'Verleng proef met jeugd- en j ongerenwerk' Nieuwe Alexanderschool wil vier lokalen van de Meijehof HETE JAARMARKT DRUKKER DAN OOIT Leiderdorp organiseert hoorzitting over brede A4 Recordaantal deelnemers Parkenloop Voorschoten College Leiderdorp tevreden over fusie MEVROUW LUBBERS GEEFT STARTSCHOT Voorschotenaren na vechtpartij in Noordwijk gepalet NOORDWIJK - Een 23-jarige Noordwijker heeft zaterdagavond een ernstige verwonding aan het oog opgelopen bij een vechtpartij in de Huis ter Duinstraat in zijn woon plaats. Tijdens een schermutseling met een groep jongeren uit Voor schoten kreeg hij een klap met een kruk die één van de knapen bij zich had. Het slachtoffer is overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden. De Noordwijker raakte bij de vechtpartij betrokken toen hij een familielid en haar vriend te hulp schoot, die in de Huis ter Duinstraat op de groep jongeren waren gestuit. Na wat opmerkingen over en weer, had een jongen die met krukken liep, met dit hulpmiddel op de auto van het tweetal geslagen. De groep jongeren uit Voorscho ten, bestaande uit vier jongens en vier meisjes van 22 en 23 jaar oud, is later op de avond in Wassenaar aan gehouden. De kentekens van de twee auto's waarin zij zich uit de voeten maakten, waren inmiddels bij de politie bekend. Verzoek aan gemeente Voorschoten VOORSCHOTEN - De gemeente Voorschoten zou de proef met het open jeugd- en jongerenwerk met zes tot twaalf maanden moe ten verlengen. Dat is het advies van de twee tijdelijke jongeren werkers in een tussentijds rapport aan de gemeenteraad. Bromfietser scheert over trottoirs en daagt politie uit LEIDERDORP - Een 16-jarige Leiderdorper is zaterdagoch tend door de politie in de kraag gegrepen wegens 'provoce rend en gevaarlijk rijgedrag' op een motorfiets. De jongen reed rond half twaalf zonder helm op een opgevoerde mo torfiets met grote snelheid over het trottoir van de Lei- derdorpse Winkelhof en Dwarswetering, waar op dat moment veel wandelaars lie pen. Ondertussen daagde de jon gen de politie uit hem 'te pak ken'. Toen hij even later werd aangehouden bleek h'j geen rij-, kenteken- of verzeke ringsbewijs te kunnen tonen. De politie heeft het vehikel in beslag genomen. Het experiment duurt negen maan den. Dan zal volgens de raad duide lijk moeten zijn of de behoefte aan open jeugd- en jongerenwerk groot genoeg is om door te gaan. De jon gerenwerkers vinden die termijn'ei genlek te kort. Het werven van vrij willigers en het opzetten van (langer durende) cursussen, is in zo'n perio de moeilijk te realiseren. Over de grootschalige activiteiten doen de jongerenwerkers duidelij ke uitspraken. Zo'n 225 bezoekers bezochten de tweede feestavond in het Cultureel Centrum en dat zou aantonen dat er 'zeker behoefte' is aan dit soort activiteiten in Voor- schoten. De jongerenwerkers noemen het 'goed mogelijk om deze activiteiten in een gehuurde accommodatie te organiseren'. Uit het verslag komt naar voren dat er wel enkele nade len aan kleven. Zo zullen de feesten nooit winst opleveren, omdat er geen baropbrengsten zijn. Boven dien zijn vrijwilligers bij activitei ten 'buitenshuis' moeilijker te be trekken bij de organisatie. Het rapport wordt woensdag avond door de raadscommissie wel zijn behandeld. de hele dag op het grote podium demonstraties gegeven. Zo traden er arties ten op, gaf een dansschool een demonstratie en was er volop muziek. Het verenigingsleven van Oegstgeest was ook dit jaar nadrukkelijk aan wezig in de winkelstraat. Sportieve, muzikale en culturele verenigingen maakten reclame, schreven leden in of verkochten poffertjes om de clubkas te spekken. Ook voor de kinderen was ruimte vrijgemaakt. In de zijstraten van de De Kempenaerstraat verkochten zij stripboeken, puzzels en andere afgedank te spulletjes. Een levensgroot luchtkussen in de vorm van een paard ver hoogde voor vele kinderen de feestvreugde. (foto Jan Holvast) LEIDERDORP - De gemeente Lei derdorp organiseert morgenavond een hoorzitting over de plannen van Rijkswaterstaat om de A4 te verbre den. De avond begint om acht uur en wordt gehouden in de sporthal aan de Hoogmadeseweg. De bijeen komst wordt op een geluidsband vastgelegd en verwerkt in een rap portage. In het nieuwe collegeprogramma staat dat de projectstudie van Rijks waterstaat niet voldoet. De instan- Rakelings passeren komt automobilist op klappen te staan LEIDERDORP - Een 26-jarige Alp- hense automobilist heeft klappen in het gezicht gekregen van een 25-ja- rige Leiderdorpse mede-wegge bruiker. Op de Leiderdorpse Persant Snoepweg wilde de Alphe- naar invoegen, ter hoogte van de Stierebrug. Toen hij van de linker- naar de rechter-rijstrook reed, probeerde de Leiderdorper hem rakelings te pas seren. Deze wist nog net op tijd te remmen, waarna hij zijn woede uit te met een flinke pets in het gelaat van de Alphenaar. tie moet meer varianten onderzoe ken, waaronder een omlegging, en ook de milieu-effecten op een rijtje zetten. Verder wil de gemeente zich bij hogere overheden hard maken voor een 'royale en ruimhartige' compensatie voor geleden schade. Tegenover het eventuele verlies van woningen moeten extra woning contingenten staan en van een ho- ge-snelheidstrein willen B en W niets weten. De belangenvereniging A4 leek zich aanvankelijk neer te leggen bij een verbreding, maar nam donder dag een strijdbare motie aan. Ze wil dat eerst wordt aangetoond dat de weg meer capaciteit nodig heeft en pleit voor een omlegging van de weg als inderdaad blijkt dat de ca paciteit te klein is. Tot nu toe heeft het gemeentebe stuur alleen informatie-avonden ge organiseerd, waar de burgers moch ten luisteren. Morgen worden steekhoudende meningen gevraagd die het standpunt van het bestuur kunnen bijsturen of ondersteunen. Aanvankelijk was het de bedoeling dat de raadscommissie voor ruimte lijke ordening verkeer en milieu eind mei om advies te vragen. In middels wordt er op het gemeente huis rekening mee gehouden dat B en W kort na de hoorzitting al zullen klagen bij Rijkswaterstaat over de onvolledige studie. ZOETERWOUDE - Mevrouw M.E.J. Lubbers-Hoogeweegen, de echtgenote van de premier, heeft zaterdag op de Zoeter- woudse Schenkelweg het start schot gegeven voor de sponsor loop ten bate van het kinderte huis in het Etiopische Guleillie. De 120 lopers brachten ruim 5700 gulden in het laatje, door het ongeveer 750 meter lange parcours tussen Schenkelweg en Zwetkade te lopen. De tocht werd georganiseerd door een comité van zes Zoeter- woudenaren, die een vervolg wilden geven aan een eerder door mevrouw Lubbers gesteun de tv-actie. Verschillende Zoeter- woudse organisaties die zich met de Derde Wereld bezighou den, verleenden medewerking. Het comité wil het geld direct op de rekening van het kinderte huis overmaken, zodat niets bij 'tussenstations' blijft hangen. Op de foto staan links van me vrouw Lubbers mevrouw A. Kolff van het organisatiecomité en burgemeester A.J.M. Houdijk. Lagerbergbrug dicht ZOETERWOUDE - De Lagerber- gerbrug in Zoeterwoude is in ver band met werkzaamheden in de maanden mei on juni voor de helft afgesloten. Daarnaast kunnen sche pen van een tot en met 18 mei niet door de Weipoortsevliet varen. De stremming geldt alleen tijdens werkdagen. Weer subsidie compostvaten Voorschoten musmmmm. STREEK - Onder grote be langstelling trok het afgelopen weekeinde de rijdende tentoon stelling Keep them Rolling door de regio. Vlaggende kinderen en glimmende gezichten van vol wassenen haalden de Harley Davidsons en de jeeps met hun bestuurders in alsof Nederland wederom was bevrijd. Achter de stoet reed een halve eeuw oude kraanwagen voor het geval dat één van de andere ve hikels het voortijdig liet afwe ten. Hier en daar maakte de ten toonstelling een korte stop langs de route om 'Zweeds' wittebrood uit te delen, gebakken door de plaatselijke bakker, (foto Ben de Bruyn) f ecreatievaart houdt zich braaf WARMOND - De rijkspolitie in Warmond heeft dit weekeinde 'ex tra goed gelet' op de recreatievaart in Warmond en omstreken. In sa menwerking met de rijkspolitie te water werd vooral de snelheid van speedboten in de gaten gehouden. Er hoefde slechts 'een enkele keer' een proces-verbaal te worden opge maakt. OEGSTGEEST - Tijdens de traditionele jaarmarkt in de Oegstgeester De Kempenaerstraat leek het zaterdag drukker dan ooit. Ondanks het zeer warme weer hadden vele (oud-)Oegstgeestenaren de gelegenheid aangegre pen om langs de talloze kraampjes te wandelen om versnaperingen, kle ding en andere artikelen te kopen. Het leuke is datje iedereen op deze dag tegenkomt", vertelt mevrouw C. Schohaus, de vrouw van de voorzitter van de winkeliersvereniging Oegst geest Actief. "Veel oud-Oegstgeestenaren lijken deze dag terug te keren. Je ziet mensen die je de rest van het jaar niet tegenkomt". Nadat de burgemeester de jaarmarkt 's ochtends had geopend, werden er LEIDERDORP - De 'nieuwe' openbare Prins Willem Alexan derschool in Leiderdorp kan het nieuwe schooljaar beginnen met ruim tien groepen. Omdat het gebouw te klein is voor zo veel groepen, wil het college van B en W vier leegstaande lo kalen van de naastgelegen Meij ehof in gebruik nemen. In hun voorstel aan de gemeenteraad stellen B en W voor om deze lo kalen voor 26.000 gulden van meubilair te voorzien. De meubels van de Springschans, de school die met de Alexanders chool gaat fuseren, zijn namelijk versleten en de Prins Willen Alexanderschool (PWA) heeft on voldoende meubilair over om vier nieuwe lokalen te vullen. Het op el kaar afstemmen van de leerpakket ten en het aanschaffen van kleuter materiaal, hoeft de gemeente niets te kosten. Tegenover de uitgaven staan besparingen: door de fusie hoeft de gemeente na 1 augustus geen kosten meer te maken voor verwarming, verlichting en het schoonmaken van de Spring schans. Vorige week zijn er voorlichtings avonden geweest voor de ouders van de leerlingen van de twee scho len. De gemeente kreeg toen sterk de indruk dat bijna alle leerlingen van de Springschans naar de nieu we PW A-school zullen gaan. Alleen wat kinderen uit de Buitenhof zou den overstappen naar nieuwbouw in hun wijk. Ook de PWA-school dreigt wat kinderen te verliezen. Het aantal leerlingen heeft echter geen invloed op de personeelsfor matie. Het ministerie van onderwijs heeft de fusieschool 10,6 formatie plaatsen toebedacht, net zoveel als de twee scholen nu hebben. Boven dien betaalt 'Den Haag' de 32 lesu ren van een Turkse leerkracht. Ge zien het aantal Turkse kinderen had de school recht op een vergoeding voor slechts 20 uur. Ook op andere fronten zit de nieuwe school ruim in haar jasje, melden B en W tevreden. De fusie maakt deel uit van een ingrijpend saneringsplan in de ge meente. Volgende week maandag avond wordt ze besproken door de gemeenteraad. Eerder was al be kend geworden dat de nieuwe school geleid wordt door E. Snell. KATWIJK - By een inbraak in een woning aan de J. van der Perkstraat in Katwijk zijn in de nacht van za terdag op zondag 130 compact discs, een bedrag van 400 gulden, een eurocheque met bankpasje en paspoorten gestolen. VOORSCHOTEN - B en W in Voorschoten willen Voorscho tenaren die een compostvat ko pen, vijftig gulden korting ge ven op de aanschafprijs. De ge meenteraad zou hiervoor 30.000 gulden subsidie beschikbaar moeten stellen. De gerrieente heeft in 1986, tij dens een eerste compostvaten- actie, 475 vaten afgezet. Ook toen werd 50 gulden subsidie gegeven per persoon. Verwacht wordt dat er ook dit keer onge veer 500 belangstellenden zijn, maar B en W willen eerst inven tariseren hoeveel tuinbezitters interesse tonen. Alleen mensen die nog geen gesubsideerd vat in huis heb ben, komen voor de korting in aanmerking. Voorschotenaren die al een vat kochten, kunnen volgens het voorstel alleen on gesubsidieerde vaten aanschaf fen. Het voorstel komt donder dag aan de orde tijdens de verga dering van de raadscommissie openbare werken. VOORSCHOTEN - Een recordaan tal deelnemers heeft gisteren mee gedaan aan de parkenloop in Voor schoten. Voor de prestatieloop had den zich 626 lopers ingeschreven. De Leidse atleet Han Kulker loste het startschot. De Voorschotense voetbalvereni ging SVLV, de Oranjevereniging Wilhelmina en de Leidse atletiek vereniging De Bataven hadden de prestatieloop door de Voorschoten se parken voor de veertiende keer georganiseerd. Op de twee kilometer werden Bas Van Loenen en Astrid van Velzen in de leeftijdsklasse tot tien jaar kam pioen. Michel de Graaff en Manon van Vliet wonnen in de leeftijdklas se tot 15 jaar de drie kilometer. Peter Rijnsburger won de vijf ki lometer, een ronde Rosenburgh, in 16.24 minuten. Marian van Voorden won bij de vrouwen in 18.56 minu ten. Fred Regeer won de tien kilo meter, een grote ronde om Duiven voorde, in 36.38 minuten. De Ierse winnares, Joanne Powel, deed daar 42.22 minuten over. De afstand over tien Engelse mijlen, met een keer punt bij het Wassenaarse dieren park, werd gewonnen door Chris de Leeuw in 58.49 minuten, terwijl Herma Goddijn er 1.11.55 minuten voor nodig had. Aan de halve marathon, de lang ste afstand, deden 134 atleten mee. Henk van Velzen won de halve ma rathon in 1.16.40 minuten. Janny Vissers liep de ruim 20 kilometer in 1.33.05 minuten. LEK - Op de Leiderdorpse Beuken schans zijn vannacht de banden van 14 auto's lek gestoken. Van zeven auto's werden vier banden vernield. Volgens een poiitiewoordvoeder zijn er geen rascistische motieven in het spel, omdat ook de auto's van een aantal (blanke) Nederlanders zijn beschadigd.^ In de omgeving van de Beukenschans wonen veel vertegenwoordigers van minder heidsgroepen. MAANDAG 7 MEI Alphen jokerwedstri|d in buurthuis Westerhaven, aanvag 19.30 uur. jaarvergadering NCVB plus le zing over 'kleur in kleren en make up'. 19.30 uur in gebouw Nabij. orgeldemonstraties in de Oudshoornse kerk, aanvang 20.00 uur. Leidên bijeenkomst Spiritisch Genoot schap Leiden, met lezing over 'Le ven na de dood', aanvang 20.00 uur'in zaal Lage Morsweg 14a. voorstelling: 'Stroomopwaarts', van Alan Ayckbourn, door Het Vervolg, aanvang 20.15 uur in de Leidse Schouwburg. Oegstgeest bridgen voor niet-rokers, aan vang 19.45 uur in hotel Het Witte open avond PABO, met spreekbeurt over 'Keerpunt der tij den' door drs. Meynen en opvoe ring van een tableau 'De bijdrage van Oranje Vrouwen', aanvang 20.00 uur in PABO, Hazenbos- Voorschoten ruilbeurs van De Verzamelaar, van 19.00 tot 22.00 uur in gebouw De Werf, Schoolstraat. DINSDAG 8 MEI Alphen spreekuur Belangenvereniging voor Huurders in buurthuis Wes terhaven, van 20.00 tot 21.00 uur. Katwijk sporten voor mensen met CA RA olv een fysiotherapeute, van genburd Gezondheidszorg, advies en informatie, van 10.00 tot 12.00 uur, tel: 254654. voorstelling 'Stroomopwaarts', van Alan Ayckbourn, door Het Vervolg, aanvang 20.15 uur in de Leidse Schouwburg. 20.00 uur in het gemeentehuis. voordracht uit eigen werk van dichters Elly de Waard, aanvang 20.30 uur in de Hollandsche Tuyn, Hoofdstraat 24. hoorzitting over besluit A4, aanvang 20.00 uur in Sporthal De Does. voorlichtingsavond Kruisvere niging over 'Dementie', aanvang 19.30 uur in gebouw Berkenkade. Voorschoten vergadering commissie ABA over politienota, aanvang 20.00 uur in het gemeentehuis. WOENSDAG 9 MEI Alphen start Ouderen Thuishulp, dienstencentrum Westerhoven, aanvang 9.30 uur. kindervoorstelling: 'De tranen knallen uit mijn kop', door Kinder theatergroep Amersfoort, aan vang 14.30 uur in het Parktheater. jeugdinstuif volleybal, gymnas- van 18.30 tot 19.30 u openingsconcert door leerlin gen Streekmuziekschool in de Ad- ventskerk, aanvang 20.00 uur. Leiden lezingencyclus over natuurlijke geneeswijzen en zelfontwikkeling- 'Genezend schrijven', door Mia Meyer, aanvang 20.00 uur in het Leids Volkshuis, Apothekersdijk. theatervoorstelling: 'Alleen', van Luk Wijns, aanvang 20.15 uur in de Leidse Schouwburg. uitvoering door Sempre Cre- aanvang 20.00 uur in de Leiderdorp kennismaking met de bow- lingsport, van 12.00 tot 15.00 uur in Sportcomplrx De Does, Hoog madeseweg. •bridgen in Bridgecentrum Lei derdorp, Bernhardstraat, aanvang vertellingen door r aanvang 20.00 uur. Sche kerk, Van Poelgeestlaan. n hotel Het Witte Huis.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 8