ETA verstoort de rust in de Vuelta w Een proefrit in een Accord is zonder twijfel de spannendste sinds tijden. Incident in Zesdaagse Het WK begint voor Oranje pas morgen DDR trekt mogelijk team terug uit EK-kwalificatie 'n Honda gaat z'n eigen weg. SPORT Tweede litzege Alcala iii de VS PAMPLONA (AFP) - De tweede ritzege van Uwe Raab in de Ronde van Spanje werd over schaduwd. Twee bomexplosies tijdens de etappe van Logrono naar Pamplona verdrongen het dagsucces van de Oostduitse neo-prof naar de achtergrond. De bommen, die waren ge plaatst door de Baskische afscheidingsbeweging ETA, veroorzaakten weinig schade. Per soonlijke ongelukken deden zich ook niet voor. Ieder jaar wordt de politie in het Baskenland, waar de Vuelta dezer dagen doortrekt, vooraf gewaar schuwd via anonieme telefoontjes. Gisteren bereikte de karavaan Na- varra, een provincie die de Basken bij het Baskenland willen trekken. Voor de start was al merkbaar aan het zenuwachtige optreden van de politie dat er iets aan de hand was. De renners een half uur opgehou den door een bom die was geéxplo- getje. deerd op zeventien kilometer van Logrono. De tweede bom, in Rirï- con del Soto na 70 kilometer, werd door de politie zelf tdt ontploffing gebracht. Na een vertraging van ruim een uur vervolgde het peloton, dat eerst onder aanvoering van Alvaro PinoJ garanties voor zijn veiligheid had geëist, uit protest in een sukkeldraf je de rit. De vedetten, Delgado, Gio-j vannetti en Indurain bepaalden het tempo op kop van het peloton. Enkele kilometers voor het einde I van de etappe werden de renners overvallen door een noodweer dat binnen de kortste keren de streek blank zette. Uwe Raab trok zich niets aan van het sinistere decor. Hij sprintte naar zijn tweede ritzege en vijfde overwinning van het seizoen. Tweede werd Malcolm Elliot. Der de de Italiaan Passera. De bomaanslagen hebben hoogst waarschijnlijk tot gevolg dat de or ganisatie van de Vuelta in de toe komst het Baskenland zal mijden. Ook de kandidatuur van San Sebas tian als etappeplaats van de Ronde Frankrijk in 1993 lijkt weinig kans van slagen te hebben ria de gebeur tenissen van woensdag. In 1968 werd de Ronde van Span je ook al eens getroffen door een bomexplosie. De renners overwo gen gisteren de etappe te annuleren, maar na lang beraad tussen de wed strijdleiding en de renners besloot men toch de rit te voltooien. Zij het Ionder protest en in een wandeïgan- Trump Tour De renners van Jan Gisbers rijgen dezer dagen overwinningen aan el kaar in Europa en de Verenigde Sta ten. Na de tvveede ritzege van Uwe Raab in Spanje, liet Raul' Alcala I in de proloogtijdntten, bleek in Magdeburg de snelste sprinter. Rolf Jarmann sloeg gisteren een dubbelslag tijdens de eerste etappe van de Ronde van Romandië. De 24- jarige Zwitser won de rit van Mou- tier naar Neuchatel en onttroonde Charly Mottet als leider. Het was de eerste overwinning dit seizoen voor de renner uit de be scheiden ploeg Frank. De renners -werden tijdens de 174,5 kilometer lange tocht geteisterd door regen - en onweersbuien. De weersomstan digheden deden Jean Claude Lecle- rcq opmerken: „Vandaag had je de Ronde van Romandië alleen maar kunnen verliezen, te winnen was er niets". Jarmann was met Wilson I -i~ 1,1 „i, ,1-, msn een voorsprong van 26 secon- rit tegen de klok de /den Qp Rüttimann De achtervol- defi- bijschrij' opnieuw in i Vorige week vrijdag zegevierde PphflT^™ de kopman van de PDM-ploeg, zijn 26ste verjaardag, nish. Phil Anderson, vorig jaar 1 naar, werd als negende geklasseerd, uag na /ujn SBSle vcijaaiuag, in uts nor j winnaar Da Anc+r proloog. Woensdag legde Alcala het J£r uf/ winnaar. liër had gedurende de etappe réndezesde Zvve vlucht van Rué en Mass' n en Easlonlf m H,J moest la'er, f tol voor zijn in- I spanningen betalen. LEIDEN De derde etappe van de Internationale Wieler- avondzesdaagse in Schevenin- gen is gisteravond ontsierd door een vervelend incident. De lei der in het algemeen klasement, de Delftenaar Tim Steyger, mis droeg zich zodanig dat de jury besloot hem uit de koers te ne men. Voor de rest van de zes daagse wordt op zijn aanwezig heid geen prijs meer gesteld. Het voorval gebeurde onge veer halverwege de wedstrijd toen Steyger in een sprint om extra punten door zijn eigen schuld ten val kwam. De leider van het algemeen klassement vond dat hij moedwillig door an dere renners (Van Teylingen en Boogaard) gehinderd was en ging in tegenovergestelde rich ting verhaal halen in het pelo ton. Daarna gebeurde er een aantal vervelende dingen waar bij publiek, ploegleiders en jury betrokken waren. Ook een jury lid handelde niet op de juiste manier. Steyger zal ongetwijfeld voordragen worden voor een langdurende schorsing. Toen de rust eenmaal was weergekeerd onstond er een kopgroep van 10 renners waar uit Dennis van der Meyden al leen wegsprong en zegevierde. Van der Meyden start vanavond in Roelofarendsveen in de Lei derstrui. kilometer lange traject tijdens het eerste deel tussen Allentow 32.03, 26 seconden sneller dan Kvalsvoll en 58 seconden beter dan de Sovjetrussisché amateur Zhda nov. Klassementsleider Bobrik be hield zijn eerste plaats. Erik Breukink begint langzaam maar zeker zijn juiste vorm te krij gen. De Nederlander eindigde in de tijdrit als vierde. In het algemeen klassement bezet hij ook de vierde plaats. Wereldkampioen Greg Le- Mond blijft echter sukkelen. Woensdag verloor hij ruim drie mi nuten op Alcala. Afgelopen zondag had de winnaar van de Ronde van Frankrijk, nadat hij ver achterop was geraakt, zelfs overwogen de strijd te staken. „De Trump Tour winnen was niet mijn doel. Ik moet hier kilometers maken. Het zou onverstandig zijn geweest af te stappen. De Tour na dert razendsnel. De Ronde van Frankrijk is ook dit jaar mijn hoofd doel. Over zeven weken in Poitiers bij de start moet ik in vorm zijn. En ik ben ervan overtuigd dat dat lukt", aldus LeMond. Vredeskoers Patrick Rasch heeft aan de eerste etappe van de Vredeskoers de paar se trui voor de leider in het premie- sprintklassement overgehouden. Rasch veroverde de eerste sprint trui door een solovlucht van tachtig kilometer, die hem een grootste winst van zes minuten op het pelo ton opleverde. De vlakke rit van Berlijn naar Magdeburg was geknipt voor de Noordhollander, die na tachtig kilo meter ontvluchtte. Veertien kilome ter voor het einde van de rit over 174 kilometer werd hij teruggepakt door de vrijwel compacte hoopf- macht. „Het is toch niet voor niets ge weest", vond Rasch. „Zo'n solo is een goede test voor de vorm en ik heb toch mooi drie eerste plaatsen in de premiesprints gepakt en dat betekende de paarse trui. Het grote veld, dat zich niet echt druk had ge maakt om de ontsnapping van Rasch meldde zich vrijwel voltallig voor de eindsprint. De Tsjechoslo- waak Jan Svorada, ook al de snelste Mauritius in een half uur weggemept JEREZ DE LA FRONTERA (ANP) - Het speeluurtje voor de volleybal- sters van de nationale ploeg is voorbij. Voor het kleine eiland Mauritius was gisteren nog minder adem nodig dan voor het grote Australië een dag eerder. Volgens bondscoach ad interim Peter Murphy begint het toernooi morgen opnieuw, bij aanvang van de finaleronde. De vrouwen gebruikten gisteren meer lucht tijdens de ochtendtraining. Murphy liet ze twee" uur pittig oefenen. Vandaag doen ze het rustig aan. Eén lichte training, vooral om te wennen aan de sporthal in Sanlucar de Barrameda, de nieuwe plaats, waar gespeeld wordt. Nederland gaat met goede cijfers de finaleronde in. Begint als derde (achter de Bondsrepubliek en de Verenigde Staten), met drie punten en een setsaldo van 5-3, drie sets beter dan de tegenstander van morgen Jpe- goslavië, de andere nummer twee. Bij winst op de Oosteuropeanen, die Ne derland vorig jaar uit het deelnemersveld van de Europese titelstrijd hiel den, zijn de vrouwen dichtbij aan het A-toernooi van het wereldkampioen schap in China. Daarna volgen in het weekeinde nog duels tegen achter eenvolgens de Bondsrepubliek en Frankrijk. Nederland was in 37 minuten klaar met zijn laatste groepswedstrijd. De vrouw van Mauritius, een tropisch eiland in de Indische Oceaan, 500 kilo meter oostwaarts van Madagascar, werden door de reserves met 15-4, 15-3 en 15-1 verslagen. Van de basis deed alleen Cyntha Boersma mee. Noodge dwongen, omdat Nederland slechts elf speelsters heeft meegenomen naar Zuid-Spanje. Marjan Pappot kwam voor het eerst in actie, Vera Koenen verdeelde weer het spel. Zij is hersteld van een enkelblessure, maar is mor gen weer tweede keus achter Saskia van Hintum. Murphy vond het niet nodig de eerste zes met elkaar te laten spelen. „Zij hebben genoeg ritme en konden hun energie kwijt in de training." De Bra bander vond het wel grappig, dat zijn volgelingen niet toekwamen aan hun vaste voornemen tenminste een set met 15-0 te winnen. Dat blijkt zelfs noeilijk tegen, een land als Mauritius een van de ontwikkelingslanden in het volleybal. HJet land met één sporthal en 150 volleyballers was in Jerez om te leren. De leden zijn aangesloten bij zes clubs. De beste is Idefix. ge noemd naar het hondje van stripheld Asterix. De 29-jarige Deborah Lily is record-international. Als zij vandaag voor 23 uur in de trein naar Parijs stapt, vanwaar wordt terug gevlogen, kan ze trots zijn op negentien landen- wedstrijden, waar de Nederlanders op gemiddeld rond 150 staan. I Öp zijn afscheidsdag in Spanje beleefde Mauritius een primeur. Voor het eerst maakten de Afrikanen het openingspunt van de wedstrijd. Verder had de vriendelijke coach Faizal Bundhum het hele toernooi de pech dat oud-Touru.inr.aar Pedro d? sterspeelsters van het eiland, Dan Moot,en en Nathalie Soopaya, de uit- slagen *it de krant moesten 1 Zij' zijn in verwachting. W Waut r'eet u nog? Die allereerste keer in een trap auto? Net met de voetjes bij de trappers kunnen. En in een keer de hele straat uit. Dat ver geet je niet meer. En dat komt ook niet meer terug. Hoewel? Een proefrit in een Honda Accord komt er wel dicht bij. hebben vernomen. De UEFA zal zich er voorlopig niet in mengen, _>en dergelijk besluit zal wel door de UEFA moeten worden goedgekeurd, aldus de functionaris. Hij wilde niet zeggen wat een moge lijk verdwijnen van de DDR als aparte voetbalnatie KOENIGSWINTER (AP) - Oost-. Duitsland zal zijn nationaal voetbal-1 elftal mogelijk terugtrekken Uit de kwalificatieronde voor het Europe se voetbalkampioenschap van 1992 in verband met de Duitse t ding. Voorzitter Hans-Georg Molden- hauer van de Oost-Duitse voetbal- quenties kan hebben, bond verklaarde gisteren terugtrek king te overwegen omdat beide Duitslanden in 1992 mogelijk al e I gezamenlijk nationaal elftal zullen hebben. De DDR is in de voorronde van het EK-toernooi van 1992 Zweden ingedeeld in dezelfde groep als West-Duitsland, met vei der Wales. Belgie en Luxemburg. Een functionaris van de Europese voetbalorganisatie UEFA zei nog nm vanaf seizoen 1991.92 Oost- Vertegenwoordigers van de voet balbonden uit de twee Duitslanden zullen de kwestie later deze maand nader bespreken tijdens de West- duitse bekerfinale. Moldenhauer maakte een en ander bekend tijdens een conferentie van Oost- en West- duitse sportofficials en journalisten n het Westduitse Koenigsberg. Daar stelde Moldenhauer ook niets van de Oostduitse plannen te dmtse^ortbaWubs^aan de West- duitse competitie te laten deelne men. Wat hem betreft zou vervol gens uiterlijk met ingang van het seizoen 1992-1993 een gezamenlijke verenigd Duitse voetbalcompetitie tot stand moeten zijn gekomen. Rond de Oostduitse voetbal competitie kwam het gisteren ove rigens opnieuw tot ongeregeldhe den gekomen. Na het slotfluitje van de wedstrijd FC Berlin - l.FC Lok Leipzig trok een groep van rond honderd 'skin heads'. die zich in het stadion rustig had gehouden, Oost-Berlijn in naar de Senefelder Platz. Daar kwamen ze tegenover een politiemacht met waterkanonnen te staan. In de loop van de avond kwam het tot scher mutselingen tussen gezag en vanda len. Aan beide kanten vielen ver schillende gewonden. De politie verrichtte zes arrestaties. Promotieduels voor Gemini/K LEIDEN - Voor de vrouwen van Gemini/Kangeroes breken span nende tijden aan. In twee wedstrij den 'wordt bepaald of het team van trainer Casper Brussee volgend sei zoen in de tweede dan wel in de der de divisie uitkomt. Vanavond om 19.30. uur treedt Gemini in Slied- recht aan tegen Sliedrecht Sport, dat in de eerste wedstrijd-van de be slissingscompetitie om één plaats in de tweede divisie met 3-2 van Vo- lendam verloor.. Gemini speelt aan staande zaterdag de thuiswedstrijd tegen Volendam om 16.00 uur in Warmond. Omdat de Accord een heel bijzondere auto is. Waar je vlinders in de buik van krijgt. Zeker als je er voor het eerst instapt. Het eerste wat dan opvalt is het komfort. Veel ruimte voor u, zo min mogelijk voor de techniek. Dat staat bij Honda voorop. Ga maar eens zitten achter het stuur. Dat standaard bekrachtigd is en nog verstelbaar ook. Boven het ergonomisch ontworpen dash board zal u het uitzicht opvallen. Bijzonder ruim. Door de speciale ruiten. Die optimaal zicht bieden. En rust. Door het getinte glas. En de 2.0i is ook nog voorzien van centrale portiervergrendeling, elektrisch bediende ramen en een elektrisch in hoogte verstelbare bestuurdersstoel. Als u de sleutel in het kontakt steekt, begint het pas echt. Hoewel u dat nauwelijks zult horen. Omdat de motor zo stil is. En de naden van de carrosserie tot een mini mum zijn teruggebracht. Waardoor de wind nauwelijks de kans krijgt om ruis te veroorzaken. Maar nu gaat u rijden. En over wat u dan voelt gaan we hier niet uitweiden. Want wij vinden dat u dat zelf moet ervaren. Hoe doorgezaagd het ook klinkt. De foto geeft u in ieder geval een idee. Daarentegen kunnen we wel zeggen waar door dat gevoel wordt veroorzaakt. Namelijk de techniek. En daar-zouden we boekdelen over kunnen schrijven. Om te beginnen de motor. Alle Accords zijn voor zien van een geavanceerde 16-kleppen motor. De 2.0i versie zelfs met PGM-H brandstofinjektiesysteem. Een staaltje van tech nisch vernuft met een 8-bit mikroprocessor die wordt bijgestaan door 8 uiterst ge voelige sensoren. Het systeem zorgt dat de motor soepel loopt. Onder alle omstandigheden. Dat komt doordat de motor zich voortdurend aanpast aan de luchtdruk en uw eigen buien. Een zeer gematigd, en daardoor zuinig type. Zuinig ook door z'n vorm. Dankzij de double wishbone-wielophanging is de neus bijzonder laag. Wat de Accord een zeer aërodynamisch profiel geeft. Maar de double wishbone-wielophanging heeft nog een voordeel: 'n zeer aangename vering. De basis Accord heeft u voor f 38.490,- De 2.0i kost f 45.490,-* en het topmodel f 59.490,-*. En dat is inclusief 2.2 liter motor met PGM-FI en Honda's eigen vierwiel antiblokkeer- remsysteem ALB II. Kortom, we kunnen hier wel de folder voor u gaan samenvatten, maar als u wat voelt voor de Accord, ga dan snel een proefrit maken. U zult 't nooit vergeten. Zelfs al is er geen straatfotograaf bij. Hillegom. Automobielbedrijf H. Koot, Meerlaan 108,02520-15685. Leiderdorp. Autobedrijf van Haasteren Leiderdorp B.V., Touwbaan 18,071-895000.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 18