Ter Specke-bokaal prooi voor werpers Vrouwen De Zijl slaan op tijd toe LMHC veilig ondanks nederlaag LZ slaat Zilveren Dolfijn aan de haak Oegstgeest maakt het Gaanderen gemakkelijk Schmidt reikt ver met discus PAGINA 18 DO/STA MAANDAG 7 MEI 1990 Degradatie LZ een feit -LEIDEN De vrouwen De Zijl/LGB hebben precies op tijd toe geslagen. Door een zege op concurrent Rapido (5-2) realiseerde het ^Leidse team in de laatste competitieronde promotie naar de eerste /."divisie. De mannen van De Zijl kenden een matig weekeinde. Te lgen Nereus werd tweemaal verloren. LZ 1886 is definitief afge daald naar de eerste klasse. Toch behaalden de Leidenaars einde lijk een puntje. WZK werd geen kampioen. Concurrent De Gouwe won met 7-4. periode hield De Zijl het beste het spel. De 4-3 voorsprong was te magere afspiegeling van de krachtverhoudingen. In de tweede helft verkrampte De Zijl. Aanvallend kwam het niet meer tot veel positieve daden. Bij 5- 6 in de derde periode bewees de weer voor het nationale team be schikbare Stan van Belkum zijn waarde voor Nereus. De ex-Zijl- /LGB-er onderschepte bij een man- minder-situatie de bal en counterde bekwaam naar 5-7. In de laatste ze ven minuten probeerde De Zijl nog wel, maar Nereus hield het beste van het spel. Mark van Belkum zorgde nog één keer voor de aan sluiting (6-7). Simon Meyn, de lastig te verdedigen Zaanse aanvalsleider, had snel het antwoord klaar en be paalde de eindstand op 6-8. De Zijl zal normaal gesproken in de twee nog te verspelen dubbels niet meer in staat zijn de zesde plaats te verla ten. Het verblijf van LZ 1886 in de hoofdklasse heeft drie jaar ge duurd. Niet elke LZ speler zal met plezier terugkijken op deze periode, want LZ werd veelal geconfron teerd met nederlagen. Vooral dit seizoen was het kommer en kwel. In 26 wedstrijden boekte LZ één over winning op Het Ravijn en degrada tie was slechts een kwestie van tijd. DZV diende LZ zaterdag de gena deklap toe. Na de 13-6 nederlaag kon LZ het hoofdklasserschap defi nitief vergeten en zich opmaken voor de eerste klasse. Dat LZ wel zijn sportieve plicht vervulde bleek gisteren toen LZ een remise in de wacht sleepte tegen de Delftenaren, die ook nog in de geva renzone verkeren. Zonder de zieke Hans Parrel, de geblesseerde Wilco van der Zeeuw was zijn vervanger, was LZ gedurende twee perioden de evenknie van DZV. In de derde periode stapelde het echter fout op fout, waardoor DZ.V een veilig lij kende voorsprong van vier doel punten kon nemen. Die marge bleek echter onvoldoende voor een Delftse overwinning. In tegenstel ling tot voorgaande wedstrijden, waarin LZ te snel het hoofd in de schoot legde, waren de Leidenaars nu wel in staat met goed uitgevoer- i Dc Zijl/LGB zul- .len de plav offs waarschijnlijk punt loos afsluiten. Tegen het boven hen toivakerende Nereus werd het afge lopen weekeinde twee keer verlo ren. In Zaandam werd het 13-12 en in Leiden kon De Zijl na een veelbe lovend begin opnieuw niet winnen. Na 4-3 werd het 6-8 in Zaandams .voordeel. De Zijl kende een vliegen de start. Anton Heiden wist met een 'afstandsschot een eerste bres te .slaan in de Zaanse verdediging. In ,die eerste fase had De Zijl overigens kansen genoeg om een grotere voor sprong te bemachtigen. Alleen _Mark van Belkum vond het net (2- ,0). Tot aan het eind van de tweede KATWIJK Het tweede weekeinde van de kampioenschappen van de Kring Gouwe- Rijnstreek leverde De Zijl/LGB zes titels op. LZ 1886 zegevierde op drie afstanden in het Aquamar-bad van Katwijk. LZ sloeg bij wedstrijden in 's- Hertogenbosch De Zilve ren Dolfijn aan de haak. De prestaties in de kring Gouwe- Rijnstreek bij de vrouwen boven de leeftijdsgrens van vijftien jaar is niet bepaald hoopgevend. Juist op die leeftijd zouden zwemsters een sprong naar de landelijke top moe ten wagen, maar slechts een enke ling in de hogere leeftijdsgroep kan zich daarmee meten. Hanneke Koopmans (Zijl) is misschien één van hen, gezien haar winnende tijd op de 400 meter wisselslag bij de vrouwen tot zestien jaar van 5.22,6. Dat Nancy Kijk in de Vegte (LZ) met haar tijd van 5.51,4 nog derde werd, zegt verder genoeg over de bestaande armoede. Als dan de tij den van de winnende meisjes onder de veertien jaar op de klokken ko men wordt helemaal duidelijk dat Het kampioensteam van de Zijl/LGB Taekwondoka Elia verslaat clubgenoot Kuyt 'LEIDEN De finale van de open ^Middennederlandse kampioen schappen taekwondo is uitgedraaid op een onderonsje tussen leerlingen van de Leidse sportschool Gerard yan den Berg. Rik Elia bleef giste ren in de gewichtsklasse tot 64 kilo pees Kuyt de baas. Tom van den Rerge en junior Michael Bavelaan toehaalden in een bronzen medaille. Key Town aan kop LEIDEN De fusieclub Key Town Ritters is de honkbalcompetitie voortvarend gestart. De Leidse honkballers versloegen vorige week VUC (27-12) en Bluebirds (13- 3). Gisteren werd in Den Haag ADO piet 15-10 verslagen. Het team van ^joach De Windt is zeer optimistisch óver het komende seizoen. Met eni ge nieuwe spelers is het team in ver gelijking met vorig jaar, toen degra datie vermeden kon worden door dat andere teams zich hadden te ruggetrokken, versterkt. de counters de verdediging van DZV te ontregelen. Bij de stand 12- 12 leek het nog even mis te gaan, toen arbiter Van Zenderen DZV een strafworp toekende. Zeven secon den voor tijd tekende de goed op dreef zijnde Ruud Muusse de wel verdiende gelijkmaker aan. WZK heeft het niet gered. De Wassenaarders konden een prima seizoen niet bekronen met een kam pioenschap. In de beslissende wed strijd tegen De Gouwe bleef.het tot aan het einde spannend. De zone verdediging die WZK in het water legde, functioneerde goed. Verdedi gend werden weinig kansen wegge geven. De problemen voor de Was senaarders lagen in de aanval. Voor al in de aanvangsfase misten ze gro te kansen. Bij aanvang van de laatste periode was er nog van alles mogelijk (4-5). In een meer span nende dan mooie slotfase was De Gouwe het koelbloedigst. Een du bieuze strafworp bracht 4-6 op het scorebord. De ploeg van Alijd Ver- voorn kon hierna niet meer de kracht opbrengen om terug te ko- Vivax sloot het het seizoen onge slagen af. De kampioen uit Oegst- geest was ditmaal met 7-4 te sterk voor Stormvogel. Katwijk beleefde een matig ein de van de competitie. In de play offs werd geen enkel punt gehaald. Za terdag verloren de Katwijkers met 6-9 van SVH. Martin Jonker trof vier keer het net. Sassenheim speelde een redelijk hoewel het treffen tegen Het Raket met ongewoon grote cij fers (13-2) verloren ging. DKD bracht ook het laatste tref fen van de competitie niet tot een goed einde. De wedstrijd tegen BZC ging met 8-7 verloren. Harry van Hove scoorde vier keer. De vrouwen van De Zijl/LGB be haalden op de valreep het kam pioenschap van de tweede klasse. Net op tijd pikten de vrouwen van coach Krik Parrel de draad weer op, want de resultaten van de afgelopen weken leken er op te wijzen dat De Zijl toch naast de hoofdprijs zou grijpen. Een vormcrisis van jewel ste deed de voorsprong van vijf punten als sneeuw voor de zon ver dwijnen, waardoor het allerlaatste treffen tegen naaste concurrent Ra pido de beslissing zou brengen. De Zijl liet er gisteren geen enkele twijfel over bestaan wie het meeste recht heeft op de titel. De Zijl eta leerde een vorm die ook in de regu liere competitie viel te bewonderen. De 0-1 van Moniek Wildschut werd al snel weggepoetst door Margaret van Veen die evenals haar zus In- grid een belangrijk aandeel had in de score. Het hopeloos tegensparte- lende Rapido werd definitief afge schud in de derde periode, toen De Zijl door middel van een 3-1 voor sprong een voorschot nam op het kampioenschap. De laatste periode was een formaliteit. Rapido legde zich bij de feiten neer, terwijl De Zijl zich opmaakte om zich in het feestgedruis te storten (5-2). WIM SIERA LEIDEN - Op bevrijdingsdag moest BT Lifters/Oegstgeest er nog een keer aan geloven. In de warmte sprokkelde het team slechts vijf punten bijeen tegen Gaanderen. Het vrouwenteam van Comte- st/Scylla had het heel wat gemakke lijker. Tegenstander in de kwartfi nale bekerwedstrijden Middelburg- Zuid trok zich onverwacht terug, waardoor Scylla de halve finale zon der zweetdruppels bereikte. Een week eerder dan gepland kwam Oegstgeest het team uit Gaanderen tegen. In de thuiswed strijd scoorden de Oegstgeestena- ren nog een 10-8 overwinning. Za terdag kwam hetzelfde team tegen een ongewijzigd Gaanderen niet verder dan een povere 13-5 neder laag. De voornaamste oorzaak voor dit resultaat te zoeken was de da dendrang van Gaanderen. Dit team moest de laatste ronden van de competitie op volle toeren draaien wil het niet afzakken naar de twee de divisie. De afgelopen weken was er dan ook veel getraind, en het team stond op scherp. De belangen van Oegstgeest (na melijk een redelijke kans om kam pioen te worden) bleken minder zwaar te wegen. Tenslotte realiseert Oegstgeest zich terdege dat het ei genlijk niets heeft te zoeken in de eredivisie. Zeker nu al duidelijk is dat Paul de Jong in het volgende seizoen geen deel meer zal uitma ken van de hoofdmacht. De dubbels aan Oegstgeest-zijde waren prima op dreef. Tweemaal werd gescoord. De enkels daarente gen liepen minder gesmeerd. -De Jong kwam niet aan winnen toe. Ron Schipaanboord en Friso Reits- ma pakten een punt tegen Kruisen- brink en Herman van der Broek le verde een punt in tegen Rense. Scylla doet het uitstekend in de strijd om de NTTB-beker. De man nen (vorig jaar bekerwinnaar) had den al eerder de halve finale bereikt. Het afgelopen weekeinde deden de vrouwen zonder slag te leveren het zelfde. Het met spelersproblemen kampende 'Middelburg haakte op het laatste moment af en bóod Scyl la een vrije doortocht naar de halve finale. Hiermee werd tevens het recht op het spelen in de Europa-cup bin nengehaald. Op 13 mei ontmoet Scylla (met in de gelederen ook Mir jam Hooman-Kloppenburg) in Til burg het te kloppen team van Shot Wageningen. Het mannenteam team zal het heel wat zwaarder krij gen. In de hoofdstad stuit de Leidse vereniging volgende week op het geweld van TT/Amsterdam. WOUTER LANGEVELD LISSE Jeroen van der Meer kan een tweede Ter Specke-bokaal aan zijn bekerverzame ling toevoegen. De speerwerper van VLTC, die het Nederlands record op zijn naam heeft staan, wierp afgelopen zaterdag in Lisse de speer 77,22 meter van zich af. Dit betekende een fikse verbetering van zijn eigen baanrecord dat op 74,92 stond. Bij de vrouwen werd Jacqueline Goormachtigh (PAC) de trotse bezitster van de Bokaal. Haar discusworp van 57,94 meter overtroefde het baanrecord van Deborah Dunant, dat 54,54 meter bedroeg. Op het zonovergoten Ter Specke sportpark werd goed gepresteerd. De atleten maakten het de jury dan ook niet gemakkelijk te bepalen wie nu uiteindelijk in aanmerking zou den kunnen komen voor de boka len. De 300 meter voor mannen werd bijvoorbeeld overtuigend ge wonnen door Cees van Gelderen (Lycurgus) in 33,72, wat een verbe tering van het baanrecord beteken de met 0,15 seconde. Het oude re cord dat op naam stond van Regilio yan de Vloot, leverde deze record houder verleden jaar nog de bokaal op. Op de 1000 meter vestigde Leon Haan (AV'34) een nieuw baanre cord: hij liep een tijd van 2.21,34. Maar ook de regionale atleten lieten zich niet van de wijs brengen door de hoog opgelopen temperatuur. Bataaf Hans van Voorden liep een goede 1000-metertijd getuige zijn 2,29,03. Holland-atleten Kees van Haeringen en Cor Brandwijk be leefden een 'close-finish' op die 1000 meter in respectievelijk 2.30,86 en 2.30,90, wat voor beiden een per soonlijk record betekende. A-jon gen Fabian Ros (Holland) gaf acte de présence op de 100 en de 200 me ter. De Wassenaarder raffelde deze afstanden af in 11,67 en 22,96 en dit bleek sneller te zijn dan hij ooit op deze onderdelen had gedaan. Club genote Bianca Vermond (A) kon zich ook verheugen in twee per soonlijke records. Vermond kwam ook uit op de 100 en de 200 meter, die zij aflegde in 13,43 en 26,82. Al leen Yvonne van Dorp (Holland) kon iets minder gelukkig zijn. Was zij tijdens de Quatromeet nog recht van lijf en leden, nu speelde haar rechter knie haar parten, waardoor zij in verkrampte stijl de 150 en 300 meter moest afleggen. De Leidse sprintster liep tijden die ver onder haar kunnen lagen: 18,42 en 38,90. "Van de week heb ik een afspraak met een manueel therapeut in de hoop dat me dat wat oplevert. Als die therapeut het verantwoord vindt, zal ik meedoen aan de Gou den Spike (zaterdag 12 mei aan staande, red.). Zo niet dan zal ik daar helaas verstek moeten laten gaan. Zeer spijtig, want ik ben dan in de gelegenheid om in een sterke serie te lopen", aldus de 24-jarige at lete. In Leiden staat Van Dorp op de 400 meter namelijk ingedeeld met Gretha Tromp, Tanja van der Wal, Monique Steennis en Anneke Schutte. Favoriet Ook tijdens deze achtste Ter Spec ke Bokaal kon het publiek zich weer verlustigen aan het onderdeel kogelslingeren. Gedoodverfde fa voriet bij dit nummer was Peter van Noort, lid van de organiserende ver eniging De Spartaan. Helaas voor Van Noort ging de eindzege zijn neus voorbij. Shaun Pickering (AAC) eiste alle eer voor zich op. Met zijn worp van 64,96 kwam Pic kering 82 centimeter verder dan de favoriet. Van Noort was op zich wel verrast, "Ik kende deze jongen, die een Engelsman is, niet. Toch ben ik dik tevreden met mijn resultaat". De 35-jarige Van Noort, die aan het aftrainen is en al sinds zijn achtste verknocht is aan atletiek, verwacht nog er wel een paar jaar mee door te gaan. Harry Versteegen en Paul Barn- hoorn (De Bataven) zijn in Ba- rendrecht respectievelijk als twee de en derde geëindigd in een weg wedstrijd over vijftien kilometer. Versteegen legde deze afstand af in een tijd van 49.42 en Barnhoorn had er 49.49 voor nodig. Eerste in Ba- rendrecht werd Van de Boogaard (AV Valkeriswaard) in 49.16. LEIDEN - De hockeyers van LM- HC zijn na de voorlaatste wedstrijd dag verzekerd van behoud van een plaats in de overgangsklasse. LM- HC verloor gistermiddag weliswaar van Tegenbosch (3-0), maar concur rent Wageningen verloor ook (van Nijmegen met 1-2). De Oegstgeester hockeyers behouden daardoor de drie punten voorsprong op het nu gedegradeerde Wageningen, dat nog op bezoek komt bij LMHC. Het op de tweede plaats staande Te genbosch was over het geheel wat sterker en verdiende in het eerste deel al vijf strafcorners tegen bezoe ker LMHC. dat er twee mocht ne- rhen. Uit die mogelijkheden werd niet gescoord. Luc Breebaart had voor LMHC de beste kans, maar s'choot. rakelings naast. Tien minu ten na rust openden de fysiek sterke Eindhovenaren de score uit een strafcorner. LMHC-coach Edwin Dekker koos daarna voor meer pressie en liet Sander Roeleveld in tiet -veld komen voor Edwin Ver gouwen om de aanval te versterken. Onzorgvuldig uitverdedigen van LMHC werd door Tegenbosch dankbaar aangegrepen om de score op te schroeven naar 3-0. Mare Keu len verving nog in de laatste vijf mi nuten de geblesseerd geraakte Har- men Jansen Schoonhoven. Het bestuur van LMHC is in de af gelopen week rond gekomen met Thomas Tichelman, die de j trainer/coach wordt mannenselectie in het zoen. Tichelman is op het ogenblik nog trainer van het eerste mannen- team van hockeyclub Bloemendaal, waar hij met veel teams heeft jge- werkt. Eiske Dorresteijn had de beste kans om de vrouwen van LMHC op voorsprong te zetten in het aantrek kelijke duel met het thuisspelende Rood Wit. De reboundkans ging echter teniet, waardoor het bij de rust nog 0-0 stond. Zeer snel in de tweede helft sloeg Rood Wit toe. Het gaf de 1-0 voorsprong niet meer uit handen, ondanks nog goede moge lijkheden voor de reeds gedegra deerde ploeg van trainer Maurits Ei kenhout. Roomburg ontving Hudito, dat met 1-3 van de Leidenaars won en na het 2-2 gelijkspel van concurrent Warande bij Etten Leur kampioen werd in de eerste klasse A. Na vijf tien minuten openden de sterkere Delftenaren de score met een treffer uit een strafcornersituatie, maar ze konden in de eerste helft de goed keepende Enno Schets niet meer passeren. Rutger van Schaik benut te in het eerste deel de strafbal, die broer Lukas verdiende met zijn ho ge strafcornerpush, om langszij te komen. In het tweede deel nam Hudito afstand uit een korte corner en het strafte een dekkingsfout af met nog een doelpunt. De vrouwen van Roomburg na men in Maassluis op gepaste wijze afscheid van hun trainer Jurjen van Aken, die wordt opgevolgd door oud-eerste-elftalspeler van Room burg Hans van Ekdom. Zij deden dat met een 1-2 zege op Evergreen. Het afscheid van Wout van der Meulen als trainer/coach van Alec- to oogt minder aardig. De Leider dorpers verloren hun laatste com petitiewedstrijd met 5-2 in Schie dam tegen Asvion. De Alecto-vrou- wen kwamen met 2-0 verlies terug uit Amersfoort na een duel met de club van diezelfde naam. 'Eeuwige tweede' Forescate streek de winst op (6-1) in de twee- de-klassepartij tegen het al gedegra deerde Capelle. Paul de Jager bracht de Voorschotenaren al snel op 0-1, waarna Eric Kruysmulder de ruststand bepaalde op 0-2 uit een strafcorner. Kruysmulder sloeg nog een keer raak, voordat er werd te- gengescoord: 1-3. Eric Cornelissen kreeg het in de laatste fase nog op zijn heupen en zette Forescate met een hattrick op 1-6. De Forescate- vrouwen ontvingen Asvion en ein digden zoals ze begonnen: 0-0. Het verdienstelijke 2-2 gelijkspel van thuisploeg Noord wijk tegen het Amsterdamse VW was goed voor behoud van het tweede-klas- serschap. Nummer laatst Noord- wijk in de tweede klasse B vrouwen boog met 0-3 voor kampioen Car touche. Vierde klasse Jurriaan Penninck behield met zijn twee treffers tegen HLC de ongesla gen status van Leidse Studs. In de matige wedstrijd kwamen de Hage naars op voorsprong, maar ze verlo ren met 2-1 van de Leidse Studs, dat het nieuwe seizoen van start gaat in derde klasse. Alkemade ontving de vrouwen van Leidse Studs met de openingstreffer. Daarna scoorden de studentes via Marieke van Zan ten (2), Annie Verheul en Cecile van Dijk (1-4). Het Leidse doelsaldo ver anderde in 104 vóór en 4 tegen. Tot zijn stomme verbazing werd kogelslingeraar Peter van Noort op zijn oude vertrouwde atletiekbaan afge troefd op zijn favoriete onderdeel. De Engelsman Shaun Pickering overtrof de beste worp van Van Noort (64,14) met bijna een meter. (foto Loek zuyderduin) Theo van der Veer (AV Holland) is gisteren als tweede loper gefinisht in de Vredespaleisloop in Den Haag. Van der Veer legde de tien ki lometer af in 30.45. Katwijker Jan- Dirk Hazeleger (HRR). eindigde achter Van de Veer op de derde plaats in 31.21. Dick Tesselaar (Hol- landia Hoorn), lid van de nationale selectie, won de Vredespaleisloop in 30.22. ELLEN LIJZENGA Catwijck schroefde zijn doelsal do op ten koste van bezoeker Bode graven: 6-2. Vier treffers kwamen van de stick van Henrik Houwaard, terwijl Cees Wendt en Martijn Houwaard ook raak schoten. De laatste faalde overigens nog bij een strafbal. De Katwijkse hockeysters bezochten Saxenburg en kwamen met 2-3 winst terug. Cherry Nien- kemper (2) en Mirjam de Mol scoor den voor Catwijck. Yvonne van Dijk en Anneke Bosman verzorg den de Haarlemse treffers. De gemeente Lisse zal nog deze maand beslissen of Hisalis gister middag zijn laatste thuisduel op na- tuurgras heeft gespeeld. Bedoeling is althans het nieuwe seizoen te star ten op kunstgras. De ontmoeting tussen Hisalis en Kikkers eindigde met 3-5 in het voordeel van Kikkers. Duncan Meeder scoorde driemaal voor de Lissese hockeyclub. De vrouwen van Hisalis beëindigden de competitie met een 0-5 zege op Heerlijkheid. Sascha Pool, Isa van der Berg, Mijke van Baarle, Anoesj- ka Levendig en Helen van Laarho ven smaakten het genoegen te sco- NIEK FAAS de ouderen minimaal hebben ge presteerd. Overigens was het een al gehele LZ-aangelegenheid op het erepodium bij de veertienjarige meisjes. Fleur Bakker zegevierde hier met een fraaie tijd van 5.29,2, Bianca Hoeks tikte met een tijd van 5.32,5 aan voor de tweede plaats, ter wijl Saskia de Keyzer derde werd in 5.36,0. Bij de vrouwen onder de achttien jaar scoorde Suzette de Kier (Zijl) wel een eerste plaats, maar de tijd van 5.40,1 was weinig overtuigend. Wendy Kater (Zijl) was de snelste vrouw op de 400 meter wisselslag met 5.21,5 en zag clubgenote Yvon ne de Kier als derde aantikken in 5.39,0. Bij de mannen was de winnende tijd op de 400 meter wisselslag 5.06,0 en die stond op naam van An- toine van Weerde van LZ. Sjouke Dijkstra (Katwijk) tikte hier als der de aan in 5.27,7. Robin Sprinkhui- zen (Zijl) won deze afstand bij de mannen onder zestien jaar met 5.05,5. Twee LZ-zwemmers flan keerden hem op het erepodium. Christian de Groot nam de tweede prijs in ontvangst met een tijd van 5.10,2 en Mark Schouten kreeg de fderde prijs omgehangen: 5.19,6. Bij 'de jongens onder de veertien jaar ook twee LZ-ers op het ereschavot in de personen van Richard van Duyvenbode en Robert-Jan Bak ker. Zij werden twee en drie met de respectieve tijden van 5.34,4 en 5.45.5. Op de 200 meter wisselslag klas seerde Remco Singeling (LZ) zich als tweede. Hij deed de klokken stil staan op 2.49,6 en verwees daarmee Micha Prins (Zijl) naar de derde plaats, want die tikte aan in 2.51,8. Natasja Sierag liet de winnende tijd achter haar naam noteren bij de meisjes onder twaalf jaar, 2.50,8. Voor het Voorhoutse De Colum- biaan sleepte Annelies Kortekaas de derde prijs in de wacht op dat on derdeel met 3.03,2. Armlengte Joost Onderwater (LZ) kwam een armlengte tekort voor de eerste plaats op de 400 meter vrije slag, waarop hij de eindsprint iets te laat inzette. Nu werd hij tweede in 6.05.6. Yvette van Laar (Zijl) werd op diezelfde afstand bij de meisjes eveneens tweede in 5.58,2. Onder tropische omstandigheden veroverde LZ 1886 in Den Bosch De Zilveren Dolfijn. De wedstrijden werden verzwommen in het Bra- bantbad (50 meter) en leverden LZ zeventien ereplaatsen op en enkele limieten voor de Nederlandse kam pioenschappen. Na afloop kon trai ner Robert van Zijp de kolossale trofee in ontvangst nemen. De voor sprong op nummer twee, Torpedo uit Hiversum, bedroeg ruim 80 se conden. Tijdens de vijfkamp, gisteren in het Vijf Meibad, waaraan onder an dere De Columbiaan en LZ 1886-B aan deelnamen, viel een aantal ere plaatsen in handen van deelnemers van deze verenigingen. Bianca Sin geling won de 100 meter vlinderslag in 1.13,4. Ingeborg Hocks was de snelste op de 100 meter wisselslag, 1.32,2. Op de 100 meter rugslag zege vierde Jeroen de Keyzer in 1.34,9. Annelies Kortekaas legde beslag op de eerste, plaats 100 meter school slag met 1.27,9. De winnende tijd op de 200 meter rugslag was voor Ma- rielle Langeveld, 2.44,8. LZ werd in het eindklassement, achter ZVZ, tweede met 475 pun ten. De Columbiaan eindigde op de derde plaats met 411 punten. NORA BAKKER DEN HAAG (ANP) - Wolfgang Schmidt, de 36-jarige voormalige Oostduitser en oud-wereldrecord houder discuswerpen, wil van het seizoen 1990 met de Europese titel strijd in Split (27 augustus - 1 sep tember) als hoogtepunt, iets moois maken. Schmidt, die in het Olym pisch jaar 1988 van de DDR naar de Bondsrepubliek kwam nadat hij wegens vermeende vluchtpogingen geruime tijd in de gevangenis had doorgebracht, zorgde in Modesto voor de beste wereldseizoenpresta- tie met een afstand van 68,30 meter. Hij verbeterde daarmee zijn beste worp van het nog jonge seizoen (67,50 m) ruim. In Modesto werden nog enkele goede prestaties gele verd. De vrijwel onbekende Jamai- caan Pat Williams liep de 100 meter in 10,06 seconden en de Amerikaan Tony Dees noteerde op de 110 meter horden 13,09 seconden. Nigeriaanse atlete sterft na wegwedstrijd LAGOS (AFP) - Ladi Musa, de beste marathonloopster van Ni geria, is zaterdag na aankomst van een wegwedstrijd over 22 km ineengezakt en overleden. >De 24-jarige atlete, moeder van drie kinderen, was als derde over de finish gekomen na Sola Ogundele en Angela Amajuoyi. Haar tijd was 1 uur 23 minuten en 29 seconden. Kunstmatige beademing had geen resultaat. Musa zou dezer dagen worden benoemd tot inspecteur van po litie.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 18