UVS denkt al aan volgend seizoen Blauw Zwart daalt weer af UDO kan degradatie niet voorkomen FC Lisse-DOSR duel met alleen verliezers WSB weer trefzeker SJC ontloopt na winst degradatie uit derde Idas MAANDAG 7 MEI 1990 SPORT PAGINA 15 Niemendalletje tegen Slikkerveer interesseert kampioen nauwelijks LEIDEN - Omdat de reeds versla gen "concurrentie' maar weer eens verloor en kampioen UVS het niemendalletje met degra dant Slikkerveer met 1-0 won. slo ten de Leidenaars de competitie in de eerste klasse toch nog met vijf punten voorsprong af. na pas drie weken geleden alleen op kop te zijn gekomen. Gezien de koele cijfers is hier dus sprake van een waardig kampioen. In de praktijk klopt dat ook wel. want als ie mand de titel verdiende dit sei zoen dan was het wel UVS. al was het alleen maar omdat de rest nog wisselvalliger presteerde dan de ploeg van trainer Ruud de Groot - die twee van de drie periodetitels pakte - dat deed. Desalniettemin lijkt de conclu sie gerechtvaardigd dat er voor De Groot de komende tijd nog heel wat werk aan de winkel is. wil hij althans volgend seizoen een representatief elftal voor de hoofdklasse in het veld kunnen brengen. Waar er bij het zondag voetbal in de breedte (eerste tot en met derde klasse) duidelijk sprake is van nivellering, daar wordt voor de top daarentegen nog altijd iets extra's vereist. In potentie heeft UVS wel een aantal spelers in huis die dat niveau aan kan. maar sommige plaatsen in het elftal lijken 'verdacht'. Aan de as bevoorbeeld zal. ze ker nu smaakmaker Marcel Valk naar de FC Den Haag vertrekt, nog flink gesleuteld moeten wor den. Weliswaar krijgt UVS in de persoon van Roodenburger Mar cel van der Burg compensatie ge boden voor dat verlies, maar dan nog. Het is in elk geval voor De Groot te hopen dat zijn aanvoer der Fred Filippo volgend jaar weer inzetbaar is en dat hij routi nier Aat Neuteboom zover kan krijgen om er nog een keertje vol tegenaan te gaan. Zo'n centrum, met daarachter de uiterst be trouwbare doelman Marijn Mok- veld en daarvoor de creatieve Hans van Leeuwen, is niet alleen gewenst, maar eigenlijk gewoon pure noodzaak in een klasse waar menig ex-betaald voetballer rondloopt. Hoewel Rick van Dijk het als laatste man zeker niet slecht deed. Filippo zelf, die een goed deel van het afgelopen seizoen vanwe ge een ernstige knieblessure werkloos moest toekijken, heeft weer hoop gekregen op volledig herstel na een bezoekje aan het Dijkzigt-ziekenhuis. De voorma lige prof van AZ raakte al in de eerste de beste competitiewed strijd tegen Nieuwenhoorn ern stig geblesseerd. Kniebanden en meniscus kapot en kraakbeen dat 'dwarslag'. Zo'n soort blessure als waarmee Ruud Gullit kampte en waar je niet eén, twee. drie mee klaar bent. Maar de 30-jarige voor stopper gaat er zelf nog altijd van uit dat hij terugkomt en ambieert ook nog wel een paar jaartjes het voetballen op het hoogste niveau. Handhaven Reël als hij is, ziet ook Filippo de toekomst voor UVS met gemeng de gevoelens tegemoet. "Het is duidelijk dat er een paar spelers bij moeten komen. Vier jaar gele den gingen we met een bere-team de hoofdklasse in, maar hadden het desondanks bijzonder zwaar. Handhaven moet volgend jaar het parool zijn. Als dat lukt zijn we een stap verder, want in mijn lan delijke jeugd lopen een paar jon gens rond die geleidelijk aan ze ker inpasbaar zijn. We zullen het in de toekomst toch van onze jeugd moeten hebben. Ik weet in Leiden, op Van der Burg na. echt geen spelers op te noemen die momenteel voor ons bruikbaar zijn. vooropgesteld dat ze al wil len komen. Laten we maar hopen dat het in de hoofdklasse qua voetbal ook wat minder is gewor den". "Laat-ie daar maar niet op reke nen", waarschuwde Melbi Ra- boen meteen. De trainer van Quick Boys, die de kater van het gemiste kampioenschap naar zijn zeggen al deels had weggespoeld, was gisteren opvallend aanwezig bij de club die hij destijds van de tweede klasse naar de hoofdklas se hielp. "Ik zie zo'n zestig tot tachtig wedstrijden per jaar van zondagclubs en weet wat er te koop is in de hoofdklasse. Veel oud-profs, veel routine en een snelheid van handelen die bedui dend hoger ligt dan in de eerste klasse het geval is. Daar zal UVS in mee moeten, anders wordt het moeilijk". Gisteren hadden de blauwwit- ten tegen het al gedegradeerde Slikkerveer nog niet veel trek om het tempo op te schroeven. Lo gisch. De buit was toch al binnen en bovendien was het warm, heel warm in de beschutting van de Leidse Hout. "Dat hadden ze dus beter schriftelijk kunnen af doen". sloeg Filippo na een half uurtje de spijker op zijn kop, maar dat mocht natuurlijk niet. De 400 getrouwen kregen aldus een bijzonder tam wedstrijdje voorgeschoteld waarin Hans van Leeuwen zijn prima seizoen be kroonde met een wonderschoon en tevens winnend doelpunt. Na 35 minuten liet de specialist in vrije trappen vanaf achttien me tende muur en doelman Bart Nel- ser kansloos door de bal fraai in de kruising te krommen. Daarna joeg Marcel Valk nog tevergeefs achter zijn vijftiende seizoenstreffer aan. maar het eni ge dat de spits aan die jacht over hield was weer eens een boeking. Een beetje kinnesinne van de ar biter. die het applausje aan zijn adres van de omvergelopen Valk gewoon had moeten negeren. Het ging immers nergens meer om en zoiets moet je ook als referee op de juiste waarde kunnen inschat ten. Maar ja. daar wringt de schoen nog wel eens vaker. AD VAN KAAM WASSENAAR - Ziedend waren ze. de voetballers Blauw Zwart. Teleurgesteld om de 1-1 tegen het tot kampioen ge kroonde Tonegido en de daaruit voortvloeiende degradatie raakte een enkeling gistermiddag op de Schulpwei buiten zichzelf. Op weg naar de catacomben werd uit woede een ruit aan gruzelementen geslagen. En een heethoofd storm de na afloop van het hectische duel vanaf de tribune zelfs af op arbiter Govers, de grote boosdoener in Wassenaarse ogen. Bestuurders van Blauw Zwart konden maar net voor komen dat de Bodegraafse leidsman in de kladden werd ge grepen. Even verderop was de sfeer aanzienlijk beter. Gie rend van pret spoten dolgelukkige Hagenaars elkaar nat met champagne. Peter Ciere volgde het tafereel met De overwinning kwam niet, deels gemengde gevoelens. De Leidse door eigen falen en deels ook door trainer had de degradatie van zijn scheidsrechter Govers. Halverwege ploeg zien aankomen, dus kwam de tweede helft zag de spelleider het niet echt als een verrassing dat geen strafschop in een duidelijke het doek nu definitief was gevallen, overtreding op Danny Minnema. De wijze waarop Blauw Zwart ten Kennelijk om zijn fout goed te ma- onder ging deed de trainer pijn. Zijn ken begon Govers tot grote ergernis ploeg had een overwinning ver- van Tonegido vervolgens in het diend op de lijstaanvoerder, die het voordeel van de thuisclub te fluiten. LISSE - Het degradatieduel in de derde klasse tussen FC Lisse en DOSR heeft louter verliezers opge leverd. Doordat de concurrentie geen steken liet vallen kwamen bei de elftallen met een 1-1 gelijkspel geen stap verder. FC Lisse had via een overwinning nog een beslis singswedstrijd kunnen afdwingen met Altior, dat de punten deelde met kampioen Olympia. Maar zelfs dat was ze niet gegund. Voor DOSR waren de kansen op Voor Lisse liggen de kaarten an ders. Zes jaar geleden speelde de zondagtak nog in de tweede klasse, maar zal volgend jaar uitkomen in de vierde klasse. Met de concurren tie van de zaterdagtak zou het wei eens zo kunnen uitdraaien dat het zondagelftal aan kwaliteit zal verlie zen. Volgens trainer Laszlo Nanai speelt dat probleem nog niet. "De selectie is nu nog groot genoeg". Nanai beweert het hele seizoen dat het elftal teveel kwaliteit bezit om te lijfsbehoud vooraf al minimaal. Al- degraderen. Dat vindt hij nog leen winst op Lisse en een neder laag van SJC (tegen Woerden) zou door middel van een nacompetitie ontsnappingsclausule bieden. steeds. Ik heb teveel goede voetbal lers en te weinig bikkelaars. En die heb je nodig in deze klasse. DOSR kwam tegen Lisse goed uit Trainer Jan Faas merkte terecht op de startblokken. In de vierde i dat DOSR niet tegen Lisse degra deerde, maar eerder dit seizoen de punten heeft laten liggen. Zelfs in de laatste fase van de competitie werd de ploeg met tegenslag gecon fronteerd. Richard van der Meer, die de ploeg weer op het juiste spoor zette, viel ook nog eens weg. "De inhaalrace werkt als een loterij. Als de routine weg valt wordt het L Ik heb allemaal jongens nuut profiteerde Pim van der Meer van de slechte organisatie bij de thuisclub door uit een vrije trap heel simpel 0-1 te scoren. DOSR bleef voor rust het betere van het spel behouden, hoewel Alex de Jong met keeper Arno Schouten in geslagen positie op de doellijn nog voor opruiming diende te zorgen. In de tweede helft perste Lisse er nog een klein offensief uit dat die niet ouder zijn dan 23 jaar. Al- slechts twee kansen opleverde. Pa- gistermiddag in de verzengende hit te anderhalf uur in zijn broek deed. Roodenburg heeft in slotfase Het restultaat was een tumultueuze slotfase, waarin de spanning bijna te veel was voor de voetballers. Het was een wonder dat het duel niet uit de hand liep. J "Ik weet wel dat trainers altijd om pech Hl slotfase LEIDEN - Roodenburg heeft het i de laatste wedstrijd zoen niet kunnen bolwerken. In Pijnacker tegen Oliveo ging de ploeg van de scheidende trainer Wim Rijsbergen in dg laatste minu ten onderuit: -3-2. i de twe aan het cruciale moment de helft. De misser van Go\ verstrekkende gevolgen voor Blauw Zwart. Met een overwinning immers had de ploeg nog kunnen ontsnappen (via een beslissingsdu- as ronduit ongelukkig te el), nu concurrent De Musschen omdat Richard Gottmer verloor bij Verburch. kort daarvoor met een scheur in de wenkbrauw het veld had moeten T)oek verlaten en de wissels waren opge- bruikt. Met tien man gaf Rooden- Strafschop of met. in feite verspeel- burg vervolgens alsnog een gelijk- de Blauw Zwart vorige week de v spel, dat dik verdiend zou zijn ge leen Pim van der Meer springt er trick Paardekoper wat leeftijd betreft uit". Volgend konden het net seizoen moet DOSR, dat in 1984 promoveerde naar de derde klasse, verder zonder Pim van der Meer die niet meer in het eerste elftal vanl DOSR uit zal komen. "Maar we moeten niet bij de pak-j ken neer gaan zitten. We gaan.ver-j der met een jonge groep, waarmee ik door wat meer voetbal in het elf-j tal te brengen over twee jaar weer wat kan bereiken", aldus Faas. Te gen Lisse speelde Faas met tweej jonge spelers die nu al laten zien heel wat in hun mars te hebben. John van der Meer (17) en Alex l'A- mi (18) spelen met veel lef en over-j zicht. Paul Pijpers 'el niet vinden met hun schoten. Met Patrick Bon voor Cor Bouckaert en Ronald van Dijk in de plaats van Patrick Paar dekoper hoopte Nanai in ieder ge val de gelijkmaker te forceren. Het was Van Dijk, die zich pas na de af trap bij de spelersbank meldde om dat hij op een bijveld nog in actie was voor het tweede, die met een halve omhaal een corner van Bon hard en hoog in de touwen schoot: 1-1. Via Martin Hogenboom en Pim van der Meer kreeg DOSR in de slotfase evenwel de beste kansen op een overwinning. Maai dat had ze toch niet kunnen redden. GIJS VAN OOSTEN iveest, uit handen. Pim Visser heet te de scherprechter. Het verlies was nog eens extra zuur omdat de Leidenaars na een achterstand van 2-0 bij de rust (goals van Jos Ammerlaan en René lenging van het tweede klasse schap. Na nederlaag tegen Rijswijk viel het doek al min of meer voor de club, die twee seizoenen geleden nog in de eerste klasse vertoefde. LEIDEN - WSB scoort er lustig op Marcel l'Ami brengt een woedende supporterdie van plan was om de rechts lopende arbiter Govers aan te val- los. gisteren werd WSE met 8-1 ver- t bedaren. Het tafereel vormde voor Blauw Zwart een triest slot van een wedstrijd, waarin de degrddatie slagen. De ploeg scoorde in de niet kon worden afgewend. Links t i de supporters van Tonegido een feestje met hun 'helden'. ziet de Wassenaarse club niet direct üge seizoenstart het Een vrije val dus. die Peter Ciere terugkeren in de tweede klasse. "Er onderkant i terug- den dat hij de club alwe Remmers waal) knap gekomen Onder aanvoering van de ten. "Om organisatorische rede- uitstekend spelende Patrick Kam- nen-t noemt Ciere de oorzaak van perveen, die de ene na de andere te- z\jn vertrek naar één seizoen, genstander dolde, werd Oliveo na "Blauw Zwart heeft een beleid uit- de hervatting vastgezet. Dat Leidse gestippeld en blijft daaraan werd tgedrukt door houden. We zijn ïn de contractbe- Ronald Jansen (pe- 'Sprekingen niet tot elkaar geko- VjrerULlUen wel talentvolle jeugd, maar ik heb bivakkeerd. gehoord dat die spelers allemaal in "erla- de zaterdagafdeling gaan voetbal len. Met dat probleem hebben ze hier ook te maken. Daarbij ver wacht ik niet dat er spelers bijko- jmen. Blauw Zwart heeft nu een maal geen aantrekkingskracht". de aanpak van de Wassenaarders. De Haagse spitsen Vader en Tsjin Tsjoen Lim werden te vaak vrijgela- lijk omdat ik niet met het ideale elf- ten. Dat Tonegido uit de paar i tal heb kunnen spelen", aldus de terkansen slechts één doelpunt wicht doelpunten i ,JU|L„J nalty) en Marcel van der Burg. Een men". Erger, het ziet er naar uit dat de club zege leek in het verschiet te liggen spelers kwijtraakt. Althans, geruch- tot het noodlot dus toesloeg en Blauw Zwart staat volgend sei- ten wijzen in die richting. Het Góttmer moest uitvallen. Het was, zoen onder leiding van Roel de Har- maakt de weg terug er bepaald niet een schrale troost voor Roodenburg tog en Ciere treedt in dienst bij Lei- makkelijker op .voor Blauw Zwart, dat er-niets m.éer op het spel stond. den. De vertrekkende oefenmeester dat voornamelijk door een rampza- 'Toen we compleet ging het wel goed. Dat hebben de uitslagen bewezen. Het is ver schrikkelijk jammer dat we het te gen Rijswijk hebben laten liggen. Achteraf gezien een doorslaggeven de nederlaag". Blauw Zwart nam gisteren waar dig afscheid van de tweede klasse. De via een gerichte kopbal van Paul scoorde (Tsjin Tsjoen Lim, 28ste r nuut) was voornamelijk te danken aan het uitstekende keeperswerk van Kees Nieuwdorp. Ook in de tweede helft bleef Blauw Zwart de betere ploeg, zonder overigens een uitgespeelde kans te creëren. Het was dus pompen of verzuipen voor .de in ademnood verkerende Was senaarders. Arbiter Govers uitein- laatste vier wedstrijden 21 maal. Toch miste het de periode titel op een punt. Wel werd de degradatie succesvol afgewend. Lugdunum speelde geen slechte wedstrijd maar trof een trefzekere tegenstan der in Nieuwkoop en verloor met 5- 1. WSE - WSB 1-8. Het gon rampzalig voor WSB de laatste periode hebben dat het de meeste doelpunten (51) in de derde klasse heeft gescoord. De openingsfase was voor WSE. dat nog voor een derde plaats wilde spelen, maar in een tijdsbestek van een kwartier nam WSB voor rust een 0-3 voorsprong via Albert War merdam. Theo Aanhane en Robert Marijnen. Vlak na rust kwam de thuisclub door een strafschop van Patrick Rijnbeek op 1-3. Direkt na deze treffer scoorde John Janssen 1-4, en was de wedstrijd eigenlijk beslist. Theo Aanhane en Robert Noord wij kerhouters aangetoond Marijnen (3x) voerden de thuis te horen in de derde klasse. Lang heeft de ploeg van Theo van der Burg, die volgend seizoen niet hoofdtrainer zal zijn, onder- op tot 1-8. Het laatste doelpunt van Ma rijnen was een beauty. Een voorzet van Ton van Vondelen nam hij bui ten het strafschopgebied direkt op Roozen verkregen voorsprong na 23 delijk duwde de tegenstribbelende minuten was dan ook dik verdiend, voetballers kopje onder. Enige dissonant v ROB ONDERWATER UVS tegen SW LEIDEN - De kersverse hoofd klasser UVS speelt aanstaande zondag een vriendschappelijk duel tegen de kersverse eredivi- sionist SVV. De wedstrijd op de Kikkerpolder begint om 14.00 uur. De donderdag daarna, op 17 mei. oefent UVS tegen FC Den Haag, de nieuwe club van Mar cel Valk. SVV overigens heeft zich tot de zomer van 1994 verzekerd van de diensten van trainer Dick Advocaat en technisch -direc teur Wim Jansen. Beide oud profs verlengden hun tweejari ge contract bij de nieuwe eredi- visionist al enkele maanden ge leden, maar op verzoek van het tweetal werd daaraan toen geen ruchtbaarheid gegeven. Voorzitter John van Dijk moest afgelopen week tegen over PSV echter open kaart spe len. Manager Kees Ploegsma zag in Advocaat een geschikte opvolger van Guus Hiddink. maar haakte meteen af toen hij van de forse contractverlenging op de hoogte werd gesteld. ..Ik heb maar heel even met Ploegsma gesproken", aldus Van Dijk. „Over een afkoopsom hebben we het nog niet eens ge had. Een tussentijds vertrek van Advocaat is voor mij nauwelijks bespreekbaar. Ik laat Dirk voor geen goud gaan. Hetzelfde geldt voor Wim Jansen." LEIDEN - UDO is na de verdiende teerde: 1-1. Vlak voor rust, toen nederlaag tegen SVLV in de slot- UDO het in feite al geloofde, schoot de competitie (2-4) als Roodakkers zjjn tweede treffer bin- tweede degradant in de vierde klas door Richard van Polanen) kenden in 'SJZ kringen' geen waardering. De geprikkelde gastheer kwam uit de bus gerold. Dit naast het al UDO verder, hetgeen SVLV eerder gedegradeerde Stompwijkse ruimte en legio kansen opleverde. Boys. Alphen kwam daarentegen Roodakkers en Hans van Gils (pe- ongeschonden uit de degradatie- nalty) beklonken daarbij met hun strijd te voorschijn, door Foreholte treffers het vonnis: 1-4. Peter Stuif- met 4-0 te verslaan. Het 'prestigedu- zand school in de slotfase dé laatste el' tussen Kickers en Docos eindig- treffer voor UDO in de KNVB bin- de in een 0-5 zege voor de Morsch- club. Van Nispen verloor met 0-4 van VSV en miste daardoQr de pe-l riodetitel l7DO - SVLV 2-4 De Oegstgeester club beleefde i triest seizoen. Niet alleen de 1-2. Na de pauze ploeterde deze matige wedstrijd in de 25ste zijn ploeg overigens met slechts voor rust verdiende voltrok zich als nog in de tweede helft. De doelman Boom de uitslag tot 3-6 opvoerde. Kickers. Ronald Mollers, die stompwijkse Boys - Roac 2-4 aan de ranglijst gestaan. De opmars zujn slof om de bal vervolgens als van de laatste maanden heeft WSB een streep in de kruising te zien be de vierde plaats opgeleverd. Teke- landen, nend voor de kracht van het elftal is i Door het gelijkspel van Olympia bij Altior grijpt VVSB net naast de' ™ededog!n'. l1!1: derde periodetitel. Nieuwkoop - Lugdunum 5-1.: Nieuwkoop was nog niet helemaal vrij van degradatiezorgen en trof in| Lugdunum een tegenstander die., ondanks het feit dat voor hen de competitie al uitgespeeld was, geenszins van plan was de wed-; te benaderen.! derde na rust i geen de score na de thee tot uiting bracht: Hans Boom maakte er 3-2 van, Fred. Hagenaars schoot zijn ploeg naar een 3-4 voorsprong, Ronald Vermond Ook in dit duel werd er lustig op strijd minder Een doeltreffende solo toen Joost VinMl-0) aan de spits zag opereren, moejjt het leder ios gescoord. In de 10de minuut te- Vooral in de eerste helft kregen de kende Per van Es 0-1 aan. Een ople- Leidenaars kans op kans en was de ving van de Stompwijkers leverde 3-0 ruststand (René de Jong (2) en na 35 mi/iuten een verrassende 2-1 Jan van der Belt scoorden) geflat- voorsprong op door treffers van de teerd. Een schitterend schot van De Alphen - Foreholte 4-0 J Alphen behaalde een verdiende overwinning op het lauw spelende Foreholte, dat zich de warmte meer aantrok dan 'de thuisclub. Het ner- Iveus maar gretig begonnen Alphen hoofdmacht degradeerde namelijk kreeg al na vier minuten vleugels de afdeling Leiden, maar ook toen de 1-0 (doelpunt van Raoel Val keer uit het doel IDocqs' productievelingen waren Klaassen, iRob Reize- I oort LFC - Meerburg 3-6 De sterk gestarte Kanaries ston den na 20 minutigen met 3-0 voor ^Hdoor doelpunten van Sidney van an Dennis Struifzand be- der Pluijm, Ger Nachtegeller en.Mi- de 30ste minuut nog een chel Mejri. Hans Boom schoot in de afspiegeling van de 25ste minuut de eerste van de vele tegentreffers ze aanpak va vanuit eigen strafschopgebied Ben de Roo betekende in de 65ste achtereenvolgens minuut 1-1. Het speelse LDWS Stuifzand, Luc Kok raakte nog meer in zijn sas, toen Wim de Roo vlak voor tijd na aange ven van Tegelaar de 1-2 had binnen geschoten. Kickers - Doc De 0-1 tekende zwakke krachtsverhoudingen. De afstraf fing die de gastheer dan ook in feite Walter de Kieviet De Rippers kw nuut terug door de tot dan toe regel- De Jong met zijn vierde goal 5-0.' matig falende Per Veilbrief: 2-2. In- Toen pas kon Lugdunum, via een valler Kees de Haas rondde een tweede penalty (eerder miste, door Wilco van der Meer goed opge- Edwin Verhoogt een strafschop), zette aanval af tot 2-3, waarna Veil- tot scoren komen. Keeper Wim Era-' scoorde; I midden het doel. de 70ste minuut het uitge- dus stak het veld met een puntertje het tweede en derde elftal poort) op het scorebord blonk. Een dergelijk lot beschoren. Het klasse- goede voorzet van René van Enge- /erschil tegen SVLV liet aan duide- len werd kort daarop door Gijs Ver- Nadat goalie Michel De weij tot 2-0 gepromoveerd. Alphen hand- keeper Matthijs van de Doef be- vvaar hoedde zijn ploeg voor een tegen- an Al- treffer door inzetten van Ton Ar- Joost Deutekom prima te het nog UDO dat de lei- pareren. Toen John Willemse Al- se-DOSR (1-1) bekend werd, viel^e spanning en penalty aan 3-0 had ge- weg bij trainer Harry Loeris. Opgelucht Rene van Engelen minuut na de rust daar nog lijkheid niets te moegestreden ploeg having verplicht te dan tevens nog een phen bij moest komen. In de 8ste minuut ding nam via een fraai schot van phen Werner Knetsch. waarna SVLV holpen echter gemakkelijk langszij kw NOORDWIJK - SJC is de degradatiedans ont sprongen. Maar pas nadat de uitslag van FC Lis eerst nog een loeihard schot van Stefan Roodakkers met de vinger toppen tot corner wist te verwer ken. was het in de 19de minuut Roodakkers die de gelijkmaker no- Haren de treffer aan toevoegde (4-0), de strijd gelopen. SJZ - LDWS 1-2 de hij zijn spelers die het verblijf in de derde klasse met éen seizoen verlengd hadden na de zwaar bevochten 2-0 overwinning op Woerden. De tegenstander deed gisteren niets cadeau SJC. In het eerste kwartier waren het de be- De grappen en grollen die de be- zoekers, die de beste kansen hadden om de s zoekers in deze wedstrijd etaleer- re te openen. SJC bleef echter overeind en n den (o.a het spelen op gymschoenen daarna het heft stevig in handen. Laatste n Jan van den Berg trok mee naar voren en was het speerpunt van een gevaarlijke aanval, waar de Woerdense keeper Andre Vrolijk pas in laatste instantie een eind aan kon maken. On danks het enorme overwicht slaagde SJC er daarna lange tijd niet in het Vrolijk opnieuw las tig te maken. Vlak voor rust had Herman Oude Veldhuis de openingstreffer voor SJC op zijn schoen, maar hij schoof de bal in geheel vrij staande positie in handen van de keeper. Na rust kwam Marco de Ridder, enkele we ken buitenspel geweest met een enkelblessure. de SJC gelederen versterken. Er kwam onmi'd-!' dellijk meer scherpte in de Noordwijkse aanval-J len en de treffer kon dan ook niet uitblijven. Het- was Marco de Ridder zelf die van twintig meten afstand het leer net via de binnenkant van de) paal inschoot. Woerden legde zich nog niet bij4 een nederlaag neer en er ontspon zich een gelij-J kopgaand duel. De opluchting aan SJC-zijde* was dan ook groot toen Peter Alkemade. vijf mi- nuten voor tijd, de beslissende treffer uit een hoekschop, ook via de paal binnenwerkte. MIEP VROONHOF

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 15