Jeugd jaagt Oranje weg spo0r;tv Kt mm ris HTS Emmen met één been in de finale Giovannetti onbedreigd Beenhakker wijkt uit naar Wassenaar U.V.S.-F.C. DEN HAAG ïfe Trappen naar agent komt speler wellicht cluur te staan WOENSDAG 16 MEI 1990 SPORT PAGINA 21 Vanaf vandaag verschijnt op deze plek de rubriek 'Op weg naar WK'. Daarin nieuwsfei ten, wetenswaardigheden en achtergronden over het we reldkampioenschap voetbal, dat op 8 juni van start gaat. Beloning De KNVB doet niet kinderachtig waar het gaat om de beloning van het Nederlands elftal in Italië. Martin van Rooijen, voorzitter van het sectiebestuur betaald voetbal, verklaarde zelfs dat hij niet zal kijken op een consump tie-bonnetje meer of minder ^oor de voetballers. Hij reageerde daarmee op een uitspraak van Gullit, die vorige week in een interview verklaarde dat de helden van Oranje hun vierde colaatje op- een dag zelf moeten betalen. "Zo kinderach tig zijn we niet. We moeten echter wel enige controle houden." Ver der wilde Van Rooijen niet uitge breid op de uitlatingen van de speler ingaan. Van Rooijen vindt 120.000 gul den voor een wereldtitel goed be taald. „De achterban had aange geven tot hoever we konden gaan. De, spelers krijgen ongeveer 60 procent meer dan twee jaar gele den bij het EK." Van Rooijen gaf wel toe dat deze vergelijking enigszins mank gaat. Het toer nooi was van een iets minder ge halte en duurde bovendien aan zienlijk korter. Bloedbad Jack Charlton, de Ierse bonds coach, vindt dat de voetbal-auto riteiten willens en wetens mee werken aan een explosie van voetbalvandalisme volgende maand tijdens de eindronden van het wereldkampioenschap voet bal in Italië. Vooral op Sardinië waar Engeland, Nederland en Ier land in de eerste fase actief zijn, wordt het een bloedbad, waar schuwt hij. Volgens de vroegere Britse international, die zelf in 1966 deel uitmaakte van het elftal dat wereldkampioen werd, zijn dé maatregelen die de Italianen genomen hebben nauwelijks ge noeg „om de temperatuur te me ten". Charlton veroordeelt vooral het opgefokte sfeertje. Ze maken ie dereen doodsbenauwd omdat zij alleen maar over veiligheidsspro- blemen praten. In feite nodigen zij daarmee elke gek van de we reld uit naar Sardinië te komen. Daar gaat immers bloed vloeien." „De pers denkt er kennelijk net zo over. Er gaan meer rellen-ver- slaggevers naartoe dan voetbal- journalisten. De Italiaanse politie staat straks stijf van de zenuwen en zal geen fout durven maken. Elke voetbalsupporter, die toe vallig zingt of met zijn armen zwaait, wordt gezien als een be dreiging; niet als iemand, die zichzelf probeert te amuseren." Van de Ierse supporters zullen de Italianen over een maand wei nig te vrezen hebben, volgens Charlton. Des te meer van de Brit ten en Nederlanders. „Sinds ik bondscoach van Ierland ben, is er geloof ik geen enkele Ierse sup porter gearresteerd. Ik kan alleen maar hopen dat de Britten en Ne derlanders dat goede voorbeeld zullen volgen en er een waar voet- balfeest van maken." Verrassing Italië wordt wereldkampioen voetbal, Marco van Basten top scorer van het toernooi en Came- roun zorgt voor de grootste ver rassing. Dat is de uitkomst van een opiniepeiling die het Italiaan se' sportblad Guerin Sportivo on der sportjournalisten uit 104 lan den heeft gehouden. Italië bleek de grote favoriet voor de titel vóór Brazilië en Ne derland. Slechts drie journalisten voorzien dat Argentinië de we reldtitel prolorigeert. Tegenspoed Ter voorbereiding op het WK werkt Schotland deze week twee vriendschappelijke interlands af: vanavond speelt het team van coach Andy Roxburgh tegen Egypte en komend weekeinde te gen Polen. En vreemd genoeg wa ren het ook deze duels die ervoor zorgden dat er geen replay van de Schotse bekerfinale wordt ge speeld. Met het oog op de WK- voorbereiding namelijk besliste de voetbalbond dat er afgelopen zaterdag een beslissing moest val len, desnoods, via strafschoppen. Hetgeen prompt gebeurde, toen Aberdeen en Celtic ook na de ver lenging op 0-0 bleven steken. Uit eindelijk trok Aberdeen na de strafschoppen-serie met 9-8 aan het langste end. Eén thriller voor de ruim 60.000 toeschouwers in Hampden Park, voor de spelers en coaches bete kenden de penalties een ware hel. Of zoals manager Alex Smith van Aberdeen het stelde: „Straf schoppen horen bij het voetbal, maar ze zijn er niet om een wed strijd op deze manier te beslissen. Ik ben ook nooit akkoord gegaan met de beslissing van de bond de bekerfinale mogelijk zo te beëin digen. Het is allemaal misschien best begrijpelijk met het oog op ide WK, maar ik hoop toch dat het een eenmalige gebeurtenis zal - blijven"! Wat dat betreft komt Smith waarschijnlijk bedrogen uit. Het waren immers de Schotse clubs zelf die vorig jaar voor het sys teem van strafschoppen kozen. De bond overwoog na de ervarin gen van afgelopen weekend zelfs om dit eliminatie-systeem,ook bij de halve finales te gaan toepas sen. De. achterban van de FA, maandag in vergadering bijeen, stak daar evenwel een stokje voor. Maar over de finale valt niet méér te praten. Jim Farry, secre taris van de Schotse FA: „Ik ben ervan overtuigd dat iedere sup porter in Hampden Park de beker zaterdag uitgereikt wilde zien. Het 'WK-experiment' voor de fi- nale wordt gehandhaafd". Zoonlief Barry Lineker heeft aan aardige zakcent verdiend aan zijn zoon Gary. De topscorer van het WK in Mexico keerde eind vorig seizoen teleurgesteld terug uit Barcelona en vond onderdak bij Tottenham Hotspur. Lineker senior hield een blind vertrouwen in de schutters- kwaliteiten van Gary en tipte hem, tegen een inleg van 660 gulr den, als topscorer van de eerste 1 divisie. Met 24 doelpunten maak te de spits van het Engels elftal die voorspelling waar. Het bracht Lineker senior 3.600 gulden in het laatje. Grootverdiener Diego Maradona kan zijn miljoe nenrekening bij het behalen van een wereldtitel met Argentinië spekken met een premie van een miljoen gulden. De 'Ere-ambassa- deur' van zijn vaderland is daar mee de absolute grootverdiener tijdens de eindronde om de we reldtitel. Enige tijd geleden ont ving 'Dieguito' al hetzelfde be drag toen hij met Napels kam pioen van Italië werd. Maradona heeft overigens laten doorschemeren dat hij over twee jaar al wil terugkeren naar Argen tinië. Afgelopen maandag vertel de de vedette in het Italiaanse trainingskamp van de Argentij nen dat hij hoopt dat Napoli hem al in 1992 in plaats van 1993, wan neer zijn contract afloopt, laat vertrekken. „Ik zal de club niet het mes op de keel zetten, maar ik hoop dat ik eerder weg mag. Ik beeïndig rfiijn loopbaan bij Boca Juniores. Mijn oude club rekent er vast op dat ik over twee jaar terug ben", 'aldus de Argentijn, die met de nationale ploeg vanaf 8 juni de wereldtitel in Italië verdedigt. Franz Beckenbauer hoeft nooit meer aan te kloppen bij Alois Reinhardt. De speler van Bayer Leverkusen, die zaterdag te ho ren kreeg dat de teamchef van de Duitsers hem had geschrapt uit de WK-selectie, gooide mfeteen de deur in het slot. „Ik weiger in de toekomst elke uitnodiging voor een vertegenwoordigend elftal". Het verzoek van Beckenbauer om zich beschikbaar te houden in ge val van blessures lapt Reinhardt aan z'n laars. Iets minder daadkrachtig, maar daarom niet minder furieus rea geerde Stefan Kuntz, de topsco rer van Kaiserslautern. „Ik heb het geloof in de sportiviteit van Beckenbauer verloren". redactie Rob Onderwater. Rob van der Zanden. ALMELO (ANP) - Emmen kan zich al een beetje gaan opmaken voor de finale van de nacompetitie. Na de overwinning tegen Wagenin- gen bleek ook Heracles dinsdag avond niet in staat de winnaar van de zesde periode te stuiten. Hera cles, zonder Henk van Goozen en Ton Pattinama, bezat te weinig stootkracht om het de Drenten zelfs maar enigszins moeilijk te maken. Emmen had cje hulp yan de tegen stander nodig om zijn overwicht in doelpunten uitgedrukt te zien. Lin kerspits Smand profiteerde opti maal van een botsing tussen doel man Vennema, die in de rust met een gescheurd spiertje in de lies uit viel, en Knippenberg: 1-0. Heracles kon in blessuretijd nog langszij ko men. Een „duwtje" van Haverkort werd gehonoreerd met een straf schop, waarna Knippenberg van elf meter gelijk maakte. In de tweede helft kwamen de te kortkomingen van Heracles nog duidelijker aan het licht. Al na acht minuten krulde Haverkort een vrije schop langs reservedoelman Beert- huizen. Rudy Metz schoot zijn ploeg zes minuten voor tijd definitief naar de winst en het mogelijke vervolg. Heerenveen Invaller Patrick Dik heeft dinsdag avond in Friesland de „Parel van het Zuiden" weer een beetje glans gegeven. De door trainer Cor Pot aanvankelijk gepasseerde aanvaller van NAC diende halverwege de tweede helft Heerenveen met zijn allereerste balcontact de gena deklap toe. Zijn fraaie kopbal uit een voorzet van Van den Dungen was doelman Tukker te machtig, 2- 3. Na twee verloren wedstrijden met dezelfde cijfers is de nacompe titie voor Heerenveen alweer voor bij'. NAC heeft door de gouden wis sel van Pot de kansen op de fina leplaats nog in eigen hand. In de twee resterende wedstrijden dienen de Brabanders een achterstand, van twee punten op GA Eagles goed te maken. In de eerste helft lieten beide ploegen voetbal van lage kwaliteit, maar van hoge amusementswaarde zien. De 7500 toeschouwers in het Abe Lenstra Stadion keken hun ogen uit. Fouten, kansen en doel punten, twee aan beide zijden, volg den elkaar in snel tempo op. Het verrassende doelpunt van invaller Dik na de pauze dompelde heel Heerenveen in rouw. Ook met Kor- bach, specialist in promoties, blijft de eredivisie voorlopig een illusie. i^i Seksistisch Dé tijden dat er geen onvertogen woord viel te beluisteren op de tennisparken ligt reeds ver achter ons. Maar hopelijk kan het tennis- circuit voortaan verschoond bly- ven van de vuiligheid die afgelo pen weekeinde op de banen van tennisclub Alkmaar was te horen. In de wedstrijd tussen de reserve teams van Alkmaar en Unicum was een mannelijk .lid van' de thuisploeg ronduit mensont erend bezig, volgens de Leide- De naar verluidt seksistische en vernederende teksten uit de mond van een speler van Alk maar 2 zijn in elk geval voor het bestuur van Unicum aanleiding om de zaak bij de bond aan te kaarten. Het zal niet gemakkelijk zijn voor de Leidse vereniging om ge noegdoening te krijgen voor de 'verbale vernedering' die de spe lers van het tweede zich naar hun zeggen moesten laten welgeval len. Want de scheidsrechter bij het duel heeft geen werk'gemaakt van de zaak. Volgens Martijn Krans, spe lend in Unicum 2, was de scheids rechter een goede bekende van de speler. Anders is het niet te verklaren dat de man niet ingreep. In het be gin van de wedstrijd fluisterde de speler alleen nog maar dingen te gen onsdus het is mogelijk dat de scheidsrechter dat niet heeft ge hoord. Toen ik stond te mixen met Jeanine Gelevert noemde hij mij bijvoorbeeld aan het net een 'vuile homo'. Mark Nagelkerken die op de tribune zat, noemde hij een 'vieze nicht", aldiis Krans. "Ik heb'het er toen bij laten zit ten en niks tegen Jeanine gezegd. Ik stond er boven en wilde niet dat zij erdoor zou worden gestoord in haar spel" "Wat hij daarna riep, was hele maal vreselijk. Toen we met 6-1 en 5-4 voorstonden moest Jeanine serveren. Ze had al een paar keer een dubbele fout geslagen en was best nerveus. Misschien omdat ze iets vermoedde. Toen ze opnieuw een dubbele fout maakte, liep die jongen naar het net en zei een paar verschrikkelijke dingen te gen haar. Iedereen moet dat ge hoord hebben. De scheidsrechter deed alsof zijn neus bloedde, ter wijl Jeanine helemaal overstuur was. Ze wilde aanvankelijk niet verder spelen, maar we hebben de partij toch maar afgemaakt en gewonnen". Unicum-bestuurslid Lodewijk Kallenberg is niet te spreken over de gang van zaken en schrijft een brief naar de bond. Alkmaar krijgt daarvan een afschrift. "Dit kan natuurlijk niet. We willen dat de strafcommissie van de bond hier iets aan doet. Maar harde bewijzen hebben we niet. De scheidsrechter zal waarschijn lijk ontkennen dat er iets is voór- gevallen", aldus Kallenberg. Dat laatste klopt, volgens Jan Schaart. Hij is bij Alkmaar com petitieleider op zondag. Schaart was zelf niet aanwezig tijdens de partij, maar heeft 's avonds wel informatie ingewonnen, omdat hij hoorde dat er 'een incident' was geweest 's middags. 'Tk heb de scheidsrechter ge sproken en die zegt dat er niets bijzonders is gebeurd. De speler heb ik ook ondervraagd en die ontkent niet dat er over en weer is gescholden. Maar hij zegt dat hij geen lelijke dingen heeft gezegd. Kijkdan is voor mij de kous af. Die jongen staat overigens hele maal niet bekend om dat soort dingen. En als ik lelijke dingen hoor op de banen van TC Alk maar grijp ik in. Ik ben er niet bij geweest en dan wordt het een wel- les-nietes-spelletje waar ik'niets mee kan. De spelers van Uiiicum zullen ongetwijfeld iets anders vertellen. Ze gingen hier bepaald niet vrolijk weg, dat klopt ja". Schaart'zegt voor 'honderd pro cent zeker' te weten dat de scheidsrechter en speler geen be kenden zijn van elkaar, zoals Krans suggereerde. "Zeggen ze dat bij UnicumAh, Qaat dat zo daar. Nou ja, wat moeten we hier nou mee". Uitgeplast Het eens zo imposante Katwijkse zaalvoetbalbolwerk is volledig verbrokkeld en niets meer waard. Nooit zullen ze meer terugkeren, die zinderende potten in het stee vast afgeladen Cleijn Duin. Het zal voortaan angstig stil worden op maandagavond in de sporthal, nu na Glasbergen de Best ook Cleijn Duin en BMW Van der Plas zichzelf 'de nek hebben omge draaid'. Vanwege de reeks van problemen dit seizoen kwam de opheffing van Cleijn Duin niet als een verrassing; dat Van der Plas daarentegen het bijltje erbij neer zou gooien kwam als een volsla gen verrassing. Niet voor Leo de Jong. de coach van het Katwijkse zaal team. Hij vermoedde dat de auto handelaar Cees van der Plas na 17 jaar zijn bemoeienis met het in- doorvoetbal zou staken. Niet om dat de geldbron was opgedroogd. integendeel. Van der Plas ergerde zich, net als De Jong trouwens, groen en geel aan het doelloze ge schuif, wat tegenwoordig sche ring en inslag is in de landelijke zaalvoetbaltop. Eerder betichtte de coach landskampioen Bax van het spelen van resultaatvoetbal en het wegjagen van het publiek. De Jong: "Daar zijn ze nog boos om ge worden. In het clubblad voitden ze maar dat ik gefrustreerd was om dat we de landelijke klasse niet zouden halen. Ach. ze bekijken het maar. ik wist allang dat ik ermee zou kappen. Ik vind er gewoon niks meer aan. Zaalvoetbal moet ontspanning zijn, daarin moet het publiek hoogstandjes te zien krijgen en niet een wedstrijd die eindigt in 1-1 of zelfs 0-0. Dit jaar vond ik het alleen maar leuk voor en na de wedstrijd". Da Jong voorspelt een sombere toekomst voor het zaalvoetbal. "Met dat WK-zaalvoetbal vorig jaar is er een kans voor open doel gemist. Toen had er aan klanten binding gedaan moeten worden. Maar nee hoor, het Nederlands team speelde Baxeriaansen dat was dus niet om aan te zien. Eer lijk, ik ben gillend bij de tv wegge lopen. Alleen als de spelregels worden veranderd, zie ik nog mo gelijkheden voor het zaalvoet bal". Ken verbod op terugspelen op de keeper en het verdedigen met slechts drie spelers noemt De Jong als voorbeelden ter verho ging van het amusement. "Ach, de spelers neem ik het niet eens kwalijk. In de top kunnen ze immers nog een leuk centje mee pakken. Maar ik heb er in elk ge val geen plezier meer in. En dat heeft niks te maken met het uit blijven van prestaties. Die zijn me trouwens nog meegevallen". ZEIST (ANP/GPD) - Het Nederlands elftal kan de derde dag van zijn eerste trainingsstage niet in Zeist afwerken. Het sportcentrum is volgeboekt met een voetbaltoernooi voor schoolteams. Beenhakker wijkt daardoor vandaag uit naar Wassenaar. De ploeg zal daar het normale programma van twee trainingen afwerken. Een wedstrijd staat niet op de agenda. Beenhakker weigerde zich hierover op te winden. „Ik heb wel andere za ken aan mijn hoofd. Ik heb begre pen dat een paar honderd jongens naar Zeist komen om te voetballen. Dat moet dan maar. Ik laat het langs me h.een gaan." Over negen dagen maakt Been hakker zijn lijstje met de namen van de vijf WK-afvallers bekend. Van het eerste oefenpartijtje van Oranje op weg naar Italië kan hij onmoge lijk veel wijzer zijn geworden. Het Nederlands elftal behaalde in Zeist een regelmatige 5-0 overwinning op de met enkele gastspelers versterk te zaterdag tweedeklasser Jo- MADRID (ANP) - Marco Giovan netti heeft als 28-jarige professional zijn eerste grote overwinning be haald. De Milanees verloor dinsdag in de slotetappe van de 45e Ronde van Spanje geen draadje van zijn gè- le leiderstrui. Het peloton bleef ge durende de 150 kilometer van Sego via naar Madrid bij elkaar en ook de vijf omlopen van ruim vijf kilome ter in het centrum van de Spaanse hoofdstad brach'ten_ geen enkele scheiding in het veld'dat massaal de laatste sprint betwistte. Uwe Raab zorgde voor een goed einde van de ronde voor PDM. De Oostduitser won zijn derde Vuelta-etappe en bracht daarmee het totaal voor, ploegleider Piet v$n der Kruis op vier ritten, ook de Noor Atle -Pedersen werd één keer gehul digd. Raab werd bovendien win naar van het sprintklassement en de andef-e Oostduitser uit de ploeg. Uwe Ampler, werd als negende in het eindklassement, gehuldigd als de beste neo-prof. Er win Nijboer zorgde voor het enige Nederlandse dagsucces in de ronde. Na de Spelen van Los Angeles, waar Giovannetti met Poli, Vandelli en Bartalini de gouden medaille in de ploegentijdrit veroverde, heeft hij zich als een degelijke professio nal gemanifesteerd. Zijn eerste Ronde van Italië voltooi de hij als veertiende, de volgende ja ren eindigde hij steeds bij de beste tien in de Giro. Zesde in '87 en '88, achtste in '86 en vorig jaar. ADVERTENTIE PQRTPARK "KIKKERPOLDER DONDERDAG AANVANG 19.00 UI HOOFDKLASSE - EREDIVISIE Crab assurantiën BV, tel. 224700. Crab makelaardij og BV, tel. Rijnsburgersingel 61 Leiden. „Ik heb, na mijn overgang naar Spanje, enige tijd nodig gehad om mij aan te passen aan de andere om standigheden, maar die periode is nu duidelijk voltooid", concludeer de Giovannetti na zijn overwinning. Giovannetti heeft met zijn tachtig kilo en zijn lengte van 1 meter 90 niet de reputatie van een echte- klimmer, maar zeker is dat Delgado en Indurain er nimmer in geslaagd zijn in de bergen afstand van Gio vannetti te nemen. Zijn eerste plaats werd alleen in de tijdrit van Zaragoza bedreigd. Ruiz-Cabestany bracht zijn achterstand op de leider in het algemeen klassement terug tot slechts 24 seconden, maar kon een dag later zijn winst weer inleve ren toen het peloton op de voor laatste dag door de bergen ten noor den van Madrid werd gejaagd. Van dat moment was Giovannetti zeker van zijn winst in de Vuelta, het pelo ton heeft zich in de slotrit bij he^t on- vermijdelijke neergelegd. Rolf Gölz verlaat aan het einde van het seizoen na drie jaar de Buckler-wielerploeg, omdat Jan Raas de financiële eisen van de Westduitser niet wilde inwilligen. Gölz zegt aanbiedingen uit de Bondsrepubliek, de Stuttgart-ploeg van Hennie Kuiper, en Italië te heb ben. Ook Peter Gansier vertrekt na dit jaar bij de ploeg van Raas. nathan, maar opvallende spelers vielen in het plichtmatige potje niet te ontdekken. En de coach van Ajax had evenmin bijzondere taktische manoeuvres uit de hoge hoed ge toverd. „Het is", stak Beenhakker na af loop van wal, „het bekende verhaal dat gedurende de hele voorberei ding een rol zal spelen. Die tien da gen in Zeist moeten de spelers ge bruiken om in vorm te komenen en om kleine blessures te laten herstel len. Die wedstrijdjes moeten ze be schouwen als trainingswedstrijdjes en in die zin zijn ze ook nuttig". Palermo Van het elftal waarmee Oranje gis teravond begon zullen, blessures en andere calamiteiten daargelaten, Hans van Breukelen, Ronald Koeman en Jan Wouters in ieder ge val ook in de WK-openingswed- strijd van Oranje op Palermo van de partij zijn. Richard Witschge en John van 't Schip mogelijk ook. Voor Danny Blind, Edward Stu ring, Henk Fraser, Wim Kieft, John van Loen en Hendrie Krüzen zal op 12 juni tegen Egypte waarschijnlijk geen plaats zijn. Sturing en Krüzen moeten er zelfs maar rekening mee houden dat zij er in Italië helemaal niet bij zijn. De kamerindeling op het KN- VB-sportcentrum in Zeist, altijd een goede vingerwijzing, duidt ook in die richting. Sturing deelt daar de kamer met Juul Ellerman, Krüzen met Wim Hofkens. Vier afvallers bij elkaar, zo lijkt het. De vijfde thuis blijver moet gezocht worden bij de centrumspitsen. Verheugend Behalve de drie van Milaan ontbra ken tegen Jonathan Erwin Koem an, Berry van Aerle, Adrie van Tig- gelen en John Bosman, die allen met de naweeën van blessures kam pen. De ochtendtraining voltooide het viertal overigens zonder ernsti ge klachten. Beenhakker: „Het is verheugend dat alle vierentwintig spelers voluit hebben meege- traind". De vier 'kneusjes' zullen de eerste dagen alleen 's morgens met de groep meetrainen. 's Middags volgen zij twee trainings-sessies waarbij de nadruk vooral op kracht zal worden gelegd. ZAGREB (SID) - Zvonimir Boban hangt een levenslange schorsing boven het hoofd. De 22-jarige aan voerder en international van Dina- mo Zagreb dreigt voor het leven van de voetbalvelden worden verban nen omdat hij zondag een gewonde politieman in de onderbuik had ge trapt. Zijn club moet er rekening mee houden dat ze volgend seizoen met zes minpunten aan de competitie moet beginnen. Reglementair kan de Joegoslavische voetbalbond Di- namo Zagreb naar aanleiding van de veldslag zondag die straf opleg gen. Volgens de regels is het zelfs mogelijk dat Dinamo teruggezët wordt naar de tweede divisie. Voor de wedstrijd tussen Dinamo Zagreb en Rode Ster Belgrado raak ten zondag" supporters en politie agenten slaags. Er vielen 138 gé- wonden. Vier en tachtig personen, onder wie 48 politiemensen, moes ten voor behandeling naar het zie kenhuis. Zes van hen worden nog steeds verpleegd. Geen van de slachtoffers verkeert in levensge- Leo Beenhakker met een Oranje-supportertje. Morgen moet de bonds coach wijken voor het jonge voetbalspul dat zijn tenten net als de grote ve detten opslaat in Zeist. <f0to anp) Gerald Vanenburg, Stanley Men zo, Bryan Roy en Graeme Rutjes kwamen gisteravond op het wed- strijdformulier evenmin voor. Zij komen in de vier volgende oefen- partijtjes aan de beurt. „Het is zin loos om iedereen op de bank te zet ten", stelde Beenhakker, die alleen de wissel Hans Gillhaus voor Ri chard Witschge gepland noemde. Blind Oranje, met aanvankelijk Sturing op rechts in de Van Aerle-rol en Blind in het centrum naast Ronald Koeman, nam na iets minder dan een half urr de leiding door Fraser, die een doorkopbal van Krüzen uit een hoekschop van Van 't Schip in kopte. Dat was ook ongeveer het moment waarop Sturing en Van Aerle van positie wisselden. Been hakker: „Ik vond de uitvoering in het begin niet zo gelukkig. Blind is opbouwend ook beter dan Sturing. Daarom heb ik de zaak omgezet". Door Wim Kieft (assist John van Loen) en een benutte strafschop van Ronald Koeman (Van 't Schip was onderuit gehaald) bouwde Oranje nog voor de rust de score naar 3-0 uit. Van Loen en Ronald Koeman, opnieuw uit een penalty, deze keer was Kieft ten val ge bracht, bepaalden na de pauze de eindstand op 5-0. Beenhakker gaat er vooralsnog vanuit dat de oefeninterland van het Nederlands elftal tegen Joego slavië op 3 juni in Zagreb doorgaat. De wedstrijd is dubieus geworden door supportersonlusten zondag bij het competitieduel Dynamo Za- greb-Rode Ster Belgrado. Daarbij vielen talrijke gewonden en werd een gedeelte van de tribunes ver nield. WOENSDAG 19.00-20.30 Sportnet: US Pro Boksen. 20.00-23.00 BRT 2: Sportavond; met di tweede finalewedstrijd om de Europacup 3 tussen Juventus en Fiorentina. 20.25-22.15 Ned 3: Rechtstreeks verslag van de tweede finalewedstrijd van de strijd om de UEFA Cup tussen Fiorentina er 20.30-22.30 Sportnet: Update en US PGA Golf. 22.30-23.15 Sportnet: Bowlen: B; kwartfinales. 22.50-23.20 Ned 3: Studio Sport: me tweede finalewedstrijd om de Europacup 3 tussen Juventus en Fiorentina. 23.15-01.15 Sportnet: NHL IJshockey. 01.15-02.00 Sportnet: Franse Sporten. 09.00-10.30 Sportnet: French Rugby Lea gue. 10.30-11.00 Sportnet: Wielrennen: Tour de Trump. 11.00-13.00 Sportnet: US PGA Golf. 13.00-14.00 Sportnet: Wielrennen: Tour de Trump. 14.00-15.30 Sportnet: Tennis. 15.00-17.15 Did 1Sport extra: met tennis (Open Duitse kampioenschappen vo< vrouwen). 15.30-16.15 Sportnet: Bowlen: Brits kwartfinales. 16.15-16.45 Sportnet: Wielrennen: Tour de Trump. 16.45-17.00 Sportnet: Spain Spain Sport.. 17.00-19.00 Sportnet: Windsor Horse Show.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 21