Pastoor is symbool in VRIJDAG 27 APRIL 1990 it Afscheid pater Douma van Antoniusparochie LEIDEN Een pastoor is, net als de dominee, een symbool in de kerk. Althans, zo heeft pater B. P. Douma van de Antonius parochie in Leiden het ervaren. "Nee, je bent God niet, maar je moet wel een voorbeeld zijn voor de mensen. Die positie vind ik, zeker omdat je celiba tair bent, gevaarlijk. Het is no dig dat je volledig oprecht en eerlijk leeft". door Wim Schrijver Zondag viert Douma (65 jaar) zijn 40-jarig priesterfeest, terwijl hij te gelijkertijd afscheid neemt van de Antonius-parochie. De Franciscaan vindt het een aangename weten- I schap dat hij een week later wordt opgevolgd, en wel door de Leidse deken L. A.M. Banning. Zoals hij vo rig jaar in het parochieblad schreef: nu is een nieuwe priester een gods- f geschenk, over vijf jaar is het een wonder. Toen Douma het ambt begeerde, lag die situatie beduidend anders. De jonge Bokke Pieter, geboren in Oosterwierum, maakte al op de la gere school in Raalte de keus om priester te worden. "Het was een ideaal om iets te betekenen voor de mensen. En in Raalte was de pas toor zo'n beetje de burgemeester". Bokke werd geïnspireerd door het optreden van een Franciscaner f pater van wie hij les kreeg. "De man sprak tot mijn verbeelding, hij liep op blote voeten, in een pij en kon ook aardig goed zingen", aldus Douma, die later magister cantus 1 (zangleraar) werd in het grote kloos ter Alverna. Overigens was Douma senior, eigenaar van een timmerfa briek, helemaal niet enthousiast toen 'zoonlief zijn hartewens be kendmaakte. Bokke moest zelf naar de pastoor, en zo belandde hij als 13-jarige op het seminarium in Megen. "Ik kreeg alle gelegenheid om er mee op te - houden. Mijn ouders zeiden steeds: - als je geen zin meer hebt, dan kun je zo terug". Maar, zei zijn vader, "als je priester wordt, dan moet je er voor zorgen dat je een goede wordt". Douma werd priester ge wijd op 19 maart, het feest van St. Jozef, de patroon van de timmerlie den... Na zijn tijd in het klooster werd - hij kapelaan in Coevorden, terwijl hij vervolgens 21 jaar lang als pas toor werkzaam was in Amsterdam. Een kleine zes jaar geleden kwam hij naar Leiden. "Ik ga graag met mensen om. Je ontmoet mensen bij vreugde en verdriet. Wanneer je daarop inspeelt, dan kun je ook •functioneren. Je moet ook altijd gastheer zijn. Behalve wanneer je in de kerk bent, dan is onze Lieve Heer gastheer". Hij bewaart goede herinneringen aan Amsterdam, waar hij jarenlang 't in de habijt van Franciscus werk zaam was. Hij betreurde het niet toen deze traditionele kleding in de jaren zestig werd afgeschaft. "Het is wel zo dat de kerk in het verleden daardoor zichtbaar was, maar je werd ook nageroepen. En zelf voel de ik het ook zo in mijn binnenste: doe niet zo raar, doe maar een beetje gewoon". Gevraagd naar de reden waarom hij na zoveel jaar Amsterdam ver liet, geeft Douma als antwoord: "Als je zolang op één en dezelfde plaats zit, dan worden alle mensen familie van je. Je maakt van alles mee: lief en leed. Als je zolang in een parochie zit, dan sterf je zelf ook een beetje als iemand overlijdt. Ik had op den duur moeite om alle gebeur tenissen van mijn lijf te houden". Tegelijkertijd is de pastoor er dankbaar voor dat hij in die 40 jaar "vele vaders, moeders en kinderen" heeft gehad. "Ik heb echt het idee dat ik midden in het leven stond. Dat maakt ook het celibatair leven dragelijk". Contacten vindt hij erg belangrijk, vandaar ook dat hij in een kleine franciscaner communi teit woont. "Als ik in een flatje te recht was gekomen, dan was het heel anders met me gelopen", zegt hij ernstig. Aan het werk in de Antonius-pa rochie moest Douma even wennen, daar de 'leken' hier een veel grotere inbreng hebben dan hij tot dat mo ment gewend was. "Begrijpelijk, want ik was hier de negende pas toor in 25 jaar en voordat ik kwam was er ook geruime tijd geen pas toor. In zo'n situatie moetje even je eigen plek vinden". Douma, die de tijd volop heeft meegemaakt dat de pastoor en een paar kapelaans de dienst uitmaak ten, gelooft dat de inzet van de ker kleden in de huidige situatie onmis baar is. "Je hebt er wel soepelheid voor nodig. Het is nu een kwestie van vergaderen, afspreken en weer vergaderen, met alle kans dat men sen elkaar niet goed begrijpen, dat je op lange tenen gaat staan. Als pastoor moetje in zo'n situatie nooit het achterste van je tong laten zien". Hij neemt niet somber afscheid van een steeds leger wordende kerk. "Ik hoop dat de ogen van de mensen weer open gaan. Een kind moet zich eerst aan de kachel bran den, voordat-ie in de gaten heeft dat de kachel heet is". Douma wil be trokken blijven bij het werk in de kerk. "Eerst een paar maanden va kantie houden en dan zien we wel verder...". Pater Douma in de Antonius: "Je moet altijd gastheer zijn. Behalve in de kerk, dan is onze Lieve Heer de gastheer". (foto Jan Holvast) LEIDEN - De Vereniging Koninginnedag houdt dit jaar op 30 april een aantal nieuwe activiteiten. Zo is er onder meer een Oranje-sportmarkt op het Stadhuisplein en een kindervrijmarkt. Voorts wordt er een vlaggenac- tie gehouden om te stimuleren dat Leidenaars die dag de nationale drie kleur, als het kan met oranje wimpel, uithangen. Wie deelneemt kan een prijs- Stadhuisplein en omgeving ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12-12.30 uur (alleen voor spoedeisende medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Baars. Van der Meer, Tan, Zwijnen- burg, Meijer, Van Leeuwen, Verhage, Groene- veld, de Ruiter. Janssen. Maris en Van Schie: za 8 uur tot zo 8 uur: H. Janssen, tel: 155010, Rosmolen 2. t 24 i tel: 218661, Rosmolen 2. Groep 2 - Nering Bögel, Van Gent, Taytel- baum, Van Luyk, Klaassen, Rus, Kruis, Berg- meijer.de Lange: za 8 uur tot zo 8 uur: R.M.G. Taytelbaum, tel: 1 120226, Utrechtse Veer 17. zo 8 uur tot 24 uur: M.Th. J.M. Bergmeyer, tel: 226201, Oude Singel 76. Groep 3 - Pleiter, Smit. Lely, W. de Bruijne, J. de Bruijne. Huibers, Jurgens, Fogelberg en Van den Muijsenbergh: za 8 uur tot zo 8 uur: J. Eekhof. tel-140491. i zo 8 uur tot 24 uur: M.E. v.d. Muysenbergh, tel: 132877, De Sitterlaan 18. 5 Groep 4 - Van Wingerden, Lahr, Van Rijn, Bé- i nit, Nieuwenhuis, Hom, J.G. Zaaijer en R.E. f Zaaijer, de Kanter en Lodder: I za 8 uur tot zo 8 uur: J.G.& R.E. Zaayer, tel: i 316008, R.P. Geerlingpad 11. zo 8 uur tot 24 uur: mevr. M. Lodder, tel: 311414, Ina B. Bakkerplein 3. Groep 5 - Jasperse, Wiersma, Crul, Kooijman, De Jong, Prince, Reinders, D. Hammerstein en A, Hammerstein: za 8 uur tot zo 8 uur: H.J.H.R. Prince, tel: 761754, Vondellaan 58. zo 8 uur tot 24 uur: S. Kooijman, tel: 122268, Noordeindeplein 2a. Waarnemingsregeling Homeopatische artsen: C. Juffermans/D. Koster, Haagweg 41, tel: 1 315900; via dokterstelefoon 071-122222 kunt i u vernemen welke arts dienst heeft. Leiderdorp za P. van t Woud. tel: 410070, Hoofdstraat 40; zo: M.B. Landsmeer, tel: 413913. spreekuur: Florijn 10, tel: 891000; spreekuur (uitsluitend voor spoedgevallen) van 12.30 tot 13.00 uur. Oogstgeest van za 8 uur tot zo 0.00 uur: J.W. de Haan, Oranjelaan 26. tel: 170605; ma D L Overvest. Terweeweg 152, tel:173994. |y Buurtvereniging Maredorp 12.15 uur: ballonnen oplaten bij Hekkensteeg; 12.30 tot 14.30 uur: kinderkermis in pand Hekkensteeg; 14.30 tot l5.30 uur: kindertheater Harlekijn met stuk 'Circus Bibelebons' n buurthuis Hekkensteeg; Buurthuis De Zijlwijk erklede optocht door wijk met draaiorgel (vanaf Regenboog spelletjes met draaiorgel nabij De Dukdalf aan het Re- 12.00 pad); 13.00 tot 15.00 genboogpad; 15.00 tot 16.30 uur: jeugdshow door Henk Driessen in De Dukdalf; Rondom de Maredijk (bijna alle activiteiten in clubhuis Maredijk) 11.00 uur: feestelijke opening; 11.30 tot 17.30 uur: tal van kraampjes: schieten, ballen-gooien, e.d.;. 14.00 uur: play-backshow; 20.00 uur: feestelijke avond; REDACTIE: JAN RIJSDAM, TELEFOON: 161444 Vertrek (I) Hij wil niet zeggen dat hij "een glanzende politieke carrière ach ter de rug heeft", maar het PvdA- raadslid Wim van der Pluym keert de gemeentepolitiek deze week met tevredenheid de rug toe. In de elf jaar dat hij deel uit maakte van de Leidse gemeente raad heeft hij het nodige kunnen helpen realiseren. Met name de volkshuisvesting ("we waren vroeger thuis zelf klein behuisd") had altijd zijn be langstelling. "Ik heb het huisves tingsbeleid voor jongeren mede gestalte kunnen geven", zegt het vertrekkende raadslid. "Dat re sulteerde bij voorbeeld in de zo geheten Pluvierwoning: een flexibele woning voor jongeren, geïntegreerd in een gewone woonwijk. Een afgeleide daarvan is gebouwd aan de Lindestraat". Minder enthousiast is het ver trekkende raadslid over het resul taat dat hij heeft geboekt in de ho- recadiscussie. Van der Pluym is altijd een fel tegenstander ge weest van de vrije sluitingstijden. Nu dat binnenkort toch zijn be slag krijgt is hij er nog niet van overtuigd dat de overlast voor binnenstadbewoners zal worden teruggedrongen. "Ik hoop dat de nieuwe fractie de vinger aan de pols houdt. Je kunt je er niet van afmaken door te zeggen: dan moet je maar niet in de binnen stad gaan wonen". Van der Pluym kijkt daarente gen met genoegen terug op de motie, door hem ingediend, die door de raad is aangenomen om de huurprijs bij de kunstuitleen omlaag te brengen "zodat niet al leen de man met de centen, maar ook de gewone jongen er terecht kan", verklaart hij. Hij is vaak geafficheerd als die 'gewone jongen' tussen de acade mici in de PvdA-fractie. Met hem vertrekt de laatste arbeider uit de PvdA-fractie, wordt er wel ge zegd. Toch hebben wij Van der Pluym, als public-relationsmede- werker werkzaam bij de Rotogra vure in Haarlem, nooit in een overall zien lopen. "Ho ho", pro testeert hij vriendelijk doch be slist. "Ik heb jaren een overall aan gehad. Nu niet meer nee, maar als er iets zou gebeuren met mijn hui dige werk stap ik er zo weer in. Geen enkele moeite mee". "Ik heb in mijn werk nog veel contact met de jongens in de drukkerij, de graveerafdeling en zovoorts. Daar kom ik zelf uit voort", wil selfmade-man Van der Pluym best weten. Hij heeft altijd wel het gevoel gehad daardoor een stukje achterstand te hebben op zijn collega-fractieleden. "Als ik sommigen hoorde spreken, die woordenschat, daar was ik wel eens jaloers op". Hebben, omgekeerd, fractiele den hem weieens laten voelen dat hij iemand zonder academische opleiding was? "Nee, dat kan ik niet zeggen. Ik vond vooral Jit Pe ters een heel plezierige fractie-, voorzitter. Die liet mij altijd aan het woord en mijn verhaal afma ken. Dat kan ik niet van alle ande ren zeggen. Maar, ik heb toch al tijd wel mijn zegje gedaan". Waaraan heeft Wim Van der Pluym zich het meest gestoord in de politiek? "Aan raadsleden die hun stuk ken niet lezen", reageert hij. "Je merkt dat altijd, omdat ze vragen stellen terwijl ze het antwoord in hun stukken hadden kunnen vin den. Het was soms wel ontzettend moeilijk om alles by te benen. Als raadslid met een volledige baan, red je dat bijna niet". "Ik kende mijn zaakjes altijd wel", stelt Van der Pluym vast. "Maar, je stukken gelezen hebben is meestal onvoldoende om op de finesses van de zaak in te kunnen gaan. Je blijft als raadslid een in formatie-achterstand houden op het college van B en W. De wet houders zijn altijd beter geïnfor meerd. Als je het raadslidmaat schap echt goed wilt vervullen, moet je tot een halve baan beper ken. Dat kan eigenlijk alleen als je goed verdient. In mijn positie kon dat niet". Had Van der Pluym geen wet houder willen worden? "Als wet houder kun je veel meer doen voor de stad. Ik had het ook zeker willen worden. Maar, dat zat niet in mij". Vertrek (2) De Partij van de Arbeid is de laatste tijd vaak verweten dat het de contacten met de achterban, de gewone mensen in de wijken, verloren heeft. Wim van der Pluym trekt zich dat verwijt niet persoonlijk aan. Hij was vaak te vinden op de sportvelden, bij ver gaderingen van buurtcomités, bij openingen van manifestaties, het in gebruik nemen van nieuwe ge bouwen of het slaan van eerste palen. "Het is heel belangrijk dat je als PvdA bij dat soort gebeurte nissen je gezicht laat zien. De meeste mensen in mijn partij vin den dat niet belangrijk. Die den ken dat ze hun tijd beter kunnen besteden. Maar, het is o zo leer- "Ik heb vaak gezegd: ga maar in die wijk zitten. Spreekuur hou den. Dan werd er gereageerd met: dat wordt alleen maar een zeur- uurtje. Nou en! Ik heb tien jaar ge leden al met een aantal mensen, waar onder Elly Kerckhoffs, een rapport geschreven over het on derhouden van contacten met de achterban. Daar is weinig mee ge daan. Nou, je ziet wat de gevolgen zijn!" Het vertrekkende PvdA-raadslid Wim van der Pluym bij de hem zo be kende pers. "Als er iets zou gebeuren met mijn huidige werk stap ik zo weer in een overall. Geen enkel probleem". (foto Jan iinivast) "Waarom komen we niet in buurthuizen in de Kooi en in Noord om naar de mensen te luis teren? Je moet pragmatisch denr ken, heb ik vaak gehoord. Ik ver taal dat maar als: ik wil geen ge zeur aan m'n kop hebben". Zal er na de desastreuze verkie zingsuitslag niet iets veranderen in de PvdA? "Nee, juist niet. De fractie zal met minder raadsleden veel meer werk te doen krijgen en zich dus geen tijd gunnen voor een bezoek aan een buurthuis". Moet de PvdA dan nog kleiner worden? Van der Pluym blijft het antwoord schuldig. "Ik ben geen profeet, maar ik heb voorspeld dat dit zou gebeuren. Voor de ver kiezingen heb ik de PvdA op 13 zetels gezet. Toen werd ik al scheef aangekeken, maar diep in mijn hart dacht ik: het worden er nog minder. Het zijn er dus 11 ge worden". "Helemaal verdiend is het niet", vindt Van der Pluym. "De PvdA heeft de afgelopen jaren heel veel gedaan voor de stad. De wethouders hebben waarachtig niet op hun luie kont gezeten. Kijk maar om je heen wat er alle maal gerealiseerd is. Het stoort mij ook wel dat de Socialistische Partij zoVeel stemmen heeft* ge kregen terwijl ze zo weinig doen. Vergeer houdt wel mooie praatjes voor de kiezer, maar in de com missievergadering zag je hem vaak niet. Dan gebruikte hij het argument dat hij niet overal tege lijk kon zijn. Maar, als er een ver gadering van de commissie volks huisvesting was, dan was er geen andere vergadering. Dan hoorde hij als raadslid in de commissie te zijn. En niet alleen op de momen ten dat er in zijn ogen iets binnen te halen viel". "Ik had me mijn vertrek uit de raadsfractie wel anders voorge steld", bekent Van der Pluym. "De verkiezingsnederlaag en alle andere nare dingen die de laatste tijd zijn gebeurd, zoals het ge dwongen vertrek van Marietje van der Molen. Dat is niet netjes gegaan. Nu we het er toch over hebben. Het is tekenend voor de Partij van de Arbeid dat ze soms heel gemakkelijk haar eigen men sen afvalt en afbrandt. Kijk maar naar het verleden, mensen als Arie Verboom en Tinus van Aken. Die hebben toch veel goed werk gedaan voor de stad en de partij. Van de ene op de andere dag zijn die van het toneel ver dwenen en ze worden vervolgens ook nooit meer door de partij be naderd, om advies gevraagd of er gens bijgeroepen". "Met mensen als Arie Verboom heb ik een pracht tijd meege maakt. Ik herinner mij nog dat hij het milieu in zijn portefeuille kreeg. "Moet ik dat ook doen", zei hij dan. "Het milieu werd toen nog niet zo belangrijk gevonden als nu. Ik kan veel mooie verhalen vertellen over die tijd. Maar, laat ik dat maar niet doen, anders lijk ik wel een ouwe vent". 9.00 uur: plechtige vlaghijsing op Stadhuisplein met medewerking van drumband Matilo en beiaardier M. Ritter; 10.00 tot 16.00 uur: Oranje-kindervrijmarkt in omgeving Stadhuisplein; 11.00 tot 16.00 uur: Oranje-sportmarkt op het Stadhuisplein. Tal van sporten worden gepresenteerd; Bewonersvereniging Slaaghwijk 10.00 uur: diverse kinderspelletjes in buurthuis Op Eigen Wieken aan het Valkenpad; 14.00 uur: poppenkast, goochelen en kinderwedstrijd in buurthuis Op Eigen Wieken aan het Valkenpad. Buurtvereniging Pancras-Oost (meeste activiteiten: Middelstegracht 85) 10.00 uur: ballonnen oplaten; 10.15 uur: kinderkermis; 10.30 uur: driewielerwedstrijd voor 2-, 3- en 4-jarigen; 12.00 uur: rad van avontuur; 12.30 uur: touwtrekwedstrijd. 12.30 uur: pannekoeklunch; 13.00 uur: spelletjesfestival; 16.30 uur: optreden Latijns-Amerikaanse straatmuzikanten; 17.30 uur: Oranje-diner. (5 gulden, kinderen een knaak); 21.00 uur: optreden band; 23.00 uur: disco. Buurthuis Cornelis Joppensz. (activiteiten: Oppenheimstraat 6a) 10.00 tot 10.45 uur: optocht door de wijk; 11.15 uur: poppenkast: 12.10 uur: optreden kinderacrobatiekgroep; 13.30 uur: kinderkermis; 19.00 tot 20.00 uur: kinderbingo, aansluitend Koninginnedagbingo. Buurtvereniging De Put 11.00 tot 16.00 uur: pony-rijden, luchtkussen, clowns, levend schaakspel, vrijmarkt, muziek; alle activiteiten in park bij molen De Put; 12.00 uur: schaaksimultaan bij molen De Put en demonstratie Rijkspoli tie te Water. Wïjkvereuiging De Kooi (activiteiten: Driftstraat 49 en speeltuin Borneostraat) 10.00 tot 12.00 koekhappen; 10.00 tot 17.00 i 12.30 tot 15.00 i 14.00 tot 17.00 15.00 16.30 kinderspelen met o.m. clowns, pottenbakken springkussen voor kinderen, kinderspelen; zeskamp voor tieners en volwassenen; ouderenfeest met bingo; wereldrecordpoging stenen-doorslaan; grote loterij. Wijkcomité Vreewijk (activiteiten: Oud Hortuszicht, Witte Singel) 10.30 uur: optocht door Vreewijk met draaiorgel en kinderen met ve de fietsen, steppen, e.d.; 11.15 tot 12.15 uur: kinderspelletjes als zaklopen, blikken gooien e 11.15 tot 12.15 uur: kindervrijmarkt; 12.15 uur: touwtrekken; 12.45 uur: start van de 4de Vreewijkloop; 13.00 tot 14.00 uur: optreden van jazzband. t Warmond i za en zo: Praktijk Hoornweg/Sleeboom. Prof. Aalberselaan 2. Voorhout, tel: 02522-11393. Wassenaar i za: G. Schaepman, tel: 14561. v Z van Neije- veltstraat 42; zo: B.R. Dinger van Kruiningen, tel 76418, Hofcampweg 65. 1 Zoeterwoude via het antwoordapparaat van een van de Zoe- terwoudse huisarlen, tel. 01715-1219 of 1614, J verneemt u welke huisarts de weekenddienst waarneemf. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de ~j apotheken in de regio Leiden, wordt waarge nomen van vr 27/4 lol vr. 4/5 door I Apotheek De Aloë. Levendaal 161, Leiden, tel: 071-120502; l Apotheek Linnaeus, Kempenaerstraat 31, lOegstgeest. tel: 071-173330; Speeltuinvereniging Stevenshof 11.00 tot 12.00 uur: optocht door de wijk met drumband en majorettes, verzamelen bij speeltuin aan Carry van Bruggepad; 12.30 uur: kinderspelen en kraampjes met o.m. grabbelton, wijzerspel e.d. bij speeltuin Carry van Bruggepad; Speeltuinvereniging Groenoord (alle activiteiten: Pasteurstraat 23) 10.30 uur: kinderen kunnen zich verkleden en laten schminken; 11.30 uur: kinderoptocfcit met medewerking van muziekkorps Matilo; 12.30 uur: rad van avontuur; 13.30 uur: kinderspelletjes; 15.00 uur: optreden van G. Spierd en Bongo Binky; Studentenvereniging Augustinus (activiteiten hebben plaats op het Gerecht of in pand Rapenburg 24) 11.00 ifur: ballonnen oplaten; 11.30 uur: optreden van clown Hakin (uit Sesamstraat); Stichting Westerkwartier (activiteiten hebben plaats aan Ten Katestraat 10a) 10.00 tot 15.00 ui eierloop; 11.00 uur: fiets 11.30 uur: rad v« 12.15 tot 12.45 i spelletjes als ballon-scheren, zaklopen, steltlopen c irsieren voor kinderen; avontuur voor volwassenen; optocht door de wijk met medewerking van boerei kapel De Kluutschieters; Buurtvereniging Leedewij k 11.00 tot 13.00 uur: oud-Hollandse spelletjes: dropveter eten, zaklopen en ballen-gooien. Na afloop tractatie. Activiteiten hebben plaats op het Broekplein. Muiderslot en Morschkwartier (activiteiten in de speeltuin) 10.00 uur: optocht; kinderkermis met gelegenheid tot versieren van fietsen e.d.; muzikale rondgang door de wijk met medewerking van Con- Speeltuinvereniging Ons Eiland 10.00 tot 11.30 uur: kinderoptocht met medewerking van boerenblaaska- 1 pel vanaf de Kortenaerstraat 61; 14.00 tot 17.00 uur: kinderkermis, ballen gooien, grabbelton, e.d. in pand Kortenaerstraat 61. Buurtvereniging Noord-Rhijnevest (activiteiten: Groenesteeg 107) 9.00 tot 10.00 uur: viswedstrijd; 10.00 tot 12.00 uur: kinderspelen, versierde fietsen en steppen; 13.30 uur: play-backshow; 14.00 uur: touwtrekken; 20.00 uur: feestavond. Speeltuinvereniging Noorderkwartier (plaats activiteiten: speeltuin Parkstraat 59) 11.30 uur: optocht versierde fietsen (fietsen kunnen worden versierd op zaterdag 28 april tussen 14.00 en 16.00 uur); 13.15 uur: judo-demonstratie; 13.30 uur: optreden majorettes; 14.00 uur: speurtocht; 19.00 uur: songfestival. Wijkverenigiiig Aktief (activiteiten: Berlagestraat en omgeving) 10.00 tot 12.00 uur: draaiorgel door de wijk; 10.00 tot 17.00 uur: kraampjes en diverse activiteiten; 12.00 tot 17.00 uur: optreden muziekbands; 12.00 tot 17.00 uur: rad van avontuur. Vereniging 'Zuid West 100' (activiteiten hebben plaats in omgeving van de Paganinistraat) 9.00 uur: 'Zuid West 100' steekt de vlag uit; 9.30 uur: muzikale rondgang met orgelman en kinderen; 10.00 uur: ballonnenwedstrijd; 10.15 uur: opening van Paganiniterras; 10.15 uur: kinderspelen voor kinderen t/m 4de groep basisschool; 10.30 uur: wedstrijden voor kinderen vanaf 4de groep basisschool t/m 2de klas voortgezet onderwijs; 13.30 uur: tafeltenniswedstrijden; 14.00 uur: volleybalwedstrijden vanaf 16 jaar; 15.00 uur: tweedehandsmarkt; 16.00 uur: trekking loterij en prijsuitreikingen; Korfbalvereniging Zuiderkwartier (activiteiten korfbalvereniging hebben plaats op complex aan Mont- gomerystraat) 9.00 uur: korfbaltoernooi; 9.00 uur: markt met tal van kraampjes en kinderspelletjes, alsmede rad van avontuur; 12.00 uur: rompielmarkt; 14.00 uur: play-backshow; Speeltuinvereniging Zuiderkwartier Pieters- en Academiewijk 11.00 13.00 cordia; 14.00 ballonnen oplaten, rad van avontuur met grote verloting. Lage Rijndijk 10.00 tot 12.00 uur: wedstrijden zaklopen voor kinderen tot en met 12 jaai en optreden van Belgische clown; vanaf 10.00 uur: Orient Expres, gratis rondrit door Leiden met een soort trein. Opstapplaats café Super Star aan Lage Rijndijk; 14.30 uur: touwtrekken tussen Leidse biljartclubs met commentaai van Wim van Duivenbode;

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 14