Ajax stagneert na droomstart ssm ROAC denkt aan UDO Menken van Grieken Mogelijk snel fusie tussen LDWS en Unitas Roodenburg eenvoudig naar halve finale Titelkansen groeien door winst op FC Den Haag Feyenoord-fan tot vijf weken veroordeeld Proloog Vuelta wekt verwarring 'Van Basten heeft voor zichzelf gesproken' ZUIVEL NATUURLIJK WOENSDAG 25 APRIL 1990 SPORT PAGINA 19 LEIDEN - Bestuurders van LDWS en Unitas bespreken vanavond de mogelijkheid tot een fusie. Volgens wedstrijdssecretaris Henk Piket van De Vlietclub hebben beide j voetbalclubs baat bij een 'samen smelting'. die voor het komende sei zoen zijn beslag moet krijgen. Het terrein aan de Boshuizerkade wordt thuishaven van de vereniging. Dit seizoen besloten Oranje Groen en ZLC al tot een samenwerking, die uitmondde tot de fusieclub FC Rijn land. Overigens lopen VTL, VNL en De Sleutels eveneens met fusie plannen rond. Twee weken geleden zijn er tussen de bestuurders en Jan Duivesteijn (sport en recreatie) ver kennende besprekingen gevoerd. Morgenavond wordt er bij VTL een algemene ledenvergadering gehou- i den met een samenwerking met de j twee overgebleven Vlietclubs als agendapunt, i LDWS is geininteresseerd in een 1 fusie omdat de club in veldennood verkeert, terwijl afdelingsclub Uni tas financiële moeilijkheden heeft. Voor 31 mei dient de penningmees ter een bedrag van 32.000 over te maken, anders zegt de gemeente Leiden de huur van het veld aan de Boshuizerkade op. Daarnaast is Unitas sportief in verval geraakt. In de kantine van Unitas voeren de bestuurders vanavond de eerste verkennende besprekingen. LDWS staat niet onwelwillend tegenover een overgang naar de Boshuizerka de. Het veld aan De Vliet baart de club al lange tijd zorgen. De verhui zing van de vierdeklasser komt vooral het met veldennood kam pende De Sleutels uitstekend uit. Op de Boshuizerkade daarente gen is door de opheffing van Oranje Groen ruimte ontstaan. "De Bos- I huizerkade zou ons best bevallen", weet Henk Piket. "Tenslotte heb ben we op die plaats al eerder ge speeld. Zaak is dat we snel spijkers met koppen moeten slaan. Als we fuseren, moet dat voor de komende competitie gebeuren. Het heeft geen zin om de zaak een jaar op z'n beloop te laten". VTL. VNL en De Sleutels hebben niet zoveel haast als LDWS en Uni tas, maar op langere termijn denken de drie clubs aan een fusie. Althans, dat is vooral de wil van VNL en VTL, die daarbij graag zouden zien dat De Sleutels zich aansluit. De l Sleutels echter houdt vooralsnog de I boot af. Althans, de meeste bestuur- j ders van de zaterdagclub staan niet j te trappelen om een 'mammoet club', die fusie zou de in grootte de tweede club van Leiden worden, te stichten. Daarbij zou door het ver trek van LDWS het probleem van het veldentekort worden opgelost. Mocht De Sleutels niet willen, dan j overwegen VTL en VNL een huwe lijk te sluiten. redactie Rob Onderwater Rob van der Zanden LEIDEN Als het hoofd er niet naar staat, functioneren de benen niet naar wens. Dus kon ROAC gisteravond nauwelijks potten breken tegen Roodenburg in de kwartfinale voor de Leidsch Dag blad-Cup. De Rippers vertoefden met hun gedachten meer bij het naderende competitieduel tegen UDO. want verlies in het komende weekeinde zou degradatie uit de vierde klasse weer een stuk actu eler maken. Dat de schade uiteindelijk beperkt bleef tot 5-1 kwam omdat ook de Leidenaars niet tot de bodem van hun kunnen wensten te gaan. De raad van ROAC-trainer Mat Kantebeen om het duel te benade ren als betrof het een competitie wedstrijd ging dus volledig de mist in. "Je hebt toch te maken met de geestelijke spanning van de compe titie. Blijkbaar is het voor een vier deklasser -niet mogelijk de boel weer op te laden vlak na het week einde. Misschien ook wel omdat een paar jongens net uit hun werk kwa men. Maar ik heb begrepen dat dat ook voor Roodenburg gold. Hoe dan ook, er was in de eerste helft to taal geën agressie". Deze wedstrijd kwam dus te vroeg? "Welnee, het is juist belangrijk de draad vast te houden. De laatste drie wedstrijden hebben we gewonnen. Zondag moeten we tegen UDO, dat twee punten onder ons staat", aldus Kan tebeen. Toch is het wel een aardig ploeg- je, dat ROAC, zoals Roodenburg in de tweede helft ondervond. Met na me Perry van Es maakte het de jon ge Maurice Barends toen erg moei lijk. Maar toen stond het al wel 3-0 door treffers van Marcel van der Burg, John van de Wetering en Ro bert Goodway. Op basis van een ge zonde dosis opportunisme bracht de club uit Rijpwetering de hautai ne tweedeklasser eventjes aan het wankelen na de tegentreffer van Per Veilbrief (3-1), die de laatste we ken opvallend schotvaardig is. Kan tebeen: "Dat is nou jammer. De agressie van onze kant kwam te laat. We maakten ze het in het begin veel te gemakkelijk, gaven ze te veel ruimte. Roodenburg is bepaald geen wonderploeg. Kijk. het oogt natuurlijk wel aardig wat John Ver schoor doet, balletje onder de voet zool, maar toen stonden ze al ruim voor. Ik ben benieuwd of ze ook zo veel aan hem hebben als het om de gradatie gaat". Opnieuw Veilbrief, Perry van Es en John Kartjani kregen nog een paar uitgelezen mogelijkheden de opgelopen schade te herstellen, maar dat lukte niet. Ook al omdat doelman Marcel Vink alles goed in de gaten hield. De brandstof bij de dravende Rippers raakte op, even als de inventiviteit. Kantebeen: "In het begin van het seizoen speelden we duidelijk anders. Rustig opbou wend van achteruit. Dat leverde al leen geen punten op. Die lange ha len nu wel, dus het moet maar". Al druist dat in tegen de gevoe lens van Kantebeen. "Zeker. Ik kan niet bestaan van een flik naar voren en lopen maar. Maar de punten zijn duur". Roodenburg profiteerde nog tweemaal, via Jan Kromwijk en Van der Burg, ook al had de score gemakkelijk nog verder kunnen op lopen. Geen bekerstunt dus van ROAC. dat zich nu weer volledig kan richten op de competitie. Veil brief verwoordde dat nog het best: "Zondag is veel belangrijker". Dat heeft ook de prioriteit van Kantebeen, die volgend seizoen bij Kickers aan het werk gaat. "Het moet kunnen met dit materiaal. De kwaliteiten van het elftal moeten uit te bouwen zijn". HERMAN JOUSTRA Tijdsverschil Burgemeester Van der Kroft wordt namens Rijnsburgse Boys en nog zes andere zaterdageerste klassers hartelijk bedankt. De eerste burger van Lisse heeft in de afgelopen dagen de hoofden van vooral de Rijnsburgse be stuurders op hol gebracht. Dit al lemaal naar aanleiding van het verschuiven van het tijdstip van de voetbalwedstrijd FC Lisse - Quick Boys komende zaterdag. Oorspronkelijk zou er om 15.00 uur worden afgetrapt, maar op verzoek van Van der Kroft wordt de bal drie uur later aan het rollen gebracht. Hoewel de reglementen van de KNVB voorschrijven dat de laatste drie competitieronden op een voor alle clubs gelijk aan- vangstijdstip moeten worden af gewerkt, gingen de bobo's in Zeist akkoord. In de Utrechtse bossen hadden ze begrip voor het argument van de gemeente Lisse dat twee 'mammoetevenemen ten' (de wedstrijd en het bloemen corso) op hetzelfde tijdstip te veel van het goede was. Bij het nieuws uit Zeist barstte in Rijns burg de bom. Begrijpelijk, gezien de stand op de ranglijst. Lisse en Quick Boys hebben degradatie- /kampioensbelangen en kunnen baat hebben bij het vernemen van uitslagen van de concurrentie. Anders gezegd: het op een later tijdstip spelen van de streekder- by is pure competitievervalsing. Prompt besloot Rijnsburgse Boys zijn eigen wedstrijd tegen Spakenburg naar 18.00 uur te ver plaatsen. Maar daarmee was voor Gerard van Zuylen de kous niet af. "We zijn met het bestuur aan het rekenen geslagen en kwamen tot de conclusie dat RB er nóg na deel van heeft als die twee duels tegelijkertijd worden gespeeld. Lisse heeft namelijk nog één punt nodig om zich veilig te spelen. Om 18.00 uur zou de mogelijkheid aanwezig kunnen zijn dat Lisse veilig is, voordat die ploeg dus aan de wedstrijd tegen Quick Boys begint. Dat vinden wij on aanvaardbaar. We hebben daar om geëist dat alle wedstrijden in de eerste klasse B naar 18.00 uur worden geplaatst", aldus de getergde secretaris. Gistermiddag na een uurtje 'heen-en-weer-faxen' tussen Rijnsburg en Zeist en een spoed vergadering met de heren compe titieleiders van de KNVB kwam het hoge woord eruit: Niet alleen Lisse-Quick Boys en RB-Spaken- burg, maar ook Hoek-Vitesse Delft en Roda Boys-ARC vangen om 18.00 uur aan. En daarmee wordt Arie Kurver op zijn wenken bediend. De trai ner snakt naar het einde en heeft uiteraard zijn vizier gericht op de titel in 1B. Mocht Rijnsburgse Boys tot kampioen worden ge kroond dan is wat de inwoner van Bergschenhoek betreft de com petitie voorbij. De strijd om de za- terdagtitel acht Kurver "niet meer belangrijk". "Ja, zo denk ik er over. De trai ningsschema's zijn volledig afge stemd op de 26 wedstrijden van deze klasse. Als dat achter de rug is en we zijn eventueel kampioen, en ik kan nu moeilijk beweren dat we weinig kans hebben, dan is het over. En zo denk ik er niet alleen over. Die kampioenscompetitie had voor mij niet gehoeven, maar we moeten 'm spelen. De enige die er gelukkig mee is, is de penning meester. Begrijp me goed: we zul len voetballen om te winnen, maar voor mij heeft het geen waarde. Ik ben met Rijnsburg nu drie keer tweede geworden en als ik nu de titel pak van deze klasse, is het seizoen voor mij geslaagd". Of de supporters daar ook zo over denken, is nog maar de vraag. Vrienden De wedstrijd ZLC - Oranje Groen van afgelopen zondag was er niet zomaar eentje. Het was een duel tussen twee vrienden voor het le ven. Per 1 juni treden bruid en bruidegom immers in het huwe lijk, betrekken rond die datum een huisje aan De Morsch en gaan na de bruiloft als 'FC Rijnland' door het leven. Om de mogelijk heid levend te houden de fusie club binnen de KNVB te loodsen, moest ZLC winnen. De Zuider kwartier LDTS Combinatie heeft immers nog kans op de vierde pe- riodetitel in de zondagafdeling. Na de 3-0 winst werd de positie van de blauwgelen nog meer ver sterkt. Alleen: was het een huwe lijkscadeau van de toekomstige partner of kwam ZLC de punten gewoon toe? Vooraf werd er in elk geval druk gespeculeerd in de Sleutelstad. Oranje Groen zou die wedstrijd wel even laten lopen. Sommige spelers van de Boshui- zerkadeclub kwamen die geruch ten ter ore en eisten dat er voluit zou worden gespeeld. Zo niet, dan bleven de heren in burger aan de kant. "Wat een onzin", verwijst Isaac van Weerlee, trai ner van Oranje Groen, de 'praat jes' naar het rijk der fabelen. "Ik heb vooraf van iedere speler geëist dat hij zich voor de volle honderd procent zou inzetten. Dat is ook gebeurd, maar ZLC was simpelweg te sterk. Ze waren agressiever. Begrijpelijk, want voor hen stond er nog wat op het spel en voor ons niet. De room is er bij ons af Maar speelde bij de meesten niet de op stapel staande fusie door het hoofd? Winst van Oranje Groen zou immers net zoveel be tekenen als het ingooien van ei gen glazen. Van Weerlee: "Het kan natuurlijk zijn dat dat onbewust in het achterhoofd heeft meegespeeld. Maar we zijn vrijdagavond voor de wedstrijd nog bij elkaar geweest en hebben toen afgesproken dat we voor de winst zouden gaan". Nog twee competitiewedstrij den en dan is de voetbalvereni ging Oranje Groen voltooid verle den tijd. Van Weerlee (55) kijkt er met plezier terug op zijn verblijf aan de Boshuizerkade en hoopt van ganser harte dat het FC Rijn land voor de wind gaat. Hijzelf wordt met ingang van jeugdtrainer bij Docos. "Eerlijk, ik hoop dat alle spelers straks naar de nieuwe club over stappen. Ik heb mijn twijfels. Ik hoor zo links en rechts geruchten over jongens die het ergens anders gaan proberen. Wat dat betreft zijn hier al zat clubs geweest die hebben geprobeerd spelers weg te trekken. Tegenover FC Rijnland zou dat niet eerlijk zijn. Destijds hebben 71 van de 74 leden zich vóór de fusie uitgesproken. Dan moeten ze woord houden en ook daadwerkelijk naar club overstappen". ALMELO (ANP) - De Almelose politierechter, mr. Van Eerden, heeft gisteren in een snelrechtpro cedure een Feyenoord-supporter voor openlijke geweldpleging ver oordeeld tot vijf weken onvoor waardelijke gevangenisstraf. Hij be val de onmiddellijke gevangenhou ding. De straf was conform de eis van officier van justitie mr. Blom. De verdachte, de 18-jarige R. van G. uit Rotterdam, werd op tweede paasdag na afloop van de wedstrijd FC Twente - Feyenoord in het Diek- manstadion in Enschede aangehou den. Hij zou de leider zijn geweest van een groep Feyenoord-suppor- ters die een vak met FC Twente- supporters bestormden. Daarbij vielen rake klappen. Bij het opleggen van de straf hield de politierechter er rekening mee dat de politierechter in Rotterdam de verdachte nog op 11 april voor voetbalgeweld had veroordeeld. Hij kreeg toen twee weken voorwaar delijke gevangenisstraf, een boete van 75 gulden en een verbod om tot aan de winterstop wedstrijden in het Feyenoord-stadion te bezoeken. Het bestuur van het Internatio naal Olympisch Comité (IOC) is te gen uitbreiding van het programma in Barcelona 1992 met enkele lan- denwedstrijden. In de vergadering te Belgrado werd beslist dat er geen landenwed- strijd Moderne Ritmische Gymnas tiek wordt gehouden. Een landen- wedstrijd boogschieten is er in Bar celona voor het laatst. AMSTERDAM (GPD) Terwijl bij PSV de gifbeker nog steeds van hand tot hand gaat, werden in Amsterdam gis teravond reeds de glazen uit de kast gehaald om de cham pagne straks in uit te schenken. Door een uiterst wankele 1- 0 overwinning op FC Den Haag kan Ajax het kampioens feestje, waar zo vurig op wordt gehoopt, nauwelijks meer ontgaan. Het is te hopen dat Leo Beenhakker inderdaad zo stress-bestendig is als altijd over hem wordt gezegd. De technisch directeur staat niet alleen wat betreft zijn op handen zijnde aanstelling als bondscoach onder zware druk. Ook zijn taak als trainer van Ajax bezorgt hem (in-)spannen- de dagen. Beenhakker hield gisteren voet bij stuk dat hij zich in de vooraf gaande 24 uur niet met Oranje had beziggehouden en al zijn aandacht op Ajax had gericht. "Afgelopen zondag heb ik het Oranje-boek dichtgeslagen en morgenmiddag om vier uur doe ik het weer open". Beenhakker refereerde met die opmerking aan de door de KNVB voor vandaag aangekondigde pers conferentie in het Feyenoord-sta dion, waar behalve Beenhakker ook Rinus Michels en Martin van Rooij- en aanwezig zullen zijn. Hoewel de Ajax-trainer er geen (zinnig) woord over kwijt wilde, mag aangenomen worden dat de voetbalbond de aan stelling van Beenhakker als verant woordelijk trainer in Italië bekend zal maken in Rotterdam. "Ik heb een uitnodiging gehad om te ko men", trok de man uit Vinkeveen een rookgordijn rond zichzelf op. "En aangezien ik een beleefd man ben, ben ik op die uitnodiging inge gaan. Natuurlijk heb ik de afgelo pen ook de kranten gelezen, maar ik doe daar verder niets mee. Ik heb al die berichten voor kennisgeving aangenomen". Na die summiere, onbevredigen de woorden ging Beenhakker snel over tot de orde van de dag. Hoewel hij weigert het woord 'kampioen schap' in de mond te nemen, beseft ook Beenhakker dat de kans zéér groot dat Ajax, na vijf seizoenen met lege handen gestaan te hebben, op 6 mei het 23ste landskampioen schap in de clubhistorie kan beha len. "Maar we zullen niet de fout maken om met een rekenmachine in onze zak te gaan lopen voetbal len. We hebben nu alles in eigen hand. Gewoon drie punten uit de komende twee wedstrijden (Roda thuis, NEC uit) halen". Middelmaat Als de vlag inderdaad straks wap pert aan de Middenweg, kan Neder land Ajax bejubelen als de kam pioen van de middelmaat. Het jonge Amsterdamse team herbergt een flinke hoeveelheid talent, maar in druk weet de ploeg toch zelden te maken. Ook gisteravond bleef de prestatie van Ajax flink onder de maat. De wedstrijd in een uitver kocht De Meer kende een droom start, toen John van 't Schip Ajax al in de derde minuut met een won derschone lob van circa achttien meter op voorsprong zette. Maar daarna doofde het licht erg snel aan Amsterdamse zijde. Weliswaar raakte een kopbal van Blind na twaalf minuten spelen nog de bin nenkant van de Haagse paal, maar BENICASIM (ANP) - De proloog van de Ronde van Spanje, een tijdrit voor drietallen, heeft niet alleen voor grote verwarring gezorgd bij de wielerliefhebbers, maar ook voor aanzienlijke tijdsverschillen onder de deelnemers. Pello Ruiz-Cabesta- ny won de rit over 11,5 kilometer in de straten van kustplaats Benica sim, gesteund door zijn ploeggeno ten Anselmo Fuerte en Melcho Mauri, in 13 minuten en 22 s( den. Ze raasden met een gemiddel de snelheid van liefst 51,621 km/uu over het parcours. De Belg Nico Emonds, die menreed met zijn ploeggenoten Ja nus Kuum en Malcolm Elliott, had een achterstand van twaalf secon den op de winnende Spanjaarden. John van den Akker was de beste Nederlander. Hij" vormde een team met de Oostduitse specialisten Uwe Raab en Uwe Ampler. Dit eerste PDM-trio eindigde in de ploegrang- schikking als vijfde op zestien se conden. Wijnands, Arntz en Holz- mann (BrD) uit de Stuttgart-ploeg van Hennie Kuiper werden zeven- Cor Lems slaagde er gisteravond niet altijd in John daarmee was de koek geheel op voor Ajax. Onder aanvoering van een schof felende (viermaal in de fout, een maal geel) Cor Lems kreeg Den. Haag steeds meer vat op de wed strijd. Door middel van een goed ge organiseerde buitenspelval, waarin Ronald de Boer en Dennis Berg kamp als junioren gevangen wer den, werd Ajax ver van het doel van de onzekere Ricardo de Jongh ge houden. En net als afgelopen zon dag tegen Willem II wisten de Am sterdammers ook nu niets te begin nen met een tegenstander die het initiatief duidelijk naar zich toe trekt. Na de pauze zette FC Den Haag het 'lefgozertj es voetbal' onverdro ten voort, waarbij het soms wel leek alsof er voor de ploeg van Co Adri- aanse een titel in het verschiet lag in plaats van Ajax. Pas een minuut of tien na de rust leek Ajax los te ko men. Met uitstekend voetbal van met name Witschge, Winter, Jonk, Van 't Schip en (eindelijk) Roy wer den de Haagse verdedigers bij tijd en wijle dolgedraaid. Het schop-, trek- en schoffelwerk van Gentile, Tjin A Sjoe en Lems hield Ajax ech ter van verdere treffers af. ADVERTENTIE co-sponsor van de Leidsch Dagblad Cup. DEN HAAG (GPD) - Mocht een gesprek tussen Rinus Michels en de voetballers Rijkaard, Van Basten en Gullit geen opheldering verschaffen, "dan moeten de jongens daaruit hun conse quenties trekken". Oranje-doelman Hans van Breukelen zeit dit gisteren in AVRO Radiojournaal. De keeper van PSV is het oneens met de aanval van het AC Milan-trio op Rinus Michels. Van Basten uitte het afgelopen weekeinde felle kritiek op Mi chels omdat het sectiebestuur van de KNVB bij de keuze van Leo Beenhakker tot interim- bondscoach geen rekening heeft gehouden met de voorkeur van de internationals. Een groot aantal van hen gaat liever met Johan Cruijjf dan met Beenhakker naar de WK-eindronde in Ita lië. Van Breukelen is van mening dat eerst van alles moet worden gedaan om beide partijen met elkaar in gesprek te brengen. In de openlijke en harde aanval van Marco van Basten op Rinus Michels heeft de Milan- speler duidelijk namens zichzelf gesproken. Daarbij heeft Van Basten met zijn kritiek op het sectiebestuurslid teveel op de man gespeeld. Dit zegt Ruud Gullit, aanvoerder van het Neder lands elftal en ploeggenoot van Van Basten bij AC Milan, in een ochtenkrant. Gullit verklaart in het artikel echter wel de „rode draad in het verhaal van Van Basten" te onderschrijven. Van Basten liet afgelopen maandag via het ochtendblad De Telegraaf we ten het vertrouwen in Michels volledig kwijt te zijn. De topscorer in Italië verweet Michels „laag gedrag" bij de aanstelling van Leo Been hakker als opvolger van de door de Oranje-spe lers en het sectiebestuur ongewenste bonds coach Thijs Libregts. Michels zou volgens Van Basten de stemming van de spelers over de te benoemen opvolger aan zijn laars hebben ge lapt. Barcelona-trainer Johan Cruijff bleek met 8 voorkeurstemmen tegen Leo Beenhakker 5 de winnaar van de door de spelers georgani seerde 'verkiezing'. Omdat Michels volgens Van Basten „wat tegen Johan Cruijff' heeft, zou de ex-bondscoach Cruijff niet eens hebben bena derd en direct Leo Beenhakker naar voren heb ben geschoven. „Eerst gebruikt Michels de spe lers om Libregts weg te werken", aldus Van Basten afgelopen maandag, „en nu zijn wij niet meer nodig als er een nieuwe bondscoach be noemd moet worden". field. 15.15-16.45 Sportnet: Tennis: Philips Open. 16.30-19.00 Did 1: Sport extra- WK IJs hockey Noorwegen-Westduitsland. 16.45-17.15 Sportnet: US Pro Ski Tour. 17.00-18.00 BBC 2 WK Snooker in Shef field. 17.15-19.00 Sportnet Spaans voetbal. 19.00-19.30 TV 5 Montagne bergsport magazine. 19.00-20.30 Sportnet: Tennis: Philips Open. 20.00-23.00 BRT 2' Sportavond. 20.10-22.05 Did 1 Sport extra recht streeks verslag van de voetbalinterland Westduitsland-Uruguay 20.30-22.30 Sportnet Update en US PGA Golf. 22.00-22.30 BBC 2 WK Snooker in Shef field. 22.30-00.15 Sportnet: Indy Cart World Se- ne Long Beach Grand Prix. 22.50-23.55 Ned 3 Studio Sport met o a. een verslag van de KNVB-bekertinale tus sen PSV en Vitesse. 23.20-01.20 BBC 1 Sportsmght: met o.a. WK Snooker in Sheffield. 00.15- Sportnet: French Rugby League. DONDERDAG 08.00-09.00 Sportnet Powersports Inter- 09.00-10.30 Sportnet French Rugby Lea- field. 12.30-14.15 Sportnet: Indy Cart World Se- 14.15-17.00 Sportnet Skiën en IJshoc key. 14 35-16.00 BBC 2: WK Snooker in Shef field.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 19