die ambtenaren natuurlijk klagen dat het er alle maal maar tussendoor moest. Tot dusver was er sprake van een experiment. Dat wordt als ge slaagd beschouwd. Het gemeen tebestuur heeft de afdeling inter ne zaken daarom opdracht gege ven om personele voorzieningen te treffen ten einde de verkeers- paaltjes van het zogenaamde trouwstraatje te bedienen. Dat is dus geregeld. Maar, u weet hoe dat gaat bij de gemeente: niets voor niets. De bruidsparen moe ten voortaan wel de nodige pegels op tafel leggen om te mogen par keren. De kosten van het gebruik van het trouwstraatje zijn vastge steld op 25 gulden per keer. De totale opbrengst van het trouwstraatje wordt door de ge meente geschat op 15.000 gulden per jaar (600 maal 25 gulden). Dat is dus 7500 gulden per paaltje. Met een beetje creativiteit is Lei den dus snel uit de financiële pro blemen. kapotte mast terecht kunt binnen drie dagen weer vaart. Wat voor afwijkende mast je ook had, Van der Neut had altijd wel iets in het magazijn liggen. Dat willen we blijven doen. Het mastenmaken blijft tenslotte toch een ambacht". bij het secretariaat van de schaak vereniging, G. Snatersen: 01714- 14648. Bronstein was in 1951 de uit dager van de toenmalige wereld kampioen Botwinnik. De enerve rende tweekamp werd afgesloten met de stand 12-12. 'Regio wil eigen boontjes doppen' deputeerde H. van der Vlist over de ze zaak is nog gaande. De voorzitter van het vuilafvoer- bedrijf erkende dat ook de Duin- en Bollenstreekgemeenten uiteinde lijk hun afval zullen moeten verwer ken in een nieuwe verbrandingsin stallatie die in de eigen provincie Zuid-Holland wordt gebouwd. Ze noemde daarbij als belangrijke voorwaarde dat de nieuwe installa tie per .spoor bereikbaar is. Tot die tijd moeten grote investe ringen worden gedaan om de steeds V groeiende afvalstroom in het over- laadstation Voorhout te kunnen DUIN- EN BOLLENSTREEK - Een vuilniswagen uit Lisse voerde gistermiddag de miljoenste ton af val aan bij het overlaadstation van het Vuilafvoerbedrijf Duin- en Bol lenstreek (VAB) in Voorhout. Deze mijlpaal werd het door het bedrijf, dat huishoudelijk afval uit acht streekgemeenten verwerkt, veel eerder bereikt dan bij de opening van het station eind 1973 werd ver wacht. De enorme stijging van de hoeveelheid afval is al op korte ter mijn aanleiding voor een forse uit breiding van het overlaadstation. De vuilniswagens VAB vertegenwoordigde gemeen- ^eAen. Directeur E.^C^Ribbe- ten - dat zijp Katwuk. Noordwjjk, rink van he, VAB 2ei gistermiddag ij... dat de vuilniswagens op bepaalde wiuegom dagen al te maken hebben met V pt wachttijden. "De rek is er volledig tuit, ook al doet het personeel er alles aan om echte problemen te voorko men". Die twee medewerkers van het eerste uur, J.G. Remmelzwaal en W. Verhart, werden later op de iddag uitgebreid in het zonnetje Rijnsburg, Valkenburg, Voorhout, Noordwijkerhout én brachten in 1974 nog ton huishoudelijk afval naar overlaadstation en vorig jaar was dat al opgelopen tot 96.000 ton. "De vraag is dan ook of we het bereiken van de miljoenste ton wel moeten vieren of dat we ons moeten scha men over de enorme afvalberg die we jaarlijks met z'n allen produce ren", aldus de voorzitter van het Beslissingen VAB, burgemeester G.W. van Mont- frans-Hartman van Katwijk. Ze gaf zelf meteen het antwoord. "De af valstroom is nu eenmaal een feit en iuij als afvoerbedrijf zijn we er de afge- lopen jaren in geslaagd om de toe name steeds goed te verwerken". De lading van de vuilniswagens Er zijn plannen om de capaciteit het .overlaadstation te vergro- 'an de huidige 90.000 tot 150.000 ton per jaar. De omvang van de bun- de vuilniswagens hun la ding storten, gaat van 600 naar 2000 tot 2500 kubieke meter. In de nieu- situatie moet het mogelijk zijn wordt vanuit Voorhout met trein- om maximaal 30 tot 35 spoorwa- wagons afgevoerd naar de VAM in gons met afval ,e beladen. In het on. het Drentse Wijster Dat gebeurt derzoek waaraan momenteel de op een verantwoorde en milieu- laatste hand wordt gelegd, is ook re- vnendehjke manier, benadrukte kening gehouden met het apart ver- Van Montfrans die m dit verband werken van groente frujt. en tuin. naar de grote problemen afva, De ko6mende maanden die de vuilverwerking in aangren- den hierover defmitieve beslissin- zende regio's met zich meebrengt. Discussie Het vuilafvoerbedrijf en Bollenstreek sloot a van de jaren zeventig f rig contract met de VAM e geiaTbeïTóori!jk zuUen stijge'm Aan gen genomen. De hoogte van de investeringen n die (ook voor groot onderhoud) ,~f. moeten worden gedaan is nog niet L !8' bekend, maar vast staat in elk geval hpt Udp dat de kosten voor de deelnemende "i; f ~Z gemeenten (en dus ook voor de bur- k0rte,r,m^TAdMVerlengd'0lha? de gemeenten wordt nu nog 73,75 jaar 2007. De VAM is voor ons al- gulden per ton in rekening gebracht jaar tijd een goede partner geweest", dus Van Montfrans. Ze toonde zich fpan_ airani» verontrust over de voorstellen i de provincie Zuid-Holland om ook £êr7ovëël'kunnen worden.^ Als de volgens voorzitter Van Mont- het VAB zou dat in de ja- negentig weieens twee of drie 'Leids' afval via het station Voor hout naar de VAM af te voeren, waarmee de positie van het VAB ter discussie zou komen te staan. "We willen als regio graag onze eigen boontjes doppen", aldus Van Mont- 1r frans. Het overleg met de milieu-ge- e belangrijkste doelstelling komende periode zag zij dan ook het beheersen van de prijs, het be perken van de afvalstroom en het sparen van het milieu bij de het huisvuil. Noordwijkerhouter mishandeld NOORDWIJKERHOUT - Een 34- Noordwijkerhout. Dit liep dusdanig jarige Noordwijkerhouter middernacht mishandeld door ee 39-jarige Hagenaar. De mannen kr gen om onbekende reden ruzie i een manege aan de Schulpweg i uit de hand dat de Noordwijkerhou ter zich door een dokter moest laten behandelen. De Hagenaar heeft e proces-verbaal gekregen.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 14