Haarlem krijgt Kees Verwey-museum Perfecte show Jasperina Volle Burcht hangt aan lippen Nieuwenhuys KIJKUIT Exposities Concerten Theaters VRIJDAG 20 APRIL 1990 PAGINA 25 Tour de Chant van Jasperina de Jong Tekst Ivo de Wijs. Muziek: Joop Stokker- mans. Gezien op 19 april in de Leidse schouwburg Aldaar nog vandaag en mor- LEIDEN 'Het geluk onttrekt zich telkens aan het oog. maar het smeult en wacht en op de lange duur, laait de liefde uit de diepte naar omhoog, als een veenbrand, als een lang verge ten vuur'. Een citaat uit één van de mooiste liedjes uit de Tour de Chant van Jasperina de Jong. En zoals zij zingt, is elk woord en elke lettergreep moeiteloos te verstaan. Wat verrukkelijk om te kijken en te luisteren naar iemand die Het Vak zo tot in de finesses beheerst. Na twee solo musicals ('Gekkin van de gracht' en 'Victoria') keert Jas perina terug naar de meer klas sieke cabaretformule. Deze Tour de Chant (met uitsluitend nieuw materiaal) bestaat uit een losse aaneenschakeling van een paar gesproken nummers en veel liedjes. Een vertrouwde vorm in een nieuw jasje, ge bracht met de perfectie als van ouds. De overgangen tussen de af zonderlijke nummers zitten soms ook zo knap in elkaar. Op een gegeven moment bijvoor beeld staat er een moderne bank op het toneel. Jasperina neemt daarop plaats om gezellig bab belend over haar vileine voor liefde voor stuntvliegen te ver tellen. Na dat nummer doet de zelfde bank dienst als kinder bedje. waarbij Jasperina een lief slaapliedje zingt en het kind vraagt zijn fantasiewereld voor haar te tekenen. Daarna strekt ze zich uit op de bank om op ont spannen, licht jazzy wijze haar verveling te bezingen. 'Déja vu' - ik heb alles al ge zien. Schitterend gedaan, en er is nog een verrassende ontkno ping, want filmheldin Annie met 'Tomorrow, tomorrow' blijkt haar wakker te kunnen schudden. Soms contrasteren twee opeenvolgende nummers op een onverwachte manier. Ze vertelt geestig over de voorbe reidingen voor haar nieuwe mu sical ("eerst moet ik nog met Joop van den Ende naar bed") om ons daarna een voorproefje te gunnen, dat een prachtig, in getogen lied ('Neem me terug') blijkt te zijn en dus haaks op die flauwekuhnleiding staat. Jasperina de Jong kan koste lijk haar woede uiten, dan weer heel schuchter een persoonlijk probleem bespreekbaar maken en even later uitdagend een maaltijd als alternatieve sex-be- leving bezingen. Dat en nog veel meer. Haar vertrouwde tekst schrijver Ivo de Wijs, haar ver trouwde componist Joop Stok- kermans, haar vertrouwde mu sici Dirk Stuer, Eric Rits en Flor van Leugenhaeghe en haar ei gen toptalent maken dat de avond voor je 't beseft is omge vlogen. WIJNAND ZEILSTRA HAARLEM De impasse die sinds januari heerst tussen de gemeente Haarlem en de schilder Kees Verwey, lijkt te zijn doorbroken. Het college van Burgemeester en Wethouders heeft voormalig stadsarchitect Wiek Röling opdracht gegeven een ontwerp te maken voor een museum, waarin de collectie- Verwey moet worden ondergebracht. Het gaat om de boven verdieping van het monumentale pand Grote Houtstraat 1 in Haarlem, waarin op de begane grond kledingzaak Vermeulen is gevestigd. Roling zal het ontwerp maken op basis van een globaal pakket van ei sen dat is geformuleerd door het Frans Halsmuseum. Voor de aanne- mingskosten is een voorlopig be drag vastgesteld van 450.000 gul den. Ook op een ander vlak is er voor de Haarlemmer Verwey goed nieuws te melden. Ter gelegenheid van zijn negentigste verjaardag, die de schilder vandaag viert, organi seert het Frans Halsmuseum dit jaar een Verwey-tentoonstelling met de titel Reizen door mijn ate lier. De expositie wordt van 24 no vember tot 6 januari gehouden in de Vleeshal aan de Grote Markt. De geschiedenis rond de collec- tie-Verwey begon in 1984, toen Kees Verwey besloot een omvangrijke verzameling eigen werk na zijn dood aan de gemeente Haarlem na te laten. De gemeente gaf vervol- ge.-ns de opdracht de mogelijkheden te onderzoeken om binnen het com plex van het Frans Halsmuseum een expositieruimte te realiseren. Het ontwerp voor de nieuwbouw werd gemaakt door de toenmalige stadsarchitect Wiek Röling. Het plan kon echter niet doorgaan, om dat aan de bewoners van de betref fende stadswijk eerder was toege zegd dat geen open ruimte in die wijk meer bebouwd zou worden. Laksheid Kees Verwey kwam in januari dit jaar terug op zijn beslissing om de gemeente te legateren en wees de Stichting Kees Verwey aan als erf genaam van zijn collectie. Het lakse beleid van de gemeente bij het zoe ken naar onderdak voor de collectie zou de achtergrond zijn. Door nu met een voorstel voor een Verwey- zaal te komen op de hoek Grote Houtstraat/Grote Markt en op ver zoek van Verwey de opdracht te ge ven aan architect Röling, lijkt de ge meente de impasse te hebben door broken. Voormalig stadsarchitect Wiek Roling, nu hoogleraar aan de Tech nische Universiteit in Delft, is zeer enthousiast over de opdracht, maar vindt het nog te vroeg om inhoude lijke mededelingen te doen. De contacten van Róling met Ver wey gaan al zo'n acht jaar terug. Toen vroeg de schilder hem voor het eerst om mee te werken aan het realiseren van een goed onderdak voor zijn schilderijen. De consequentie van de beslis sing van de gemeente is volgens Röling dat de collectie-Verwey voor Haarlem behouden is. "Dat vind ik echt fantastisch. Heel veel schilde rijen van Verwey behoren tot het belangrijkste werk van deze eeuw". Schilder Kees Verwey, die van daag 90 jaar wordt, heeft echt wat te vieren. (foto gpd) Groei Holland Festival niet in gevaar door afhaken Den Haag AMSTERDAM (ANP) - De plannen voor groei van het Holland Festival komen niet in gevaar door het afha ken van Den Haag. De bijdrage van deze ge meente van 2 tot 3,5 ton aan het totale bud get van 6 tot 6,5 mil joen gulden was daar voor te gering. Ook het niet-doorgaan van de bijdrage van een ton van Rotterdam zal geen effect hebben op de meerjarenplanning voor groei van het fes tival. Dat zei directeur A. "s - Gravesande van het Holland Festival in een reactie op het rap port van een gemeen telijke commissie over de eventuele voortzet ting van de Haagse bij drage aan het festival na 1990. Daarin wordt onder meer voorge steld het vrijkomende geld te besteden aan het Holland Dance Festival, waarvoor een 'Haagse' naam moet worden gevonden. Uitgangspunt van de commissie was de formulering van een festivalbeleid dat de culturele uitstraling van de residentie ver sterkt, artistieke ont wikkelingen stimu leert en de belangstel ling voor culturele ma nifestaties vergroot, 's - Gravesande kan zich voorstellen dat Den Haag en Rotterdam kiezen voor verster king van het typisch eigen culturele karak ter. "wat dat aan ook mag inhouden". Hij beoordeelde de keus van de Haagse com missie in dat verband als "buitengewoon verstandig". Uit het jaarverslag van de Rotterdamse Kunststichting bleek gisteren dat een aantal Rotterdamse kunstin stellingen plannen ontwikkelt om vanaf 1992 een eigen festival te organiseren naast het Holland Festival. Het festival wordt wel belangrijk gevonden, maar heeft als bezwaar dat het om een "geïm porteerd" evenement gaat, aldus het jaarver slag. LEIDEN Rob Nieuwenhuys gaat zich weer op het schrijven toeleg gen. Gisteravond in de Burcht ont-, vouwde hij zijn plannen voor de toe komst, waarin het redacteurschap van het tijdschrift Indische letteren niet meer past. Nieuwenhuys maak te vanaf de oprichting in 1986 deel uit van de redactie en blijft als advi seur verbonden aan het blad, dat zich richt op de studie van de In- disch-Nederlandse letterkunde. Zo juist verscheen een herdruk van zijn roman over het Indische fami lieleven Vergeelde Portretten uit 1954. De bijna 82-jarige nestor van de Indisch-Nederlandse letterkunde wil de tijd die hem nog rest het liefst wijden aan een boek over De zaak Born, een onderwerp waar hij al bij na veertig jaar mee worstelt. Uitge ver Geert van Oorschot bood het boek, buiten Nieuwenhuys om, zo'n twintig jaar geleden al aan de boek handels aan, terwijl er nog maar een paar bladzijden geschreven waren. En hoewel de feiten in de zaak-Bom grotendeels bekend zijn, lag ook gisteren weer de uitverkochte Burchtzaal aan de voeten van de do minerende, maar charmante vertel ler Nieuwenhuys. Toen Nieuwenhuys zo'n veertig jaar geleden als redacteur van het Rob Nieuwenhuys (82) nam in de vorm van een lezing afscheid als re dacteur van het tijdschrift Indische Letteren. (foto Henk Bouwman) Indische tijdschrift Oriëntatie een nummer over de schrijver Willem Walraven wilde samenstellen, stuit te hij in de leggers van Indische kranten als De Locomotief op een roemruchte moordzaak uit 1934/35. De 68-jarige Leonard Bom werd op last van zijn veel jongere inlandse vrouw en schoonvader door vier huurmoordenaars te Semarang op gruwelijke wijze om het leven ge bracht. In eerste instantie werd de vrouw ter dood veroordeeld en later door het hooggerechtshof tot 12 jaar. De huurmoordenaars kregen de doodstraf respectievelijk levens lang, later zou dit in hoger beroep twaalf respectievelijk zes jaar wor den. De als Europees beschouwde Leonard Born was, hoewel hij zijn bezit niet op geheel eerlijke wijze verkregen had, een vermogend man en zijn vrouw zou alles erven. De op Europese leest geschoeide recht bank zag dan ook de erfkwestie als hoofdmotief voor de moord en oor deelde zwaar. Wat Nieuwenhuys al tijd heeft gefascineerd is de ondui delijke maatstaf waarmee een en ander werd beoordeeld. Hij maakte aannemelijk dat de botsing tussen twee werelden, de inlandse en de Europese, de zaak vertroebeld had. De vrouw had een leven van verne deringen achter de rug, dat te ma ken had met een kind, buitenechte lijke relaties en concubinaat. Het gaat derhalve om een zeer gecom pliceerde, maar evengoed 'prachti ge' moordzaak, zoals Nieuwenhuys het uitdrukte. Nieuwenhuys, zelf in Semarang geboren, weet echter niet in wat voor een vorm hij deze zaak, waar zovele kanten aan zitten, moet giet en: een verhaal als documentaire misschien? Of zoals iemand uit het publiek suggereerde a la Marquez Kroniek van een aangekondigde dood. "Nee, dat kan ik niet. Maar ik moet wel fictie invoeren om de waarheid te bereiken". Het tot dan toe doodstille publiek brandde, daartoe door Nieuwen huys aangespoord - "ik was zelf niet op dreef vanavond" - pas na de pau ze los. Gezien het karakter van de avond waren velen aanwezig, die ook door hun herkomst, in deze ma terie geïnteresserd waren, of nog beter, van deze materie op de hoog te waren. Zelfs de alwetende Nieu wenhuys werd verrast, toen een be langstellende in de zaal zich beken de maakte als een straatgenoot van de familie Bom in Semarang. Hij was nog naar school gegaan met Borns stiefzoon Jan. "Mijn ouders verborgen ten tijde van de moord- zaakverslaggeving de Locomotief'. EMIEL FANGMANN Hans Duller en Boris van der Lek zorgen morgenavond in het LVC voor muzikale knokpartijen. (foto pr) Leiden Koninklijk Penningkabinet - Rapenburg 28. dubbelexpositie- Holtzhey Zoon, een 18e eeuwse penningfabriek, t/m 10/6 en "Geld van het Koninkrijk', Nederlands geld van 1814-1990, t/m jan '91; di. za. 10-17 uur, zon- en feestd. 12-17 uur. Rijksmuseum van Oudheden - Rapenburg 28, 'Mozaïek de Antieken; oog in oog met Grieken, Etrusken en Romeinen', t/m 2/9, di t/m za 10-17 uur. zo 12-17 uur. Rijksmuseum van Volkenkunde Steen straat 1, fototentoonstelling; 'India, heimwee naar Benares', van Marijke Bres- ser en 'Senegal, houtjes van God', van Steef Meyknecht, t/m 4/6; di t/m za 10-17 uur, zo 13-17 uur. Rijksmuseum van Geologie en Mineralogie - Hooglandse Kerkgracht 27, Milieu-ten toonstelling EEG, tot eind sept; ma t/m vr 10-17 uur, zo 14-17 uur. Pijpenkabinet - Oude Vest 159a, 'Vorstelijke Pijpen', vier eeuwen Oranjevorsten op pij pen verbeeld, t/m 6/5; zo 13-17 uur. De Waag - Aalmarkt 21, expositie van 24 Leidse kunstenaars, t/m 22/4; wo t/m vr 12- 17 uur, za en zo 11-16 uur. 1 Huys Benee - Nieuwe Rijn 3, permanente tentoonstelling van werk Leny Noyen, vr. 14-16 uur en za. en zo. van 12-16 uur. Het Achterhuis - Nieuwe Rijn 38. permanen te expositie; Vijf eeuwen mode in miniatuur, di. t/mza. 10-16 uur. Signaal, Studio voor Vormgeving - Groenesteeg 10, ontwerpers en vormge vers tonen diverse ontwerpen, tevens pre sentatiemappen, do. 12-21 uur, vr. 12-18 uur, za. 12-17 uur. Stichting Beeld en Grafiek - Stationsweg 243, werk van Feng, Erik-Jan Kuiper en Cees van den Oever, nadere informatie tel: 146024. Sociëteit Quintus - Korte Mare 34, tentoon stelling van leden van Quintus in de vorm van schilderij, druk, foto, tekening of beeld. Atelier Jc-anmarie Mersman - Oude Rijn 89, Frank Borst. Robin Akkerman en Jean Ma ne Mersmans. verschillende technieken, el ke eerste zondag van de maand open. Galerie Liga Nieuw beelden - Pres. Stein- 14, Kunst met twee Grote K's: Ker- .n van Krunngen op reünie, 45 |aar na 27/5; vr. za en zo 11-18 uur. o - Cleveringaplaats 1, lino's en n van Manie Mommers en teke- hilderijen van Coenraad J. van l/m 21/4; ma t/m vr 10-22 uur, zo Mark van Overbeeke met werk uit de huise lijke omgeving, van 23/4 t/m 25/5, ma t/m vr 10-22 uur, zo 14-17 uur. Onderzoekcentrum Sturing en Samenle ving - Maresingel 3. Dimitros Xanthopoulos: tekeningen, schilderijen en keramisch werk, t/m 12/7; geopend tijdens kantooruren. Galerie Time is Art' - Nieuwstraat 10, schil derijen en werk op papier van Ada de Ko ning, t/m 29/4; wo. do, vr, za van 14-18 uur. Galerie Amber - Hooglandsekerkgracht 8. 'Goden en Natuur in Inkt', Oude Japanse schilderingen in Leiden, t/m 21/5; wo t/m zo 11-17 uur. Timmerman 8 Timmerman - Botermarkt 9, Irene Olivier-de Niet met aquarellen, t/m 7/5; geopend di t/m za. Galerie AZL - Gebouw 1Academisch Zie kenhuis Leiden, werk van Dick Donker, t/m 29/4, dag. 10-17 uur. Coup d'Art - Nieuwe Rijn 27, open dag met thema 'Met de muziek mee', werk van div. kunstenaars, t/m 21/4, woe, vr, 10-18 uur, za 10-17 uur, do 10-21 uur. Galerie Propitia - Levendaal 119, 'Het paard in de wei', Marcelle Wolff met keramische sculpturen, Sally Schlebaum, bronzen sculpturen, Ibrahim Ehrari, etsen, tot 27/4, do 13-16 en 19-21 uur, vr za zo 13-18 uur. Galerie Bleijenberg - Breestraat 113, aqua rellen van Ursula Dierks, t/m 28/4; di t/m za 9-18 uur. do tot 21 uur. Antiquariaat Paddenburg - Diefsteeg 14, Ton Broekhuis: foto's voor zijn boek 'Een wi|de blik verruimt het denken', t/m 27/5; di t/m vr 13-18 uur, do ook 19-21 uur, za 12-17 Fotogalerie De Kleine Klup - Nieuwe Rijn 1, architectuurfoto's van Sybolt Voeten, t/m 3/5, ma t/m za 10-22 uur, zo 12-22 uur. Ars Aemula Naturae - Pieterskerkgracht 9, werk van leden van Ars, t/m 22/4; dag. 13- 16 uur. Galerie AZL - Rijnsburgerweg 10, gebouw 1, Dick Donker met recente werken, t/m 29/4; dag. 10-17 uur. Kunstgalerie 'Antarctica' - Het Haagsche Schouw, werk van verscheidene schilders, uit binnen en buitenland, zo 22/4van 11-18 Alphen Houweling Woonsfeer - Hooftstraat 187, schilderijen van Jan van Eden, van 16/4 t/m 14/5; 2e Paasdag van 11-17 uur en tijdens openingsuren. Hillegom Kunstgalerij 'Cathanna' - Meerstraatprome nade 12b, kleurgrafieken van Frank Porce- lijn, t/m 5/5di t/m vr 10-18 uur, za 10-17 uur. Leiderdorp Gemeentehuis - Statendaalder 1'The Spirit in music and color', Simone Plaat met 'zijde en papier', t/m 26/4; ma t/m vr 8-17 uur, wo ook van 18.30-20 uur. Lisse Museum voor de Bollenstreek - Heereweg 219, permanente tentoonstelling, elke eer ste zondag van de maand rondleiding om 14 en om 15.30 uur. Noorden Hotel-Restaurent 'De Watergeus' - Simon van Capelweg 10, wandkleden van Anneke v.d. Molen, aquarellen van Coby Hensen en etsen van Jan Groenewegen, t/m 4/6; dag. vanaf 10.00 uur. Rijnsburg Genootschap Oud Rijnsburg - Oude Vliet- weg 6, permanente tentoonstelling 'De an dere Middeleeuwen'; thema tentoonstelling: 'Wintersalon van Oost Europese kunste naars, een brug tussen Oost en West', vr. 19-21 uur, za. 10-16 uur. Voorschoten Galerie Mercedes - Voorstraat 35b, Willy Belinfante- olieverf, pastel en grafiek en Ine ke van Dijk: bronzen beelden, t/m 12/5; wo en do 13-17 uur, vr en za 11-17 uur, 2e Paasdag 13-17 uur. Warmond Galerie De Pomp Dorpsstraat, Leen Kolpa met oliepastel. Wies Dur met keramiek, di 19-21 uur, wo 10-12 en 14-16 uur, do. za en zo 14-16 uur. Vereniging het Oude Raadhuis - Dorps straat 36, Anja Serlie met aquarellen en ge mengde technieken, di 19-21wo, do, zo 14- 16 uur, za 11-16 uur. Wassenaar Cultureel Centrum De Warenar - Kerkstraat 75, groepstentoonstelling van Artimediair, t/m 13/5, ma t/m vr van 9.00 tot 16.00 uur. Raadhuis 'de Paauw' - Raadhuislaan 22, werk van schilder en tekenaar Sierk Schrö- der, van 24/4 t/m 27/5, di t/m vr 10-16 uur, za en zo 13-17 uur. Galerie Bianca - Gravestraat 1. houtsnedes van Saskia Masselink werk op papier en hout van Alme Thomassen en objecten van Gert den Tuinder, t/m 6/5;, do. vr, zo 14-17 uur. za 12-17 uur. Klassiek Het Mondriaan Kwartet geeft vanavond, in de serie hedendaagse kamermuziek, een concert in de Waag. Er worden composities gespeeld van Luca Francesconi, Paul Ter mos en Morton Feldman. Aanvang 2.15 uur, Waagmarkt 21, Leiden. De Martinuscantorij uit Schellmkhout houdt zondag in de Hooglandse kerk een Choral Evensong. Naar voorbeeld van de Engelse kathedrale koren wordt gezongen in de anti- tonale opstelling. Dat wil zeggen dat er ei genlijk twee koren zijn die tegenover elkaar worden opgesteld. De organist is Joop Brons. Aanvang 19.00 uur. Hooglandse kerkgracht. Leiden. In het Groene Kerkje spelen zondagavond Peter Brunt (viool), Jacob Slagter (hoorn), en Ellen Corver (piano). Op het programma staan werken van Mozart, Beethoven en Brahms. Aanvang 2.15 uur, Haarlemmer straatweg 3, Oegstgeest. In de K&O-kapelzaal treedt donderdagmid dag het duo Helma Leenhouts (viool) en Jan Hoijtink (piano) op. Tijdens dit lunchconcert zijn werken van Brahms, Bach en Chausson te beluisteren. Aanvang 12.45 uur, Oude vest 45, leiden. Het Residentie Orkest onder leiding van Paul Daniel staat donderdagavond in de Stadsgehoorzaal met violist Augustin Du- delssohn. Fauré en Hindemith. Aanvang 20.15 uur, Breestraat, leiden. Pop The Alien Alex Experience hard-core, be staande uit drums, twee gitaren, bas en zang, staat vanavond in het zoldercafé. Aanvang 23.30 uur, Breestraat 66, Leiden. Twee tenor-saxofonisten, Hans Dulfer en' Boris van der Lek, zijn beiden co-leaders van de band Tough Tenors. Deze twee er varen saxofonisten geven een muzikale show bestaande uit jazz, funk en rock. Ze staan morgenavond in het LVC. Aanvang 22.30 uur, Breestraat 66, Leiden. Jazz Jazzzpodium Hot House organiseert mor genavond in de Waag een concert met het trio Joop van Enkhuizen/Carlo de Wijs/Han Bennink. Van Enkhuizen maakt na een lan ge afwezigheid zijn rentree. In het voorpro gramma een presentatie van de tweede Hot House Workshop. Aanvang 21.00 uur. Aal markt 21, Leiden. Leiden Leidse Schouwburg vr 20 en za 2120.15 uur: Jasperina de Jong met haar Tour de Chant'. zo 22,14.30 uur; kindertheater Ploef speelt Piratendochters'. di 24, 20.15 uur; De Voorziening en de Blau we Maandagcompagnie spelen 'Strange In- woe 25.20.15 uur'Monsieur Tussaud' door Scholengemeenschap 'Duinzigt'. LAK-theater vr 20 en za 21, 20.30 uur; Griffioentheater met 'Stenen mond ik heb je lief', zo 22, 15.00 uur; kindervoorstelling 'Lot', woe 25 en do 26.20.30 uur; Candida', door Theater van het Oosten. Micro-theater vr 20, 20.30 uur; Het achtste korte stukken festival. za 21 en zo 22. 15.00 uur; Koningin in kin derland' door K.T.S. Pats. do 26. 20.30 uur; 'Molly Bloom/Cathleen' door Theater van het oosten. Alphen aan den Rijn Parktheater vr 20. 20.30 uur; Reflex met 'Aphroditai', 'BRMS', 'Bles', en 'Rush Hour'. Wassenaar Theater Warenar do 26. 20.15 uur; The Deep River Quartet. Den Haag Appeltheater vr 20, za 2120.15 uur. zo 22.14 00 uur; To neelgroep de Appel met 'Noodlot'. AT&T Danstheater vr 20, za 21, 20.15 uur; Het Nederlands danstheater met 'Black Cake', 'Grosse Fu- ge', en een nieuw ballet van Hans van Ma- woe 25 en do 26, 20.15 uur; Koninklijk Ballet van Vlaanderen met "West Side Story'. Circustheater vr 20, za 2120.15 uur; musical 'Sweet Cha rity' met Simone Kleinsma. di 24, 20.15 uur; 'Rendez Vouz' met Koos Alberts. do 26, 20.15 uur; De Frank Boeyengroep. Diligentia vr 20, za 2120.15 uur; Tango aan de Dnje- pr' door Bert Visscher. zo 22. 14.30 uur, gitaarrecital door Vladimir Mikulka, werk van Jelinek, Dushek, Villa-Lo- di 24, 12.45 uur; Carry Tefsen. woe 25, do 26, 20.15 uur; Montezuma's Re venge II. Dr. Anton Philipszaal vr 20, 19.30 uur; leden van het Residentie- Orkest olv Alexandru Lascae, mmv Anne- Marie Rodde, sopraan en Noel Lee, piano," Arno Bornkamp saxofoon, werken van Wi- dor, Poulenc e.a. za 21, 20.15 uur; Het Nationaal Orkest van België' olv Ronald Zollman, mmv Daniel Blumenthal piano, werken van Bizet, Saint- Saens en Tsjaikovski. woe 25, 20.00 uur; Het Schonberg Ensem ble olv Reinbert de Leeuw met mmv Sieg fried Lorenz bariton, werken van Schon berg, Busoni, Mahler en Reger Amsterdam Carré vr 20 t/m do 26 beh.zo/ma, 20.15 uur; Her- Concertgebouw vr 20 en za 21, 20.15 uur; Koninklijk Con certgebouworkest olv Riccardo Chailly met werk van Schubert/Berio, Janssen en Jana- za 21, 15.00 uur; Ensemble 415 olv Chiara Banchini mmv Gloria Banditelli mezzoso praan. met werk van Corelli, Scarlatti, Bon- porti en Sammarlinie. zo 22, 20.00 uur. Amsterdamsche Tramhar monie, Amsterdams Operakoor mmv Ta mara Lund sopraan, Alexandra Jonitza te nor, Hans Broekman piano, werk van Wag ner, Verdi en Smetana. ma 23. 20.15 uur; Schonberg Ensemble olv Reinbert de Leeuw mmv Olaf Bër bariton, met werk van Schonberg, Mahler e.a. di 24, 20.15 uur; Academy of St. Martin-in- the-Fields, met werk van Mendelssohn, Beethoven en Schubert, woe 25 en do 26. 20.15 uur; Koninklijk Con certgebouworkest olv Riccardo Chailly mmv Jaap van Zweden. Bernstein serenade en Bruckner-symfome. C.C. Amstelveen za 21, 20.15 uur; Hans Liberg met 'Kadet 4711'. ma 23, 20.1/5 uur; Alexj Orlowetzky piano, di 24 en woe 25. 20.15 uur; Tineke Schou ten met Tien met een Gniffel', do 26, 20.15 uur, Introdans met 'Marieke Wiggers'. Muziektheater za 21 en zo 22. 20.15 uur; The Jorma Uoti- nen Dance Company 'Kalevala'. ma 23 en woe 25. 20.15 uur; Nederlands Danstheater met 'Black cake', met diverse balletten van Hans van Manen. Nieuwe de la Martheater vr 20 t/m zo 22. 20.15 uur; Karin Bloemen met 'Bosje Bloemen'. di 24 t/m do 26, 20.15 uur; 'Hartzeer', met Monique v.d. Ven, Thorn Hoffman e a. Stadsschouwburg za 21 20.15, zo 22, 14.00 uur; O.Z.G. Orp heus met Carmen". do 19. 20.15 uur; Koninklijke Vlaamse Schouwburg met 'Dodendans' van August Strindberg. vr 20, 20.15 uur; De Rotterdamse Dans groep. "Volgens contract', 'Muddie'. 'Brief', mmv het slagwerkensemble van het Ko ninklijk Conservatorium, ma 23, Benny Nijman Tussen rood en sma ragd'. di 24, 20.15 uur; The Chris Barber Jazz Blues band. Rotterdam De Doelen vr 20, 20.15 uur, zo 22, 14.15 uur; Rotter dams Philharmonisch Orkest olv James Conlon, met Jevgeni Kissin, piano, werk van Schumann en Tsjaikovski. za 21, 12.00 uur; Festival Zuid-Amerika. Luxor Theater vr 20. za 21di 24. woe 25, zo 22. 14.00 en 20.15 uur; musical 'Cabaret' met Willem Nij- holt. Rotterdamse Schouwburg vr 20. 20.15 uur, Jazz on Scale door Djazz- za 21. 20.15 uur Wie is bang voor Virginia Woolf. met o.a. Hugo Metsers en pleume woe 25, 20,15 uur. Macbeth' van William Shakespeare door het RO Theater. Theater Zuidplein vr 20. za 2120.00 uur. zo. 22.14.00 uur; 'La Perichole' van Jaques Offenbach, door Operettekoor Irene, met groot begeleidmgs- orkest olv Ton Geene. woe 25, 14.30 uur, familievoorstelling 'Alice Alice', door het Zuidelijk Toneel.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 25