Rijnsburgse Boys is één Droom Quick Boys verstoord Leiden pakt nog peiiodetitel mee Noordwijk kijkt al vooruit OPVALLEND AANWEZIG RCL eindigt met gelijkspel Eensgezindheid binnen ploeg doorslaggevend Voorschoten boven de rode streep Lisse besluit niet in stijl MAANDAG 7 MEI 1990 PAGINA 17 KATWIJK De droom werd bij na bewaarheid. Terwijl Quick Boys het matige Hoek als speel bal gebruikte en op een eenvoudi ge 6-0 zege afkoerste, leek ARC Rijnsburgse Boys beentje te lich ten en de Katwijkers een herkan sing aan te reiken. De 2-1 tussen stand in het voordeel van de Alp- henaren leidde tot een spontane "wave' op de hoofdtribune van NIeuw-Zuid. Even gloorde er weer hoop voor de Katwijkers. en het 'we worden kampioen' behoorde opnieuw tot het repertoire van de fans. In de loop van de tweede helft sloeg de euforie om in berusting. Rijns burgse Boys ging alsnog met het kampioenschap aan de haal. en zo bleven de Katwijkers ontgoo cheld achter. Voor Quick Boys-voorzitter Arie Guyt was dit aanleiding om de microfoon te pakken en het publiek op te beuren. Hij bedank te de wederom in grote getale op gekomen toeschouwers voor hun steun tijdens dit fantastische sei zoen van Quick Boys. Een staan de ovatie voor het elftal was het antwoord van het publiek, dat daarmee voor een passend slot van het seizoen zorgde. Lief en leed werd gezamenlijk gedeeld. En dat deed de emotionele Mei- bi Raboen goed. Nog lang zal het gemiste kampioenschap hem door het hoofd spoken en hij liet duidelijk merken hevig teleurge steld te zijn. "Heb er begrip voor. ik kan nu even niets zeggen. Ik ga dingen door elkaar halen. Ik ga zo naar huis want ik moet het alle maal nog verwerken", zei de trai ner na afloop. "De reactie van het publiek, ja, dat vond ik mooi. Sor ry. hier wil ik het bij laten". De kritiek op Raboen steeg de afgelopen weken naar ongekende hoogten. De enkele weken gele den op handen gedragen trainer werd verweten teveel van de krachten van zijn spelers gevergd te hebben, met als dramatische ontknoping de bekerwedstrijd te gen de reserves van FC Den Haag. Voorstopper Richard Hooger- vorst vindt die kritiek te ver gaan en onterecht. "Achteraf is het makkelijk om zoiets te zeggen, het is ook jammer dat toen juist basisspelers als Floor van Duyn en Marco Dijkhuizen wegvielen. Tegen Den Haag wilden we zelf spelen, dat stond niet ter discus sie. Er waren een paar jongens die een helft wilden spelen, dat wel. Maar het blijft achteraf praten". Hoogervorst kijkt liever naar de positieve kanten van het sei zoen. "We hebben attractief voet bal gespeeld. Na de winterstop is de klad erin gekomen. We hebben steken laten vallen, dat is gewoon onze eigen fout geweest. Rijns burg heeft op karakter het kam pioenschap gewonnen. Veel wed strijden hebben ze in de laatste minuten gewonnen. Dat is hun verdienste". Kreten als 'het zit bij de spelers tussen de oren niet goed' en 'ze kunnen de druk niet aan' werden door de critici regelmatig ge bruikt om de terugval van Quick Boys te verklaren. "Dat vind ik nou gelul", aldus aanvoerder Hans van der Plas."We hebben een aantal wedstrijden geen greintje geluk gehad. Die bal wil de er niet in. Mentaal zit het goed. het is wel zo dat de spelers die wegvielen juist pure winnaars zijn. Dat heeft ons opgebroken". Tegen Hoek speelde Quick Boys ouderwets. Frank en vrij werden de Zeeuwen tegemoet ge treden. Eerlijkheid gebiedt te zeg gen dat Hoek absoluut niet in de eerste klasse thuis hoort. Het is ook niet verwonderlijk dat het verblijf op het hoogste niveau slechts één seizoen geduurd heeft. Want na het verlies in Kat wijk is de degradatie voor Hoek een feit. Nadat Dennis Jan Mieras met een kopbal en Fred Kanbier het doel van Hoek onder vuur had ge nomen was het Gert Aandewiel die in de 27ste minuut de score opende. Op aangeven van Jaap van Duijn liet hij doelman Ruud Koopman geheel kansloos. Vlak voor rust scoorde Mieras na een afgeslagen hoekschop van af stand 2-0. Een opeenstapeling van blunders van voorstopper Ludwig Jurriens was de inleiding tot de 3-0 op slag van rust. Martin Rog profiteerde van een zwakke terugspeelbal. Na rust kwam Mart van der Plas in het elftal voor Arie van Duijn. Het zwalken de Hoek werd aan alle kanten voorbij gespeeld. Het publiek schreeuwde "tien", maar de pro- duktie stokte bij zes. Kanbier. Aandewiel en Rog tekenden voor de doelpunten. De Katwijkers toonden nog enige clementie, want de score had inderdaad tot tien kunnen oplopen. GIJS VAN OOSTEN LEIDEN - Noordwijk heeft het seizoen afgesloten met een 3-2 neder laag bij Marken. Op zich niet opzienbarend, omdat de kustbewoners geen kansen meer hadden op de titel en de opponent zich reeds in vei ligheid had gespeeld. De nederlaag zat trainer John Eelman deson danks niet lekker, hoewel hij toch niet geheel ontevreden terugblikte. "Gezien het wedstrijdbeeld zouden we recht hebben gehad op een ge lijkspel. We hadden in elk geval voldoende mogelijkheden. In de op bouw ging het goed. Alleen ging er achterin het nodige mis". Daarom was het Marken dat met de zege ging strijken, vooral dank zij de levensgevaarlijk spits Wim Tol. die de eerste twee doelpunten voor zijn rekening nam en zijn seizoenstotaal daarmee op twintig bracht. Aan zijn eerste doelpunt ging een misverstand vooraf tussen Mark Vink en doelman Rob van Dijk. Daarvoor had Peter Ruigrok met een fraai strak schot Noordwijk aan de leiding gebracht. Na de 3-1 van Marken, bracht Geert Jan Bakker nog even de spanning terug, maar meer zat er niet in. Het wordt nu enigszins bezorgd vooruitblikken voor Eelman. Hij ziet zich voor het volgende seizoen voor de nodige problemenen geplaatst omdat het zeker is dat Ruud Ort wegens drukke werkzaamheden de pijp aan Maarten geeft en Mark Vink voor zijn studie naar Amerika ver trekt. Daarnaast is het waarschijnlijk dat Geert Jan Bakker stopt om zich aan het golfen te wijden, terwijl Peter Ruigrok nog twijfelt over een vervolg bij Noordwijk. Ook zit het er dik in dat de talentvolle Bram Marbus komend jaar niet meer uitkomt voor de hoofdmacht van Eel man, omdat hij in Maastricht gaat studeren. "De ploegen in de bollen streek zijn al weer flink bezig. Ik vermoed dat we het met zo veel kapers op de kust buiten de regio moeten zoeken wat nieuwe spelers betreft". LEIDEN Voor Leiden kan de competitie 89-90 nog een interes sant staartje krijgen. Afgelopen zaterdag werd in 's-Gravenzande tegen de plaatselijke SV een nuttige 2-4 overwinning behaald. Door dit resultaat mag de club van Hen Beerenfenger, die zaterdag overigens wegens ziekte ontbrak, zich periodekampioen noemen. Samen met De Zwerver en het onfortuinlijke DSVP. de titel werd op de laatste wedstrijddag vergeven, gaat men nacompetitie spe len. Leiden kon zaterdag vrijuit voetbal len. Als debutant in de tweede klas se mocht het al terugzien op een ge slaagd seizoen. Een periodetitel was meegenomen. Het was echter 's- Gravenzande dat de eerste kans had op een doelpunt. Na zeven minuten mocht het een penalty nemen. Koos Siera maakte hands. De bal werd echter naastgeschoten. Acht minu ten later kwam de eerste kans voor- Leiden. Ramses van Bostelen gaf een voorzet die door Steef Pat- tiapon werd binnengewerkt (0-1). Vijf minuten later een vrije schop voor 's-Gravenzande. Arie Dobber omspeelde op een prachtige wijze de muur en Peter Selier had het na kijken (1-1). Hierna brak een sterke periode van de thuisploeg aan maar Naam: Martin de Louw Leeftijd: 24 jaar Club: Rijnsburgse Boys Beroep: student aan de HTS Het had zo mooi voor hem kunnen zijn. Martin de Louw, was dit seizoen een van de sterk ste spelers van Rijnsburgse Boys en had dat tegen ARC in Alphen nog eens kunnen bena drukken. Twintig minuten voor tijd kon hij echter inrukken. Na al eerder te zijn geboekt schof felde hij Jan Wouters onderuit en daarmee vei stoorde hij zijn eigen feestje. Terwijl zijn ploeg genoten uit hun bol gingen, bleef hij nors voor zich uit kij ken. Je had het duidelijk niet naar je zin "Ja, ik was nogal chagrijnig omdat ik er was uitgestuurd. Maar ik was nog chagrijniger omdat ik nauwelijks bruikbare ballen had gekregen. Er wordt bij ons zo veel gehamerd op trut- tigheidjes zoals praten in het veld. Op die manier geef je de wedstrijd uit handen, zeggen ze. Onzin, je geeft een wedstrijd uit handen wanneer je geen goede passes geeft". Is dat een reden om over de schreef te gaan "Nee, maar ik raakte er wel door geïrriteerd. Ik kan me er gi gantisch kwaad over maken als ik geen goede ballen krijg. Ik vind dat ze maar eens naar me moeten luisteren. Het komt ove rigens goed uit dat ik hU wordt geschorst. Ik had wel meege daan hoor om het kampioen schap van Nederland, maar op deze manier krijgt mijn knie wat rust. Er zit wat speling tussen twee middenvoetsbeentjes van mijn rechtervoet. Daardoor loop ik' verkeerd en wordt die knie extra belast Steunzooltjes moe ten het volgend seizoen de loop corrigeren". Je bent overigens, tnoeilijk te bereiken omdat je geen telefoon hebt. Woon je in een boom of zo'.' "Nee. ik heb geen geld voor een telefoon. Als student heb je het niet zo breed. Ik ben net het huis uit bij mijn ouders en ben bezig de boel een beetje in te richten". Is het afgelopen zaterdag nog laat geworden "Redelijk, ja. Het was twaalf uur toen ik wegging. Ik was nog behoorlijk nuchter. Na de wed» strijd heb ik niet zo veel gegeten. En als je dan zo veel champagne in je pens krijgt gegoten. Dat lag echt als een steen op mijn maag. Daarna heb ik «het maar rustig aangedaan. Ik heb de boel van een afstandje bekeken. Met die knie is het moeilijk hossen of polonaise lopen, zeker als het zootje half laveloos is". Selier stopte alles. Via uitbraken probeerde Leiden nog wat terug te doen wat resulteerde in enkele kan sen voor onder andere Pattiapon en Rob Bink. De rust werd bepaald op 1-1. Leiden begon de tweede helft sterk. Pattiapon miste net en Rob Bink kopte tegen de lat. Het was echter 's-Gravenzande dat sprong nam. Dick Keizerwaard ko gelde van afstand op het doel en via de onfortuinlijke Ruud Boot ver dween de bal in het doel (2-1). Lei den kwam evenwel terug. Een pass van Raymond Klinkenberg werd verkeerd beoordeeld door de keeper en een verdediger, Rick Bink was er als de kippen bij om de bal in het doel te werken (2-2). Leiden besloot de laatste tien mi nuten alles op alles te zetten. Nadat Selier nog een bal via de onderkant van de lat in het veld zag stuiteren was het vijf minuten voor tijd Rick Bink, die na een lange pass van Ro bert van Wattum op maat Boot be diende. Deze bracht Leiden op voorsprong. Twee minuten voor tijd liet Rob Bink nog even wat van zijn kunnen zien. Hij passeerde twee verdedigers en scoorde, al thans dat dacht hij. De bal kwam via het net weer terug in het veld en de scheidsrechter liet doorspelen. Ter wijl Bink zich kwaad maakte op de scheidsrechter kreeg hij wederom het leer voor de voeten. Alsnog scoorde hij 2-4. Met dit resultaat kon een klein feestje gevierd worden en heeft Leiden nog een paar weken te gaan. LEIDEN - Hoewel RCL theore tisch nog een slecht einde van de competitie kon beleven, diverse teams zouden dan moeten verlie zen. was de wedstrijd van zaterdag tegen Hoekse Boys niet echt be langrijk. De warmte speelde ook in sportpark De Bloemerd de spelers parten. Desondanks werd er toch zesmaal gescoord. Beide ploegen mochten de punten delen, het werd uiteindelijk 3-3. Hoekse Boys had eigenlijk ner gens uitzicht meer op en kon vrijuit voetballen. Na vier minuten resul teerde dit al in een achterstand voor RCL (0-1). De Boys waren ook de meest aanvallende ploeg en het duurde'een half uur voordat RCL iets terug ging doen. Marcel van dei- Blom werd in het strafschopgebied gevloerd en de bal ging op de stip. Van der Blom benutte zelf deze strafschop (1-1). Nauwelijks twee minuten latei- was dezelfde Van der Blom weder om succesvol. De eerstvolgende aanval bracht hem voor de keeper en met een prachtige lob bezorgde hij RCL de leiding (2-1). Na rust zak te het spel zienderogen. Hoekse Boys geloofde het wel en RCL kon vrijuit aanvallen. Vele kansen wer den echter onbenut gelaten tot de twintigste minuut. Good old Ben Heemskerk, die een prima partij speelde, scoorde 3-1. Hierna ging de wedstrijd als een nachtkaars uit. Hoekse Boys profiteerde daar nog het meest van want tien en vijf mi nuten voor tijd wist het nog te sco ren waardoor de stand op het score bord uiteindelijk 3-3 werd. Winst rugbyteam PARIJS (ANP) - Het Nederlandse rugbyteam heeft gisteren, in Parijs een knappe zege behaald op lie de France, een ploeg samengesteld uit spelers van de regio Parijs zonder internationals. Nederland won, na een ruststand van 12-26 met 18-42. In totaal scoorde Nederland acht keer een try, de Fransen vier. De Nederlandse tries werden gedrukt door Broers en Berendsen van DIOK, Verhofstad, Van der Kley, Seybel, Emans mi Michiel Michiel- ALPHEN AAN DEN RIJN - Kippevel. Plots was hèt moment van de wedstrijd daar en misschien wel van het hele seizoen. Precies twee minuten voor het ver strijken van de reguliere speeltijd was het zover: de grootste pechvogel van Rijnsburgse Boys, Huug Aandewiel, mocht nog even de wei in om samen met zijn maatjes het kampioenschap te vieren. Dat was wel zeker, want met een 3-2 voorsprong en een niet meer aandrin gend ARC kon er niets meer mis gaan. Het was een eerbetoon van Arte Kurver aan de man die Rijnsburgse Boys dit seizoen had moeten dra gen. maar dat niet kon, geplaagd door een ernstige enkelblessure. Het was tevens een blijk van hulde aan de man die de titelpretendent in Alphen, op het met 4000 toeschou wers mudvolle sportpark Zeger- sloot, over de streep trok: Leon Vonk. Hij mocht met een applaus- wissel het veld verlaten. Juist dat moment legde de grote kracht bloot, die Rijnsburgse Boys waar schijnlijk de titel heeft bezorgd. De selectie bleek ondanks alle blessu releed breed genoeg, maar vooral eensgezind genoeg. Als de één een keer vastzat, gooide de ander er een schepje bovenop. Hennie Koet, die zelf herhaalde malen met een enkelblessure aan de kant moest blijven, zoals ook in Al phen, verwoordde het zo: "We heb ben voor ons doen het slechtste voetbal sinds jaren gespeeld en toch zijn we kampioen geworden. Niet door pure mazzel - al kun je natuur lijk niet zonder geluk - maar omdat we een enorme hechte groef) heb ben. Er is steeds geknokt. Iedereen had alles voor de ander over. Ieder een telde mee en hoorde er bij". Aandewiel Dus mocht Aandewiel nog even op draven om de slotminuten actief mee te maken. Dat was ook vooraf overeengekomen met Kurver. mits de stand daartoe aanleiding gaf en het optreden niet te lang zou duren. Meer dan tien, misschien vijftien minuten, zaten er niet in. Het breke- beentje zelf vond het 'heerlijk', maar de laatste momenten konden desondanks voor het seizoen niet helemaal meer goedmaken. "Het is leuk voor de jongens. Elk kam pioenschap is mooi. Ja, ook deze. maar als je bijna het hele seizoen niet hebt gevoetbald is het toch an ders. Dan mis je toch iets". Een slepende enkelblessure hield Aandewiel voor het grootste deel van de competitie buiten de ploeg. En het einde van de lange lijdens weg is nog niet in zicht. "Een tijdje terug hebben ze wat verklevingen weggehaald. Veel heeft dat niet ge holpen. Ze vermoeden nu dat mijn sprongbeen wat is verbrokkeld. Ik word daaraan waarschijnlijk in juli geholpen", aldus de voetballer die de laatste vijf jaar reeds zes opera ties moest'ondergaan. De Rijnsburgse supporters kregen deze competitie dus weinig van Aandewiel te zien. Van Koet, en niet te vergeten Wim Driebergen even min. Laatstgenoemde stond deson danks afgelopen zaterdag in de ba sis. Niet fit, maar fitter dan Aande wiel en Koet. SCHEVENINGEN - Terwijl in de naastgelegen hal vele duizen den toeschouwers het Neder lands mannen volleybalteam in actie zagen tegen de Sowjet Unie speelde SV Voorschoten op het legendarische Houtrust zijn laatste wedstrijd van het seizoen tegen kampioen Scheveningen. Bij winst mocht Voorschoten zich zelfs periodekampioen noe men. Nu na een 2-2 bevochten ge lijkspel was het wachten op de overige uitslagen om op te kun nen maken of het verblijf in de derde klasse gecontinueerd mocht worden. SV PTT ging in derdaad ten onder bij Lyra en Voorschoten was gelukkig. Scheveningen liet vanaf het eerste fluitsignaal duidelijk mer ken dat het niet van plan was de punten cadeau te doen. Door het nerveuze en daardoor slechte spel van Voorschoten kon Schevenin gen de ene na de andere aanval opzetten. De kansen werden ech ter niet benut. Voorschoten kon daar slechts een kans tegenover zetten. Maar doelman Pieter van der Toorn van de kampioens- ploeg stak in een uitstekende De druk van Scheveningen werd steeds groter, wat drie mi nuten voor rust resulteerde in een treffer. De achterhoede van Voor schoten was de kluts volkomen kwijt en spits Ron de Jager kon een voorzet van Patrick Fieret on gehinderd inkoppen. Voorscho ten had daarna nog twee goede kansen voor rust om gelijk te ko men. Na rust leek zich een deba cle af te tekenen. Vijf minuten had Scheveningen nodig om op 2- 0 te komen. John Blok tikte een vrije schop vanaf twintig meter beheerst binnen. Trainer Leo Holl besloot Rick Abma in te brengen. Dit resulteerde in een boeking, want de spits ging meteen in de clinch met de scheidsrechter, maar ook in twee goede acties die door medespe lers in doelpunten omgezet kon den worden. Eerst stelde hij na goed doorzetten Marcel Rosier in staat om te scoren (2-1). Even later een goede combinatie tussen Ab ma en Rosier waarna eerstge noemde Ruud Boendermaker een niet te missen kans bood (2-2). Even leek een sensatie in de lucht te hangen. Voorschoten kreeg diverse goede kansen op 3- 2. Boendermaker schoot hard over via de handen van de keeper en Jan Bogerd zag zijn inzet maar net naast gaan, gescoord werd er niet meer. Scheveningen pakte daardoor een tweede periodetitel en Voorschoten besefte dat het door het verlies van rentie veilig was. Concluderend sprak trainer Holl na afloop toch over een span nend en bovenal geslaagd sei zoen. Voorschoten pakte de pun ten waar nodig en hij kon altijd re kenen op een goed gemotiveerd en hardwerkend team. GERARD KUIJPERS Dus moesten anderen dit de kar trekken. En dat deden ze met verve. Neem Fred Bodaan. In Al phen was hij daar ineens weer. na een zwakke reeks wedstrijden. Op het moment dat de ploeg kapot zat, was hij het, met Ron Carli en Leon Vonk in zijn spoor, die het zaakje weer rechtbreidde. Na een sterk be gin, hetgeen al na twee minuten re sulteerde in de openinstreffer van Vonk, zakten de Rijnsburgers ver terug en gaven het weinig imposan te ARC de gelegenheid te beginnen aan een inhaalrace. Bij de rust stond het 'ineens' 2-1 (Door doelpunten van Jacques Keij uit een strafschop nadat Dennis Krijgsman onderuit was gehaald door Hilmar de Groot, en van Krijgsman zelf die uit een moeilijke hoek doelman Jan Blankespoor met een kopbal het nakijken gaf). Bodaan: "We verloren in de eerste helft de meeste duels, we komen achter en horen in de kleedkamer de tussenstand bij Quick Boys. Ik heb toen verschrikkelijk op ze in moeten praten". Na de hervatting gaf hij al buffe lend het goede voorbeeld. Opnieuw Vonk, vlak na rust, en Carli, zeven minuten voor tijd, hielpen nadruk kelijk mee: 2-3. Het kampioensfeest kon begin nen, maar werd nog even ontsierd omdat een deel van het Rijnsburgse legioen na de derde treffer bezit nam van het veld. Hierbij vielen eerst nog'i enkele rake klappen, voordat de strijd kon worden hervat en de helden ten slotte op de schou ders konden worden gehesen. Hans Zwaan danste met zijn been in het gips in het rond en symboliseer de nog een keer het blessureleed van de Rijnsburgers: "Ik voel geen pijn meer". Slechts Martin de Louw mengde zich niet in het feestge woel. Maar die had het voor zichzelf verknald. Wat de kroon op een sterk seizoen had moeten worden, ont aardde in een persoonlijk drama. Twintig minuten voor tijd werd de grillige aanvaller uit het veld ge stuurd. Omdat hij Jan Wouters on deruit had geschoffeld, nadat hij een minuut eerder al was geboekt wegens herhaaldelijk irritant ge drag. De Louw werd echter niet ver geten en, of hij wilde of niet, het veld rondgedragen. Ton Arroyo, die geblesseerd langs de kant was ge bleven: "Je weet dat dat met hem kan gebeuren, maar hij hoort er ge woon bij. Dat was onze kracht dit HERMAN JOUSTRA LEIDEN - FC Lisse heeft het sei zoen bepaald niet in stijl afgesloten. Hetzelfde team dat vriend en vi jand regelmatig verbaasde met fris voet bal en een ontembare inzet, liet het afgelopen zaterdag in Werkendam tegen Kozakken Boys volledig af weten. Met een 3-0 nederlaag paste Lisse, dat in de eerste klasse B op de tiende plaats is geéindigd, zich ruimschoots aan het toekomstige niveau van de gedegradeerde Wer kendammers aan. Kennelijk heeft het se de discipelen van Wim Eilander één wedstrijd te lang geduurd. Want on danks de aanwezigheid van een gro te supportersschare waren de Lisse- naren in de Werkendamse hitte niet vooruit te branden. Al na tien minu ten kreeg Kozak Kees Spaan de kans een fout van de achterhoede van FC Lisse af te straffen: 1-0. Het meest trad het gebrek aan scherpte aan het licht bi j acties van de voorwaartsen van FC Lisse. Een inzet van Rob Vermeulen werd van de doellijn gehaald. Ron Kuilboer kopte op de lat. John van der Zwet en John Vermeulen stelden hun vi- te hoog af. In de tweede helft Jjj maakten Mark Ens en Aad vah i'| Rooden het nog bonter door de bdl 1 in kansrijke posities naast het dogl 1 te werken. Achterin kwam FC Lisse door het onvermogen van de voorhoede uit; eindelijk weer in de problemen. Bij één van de counters van Kozakkerj ji Boys ging het mis met de Lisser ver* jj dediging, die tot dan toe met succeS één-op-één speelde. Dick Dalerf profiteerde ruim een kwartier voos tijd onmiddelli jk: 2-0. De gifbeker was daarmee voor FC, Lisse nog niet leeg. In de laatste mi4 nuut liet linkerverdediger LaurensJ van der Voort de deplorabele staat! waarin FC Lisse zaterdag verkeer-* de, nog eens ten overvloede zien.j Eerst omspeelde hij zijn eigen doel-i man Paul Veenboer om de bal daar-j na bij zijn directe tegenstander in té| leveren. Die bood Leo van der Lin-j den een niet te missen kans: 3-0. J Katwijk krijgt een pak slaag van de 'Vogels' LEIDEN Katwijk heeft zijn de buut in de eerste klasse B met een grote nederlaag afgesloten. Tegen, IJsselmeervogels ging het zaterdag- in Spakenburg één helft goed (rust 1-1), maar daarna walsten de Vogels over de Katwijkers heen. De dader^. drang van de formatie van Hans van der Zee hield pas op toen het score! bord 5-1 aangaf. In de eerste helft bracht Pim Lan- - geveld Katwijk aan de leiding. Ver-"* volgens kwam de brigade van La- gendijk/Du Prie niet verder dan het5. creëren van een aantal kansen. Vlak voor rust trok Henk de Graaf de' stand uit een gemakkelijk verkre':'', gen een strafschop gelijk. Katwijk begon de tweede helft(' voortvarend. Piet van Duyn zag een^ inzet van de doellijn gehaald. PaJ.' daarna voegde De Graaf, die zi.jrr^ laatste competitiewedstrijd voor IJsselmeervogels speelde, aan de andere kant nog een treffer aan zijn totaal toe: 2-1. L; Katwijk, dat nog kans maakte op de vierde plaats op de ranglijst die 1 recht geeft op een plaats in de na-^ competitie, viel vervolgens wat te* rug. Het viel weliswaar met man ert - macht aan, maar moest lijdzaam» toezien hoe de thuisclub uit coun ters de score tot 5-1 opvoerde. In höi laatste kwart van de wedstrijd pas seerden Ruud van der Geest en Ruth Bos (2x) de Katwijkse sluit*'-" post Teun van Duyvenbode. Vergeefs hoopten ongeveer 100Q toeschouwers dat IJsselmeervogels^, daarmee ook de laatste periodetitel nog in de wacht had gesleept. Om, dat Rijnsburgse Boys uiteindelijk van ARC won. kwam die titel ip Rijnsburg terecht. Nummer vier van de ranglijst, Vitesse Delft, neemt de plaats van kampioen RB.- in de nacompetitie in, zodat IJsseb meervogels dit seizoen van verder voetbal verstoken blijft.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 17