Hillegom raakt op toeren Zuiderkwartier volop in de race voor de titel Dekker neemt afstand van concurrent Siemerink sneuvelt in halve finale Unicum verstevigt positie na krappe overwinning Spanning blijft tot laatste speeldag Roomburg lijdt forse nederlaag Toeschouwer bij autoralley overleden Foreholte ondervindt hinder van arbitrage TOP houdt hoop levend na overwinning op Pernix Den Bosch herstelt het evenwicht MAANDAG 7 MEI 1990 DO/STA SPORT PAGINA 19 LEIDEN Dekker is op weg naar het kampioenschap in de eerste klasse niet te stuiten. Ditmaal werd het laagggeklasseerde Amstelpark 3 aan de zegekar gebonden (1-7). De Warmonders werkten zich los van medekoploper Heerhugowaard, dat hard onderuit ging tegen Nas hua/Son. Michael van den Berg won simpel van Henk Burger getuige de 0-6, 2-6 uitslag terwijl Kevin Lubbers juist diep moest gaan om ex-Alphenaar Ivar de Jong van zich af te schud- SINGAPORE Jan Siemerink is in de halve eindstrijd van het met 500.000 gulden gedoteerde tennis toernooi van Singapore gesneuveld. De Rijnsburger verloor van de uit eindelijk winnaar Jones met 6-1 en 6-4. De Amerikaan versloeg in de fi nale Fromberg met 6-4, 2-6 en 7-6. Ook op snikhete dagen is Steffi Graf nog steeds ijskoud de beste in het vrouwentennis. De 18-jarige Arantxa Sanchez maakte het de Westduitse krachtpatser op het gravel in Hamburg bijzonder lastig. Na de verlies van de eerste set (7-5) drukte de nummer één van de we reldranglijst de rebellie van San chez hardhandig de kop in. Ze gaf de ballen nog meer vaart en de Spaanse zag ze aan alle kanten voor bijvliegen. Ze won nog één game en gaf er twaalf prijs (0-6 1-6). In Munehen ging ousider Nova- eek aan de haal met de titel en de winstpremie van 65.000 gulden. De Tsjech versloeg in de finale de ver moeid ogende Muster in twee sets (6-4 6-2). Het was Novaceks derde- toernooi-zege in zijn carrière. Eer der won hij Washington 1986 en Hil versum '89. In de finale tegen Mus ter sloeg hij tien aces. In Madrid stonden twee van de langste spelers in het circuit in de fi nale. Gomez, 1 meter 90, versloeg de Zwitser Rosset, 1 meter 96, in twee sets (6-3 7-6). De ongeplaatste Ros set bezat een kanonharde opslag. Hij miste evenwel maatgevoel. De ballen vlogen meer uit dan in. De geslepen Gomez, vorige maand ook al winnaar in Barcelona, wist wel raad met de wilde Zwitser. den. Lubbers zegvierde uiteindelijk na een tie-break in de derde set. Pascalle Druyts en Amy van der Linden rekenden probleemloos af met respectievelijk Sandra Weller en Saskia Slagboom. Het kwartet van coach Carel de Bruyn besliste ook beide dubbels in eigen voor deel. Het enige puntje dat niet in de Dekker-knip belandde was het ge- ïgde dubbelspel van Lubbers- /Druyts. Van den Berg, gisteren goed voor een 100%-score, ziet de toekomst vol optimisme tegemoet. „Het gaat iedere week beter, dus het kampioenschap ligt in het ver schiet. Ik durf zelfs te stellen dat het een teleurstelling voor me zal zijn als we naast de titel grijpen". Merenwijk kwam niet verder dan een 2-4 achterstand tegen Bak- kum 2. Wegens de duisternis moest voortijdig worden afgebroken. Tij dens de enkelspelen zorgden Mark Fleischeuer en Irma van Seeters voor de Leidse punten. De wed strijd zal op Hemelvaartsdag wor den uitgespeeld. Unicum 2 blijft hopen op een mis stap van titelkandidaat Halfweg. Zowel Halfweg als Unicum 2 won nen gisteren hun wedstrijden met 7- 1 waardoor de voorsprong van Half weg op Unicum nog altijd drie pun ten bedraagt. „Dat is volgens mij te veel", aldus coach Peter Klein. „Ik denk dat we voor de laatste speel dag, waarop we Halfweg ontmoe ten, in ieder geval één punt moeten goedmaken. Dan zou een overwin ning van 5-3 voldoende voor het kampioenschap zijn". Tegen het Amersfoortse Flehite ging vrijwel alles naar wens voor de Leidenaars. Alleen Erik Bakker en Martij n Krans zagen hun dubbel spel verloren gaan. zij het met mini maal verschil: 6-7,6-7. „Hierop zaten we met zijn allen te wachten", sprak Hillegom-coach Harry Verdegaal na de hoog uitge vallen zege (7-1) die zijn pupillen op Aemstelspelers boekten. Hillegom had inderdaad een overwinning no dig omdat in de eerdere wedstrijden teveel punten verloren waren ge gaan. De zeven punten die Hillegom gisteren aan zijn totaal toevoegde hebben de positie van Hillegom sterk verbeterd. Het team bestaande uit Cindy Berkhout, Petra Wessels, Marco van Trigt en Marcel Vink won op de vrouwendubbel na alle partijen. Verdegaal: „De vrouwendubbel loopt nog steeds van geen kanten. Daar zal nog aan gewerkt moeten worden. Over de rest ben ik echter meer dan tevreden". Henk Jansen had na de confron tatie De Munnik-Markendaal alle reden tot lachen. De coach van de Leiderdorpse formatie zag zijn pu pillen voor het eerst deze competi tie aan het langste eind trekken (5- 3). „We komen eindelijk een beetje op gang. En dat werd tijd ook", al dus Jansen. Omdat De Munnik in een poule speelt waarin uitschieters naar boven en beneden ontbreken bracht de zege een forse stijging op de ranglijst met zich mee. „Aan het kampioenschap denk ik echter niet. Daarvoor staan we toch al te ver achter op koploper Bastion Baselaar", verklaarde Jansen. Na de enkelspelen stonden De Munnik en het Bredase Markendaal nog in evenwicht. René van der Wilk en Angelina Rammers waren verant woordelijk voor deze enkelspel overwinningen. Thomas Koemans ging met 7-5 in de derde set ten on der terwijl Marquarite Patiwael haar meerdere moest erkennen in Marja Koreman. Winst in de overige partijen, op de tweede mixed na, re sulteerden in de eerste Leiderdorp- se overwinning. Via een 6-2 zege op Spatter boekte Dekker 2 zijn derde achtereenvol gende overwinning. Al tijdens de enkelspelen werd duidelijk dat de Warmonders een niet te nemen hin dernis vormden voor de uit Wormer afkomstige Spatters. Natalie van Lint, Karin Croese en Patrick Kie- boom pakten de punten. Ook in de dubbelspelen was Dekker de betere zodat de 6-2 zege gestalte kreeg. Zee en Duin gaat onverdroten voort op weg naar het kampioen schap. Het hooggeklasseerde Mer- lenhove 3 was niet meer dan een speelbal van de Katwijkers (2-6). De enkelspelen leverden voor Jan-Wil lem Lugthart, Stefan Faas en Diana Padt succes op. Ook de dubbelspe len leverden drie Katwijkse zeges op. Slechts de tweede mixed ging verloren. Opvallend mag de presta tie van Lugthart genoemd worden: in alle competitiewedstrijden be haalde de Katwijker een 100%-sco- Zoetermeer en De Munnik 2 deel den gisteren de punten: 4-4. De Lei derdorpse mannen zorgden voor de punten. Marcel Lolling en Perry Pauw zegevierden zowel in hun en kel- als dubbelspel. Lolling vond twee winstpartijen kennelijk niet genoeg en voegde er nog een mixed zege aan toe. Invalster Saskia Pauw speelde verdienstelijk, maar kwam in haar single tegen Ineke Sterken- burg net tekort. Unicum 3 stevent in ijltempo op de titel af. Racketeers werd met een 8-0 nederlaag naar huis gestuurd. Met nog drie wedstrijden voor de boeg hebben de Leidenaars een voorsprong van drie punten op de concurrentie. Dat lijkt, mede gezien het vrij makkelijke programma wat Natalie van der Voort in actie voor De Merenwijk. De Merenwijk moest het duel tegen Bakkum 2 wegens i lende duisternis afbreken bij een 2-4 achterstand. (foto Loek zuyde nog moet worden afgewerkt, vol doende te zijn. De zege op Racket eers kwam vrij eenvoudig tot stand. Wouter van der Heyden, moest voluit gaan om zijn enkel te winnen (7-5, 7-6). Hetzelfde gold voor het duo Bionda Zonderop/Jaqueline Paauw dat met 5-7 in de derde set zegevierde. Op eigen terrein had OLTC geen kind aan St. Pancras: 6-2. De Oegst- geestenaars kunnen zich gaan op maken voor een leuk competitieslot omdat de sterkere broeders reeds eerder werden getroffen. Tegen St. Pancras kwam het grootste deel van de punten op het conto van de beide mannen, Marco Visser en Jasper van Marwijk, die zowel hun enkel, dubbel, als gemengd dubbel won- Casino leed een onfortuinlijke nederlaag tegen Oranje TC. Onfor tuinlijk omdat Els Ventjer tijdens haar eerste partij een zweepslag op liep waardoor ook automatisch twee dubbels verloren gingen. Juist deze partijen hadden de Noordwij- kers de afgelopen weken de nodige punten opgeleverd. Nu was alleen Anton Wil van Zoelen succesvol voor Casino. Het tot afgelopen zondag op de- een na onderste plaats staande Leidse Hout heeft tegen medede gradatiekandidaat ULTC Iduna een pijnlijke 0-8 nederlaag geleden waardoor de kansen op handhaving minimaal zijn geworden. Drie van de vier enkelspelen werden pas na drie sets beslist. Hierna was het ver zet echter gebroken en werden de overige partijen kansloos verloren. JAN BROUWER DE KONING LEIDEN De spanning in de korfbalcompetitie blijft voor de meeste regionale ploegen tot het einde toe gehandhaafd. Alleen De Danaïden heeft het afgelopen weekeinde benut om handhaving veilig te stellen. Fiks, Crescendo, KNS en Fluks zijn nog niet vrij van de- gradatiezorgen. Zuiderkwartier en Velocitas hebben nog kans op het kampioenschap. LEIDEN - De 3-5 winst van Uni cum 1 tegen de Manege 2 uit Apel doorn heeft de kansen voor de Leidenaars om zich in de hoofd klasse te handhaven aanzienlijk vergroot. Het zag er moeizaam uit na tweemaal verlies op de eerste twee zondagen, maar de overwin ning op Z'67 deed de eerste aan zet tot verbetering. De laatste plek werd daardoor overgeleverd aan ELTV uit Eindhoven en na gisteren werd ook de Manege op drie punten achterstand gezet. Angelique Lodewijks had geen briljante dag maar scoorde wel 100%. In haar epkelspel tegen de Engelse Kate Rickett won ze de eerste set met 3-6, na 3-1 achter gestaan te hebben. Ongeduldig en ongeconcentreerd kwam ze in de tweede set 5-2 achter. Lode wijks wilde de ralleys te snel en te mooi beslissen waardoor ze veel fouten maakte. Degelijk spel met vooral veel vaartloze ballen wa ren het meest succesvol. Daar schakelde Lodewijks net op tijd op over om de tweede reeks toch nog met 6-7 winnend af te sluiten. Jorn Dankaart en Jacqueline van Wijk wonnen probleemloos van respectievelijk Peter van Dommelen en Marouschka van Dijk. Van Wijk stond zelfs geen game af. Kees Jan Schuilenburg verloor als enige zijn enkelspel. Hij won wel de eerste set van Bernt Lenten met 5-7 maar bleef vervolgens kansloos: 6-2, 6-2. De dubbels werden gedeeld. Het vrouwendubbel ging overtui gend naar Unicum. Manege zette een verse kracht in in het dubbel spel. Sandra Akkerman kreeg echter met van Dijk aan haar zijde geen poot aan de grond bij het op permachtige koppel Lodewijks en van Wijk. Schuilenburg en Dankaart gaven te weinig druk om Lenten en Van Dommelen ook maar een moment in gevaar te brengen. De volleys van het Unicum duo hadden te weinig vaart, waardoor de Apeldoorners steeds een tweede kans kregen als ze die al nodig hadden. Vooral Bernt Lenten liet aan het net niets liggen. Hij kon met zijn lange ar men overal bij. Ook in het gemengddubbel met Kate Rickett trok Lenten de winst naar zich toe. Van Wijk liep daardoor de 100 winstscore mis en kwam met Schuilenburg net iets te kort: 6-4,6-7, 6-4. In het eer ste gemengddubbel trokken Lo dewijks en Dankaart aan het lang ste eind. Weliswaar ook met een minimale marge: 7-6, 6-3, 6-4. LEIDEN - Waar tijdens de afgelo pen weken veel van de in de vierde klasse uitkomende teams uit de Leidse regio aan hun tegenstanders gewaagd bleken te zijn. vielen dit weekeinde bijna uitsluitend forse nederlagen dan wel ruime overwin ningen te noteren. Het tweede team van OLTC leed een 7-1 nederlaag tegen Be Quick uit Maassluis. Johan Drouwland was de enige die een puntje voor cje Oegstgeestenaars uit het vuur wist te slepen. De komende weken zal al les op alles gezet moeten worden om de degradatie te ontlopen. De Boekhorst leed voor de vierde achtereenvolgende maal een neder laag. Deze keer moest het De Me renwijk 2 met 2-6 voor laten gaan. Ben de Bruin won zijn single vah Carlos Jongmans en was met Arjet- te van Noord ook de meerdere van broer en zus Jongmans. Aan Leidse zijde waren Arnold en Freek van der Capellen weer goed op dreef door al hun partijen winnend af te sluiten. Tegen Centre Point leed De Mun nik 3 een kansloze 0-8 nederlaag. Al leen Rogier van Duin heeft nog even aan de overwinning mogen ruiken. Ook de Leiderdorpers zul len de volgende wedstrijden moe ten vechten voor ieder punt tenein de volgend seizoen niet een klasse lager te moeten spelen. Het vierde team van De Munnik kan weer even opgelucht ademha len door de 7-1 winst op Victoria 5. De enige verliespartij, de vrouwen dubbel, werd pas in de derde set in het voordeel van de gasten beslist. Uit bij Tean 2 kreeg Roomburg een 7-1 nederlaag te slikken. Joost van Leeuwen had een echte off-day en wist dientengevolge geen enkele partij op zijn naam te brengen. Lon- neke van der Mey en Bub van der Zee deden dat wel in hun mixed dubbelspel. Aangezien Roomburg de sterkste tegenstanders nu gehad heeft lijkt handhaving in de vierde klasse in ieder geval nog tot de mo gelijkheden te behoren. Lisse deed wederom goede zq- ken. In Voorschoten werd Foresca- te met 1-7 aan de zegekar gebonden. Elly van Reeuwijk verloor haar en kelspel, terwijl Annet van Eden drié uur nodig had om de winst naar haar toe te trekken. Unicum 4 en Joy Mozaiek hebben elkaar dit weekeinde in evenwicht weten te houden. De dubbelspelen verliepen met aanzienlijk meer suc ces dan de singles. Erik Bolten was de enige van het kwartet die zijn en kelspel won. Middels de dubbelpar- tijen werd de stand echter weer ge lijk getrokken. HANS BROERE De Danaïden heeft zich door een 10-12 overwinning op DKV ook voor volgend seizoen verzekerd van een plek in de eerste klasse. Heiko Locher (2x), Bea Schrama, Ingrid Slingerland, Eric Kromhout en Eric Peters bezorgden de Leidenaars na vijfentwintig minuten een riante uitgangspositie. De 1-6 voorsprong was bij rust echter geslonken tot 6- Na korfwisseling kwam De Da naïden zelfs nog even op achter stand. Na 10-9 was het kruit van de thuisploeg verschoten en kon de formatie van coach Janko Breed- veld de zege veilig stellen. „We heb ben gewoon een goede ploeg", vond Breedveld die nog een jaar heeft bij getekend. „We horen niet thuis in de onderste regionen en volgend jaar gaan we ook zeker voor het kampioenschap". Fides Pacta heeft de degradatie van. Waterland bestempeld. De thuisploeg had het vooral in de eer ste helft moeilijk met de tegenstan der die voor de laatste kans knokte. Henny Piket, Ronald van der Vel den (2x) en Jeanet Smits hielden de achterstand in de eerste helft be perkt tot 4-6. BERGHEIM (SID) - Bij een wedstrijd om de Westduitse ral- lye trofee is een toeschouwer om het leven gekomen. In de laatste van drie ronden van de rallye bij Bergheim reed één van de deelnemers om nog onduide lijke redenen op de toeschou wers in. De auto schepte een kij ker, die op weg naar het zieken huis aan zijn verwondingen overleed. De rallye werd vervol gens onmiddellijk gestaakt. Die achterstand was acht minu ten na rust opgelopen tot 4-8. Het bleek de laatste stuiptrekking van Waterland dat in het vervolg van de strijd niet meer tot scoren kwam. Uiteindelijk mocht invalster Betti- na Sommeling, net teruggekeerd van vakantie, het oordeel vellen over Waterland: 9-8. Fiks kon kampioen ODO(M) niet tot een misstap verleiden. Na een goede eerste helft hadden de Oegst geestenaars een 2-5 voorsprong ge nomen. De ploeg van coach Cees Zuurmond leek na rust de goede lijn voof te kunnen zetten en bouw de de positieve marge uit tot 2-6. Vervolgens kwam de aanvalsma- chine van ODO echter goed op gang. Iedere aanval resulteerde in een treffer voor de formatie uit Maas land en binnen zeven minuten wa ren de rollen omgedraaid (8-7). Na 10-8 naderde Fiks door een doel punt van Annemiek van der Gugte nog tot op één punt, maar het slot woord was aan ODO: 11-9. Theo Vreeken, Jeroen Huizing en Diede- rik van Veen scoorden ieder twee maal. „De tegenstander was net iets ge- routineerder", zo verklaarde Cres cendo-coach Wim Nijenhuis de 7-9 nederlaag tegen Hoogvliet. „Zij speelden een iets trager spelletje en maakten de kansen goed af'. Cres cendo hield een half uur lang gelijke tred met de tegenstander, maar in casseerde in het laatste kwartier nog twee tegentreffers (rust 3-5). De Leidenaars keken voortdurend te gen eer. geringe achterstand aan en hadden op 7-8 goede mogelijkhe den op de gelijkmaker. Helaas voor Crescendo viel de bal door.de eigen korf en was de nederlaag een feit. Zuiderkwartier heeft na Olym- piaan nu ook KVR aan de zegekar gebonden en is in deze vorm een goede kandidaat voor de titel. Met Carla Akse in de ploeg voor Anne- lies van der Blom en later ook nog Christa Metselaar voor Miranda van der Zeeuw lijkt coach Ko Paeper in deze spannende slotfase ervaring te laten prevaleren boven de jeugd. Vooralsnog een juiste keus na de ze tweede belangrijke zege. Theo van Leeuwen, Aldo Spadon en Car la Akse zetten Zuiderkwartier op een 3-0 voorsprong, die echter na vijfenveertig minuten teniet was ge daan: 5-5 In de tweede helft kwam KVR aanvallend niet aan de bak en doelpunten van Martin Verhorik, Michael Mertens en Theo van Leeu wen waren voldoende voör de 8-5 winst. Vreemde beslissingen van de scheidsrechter haalde De Algeme ne in het duel tegen Terheyden in de eerste helft uit haar spel. In de tweede helft stelde de kampioen or de op zaken en boog de 5-5 gelijke stand om in een ruime 9-13 overwin ning. Marco Mud was met drie doel punten topscorer. Velocitas is in de slotfase van de competitie volledig van slag. Tegen Dijkvogels gingen de Leiderdor pers met 5-12 ten onder. Pas bij een 0-7 achterstand opende Steven de Ronde vanaf de strafworpstip de score voor de thuisploeg. Het twaal ftal van coach Rien van Poelgeest moet nu de laatste wedstrijd win nen om in ieder geval een kans op het kampioenschap te behouden. Het missen van vier strafworpen was een belangrijke oorzaak van het 8-8 gelijkspel van Fluks tegen DVS' 69. Het belangrijke degradatieduel eindigde dus onbeslist en de Noord- wijkers staan er niet al te rooskleu rig voor. „Je vraagt je wel eens af waar je mee bezig bent geweest", zei een teleurgestelde coach Peter Nieuwenhuizen. „We hebben de he le wedstrijd voorgestaan en dan ver gooi je het op zo'n ongelovelijke ma nier". Bram Koppenaal, die evenals Paul Witteman drie maal scoorde, bezorgde Fluks kort voor tijd een 8- 7 voorsprong, die echter ook geen stand hield. KNS heeft handhaving na de 7-10 zege op Stormvogels nog volledig in eigen hand. Hendrik van Ruiten, Hans Koole en Peter Zitman, bei den twee maal, forceerden voor rust al de beslissing. Na korfwisseling kwam de ploeg van coach Robin Sommeling niet meer in gevaar en behield voortdurend een voor sprong van drie punten, resulterend in de 7-10 winst. JETSKE GOUDSMIT SCHIEDAM Noorlander/Foreholte had gisteren zeker een punt verdiend in de wedstrijd tegen UVG. Het werd 18» 17 voor UVG na een 11-8 ruststand. Foreholte betaalde hei gelag voor erbarmelijk slechte arbitrage zoals in het recente verleden al vaker gebeurde. t Duel onder de korf bij TOP en Pernix. De SassenheimerS SASSENHEIM - De belangen wa ren in de korfbal-derby tussen streekgenoten TOP en Pernix voor beide ploegen zeer groot. TOP hoopt immers nog altijd op promo tie naar de hoofdklasse en aan de andere kant van de ranglijst knokt Pernix voor lijfsbehoud. De Leidenaars kwamen sterker uit de startblokken en namen door Janneke Mulder, Erica Velders en Marco van der Lugt een 1-3 voor sprong. Peter Tiggelman, vervanger van de afwezige Frank Nijenhuis, bracht de stand in evenwicht. He- leen Zuurmond zorgde vervolgens opnieuw voor een voordelige marge van twee punten voor Pernix. TOP nam het initiatief over en Anne van der Zaag, Jan de Vroomen en Aad Wiegerink brachten TOP voor rust al aan de leiding. Na korfwisseling bleef de pro- duktie van beide ploegen onder de maat. De succesvolle invaller Tig gelman trof voor de derde maal doel en Janneke Mulder verkleinde de marge na een kwartier weer tot één punt. In de daaropvolgende minu ten werd de strijd beslist. Gerco Langelaan mocht vanaf tweëeneen- halve meter aanleggen en liet die kans niet liggen. Aan de andere kant faalde Pernix vanaf de straf worpstip en was de strijd gestreden. Na krampverschijnselen van Eel- co Koolhaas, vervangen door Gert- Jan van Driel, en Peter Tiggelman. Egbert Dijkstra kwam voor hem in de plaats, zorgde Anne van der Zaag voor het laatste wapenfeit. In de res terende twintig minuten bleef de 9- 6 stand ongewijzigd. De winnende coach Ruud van der Horst weet zich in de race om het kampioenschap afhankelijk van de prestatie van Pernix, dat Kinder dijk minimaal één punt afhandig moet maken. „Het zou niet de eerste keer zijn dat Pernix ons de helpen de hand biedt. Ik hoop er natuurlijk nog wel op, maar reken er niet echt op". J.G. UVG beheerste in de eerste helft de wedstrijd met een sterke en goed gesloten verdediging waar Fore holte alleen dankzij Elly van Leeu wen gaten in kon prikken. Zij söoor- de drie van de acht treffers en toon de zich voortdurend gevaarlijk in haar acties. Aan de andere kant moest Ellen Warmerdam alles ge ven om het gevaarlijke Schiedamse duo Ingrid Dulfer en Sonja van Vel- zen af te stoppen. Beide internatio nals inspireerden hun teamgenoten zo dat de 4-2 defensie van Foreholte met grote regelmaat stuk werd ge speeld. Kecskemethy schakelde dus al snel terug op de 5-1 defensie met El len Warmerdam als stoorspeelster. Dat werkte wel beter maar de klei ne, felle Voorhoutse terrier werd ze ker in twee van de drie Schiedamse aanvallen door de een kop grotere Dulfer en van Velzen onderstebo ven gelopen. Vooral Dulfer maakte het daarbij bont. Met lichaams kracht langs een verdedigster gaan is toegestaan, maar een verdedig ster frontaal omkegelen en dan de bal nog meekrijgen is een arbitrale beoordeling die om nascholing vraagt. Hoe het zij, UVG maakte dank baar gebruik van de scheidsrechter lijke dwalingen die met de minuut onzekerder werden. De Schiedam se supporters lieten zich daarbij ui teraard niet onbetuigd. Na de her vatting leek de wedstrijd të zijn be slist toen bij de stand 14-10 Collart een rode kaart kreeg en het strijdto neel definitief mocht verlaten. De reden daarvoor was dat Collart een breakout even over de helft van het veld wilde afstoppen door tegen de speelster van UVG aan te lopen. Ge zien de positie van de UVG speel ster, helemaal aan de zijlijn een be lachelijk zware straf. Nog erger werd het toen UVG ook nog een strafworp mocht nemen. Die werd echter gestopt door Diana van Dam. UVG kon het karwei niet simpel afmaken. Integendeel, want Fore holte kwam keihard werkend dich terbij. Onder hoogspanning ging de laatste minuut in met nog maar eén doelpunt verschil in het voordeel van UVG. 18-17. Esther van der Ploeg kreeg de kans om Foreholte langszij te brengen toen Claudia de Jong haar schot via de lat terug zag komen. Tot grote droefenis van Kecskemethy miste Van der Ploeg. Het bleef 18-17 voor UVG dat met die overwinning de handjes en die i Saturnus y in de eerste klasse met 20-21 van koploper WIK. Een sterke eerste helft was de basis voor de overwin ning. Saturnus sloot die met een 5- 11 voorsprong af. Na de hervatting werkte WIK die achterstand tegen een traag op gang komende Leidse ploeg bijna helemaal weg, 10-11. Het werd zelfs 20-19 voor de Rotter dammers die in de slotminuut toch nog moesten buigen voor eerst Nico Mooren, 20-20 en daarna Hans Blansjaar, 20-21. HVV' 70 was volmaakt kansloos tegen DES' 72. rust 12-5, eindstand 26-17. De Papendrechters waren op alle onderdelen superieur. Alleen hard werken voorkwam een deba cle voor HW '70. De vrouwen van HW' 70 deden het beter tegen Ancora, rust 6-2, eindstand 10-5. Een variabele de fensie en positiewissels in de aanval lagen ten grondslag aan deze, mi&i schien kostbare winst voor de ploeg uit Voorschoten met het oog op de degradatie. FRANK BONTE DEN HELDER/DEN BOSCIü (ANP) De rivaliteit de nationale basketbalgigantjes tussen Den Hel-, der en Den Bosch is groot, het krachtsverschil binnen de lijnen klein. Zaterdag, in de openingswed strijd van de playoffs om de titel won een wilskrachtig Den Helder met 73-67. Zondag herstelde Den Bosch in eigen hal het evenwicht, door het scherpe oog van Carl Lott, die met 37 punten de thuisploeg aan. de zege hielp (88-77). Het Nederlandse basketbal-i team (vrouwen) heeft zondag zijn, laatste oefenwedstrijd voor het1 Challenge Round-toernooi in Athe ne gewonnen. Voor het eerst sinds, jaren zegevierde de selectie van bondscoach Meindert van Veen over Italië: 65-54.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 19