Project Zijloever, dat vind ik een Steun voor oprichting van een overkoepelende omroep PvdA en Groen Links achter nieuw college Shaw met 'n korreltje zout DONDERDAG 26 APRIL 1990 Afscheid mevrouw Brakxhoofden van Stichting Ouderenwerk LEIDEN - Ze was erbij toen het ouderenwerk in Leiden van de grond werd getild. Ze zette Leidens eerste hulp dienst voor ouderen in de Zeeheldenbuurt op. Vele Lei- denaars kwamen via haar in het vrijwilligerswerk. Mevrouw H. Ph. Brakxhoofden-Rhebergen nam gisteren na bijna 20 jaar afscheid van de Stichting Ou derenwerk. Samen met haar echtgenoot, die onlangs ver vroegd is gepensioneerd, gaat ze nu vooral reizen maken. door Meindert van der Kaaij De stichting waarbij Brakxhoof den destijds in het pand aan het Noordeindeplein startte, veran derde al menig keer van naam. De opdracht is echter altijd dezelfde geweest: oudere Leidenaars moesten de mogelijkheid krijgen om langer zelfstandig thuis te blij ven wonen. De opvatting datje op 65-jarige leeftijd opkraste naar het - zoals dat toen nog heette - be jaardentehuis, begon steeds meer terrein te verliezen. Ouderen langer zelfstandig la ten wonen is een prachtige doel stelling, maar dan moeten er wel voorzieningen komen. "Veel ou deren die hun levenspartner heb ben verloren kampen met een eenzaamheidsprobleem", zegt Brakxhoofden. "Vandaar dat we moeten zorgen voor ontmoetings mogelijkheden. We stimuleren dat er cursussen in de wijken voor de ouderen komen". Ook heeft de stichting de coör dinatie van Tafeltje-Dek-Je waar mee dagelijks zo'n 150 mensen in de weer zijn. "Maar", zo heft ze haar vinger, "het belangrijkste daarbij zijn natuurlijk de vrijwilli gers. Ouderen die zich inzetten voor andere ouderen". Voortdurend komt het gesprek daar op terug: de vrijwilligers. Volgens haar heeft het daaraan in Leiden nooit ontbroken. "Ik kan me nog herinneren hoe dat in de Zeeheldenbuurt begon. We wil den ervaring opdoen met een hulpdienst in een wijk. Op de op roep kwamen veel mensen af die iets wilden doen. Maar waaraan het ontbrak waren de ouderen zelf', lacht Brakxhoofden. Brutaal Volgens Brakxhoofden loste dat probleem zich later vanzelf op. "Tja, je gaat natuurlijk niet met je behoefte aan hulp te koop lopen. Het moest eerst even bekendheid krijgen in de buurt en de mensen een beetje veilig gevoel geven. Het begon met een paar brutalere mensen die voorzichtig hun neus om de hoek staken. Daarna liep het als een trein. Het opzetten van die hulpdienst is een van mijn leukere ervaringen in het werk geweest", zegt Brakxhoofden te rugblikkend. Na de Zeeheldenbuurt volgden andere wijken in Leiden in rap tempo. Niet zo gek als je bekijkt hoezeer de gemiddelde leeftijd van verzorgingstehuizen de laatste tien jaar is gestegen. "Dat is beslist een heel duidelijke trend van de laatste jaren. In de jaren zestig dachten mensen dat je als oudere in een verzorgingste huis nog een heel aardige oude dag tegemoet kon gaan. Nu willen langer zelfstandig bly- Daarnaast lijkt het dat er ook een tekort aan verzorgingstehui zen is ontstaan. "Je moet zo lang zamerhand van alles mankeren om nog voor een plaats in zo'n te huis in aanmerking te komen. Maar dat plaatst een extra druk op verzorgende instellingen zoals Interkruis, gezinszorg en maat schappelijk werk. Dat valt voor hen niet altijd mee", weet Brakxhoofden. Senioren Een andere zaak waarmee zij zich namens de stichting bezig heeft gehouden, is de huisvesting van ouderen. Bij de bouw van nieuwe stadsdelen is en was de Stichting Ouderenzorg er bij om onder de aandacht van de gemeente te brengen dat daar ook aan de ou deren gedacht moet worden. Zij is bepaald gelukkig met het nieu we beleid van de gemeente om nu in elke wijk zogenaamde senio renwoningen te bouwen. In het verleden is volgens Brakxhoofden de fout gemaakt om dat niet te doen. "Nu zitten we dus mét wijken als de Burge meester- en Professorenwijk waar nog steeds geen woningen voor ouderen zijn. Tot het mo ment dat dat gaat veranderen zijn het voor ons witte wijken". "Die mensen blijven in hele grote huizen wonen, omdat er in hun buurt geen kleinere wonin gen zonder trappen zijn. Ze willen echter niet naar een verzorgings huis in Leiden Zuid-West. Ze zijn immers zo gehecht aan hun eigen wijk, omdat ze daar nog kennis sen hebben wonen die af en toe een kopje koffie komen halen". Een van de mooiste ontwikke lingen op dat gebied vindt zij het project Zijloever/Rondedans. Hierbij komen steunpunten in Leiden-Noord en de Kooi van waaruit de ouderen in de buurt verzorgd kunnen worden. "Dat vind ik nu een revolutie. Een experiment, waarmee Lei den een van de eerste in het land is, dat eruit springt. Het is ge schikt voor mensen die eigenlijk Stichting Ouderenwerk in Leiden, al aan een verzorgingstehuis toe zijn, maar toch zelfstandig kun nen blijven wonen, waardoor denk ik de kwaliteit van de oude dag toch verhoogd wordt. Op de- r wordt het verzorgings jan Holvast) tehuis eigenlijk overgeslagen. Natuurlijk weet ik dat het niet voor iedereen is weggelegd om in zijn eigen huis dood te gaan, maar wel voor velen", weet Brakxhoof den. Gemeenteraad Leiden vindt SOL representatief LEIDEN - Zowel de PvdA als Groen Links hebben gisteren inge stemd met het nieuwe college van burgemeester en wethouders, als mede met het programma dat tus sen de drie coalitiepartners tot stand is gekomen. De stemden in groten getale inge stemd in, hoewel vrijwel niemand het collegeprogramma had kunnen lezen, omdat het niet van tevoren was verspreid onder de leden. Een voorstel om de PvdA- verga dering te verdagen, waardoor een inhoudelijke discussie over de in houd van het programma en de las tenververzwaring voor de komende jaren mogelijk zou worden, werd door een meerderheid verworpen. Dat gebeurde nadat lijsttrekker Van Dongen had verklaard dat er 'geen inhoudelijke concessies wa ren gedaan aan het PvdA-verkie zingsprogramma'. Bovendien, zo vertelde ze, is tweederde van het geld dat de PvdA voor nieuw beleid wilde, ook gerealiseerd in het pro gramma. De leden stonden uitgebreid stil bij de procedure die was gevolgd door de PvdA-fractie. Er was veel kritiek op het uitsluiten van D66 nog voordat er inhoudelijke onder handelingen met de democraten waren gevoerd. Bovendien bena drukte een aantal leden dat de dis cussie gisteravond geen enkele zin meer had. Er was te weinig tijd om nieuwe onderhandelingen te ope nen. Sommigen stelden dat een ex tra ledenvergadering van de PvdA' bijeen had moeten worden geroe pen om de keus voor het CDA en Groen Links te bespreken. Het oud-raadslid Eikerbout vond dat er nog wel tijd was om 'in sneltreinvaart' D66 te betrekken bij de vorming van het college. Hij stel de dat de grote winnaar van de ver-1 kiezingen in het college thuishoort. "Kiezers hebben vertrouwen in die partij", aldus Eikerbout, die werd| gesteund door een aantal PvdA'ers, I onder wie het raadslid Boot. Een motie van Eikerbout om de onderhandelaars terug te sturen naar de onderhandelingstafel met de opdracht D66 alsnog in het colle ge te halen werd met een ruime meerderheid verworpen. Dat ge-1 beurde nadat lijsttrekker Van Don gen had uitgelegd dat het nu ge-1 vormde college in haar ogen een 1 'progressief college is'. Bovendien is het een college waarin de PvdA zoveel mogelijk eigen punten heeft kunnen realiseren. Groen Links De leden van Groen Links toonden tijdens de vergadering gisteravond waardering voor het collegepro gramma dat uit de bus is gekomen. "Het leest als het eigen partij pro- I gramma", aldus een van de leden. De leden gingen unaniem akkoord, i Tijdens de vergadering werd dui delijk dat er heel even een bom 1 heeft gelegen onder de coalitie PvdA, CDA en Groen Links. Zes le- I den van Groen Links wilden een le- 1 denvergadering bijeenroepen toen i al snel bleek dat D66 bij de onder handelingen uit de boot zou vallen. In overleg met bestuur en fractie werd besloten om de openbare dis cussie, die op initiatief van D66 werd gehouden, af te wachten. Na die discussie besloten de zes om het verzoek om een ledenvergadering te houden, in te trekken. "Dat kwam voornamelijk door de opstel ling van D66-lijsttrekker Langen- berg", aldus een van de briefschrij- LEIDEN - De gemeenteraad gaat akkoord met het streven om de Stichting Overkoepelen- de Omroep Leiden (SOL) repre sentatief te verklaren. Dat bete kent dat in dat geval de zend machtiging voor lokale omroep in Leiden bij die stichting te recht komt. Omroep Rijnland, de huidige zend gemachtigde, en de nieuwe kandi- daat Freewave zullen hun program- ma's dan via die stichting uitzen den. Tijdens de vergadering van de raadscommissie economische za ken over dit onderwerp maakte gis teravond alleen het CDA een voor- behoud over dit plan. Het is overigens nog lang niet zo ver dat de nieuwe instelling over de zendmachtiging beschikt. Eerst moet de stichting daadwerkelijk worden opgericht, vervolgens een aanvraag voor representativiteit bij het Commissariaat voor de Media worden ingediend, waarna de ge meenteraad wederom advies moet uitbrengen. De verwachting is ver- 1 LISSE - Een overval op de NMB bank in Lisse moet voor een met I vuistvuurwapen gewapende bank- overvaller op een teleurstelling zijn t uitgelopen. Een ongeveer 25-jarige man wan- delde gisterochtend rond tien uur het bankgebouw aan de Grachtweg binnen en vroeg onder bedreiging van een wapen om geld. De bank medewerker meldde hem dat er j geen geld voorradig was, waarna de overvaller het pand weer verliet en wandelend via de Molenstraat zijn weg vervolgde. der dat Omroep Rijnland eventueel via juridische procedures de beslis sing van de gemeenteraad zal aan vechten. De nieuwe stichting heeft de zo genaamde 'paraplu-constructie'. Zij •wil zowel Rijnland, Lokale Omroep Freewave als andere geïnteresseer den de mogelijkheid geven om pro gramma's aan te leveren. Omroep Rijnland verliest hiermee het recht te beslissen welke programma's uit gezonden worden. De derde gega digde, Freewave, kan zich vinden in het commissievoorstel. Ze is bereid haar programma's aan de SOL aan te in de raadscommissie economische zaken benadrukten dat het een goede zaak is dat zend machtiging en het verzorgen van uitzendingen in de toekomst wor den gescheiden. Volgens PvdA- raadslid Boot gaat het in deze dis cussie niet om de vraag 'voor of te gen Omroep Rijnland'. "Het gaat er om deze zaak goed te regelen, zeker nu de verwachting is dat in de toe komst de belangstelling voor lokale omroep groter wordt, groter dan voor streekomroep". J. Laurier (Groen Links) vindt dat Omroep Rijnland te star is geweest in de onderhandelingen met Free wave over samenwerking. Rijnland vroeg 40 gulden per uur, wat neer zou komen op 60.000 gulden per jaar. "Dat zijn gigantische bedra gen. In mijn ogen is de tariefstelling door Rijnland gebruikt om de eigen positie veilig te stellen". De voorzitter van Omroep Rijn land, J. van Leeuwen, vindt juist dat zijn vereniging zich in de onderhan delingen constructief heeft opge steld. "Wij hebben tal van voorstel len gedaan om bezwaren tegen onze organisatievorm weg te nemen. Welke voorstellen heeft Freewave gedaan, welke de gemeente?" Volgens Van Leeuwen betekent het instellen van een onafhankelij ke omroepstichting dat de gemeen te financieel moet bijdragen. "Er moet een studio worden betaald en voor technische faciliteiten worden gezorgd". Hij wees verder op tech nische problemen wanneer Leiden Rijnland niet representatief ver klaart. Het Leidse kabelnet nioet in dat geval worden afgesloten voor uitzendingen die Rijnland voor an dere regiogemeenten maakt, waar de streekomroep wel over de zend machtiging beschikt. Fancy Fair De basisschool De Zwaluw houdt op vrij dag 27 april haar jaarlijkse fancy fair. Het rad van avontuur, een kermis, een spookhuis, rommelmarkt en een ware disco gaan groot en klein vermaken tus sen 17.00 uur en 20.00 uur aan de An toinette Kleynstraat 8. Planten ledereen die zijn overtollige bomen, heesters, één- en tweejarige planten, bol- en knolgewassen kwijt wil, kan deze op vrijdag 27 april ruilen in wijkcentrum Zijlkwartier aan de Van der Marckstraat 19 in Leiderdorp. De Imkersvereniging Leiden en omstreken organiseert daar vanaf 19.00 uur een bijeenkomst. Boten Jongens en meisjes van 11 jaar en ouder kunnen op zaterdag 28 april kennis ma ken met de zeeverkenners van de Lode- wijksgroep. Zij houden vanaf 11.00 uur een open dag aan de kagerplassen, waarbij hun boten weer te water worden gelaten. Noordwijk en Katwijk winnen voetbaltoernooi ALKEMADE - De voetbaljeugd met de meeste toekomst woont in de kustplaatsen Katwijk en Noord- wijk. Dat bleek gistermiddag tij dens de streekfinales in Alkemade van de voetbaltoernooien voor de basisscholen uit Leiden, Alphen, Alkemade, Sassenheim, Katwijk en Noordwijk. De leerlingen van de Van den Brugghenschool uit Katwijk en de Witte School uit Noordwijk deelden gezamenlijk de ereplaatsen. Bij de jongens werd de Van den Brug ghenschool streekkampioen, de Witte School uit Noordwijk werd tweede. Bij de meisjes was het juist andersom. Daar bleven de Noord- wijkertjes hun kustgenoten de baas. Voor de jongens van de Beatrixschool uit Leiden was de derde plaats weggelegd. De Scha kel uit Leimuiden greep bij de meis jes de derde prijs. Beide kampioenen zullen op 2 en 9 mei in Zeist meestrijden om een plaats in de landelijke finale die wordt gehouden op 26 mei in het PSV-stadion in Eindhoven. Parkeren De heer Visser beklaagt zich in een brief aan deze krant over het feit dat er niet meer reacties zijn gekomen op de plannen van de gemeente de parkeertarieven met 25 procent te verhogen. De reden hiervan ligt in de futiliteit van dit soort uitingen. Immers, de gemeente gaat gewoon door, ongeacht de negatieve advie zen van KNOV, Kamer van Koohandel en winkeliersvereni ging. De niet alerte krantelezer wordt bovendien misleid door door ge- meentevoorlichting geproduceerde statistieken, die zo keurig laten zien dat meer dan 75 procent van de be zoekers van de binnenstad van fiets, benen of openbaar vervoer gebruik maakt. Ze gaat voorbij aan het feit dat d© op de auto aangewezen be zoeker al lang de stad is gaan mij den en dit in nog meerdere mate doet wanneer alle nieuwe maatrege len ingaan zoals hogere tarieven en wielklemmen. Zo maak je van een bruisende regiostad een auto- en klantenluwe oase, temidden van drukke randgemeenten. Deze kun nen niet wachten op de invoering van deze 'geniale' plannen. Het oplossen van het tekort op de parkeerbegroting is een illusie. Waarom? Omdat zelfs een verho- i ging tot 2,50 gulden per uur nooit en te nimmer de kosten van 25 man personeel zal dekken, die voor de controle nodig zijn. De inkomsten zullen alleen maar dalen, aangezien de boetes zullen verminderen door intensieve controle en wielklem dreiging. Dus zone-uitbreiding en I weer meer personeel en een nog groter tekort en natuurlijk steeds minder autobezoekers. Dan blijft er de ondernemer over en verhogen zijn vignetkosten met 250 procent, die kan niet uitwijken en blijft zwijgen. Hij mag niet kla- I gen en kan ook geen aanspraak ma- l ken op alle sociale voorzieningen I bij vermindering van inkomsten en telt voor gemeenteraadsverkiezin gen ook niet echt mee. Er zijn er nog te weinig over. En tot slot de parkeergarages, waar de gemeente zo vol van is. De- ze staan inderdaad meestal leeg, maar is de reden daarvan wel een onderzocht? Laat iedere raadslid zijn Vrouw de auto meegeven en zich laten vergezellen door een ob jectieve verslaggever. Verder on derzoek is niet nodig. Goede uitzon- 1 dering is de Digros-garage. Van Soest Leiden 'Candida' van George Bernhard Shaw door het Theater van het Oosten. Regie/verta ling/bewerking: Matin van Veldhuizen. Spel: Nettie Blanken. Theo de Groot, Erik de Vis ser en Carla Wieringa. Gezien op 25 april in het LAK-theater. Aldaar nog vanavond te LEIDEN - De Ierse week is be gonnen. Vrij veel belangstelling gisteravond in het LAK voor de eerste voorstelling in het kader van het Ierland Festival dat door het Theater van het Oosten uit Arnhem, is opgezet en tot aan staande zondag in drie Leidse theaters te gast is. 'Candida' van Shaw telt eigen lijk zes personages. In deze be werking zijn de vader van Candi da en de hulpdominee 'ge schrapt'. De handeling blijft be perkt tot drie hoofdfiguren: do minee Jacob Morell, zijn echtge note Candida en de jonge onstui mige dichter Eugen Marchbanks, en één bijrol, namelijk die van Morells secretaresse. Die bijrol wordt door Carla Wieringa vooral grappig gespeeld; de dramatische functie van de rol in deze bewer king komt echter niet goed over. Resteert de driehoeksrelatie tussen Candida, de drukbezette en geliefde zielzorger en de jonge dromerige dichter, waar het alle maal om draait. Al gauw doet de dichter provocerende uitspraken: Morell zou zijn vrouw niet waard zijn en meer van zijn eigen popu lariteit en van zijn eigen talenten als predikant houden. Beide he ren gaan elkaar daarbij met ver heven verbaal vuurwerk te lijf. Candida zelf sust hier en daar wat, als de confrontatie tussen haar mannen dreigt mis te lopen. Nettie Blanken in de titelrol doet dat met een pracht van een afstandelijke superioriteit. Even als zij spelen trouwens ook Theo de Groot (Morell) en Erik de Vis ser (Marchbanks) alsof ze de woorden van Shaw met een flink korreltje zout nemen. Dat heeft vaak een geestig effect. Die af standelijke benadering maakt het probleem van dit drietal eigen tijdser. Daarbij doet de aankle ding modern aan. Als de heren Candida tot een keuze dwingen, ontstaat er even verwarring. Zij kiest 'de zwakste'. En in haar. ogen is dat de dominee die na alle gedoe nu ook zelf heeft leren in zien dat hij zijn gevierde positie aan haar te danken heeft. Candi da's keuze krijgt in deze bewer king een voor de dominee ontluis terend accent. WIJNAND ZEILSTRA REDACTIE: JAN RIJSDAM, TELEFOON: 161444 Schreeuwlelijk We ergeren ons allemaal weieens aan dingen om ons heen: aan nieuwe gebouwen die het aanzien niet waard zijn, aan de lelijke vuil containers op straat of aan de graffiti op muren. Als je even kunt, kijk je gewoon de andere kant op. Maar, wat moet iemand die nog oog heeft voor schoon heid, stijl en harmonie en die toe vallig in Leiden woont? Je kunt niet voortdurend de andere kant opkijken. In de afgelopen maanden be schreven we al de verslonzing van het gebied rond de Hoogstraat. De fraai gerestaureerde Hoog straatkelders zijn veranderd in een verzamelpunt van slechte smaak: kris-kras opgehangen re clameborden, lelijke elektrici teitsleidingen van door onderne mers aangebrachte buitenver lichting, de monumentale toe gangsdeuren tot de kelders zijn vervangen of aan het oog onttrok ken door lelijke lattendeuren met glas, muren en deuren zijn gete kend door afbladderende affiches of voorzien van de onvermijdelij ke graffiti. Sinds kort is ook de zuipschuit weer te water gelaten om de lelijkheid te completeren. Op de Hoogstraat zelf staat de marktverzamelkraam die er lang zamerhand ook begint uit te zien als de toiletdeur in de kroeg. Op een steenworp afstand staat de Koornbeursbrug. Ook hier: van hetzelfde laken een pak. Een ton nen verslindende restauratie die deels teniet wordt gedaan door graffiti en afbladerende affiches. Om de opsomming compleet te maken noemen we ook nog even ondernemer Zeeman die het ui terlijk van het hoekpand Hoog straat/Oude Rijn heeft verpest door alle ramen op de verdiepin gen met blauwe plakstroken te blinderen. Een andere onderne mer aan de Hoogstraat volgde dit voorbeeld maar koos lichtblauwe plakstroken. En dan hebben we nog Vroom en Dreesman die het winkelklimaat in de Maars- mansteeg grondig heeft verpest door de meeste van haar etalages aan de druk belopen steeg te blin deren met plakstroken. Wie meent dat de goede smaak nu wel genoeg getart is vergist zich. 'Leiden, schone stad' roept het gemeentebestuur van de da ken. Maar in werkelijkheid gaat de verloedering gewoon door. De lijst met grote en kleine ergernis sen kan namelijk worden aange vuld met weer een smakeloos on derwerp. Aan de gevel van V&D hangt sinds vorige week namelijk een elektronisch reclamebord. Een enorme grote bak waarop aan de lopende band reclames en andere boodschappen verschij nen. Fabrikant Text Lite noemt het een 'beeldkrant'. Een schreeuwlelijk zullen ze bedoe len! De betreffende fabrikant willen wij niet eens kwalijk nemen dat hij gebruik maakt van de recla memogelijkheden die een stad biedt. Op het Stationsplein zou zo'n reclamebord, aangevuld met toeristische informatie misschien niet eens misstaan of zelfs nuttig zijn. Dat V&D potentiele klanten zijn warenhuizen (die steeds min der mensen kunnen bekoren) wil binnen lokken via een wanstalti ge gevelreclame in plaats van een uitnodigende etalage is ook nog tot daaraan toe. Maar, dat het ge meentebestuur van een stad die de bescherming van de historisch bebouwing hoog in het vaandel heeft staan, en die deze stad graag als een cultureel bolwerk wil affi cheren, toestaat dat zo'n grove aanslag op het beschermd stads gezicht wordt gepleegd, is werke lijk onbegrijpelijk. Na honderden reclames in bus hokjes en reclamezuilen over de stad te hebben uitgestrooid wordt het tijd dat het (nieuwe) gemeen tebestuur eens goed gaat naden ken over hoe lang men de goede Pijnlijk (3) Het wordt steeds leuker bij V&D. Maar aan de buitenkant van het wa renhuis zien we dat niet af. Een lelijk reclamemonster 'siert' sinds kort de gevel van het warenhuis aan de Aalmarkt. (foto Jan Holvast) matie. Een woordvoerder van de PTT reageerde dat het praktisch onmogelijk is dat er rouwkaarten zoek raken omdat het personeel daar juist heel attent op is. Het was kortom het woord van de PTT tegen het woord van Teljeur. Vorige week reageerde de fami lie Edelaar die twee jaar geleden iets gelijks aan de hand had. Ook in dit geval waren de kaarten te laat bezorgd. Aan de hand van het poststempel kon worden aange toond dat ze wel degelijk op tijd op de bus waren gedaan. Het was Een klacht van het Leidse echt paar Teljeur over de bezorging van rouwkaarten heeft vorige en deze week een aantal reacties los gemaakt. De klacht ging over het niet tijdig bezorgen van overlij densberichten waardoor familie te laat op de hoogte werd gesteld van het overlijden van het fami lielid. Ze misten daardoor de cre- onverklaarbaar dat dit gebeurde. De familie Edelaar kreeg destijds excuses aangeboden door de di recteur bezorging van de PTT. Bij de familie Bos sloegen vori ge week, na het lezen van dit re laas, de stoppen door van woede. Ruim een maand geleden over leed de vader van P.R. Bos. "De adreslijsten aan de begrafenison dernemer zijn voor de zekerheid nog gecontroleerd, maar alles klopte. De kaarten werden bij het kantoor aan de Schipholweg aan geboden. Toch kwamen de kaar ten, op adressen in Oegstgeest, nooit op hun bestemming aan. We kregen na de begrafenis nog boze telefoontjes van mensen uit Oegstgeest die geen bericht had den ontvangen", zegt Leidenaar Bos. "Dat is natuurlijk verschrik kelijk. Dus heb ik gebeld naar de PTT om te klagen". Van dat gesprek knapte de heer Bos bepaald niet op. "Die man zei ijskoud dat het onmogelijk was dat er iets fout was gegaan. Hij hing exact het verhaal op zoals als in de krant stond, met uitspraken als 'onverklaarbaar' en 'we zijn heel attent op rouwkaarten'. Hij deed heel luchtig over alles. Ik voelde me gewoon voor schut ge zet", zegt een nog woedende Bos. Directeur B. Sweekhorst van het hoofdpostkantoor Leiden laat ons desgevraagd weten wel meer klachten de krijgen over de post bezorging. "Maar, het aantal klachten, in korte tijd, over de be zorging van rouwkaarten is uit zonderlijk. "Wij verwerken 17 miljoen poststukken per dag, dus natuurlijk gaat er weieens iets fout. Met name als het om kwets bare post gaat is dat erg hinder lijk. Het tijdig bezorgen van rouwkaarten krijgt daarom extra aandacht. Als er toch fouten ge maakt zijn onderzoeken we die. De fout hoeft niet altijd bij de PTT te liggen. Omdat het vaak haastwerk betreft gaat er ook wei eens iets mis bij de adressering, de frankering of de bezorging bij het postkantoor. Wij doen er alles aan om de post op tijd en op het juiste adres te bezorgen".

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 14