Lugdimum grijpt overal naast Docos 'eindelijk' kampioen 'Het woord is nu aan de jeugd' AANWEZIGI UDO werkt zich nog verder in problemen MAANDAG 30 APRIL 1990 PAGINA 13 'Veilig' Roodenbnrg onzeker over toekomst in tweede Idas LEIDEN - Het was een goed weekeinde voor voetballend Lei den. UVS terug naar de hoofd klasse, Docos kampioen en Roodenburg - nou ja - toch niet gedegradeerd. Dat laatste mag op papier dan wat minder ogen dan die titels van de andere twee; zo zagen ze het op Noord dus ty pisch niet. Het behoud van het tweedeklasserschap, na een ver diende 2-0 overwinning op Ver- burch als uitvloeisel van een ster ke eindsprint de laatste weken, werd bijna gevierd als een kam pioenschap. "Bedankt boys", sprak voorzitter Marius Wunde- rink in de door de spelers bezette bestuurskamer na afloop. Om daar meteen aan toe te voegen: "Het woord is nu aan de jeugd". Daarmee gaat Roodenburg, zo werd duidelijk, volgend seizoen verder in een poging om, meer dan in dit afgelopen en het vorige jaar het geval was, wat diepere wortels in die tweede klasse te vestigen. Kantje boord was het tweemaal en hoewel het voetbal len om 'iets' - zelfs als is dat degra datie - zo z'p charmes heeft, krij gen ze van die benauwde ont snappingen bij Roodenburg on derhand grijze haren. Omhoog kijken is uiteraard een prettiger bezigheid en de hoop om dat de komende jaren voor de verande ring weer eens te kunnen doen is gericht op een stuk of tien talen- Mcerburg - Kickers 2-1 Meerburg heeft optimaal geprofi teerd van de opgebrande ploeg uit Leimuiden, die de kansen op de ti tel ook niet langer in eigen handen had. Zonder Sander Beuk, Ronald de Rijk (beiden geschorst) en Jos van Velzen (werk) bleken de bezoe kers toch een middelmatige ploeg, die gemakkelijk te bespelen is. De thuisclub illustreerde dat in de tien de minuut met een treffer van Hans Boom. Na de pauze kwam de-gast heer zelfs op 2-0 via Ronald Ver mond, die het slordige optreden in de defensie hardhandig afstrafte. In een hectische slotfase, waarin Meer burg wat verslapte, wist Peter van ten dat overkomt uit de traditio neel sterke landelijke jeugd. Heil Maar zo oud is het huidige spe lersmateriaal toch niet, uitgezon derd misschien dertigers als John Verschoor en John van de Wete ring? Inderdaad, maar zoals zo vaak al op Noord is gebeurd, zul len er de komende maand wel weer een paar vaste waarden uit het elftal verdwijnen om hun heil ergens anders te zoeken. Aan voerder en topscorer Marcel van de Burg bijvooorbeeld heeft al te kennen gegeven volgend seizoen bij de nieuwe hoofdklasser UVS te gaan spelen. Diens voorbeeld zou door Duncan Alberga wel eens gevolgd kunnen worden. En laatste man John Verschoor stopt er zeker mee. Om bij LDWS zijn carrière verder af te bouwen. Chiel Jansen, de man die de naar DWS vertrekkende Wim Rijsbergen als trainer zal opvol gen, moet derhalve minimaal drie nieuwe spelers inpassen en rms- de Hoek zowaar nog een voorzet van Wim de Hollander te verzilve ren: 2-1. Meer zat er voor de uitge bluste ex-runner up echter niet in. Roac - UDO 3-1 De Rippers hebben zich na deze belangrijke zege definitief veilig ge steld. UDO was daarentegen in dit degradatie-duel nauwelijks in staat om het de thuisclub moeilijk te ma ken en staat nu echt met één been in gle afdeling Leiden. Na eerst ccn ge miste kans van Wilco van der Meer in de derde minuut, was het tien mi nuten later Per Veilbrief die met een hard schot de 1-0 aantekende. UDO was daarop de aanvallendste ploeg, maar echte kansen deden zich voor hen niet voor. Het was juist de gastheer die uit de counter nog voor het meeste gevaar zorgde. Slechts een kopbal van Marco de Hollander die tegen de lat stuitte be tekende een reèle kans voor UDO. In de 60ste minuut nam Guus Bis schop het leer aan de andere zijde uit een pass van Weenink goed op zijn hak, waarna het kleinood ach ter de solide sluitpost Van Haren belandde: 2-0. In de 70ste minuut verkleindde- Werner Knetsch de marge tot 2-1. Goalie Van Haren wist in de 80ste minuut niets anders te doen dan de doorgebroken Van der Meer onreglemebntair af te stoppen. De daaruit voortvloeiende penalty werd door Veilbrief be heerst ingeschoten en besliste de wedstrijd. Het betekende Veil- briefs' tiende treffer: 3-1. SVLV - SJZ 2-3 SVLV had in de 22ste minuut van de eerste helft via een fraaie treffer van Steef Roodakkers (1-0) de wed strijd onder controle. Slechts een fraai schot van SJZ-speler Andre Belt was het enige wapenfeit bij de bezoekers. In de tweede helft waren het bij SVLV Jelle Raap en Roodak kers die de 2-0 op hun schoen had den, maar in kansrijke posities mistten. In de 75ste minuut bracht Sjaak de Boer de score uit een vrije trap weer in evenwicht: 1-1. In de 80ste minuut schoot Raap met een harde volley de gasten naar 2-1. Hoewel SVLV de marge had moe ten vergroten, waren het de gasten die terug in de race kwamen toen Pieter de Lange de stand drie minu ten voor tijd met een fraaie kopbal op 2-2 bepaalde. Geflatteerd of niet, maar uit een scrimmage voor het doel stelde Harry Berg de zege voor SJZ in blessuretijd nog veilig: 2-3 Forcholte - Stompvvi.jkse Boys 5-4 Een open wedstrijd, waarin beide ploegen elkaar veel ruimte gaven. Voor rust hielden beide ploegen el kaar nog in evenwicht door doel punten van Nico van Rijn (2x) en Ton Arroyo aan Foreholte-kant, ter wijl voor de Stompwijkers Rob Doelman, Leon Janson en Jos Olie hoek scoorden. Na de thee waren het Puck van der Voort en alweer Nico van Rijn die 5-3 voor hun reke ning namen. In de 78ste minuut schoot Oliehoek uit- zijn slof: 5-4. Vlak voor tijd was het Ton van de Bos die zlefs de gelijkmaker op zijn schoen had, maar vanaf de penalty stip schoot hij de bal naast. LDWS - LFC 2-3 Ondanks een verzwakt elftal kon de Vlietclub na een half uur spelen bogen op een 2-0 voorsprong. In de 15de minuut schoot Cees de Roode de bal uit een vrije trap achter doel man Peter van der Wal: 1-0. Een kwartier later had Van der Wal op nieuw het nakijken, toen een af standsschot van Leo van de Wete ring over hem heen caramboleerde: 2-0. De Kanaries kwamen vijf minu ten voor tijd terug toen Michel Mejri beheerst de 2-1 binnenschoot. LDWS, dat voor rust tweemaal had gewisseld, moest het na rusLook nog eens zonder Wim de Roo stel len. Het daardoor ontstane numme- rieke voordeel werd door de gasten goed uitgebuit. Al in de 55ste mi nuut was het Ger Nachtegeller die koppend de gelijkmaker noteerde (2-2). Een kwartier voor tijd pakte LFG bovendien de winst, dankzij een treffer van Loek van der Post: 2- 3. schien nog wel meer doen om van Roodenburg weer een uitgeba lanceerd geheel te maken. Dat is Wim Rijsbergen niet helemaal ge lukt. De oud-Roodenburger en voormalige ijzervreter van Oranje viel nog al eens over de gemak zuchtige instelling van sommige van zijn pupillen en zette zich soms openlijk af tegen die zijn in ziens gebrekkige mentaliteit. De laatste weken evenwel had de Leidenaar weinig reden tot kla gen. Op de beslissende momen ten bleken zijn jongens toch in staat om 'het gras op te vreten'. Dat leverde Roodenburg vorige week een knappe 0-2 zege op De Musschen op, een plaatsje in de halve finale van de LD-Cup (ten koste van Noordwijk en ROAC), en uiteindelijk de zekerheid op behoud middels de 2-0 winst op het veel hoger genoteerde Ver- burch. In die duels etaleerde Roodenburg wel de inzet die no dig is om punten af te dwingen, waarbij dan meteen de vraag weer actueel werd of er niet wat LEIDEN - Docos mocht zich gisteren na een spectaculai re wedstrijd tegen angst- gegner en degradatiekandi daat Alphen, een 3-3 gelijk spel ten spijt, kampioen noe men in de zondagvierdeklas- se A. Nadat de wedstrijd was gelopen, sprong de complete Docos-aanhang de lucht in en werd er uit volle borst ge zongen. Toen echter Docos- bestuurslid Jos Nieuwen- burg, die vanaf de tribune dankbaar gebruik maakte van een draadloze telefoon, bekend had gemaakt dat concurrent Kickers bij Meerburg een achterstand van 2-0 in een 2-1 had weten om te zetten, werd er een pauze bij het feestgedruis in gelast. Het intermezzo bete kende echter slechts een korte stilte voor de storm. Toen de strijd in Zoeterwou- de definitief was gelopen (2- 1 winst voor Meerburg), was de Leidse euforie immers compleet. Na vijf seizoenen in de vierde klasse te hebben vertoefd, lukte het de brigade van trainer Wim Mugge ein delijk om kampioen te worden. Vo rig seizoen draaide de Morsclub eveneens mee in de kop, maar toen moest de ploeg in de slotfase van de oompetitie alsnog het loodje leggen ten koste van WSB. In de eerste helft van dit seizoen leek een matige start -verlies tegen LFC en Alphen- erop te duiden dat Docos een herha ling van dergelijke problemen bij voorbaat bespaard zou blijven. Maar naarmate de competitie vor derde (na de winterstop bleef de ploeg ongeslagen) bleek al snel dat Docos alsnog een titelstrijd met de verrassende debutant Kickers' 69 kon uitvechten. Ditmaal was het Kickers dat in de slotfase de man met de hamer ontmoette, terwijl Docos tot aan de voorlaatste ronde op volle toeren bleef draaien en de koppositie overnam. Met een voor sprong van twee punten op Kickers was de titel gisteren dan ook reeds nabij voor de Leidenaren. Het gelij ke spel tegen Alphen leek daar, met het treffen Kickers-Docos nog voor meer ingezeten had .dit jaar dan een plekkie in de onderste helft van de ranglijst? "Nee", was een overigens opgeluchte Rijsbergen duidelijk in zijn commentaar, "je moet ook kunnen werken en er wat extra's voor over hebben op het moment dat er nog helemaal niets duidelijk is. Dat konden ze niet en daarom zat er gewoon niets meer in dat dit". Periodetitel Zonder verder iets op de zege van de thuisclub af te dingen, trof Roodenburg het gisteren overi gens wel met zijn gasten uit het Westland. Die waren vooraf al min of kansloos voor het kam pioenschap, hadden al een perio detitel op zak, kunnen het rede lijk goed vinden met de Rooden- burgers (gezellig samen een bier tje na afloop) en koesterden zich in het voorjaarszonnetje in de we tenschap dat er nog een zware na- competitie om promotie volgt. Het gaat te ver om te stellen dat ze Roodenburg de punten cadeau de boeg, een stokje voor te steken. Het verlies van Kickers toverde de ze potentièle kraker echter prompt om tot hooguit een prestigewed- strijd. Kansen Ondanks alle belangen kreeg het 300-koppige publiek op de Morsch een aardige wedstrijd met een venij nige staart voorgeschoteld. De ope ningsfase kende voor de beide hard werkende ploegen veel rommelige momenten, waarin het aan beide kanten regende van kansen. Een doelpunt liet echter 40 minuten lang op zich wachten. Toen de voor John Verhaar (enkelblessure) inge vallen Edwin Klaassen de bal uit een strakke voorzet had losgelaten, was het Dennis Stuifzand die het le der langs de goed keepende Mat- thijs van der Doef schoot: 1-0. In de 8ste minuut na de pauze bracht de hoog opkomende John Willemse Alphen met een prima kopbal al weer langszij: 1-1. De weelde was echter van korte duur. Direkt vanaf de aftrap bewees namelijk Rob Rei- zevoort zijn onschatbare waarde voor de ploeg door 2-1 binnen te gaven. "Maar een tandje hoger opschakelen na die 1-0", zo ver woordde de in de veertigste mi nuut uitgevallen John van de We tering de sfeer binnen de lijnen perfect, "dat deden ze dus ook niet". Roodenburg daarentegen werkte zich met elf man volledig uit de naad en beheerste, afgezien van de laatste paar minuten van de toen al gespeelde partij, de wedstrijd volledig. Pas drie minu ten voor tijd kreeg Verburch, toen toch even één op één spelend ach ter, zijn eerste kans, die overigens grandioos werd verprutst. Het zegt genoeg over de verhoudin gen. Roodenburg dicteerde het tempo, speelde driekwart van de wedstrijd op de helft van de te genstander en had opnieuw in Ronald Jansen een uiterst waar devolle pion. De rechterspits belichaamde opnieuw wat Rijsbergen zo graag ziet: een nimmer aflatende ijver gekoppeld aan een goed gevoel voor het juiste moment. De rech- knallen. Drie minuten later leek Do cos op rozen te zitten toen Stuifzand een door Reizevoort goed opgezette aktie afrondde tot 3-1. Het jagende Alphen kwam ech ter, mede vanwege de hyperner veus acterende Docos-verdediging, alsnog.op gelijke hoogte. In de 68ste minuut was het Alfred de Beer die met een lage schuiver sluitpost Stefan Harteveld de zenuwen op het lijf joeg en vlak voor tijd was het andermaal De Beer die het leder, na een pass van bij vlagen ruw spelen de Ton Gerritse, gortdroog door een wirwar van verdedigers het doel in schoot: 3-3. Na de plotse gelijkma ker veerde een bleek weggetrokken V/im Mugge de dugout uit. De na af loop uiteraard toch stralende Do- cos-trainer ontkende niet dat het water hem tot aan de lippen was ge stegen: "Die 2-1 van Reizevoort vond ik uiteraard lekker. Dan wordt het 3-1 en denk je dat de wedstrijd gelopen is. Toen het na die blunder van Stefan 3-2 en later nog 3-3 werd, kreeg ik het hartstikke benauwd. Wat moet je dan nog: zo'n sterke verdediging, die er ineens toch drie terspits zwoegde dat het een lieve lust was, is niet bijster technisch, maar stond op scherp toen het no dig was. In beide doelpunten had hij dan ook een groot aandeel. Op pure kracht haalde hij tweemaal de achterlijn en produceerde eerst met rechts en vervolgens met links twee haarscherpe voor zetten. Voor rust was Jan Krom wijk ter plekke om doelman Van der Kleij met een stiftbal van dichtbij te kloppen en na de pau ze bereikte Jansen met een harde schuiver de instormende Marcel van der Burg. Die liep bij de twee de paal vol met zijn pantoffel te gen de bal waardoor de treffer een spectaculair tintje meekreeg. Mooi Een extra mooie middag dus voor Jansen, die zelf bijna tekende voor een nog fraaiere goal dan hij in samenwerking met Van der Burg al tot stand bracht. Twintig seconden na de hervatting stond hij na een snel uitgevoerde schijn beweging opeens oog in oog met de doelman van Verburch. Die evenwel verwerkte de snoeiharde halve omhaal met een uiterste krachtsinspanning nog net tot hoekschop. Het had de kroon op het werk geweest voor Jansen. Al kon de dag toch al niet meer stuk. Maar dat gold voor heel Rooden burg. AD VAN KAAM om de oren krijgt. Maar we hebben het gered, dus eind goed, al goed". Terecht De titel was zijn inziens terecht: "Een kampioenschap verdien je na tuurlijk niet in één wedstrijd. In te genstelling tot vorig jaar zijn we wat stabieler geworden en evenwichti ger. We speelden toen te gehaast", aldus de dolgelukkige trainer Wim Mugge. Hij wenste het succes overi gens niet alleen aan zichzelf of de ploeg, maar voor een belangrijk deel ook aan het bestuur op te han gen. De van Roodenburg afkomstige Luc Kok, die een belangrijke stem pel drukte op de Docos'elf"Het is knap van de ploeg. Of ik dit succes van te voren had verwacht? Ja ik had verwacht dat we hoog mee zou den draaien en dat is toch gelukt. Het was tijd ook, als spelersgroep raak je toch weieens uitgekeken op de vierde klasse", waarna de zicht bare vermoeide, maar uiteraard te vreden Kok zich ging opmaken voor de kampioensfoto. RON HOOGENDAM Zes clubs in dans verwikkeld om degradatie LEIDEN - De laatste competitie dag moet uitsluitsel brengen over de twee nog onbekende degradan ten in de derde klasse. De mogelijk heid van een beslissingswedstrijd zit er ook nog steeds in. Deelnemers aan de loterij zijn: Nieuwkoop. VVSB. Altior. FC Lisse. SJC en DOSR. VVSB versloeg Nieuwkoop met 4-1 en SJC won in Gouda tegen het reeds gedegradeerde ONA met 1-5. VVSB - Nieuwkoop 4-1 Twee goed voetballende ploegen maakten er een mooie wedstrijd van. Nadat Nieuwkoop in de ope ningsfase verzuimde twee goede kansen te benutten deed VVSB dit wel. In de twaalfde minuut scoorde Albert Warmerdam met een prach tige kopstoot in de kruising op aan geven van Robert Marijnen 1-0. Tot de rust bleven beide elftallen aan el kaar gewaagd. In de 50ste minuut vergrootte Robert Marijnen met een schot in de kruising de voorsprong naar 2-0. WSB leek definitief af stand genomen te hebben maar moest nog even vertrouwen op de keeperskwaliteiten van Johan van der Berg. Theo Aanhane herhaalde zijn stunt van een week eerder in het klein. Met een schuiver en een lobje scoorde hij in vijf minuten 3-0 en 4-0. Ferry van der Haak scoorde namens Nieuwkoop nog tegen. Het negatieve aspect van deze wedstrijd was de armblessure van Paul War merdam. WSB heeft nog een kans op een periodetitel, maar is afhan kelijk van Olympia. Trainer Theo van der Burg hoopt uiteraard eerst het derdeklasseschap veilig te stel len. En met een knipoog kijkt hij naar een periodetitel. ONA - SJC 1-5 Ondanks het gegeven dat ONA reeds is gedegradeerd gaven de gastheren lang goed tegenstand. SJC was toch iets agressiever en dit resulteerde na tien minuten in een 0-1 voorsprong via Gerard Scheur water, na goed voorbereidend werk van Jan van der Berg die een hele goede wedstrijd speelde. Gelijk na de pauze kreeg ONA een goede mo gelijkheid om de gelijkmaker aan te tekenen, maar uit de eerstvolgende tegenaanval scoorde de goed spe lende Leo van der Zalm 0-2. Toen was er voor de Noordwijkers geen vuiltje meer aan de lucht. Achterin zat het bij de Noordwijkers goed dicht. Na een uur was het Herman Oude Veldhuis die 0-3 scoorde. Ri chard van der Berg scoorde 0-4, voordat ONA via Philip van dei- Valk tegenscoorde. Herman Oude Veldhuis scoorde met zijn tweede doelpunt 1-5. Opvallend was de goe de leiding van scheidsrechter Zuid- wijk. Afdaling dreigt voor Blauw Zwart LEIDEN - Blauw Zwart-trainer Peter Ciere schat de kansen voor lijfsbehoud na het verlies (1-0) van het duel tegen Rijswijk laag in. Blauw Zwart moet winnen van To- negido en De Musschen moet van Verburch verliezen. In dat geval wordt er nog een beslissingswed strijd gespeeld. VUC en Overmaas zijn al gedegradeerd. Tegen Rijswijk verloor Blauw Zwart de 'sleutelwedstrijd' in de eerste helft. Cees Toet scoorde na een half uur het enige doelpunt van de wedstrijd. Door deze achter stand liep Blauw Zwart de rest van de wedstrijd achter de feiten aan. Na rust hebben de Wassenaarders weliswaar hard gestreden, maar de kansen voor Kees van Leeuwen, Paul Roosen en Ruud Luyken le verden niets op. "De pech achter volgt ons", aldus Ciere, "we krijgen die bal niet tussen die 7 meter 32. Tegen Tonegido ziet Ciere nog winstkansen. "Dat is een voetbal lende ploeg en dat ligt ons wel. Bo vendien spelen we thuis". Maar hij vreest dat Verburch, dat een perio detitel op zak heeft, niet alles zal ge ven tegen De Musschen. Zij zullen hun krachten willen sparen voor de nacompetitie. BASKETBAL - De basketbalsters van Meindert van Veen zijn het toer nooi in Tours gestart met een neder laag. De ploeg verloor zondag met vijf punten verschil van Tsjechoslo- wakije (61-66). Het toernooi behoort tot de voorbereiding op het kwalifi catietoernooi in Athene voor de eindronde van de Europese titel strijd. OPVALLEND Naam: Ralph Polman Club: FC Lisse (za) Leeftijd: 19 jaar Beroep: VWO-scholier Ralph Polman scoorde zater dagavond in de derby tegen Quick Boys een wonderschoon doelpunt, en passant schakelde de voorstopper Gert Aandewiel uit. Zijn doelppnt (2-1) had nogal emotionele reacties tot ge volg. Het publiek, 3000 man sterk, stond op de banken en ontving kushandjes van de ju belende Lisse-trainer Wim Ei lander. De exploitant van de drankkeet naast de hoofdtribu ne sloeg pardoes een ruit in. "Van mij mag het 5-1 worden, want ik heb nog drie ruiten over", jubelde de man. Je scoorde een prachtig doelpunt. "Dat ging lekker. Het was een aanval over rechts in de diepte. John Vermeulen plaatste de bal op de rand van de zestien en ik kopte hem in de kruising. Dit was mijn eerste doelpunt voor Lisse in competitieverband". Je had geen kind aan Gert Aandewiel. "Tijdens de warming-up zag ik Theo van Rijn lopen, ik had verwacht dat ik tegen hem moest spelen. Van Aandewiel had ik veel gehoord, maar hij viel me tegen. Hij is ook meer een middenvelder vind ik. De spits van Vitesse Delft, Ron Vermeulen, vond ik veel beter". Hoe lang sta je nu in het eer ste van Lisse? "Acht wedstrijden. Ik ben er tegen Sparta Nijkerk in geko men en er niet meer uit geweest. Tegen Quick Boys zat ik lekker in de wedstrijd, kreeg nog een kans met een volley. Er had meer ingezeten, maar we moe ten blij zijn met een punt. Ik moest ook meer terughoudend gaan spelen". Hoe vond je het om voor zo veel publick te spelen? "Dat maakt het eerste klasse voetbal zo leuk. De ambiance. Vorig jaar tijdens de kam pioenswedstrijd zat ik nog langs cle kant. In de jeugd speelde ik tegen Ajax en DWS overigens ook voor veel publiek". Ben je ooit geselecteerd voor vertegen woordigende elftallen? "Ik speelde tussen mijn 14e en 16e jaar in de Leidse selectie. Ook heb ik één selektie wed strijd voor het Zuid Hollands elftal gespeeld". Wat doe je naast het voetbal len? "Af en toe tennissen, paardrij den vind ik ook erg leuk. Verder werk ik bij Motel Sassenheim. Ik wil na mijn VWO-examen, dat is dit jaar, naar.de Hogere Hotelschool in Den Ha;ig. Bij het Motel doe ik wat ervaring op in de bediening". LEIDEN - Na het gelijkspel (1-1) tegen FC Lisse kan Lugdunum het boek over het seizoen '89/'90 definitief sluiten en zich richten op de komende competitie. Dan zullen de zaken anders aange pakt worden. Het elftal en trainer Hennie de. Klerk zijn tot de slotsom gekomen dat de druk om te presteren dit seizoen te hoog geweest is. De druk ligt nog wel bij FC Lisse dat volgende week het degratieduel tegen DOSR winnend af moet sluiten. Dan nog bestaat er de mogelijk heid dat er een beslissingswedstrijd over de de gradatie moet worden afgewerkt. Lugdunum heeft de laatste weken nog ge hoopt op het onmogelijke, maar heeft zich tege lijkertijd gerealiseerd dat de wedstrijd tegen VVSB (1-3 verlies) enkele weken geleden beslis send was voor het kampioenschap. Olympia mag zich na de 2-0 zege gisteren bij DOSR en het puntverlies van de Leidenaars kampioen noe men. Met drie punten voorsprong en één wed strijdronde zijn de Gouwenaars niet meer te achterhalen. Saillant detail is dat Lugdunum drie maanden geleden nog aan de leiding ging met drie punten voorsprong. Waar ging het nou Raar De Klerk: "Laat ik vooropstellen dat deze com petitie heel raar is verlopen. Door externe facto ren grijpen we overal naast". Met externe facto ren doelt de trainer op blessures, schorsingen en, hij kan het nog steeds niet over zijn lippen krijgen, spelers die zo maar op vakantie gaan. "Sportief gezien hebben we het de afgelopen seizoenen niet slecht gedaan. Vorig jaar degra deerden we met 27 punten en nu hebben we lang meegedraaid. Ze zeggen dat het resultaat telt. maar ik zeg dat het met de club Lugdunum goed gaat. Een schrale troost is dat de andere de gradanten van vorig jaar het allemaal slechter hebben gedaan". Hij heeft geleerd, zegt De Klerk. "Wij hebben geen spelersgroep die altijd maar de druk van het presteren aan kan. Er moet ook tijd voor ont spanning zijn. Dat kan minder of rustiger trai nen betekenen. Ik moet zoeken naar een juiste middenweg". Een teken dat het goed gaat met Lugdunum is dat de spelersgroep bijeen blijft. Ton de Rooy, die een gesprek gevoerd heeft met UVS, kiest toch voor Lugdunum."Belangrijk is dat iedereen blijft. Qua organisatie en begelei ding doet Lugdunum niet onder voor UVS. De enige reden voor mij om weg te gaan is om hoofdklassevoetbal te spelen. Daar heb ik wel over gedacht. Maar het staat nu vast dat ik bij Lugdunum blijf spelen", aldus de 22-jarige voorstopper. Zelfs doelman Wim Eradus ("Ik kan het spelle tje nog niet missen") knoopt er een seizoen aan vast. Hij heeft zijn werk als jeugdtrainer bij Do cos opgezegd, en is van plan meer te gaan trai nen, want ook nog met de keeperstraining van Katwijk er bij viel het één en ander niet te com bineren. Bij Katwijk blijft Eradus wel in functie als keeperstrainer. Lugdunum kwam tegen Lisse in de 24ste mi nuut aan de leiding. Een mooie aanval via Mar tin van Zaanen en Albert Siera werd door laatste man Hans van As met een fraaie kopbal afge rond. Lugdunum leek op weg naar een 2-0 voor sprong, maar gaf het eigenlijk zelf makkelijk uit handen. Cees Schouten speelde te zacht terug op Eradus en zag bovendien Erwin Hoogen- doorn over het hoofd, die de bal in de korte hoek prikte: 1-1. Vlak na rust ging Van Zaanen niet vrijuit waardoor Lisse bijna tot tweemaal toe de kans kreeg om te scoren. Paul Pijpers (later ge wisseld voor Ed Wessels) en Frans Bouckaert faalden echter. Edwin Verhoogt stelde doelman Mark van Berkel nog op de proef, maar via uit vallen was Lisse herhaaldelijk gevaarlijk. Beide trainers pasten nog een wissel toe. Patrick Bon van Lisse loste Patrick Paardekoper af, en Ton Boting nam de plaats in van Albert Siera. De score bleef echter ongewijzigd. Hierdoor hield Lisse weliswaar een punt over aan dit duel, maar behoudt het de degradatiezorgen. Trainer Laszlo Nanai: "We moeten volgende week van DOSR winnen, vandaag speelden we ook om te winnen. Ik denk dat we goed gespeeld hebben en met de inzet die we getoond hebben moet het lukken". GIJS VAN OOSTEN LEIDEN - Na de verdiende nederlaag van runner-up Kickers bij Meerburg (2-1), mag de Leimuidense ploeg zich dankzij het be haalde periodekampioenschap in elk geval nog opmaken voor de promotiecompetitie. UDO heeft zich na het 3-1 verlies tegen het sterke Roac nog verder in de nesten gewerkt. Volgende week heeft de Oegstgeester ploeg de laatste kans thuis tegen SVLV om het verblijf in de KNVB te verlengen. Docos toont zich bijzonder ingenomen met de titel van de vierde klasse. Staandderde van rechts

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 13