PORT rsrrv Ajax opnieuw met de hakken over de sloot Scholtes kan de druk aan MAANDAG 30 APRIL 1990 PAGINA 11 BIJLAGE LEIDSCH DAGBLAD Bobby Robson genoemd als opvolger van Guus Hiddink EINDHOVEN (GPD) - PSV-trai- ner Guus Hiddink is druk doende met het kiezen van zijn volgende werkgever. "Welke mogelijkheden er zijn? Turkije (Fenerbahee), Span je, Portugal. Frankrijk en België. Ik haast me niet. In de komende dagen ga ik de zaken eens rustig op een rij tje zetten", Hiddink. Dat zijn opvolger bij PSV een sterke persoonlijkheid moet zijn, is een ding dat zeker is. "Er moet im mers worden voorkomen dat alle partijen volgend seizoen weer met elkaar over de vloer rollen", vindt Gerald Vanenburg. "Het liefst een tegenpool van Guus Hiddink. An ders gaan we op dezelfde manier verder", zegt Hans van Breukelen. "Inspraak hebben we niet en die hoeven we ook niet. We horen wel wie er voor de groep komt te staan". Voorzitter Jacques Ruts en mana ger Kees Ploegsma weigerden gis teren te bevestigen dat de onder handelingen zijn geopend met Bob by Robson. bondscoach van Enge land. De naam van de Britse mana ger. wiens contract bij de Engelse voetbalbond na het WK afloopt, en die in elk geval hoog op het verlang lijstje van PSV moet staan, werd gisteren door een Nederlandse voetbalmakelaar aan de pers door gegeven. Ook circuleert de naam van de Westduitse bondscoach Franz Beckenbauer. Vliegtuig gemist DUBAI (Reuter) - Twaalf spelers van de selectie van de Verenigde Arabische Emiraten hebben het vliegtuig naar Frankrijk, waar het nationale voetbalteam zich gaat voorbereiden op 'Italia '90', gemist. Volgens Rasliid Bujessaim van de nationale voetbalbond zal het twaalftal zich vandaag op weg naar Frankrijk begeven. De achter blijvers behoeven niet bang te zijn voor een boete, want het gros had een geldige redenzij vierden het einde van de Ramadan, de Id-al- Contract AMSTER DAM (ANP) - Richard Wit- schge heeft gistermiddag een contract voor drie jaar bij Ajax on derschreven. Zijn huidige verbintenis, die nog een jaar liep, komt daar mee te ver vallen. „Ik ga ietsjes meer verdienen zei de inter national van 20 la- Terugspeelballen niet in de oefenstof opgenomen"' AMSTERDAM (ANP) - Ajax raakt de Nederlandse titel dit seizoen nog niet aan de straats tenen kwijt. De Amsterdammers verloren tegen Roda JC (2-2) het achttiende punt van het seizoen. Desondanks is een gelijk spelletje volgende week bij NEC voldoende voor het kampioenschap. Zelden zal een team met zo weinig punten als nummer één zijn geëin digd. EIDEN - Rob Scholtes kwam, zag en overwon bij na. De 26-jarige debutant uit Voorschoten kwam door toedoen van de latere eindwinnaar Leo Corin pas ten val in de halve finale van het Europese kam pioenschap biljart artistiek. Hij kromde in Grubben- vorst echter nog één keer de rug en pakte de vooraf niet verwachte bronzen medaille door de Fransman Parra te verslaan. Scholtes was nauwelijks teleurgesteld over zijn nederlaag tegen Corin, de meest technische speler bij de laatste vier: "Ik ben er van uitgegaan dat het toernooi voor mij na de eerste wedstrijd al voorbij zou zijn. Als je bij de loting aan de wereldkampioen wordt gekoppeld (Reverchon, red.) zijn je kansen na tuurlijk minimaal. Hij was bovendien in vorm en leek nauwelijks te kloppen". Scholtes had echter voor zijn gevoel niets te verlie zen en sloeg toe in de beslissende vijfde set: "Ik weet zelf niet waarom, maar ik miste nauwelijks een bal. In elk geval kon mijn toernooi niet meer stuk na die overwinning". Ook in de kwartfinales had de Voorschotenaar vijf sets nodig, tegen Norbert Schmidt. Het had korter gekund. De sterk spelende debutant drukte echter pas laat door, waardoor hij nog slechts een uurtje over had voordat hij aan de halve finale begon. Corin had aanzienlijk meer rust genoten. "Ik had i lijks tijd te herstellen. De concentratie viel af en toe een beetje weg. Toch speelde ik goed, ik kwam al leen heel schlemielig met 2-1 achter. En in de laatste set was Corin eenvoudig te sterk". Tegen Parra kende Scholtes vervolgens geen pro blemen: 3-0 en een derde plaats. "Omdat ik niet ze nuwachtig was en vrijuit speelde". De definitieve doorbraak voor Scholtes, die tot nu toe al twee keer derde werd bij het Nederlandse kampioenschap, lijkt daarmee een feit. Al wenst hij zelf die stelling wat af te zwakken. "Dat kun je pas zeggen als ik nog een paar keer goed presteer op een groot toernooi. Maar dc bronzen plak die ik aan dit Europees kampioenschap heb overgehouden is wel geheel mijn eigen verdienste. Het is niet het resul taat van geluk. Ik wist dat ik tegen druk kon. Maar tegen zo'n grote druk, nee, dat had ik niet verwacht". Winnaar Corin trad met zijn zege weer eens uit de schaduw van zijn landgenoot Raymond Steylaerts, die al veertien keer als Europees kampioen werd ge huldigd. De kwartfinales werkten als een guillotine voor de favorieten. De plaatselijke held Bessems kreeg met 3-2 klop van Casales en Parra versloeg Steylaerts met 3-0. Ook Corin verkeerde tegenover de Spanjaard Fonellosa in grote moeilijkheden, toch: 3-2. Ajax slaagt er zelfs de laatste weken niet in het kampioenschap glans te geven. Tegen Roda JC ontsnapte de ploeg door een opleving, vijf minu ten voor tijd, aan een nederlaag. Ge zien de capriolen van PSV had de formatie van Beenhakker zich zelfs dat nog kunnen permitteren. Beenhakker heeft steeds gewei gerd de titel als een zekerheid te be schouwen. De technisch directeur kende de wisselvalligheid, mentale kwetsbaarheid en jeugdige onbe zonnenheid van zijn formatie. Te gen Roda was het gebrek aan, zoals de bondscoach het noemde, „gelou- terdheid", dat tot twee tegentreffers leidde. In de elfde minuut speelde Berg kamp foutief terug, in de 79e mi nuut deed Witschge precies hetzelf de. De eerste keer profiteerde Van Loen, de tweede maal was het de beurt aan Van de Luer. Tien minu ten voor het einde stond Ajax daar door ogenschijnlijk onoverkome lijk in de min. „Het was hopen op de hulp van boven en die van Feye- noord", zei Beenhakker, die nog grapte "dat terugspeelballen niet in zijn oefenstof zijn opgenomen". De oëfenmeester zelf hielp Ajax. Binnen zestig seconden zorgden twee invallers voor de ommekeer. Eerst scoorde Jonk na een doorkop bal van Willems, kort daarop tikte Willems in na een volstrekt onover zichtelijke situatie in het straf schopgebied, 2-2. Het herstel van de Amsterdammers was deels een ge volg van personele nood bij de Lim burgers. Door het uitvallen van Trost en de absentie van Fraser was coach Reker genoodzaakt Van Loen naar achteren te sturen. Daar mee verdween Roda's voornaamste aanspeelpunt in de voorste lijn. Desondanks stond Reker niet te lang stil bij de terugval van zijn ploeg in de slotminuten. "We zijn gekomen voor een punt en hebben dat gehaald." Roda scoorde voor de wedstrijd in Amsterdam uit de laatste vijf duels slechts drie pun ten. "Op eigen veld hadden we an derhalfjaar niet verloren en opeens gingen we drie keer achter elkaar onderuit", aldus Reeker. "We heb ben moeite met creatief spel. Uit bij Ajax hoefden we niet voor ideeën te zorgen. Een flinke motivatie was voldoende". Als wel vaker de laatste weken begon Ajax nerveus aan het duel in de opnieuw tot de laatste plaats be zette De Meer. De fout van Berg kamp bracht de ploeg totaal uit ba lans. "Ik kan me voorstellen dat de spelers na zo'n tegendoelpunt dri§ keer moeten slikken", zei Beenhak ker. "Dat ze de hele eerste helft ver der niet meer behoorlijk voetballen, is het andere uiterste." Beenhakker zette in de tweede helft Jonk in voor de aangeslagen Bergkamp. Dat de Volendammer aanvankelijk buiten de ploeg stond, noemde de coach "onlogisch". Aan de andere kant, vervolgde hij, "was het logisch dat Larsson, Pettersson en Wouters te rug kwamen in het elftal. Voor spe lers als Jonk en ook Vink is dat ech ter onrechtvaardig. Ze voldeden op het moment dat ze speelden. Ik mag er echter maar elf opstellen". Vink en later Willems, één van de weinige Ajacieden met aanvallende kopkracht, zorgden pas voor de op leving nadat Roda de voorsprong had vergroot. Voor Ajax had het ge- LEIDEN - Voor de zekerheid had voorzitter Bart van Leeu wen gistermiddag een bosje bloemen en een fles champag ne bij zich gestoken. De kans dat UVS de titel van de eerste klas nu al zou grijpen leek weliswaar nihil, maar in de voet ballerij kan de bal raar rollen. Dat wist ook de praeses maar al te goed en dus torste hij de 'kampioensattributen' toch maar mee naar sportpark Harga, thuishaven van het vorige week reeds gedegradeerde Hermes DVS. Bezieling De laatste twee wedstrijden waren een afspiegeling voor het optreden van UVS in deze competitie. Tegen SVW speelde het elftal slecht en zonder bezieling, gisteren bij Her mes spatten de vonken er van af.. Toegegeven, de Leidenaars hadden het geluk een tegenstander te tref fen die gedegradeerd was. Voordat Hermes goed en wel besefte dat de wedstrijd was begonnen, had UVS al een veilige 0-3 (de later uitgeval len Hans de Kruijs, Hans van Leeu wen en Marcel Valk scoordenlvoor sprong op zak. Tot overmaat van ramp voor de thuisploeg moest doelman Hans Eggelmeijer na een botsing met ploeggenoot Grimmius het veld verlaten. Omdat een reser vekeeper niet voorhanden was trok veldspeler Ruud Bakker het shirt en de handschoenen aan. Van een wedstrijd kon daarna uiteraard geen sprake meer zijn. Het werd na een 1-6 ruststand uiteindelijk 3-8 (De Kruijs, Jansen (2), Valk en Van Orssagen schoten raak), maar af gaande op de gemiste kansen had UVS gemakkelijk met dubbele cij fers moeten winnen. Concurrentie Doelpunten waren gistermiddag nu eens van weinig waarde, hegeen wat na die 0-3 echt telde was de stand van zaken bij de concurrentie. Die zich dus ten faveure van UVS volledig verslikte. Aanvoerder Hans van Leeuwen moest ook be kennen dat de factor geluk een niet onbelangrijke rol had gespeeld. "Maar toch zijn we de terechte kam pioen. UVS heeft zich dit seizoen de meest constante ploeg getoond. Niet altijd goed, dat is nu eenmaal inherent aan UVS, maar tegen 'de kleintjes hebben we nauwelijks punten verspeeld en daarmee ver dien je het kampioenschap". Van Leeuwen zelf trouwens ontpopte zich dit seizoen op het middenveld als een rustgevende en veelal goed spelende factor binnen de jonge ploeg, zoals ook Toon Houtekamer en doelman Marijn Mokveld door de bank genomen een positieve in breng hadden. Wat zich gistermiddag in Schiedam vervolgens afspeelde, gechiedt nor maliter alleen in een stripverhaal. Binnen een ommezien (na 22 minu ten was het al 0-3, het werd uiteinde lijk 3-8) schoof UVS het arme Her mes terzijde en kon vervolgens in een leunstoel plaatsnemen om te vernemen wat de concurrentie die middag van plan was. Om de vlag te kunnen hijsen, moest SVW verlie zen en dienden ook nog eens Voor burg en Nieuwenhoorn een punt te verspelen. Verslaggever Martin Ruis van Radio West hield de steeds nerveuzer wordende bestuursleden van minuut tot minuut op de hoog te. Uiteindelijk werd de Kikkerpol- derploeg door maar liefgt drie ploe gen op zijn wenken bediend en mocht UVS in Schiedam de armen in de lucht steken. Niveau Kampioen. Binnen één seizoen der halve weer terug op het niveau, waarvan vorig jaar met tegenzin af scheid was genomen na een compe titie waarin alles tegenzat wat maar tegen kón zitten. In het seizoen '89- '90 daarentegen had UVS de wind in de zeilen. Na een voortvarende start zakte de Leidse ploeg ver terug en menigeen stelde zich de vraag of het verloren terrein binnen één sei zoen goed gemaakt kon worden. Maar mèt UVS raakten concurren ten als Voorburg, Nieuwenhoorn, Unitas en SVW eveneens het spoor bijster, waardoor de blauwwitten toch een helder uitzicht bleven be houden op het kampioenschap. Toen daarbij slecht gespeelde wed strijden (Unitas) niet zonder geluk in een overwinning werden omge zet, kon het natuurlijk niet meer fout gaan. Of toch? Na het misbaksel van vo rige week (0-1 nederlaag tegen SVW) voelde trainer Ruud de Groot zich nog in de steek gelaten door zijn ploeg en koesterde hij grote twijfels over de verdere afloop van de competitie. Gisteren echter pinkte de ontroerde oefenmeester tegen de schouder van zijn vrouw een (vreugde)traantje weg na het behaalde kampioenschap. Het kan verkeren. Eenmaal terug in Leiden vierde de i hoofdklasser UVS het kampioensfeest uitbundig. Rechtsboven de glunderende trainer Ruud de Groot. Ruud de Groot gaf na de ronde dans op het roemrijke sportpark Harga toe "soms wel, maar soms ook niet" in de titel te hebben ge loofd. "Ik heb me wel eens afge vraagd wat ik met dit elftal aan moest. Vorige week was ik een kwartier na de wedstrijd thuis. De spelers gooiden er met de pet naar en daar kan ik niet tegen. Dinsdag na de training hebben we de zaken op een rij gezet en is er door de spe lers beterschap beloofd". Aan de sfeer heeft het dit seizoen in elk ge val niet gelegen. Die was, na het ge kibbel van vorig jaar, optimaal vol gens de trainer. "Dit is een homoge ne groep, die vooral na de winter sportvakantie enorm naar elkaar is toegegroeid. We hebben er bewust veel aandacht aan besteed, want ik wilde niet hetzelfde gelazer als vo rig seizoen, toen met die hokjes geest. Ik denk dat de goede sfeer mede bepalend voor het kampioen schap is geweest". Versterking Maar hoe nu verder met UVS? Zon der Marcel Valk zal de Kikkerpol- derploeg volgend seizoen in de hoofdklasse moeite krijgen om zich te handhaven op dat hoge niveau. Roodenburger Marcel van der Burg komt de naar FC Den Haag vertrek kende spits aflossen, maar daarmee is UVS nog niet gered. Vooral in de fensief opzicht heeft UVS verster king nodig, nu nog steeds niet zeker of De Groot volgend seizoen over Fred Filippo kan beschikken. De voorstopper heeft zich onlangs ge meld bij een andere chirurg (Hey- boer) om beter inzicht te krijgen in de ernst van de gekwetste knie. Vooruitlopend op een al dan niet voorspoedig genezingsproces heeft Filippo zijn trainer nadrukkelijk ge adviseerd om verdedigers 'in huis te halen'. Technisch is er op het viertal Arthur van Orssagen, Nico van Dam, Rick van Dijk en de 17-jarige Wilfred Kwestro (hij is nog eerste jaars A-junior) niets aan te merken, maar in de hoofdklasse komen zij in fysiek opzicht tekort. lijke spel de prettige bijkomstig heid. dat het nu nog enigszins op ei gen kracht kampioen gaat worden. Na de 2-2 leek er zelfs even meer mogelijk. Scheidsrechter Uilenberg zag. tot onbegrip van Beenhakker, echter geen aanleiding tijd bij te trekken. Gezien het vele oponthoud was daartoe wel enige aanleiding. Fraser Trainer Jan Reker gunt Henk Fra ser het toernooi om het wereldkam pioenschap voetbal in Italië. De oe fenmeester van Roda JC gaf de ver dediger. licht geblesseerd, daarom vrij-af voor het belangrijke duel met Ajax. Reker: "Hij heeft last van zijn heup. Normaal gesproken had ik hem opgesteld. In dat geval had Fraser echter het risico gelopen dat zijn blessure was verergerd en had de kans bestaan dat hij het WK moest missen. Dat wilde ik hem niet aandoen". Of Reker na de wereldtitelstrijd zijn spelers Van Loen en Fraser te rugziet, is nog onduidelijk. Welis waar zag Fraser onlangs af van een aanbieding van Borussia Dort mund, voor Van Loen zat gisteren opnieuw een afvaardiging van Atle- tico Madrid op de tribune. De Spaanse topclub bekeek de aanvaller voor de vierde keer. "Het probleem is echter", aldus zaak waarnemer Rob Jansen van de WCS, "dat Van Loen momenteel overal speelt, behalve op de positie waarop Atletico hem graag ziet. Voorzitter Gill van de club uit Ma drid beslist waarschijnlijk vandaag of hij de aanvaller gaat aantrekken. Jubileum van 'Hagenaar' Otto valt in het water DEN HAAG (ANP) - Heini Otto had zich zijn jubileumwedstrijd anders voorgesteld. De aanvoerder van FC Den Haag speelde gisteren tegen Willem II zijn 172ste achtereenvol gende competitiewedstrijd in het betaalde voetbal, waarmee hij Jan Jongbloed (DWS/FC Amsterdam) uit de analen van de voetbalbond verdreef. Otto viel nauwelijks op, zijn medespelers al helemaal niet. Van een feeststemming was na de nederlaag (0-3) dan ook niets te mer ken. Otto, die zijn reeks voor FC Den Haag op 18 augustus 1985 startte in en tegen Emmen, kon zich vinden in de term 'wanprestatie'. "Ik had er meer van verwacht. Inderdaad een wanprestatie, van iedereen", was zijn duidelijke commentaar. Hoe hij tot zijn serie was geko men? "Je moet er een beetje mazzel mee hebben dat je niet geblesseerd raakt", zei de voormalige speler van FC Amsterdam, FC Twente en het Engelse Middlesborough. "Mijn ge zonde levensstijl zal er wel aan bij gedragen hebben", aldus Otto. Die later nog door het bestuur werd ge huldigd. Otto neemt aan het eind overigens afscheid. "Er ontbreekt evenwicht", legt Ruud de Groot de vinger op de zwakke plek. "Dat is aan de andere kant niet verwonderlijk. Noodge dwongen heb ik dit seizoen een be roep moeten doen op jonge spelers. Van een 20-jarige kun je moeilijk verwachten dat hij meteen maar be stand is tegen de druk. Dat is nu precies de reden waarom UVS dit seizoen zo wisselvallig heeft ge speeld. Van de week heb ik de spe lers duidelijk gemaakt dat ze de spanning naar het voetbal moesten herleiden. Tegen SVW speelden ze angstig en vandaag hebben ze de spanning van zich afgespeeld". ROB ONDERWATER MAANDAG 16.25-18 58 Did 2 WK IJshockey. 17.00-17.30 BBC 2 Junior Darts verslag van de Britse jeugdkampioenschappen. 17 00-19 00 Sportnet: Golf. 19.00-19.25 Ned 3 Sportpanorama. 19.00-20.30 Sportnet Amerikaans bas ketbal. 19.25-20.00 Ned 3 Ciao Italia: sportquiz. 20 30-22.15 Sportnet: Laatste program- a info. Aansl. Top team Spaans voetbal. 21 30-22 30 Did 1 Sport extra WK IJs hockey finaleronde. 21.35-22 10 BRT 1 Sportquiz 22.15-23 45 Sportnet VS Pro Boksen. 23.45-01.00 Sportnet Pro bowlen spring mula 3000. DINSDAG 08.00-09.45 Sportnet Spaans Voetbal. 09 45-11.00 Sportnet Bowlen. 1.00-12.30 Sportnet Boksen voor profs. 12.30-13.30 Sportnet Motorsport FIA for mula 3000. 13.30-15.00 Sportnet Amerikaans bas ketbal. 15.00-16.00 Sportnet Rallycross: Safari Rally in Kenia 16.00-17.00 Sportnet: Wide World of Sport. 16.25-19.05 Did 1 WK IJshockey. 17.00-17.30 BBC 2 Junior Darts verslag van de Britse jeugdkampioenschappen. 17.00-19.00 Sportnet: US PGA Golf.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 11