Benzineprijs voor Politie-agent kwijnt vaak weg in grote stad Zetel Centrumpartij in Almere onbezet I4amsteeg Auto Lease Mannen nemen heft in handen op basisschool DEN HAAG (GPD/ANP) De accijns op benzine gaat met ingang van 1 januari volgend jaar met 5 tot 6 cent per liter omhoog. De maatregel levert 300 miljoen gulden per jaar op. Dit geld zal besteed worden aan investeringen voor het openbaar verv.oer. De lastenverhoging is mogelijk binnen de grens zoals die in het regeerakkoord staat: de collectieve lasten moeten onder 53,6 procent blijven. Het kabinet heeft hier in het kader van de besprekingen over de begro ting 1991 toe besloten op voorstel van minister Maij-Weggen (verkeer en waterstaat). De ministerraad heeft alleen gesproken over een ac cijnsverhoging voor volgend jaar. Maij wil de brandstofaccijnzen tot 1995 jaarlijks met 5 cent verhogen, maar een aantal ministers, onder wie Kok (financiën), heeft daar be zwaren tegen. Vrijdag spreekt het kabinet over de complete plannen van Maij, neergelegd in het Tweede struc tuurschema verkeer en vervoer. Overigens bestaat ook de mogelijk heid dat de besluitvorming in fasen geschiedt. Zo is niet uitgesloten dat de beslissing over de bouw van nieuwe autotunnels in de randstad opnieuw vooruit geschoven wordt, of dat er voorlopig alleen over de bouw van enkele van deze tunnels wordt besloten. Behalve minister Maij krijgt ook minister Alders (milieu) extra geld. Afgesproken is dat hij alle opbreng sten uit verhaalacties tegen bodem vervuilers uit het verleden mag houden en gebruiken voor verdere bodemsanering. Van de 2,8 miljard gulden aan be- zuinigingen'waartoe het kabinet be sloot, moet 1,4 miljard komen uit het niet-geven van prijscompensa tie a dan 600 miljoen gulden in 1990 JU miljoen gulden in 1991. De ïiljard gulden wordt naar rato levert het meest in: 350 milj den over 1990 en 1991. Het kabinet haalt nog e niljoen gulden binnen door het be- Binnenland kort cent te laten dalen, daar waar eerst betrokken groepen "bezwaarlijk", een stijging van 0,6 procent was Hij noemde twee oplossingen: voorzien. - Vergoedingen die werkgevers aan de betrokkenen geven voor kaartjes openbaar vervoer moeten voor de betreffende werknemer be lastingvrij zijn indien de werkgever een controleerbare administratie opzet; r rauae - De fiscus moet het belasting- De Alkmaarse officier van justitie plichtigen mogelijk maken ook an- E. Stokman heeft gisteren tegen de ders dan door een jaarkaart 56-jarige directeur van touringcar- bedrijf De Haan twaalf maanden ge vangenisstraf geëist. De man wordt verdacht van het uitbetalen van zwart loon en belastingfraude. Be halve gevangenisstraf eiste de offi cier ook dat het touringcarbedrijf een geldboete betaalt gulden. Het zou om eer gulden gaan. De spraak, Gif in koffie Een 41-jarige man uit Venray hoor de gisteren voor de rechtbank in Den Bosch zes maanden Hij moest daar verschij: omdat door zijn toedoen i zieken- ADVERTENTIE tenforfait. Hij voorspelde dat de januari rechter het niet zal toestaan dat er onderscheid wordt gemaakt huis zijn opgenomen met vergifti- tussen degenen die wel, en zij die gingsverschijnselen. De man werd njet jn staat zijn met het openbaar voor zijn alcoholverslaving en psy- chische problemen behandeld. Uit wraak deed hij scopolamine hydro- bromide, een zwaar verdovend mid del, in de koffiebus van de groep. Tuinmest Natuurmest voor de tuin blijkt vaak verontreinigd met chroom en soms met cadmium. Veelvuldig gebruik ervan kan uiteindelijk van een tuin een vervuilde bodem maken. Dit concludeert de Consumentenbond na een onderzoek naar gedroogde stalmest en samengestelde organi sche meststof voor tuingrond op cadmium, chroom, koper en lood. In gedroogde stalmest vond de bond nagenoeg geen zware meta len. In samengestelde mest echter des te meer. Van de 17 onderzochte samengestelde organische mest stoffen 'bevatten negen merken te veel chroom. Nadienen Minister Ter Beek (defensie) wil het vrijwillig nadienen door beroepsmi litairen beëindigen. Met dé maatre gel wil de minister een eerste aanzet geven voor de voorgenomen in krimping van het personeelsbe stand bij defensie. Beroepsmilitai ren bij de landmacht, de lucht macht en de marine kunnen dan na het bereiken van hun ontslagleef tijd niet nog eens driejaar in dienst kunnen blijven. De ontslagleeftijd voor landmacht en luchtmacht is 55 jaar. Bij de marine is die momenteel ruim 51 jaar. Hasjtransport Tegen de eigenaar van het hasjschip de Altea, dat eind vorig jaar bij En geland werd onderschept, is in Den Haag een gevangenisstraf van drie jaar en zes maanden geëist. Volgens de officier van justitie is de eige naar, een 65-jarige man uit Rijswijk, het brein achter het transport. Hij ontkent dat. en beweert dat de 56-ja- rige kapitein het transport achter zijn rug om had geregeld met twee financiers. Tel.071-317436 ROTTERDAM (GPD) - Op basis scholen waar zowel een man als een vrouw directeur is, is de positie van de vrouwen achtergesteld in verge lijking met die van hun mannelijke collega's. Formeel zijn de vrouwen weliswaar directeur, maar het komt er vaak op neer dat de man de feite lijke leiding van de school in han den heeft. Dit blijkt uit een onderzoek naar meerhoofdige schoolleiding in het Rotterdamse basisonderwijs. Het onderzoek is verricht in opdracht van de gemeente Rotterdam door het Instituut voor Sociologisch en Bestuurskundig Onderzoek in de Maasstad. Op ongeveer zeventien procent van de Nederlandse basisscholen functioneert een meerhoofdige schoolleiding, dat wil zeggen met twee directeuren. Het aandeel van vrouwen in deze schoolleidingen is veel hoger (50 procent) dan op scho len met een directeur en een ad- junct-directeur (8 procent). De on dervertegenwoordiging van vrou wen werd vooral veroorzaakt door de schoolbesturen die in 1985, bij de instelling van de basisschool, liever het mannelijke hoofd van de lagere school dan de vrouwelijke hoofd leidster van de kleuterschool in de directie zitting zagen nemen. Volgens de onderzoekers krijgen de mannelijke directeuren vaak veel meer tijd ter beschikking voor het uitoefenen van hun directieta ken dan hun vrouwelijke collega's. Verder staan vrouwelijke directeu ren vaker voor de klas dan de man nelijke. En bovendien beperken vrouwen hun werkzaamheden nogal eens tot de lagere groepen van de basisschool, terwijl mannen zich meer bemoeien met de hogere groe pen. Daarnaast zijn mannen vaker dan hun vrouwelijke collega's ver- antvvoordelijk voor het voorberei den en leiden van vergaderingen, het voeren van de administratie, het bijhouden van de financiën en de contacten buiten de school. Onderspit Op de meeste scholen met twee di recteuren bestaan er, zo blijkt uit het onderzoek, geen vaste afspra ken over de onderlinge taakverde ling. Vrouwen blijken regelmatig het onderspit te delven wanneer de taken van alle dag worden verdeeld. Vaak Komt het erop neer dat de mannen weliswaar formeel niet al leen de leiding hebben gekregen, maar dat zij in de loop der tijd toch steeds meer leidinggevende taken op zich nemen. Rotterdam koos bij de invoering van de basisschool voor het instel len van het meerhoofdige schoollei derschap op alle openbare scholen in de gemeente, omdat men vreesde dat de positie van vrouwen in lei dinggevende functies in het basis onderwijs anders zou verslechte ren. De onderzoekers komen tot de conclusie dat in het' instellen van het meerhoofdige schoolleider schap in Rotterdam weliswaar een positief effect heeft gehad op het aandeel van vrouwen in de leiding van de scholen, maar dat dit model geen garantie is voor het gelijkwaar dig functioneren v Minister De Vries (sociale zaken) moet binnen de sociale zekerheid 600 miljoen gulden bezuinigen. De Vries moet daartoe zelf voorstellen doen. De overige departementen moeten samen nog eens een half miljard gulden ophoesten. Ten aan zien van de lonen en de kosten van de koppeling, die niet ter discussie staat, is binnen de ministerraad overeengekomen dat er met de soci ale partners gesproken zal worden over meer werkgelegenheidsmaat- regelen in 1991. Op die manier moeten meer men sen aan het werk komen en moet de verwachte loonstijging van 3,25 procent dalen tot 2,75 procent. Het kabinet besloot de raming voor de loonstijging in 1991, die op twee procent stond, te verhogen tot die 2,75 procent. Dat kost voor de kop peling ongeveer een miljard gulden meer. Dat bedrag wordt gefinan cierd via de bezuinigingen van 2,8 miljard gulden. 'Ook kostenaftrek deeltij dwerker zonder jaarkaart' DEN HAAG (GPD) Mensen die de departementen. Het gaat niet dagelijks voor hun woon-werk- Y,erkeer gebruik maken van het openbaar vervoer, of die geen jaar kaart hebben, moeten ook ontzien de materiële uitgaven verdeeld worden bij de aftopping van het de departementen. Defensie reiskostenforfait. Het wetsvoorstel gul- moet in die zin worden aangepast om bijvoorbeeld deeltij dwerkers 335 niet te benadelen. Dit voorstel deed PvdA-kamerlid Studie naar HAREN - Verkeerskundig Studiecentrum in Haren gaat aan de hand van 40 proefper sonen onderzoe ken waardoor er veel meer onge vallen gebeuren op de A28 tussen Assen en Gro ningen dan op andere snelwe gen. In een auto vol apparatuur worden de hart slag en de oogbe wegingen van de proefperso nen geregi streerd. Verder wordt gekeken naar hun rij stijl. Het onder zoeksteam wil proberen een patroon te ont dekken in de ge dragingen van de automobilis ten en dat verge lijken met het patroon van de - meestal niet ern stige - ongeluk ken. Raden in Amsterdam en Rotterdam kiezen taktiek tegen extreem-rechts openbaar-vervoerverklaring van het vervoersbedrijf te bewijzen dat in het woon-werkverkeer met het openbaar vervoer is gereisd. Het" zou dan om een tijdelijke regeling moeten gaan. De CDA'er Vreugdenhil riep de 500.000 bewindsman op om ook maand- half milj oen kaarten openbaar vervoer als be at in 1988 na WÖS te zien voor het gebruik van het Fiod-inval zes weken in hechte- openbaar vervoer in het woon- De rechtbank doet 8 mei uit- werkverkeer en dus ook houders van die kaarten te ontzien bij de af topping van het reiskostenforfait. Vermeend en Vreugdenhil zeiden zich overigens in de voorstellen van het kabinet te kunnen vinden. Linschoten (VVD) keerde zich te- delijke gevangenisstraf tegen zich gen de aftopping van het reiskos- ALMERE (GPD) - De Centrum partij '86 zal in ieder geval de ko mende maanden haar zetel in de ge meenteraad van Almere onbezet la ten. Het is zelfs niet onwaarschijn lijk dat CP'86 niemand kan vinden die de komende vier jaar de raadsze- tel opeist. Tijdens de raadsverkiezingen be haalde de CP een zetel in Almere. W. Beaux, lijsttrekker en oud-raads lid voor de Almeerse CP, liet al eer der weten geen zitting te nemen in i raad. Hij is ook gekozen in Amsterdam en laat zich daar be ëdigen. De gemeente Almere heeft vervolgens nummer twee op de lijst, H. Theysmeyer, gevraagd de leeg gekomen plek in te nemen. Hij heeft tot volgende week de tijd op de uitnodiging in te gaan, maar maakte gisteren bekend dat niet te doen. Nummer drie op de lijst is me vrouw De Groot uit Almere. They smeyer sluit uit dat zij in de raad zit- Restanten van prehistorische boerderijen ontdekt in Zwolle ZWOLLE (ANP) - Bij het bouwrijp maken van de wijk Ittersumer- broek in Zwolle-zuid is zaterdag een prehistorische nederzetting aan getroffen. Het gaat om de restanten van boerderijen die daar 3000 jaar geleden hebben gestaan. Stadsarcheoloog H.M.M. Clevis heeft dat gis teren tijdens een persconferentie in het stadhuis van Zwolle meege deeld. De ontdekking werd gedaan door de Zwollenaar Henry Wolf, een van de amateur-archeologen die stadsarcheoloog Clevis bijstaan. In een sleuf van acht bij tweehonderd meter zijn paalsp'oren gevonden die over de gehele afstand doorlopen. Het gaat waarschijnlijk om een zeer grote nederzetting bestaande uit meerdere boerderijen. Aan de hand van gevonden aardewerk is de nederzetting gedateerd in de periode rond en na 1000 voor Christus. De Zwolse wethouder mevrouw Meindertsma deelde mee dat het stadsbestuur de opgraving van groot belang vindt omdat een bronstijd nederzetting in Nederland een zeldzaamheid is. De gemeente heeft 50.000 gulden beschikbaar gesteld voor een eerste onderzoek. Omdat de opgraving van landelijk belang is verlenen de rijksdienst voor oudheidkundig bodemonderzoek en de provinciale archeologen steun aan het onderzoek. ting neemt. Wegens privé-omstan- digheden is reeds lange tijd niets van haar vernomen. Alle andere dertien kandidaten op de lijst van de CP wonen niet in Almere. Willen zij in Almere zitting nemen in de ge meenteraad, dan zullen zij naar de polderplaats moeten verhuizen. Amsterdam De zittende partijen in de Amster damse gemeenteraad gaan Cen trumdemocraten (CD) en Centrum partij '86 (CP'86) uitsluiten van een belangrijk deel van het raadswerk. Zo zullen CD en CP'86 geen zitting krijgen in raadscommissies, geen moties kunnen indienen tijdens raadsvergaderingen, streng worden beoordeeld bij interpellatieaanvra- gen en geen uitnodigingen krijgen voor bijeenkomsten waarvoor geen wettelijke uitnodigingsplicht be staat. Raadsleden van de PvdA, CDA, D66, Groen Links en Groen Amster dam hebben dat gisteren meege deeld. De partijen weigeren iedere vrijwillige medewerking aan de vol gens hun racistische en "openlijke associaties met de Nazi's onderhou dende" fracties. Rotterdam In Rotterdam zal klein rechts ook de komende vier jaar niet in raads commissies vertegenwoordigd zijn. Moties, interpellaties en amende menten van die zijde worden even min gesteund. De overige partijen in de Rotter damse gemeenteraad hebben dat besloten. Voor het overige willen ze de komende vier jaar het 'gedach- tengoed' van de twee vertegen woordigers van klein rechts, CD en CP'86, bestrijden. Daarmee zijn de fracties afgestapt van de afgelopen vier jaar gevolgde tactiek van 'dood zwijgen'. De fracties hebben dat in gezamenlijk overleg besloten. 'Doodzwijgen' blijkt de afgelopen vier jaar niet gewerkt te hebben. In tegendeel, waar in die periode klein rechts nog door 1 raadslid werd ver tegenwoordigd, is er bij de gemeen teraadsverkiezingen een tweede bij gekomen. Dat deed de partijen be sluiten om op dat punt hun tactiek te veranderen. Den Haag De nieuwe gemeenteraad van Den Haag wordt volgende week dinsdag reeds in de ochtenduren geïnstal leerd. Het college heeft daartoe be sloten uit vrees voor ongeregeldhe den. De installatie was aanvankelijk voorzien om drie uur 's middags. Volgens de woordvoerder is geko zen voor het tijdstip van tien uur 's ochtends, omdat voor de installatie van drie leden van extreem-rechts veel belangstelling wordt verwacht. De gemeente is bevreesd dat daarbij de openbare orde wordt ver stoord. Het besluit is genomen na overleg met de fractievoorzitters. De verschuiving van het tijdstip van installatie komt een dag na de aankondiging van een demonstratie en manifestatie. 'Verlagen aaw discrimineert vrouwen niet' UTRECHT (ANP) - De verlaging van de arbeidsongeschiktheidsuit kering (aaw) tot 70 procent van het minimumloon met eventuele toe slagen voor gezinsleden zonder ei gen inkomen is niet discriminerend voor vrouwen. Tot die uitspraak komt de Centrale Raad van Beroep in Utrecht, die daarmee een eerdere uitspraak van de beroepsraad in Amsterdam ongedaan maakt. Vrouwen worden vaker getroffen door verlaging van de aaw tot het bestaansminimum (70 procent van het minimumloon) dan mannen, die immers vaker een van hun inkomen afhankelijk gezin hebben en dus recht op een aanvulling tot het volle minimumloon. De Amsterdamse raad van beroep kwam tot de con clusie dat hier sprake is van indirec te discriminatie van vrouwen. De raad meende dat de wet van 29 de cember 1982 om de aaw te verlagen op gespannen voet staat met de Eu ropese richtlijn die indirecte discri minatie verbiedt. De Centrale Raad van Beroep komt tot een ander oor deel, daarbij geholpen door een voorlopig advies van het Europese hof van justitie. Een nog niet opgelost probleem rond de aaw is of mensen die in deeltijd hebben gewerkt, en vervol gens worden afgekeurd, recht heb ben op een aaw-uitkering op hebbe- staansminimum. Staatssecretaris Ter Veld (sociale zaken) besloot re cent om op alles voorbereid te zijn en zich al vast tegen potentiële claims in te dekken. Zij wil nu het hele aaw-systeem ontoegankelijker maken en invaliditeitsuitkeringen voor oudere en arbeidsongeschikte werknemers en zelfstandigen (ioaw en ioaz) afschaffen. Colombia krijgt 4,7 miljoen voor drugsbestiïj ding DEN HAAG (GPD) - Nederland stelt een bedrag van 4,7 miljoen gul den beschikbaar voor de bestrij ding van het drugsgebruik in Co lombia. Het is voor het eerst dat Ne derland projecten in het buitenland financiert voor de beperking van de vraag naar drugs. De permanente vertegenwoordi ger van Nederland bij de Verenigde Naties in Wenen, mr. Van Gorkom, heeft namens minister Pronk (ont wikkelingssamenwerking) hier voor een akkoord ondertekend met het fonds van de Verenigde Naties voor de bestrijding van drugsmis bruik. Nederland behoort tot de tien grootste donoren van deze VN- organisatie. Met de Nederlandse bijdrage worden vier projecten gefinancierd, die de verspreiding van het drugs gebruik in de grote steden Bogota, Medellin, Cali en Bucaramanga moeten tegengaan. De projecten maken deel uit van een meerjarig programma van bijna 50 miljoen gulden voor drugspreventie, de be handeling en rehabilitatie van ver slaafden en de introductie van alter natieve gewassen voor boeren. Colombia is de derde producent van cocabladeren in de wereld. Maar het land neemt de meest cen trale rol in Latijns-Amerika in, voor wat de produktie en handel van co caine betreft. Hoewel de meeste co caine naar Noordamerikaanse en Europese markten wordt gesmok keld, bestaat ook in Colombia zelf een drugsprobleem. Echtscheidingswet WASSENAAR (ANP) - Staatssecre taris Kosto (justitie) zal binnenkort opnieuw een wetsvoorstel voor de herziening van scheidingsproces recht bij de Tweede Kamer indie nen. De Senaat verwierp in maart het oorspronkelijke voorstel. Het nieuwe wetsvoorstel is daaraan ge lijkluidend, met' uitzondering van de mogelijkheid om echtscheiding zonder hulp van een advocaat te la ten uitspreken. De wet beoogt echt- scheiden te vergemakkelijken. DEN HAAG - Achtentwintig is-ie nu en bijna driejaar politieagent in Den Haag. Maar dat zal, als 't aan hem ligt, niet lang meer duren. Rob wil terug naar Twente, waar hij is geboren en getogen, om daar als po litieman te werken. Hij voelt zich niet op z'n gemak in de Residentie; heimwee is de drijfveer om zo snel mogelijk terug te gaan. Zijn naam wil hij niet in de krant, omdat zijn sollicitatie naar een baan in zijn ge boortestreek nog niet is afgerond. En stel dat 't niet doorgaat, dan zit hij voorlopig nog vast in Den Haag. door Jos Heymans Rob is een van de vele politiemen sen, die noodgedwongen in een van de drie grote steden terecht is geko men. Liever had hij van meet af aan gewerkt in zijn eigen, vertrouwde omgeving, maar daar lag een baan als politieman niet in het verschiet. Maar nadat het ministerie van bin nenlandse zaken de sterkte van de politiekorpsen vorig jaar ingrijpend veranderde, zijn er plotseling banen beschikbaar in kleinere gemeenten. Leegloop De drie grote steden, Amsterdam, Rotterdam en Den Haag, worden sindsdien geconfronteerd met een leegloop. Tientallen politiemensen grijpen de kans om van baan te ver anderen. "Het is een zorgwekkende situatie", zegt de Haagse commissa ris A. G. Hofkes, hoofd van de dienst algemene zaken. "Op dit mo ment raken we meer mensen kwijt dan we erbij krijgen. Gemiddeld ko men er jaarlijks tachtig nieuwe poli tiemensen bij. We raken er dit jaar, tot 1 juli, in ieder geval 93 kwijt. Ze gaan bijna allemaal naar andere kleinere korpsen". Wie per se politieagent wil wor den, was tot voor kort bijna altijd genoodzaakt om in een van de drie grote steden te solliciteren. In de ei gen woonomgeving was meestal geen baan beschikbaar, terwijl de grote steden al jaren zitten te sprin gen om personeel. Zo verging het ook Rob: "Ik wilde naar de politie school, maar daarvoor moetje eerst aangenomen zijn bij een korps. In' mijn eigen buurt kon ik nergens te recht en in Den Haag was plaats ge noeg. Maar dat betekende wel dat ik na mijn opleiding tenminste drie jaar in Den Haag moest werken". Bernardine McLean, woordvoer ster van het Haagse korps, bevestigt dat de aspirant-agenten verplicht zijn om na hun opleiding een aantal jaren in Den Haag te werken. De op leiding is immers door het Haagse politiekorps betaald. "Maar we gaan met die regeling soepel om. Als iemand per se weg wil en kan, zullen we hem niet tegenhouden. Het is dan wel mogelijk dat we aan korps de opleidingskos- De inzet tegen rebellerende kra kers en vernielzuchtige voetbalsup porters behoren tot de klusjes, die veel agenten in de Randstad doet verlangen naar de rust van de regio. (foto ANP) ten terugvragen". Dat overkwam de gemeentepolitie in Helmond, die voor de 'transfer' van een Haagse agent 20.000 gulden moest betalen. Partner Veel politiemensen zitten kennelijk niet op hun plaats, gezien de enor me leegloop. Naast de 93 die Den Haag in het eerste halfjaar kwijt raakt, heeft ook Rotterdam te kampen met een aderlating. Daar zijn in het eerste kwartaal zestig po litiemensen verdwenen. "Het gaat niet alleen om politiemensen die niet in de Randstad kunnen wen nen", zegt McLean. "Vaak is het juist de partner die terug wil". Maar er zijn meer redenen om het westen de rug toe te keren. Com missaris Hofkes: "De kosten van le vensonderhoud zijn in het alge meen hoger dan in de rest van het land. Een agent in het oosten of zui den kan met hetzelfde salaris heel wat meer doen dan zijn collega in het westen". En ook de werkdruk speelt een belangrijke rol in het streven van veel politiemensen om bij een kleiner korps te solliciteren. "Ik weet niet of de druk hier nou zo veel groter is dan elders. Nogal wat mensen zijn werkzaam op een wijk bureau. Dat is in omvang een beetje vergelijkbaar met een korps in een dorp. Maar grote steden hebben na tuurlijk wel hun specifieke taken en dat zijn meestal niet de leukste klus- Een van de minder prettige taken in Den Haag is de bijna permanente bewaking van ambassadegebou wen. Daarvoor worden ook wijk agenten ingezet. Urenlang doelloos staren vanuit een gepantserde bus en daarvoor ben je geen politie agent geworden. Ook de begelei ding van supporters naar risicovolle voetbalwedstrijden van FC Den Voordelen Maar een grote stad kent ook zijn voordelen. Er gebeurt doorgaans meer, er zijn grote evenementen, staatsbezoeken e.d. "Er zijn ook as piranten die bewust voor de Rand stad kiezen. De opleiding aan de po litieschool is weliswaar dezelfde, maar de stages in het westen zijn doorgaans breder van opzet. In de grote steden zit daar bijvoorbeeld een ME-opleiding bij. Dat gebeurt niet in kleinere gemeenten", zegt McLean. Er is weieens door het Amster damse korps geopperd om agenten in de drie grote steden beter te ho noreren. Een idee, dat door het mi nisterie van binnenlandse zaken on middellijk van tafel is geveegd. Ook commissaris Hofkes ziet dat niet als een oplossing. "Ik ga ervan uit dat de huidige leegloop een tijdelijke is. Er is nu een hausse aan vacatures, maar straks zijn al die extra banen buiten de Randstad ingevuld en zal de situatie zich wel weer herstel len". Maar dat neemt niet weg dat het probleem vooralsnog verontrus tend is. De grote steden zitten in ie der geval dringend verlegen om mensen met ervaring. Hofkes wil dan ook een gesprek met het minis terie om de uitstroom zo snel moge lijk te stoppen. Hij heeft daar wel ideeën over, "maar daar ga ik eerst met het ministerie over praten".

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 3