B en W Voorschoten willen tram en onderzoeken autovrij centrum Wassenaar (CDA) en De Vos (WD) nieuwe wethouders Warmond Pony's voor duingebied aangekomen Programma's op en rond Koninginnedag 26 APRIL 1990 REGIO LEIDEN Collegeprogramma hamert op een beter contact met de burgers VOORSCHOTEN - Met be irokkenen zal het nieuwe Voorschotense college pra ten over de mogelijkheden van een verkeersluw of ge deeltelijk autovrij centrum. Vervoersmaatschappijen krijgen het verzoek een snel tramvoorziening aan te leg gen in de gemeente en de mogelijkheden van een om- budscommissie worden op een rijtje gezet. Bij zo'n com missie, bestaande uit raads leden, zouden burgers met klachten, ideeën en vragen terecht kunnen. Dit blijkt uit het vanmorgen vrijge- geven collegeprogramma van CDA, WD en PvdA. Een autovrij of auto- luw centrum is al jaren een heikel i punt in de Voorschotense politiek. Aanvankelijk kreeg het vooral steun uit linkse hoek, maar tijdens - de campagne ging opeens de WD Het nieuwe college wil naar de burgers toe komen door tweemaal per jaar in een afwisselende wijk of buurt een bijeenkomst te houden. De beleidsvoornemens en ontwik kelingen in die wijk komen dan 'in tegraal aan de orde'. Na een toelich- ting en een bespreking van dergelij- i ke plannen, kunnen burgers aanko- 1 men met algemene vragen en op- merkingen. De mogelijkheden van een avondmarkt in de zomermaanden l worden besproken met de betrok- kenen en het winkelaanbod in hiet centrum dient te worden uitge- breid. Het historisch karakter van het oude dorp mag daar niet onder lijden. Woningbezit Het gemeentelijk woningbezit dient in handen te komen van de woning- bouwverenigingen en B en W willen daar zo snel mogelijk over praten i met die clubs. Voorwaarde is wel dat de christelijke en algemene wo- ningbouwvereniging nauw samen- I werken, 'tenminste op het gebied van bouw, onderhoud en exploita- tie'. Bij het volkshuisvestingsbeleid gaat het college uit van de volgende -^verdeling: een kwart woningwet woningen en goedkope huurwonin- gen, een kwart premie-A woningen, een kwart goedkopere vrije-sector- woningen en duurdere huurwoniiv- gen en een kwart duurdere vrije- sectorwoningen. Over een andere registratie van woningzoekenden volgt overleg met de Woningadviescommissie. Uitgangspunt hierbij is dat de wo ningzoekenden zich hooguit voor een jaar kunnen inschrijven. Daar na moeten ze zich opnieuw aanmel den. Om kostenoverschrijdingen zoals bij het woningbouwproject-Sixlaan te voorkomen, hameren de partijen op 'de grootst mogelijke zorgvul digheid' bij de voorbereiding en uit voering van bouwplannen voor wo ningwetwoningen. Het Normkos tensysteem geeft duidelijk aan hoe duur de plannen mogen worden. Kostenoverschrijdingen zijn uit den boze. Het welzijnstoezicht wordt kritisch onder de loep geno men en moet soepeler, sneller en be- Subsidie Ook de subsidieverlening wordt grondig onderzocht. Verworven rechten en tradities moeten minder zwaar gaan wegen dan draagvlak in de gemeente, eigen bijdragen van de deelnemers en doelmatigheid van de vereniging of stichting. Het zou kunnen betekenen dat de huidi ge subsidieverordeningen aange past moeten worden. WARMOND - J.C.M. Wassenaar (CDA) en W.A.B. de Vos (VVD) wor den de nieuwe wethouders in War mond. Het nieuwe college kan reke nen op de steun van zeven van de elf raadsleden. Eerder deze week werd Progresssief Warmond (PW) verras send door het CDA uitgesloten van deelname aan het nieuwe college, omdat de partij teveel noten op haar zang zou hebben. Kandidaat-wethouder Wassenaar verwacht met de WD snel tot een akkoord te kunnen komen. Van avond houden de partijen houden laatste (openbare) onderhandelin gen in het gemeentehuis. Tot nu toe namen de liberalen deel aan de on derhandelingen over het program ma zonder veel hoop op een wet houderszetel te koesteren. "De grootste obstakels werden steeds opgeworpen door PW", zegt Wasse naar, "de WD heeft zich steeds co öperatief opgesteld". Over de taakverdeling in het nieu we college wil de christen-demo craat nog niets zeggen. Hoewel hij daar "al enige gedachten over heeft", wil hij eerst het verdere overleg afwachten. Vanmiddag spreekt Wassenaar met burgemees ter mevrouw Van der Wei-Marke rink over de taakverdeling in het nieuwe college. Hoewel PW niet meer is gewenst in het college is de partij nog steeds welkom bij de college-onderhande lingen. Of de progressieven daar vanavond ook zullen verschijnen is niet bekend. Gisteravond kwam de partij bijeen 'om zich op de situatie te beraden'. Woordvoerder en ex- kandidaat-wethouder T.W.M. De pony's zijn tijdelijk in het hertekamp langs de Jagerslaan in Wassenaar ondergebracht. |WASSENAAR - De veertien Noorse ^Fjordenpony's die het duingebied «bij Wassenaar 'open' moeten gra fzen, zijn gistermiddag gearriveerd ■in het hertekamp langs de Jager- tslaan. In september gaan zij een 400 •hectare groot duingebied in Meijen- jdel bevolken. i Runderen komen er pas bij als de 'pony's de weg vrij hebben gemaakt, zoals dat heet. Door hun snelle spijsvertering zijn ze in staat grote hoeveelheden ruw plantenmateri- aal met een laag voedingsgehalte te verwerken, zoals duinriet en zandz egge. Doordat de pony's ook twij gen en bast eten kunnen ze, beter dan de runderen dat doen, het stru weel een halt toeroepen. Als struweel en duinriet zijn weg- Over de bouw van een tweede sporthal willen B en W snel een be slissing nemen. Als er een tweede sporthal komt, moet die draaien zonder gemeentelijke bijdrage in de exploitatie. Om protesten te voorkomen zoals tegen de gigantische graszode in Boschgeest, beloven B en W bur gers meer inspraak bij de plaatsing van beeldende kunstwerken in wij ken. In het Burgemeester Berk houtpark en/of het Adegeestpark willen de nieuwe bestuurders twee tot drie maal per jaar een grote beel dententoonstelling (laten) organise- Afhankelijk van de financiële ge volgen willen de gemeentebestuur ders komen tot het gescheiden op halen van groente-, fruit- en afval, klein-chemisch afval, kleding-afval en plastic/pvc. Ook de invoering van mini-containers staat op het verlanglijstje. Met het verhogen van heffingen, belastingen en tarieven zullen B en W zich 'terughoudend' opstellen. Het collegeprogramma wordt 1 mei officieel uitgereikt, maar is gis teren al toegezonden aan de opposi tiepartijen. OEGSTGEEST - Voor een uitverkochte zaal voerde een groep van 45 leerlingen en docenten van de Duizigt-scho- lengemeenschap uit Oegstgeest gisteravond de musical 'Monsieur Tussaud' op in de Leidse Schouwburg. De hoofdrol van Monsieur Tussaud was weggelegd voor docent J. van Eisen, die samen met oud-docente P. Kloos ook het scenario voor zijn rekening nam. Kloos deed ook de regie. De choreografie was van Marjolein Briër. De musical ging over de echtgenote van Madame Tussaud en over de door haar gemaakte wassen beelden die 's nachts tot leven kwamen. Ruim een half jaar zijn leerlingen (van de klassen 1 tot en met 4) en docenten bezig geweest met de voorbereidin genvoor het stuk. In september vorig jaar werd een talentenjacht gehouden om de juiste acteurs uit te kiezen en daarna begonnen de repetities. (foto Hcnk u„uuman) OEGSTGEEST Kermis op het parkeerterrein aan de Lijtweg, tot en met maandag 30 april; donderdag en vrijdag open om 16.00 uur, zaterdag en maandag open om 10.00 uur 27 april i De Roode Leeuw, Dorpsstraat; aanvang 20.30 uur Zaterdag 28 april Lampionoptocht, 21.00 uur; startplaatsen zijn de Curacaostraat, het Greet Koemanplein en de Regentesselaan .Duijnhoven was vanochtend niet bereikbaar voor commentaar. An dere partijleden wilden geen mede delingen buiten de woordvoerder om doen. Pijnlijke nek LEIDERDORP - Een 44-jarige in woner van Den Haag is gistermid dag bij eeri botsing licht gewond ge raakt aan zijn nek. De man reed om twaalf uur met zijn personenauto vanaf de Leiderdorpse Buitenhof laan de Engelendael op en botste daar bovenop de personenauto van een 45-jarige Leiderdorper. Beide auto's raakten flink beschadigd. Geraldini, goochelen en poppen- Maandag 30 april (omgeving Wilhelminapark) Optocht van Buitenkist naar het Raadhuisplein om 09.00 uur; koffie drinken op het Raadhuisplein om 09.00 uur, vlaghijsen 09.25 uur, au bade 09.30 uur Tonknuppelen in de tuin van de Jelgersmakliniek om 10.30 uur Kinderoptocht naar het grasveld aan de Irislaan, 9.45 uur Ringrijden, 10.30 uur Bridgedrive in het Witte huis vanaf 20.00 uur (omgeving Irislaan) Schaaksimultaan in gemeentecentrum 10.00 uur; kameelrijden 10.30 uur; kinderspelen 10.30 uur; jeugdspelen 10.30 uur; ski-shows 12.00, 13.30, 15.00 en 16.30 uur; fietspuzzeltocht 13.00 uur; touwtrekken 14.00 uur; trottoirtekenen 14.00 uur, inschrijven vanaf 13.30 uur; ouderenmid- dag 14.00 uur; jeu de boules 14.00 uur, mastklimmen 14.30 uur; penalty- schieten 14.30 uur, inschrijven vanaf 14.00 uur; supersjoel 14.30 uur; OGAV-demonstratie 14.30 uur (Buitenlust) Spelletjesmiddag met optreden i theater, 15.00 uur ZOETERWOUDE-DORP Maandag 30 april Rondgang drumfanfare VIOS vanaf muziekcentrum; 9.30 uur Concert St. Jan's Fanfare in huize Emmaus; 9.30 uur tot 10.15 uur Volleybaltoernooi Utopia in de Klaverhal; aanvang 10.00 uur Kinderspelen op de Loethe; 10.30 uur Klaverloop vanaf sportpark Haasbroek, start 12.30 uur, inschrijven v; af 11.30 uur Open huis tafeltennisvereniging Zoeterwoude in de Klaverhal, 14.00 tot 15.30 uur Kinderprogramma in Ons Huis, 15.00 uur Ringsteken in manege bij Molenpad, 15.30 uur 'Dames'-band 'Moeders in nood'- café Landzicht 20.30 i Oranjedisco Westender; aanvang 20.30 uur Goud van oud met de Occasions in Don Bosco, 21.00 uur ZOETERWOUDE-RIJNDIJK Zaterdag 28 april Gezinstrimtocht bij de Eendenkooi; 16.30 uur Maandag 30 april Kinderoptocht vanaf Oosthoek, 09.00 uur Schatgraven bij Bernardusschool, 12.00 uur Straatverkoop parkeerterrein Eendenkooi van 13.30 - 15.00 uur Tonknuppelen op trapveldje, 14.00 uur Touwtrekken trapveldje, 14.30 uur Zeepkistenrace bij het Kooikerspad, 15.30 uur IJzeren Hein duwen op het trapveldje, 16.30 uur Klaverjasdrive in de Eendenkooi, aanvang 20.00 uur LEIDERDORP Kermis tot en met 30 april aan de Laan van Ouderzorg (dagelijks v 16.00 - 23.30 uur; zaterdag en op Koninginnnedag vanaf 10.00 uur, z< dag gesloten) Vrijdag 27 april Oranje bridge-drive 19.30 uur i clubgebouw aan de Bernhardstraat 3, aanvang Zaterdag 28 april Ouderensoos in restaurant Tenn-Bowl, aanvang 14.30 uur Oranjebal in gebouw Zijlkwartier aan de V.d. Marckstraat, aanvang 20.30 uur Vuurwerk, afgestoken vanaf het eilandje in park de Houtkamp; aan- vang 22.00 uur gegeten, komt er ruimte voor voed zamere grassoorten en kruiden die door runderen verorberd kunnen worden. De beheerder van het ge bied, de nv Duinwaterbedrijf Zuid- Holland, wil 14 runderen kopen. Schotse Hooglanders zijn het. Van de 14 pony's die gisteren den zijn er 13 drachtig. Zondag 29 april Rommelmarkt bij drumfanfare Tamarco vang 10.00 uur, einde 17.00 uur i de Splinterlaan 89a; t Maandag 30 april Kinderoptochten, vertrekkend vanaf het Hubrechtsplein (08.15 uur) en de Beukenschans (08.30 uur), naar gemeentehuis. M.m.v. muziekgroe pen Tamarco en Con Bravura. Aubade op plein bij gemeentehuis (Statendaalder), met muzikale bege leiding van leerlingen Streekmuziekschool; aanvang 9.30 uur. Direct na aloop laten de kinderen ballonnen óp 1 Geraniummarkt van supportersverening RCL in sportpark de Bloe- merd; aanvang 10.00 uur 1 Muzikale rondgang door Con Bravura naar Huize Buitenzorg en Tamar co naar bejaardencentrum de Dillenburg, 10.15 uur Oranje Voetbaltoernooi in sportpark de Bloemerd, m.m.v. onder ande ren Lugdunum, RCL en Rhijnsburgse Boys; aanvang 10.00 uur Puzzeltocht voor leerlingen van basisscholen, groepen 6,7 en 8. Start om 10.30 uur bij de r.k. kerk De Menswording aan het Heelblaadjespad/Gal- laslaan Kindervoorstelling 'Woody Woet' in sporthal De Does aan de Hoogma- deseweg voor basisschoolleerlingen van de groepen 1 t/m 5; aanvang 10.45 uur Popfestival in de Sjelter (Heemraadlaan 67), met Under Cover, Divaz en Innocent Eyes. Van 14.00 tot '18.00 uur Demonstraties in sportpark de Houtkamp van muziekgroep Con Bravu ra, balletschool Els Joosten en ruitervereniging Liethorp Oranje prestatieloop vanaf sportschool Van Houdt (Luykendree 1). Deelnemers moeten 5 kilometer afleggen; aanvang 17.00 uur VOORSCHOTEN Kermis bij de sporthal (vrijdag en zaterdag van 15.00 tot 23.30 uur, maan dag van 9.00 tot 24.00 uur, zondag gesloten) Vrijdag 27 april Klaverjas wedstrijd in de kantine van SVLV in het Burg. v.d. Hoeven- sportpark; aanvang 20.00 uur, inschrijving vanaf 19.30 uur Maandag 30 april Feestelijke-intrada door Addie de Jong bij de Dorpstoren, aanvang 8.30 Rondritten met de Paardetram vanaf winkelcentrum Hofland naar win kelcentrum Beethovenlaan en bejaardencentrum Adegeest; 10.00 tot 16.00 uur Helikopter-rondvluchten vanaf de ijsbaan aan de Nic. Maeskade; vanaf 10.30 uur Loop-in orgelconcert in de Ned. Hervormde Kerk door MarierJosé Zwaan; 10.00 - 12.00 uur Jeugdrommelmarkt bij Bloklaan en omgeving, van 11.30 tot 15.00 uur Torenbeklimming Dorpskerk, van 11.00 tot 13.00 uur Jeugdvoorstellingen op het pleintje bij de Ned. Hervormde Kerk, 11.30 en 12.30 uur Lego-wedstrijd voor kinderen van 5 t/m 12 jaar op het pleintje bij de Dorpskerk, van 14.00 tot 15.00 uur Roeien en rondvaarten bij De Vliet, Frans Halsplantsoen (nabij Johan vermeerplantsoen), van 12.00 tot 15.00 uur; inschrijving vanaf 11.30 uur Rolschaatsshow op het verharde veld naast dë sporthal van 12.30 tot 13.30 uur Kuipje steken in de Voorstraat; aanvang 13.45 uur Touwtrekken in de Voorstraat; aanvang 15.00 uur Avondfèest in de Voorstraat, aanvang 20.00 uur WASSENAAR Maandag 30 april (sporthal dr. Mansveltkade) Jeugdshow tussen 9.45 en 11.00 uur en kindervrijmarkt tussen 11.30 en 15.00 uur, compleet met Armeense volksdansen (12.00 uur), Roemeense volksdansen (13:00 uur) en Hongaarse volksdansen (14.00 uur) Veronica's drive in disco show, 20.00 uur (op en rond het Plein) Muziekvereniging Excelsior verzorgt Koninginnedag-muziek, aanvang 10.10 uur Opening Koninginnedag door burgemeester P.H. Schoute, het hijsen van de vlag, muziek en het Wilhelmus, 10.30 uur Onthulling naambord bij de 'Wilhelmina-beuk', 10.50 uur Optreden Folkloristisch Dansensemble, 11.40 uur (Dorpskerk) Opening foto-tentoonstelling over Koningin Wilhelmina, 11.00 uur Overhandiging restauratiegelden voor Dorpskerkmonument, 11.15 uur Oranjebal voor ouderen in het Trefcentrum aan de Zonneveldweg. Ook rolstoelers zullen dansen; aanvang 14.00 uur Veertiende Oranjemars over 5,10, 15, 25 of 40 kilometer. Start vanaf ze ven uur bij Warenar aan de Van Heeckerenstraat. Sluiting om zes uur Veertiende voetbalrtoernooi voor gemengde teams, vanaf negen uur op terrein Blauw Zwart aan de ds. Mansveltkade. AV Holland prestatieloop over 2,5, 5, 7,5 of 10 kilometer. Aanvang 11 uur, inschrijven vanaf 10 uur WARMOND Maandag 30 april Beoordeling kabouterzaken, gemaakt door leerlingen basisscholen. Vanaf 9 uur op schoolterrein aan Laan van Oudergeest Stoet komt om half elf .bij het gemeentèhuis aan. De burgemeester neemt de aubade in ontvangst, spreekt, zingt en reikt prijzen uit aan kin deren en verenigingen Voetbaltoernooi W Warmunda in sportpark Overbos, vanaf 13.00 uur Kinderspelen voor 7- tot 12-jarigen en straattekenen voor 5- en 6-jari- gen in de Dorpsstraat, vanaf 14.00 uur. Prijsuitreiking volgt om 16.30 uur Volksdansen in de Dorpsstraat met de Warmondse Volksdansgroep, vanaf 14.30 uur Oranjebingo in de kantine van de RKSV Warmunda in het sportpark Overbos, 20.30 uur Optreden van de Warmondse band Sweet Lilly in Ut Sloepie, zaal open bm 21.00 uur DONDERDAG 26 APRIL Alphen jubileumconcert Cornells de Vlaming, Oudshoornse Kerk, aan vang 20.15 uur. Hazerswoude lezing en sketches met Herman Pieter de Boer en Ine Kuhr, aan vang 20.00 uur in de bibliotheek. Leiden voorstelling: "Candida', door Theater van het Oosten, aanvang 20.30 uur in het LAK-Theater, Cle- vèringaplaats. concert in de Meesterserie door Het. Residentie Orkest olv Paul Daniel mmv Augustin Dumay (viool), aanvang 20.15 uur in de Stadsgehoorzaal. Leiderdorp klaverjas- en sjoelavond Con Bravura, Beukenschans, aanvang 20.00 uur. klaverjassen bij de Buitenge- rikshol. i, aanvang 20.00 u n Fre- laan. Voorschoten contactavond voor leden en be langstellenden ANBO, aanvang 19.00 uur in Cultureel Centrum, Marijkalaap. Wassenaar optreden The Deep River Quartet", aanvang 20.15 uur, Cul tureel Centrum De Warenar, Kerk- VRIJDAG 27 APRIL Alphen bridgen in gebouw De Ridder, Concertweg, aanvang 20.00 uur. Oranjeconcert met organist Willem Hendrik Zwart, aanvang 20.15 uur m de Adventskerk. optreden Hans de Booij in het Parktheater, aanvang 20.30 uur. film: "Scherzo Furioso', 20.30 uur In het Parkfilmhuis. vrij dansen in gebouw De Rid der, Concertweg. vanaf 21.00 uur. super Swing Party in jongeren centrum Het Kasteel, aanvag 21.30 uur. Koudekerk klaverjasavond in vrijetijdscen trum De Ridderhof, aanvang 20.00 uur. Leiden kinderkleding- en speelgoed beurs in buurthuis Winnie Mande- la. van 9.00 tot 11.30 uur. Singelloop over 7 km, start om 19.30 uur bij het Leidsch Dagblad. concert in de Vocalistenserie door Bernard van Loonen (tenor) en Jan Willem Nelleke (piano), aanvang 20.15 uur in de Kapel zaal van K&O, Oude Vest. r de Timdelerclub, aanvang 20.00 uur in de Leidse Schouwburg. concert BZN, aanvang 20.15 uur in de Stadsgehoorzaal. voorstelling: 'Wij alleen, alleen wij', door, Theater van het Oosten, aanvang 20.30 uur in het LAK- Theater, Cleveringaplaats. Leiderdorp concert C.O.V. Excelsior in de Dorpskerk, aanvang 20.15 uur. optreden Cabaret Magnolia: 'Alvast bedankt voor het komen', hof. Oegstgeest muzikale show door 'Sempre Avanti', t.g.v. afscheid dirigent Koos Kukler, aanvang 20.00 uur in het Rijnlands Lyceum, Apol- Voorschoten uitvoering door leerlingen van de Streekmuziekschool, aanvang 19.30 uur in het Cultureel Cen- Midden-Holland wandeltocht over 5,10,15, 25 en 40 km, start om 9.00 uur bij de St. Jozefzaal, Paradijslaan. wandeltocht Alphense Twee daagse over 25 en 40 km, start om 9.00 uur bij de St. Jozefzaal. schoonmaakactie Bospark door katholieke, gereformeerde en hervormde kerk, aanvang 10.00 uur bij de kinderboerderij. Oranjerit motor- Rijnland. start om 13.00 i restaurant Rijnstreekhal. r bij

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 16