Er groeit iets in Rijnsburg Quick Boys geeft het op Het kan nog alle kanten op Noordwijk vonnist Kozakken Boys Leiden kan nog een prijs bemachtigen Katwijk: geen periode MAANDAG 30 APRIL 1990 FC Lisse maakt definitief eind aan droom LISSE - Quick Boys heeft uiteindelijk het hoofd in de schoot gelegd. De laatste strohalm waaraan de Katwijkers zich vastklampten, brak afgelopen zaterdag. Door toedoen van het onverzettelijke FC Lisse, dat zichzelf in veiligheid speelde en de droom definitief aan diggelen sloeg (2-2). Dat laatste was althans de mening van alles wat Quick Boys was. Het was een en al doffe berusting wat de spe lers na afloop uitstraalden. Want de theoretische kans ten spijt om nog gelijk te komen met Rijns- burgse Boys is er eigenlijk geen Katwijker meer die nog gelooft in een feestelijke ontknoping. Voorschoten: degradatie of periodetitel? VOORSCHOTEN Terwijl hij bij het verlaten' van de grasmat net de felicitaties van RCL-trainer Theo de Waard in ontvangst had genomen, mompelde Leo Holl zacht maar wel heel overtuigend: "We redden het!" In een wedstrijd waarin RCL het betere voetbal speelde en Voorschoten zijn werk lust weer eens toonde gingen de punten, na een spannende pot voetbal, toch naar de thuisclub (2-0). Dat ARC, het komende weekeinde de tegenstander van Rijnsburgse Boys, nog de helpende hand zou kunnen reiken, is volgens het keur korps een utopie. Of zoals Gert Aan- dewiel treurig glimlachend op merkte: "We hadden onze hoop ge vestigd op Spakenburg. Dat kon nog periodekampioen worden. Maar tot mijn grote verdriet hebben ze verloren. Zelf speelden we gefor ceerd. Logisch, omdat we moesten winnen. We hebben nog een theore tische kans, dat is waar. Maar die schat ik op min vijf procent". Over en sluiten dus voor Quick Boys. En wederom het oude liedje. Stranden in het zicht van de haven is zo langzamerhand een gewoonte geworden voor de ambitieuze equi pe, die nog nimmer de felbegeerde hoofdprijs wist binnen te halen. Hoe glorieuzer aan kop, des te gro ter wordt de angst te falen. Omdat dat tot nu toe altijd het geval is ge weest. De vicieuze cirkel kon ook FC Lisse bewijst Gijsbert Muller de laatste eer LISSE - De FC Lisse heeft op waardige wijze de laatste eer be wezen aan het vorige week plot seling overleden erelid Gijsbert Muller senior. Voorafgaand aan het duel tegen Quick Boys werd op sportpark Ter Specke een minuut stilte in acht genomen. Bovendien betraden de spelers van de thuisploeg het speelveld met een zwarte rouwband om de Muller is tot op het laatst ac tief geweest voor de vereniging die hij liefhad. Eerst als lid van Lisser Boys. en de laatste negen jaar voor FC Lisse, voortgeko men uit de fusie met SC Lisse. Zo droeg hij onder meer zorg voor de indeling van kleedka mers en velden, en was hij nog steeds actief voor het clubblad. De teraardebestelling heeft morgenmiddag plaats om 14.30 uur op de protestantse begraaf plaats Duinhof in Lisse. Muller laat een vrouw en vier kinderen achter. dit seizoen weer niet worden door broken. De gekwelde oogopslag van Floor van Duyn, die in Lisse noodgedwongen langs aan de kant bleef, sprak boekdelen. "Wat het precies is weet ik niet, maar alles wijst er wel op dat'het tussen de oren zit". Daaraan heeft ook Melbi Raboen, 'de kampioenenmaker', niets kun nen veranderen. De Hagenaar was er dicht bij, maar moest uiteindelijk zijn meerdere erkennen in de mys terieuze krachten die Quick Boys al sinds jaar en dag omgeven. "Het vergaat mij net zo als eerdere trai ners. Eerst was ik de gevierde man. Nu niet meer. Ik heb me er de afge lopen tijd flink over verbaasd, over het bestuur, de spelers, de suppor ters. Over iedereen bij Quick Boys. Het lijkt wel of jullie een complex hebben, zei ik. Wat is dat toch? Ie dereen mocht kampioen worden behalve... Nou ja, vul zelf maar in. Maar wat doe je eraan? Ik kan ze er zelf niet in schoppen". "Maar erg teleurgesteld? Nee! Ook als we het niet worden, denk ik dat ik een prestatie heb geleverd met de spelers. Het is toch een schit terend seizoen geweest? Gemid deld meer dan drieduizend toe schouwers. De ploeg heeft geweldig gedraaid. We hebben de mensen op de banken gekregen. Alleen verge ten we de hoofdprijs te pakken. Je weet van tevoren dat het een zwaar seizoen wordt. En over blessures zeik ik niet. De spelers hebben hun stinkende best gedaan. Je moet ge woon reëel zijn, aanvaarden wat er gebeurt. Word ik twee, dan word ik twee. Dat is nu eenmaal een voet balwet: wie eerste wordt verdient het. Of die ploeg nu goed speelt of niet". Uitschieter Dat deed Quick Boys de laatste we ken in elk geval zeker niet, met het paasweekeinde als negatieve uit schieter. Toen sloegen de stoppen door en was de schade bijna niet meer te herstellen. Al was er in Lis se voor naar schatting drieduizend toeschouwers een kentering zicht baar. De Katwijkers hadden alleen de pech een wilskrachtige ploeg te genover zich te treffen, die streed voor elke meter grond. Nadat Fred Kanbier in de openingsminuut via het been van Rob Vermeulen de lat had geteisterd, sloeg Lisse, dat met een rouwband speelde wegens het overlijden van erelid Bert Muller se nior, even later keihard toe. Mark Ens was met het hoofd eerder bij de bal dan invaller-voorstopper Ben Geyteman en laatste man Theo van Rijn: 1-0. Dat was het ook wat Quick Boys de das omdeed: het ontbreken van een half team - Leen van der Plas, Richard Hoogervorst, Cees Haas noot, Marco Dijkhuizen, Floor van Duyn en de donderdag geblesseerd geraakte Johan Jonker - viel niet meer op te vangen, hoezeer de 'tweede keus' ook knokte voor de overwinning. Kanbier tekende in duidelijke buitenspelpositie na twintig minu ten wel de gelijkmaker aan, maar kort daarop bracht Ralph Polman met een steenharde kopstoot in de kruising Quick Boys weer uit ba lans. Aan het 'droomdoelpunt' ging een al even fraaie combinatie vooraf tussen John en Rob Vermeulen. De strakke voorzet van laatstgenoem de was op maat gesneden voor de aanstormende Polman. De Katwijkers herstelden zich voortreffelijk na de hervatting, draaiden Lisse de duimschroeven aan, maar kwamen niet verder dan de gelijkmaker via Edward van der Puiten, die een ongevaarlijke kop bal van Gert Aandewiel tot doel punt promoveerde: 2-2. Martin van der Plas kreeg nog een fraaie moge lijkheid, maar op het laatste mo ment stuitte hij op doelman Paul Veenboer. Normaal gesproken zou de aanvaller deze kans nooit heb ben gekregen, maar hij mocht tot verbazing van iedereen halverwege de tweede helft de plaats innemen van de uitblinkende Kanbier. "Ge woon een gok", verklaarde Raboen, "een poging om de wedstrijd nog een andere wending te geven". Dat lukte dus niet, dok al omdat Dennis-Jan Mieras centimeters over het doel kopte en Theo van Rijn voor een leeg doel tegen de bal- lenvanger knalde. "Sorry Melbi, het was nogal schlemielig", sprak Lis- se-trainer Wim Eilander dan ook na afloop tot zijn collega. Raboen: "Met mij hoef je geen medelijden te hebben. Ik heb al genoeg meege maakt". Waaronder vijftien kampioen schappen. De teller van Quick Boys zal voorlopig wel op nul blijven staan. HERMAN JOUSTRA In de laatste wedstrijd tegen kam pioen Scheveningen zal de beslis sing vallen waar Voorschoten vol gend seizoen speelt. Bij verlies lijkt degradatie onafwendbaar. Bi j winst tegen de koploper wordt Voorscho ten periodekampioen en kan zelfs via succes in de nacompetitie de tweede klasse bereikt worden. Ook RCL is nog niet veilig. Het heeft vol gende week nog een punt nodig om zich definitief derde klasser te mo gen blijven noemen. De belangen waren zaterdag dan ook duidelijk. RCL ging goed uit de startblokken. Alleen stokte de aan val zo gauw men te dicht in de buurt van het doel van Jos Loose kwam. Voorschoten hield de zaak achter goed dicht. In de vijfde minuut viel reeds de eerste verrassing te note ren. Een lange trap van achteren werd door Hein de Graaff goed ge taxeerd en doorgetikt naar junior' Tjeerd Verwey. Deze op zijn beurt bediende Cees Hulsebosch zodanig dat hij vrij kon aanleggen voor een schot. Uiterst koel scoorde de spits in een onbereikbare linkerhoek 1-0. Hierna ging RCL verbeten op jacht naar de gelijkmaker. Meer dan enige hoekschoppen leverde dit echter niet op. Een kansje was er voor verdediger Andy Siere plie uit een van de hoekschoppen de bal iets te hoog mikte. Aan de andere kant was Voorschoten via uitvallen soms levensgevaarlijk. In de tweede helft kwam Voor schoten echt onder druk te staan. Na vijf minuten had RCL al weer twee corners mogen nemen. Er was echter een foute terugspeelbal van Rob de Jonge voor nodig om RCL een echte kans te geven. Paul van der Blom onderschepte deze en kon vrij op. het doel afgaan. Goed werk van keeper Loose verhinderde de gelijkmaker. De onfortuinlijke De Jonge, die plaatselijk de bijnaam Boerebach heeft, herstelde zich la ter goed van deze blunder en speel de een solide partij voetbal in het hart van de verdediging. Net als in de eerste helft was het Voorschoten wat weer scoorde. In de zevenenvijftigste minuut liep Verwey door op een lang pass. In een poging hem het scoren te belet ten was Cees Borst dermate onge lukkig dat hij de bal in eigen doel schoot. Twee minuten later zag De Graaff zijn schot net langs de ver keerde kant van de doelpaal gaan. RCL kwam terug. Linksbuiten Sis kin Capri overtroefde verschillende malen zijn tegenstander Heini Hak ker en stichtte daardoor enig ge vaar. RCL had echter weinig geluk. Beide trainers wisselden, maar Voorschoten wilde niet meer en RCL kon niet meer. Ondanks het verlies was trainer De Waard niet ontevreden over het spel van zijn ploeg dat beter was dan de laatste weken. De uitslag was natuurlijk des te teleurstellender. GERARD KUIJPERS JUDO - De Sovjet-judoka Nikolai Sarapov is begint maart tijdens het toernooi om de Hungaria Cup in Budapest betrapt op het gebruik van verboden stimulerende midde len. Dat is gisteren bekendgemaakt in Frankfurt, waar over anderhalve week de Europese titelstrijd begint. PAGINA 15 LEIDEN Voor debutant Leiden kan de laatste wedstrijd in de twee de klasse nog wat leuks opleveren. Door de winst van afgelopen zater dag tegen De Zwerver (3-1) en het verlies van concurrent Everstein heeft Leiden samen met Excelsior de leiding in de laatste periode. Vol gende week kan bij winst op 's Gra- venzande wellicht een periodetitel gepakt worden in de tweede klasse. Vorige week had Leiden de pun ten laten liggen, zaterdag stond een herboren ploeg in het veld. Reeds na tien minuten had men door twee doelpunten afstand genomen van de ploeg uit Kinderdijk. Na zes mi nuten was het Rob Bink die op rechts drie verdedigers om de tuin leidde en vervolgens met de linker voet beheerst inschoot (1-0). Drie minuten later werd Steef Pattiapon aangespeeld. Hij speelde zich behendig vrij en kwam oog in oog met de keeper van De Zwer vers. In een poging hem het scoren te beletten werd Pattiapon ten val gebracht en floot scheidsrechter Verschoor voor een strafschop. Ruud Boot belastte zich hiermee. Niet eens zuiver maar oerhard joeg hij de bal tegen de touwen (2-0). Trainer Hen Beerenfenger had de goede invalbeurt van Ramses van Bostelen van vorige week beloond met een basisplaats. De rechtsbui ten kreeg enige kansen om de score op te voeren, maar het lukt hem niet om de bal in het net te krijgen. Kan sen waren er ook voor Johan Teske en junior Raymond van Klinken berg. In de twintigste minuut kreeg Rob Bink het weer eens op zijn heu pen. Na een splijtpass van Paul Kerkhof stond hij tussen twee ver dedigers. Bink maalde echter niet om hun aanwezigheid, want voor dat beide backs beseften wat er ge beurde lag de bal alweer in het doel (3-0). Nauwelijks een minuut later deed De Zwerver wat terug. Een af standsschot werd door, de overi gens voortreffelijk keepende, Peter Selier enigzins verkeerd ingeschat en het stond 3-1. Leiden had zeker nog kansen om de score op te voe ren, maar doelpunten werden niet meer genoteerd. Na de hervatting geloofden beide teams het wel. Leiden hoefde niet meer zo nodig en De Zwerver spaar de zijn krachten voor de nacompeti tie waarvoor de ploeg is geplaatst. Onder een lekker zonnetje werd de tweede helft vrij plichtmatig uitge speeld. Een paar kansjes waren er nog wel voor beide doelen, maar echt doorzetten deden de aanvallers niet. Gescoord werd er dus niet NOORDWIJK - Noordwijk heeft afgelopen zaterdag als scherp rechter gediend voor Kozakken Boys. De ploeg uit Werkendam kon tegen de gehandicapte' Eelman-brigade niet indruk wekken dat het de degradatie wilde ontlopen. Met 4-0 is de afdaler, dat met name in Peter Ruigrok een zeer trefzekere tegenstander kende, er zelfs nog genadig van afgekomen. RIJNSBURG Er groeit iets in Rijnsburg. Of het mooi is valt nog te bezien, maar in elk geval gebeurt het in hoog tempo. Tijdens de wedstrijd Rijnsburgse Boys - Spaken burg (2-1) werd het zaterdagavond steeds rumoeriger langs het door 2500 toeschouwers omzoomde veld. Dat had niet alleen te maken met de zwaarbevochten overwinning van de thuisclub, maar ook met het scoreverloop van het duel van concurrent Quick Boys in Lisse. Tot het laatste ogen blik bestond zelfs de mogelijkheid, dat Rijnsburgse Boys het kampioenschap op eigen terrein zou behalen. Toen dat uiteindelijk niet het geval bleek, kon dat de Rijnsburgse vreugde desondanks nauwelijks meer temperen. Martin de Louw (16) en Hans Zwaan (12) fungeren als klimrek na de tweede Rijnsburgse treffer. Groot en doelpuntenmaker Leon Vonk voorgrond) zijn de kliimners. (foto Loe De penningmeester van ARC sprong ongetwijfeld een gat in de lucht bij het vernemen van de ont knoping van de voorlaatste compe titieronde. De laatste tegenstander van de Rijnsburgers zet aanstaande zaterdag in de slotronde de poorten van sportpark Zegersloot wijd open voor de inhoud van vijftien busla dingen Rijnsburgse supporters, die op kosten van de sponsor naar Al phen worden vervoerd. Want nu Quick Boys in theorie nog op gelij ke hoogte met de lijstaanvoerder kan komen en een beslissingswed strijd kan afdwingen, moeten de champagneflessen nog een week in de koeling blijven. Geen Rijnsburger die na de over winning op Spakenburg nog aan een goede afloop van de competitie twijfelt. De manschappen van trai ner Ane Kurver legden weliswaar geen oogstrelend voetbal neer op de eigen mat, maar voerden in elk ge val de instructies van de man uit Bergschenhoek stipt uit. Concen tratie, inzet en eenvoud bépaalden het spel van de Rijnsburgers. Van de lamlendigheid die RB eerder dit seizoen nog wel eens parten speel de, was niets meer te bespeuren. In de belangrijkste fase van de compe titie voetbalden de Rijnsburgers voor wat zij waard waren. Stug Dat dat bijna nog te weinig was om de voor een periodetitel strijdende Spakenburgers zonder punten naar huis te sturen, was meer het gevolg van het verweer van de tegenstan ders dan van eigen falen. De gasten toonden zich net zo stug als de ui terst geconcentreerde thuisclub. "Als Spakenburg vaker zo gespeeld had als tegen ons. was de ploeg veel hoger geëindigd", zei Kurver. In één adem had hij er aan kunnen toe voegen, dat zijn eigen ploeg allang kampioen zou zijn geweest als die vaker zo gemotiveerd op het veld was verschenen als afgelopen zater dag. In plaats daarvan legde Kurver de nadruk op de omvang van zijn se lectie. "Wij hebben een groot deel van het seizoen niet kunnen be schikken over de as Aandewiel - Driebergen - Koet. Als je dan toch kampioen wordt, dank je dat aan de gehele groep van zeventien jon gens. Dat is meteen het verschil met de drie voorgaande jaren dat we op de titel jaagden. We kunnen de klap pen beter opvangen". Dat demonstreerde Rijnsburgse Boys bij de vervanging van doel man Jan Blankespoor, die aan het einde van de eerste helft bij het wegstompen van een hoge bal tegen een tegenstander opbotste. Vijf mi nuten later stond hij Spakenburg wel een tegendoelpunt toe. toen Ar jan Holtewes een voorzet van Ernst Kraak verzilverde. Maar zijn ver vanger Arco Korpelshoek kwam pa de rust vrijwel nooit in de proble- Tot het Spakenburgse doelpunt had Rijnsburgse Boys bij vlagen zelfs fraai voetbal op de mat gelegd. Zo bracht Fred Bodaan met een vrije trap vanaf de middenlijn Mar tin de Louw al in de eerste minuut vrij voor doelman Bort Nieuwboer. In tweede instantie tikte de bedrij vige Warmonder de bal in de tou wen, waardoor de stemming er meteen goed in zat: 1-0. Kijkplezier Het halve uur dat Rijnsburg moest wachten op de tweede treffer bood heel wat kijkplezier. Niet alleen de gretige De Louw, Leon Vonk, Ron Carli en Wim Hooymans droegen daartoe bij, ook de tegenstander deed duiten in het zakje. Zo leidde de over-en-weer wedstrijd de aan dacht van de belangstellenden wat af van de berichten die uit Lisse bin nendruppelden. De Spakenburgse verdedigers hadden vooral aan De Louw hun handen vol. Weliswaar miste de lin kerspits in de dertigste minuut al leen voor Nieuwboer, maar Zwaan trok de terugketsende bal voor en Vonk rondde af: 2-0. Zonder de blessure van Blankespoor zou RB waarschijnlijk een probleemloos avondje hebben gehad. Nu dat niet gebeurde, kregen de Rijnsburgers in elk geval de kans zich ware kampioenen te tonen. Niet met oogstrelend voetbal, maar met stug storen en hoge ballen voor de pot. Kurver: "We hebben er al drie keer naast gegrepen. Nu willen we kampioen worden. Dan gaat het om de punten, niet om de schoon heidsprijs". Nico Oosterlee verving de licht geblesseerde Bodaan, net als Blan kespoor en Hennie Koet vermoede lijk wel inzetbaar tegen ARC, naar behoren. Wim Driebergen toonde zich zowel in verdedigend als in aanvallend opzicht (ziedend af standsschot op de vuisten van Nieuwboer) een rots in de branding. Johan de Kroon ontving in dezelfde minuut als Kraak een officiéle waar schuwing van scheidsrechter Wolt huis. Door de oplevingen van de 'vermoeid ogende De Louw bleef Rijnsburgse Boys tot het laatste ogenblik gevaarlijk. Al voor het laatste fluitsignaal nam de Rijnsburgse aanhang bezit van de grasmat. Toen de uitslag van FC Lisse - Quick Boys bekend werd gemaakt, zwol het feestgedruis nog meer aan. "Het had zo mooi kunnen zijn, thuis kampioen worden", ver zuchtten Kurver en secretaris Ge rard van Zuylen in koor. Er groeit iets in Rijnsburg, maar dat kan al leen maar in Alphen aan de Rijn tot volle bloei komen. TIM BROUWER DE KONING John Eelman was redelijk tevreden met de prestatie van zijn elftal dat het zonder vaste krachten als Ted van Berkel, Jos Smits en Rob Vet- meer moest stellen. Bovendien wa ren de talentvolle jongeren Patrick Scheurwater en Bram Marbus met de Landelijke Jeugd van de kust- ploeg op een driedaags uitje. Die ge gevens en de wetenschap dat voor Noordwijk (met een periodetitel op zak) de competitie eigenlijk afgelo pen is, leken in het voordeel van Ko zakken Boys. Alle beschikbare theorieën werden al snel over boord gegooid want Kozakken Boys bleek een ploeg die wel heel rap het hoofd buigt bij tegenslag. De openingsfa se was echter heel verrassend en de vraag is wat er gebeurd zou zijn in dien Kees Koudstaal in zijn eerste en enig goede actie niet doelman Rob van Dijk tegengekomen zou zijn. De bezoekers gooiden er zelfs nog een tweede poging tegenaan die door André Verlee werd naast geschoten. Noordwijk liet de even tegenspar- telende opponent begaan en trok na de openingsfase, zonder tot groots spel te komen, het net rond Kozak ken Boys langzaam dicht. Nadat Werkendammer Arjan de Vries door scheidsrechter Baas voor op zettelijk hands was geboekt (Noord- wijker René van Hensbergen ont snapte later hieraan voor eenzelfde vergrijp) trok geheel Kozakken Boys zich de arbitrale vermaning aan. Het was vrijwel direct over met de tegenstand waarmee de bezoe kers zelf de deur naar de tweede klasse wijd deden openzwaaien. Alleen aanvoerder Philip de Haan trok alle registers open en was be trokken bij vrijwel alle 'dode' spel momenten. De libero nam zoals al tijd alle vrije trappen, hoekschop pen en zelf inworpen op de helft van de tegenstander. Het is duidelijk dat De Haan zich verantwoordelijk acht voor het wel en vooral wee van Kozakken Boys, maar de vrees lijkt gerechtvaardigd dat de aanvoerder met zijn al te nadrukkelijke inbreng initiatieven bij zijn ploeggenoten onderdrukt. Des te opvallender was het dat bij de toch niet ongevaarlijke hoek schoppen van De Haan niet één Werkendammer het hoofd tegen de bal trachtte te zetten of de ditmaal zeker optredende doelman Rob van Dijk (Eelman: "Hij staat niet ter dis- ciussie") voor de voeten te lopen. Van Dijk kon daardoor uitgroeien tot één van de betere spelers van Noordwijk en toonde, na enkele zwakke beurten, wel degelijk over kwaliteiten te beschikken. De enige die brutaalweg probeerde op het ni veau van De Haan te komen was ploeggenoot Martin Clerx, maar zijn acties leverden weinig rende ment op. Dat in tegenstelling tot de acties van Peter Ruigrok, die met drié knappe treffers (één voor rust en twee na de hervatting, waarvan de laatste uit een strafschop) Kozak ken Boys vrijwel in zijn eentje een treetje lager stuurde. Het verwon derde Ruigrok allerminst dat het zo gemakkelijk ging. "Na de 2-0 waren ze verslagen", gaf hij het doelpunt van Timo Gerlof als beslissend aan. "Het is bij Kozakken Boys ook maar één voetballer die het spel maakt. Er zijn te weinig belangrijke spe lers". Dat soort spelers bezit Noordwijk in voldoende mate maar deson danks "miste het een kans voor open doel", keek Eelman terug op de wanprestatie van het paasweek einde toen zijn ploeg een kans liet liggen om voor het titel te strijden De winst op Kozakken Boys blijft daarom een zeer schrale troost. RUUD PATTIAPON KATWIJK - Het leerjaar van Kat wijk in de eerste klasse zit er bijna op. Het leek voor de wedstrijd te gen Marken nog zo mooi. Een kans op een periodetitel, het laatste thuisoptreden van Kees Guyt en een gezonde dosis zelf vertrouwen. Na een goede start tegen de degradatiekandidaat zakte het elftal van duo Lagen dijk/ Du Prie in de tweede helft g naar een bedenkelijk niveau. Wim Tol, ongetwijfeld één van de beste spitsen in het amateurvoet- j bal, velde twee weken nadat hij Quick Boys een mokerslag toe bracht, nu ook het andere clubje uit het vissersdorp (0-1) en be hoedde tegelijkertijd Marken 'oor degradatie. Marken-trainer Peter de Waal had zijn elftal één opdracht het hoofd ingeprent: pak minimaal i punt. "Wat moet je? We wa- nog niet veilig en we hebben inderdaad bewust gekozen om met tien man te verdedigen, en gegokt op de kwaliteiten van Tol. Het is niet mooi, maar op basis i werklust denk ik dat we ver- diend gewonnen hebben". Tol had aan twee kansen ge noeg om tot scoren te komen. In de zesde minuut ging daar nog een Katwijkse verdedigingsfout aan vooraf en schoot de levensge vaarlijke spits op de kruising, maar drie minuten na rust liet de kleine Tol zijn onmiskenbare kwaliteiten zien. Kappend en draaiend zette hij enkele Katwij kers op het verkeerde been, en liet hij met een diagonaal schot doelman Teun van Duyvenbode kansloos (0-1). Tol had zijn werk gedaan, werd uitgebreid ge fêteerd, en geloofde het verder wel. De overige spelers mochten het klusje afmaken door het doel van Teun Doeland 'dicht te tim meren'. Op zijn tandvlees sleepte Tol, die werkzaam is in een speel- goedhandel, zich naar het einde. "Ik had er wel meer kunnen ma ken, maar daarvoor ontbrak de kracht. Ik heb drie weken niet ge traind omdat ik veel moet over werken". In de periode tussen de twee kansen van Tol (en gelijk heel Marken) speelde Katwijk zijn beste voetbal. Bij vlagen werd er goed getikt en gekaatst. Vooral spits Marco van der Plas was een lastpost voor de verdedigers van Marken. Hij onderscheidde zich in positieve zin door met optimale inzet achter elke bal te jagen, in negatieve zin door Klaas Zeeman te bespugen nadat hij omver gelo pen was. Het was ook Van der Plas die de kansen kreeg om tot scoren te komen, was dat niet het geval dan bereidde hij ze wel Na de treffer van 'speelgoed man' Tol probeerde Katwijk het nog met lange ballen. Zonder re sultaat. De enige aanspraak op een scoringsmogelijkheid moch ten de oranjehemden in de 67ste minuut maken toen invaller Al- bert de Haas (voor Theo Scholte) in het strafschopgebied gehaakt werd door Henk Zeeman. Scheidsrechter Vaes zag er even wel geen strafschop in. De 20-jari- ge De Haas, topscorer van tweede en vorig seizoen nog spe lend bij afdelingsclub Valken '68, was een andere mening toege daan. "Het was geen zware over treding, maar die jongen kon niet meer bij de bal. Volgens mij v het een strafschop". Ook met Jaap Guyt voor Kees Kraayenoord kon Katwijk geen potten breken. "Al met al een leurstelling", aldus centrale dediger Leon Meys. "Marken speelt geen voetbal, bij ons zat het er ook niet meer in, ondanks alle risico's die we hebben genomen. De vleugels werden niet meer be nut. Jammer, maar zo'n wedstrijd kan er tussen zitten. Toch kunnen we terugkijken op een goed si zoen, als nieuwkomer hebben gewaagd gespeeld". GIJS VAN OOSTEN JfffilPf f km Aanvaller Tjeerd Verwey (Voorschoten) is Cees Borst en Marcel Brasker (RCL) te snel af

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 15