Veronique bood veel meer dan TROS INGEN Nieuwe Floris in de maak Ron Brandsteder (39) over zijn overstap Elizabeth Taylor niet langer op intensive care Een maand lang kan men in Amsterdam zien dat Dennis Held heel veel van zijn vriendin Muriel Sumter houdt. 'Muriel, mi lobi yu tru nanga mi atti' liet de uit Suriname afkomstige Dennis op de 'Liefdestram' schrijven. Voor een bedrag van 180 gulden per 30 letters konden belangstellenden een bood schap op deze tram kwijt. (foto ANP) Verdwijncondoom London International, een van de grootste condoomfabrikanten in Groot-Brittannië, test een con doom dat langzaam verdwijnt als het wordt blootgesteld aan licht. De fabrikant wil via het afbreek bare condoom de lozing van rub ber in zee terugdringen. De condoomfabrikant zegt dat er jaren naar is gestreefd het con doom betrouwbaar en sterk te maken door aan het latex - het na tuurlijke basisbestanddeel voor een condoom - rubber toe te voe gen. Na berichten dat dat rubber via riolen in de rivieren en de zee terchtkomt. wilde London Inter national een bijdrage leveren aan het natuurbehoud. Het afbreekbare condoom valt onder invloed van het licht, warmte en bacteriologische wer king uiteen in kooldioxyde en wa- ter. Het nieuwe voorbehoedsmid del is daardoor niet meer belas tend voor het milieu, aldus de fa brikant. Populaire 50 De cineast-zeebioloog Jacques Cousteau is voor de Fransen nog altijd de Fransman die het meeste aanzien geniet. Dat blijkt uit de zondag gepubliceerde top-50 in de populaire krant 'Le Journal du Dimanche'. 'Commandant' Cous teau blijft in de jaarlijkse enquête bekende Fransen als de pater Ab- bé Pierre en de vulcanoloog Haroun Tazieff voor. De vierde plaats wordt ingenomen door ac teur Jean-Paul Belmondo. Frankrijks eerste burger, Fran- gois Mitterrand, staat op de ne gende plaats. In vergelijking met de top-50 van vorig jaar 'scoort' de Franse president evenwel niet slecht. Hij stijgt met stip van een dertiende plaats. Gezien zijn da lende populariteit in de politieke hitlijsten moet zijn positie, vlak achter de Franse tegenvoeter van André van Duin en nipt voor de Franse Ron Brandsteder Mitter rand weer hoop voor de toekomst geven. De Franse sportman die het meeste telt, is coureur Alain Prost. Hij stijgt van de zestiende naar een elfde plek. Drugsdetector Het vliegveld van het Belgische Oostende beschikt sinds zaterdag over een detector om de wekelijk se vracht van ongeveer 35 ton bloemen uit Colombia te contro leren op drugs. De snijbloemen, voornamelijk anjers en rozen, zijn onder meer bestemd voor de bloemenveiling in Aalsmeer. De Colombiaanse luchtvaart maatschappij Tampa, die de ap paratuur betaalde, heeft de laatste jaren kosten noch moeite gespaard om al haar vluchten co- cainevrij te maken. Colombia is de grootste exporteur van cocaï- Het systeem in Oostende, een Europese primeur, komt erop neer dat de bloemen in een soort tunnel, met een snelheid van 30 dozen per minuut, worden door gelicht op de aanwezigheid van verdovende middelen. In Miami is op deze manier zo'n 360 kilo co caïne onderschept. Verder wordt met camera's het lossen in de ga ten gehouden en staan er ook per manent camera's te draaien in de opslagruimte. Die overstap is volgens de popu laire tv-spelletjesleider/filmster- /zanger minder ingrijpend ge weest dan menigeen zou denken. "Al vijf jaar werkte ik vanuit de Aalsmeerse studio's van Joop van den Ende. En dus is het eni ge grote verschil met mijn TROS-tijd dat ik nu per satelliet wordt uitgezonden." Maar is het dan niet zo dat je bij Veronique minder mogelijk heden hebt om met iets anders dan tv-spelletjes te experimente ren? Bij de TROS presenteerde je een radioprogramma, met Ivo Niehe en Adelheid Roosen kon je het cabaretachtige tv-program- ma Het andere net' uitproberen je werkte mee aan- of je was te gast bij andere TROS-program- ma's en je stond ivekelijks in de spotjes van de TROS-program- mamakers... Brandsteder: "Inderdaad moet ik nu op 18 jurp met mijn radioprogramma op de maan dagochtend stoppen. Dat gaat me erg aan 't hart, al moet ik er steeds om half vijf mijn bed voor uit. Maar ik deed dat graag. Dat vervalt dus, net als de experi menten met Ivo Niehe en andere zaken, maar daar staat ontzet tend veel tegenover. Bij Veroni que en Joop van den Ende zal ik in de nabije toekomst met veel andere facetten van de televisie van doen krijgen." Drama's "Kijk, nu maakt Joop in Aals meer nog tachtig grote shows per jaar, maar 't is een kwestie van tijd voordat hij daarnaast ook kleinere shows, drama's, drama series, cabaret, klein entertaine- ment, films en tal van andere soorten programma's gaat ma ken. Ik zit niet alleen in Joop's denktank voor spelletjes, ik denk ook mee bij de ontwikke ling van andere programmasoor ten. En daarbij is het niet on denkbaar dat ik daarbij ook voor de camera's wordt ingeschakeld. Het begin voor André en mij is er al: wij gaan niet met zomerva kantie. Vanaf 4 juni zijn Van Duin en ik vijftien weken lang el ke week vaste aanvoerders, cap tains noemen ze het, in het spel- programma 'Wie ben ik?' We zijn de captains van twee teams, die tegenover elkaar komen te staan. Het gaat om een spelletje dat op het Belgische commerciële net VTM al enige tijd loopt met Goe- dele Liekens als presentatrice en de grootste kijkdichtheden van het hele Vlaamse tv-aanbod heeft. We gaan niet door met de serie Honeymoon-shows. Na drie sei zoenen bij de TROS vinden we het beter het overigens nog lang niet versleten idee even in de ijs kast te zetten. We vonden, dat we op een nieuw net met wat nieuws HILVERSUM Joop van den Ende wil een geheel nieuwe Flo- ris-serie van 52 afleveringen op televisie brengen. Hij heeft een optie op de rechten van de serie bij Gerard Soeteman. Van den Ende zoekt nog buitenlandse partners, omdat de nieuwe Floris hoogstwaarschijnlijk Engelstalig zal worden. Volgens Gijs Versluijs van JE International, het bedrijf dat door Joop van den Ende en CLT is opgericht, zijn er nog geen de finitieve contracten om de nieuwe Floris-reeks te maken, maar lijkt het, gezien de belangstelling, wel bijna zeker dat het pro ject doorgaat. Afhankelijk van de buitenlandse partners wordt besloten wie de nieuwe Floris gaat spelen. Rutger Hauer zal dat in ieder geval niet zijn. De verhalen voor de nieuwe serie zijn volgens Versluijs voor een groot deel al ge schreven. De opnamen van de 52 afleveringen van een half uur zouden volgend jaar kunnen beginnen. Het is de bedoeling dat de nieuwe serie door Veronique uitgezonden wordt. HILVERSUM - "Andre van Duin en ik hebben in vergelijking met de ande re zogeheten TV 10-ster- "Ven de deur naar de TROS nog heel lang opengehou den. De TROS kon mij echter niet meer dan zes grote programmashows in het komende wintersei zoen garanderen. Veroni que bood me - en dan niet in financiële zin- veel en veel meer. Toen heb ik voor Veronique gekozen. Hetzelfde gold voor An dré." Zo licht Ron Brand steder (39) zijn overstap in omroepland toe. door Ale van Dijk Brandsteder: "Toen regisseur Henk Vos me naast Joop Dode- rer voor een rol in een thriller uit nodigde, heb ik hem op de man af gevraagd: Dat doe je zeker om met mijn naam op de affiches mensen naar de kassa's te lok ken. 'Nee', zei hij, 'het is natuur lijk meegenomen, maar voor die rol had ik onmiddellijk al in mijn hoofd dat jij daar geknipt voor zou zijn'. Later, toen Vos een in ternationale speelfilm ging ma ken, heeft hij bewezen dat hij eerlijk was: hij vroeg me weer, nu voor een Engelstalige rol. En buiten de Nederlandse grenzen kent niemand me. Vos had me voor het eerst ge zien op de Firato van 1978. Daar stond ik in de Sony-stand met de zenuwen in m'n keel en zonder één fatsoenlijke zin Nederlands een. kwisje te presenteren. Op zondag was die Firato afgelopen en de maandag daarna belde Ivo Niehe. Hij had me ook gezien. "We zoeken een spelleider", zei Ivo. Wat bleek? Bij de TROS wa ren ze aan het repeteren voor de eerste aflevering van de Show- bizz-quiz, naar een idee van Di- mitri Frenkel Frank. Dimitri vond de presentator niet goed. Of ik niet even wilde. En zo kwam het dat ik korte tijd later met bonkend hart die lange trap afdaalde. M'n hart bonkte zo hard, dat ik bijna zelf uit mijn glitterpak bonkte. In zo'n toestand komt er geen fatsoenlijke zin in goed Ne derlands over je lippen, kan ik je verzekeren. Pas na heel veel afle veringen. de Showbizz-quiz heeft acht seizoenen bij de TROS gelopen, ben je in staat bewust op te letten hoe je aan het formu leren bent. Maar 't was wel de eerste stap naar de tv-bekend- heid. Een theatershow die ik samen met Willeke Alberti in Carré in Amsterdam zou brengen, is voor lopig afgelast. De reden is de on zekere toekomst van Willekes echtgenoot, Sören Lerby. Ze we ten niet of hij bij PSV blijft en waar ze zullen gaan wonen als hij naar een andere club gaat. En wat zingen betreft: volgende week verschijnt een plaat op de markt, waarop ik samen met het Nederlands elftal zing. Daar naast ben ik bezig met het sa menstellen van een cd waarop louter heerlijke romantische mu ziek zal komen te staan. Taalgebruik Om nog even op je gebrekkige taalgebruik in het begin van je tv-carrière terug te komen:je had toch HBS-A en net als Wini Kok het instituut Nijenrode doorlo pen? Brandsteder: "Sterker nog, ik had ook al in Amerika gestu deerd. Na Nijenrode heb ik daar aan de universiteit van Oregon bedrijfskunde gestudeerd, alle maal met het oog op het feit dat ik mogelijk mijn vader op zou moeten komen. Al sinds januari zijn we daarom met een door ons zelf ontwikkelde formule bezig: een groots opgezette, keiharde spelshow. Twaalf afleveringen, met elke keer een nieuw décor. Steeds staat iemand die zich met zijn hele ziel en zaligheid op een bepaalde hobby heeft gewor pen, centraal. Met die hobby als thema wordt het décor gebouwd. Als iemand zich helemaal aan de vissport heeft gewijd, zal de show zich afspelen in een Hol lands polderlandschap met een meer en met molens, om maar iets te noemen. Je kan met zo'n serie ook meer de diepte in gaan: de kijkers ste ken er tussen alle bedrijven door veel van op. Kijk, die kant wil ik toch meer op. Minder aan de op pervlakte en tegelijkertijd toch voor een breed publiek gemaakt. Over de rest van de plannen kan ik nog weinig naar buiten bren gen. Maar ze zijn er." Thriller En hoe gaat het verder met je film-, theater- en zangcarrière? kunnen opvolgen als directeur van Sony-Nederland. 't Is anders uitgepakt. Toen ik terugkwam, ik was 23 jaar, dacht ik: als ik nu op die stoel ga zitten moet je het daar veertig jaar vol houden. Enkele jaren later stond ik weer voor die keus. Mijn vader heeft me helemaal vrijgehouden. 'Jongen', zei hij, 'je moet doen watje hartje ingeeft. Je moet ple zier hebben in wat je doet'. De keus is nu wel definitief. Ik ben dus de kroonprins van het be drijf niet meer. Na mijn terugkeer uit de VS ben ik in Hilversum nog een tijd je platenplugger voor CBS van John Vis geweest. Ik was in die dagen tevens bevriend met één van de meisjes van de zanggroep LUV. Ik kwam dus veel in de stu dio's. Een discjockey ging ver huizen en hij vroeg me of ik een paar weken de TROS-top-40 en zijn platenprogramma wilde pre senteren. Ik had dus al enige ra diobekendheid toen de Show bizz-quiz begon." Door al die verwikkelingen rond TV 10 en Véronique ben je een tijdje niet op tv geweest. Zitje dat dwars? Brandsteder: "Omdat de TROS doorging met de Honey- moon-quiz toen de geplande zes afleveringen niet op TV 10 kon den, ben ik toch langer dan de anderen te zien geweest. Daar naast is het wel eens goed een tijdje niet op tv te komen. Al te veel in die hoek van de huiska mer verschijnen is ook niet goed." Door een gedeeltelijPce boycot van de publieke omroepen word je daar ook niet meer uitgeno digd? Brandsteder: "Kort geleden meldde De Telegraaf groot op de voorpagina dat Ron Brandsteder zijn rijbewijs voor vier jaar kwijt was als gevolg van een veroorde ling wegens te hard rijden. Acht uitnodigingen om er in acht ra dio- en tv-uitzendingen over te vertellen waren het gevolg. Dus ook dat valt reuze mee." SANTA MONICA (AFP) De toestand van Elizabeth Taylor gaat zodanig vooruit, dat zij zaterdag de afdeling intensive-care van het ziekenhuis in Santa Monica in de Amerikaanse staat Ca- lifornië heeft kunnen verlaten. Ze was er twee weken geleden met spoed opgenomen. Dit staat in een verklaring van het St- Johnziekenhuis. De actrice, die in het weekeinde bijna overleed aan longont steking, "reageert goed op de behandeling" en haar toestand "wordt steeds beter". Donderdag is ze naar een eigen kamer overgebracht. Liz Taylor, die 58 jaar is, was op 9 april in een ander ziekenhuis opgenomen met een holte-ontsteking en vandaar naar de afde ling intensive-care van het St-Johnziekenhuis overgebracht. Elizabeth Taylor overleed in 1961 bijna aan longontsteking. In 1983 heeft «e een kuur gevolgd nadat ze verslaafd geweest was aan medicijnen en alcohol. Doek valt voor NEW YORK (Rtr) - De show is over. Voor "A Chorus Line", de langst lopende hit in de geschie denis van Broadway, is zaterdag definitief het doek gevallen. Maar liefst 6.137 voorstellingen zijn achter de rug, een ongekend record, dat de populaire musical "Grease" die met 3.389 voorstel lingen de tweede plaats inneemt in de top tien, doet verbleken. "A Chorus Line" werd voor het eerst gebracht in de dagen dat president Gerald Ford but- tons uitdeelde met het opschrift "Stop inflatie nu". De show, die het verhaal ver telt van zeventien dansers - die proberën een plaatsje te verove ren in de wereld van glitter en glamour, is een schepping van Michael Bennett, die in 1987 op EES CjROTE DELEGATIE FRIEZEN WIL HET STREVEN NAAR ONAFHANKE- LI3KHEID VAN LITOUWEN 0NDER5TEU - NEN IK KAN U ZEGGEN. DAT DE REGERING UW STREVEN DEELT Chorus Line 44-jarige leeftijd overleed aan Aids. Zijn creatie heeft vijftien jaar lang mensen geboeid. De show, die in 22 landen is opge voerd, werd bekroond met tien Tony Awards en leverde meer dan 550 miljoen gulden op. De reden voor de beëindiging van de voorstellingen was de ta nende belangstelling in januari van dit jaar. De organisatie kon de productie niet langer bekosti gen. Na de aankondiging dat het doek zou vallen in maart steeg de ticketverkoop weer en werd de serie voorstellingen verlengd met vier weken. Maar zaterdag is "A Chorus Line" definitief voor het laatst te zien geweest. Het werd een benefietvoorstelling. Sommige toeschouwers hebben bijna 1000 gulden betaald om het mee te mogen maken. morgen praaien scene e^tpe weeshuispirskT&ji?

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 20