De Zijl lijdt dubbel verlies Randstad-Regatta ligt Leidenaars wel NOVO kan Spanning niet aan Foreholte bakt er niets van tegen Quintus Molenaar smaakmaker bij junioren LZ 1886 richt zich al op volgend jaar Scylla tevreden met vijfde plaats PAGINA 16 PO/STA MAANDAG 30 APRIL 1990 LEIDEN - NOVO 2 is uit de pro motieklasse getuimeld. In de be slissingswedstrijd tegen nummer tien van de andere promotieklas se, Super Spanning, verloren de Nootdwijkers na twee spannende sets met 3-0 (15-13, 16-14, 15-9) Volgend jaar speelt NOVO 2 weer in de eerste klasse. Aanvankelijk zag het er naar uit dat de Noord wij kers de strijd goed zouden doorstaan. Maar na een voorsprong van 13-11 gaven ze de eerste set met 15-13 prijs. De volgende reeks verliep nog dra matischer voor NOVO, dat een 14-4 voorsprong volledig kwijt raakte: 14-16. Volkomen gedesil lusioneerd kwamen de Noordwij- kers vervolgens op grote achter stand (3-9). Bij de vrouwen moesten, nu Ridderveld al is uitgeschakeld, Gemini 2 en SVC uitmaken wie er kampioen van de promotie klasse zou worden en naar de der de divisie zou promoveren. Met veel publiek van beide zijden ont moetten de teams elkaar op neu traal terrein (Waterbos in Rijns burg). Twee keer eerder was de onderlinge confrontatie dit sei- i 3-2 geëindigd, maar deze keer kwam Gemini er niet aan te pas. Beide ploegen ontbeerden een goede spelverdeler, maar bij SVC waren aanval en opslag veel beter verzorgd. Gemini, dat jeugdinternational Inger Poorta (dispensatie) in de gelederen had, kon het blok en de verdediging niet gesloten houden. Ondanks enkele leuke klappen verloren de vrouwen uit Voorschoten met 3-0 (15-9,15-10,15-11). Gemini kan al leen nog via opvulwedstrijden aan een plaats in de derde divisie komen. Programma De tweede tegenstander in de promotie/degradatie-competitie van Leython heet Odulphug. De eerste-divisionist verloor de be slissingswedstrijd van Nashua 2 met 3-1 en ontvangt Leython op 12 mei. Een week eerder (5 mei) treden de Leiderdorpers thuis aan tegen Activia, dat op 8 mei te gen Odulphus speelt. De winnaar van deze halve competitie komt volgend seizoen uit in de eerste NOVO ontmoet in de strijd om een plaats in de tweede divisie be halve ZOVOC (5/5 thuis) Molen wiek (12/5 uit). Molenwiek ver sloeg Van Santen/Haag in een be slissingwedstrijd met 15-11 in de vijfde set. Beker De vrouwen van WW zorgden in de halve finale van de districtsbe ker voor een verrassing door Rid derveld te verslaan. Na knappe en krappe winst in de eerste set (16- 14) leverde WW twee sets in bij de Alphense ploeg (10-15, 8-15). Petra de Ruuter bracht met haar uitgekiende services de spanning terug. Ridderveld ging steeds meer fouten maken, Ook verdedi gend gaf De Ruuter het goede voorbeeld, waardoor WW op ge lijke hoogte kwam (15-7). Met 15-9 trok het ook de beslissende set naar zich toe. In de finale treft WW de winnaar van het duel RW - Gemini 2 (aanstaande woensdag om 21.00 uur, Waterbos Rijnsburg) in twee wedstrijden. GER RENES VOORHOUT - In een erbar melijk slechte wedstrijd heeft Noorlander - Foreholte gisteren kansloos van Quintus verloren (13-17). De tribune in de sport hal De Gaasbak was nog niet slechts voor de helft gevuld. De wegblijvers hebben niets ge mist. In Ridderkerk, waar Fore- holtes tweede team de promotie naar de tweede divisie realiseer de, zouden zij voor hun moeite zijn beloond. De mengeling van oud en jong won daar voor een handvol getrouwen met 10-9 van HV Tilburg. Foreholte zal ver in de geschiede nis moeten teruggaan om zo'n wan vertoning tegen te komen als die de kijkers tegen Quintus werd gebo den. Dat de ploeg uit Wateringen het overwicht pas in de slotfase ge stalte kon geven lag aan het sterke keepen van Diana van Dam, die te recht niet werd gewisseld. Karina Teuben-Bruins kwam gisteren dus niet in actie. Bij Quintus kwam in de tweede helft Anita Seur, ex-Fore- holte, in het doel in plaats van de overigens zeker niet falende Astrid van der Zanden. Ironisch genoeg was zij voor een belangrijk deel ver antwoordelijk voor de Wateringse winst. Nog pijnlijker was het optre den in het laatste kwartier van Mo nique Gijsman, net als Anita Seur ex-Foreholte. £ij gaf uit een brea kout een gave pass die lejdde tot de zeventiende treffer van Quintus. Diana van Dam begon al in de derde minuut met het stoppen van een strafworp. Het bleek uitstel van executie, want de 4-2 verdediging van Foreholte werd door de be weeglijke en in de één-tegen-éen si tuaties veelal triomferende Quin- tus-aanval regelmatig te kijk gezet. De Voorhoutse aanval slaagde er aan de andere kant sporadisch in om met combinaties de stugge 6-0 verdediging van Quintus op de knieën té krijgen. Dat tot groot ge noegen van Quintus - trainer Leo van Velzen, die komend Kecskemethy zal bijstaan in coaching van de mannenploeg Quintus. Kecskemethy zal naast de training en coaching van Foreholte ook de training en coaching van de Quintus-mannen doen. Als dat laatste in verband met de wedstrij den van Foreholte, dat in deze con structie wel voorrang krijgt, niet uitvoerbaar is, neemt Van Velzen het roer bij de Quintus - mannen op de bank in handen. Kecskemethy foeterde vanaf de Foreholte-bank bijna onafgebroken op zijn speelsters. Dat had geen ef fect, want misverstanden en daar door balverlies bleven het Forehol te spel kenmerken. De ruststand 7-7 was te danken aan uitbarstingen van Collart en Knigge. De eerste met strafworpen en een afstands treffer. de tweede met doorgaan naar de cirkel. Seur maakte in de tweede helft maar één fout op een schot van Knigge: 8-7. Daarna stop te zij alles wat maar enigzins te stop pen was. Bij 8-10 voor Quintus was het voor de kijkers al duidelijk. Quintus zou de wedstrijd gaan win nen. Daar viel voor Foreholte zoals dat gisteren acteerde niets aan te doen. AMSTELVEEN Op de eerste wedstrijd van het roeiseizoen over twee kilometer, de Randstad Regatta op de Bosbaan, hebben de Leidse roeiers zich van hun goede kant laten zien. Lieten de over winningen bij de lange-afstandswedstrijden in het voorseizoen zich op de vingers van één hand tellen, het afgelopen weekeinde werd de ene na de andere overwinning behaald. Voor de meeste roeiers is de Rand stad-Regatta een belangrijke gele genheid om te laten zien dat zij op n LEIDEN - Eersteklasser De Spar- taan uit Lisse heeft goed gepres- j teerd in Santpoort tijdens de eerste A/B-competitie wedstrijd van dit seizoen. B-jongen Stefan Molenaar was gisteren de absolute smaakma ker op de onderdelen verspringen en hordenlopen, waarmee hij een belangrijk aandeel leverde voor het puntentotaal van zijn ploeg. Achter de Spartaan behaalde AAV '36 uit 'Alphen a/d Rijn een vijfde plaats. Bij de meisjes eindigde AAV als tweede met maar liefst 200 punten meer dan vorig jaar. De Spartaan- meisjes werden vierde. In de tweede klasse waren de twee Leidse verenigingen vertegenwoor digd. AV Holland kwam als win- naar uit de bus met een punten totaal van 6398. De Batavén-jon- gens vergaarden 5847 punten, wat •een derde plaats opleverde. Bij de meisjes was alleen Holland verte genwoordigd. Het eindigde als tweede. i Stefan Molenaar (Spartaan) bleek in voortreffelijke vorm te ver- *Jkeren getuige zijn optredens bij het verspringen (6,82) en 110 meter hor- den (14,7). Zijn snelle hordentijd le- werde hem, behalve een hoop pun- ten voor zijn ploeg, een persoonlijk 3 record en een'clubrecord op. Later zou hij ook nog deel uitmaken van de succesvolle 100 meter estafette ploeg die met 45,0 de concurrentie te snel af was. Danny Paardekooper ..liep een goede 800 meter, die hij af- .jlegde in 2.02,1. Bij het onderdeel ..polsstok overbrugde Martijn van -Welie een hoogte van 3,30, goed „voor een eerste plaats. Debutant Mark Stoel legde de 400 meter af in r-54,1. Holland-jongen Menno Jansen, óbezig aan een come-back na langdu rig blessure-leed, kon zeer tevredep zijn over zijn 800 meter, die hij afleg de in 2.01,4. Op de kortere afstanden bleek clubgenoot Reinder Peek 'zeer rap. De 100 meter liep hij in 11,3 „en de 400 meter in 52,0. Eerstejaars B-jongen David Brandwijk gooide de, nu zwaarder wegende, speer 40,10 meter van zich af. Enkele in het oog springende prestaties van de eerste klasse Spar- „taan-meisjes werden geleverd door ^Daphne van Nieuwkoop (100 meter .jin 13,5) en Corina Oppelaar (ver springen 4,98). In de tweede klasse sprong Holland-meisje Ellen Heyl /exact even ver als Oppelaar, wat '"voor haar een persoonlijk record be tekende. 400 meter-loopster Bi'anca Vermond gaf op dit onderdeel alles wat ze in zich had en zag dit beloond met een fraaie tijd van 60,3. In de Leidse Hout streden diverse C/D-ploegen eerste en tweede klas se, waarbij enkele opvallende pres taties werden geleverd. C-jongen Edwin Kortekaas (Spartaan) legde de 100 meter horden af in 15,2. Op de 100 meter vlak was C-jongen Bas ',van Koperen (Holland) zeer rap in 12,.0. Clubgenoot Jeroen van de jKooij (C) sprong 1,70 hoog. Bij de D- jongens passeerde Steven Bijker (Holland) de lat op 1,60. D-meisje Jet van Schooten (Spartaan) be- schikte over'ongekende krachten 'op de onderdelen speer en kogel, respectievelijk 27,82 en 10,78. In Utrecht liep Jan-Dirk Hazele- ger (HRR) gisteren een halve mara thon in 1.09.51. Dit leverde de Kat- wijker een negende plaats op. ELLEN LIJZENGA i hoog niveau kunnen presteren, omdat vaak al vroeg in het seizoen combinatieploegen worden ge vormd die uitgezonden worden naar internationale wedstrijden en later naar de wereldkampioen schappen. De roeiers die zich al zeker weten van uitzending naar die toernooien hebben daarentegen, minder be hoefte goede prestaties te leveren. Onder hen bevindt zich uiteraard ook Ronald Florijn, die zich voorlo pig in de skiff voorbereidt op de we reldkampioenschappen, die pas in november in Nieuw-Zeeland plaats vinden. In de skiffinale, waarin dubbeltwee partner Nico Rienks, net hersteld van een rugblessure, de strijd moest staken, werd Florijn derde achter Henk Jan Zwolle en Koos Maasdijk, die weer profijt trok van zijn krachtige eindsprint. Ook Florijns clubgenoot Jaap Krijtenburg behoort sinds kort tot de groep van geselecteerden. Nadat hij aanvankelijk door samenloop van omstandigheden buiten alle bo ten was gevallen, zit hij sinds ruim een week in de nationale vier zon der stuurman, waarin hij na het stoppen van onder andere Tjark de Vries één van de open plaatsen heeft ingenomen. Ondanks de korte voorbereidingstijd van de ploeg werden alle tegenstanders op ruime achterstand gezet en lijkt de weg vrij naar de intérnationale wedstrij den. De Vries zelf (Laga, ex-Die Leythe) won, inmiddels in de nada gen van zijn carrière, met Maarten van de Kleyn (Die Leythe, ex-Laga) de dubbeltwee in de overgangsklas se, voor roeiers met minder dan acht overwinningen. In het lichte veld zijn de plaatsen in de equipe nog lang niet verdeeld en proberen de roeiers zich in zo veel mogelijk nummers te bewij zen. Elzard Schipper (Njord) won met Gert-Jan Oelderik (Skadi) de dubbeltwee in een dead-head met Daan Boddeke en Jan van Bekkum, meervoudig WK-finalist in dit num mer. Ook de komende wedstrijden valt hier nog een hevige strijd te ver wachten met als inzet wie in de dub beltwee naar de WK mag en wie ge noegen moet nemen met een plaats in de dubbelwer. Jansen en Straver (Njord) wonnen nipt de lichte twee zonder stuurman in de overgangs klasse. In de nieuwelingenklasse, voor roeiers met minder dan drie overwinningen, won de ploeg van Njord de vier met stuurman. In het zware-mannenveld won Njord de overgangs-acht. De Oude Vier van Njord trad in gesplitste vorm op. Slagenpaar Jansze en Og- gel werden tweede in de twee zon der stuurman, in een stijl die ook met weinig verbetering al tot winst moet kunnen leiden. Het boegen- paar, Elderson en Groen, werd tweede in de twee met stuurman Bijleveld. Bij de vrouwen wist Annechien Schipper (Njord) in de skiff wel haar voorwedstrijd te winnen, maar kwam ze er in de finale niet aan te pas. Die werd verrassend gewon nen door Laurien Vermulst, vóór Harriët van Ettekoven. De over gangsklasse skiff was een Leidse aangelegenheid. Eerstejaars skif- feuze Irene Eijs van Njord werd hier eerste vóór de ervaren Simone van de Veen en Marion Langezaal van Die Leythe. Laatsgenoemden na men echter revanche door de dub beltwee in dezelfde klasse gedeci deerd te winnen. Bij de jeugd van Die Leythe was er een overwinning voor Wouter Bruyning bij de jongens 15/16 skiff, nadat hij eerder al bij de jongens 17/18 een vierde plaats in de B-finale had behaald en bij de jongens 15/16 dubbeltwee tweede was geworden. Jacobijn Bruyning stelde in de meisjes 17/18 A-finale teleur, maar behield haar kans op uitzending door de tweede plaats in de dub beltwee. Marie-Louise Furnee won de meisjes 15/16 skiff C-finale. HARM JAN GIJSMAN LEIDEN - De twee Leidse hoofdklassers spelen in de play offs geen rol van bete kenis. Beide werkten het af gelopen weekeinde een dub bel af. Punten leverde die niet op. De Zijl/LGB verloor twee keer van VZC. In Lei den was het 6-13 en in Veen- endaal 10-5. LZ 1886 trof Het Ravijn uit Nijverdal. De Lei denaars konden de Nijver- dallers geen weerstand bie den. De uitslagen (14-3 en 14- 6) spreken voor zich. In de tweede klasse speelde staat er voor WZK nog van alles op het spel. De Wassenaar- ders verloren van SVH met 8-4. De Zijl/LGB speelde tweemaal te- gen VZC uit Veenendaal. Anton Heiden was na een blessure weer van de partij, maar had drie weken geen water gezien en was dus maar beperkt inzetbaar. Ook Mark van Belkum was niet geheel fit. Boven dien doet de junioren van de Kooi- bewoners nog volop mee in de strijd om het Nederlands kampioen schap, waardoor Albert Spijker ook op hen geen beroep kan doen. Spij ker: "Het kan de nederlagen natuur lijk niet geheel verklaren, maar on ze personele problemen hebben het VZC wel gemakkelijker gemaakt. Het waren leuke wedstrijden waar in wij zeker niet slecht gespeeld hebben, maar VZC is gewoon be ter". Beide wedstrijden hadden een zelfde scoreverloop. In de aan vangsfase konden de Leidenaars hun opponenten redelijk bijbenen, maar in de slotfase toonde VZC zich de sterkste. Vooral in de uitwed strijd hield De Zijl lang stand. Na twee perioden stond er een 3-2 voor sprong voor VZC op het scorebord. In het vervolg brak de minimale be zetting van de bank de Leidenaars op. Het geroutineerde VZC, dat op een derde plaats bivakkeert en de fi nale van de bekerstrijd haalde, maakte korte metten met De Zijl. Volgende week hoopt Spijker weer met een voltallige selectie het strijd perk te kunnen betreden. Periode standen zaterdag: 2-1, 5-2, 8-3 en 13- 6. Periodestanden zondag: 2-1, 3-2, 6-3 en 10-5. Beide keren was Mark van Belkum met twee treffers top scorer. Voor LZ 1886 is de competitie al afgelopen. Alhoewel officieel nog niet gedegradeerd is Hans Parrel toch al met volgend jaar bezig. Dan zal LZ in de eerste klasse uitgeko men. De dubbel tegen Het Ravijn le verde twee ruime nederlagen op (14-6 en 14-3). Toch was Parrel vreemd genoeg niet ontevreden. "We hebben zeker in Nijverdal niet slecht gespeeld. Zaterdag verloren we in de eerste periode Wilco van der Zeeuw, die toen hij 2-2 maakte zijn banden in een vinger verrekte. Het gevolg was, dat we direct van slag waren en dik verloren. Zondag had ik ook Ruud Muusse vrijaf ge geven, omdat hij volgend jaar zeker niet meer in het eerste zal spelen. Jacco Baars en Jan Langerhorst gingen als vervangers mee. Deze jonge jongens deden het lang niet slecht". LZ kon twee perioden lang de te genstander volgen (4-3), maar kon in de derde periode niet voorkomen dat de Nijverdallers naar een beslis sende 9-3 uitliepen. Parrel: "Ik maak geen gebruik meer van een midvoor. Dat levert te veel balver lies op. Veel inzwemmen moet dit compenseren. Dat kost veel ener gie, maar die jonge knapen deden het prima. Er was in elk geval weer strijd. Dus is het niet zo somber als ik dacht". De eindstand werd in de laatste zeven minuten bepaald op 14-6. Vol gend seizoen zal Parrel zijn jonge jongens hard nodig hebben, want behalve Muusse lopen ook Jan Tes- ke en Renee van der Zeeuw met plannen rond om lager te gaan spe- len. Generale WZK is nog volop in de strijd om het kampioenschap van de tweede klasse. De Wassenaarders spelen volgende week in het eigen Sterren- bad de beslissende match tegen De Gouwe. De ploeg van Alijd Ver voorn kende geen goede generale door met 8-4 van SVH te verliezen. Door de winst van De Gouwe op Katwijk staat de ploeg uit Waddinx- veen nu twee punten voor. WZK moet dus winnen om dan via een beter resultaat in de onderlinge wedstrijden alsnog kampioen te worden. Het verlies tegen SVH had den de Wassenaarders geheel aan zichzelf te wijten. Als van de veer tien keer man-meer er slechts vier in een doelpunt worden omgezet verlies je elke wedstrijd. Doelpun ten WZK: George van Rijn 2 en Hugo Bregman 2. Katwijk kon De Gouwe lang het vuur aan de schenen leggen. Tot 7-7 was de wedstrijd in evenwicht. Hiermee hadden de mannen van Jan Middendorp echter hun kruit verschoten en kon De Gouwe naar een 11-7 zege weglopen. Sassenheim en DKD werkten voorlopig hun laatste streekderby af in competitieverband. Het al ge degradeerde DKD was geen partij voor Sassenheim en verloor met 9-6. Sassenheim-coach Ruud Wormg- oor experimenteerde wat met een zonesysteem. Vooral omdat dit nog niet naar behoren functioneerde, kon DKD redelijk bijblijven. Opval lend bij Sassenheim was het goede keepen van Donald van Leeuwen. Frank Dreef van DKD kon voortij dig de kleedkamers opzoeken we gens aanmerkingen op de leiding. Vivax is nog één wedstrijd af van het ongeslagen einde. In de wed strijd tegen Alkemade wonnen de Oegstgeestenaren, die al weken kampioen zijn, met 8-3. Als Vivax volgende week ook Stormvogel aan de zegekar bindt zijn de Poelmeer bewoners kampioen zonder punt verlies. De vrouwen van De Zijl/LGB be hielden hun titelkansen in de twee de klasse door Alliance met 4-2 te verslaan. DIRK KLOOS Foreholtes tweede team had te veel ervaring voor de jeugdige ploeg uit Tilburg. En bij Foreholte stak Hannie Boskamp, met haar 42 jaar de oudste speelster, in top vorm. Zij scoorde de helft van de Voorhoutse doelpunten. Elly Hoek smaakte het genoegen de tiende treffer voor Foreholte te kunnen la ten aantekenen op een aanspeelbal van Boskamp. In het Voorhoutse doel was Monique van der Poel vrij wel onpasseerbaar van afstand. Zij stopte verder een strafworp. Veldhandbal In de regionale eerste klasse won nen de vrouwen van HVV '70 uit Voorschoten in Rotterdam van Ac tief met 9-10 (rust 2-3). De spelcon- ceptie van HVV in de verdediging op de wisselende 3-3 en 2-4 aanval van de Rotterdamse ploeg was be slissend voor de uitslag. Keepster Aimee Visser deed als vanouds voortreffelijk werk achter die ver dediging. De mannen van HVV hadden een slechte eerste helft tegen Wings: 4-8. Die marge kon in een veel betere tweede helft net niet worden teniet gedaan: 15-16. De vrouwen van Olympia '72 misten tegen Hollan- diaan vier basisspeelsters door bles sures. Dat betekende verlies met 5- 10 (rust 4-3). De kans op een kam pioenschap en promotie naar de eerste klasse is daarmee sterk ver kleind. FRANK BONTE Chaudron sterk op schoolslag ZOETERMEER - Monique Chaudron heeft een goed weekein de achter de rug. In zwembad Olym pus in Zoetermeer won' de zwem ster van LZ 1886 de 100 meter schoolslag in een tijd van 1.38,5 en behaalde zij nog een derde plaats op de 400 meter vrije slag in de nieuwe persoonlijk recordtijd van 6.21,4. Daarmee ging zij enige clubgenoten de jacht op eremetaal. Ook Peter van der Kamp kwam met twee ereplaatsen uit de strijd te voorschijn. De 100 meter rugslag en de 100 meter schoolslag leverden hem beide een tweede prijs op met de respectieve tijden van 1.42,7 en 1.52,7. Op de 100 meter schoolslag en de 100 meter rugslag veroverde Femke Zuijdwijk bij de meisjes ere plaatsen. Op de schoolslag was haar tijd van 1.59,5 goed voor de derde plaats en zij werd ook nog eens der de op de rugslag in 1.49,3. Xandra Fieret wist haar 100 meter rugslagtijd aan te scherpen tot 1.21,9 en verdiende daarmee tevens de eerste plaats op dat nummer. Veerle Verloren van Themaat kwam op de 100 meter schoolslag tot een tijd van 1.31,5, goed voor de derde plaats. Die was er ook voor Jacco de Haas op de 100 meter rug slag, waarop hij de klokken deed stilstaan op 1.22,3. Wim van Veen zag zijn trainingsarbeid beloond met een flinke verbetering van 45,8 seconden op de 400 meter vrije slag naar 6.09,3, waarvoor hij de derde prijs kon ophalen. Sven Meyer was de enige Zijl- /LGB zwemmer die tijdens C-klas- se wedstrijden van de Kring Gou- we-Rijnstreek in de prijzen viel. Op de 100 meter schoolslag bereikte hij met een tijd van 1.56,5 de tweede plaats. NORA BAKKER HONKBAL - Orel Hershiser, an derhalf jaar geleden de ster van de World Series, is voor de rest van het seizoen uitgeschakeld. De pitcher van de Los Angeles Dodgers heeft een schouderoperatie ondergaan. Hershiser maakte in 1988 furore door een record aantal innings geen honkslag te incasseren. Volgens deskundigen is het twijfelachtig of hij zijn loopbaan kan voortzetten. LEIDEN - Het spel is gespeeld, de prijzen zijn verdeeld. Met nog twee ronden te gaan zijn de be langrijke beslissingen in de eredi visie mannen gevallen. Tempo Team/Amsterdam kan de de landstitel nog nauwelijks missen, NMS/Bartok degradeert, en Com- test/Scylla weet zich, na het 5-13 verlies tegen herfstkampioen Amsterdam, zeker van een veilige vijfde positie. Niemand in de waarschijnlijk in haar laatste jaar verkerende Scyl- la-accommodatie was ontevre den over de 5-13 nederlaag tegen koploper Amsterdam. Er werd een prima pot op tafel gelegd met alleszins acceptabele resultaten. Ook nu weer waren EK-gangers Kloppenburg-Hooman en De Vrind de trekkers van de Scylla- kar. Met name Peter Paul de Vrind, die in de dagen na 'Göte- borg' slechts weinig trai ningsuren had gemaakt, schitter de in bijna al zijn wedstrijden. Opvallend was dat hij juist tegen Marcel Hoevers, vorig jaar nog duidelijk het vijfde wiel aan de Amsterdamse wagen, zijn enige verlies leed. De nek-aan-nek race tegen Boute bracht de weinige toeschouwers echter op het puntje van hun stoel. In drie ga mes (16-21, 21-18 en 22-20) zorgde De Vrind voor pure reclame voor de tafeltennissport. Ook op de winst van ex-teamgenoot Danny Heister viel heel weinig af te din gen. Tegen Andrew had De Vrind zelfs erg weinig energie nodig: tweemaal 21-15. Mirjam Kloppenburg-Hooman legde onder het toeziend oog van werkgever en sponsor Hein de Groot een prima prestatie neer. Winst op Hoevers en Boute valt zeker in de categorie 'uitmun tend'. De nog maar weinig trai nende Sjoerd Meijer was weer verantwoordelijk voor heel aan trekkelijk tafeltennis (vaak in tweede positie achter de tafel, met soms verbluffende retoursla gen), maar kon hiermee geen winst forceren. Dat de invallende penningmeester Jan Spit niets won was van tevoren al zeker. Het Scylla-kwartet kijkt nu al rgdelijk tevreden terug op het bij na gelopen seizoen. Alles kan nog wat meer glans krijgen, wanneer het team op 13 mei zonder kleer scheuren uit de halve en hele fina le van de bekerwedstrijden zou komen. Daarnaast kan de waar schijnlijke promotie van het tweede team naar de eerste divise het seizoen voor de hele vereni ging 'af maken. BT Lifters/Oegstgcest liep te gen Mahdo/SVE een foutloze ra ce. Met 18-0 werd een walk-over behaald op het zielige team uit Utrecht. Een uitstekende uitslag in de race naar een zo hoog moge lijke klassering. Het trio Brons, Engelaar en Speijker had, aange vuld met invaller Verheul voor Cornelissen, weinig antwoord op het Oegstgeest-geweldVeel wed strijden vielen op door eenrich tingverkeer. Spannend was het slechts in twee wedstrijden: Reitsma had tegen Brons drie ga mes nodig (de laatste 21-19) om tot winst te komen. Van der Broek had tegen diezelfde Brons vrijwel evenveel moeite: Met 21- 17 in de derde game trok hij nog net op tijd aan het langste eind. Hoewel het zicht op de ranglijst nog steeds is vertroebeld door een ongelijk aantal gespeelde wedstrijden, lijkt Oegstgeest nog kansen te hebben op een kam pioenschap. Dat is dan ook de wat onzekere inzet voor de laatste twee ronden. Het vrouwenteam van Docos had geen beste dag. Weliswaar bleek na afloop van de wedstrijd tegen Besbo/Irene 2 dat de stevi ge voorsprong op de nummer twee gehandhaafd blijft en.pro motie daardoor een zekerheid lijkt te worden, toch werd er te gen het tweede team van Irene een beter resultaat verwacht. Het had echter nog slechter kunnen uitpakken: na een goede opening (2-0 voorsprong) holde de tegen stander plotseling naar een wat fortuinlijke 5-2 voorspong. Docos had nog adem voor de eindsprint, waardoor het uiteindelijk zelfs blij was met het gelijke spel. Het mannenteam van Docos bleek weer energie genoeg te heb ben om voor een lichtpuntje te zorgen. Tegen Mahdo/SVE 2 scoorde het team een 6-4 overwin ning. Bij SVE bleek Ronald Hoogewerf onverslaanbaar. Daar naast verloor Sascha van Weeren ook van Renz Langejan. Belang rijkste conclusie na het afgelopen weekeinde is dat Docos niet meer bang hoeft te zijn voor degradatie. WOUTER LANGEVELD

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 14