s'°oitv WKlokaal 'Een leeftijdsgrens bestaat niet' De race om het kampioenschap Canada heeft veel moeite met Finland ft Carla Beurskens heeft op marathon aan kracht gewonnen L990 VRIJDAG 20 APRIL 1990 PAGINA 17 BERN (DPA/REUTER) - Canada is gisteren ternauwernood aan een ne derlaag ontsnapt. Van de vier tot nu ongeslagen landen in het toernooi om het wereldkampioenschap ijs hockey voor A-landen in Zwitser land hadden de Canadezen de grootste moeite met hun tegenstan der Finland, 6-5. De Sovjetunie veegde de ijsvloer aan met de Verenigde Staten, 10-1. De Bondsrepubliek had geen schijn van kans tegen de Zweden, 0-6. De Tsjechoslowaken lieten de Denen ook alle hoeken van de ijshal zien, 9- 1. De Canadezen leken na de eerste en aan het begin van de tweede pe riode door Finland op een forse ne derlaag te worden getracteerd. Na een half uur hadden de Finnen al vier doelpunten, de Noordamerika nen geen. Onder aanvoering van Steve Yzerman kroop Canada uit het dal, waarin de Finnen het land had geduwd. De spelverdeler maak te zelf in 25 minuten drie doelpun ten, hij bereidde ook twee treffers Met nog twee minuten te spelen was de stand gelijk in het zinderen de duel, 5-5. Een pass van Yzerman werd op nauwelijks twee minuten van het slotsignaal door Burr in doel gewerkt. Ondanks het feit dat de Canadezen lange tijd tegen een forse achterstand opkeken, zei uit blinker Yzerman dat hij geen mo ment getwijfeld had aan de goede afloop. "We hadden al voldoende kansen gekregen. Alleen het geluk ont.brak. We raakten de paal en de lat. Ik wist dat die pech niet zou blij ven voortduren, het was een kwes tie van tijd" Na drie speeldagen is het duide lijk dat Zweden, Tsjechoslowakije, Canada en de Sovjetunie gaan uit maken wie de wereldtitel pakt. De Bondsrepubliek, Verenigde Staten, Finland en Noorwegen hebben nog steeds geen punt behaald. Dat zul len ze in de onderlinge confronta- ties moeten zien te doen. ADVERTENTIE Waterpolowedstrijd ZIJL LGB-POUR BEARS Zaterdag 21 april Aanvang 18.15 uur Zwembad De Zijl u aangeboden door: GRAFISCH TEKSTVERWERKINGSBURO Joop Buighouwt Lage Riindijk 36 - 2315 JV Leiden lel 071-224753 - la* 071-222056 II Leiderdorp wint eigen toernooi Ook de laatste dag van het Interna tionale McDonald's Jeugdbasket- bal Tournooi viel er in de Leider- dorpse sporthal Op Dreef weer volop te genieten van goed basket bal. BV Leiderdorp schakelde in de kruisfinale zonder veel moeite het Zweedse Sanda uit: 82-60. Slovan Ljubljana kende eveneens weinig problemen met BBC Duvel uit het Belgische Willebroek (83-91). In de finale versloeg Leiderdorp Slovan op overtuigende wijze (92-82) en won voor de tweede maal het tour- Het Belgische BBC Duvel uit Bel- gie won de troostfinale door in een spannende wedstrijd het Zweedse Sanda Basket met 88-85 te verslaan. Duvel won doordat de Zweden geen antwoord konden vinden op de kleine zóne van de Belgen en de niet af te stoppen jeugdinternatio- nal Kris Jansen, die uitverkoren werd tot meest waardevolle speler van het toournooi. Berlin bleek op nieuw te zwak voor het tournooi door de strijd om de vijfde en zesde plaats met 42-138 te verliezen van BCM Gravelines uit Frankrijk. Toernooi Heleboule LEIDEN - Heleboule organiseert op zaterdag 21 april weer een jeu de boule toernooi. Op het Arsenaal plein bij de Witte Singel strijden vanaf 10.30 uur zo'n 24 teams om de sportieve eer. Op 30 april geeft Hele boule een demonstratie op het Stad- huisplein. VRIJDAG 17.00-19.00 Sportnet: IJshockey. 18.55-21.50 Did 1: ARD-Sport extra: ijs hockey Westduitsland-T sjechoslowa- kije). 19.00-19.30 Sportnet: Skiën. 19.30-20.30 Sportnet: Rallycross. 20.30-22.30 Sportnet: IJshockey 22.30-00.00 Sportnet Basketbal. 22.50-23.15 Did 2 Die Sport-Reporlage: met o.a. Bundesligavoetbal en WK ijshoc key. 23.00-23.30 Ned 2 Sport. 00.00-00.30 Sportnet: Polo World. 00.20-01.20 BBC 2: Snooker: vanuit Shef field. 02.00-02.30 Sportnet Polo. 02.30-03.00 Sportnet: Sport in Frankrijk. 03.00-04.30 Sportnet Pro boksen. 04.30-06.00 Sportnet: Rugby League: St. Helens-Wigan. 06.00-08.00 Sportnet: Golf. ZATERDAG 06.00-08.00 Sportnet: Golf. 08.00-08.30 Sportnet: Wide World of Sport. 09.30-10.00 Sportnet: Pro ski tour. 10.00-11.00 Sportnet: Rallycross. Tussen Rijnsburgse Boys en Quick Boys, UVS en Voorburg T-shirts Voetbal en commercie gaan hand in hand. Dat is zo klaar als een klontje. Dat belooft wat in Neder land met het WK voor de deur. Hier en daar zijn reeds de eerste tekenen te bespeuren van 'Oranje koopmanschap'. Henny Wiggers (46). eigenaar van een aantal overbekende modezaken, haakte begin dit jaar al in op de naderen de gekte met de verkoop van spe ciale T-shirts. De WK als goud mijn? "Welnee, het is een aardig-' heidje. Veel zal ik er niet mee ver dienen. De mensen op de markt zelf gaan scoren. Bij de stadions bijvoorbeeld. Sjaaltjes, shirts en petten worden daar verkocht". Een 'aardigheidje', dat niet al te veel geld in het laatje brengt? Het mag.natuurlijk wel, vindt-ie. Logisch, anders zou de subspon sor van Roodenburg, Quick Boys en Katwijk geen goede onderne mer zijn. "Tegenwoordig zit de commercie overal. Dat zie je met Van Gogh. Ik had ook shirts kun nen verkopen met een oor erop, maar dat werkt niet. Dat is meer iets voor bij de musea, voor de toe risten". Bij de maffe voetbalsupporters ligt dat anders, dat heeft de EK wel aangetoond. Oranje was in eens de modekleur. "De EK is een geweldige markt geweest. Nie mand zag dat aankomen. Nu wordt de markt binnenkort wer kelijk overspoeld, zeker als het gaat draaien met het Nederlands elftal De T-shirt-jongens hebben nu al een hoop oranje ingekocht. Nee, oranje shirtjes heb ik niet in de winkel. Dat verkoopt nu nog niet. Eerst maar eens kijken wat het Nederlands elftal gaat doen. Als ze er de eerste ronde uitge- knald worden kun je het wel schudden. Gaan ze presteren, dan wordt het wat". Voorzichtigheid is dus troef bij Wiggers. Daarom houdt hij het voorlopig bij witte T-Shirts, met opdruk. Zonder de bekende kre ten, want dan zouden de guldens zijn portemonnee uitvliegen. "Ik ben e'r in januari mee begonnen. Je kunt ook te lang wachten. Dan lopen de prijzen op. Van de druk kers bijvoorbeeld. Je moet ook iets vinden waarover je geen rechten hoeft te betalen. Voor het woord Nederland moet je al betalen, of voor het leeuwtje. De shirts zijn van onszelf. Voor de prints bren gen we ze naar een drukker in het zuiden van het land". Dat blijft hij voorlopig doen, want de verkoop is een succes. "Tot nu toe zijn de kleine maatjes het meest verkocht. Hup Holland hik staat er bijvoorbeeld op. Er werd natuurlijk tijdens de EK wel wat gezopen voor de tv. Het zijn ook wel geinige dingetjes, die shirts. De verkoop loopt aardig, moet ik zeggen. Die kleding van de EK is natuurlijk ook verdwe nen. Niks meer van over. Totaal opgedragen. Het wordt alleen nog als werkkleding gebruikt. Je moet dus ook steeds wat anders zoeken. Die rastapetjes met Ruud Gullit zijn nu al ouderwets. Zijn haar is nu wat langer. Ach, alles is aan mode onderhevig". Hoe de WK ook verloopt. Wig gers houdt het bij shirtjes. De ver koop van speciale trainingspak ken, om maar eens wat te noemen, ziet hij niet zitten. "Want die gek te die van bij de EK zullen we wel nooit meer meemaken. Dat de kroegen uitpuilen a la 3 oktober. Dat ze tribunes bouwen in koffie teuten. Maar het blijft natuurlijk schitterend". HERMAN JOUSTRA vorig seizoen, ze blijven positioneel goed voetballen. Ook al is het voet bal niet altijd oogstrelend". Hans Tisseur, trainer van De Sleutels, onlangs tegenstander van UVS in de LD-Cup, zegt onder de indruk te zijn: "Zoals wij ze zagen is het een prima ploeg. Ze houden het koppie erbij, hebben controle over de wedstrijd, terwijl de tegenstan der voor het doel hangt. Dat deden we. UVS speelde- de bal snel rond. rustig op zoek naar een kansje. Na tuurlijk was het geen competitiedu el, dat had invloed op de inzet van beide ploegen. Maar toch, UVS is goed bezig. Dat is typerend voor een ploeg die bovenaan staat, ze blijven nadenken. Het was triest toen ze de gradeerden. Ze moeten gewoon te rug naar de hoofdklasse". John Eelman, onderkent ook ze ker de kwaliteiten van de Leide- naars. "We hebben kort geleden met Noordwijk tegen Voorburg ge spééld. UVS heb ik gezien tegen Unitas. Ze speelden niet spranke lend, maar waren op bepaalde mo menten toch gevaarlijk voor de goal. Als je dat als ploeg hebt, de te genstander in slaap kunnen sussen en dan toeslaan, heb je heel wat in huis. Bovendien kan UVS ook de rust opbrengen om gelijk te spelen. Als je moet winnen, gaan er hele an dere krachten meespelen. Dat zag je bij ons. Voorburg zal daarvan ook last hebben". Tot slot: Hoe groot is volgens Ruud de Groot, trainer van UVS, de kans dat hij met zijn ploeg kam pioen wordt? "Groot, zoals de zaken de laatste tijd lopen, gezien het pro gramma moet het kunnen. We heb ben de wedstrijd tegen Neptunus bovendien gedicteerd, het was echt niet armetierig. Daarvoor wonnen we de wedstrijden. Het zit ons ook mee. We spelen minder vind ik dan aan het begin van dit seizoen. Door het spanningsveld, maar dat zie je ook bij andere èlubs. Er is geen ploeg meer die zes punten haalt uit de laatste drie wedstrijden. We zijn wel het meest constant. Het is nu een collectief, maar de eerlijkheid gebiedt mij wel te zeggen dat het verschil tussen de eerste- en de hoofdklasse erg groot is, al zijn we nog niet zover". "Voorburg is natuurlijk de meest serieuze concurrent, maar ik lig daar niet wakker van. Ik bekijk,het van zondag tot zondag, dus lig ik nu alleen wakker van SVW. Die liggen drie punten achter en vechten voor hun laatste kans. Wat dat betreft wordt het een sleutelwedstrijd. We moeten dus kalm blijven. Als je ziet wat er nu gebeurt bij Quick Boys. Van kansrijk word je snel kans loos". HERMAN JOUSTRA LEIDEN - Nog even en de kampioenen zijn bekend. Echt be kend. Een maand geleden heette 'de zekere triomfator' van de za- terdageersteklasse nog Quick Boys. Bijna niemand gaf nog een stuiver voor de kansen van Rijnsburgse Boys, maar de ernstige averij die de Katwijkers in het paasweekeinde opliepen heeft dat bedrag inmiddels weer danig opgeschroefd! Ook UVS lijkt aardi ge papieren te hebben de vlag in top te hijsen. De Leidse zonda geersteklasser is aan een opmerkelijk sterke periode bezig, maar voelt de hete adem van Voorburg nog in de nek. Wordt het feest in Rijnsburg of in Katwijk? Krijgt Leiden weer een hoofdklasser? Een stel 'deskundigen' aan het woord. Hans van der Zee, oud-trainer van Hij wil alles winnen. Het kampioen- de Katwijkers en nu werkzaam bij schap verloor Quick Boys vorige IJsselmeervogels, blijft bij zijn week donderdag al tegen FC Den voorspelling van een paar weken te- Haag: drie blessures. Daarna nog rug. "Quick Boys wordt kampioen, die uitsluitingen van toch niet de Die ploeg heeft de meeste kwaliteit minste spelers", inhuis. Vooral door die nieuwe jon- gens: Marco Dijkhuyzen, Richard R«f»burgse Boys heb ik tegen Hoogervorst en Fred Kanbier. Na- Katwijk zien spelen. Enorm sterk tuurlijk missen ze die eerste twee met veel discipline Ik denk niet dat door schorsingen, maar dan nog. Ze Kurver zl|n opstelling nog venn. hebben het gunstigste programma. Bovendien - dat weet ik uit ervaring - krijgen ze het publiek in Katwijk nu massaal achter zich. Dat wordt dan niet alleen de twaalfde man, maar zelfs de dertiende. Ik heb een heleboel geld lopen op Quick Boys. Alleen daarom hoop ik het al". "Rijnsburgse Boys heeft mij niet kunnen overtuigen. Zou die ploeg voetballen met Huug Aandewiel en Wim Driebergen, dan zou ik het niet weten. Dat centrale duo is voor hen verschrikkelijk belangrijk". Koffiedik Wim Eilander, de oefenmeester van FC Lisse is duidelijk een andere mening toegedaan. "Al blijft het koffiedik kijken. Quick Boys en Rijnsburgse Boys hebben mij geïm poneerd. De overige ploegen in de eerste klasse zijn door ons te bespe len. Quick Boys is individueel erg sterk, maar als je als potentieel kam pioen de punten gaat weggeven ben je volgens mij gezien. Rijnsburgse Boys heeft natuurlijk een mentale voorsprong en is tactisch een stuk verder. Die club tip ik dan ook. Quick Boys komt bovendien naar Ruud de Groot (archieffoto) ons toe. Dat is nog de enige kans voor ons om wat aan de Bollen- dert. Gelet op de rode kaarten en streek te laten zien. Die 5-1 neder- blessures bi.i Quick Boys. tip ik laag in Kal\vi|k zit ons nog steeds Rijnsburgse Boys. Al komt die niet lekker". ploeg in de laatste wedstrijd nog naar ons toe. Ik moet wel zeggen dat Bert .lansen die dit setzoen het Quick B de titel het meest ver. verrassend sterke ARC onder zijn dient dit seizoen" hoede heeft, heeft zijn mening dras tisch bijgesteld. "Een maand gele- John Eelman heeft zijn keuze den zou ik nog blind hebben gezegd nog niet bepaald. De oefenmeester dat Quick Boys kampioen werd. van Noordwijk houdt liever een Dat is de beste ploeg waartegen we slag om de arm. "In deze competitie hebben gevoetbald. Maar ze hebben is alles mogelijk. Zelfs wij zijn nog te veel wedstrijden gespeeld. Het is niet uitgeschakeld, al is dat natuur- natuurlijk niet te bewijzen, maar ik lijk zo goed als zeker wel het geval, denk dat ze daardoor achter de fei- Wat betreft Rijnsburgse Boys en ten aanhollen. Dat is Raboen, hij Quick Boys houd ik het op ongeveer gokt op de beker en de competitie, fifty-fifty. Misschien neig ik een heel klein beetje naar Rijnsburgse Boys, al spelen ze niet de sterren van de. hemel. Qua voetbal van de drie toppers in de Bollenstreek draaien ze denk ik het slechtste sei zoen. Maar ze pakken wel de punten in slechte wedstrijden. Vaak niet door eigen kunnen, maar door fou ten van de tegenstander. Als je dat hebt, kun je ver komen". "Quick Boys zit wat dat betreft in de hoek waar de klappen vallen. Ik heb die wedstrijd tegen Marken zelf gezien. Die hadden ze geewoon kunnen winnen. Maar het zit tegen, ook al door die blessures en uitslui tingen. En wij hebben nog een beetje in de melk te brokken omdat we tegen ze spelen. In deze ben ik dus wel een beetje partijdig". En dan één van de hoofdrolspe lers zelf: Arie Kurver van Rijns burgse Boys. "Ik zeg hetzelfde als altijd, we hebben kans op het kam pioenschap. Dat zei ik ook toen we vijf punten achterstonden. We moesten alleen winnen. Nou dat doen we toch. Die uitglijders van Quick Boys? Je verspeelt altijd punten. Bovendien laat die ploeg zich op dit moment meeslepen door sentimenten. Als we kampioen wor den zou het compleet onjuist zijn te zeggen dat dat gebeurt bij de gratie van Quick Boys. We voetballen met het verstand, zijn positioneel ster ker. We zijn gewoon verder. Dat heeft natuurlijk achtergronden, aan zoiets moet je jaren werken. We zit ten er dus bij. De enige voorspellin gen die" ik doe zijn dat Kozakken Boys degradeert en dat de kam pioen komt uit het rijtje Quick Boys en Rijnsburgse Boys". Tegenstrever Melbi Raboen, die de selectie van Quick Boys onder zijn hoede heeft, was helaas niet be reikbaar om zijn licht te laten schij nen over de ontknoping. Kaliber De ontknoping in de eerste klasse zondag is van een ander kaliber. In die klasse gaat één-van de ploegen met een voorsprong de laatste fase in: UVS. Twee punten is het gat met Voorburg met nog drie duels te spe len. Ook SVW. zondag de tegenstan der van de Leidenaars, is nog niet kansloos op drie punten van UVS. Bert Jansen, die UVS als oud speler op zijn duimpje kent, heeft wel vertrouwen in een goede af loop: "Ik heb zowel Voorburg als UVS aan het werk gezien. Voorburg teert nog te veel op de oudere spe lers. Het niveauverschil tussen de voetballers is te groot. Vooral ach terin zijn ze kwetsbaar. Die laatste man, Ouwehand, heeft wel routine, maar hij is te traag". "UVS heeft meer homogeniteit. Dat is het voordeel ten opzichte van VIERLINGSBEEK (GPD) Zes jaar geleden, toen ze haar laatste marathon in eigen land liep, werd Carla Beurskens al versleten voor veterane. In Rotterdam kwalificeerde de Limburgse zich toen met een tijd van 2.34,56 voor de Spelen in Los Angeles, waar ze overigens geen rol van betekenis zou spelen. Maar veterane of niet, met het klimmen der ja ren heeft Beurskens alleen maar aan kracht gewonnen. Hoewel ze op belangrijke toernooien steevast buiten de prijzen viel, mengde de atlete zich met tijden schommelend rond de tweeëneenhalf uur ieder jaar wel tussen de interna tionale elite. In Tokyo, november '87, kon zelfs een bloedblaar haar niet weerhou den van een triomftocht in 2.26,34. Een klinkende prestatie die haar niet alleen een scherp Nederlands record, maar ook 150.000 dollar op leverde. Zaterdag meldt de inmid dels 38-jarige vedergewicht zich op nieuw aan de Coolsingel, met een nieuw doel in het vizier. "Ik probeer m'n nationale record te breken. Een tijd onder de 2.26,00, ja. Waarom niet.' Ik voel me heel redelijk, en het parkoers is er naar". "Een leeftijdsgrens op de mara thon bestaat eenvoudig niet", be weert Beurskens, die als wegatlete voorlopig van geen vut-regeling wil weten. "Ik haal altijd maar twee voorbeelden aan: Pricilla Welch uit Engeland en Carlos Lopes uit Por tugal. Welch won twee jaar terug de marathon van Londen op 42-jarige leeftijd binnen de 2.27,00; en toen Lopes een wereldrecord in Rbtter- dam liep was-ie 38. Net zo oud als ik nu. Fysiek kun je dus ook rond je veertigste prestaties van formaat le veren op de marathon. Het gaat er maar om of je er geestelijk nog te gen opgewassen bent". Kordaat En dat is Carla Beurskens nog al tijd, verzekert ze kordaat. "Natuur lijk is de een eerder opgebrand dan de ander, maar dat heeft toch vooral Van Doorneveid trainer Sparta ALKMAAR (GPD) - Hans van Doorneveid, nu nog in dienst van AZ. wordt de nieuwe trainer van Sparta. De IJmpidense trainer be reikte gisteren een akkoord met de Rotterdamse club over een tweeja rige verbintenis. met instelling te maken, ik heb er nog alles voor over. M'n leven is af gestemd op het lopen, ik heb nog ie dere keer 'trek'. Vooral wedstrijden in het buitenland werken op mij motiverend. In de loop der jaren heb ik zoveel kennissen opgedaan dat dat me alleen al de tripjes waard Zo heeft Carla Beurskens een abonnement op de marathon van Honolulu, waar ze in december voor de vierde achtereenvolgende keer als rapste over de meet ging (in 2.31,49). En samen met haar echtge noot/trainer Jacques Roemerman plakte Beurskens er op het exoti sche Hawaii en passant een vakan tie aan vast. "Heerlijk getankt voor dit seizoen", verklaart de Limburg se kilometervreetster, die zich via halve marathons in Egmond en Den Haag en een race over tien Engelse mijlen in Bern optimaal heeft voor bereid op Rotterdam. "Voor de Ci- ty-Pier-City-loop in Den Haag had ik er nog een hard hoofd in. Ik voel de me vermoeid, ik had ook een loodzware trainingsweek achter de rug met veel tempolopen op de baan. Maar de 1.10,04 bewees dat ik me zorgen om niets maakte". Beurskens hoeft zich ook niet meer te bekommeren om de limiet voor het Europees kampioenschap in Split, eind augustus. De barrière van 2.36,00 brak ze niet alleen in haar solo-tocht op Hawaii, maar an derhalve maand eerder eveneens jn Chicago. Hoewel de klimatologi sche omstandigheden om te huilen waren, finishte Beurskens aan het Michiganmeer achter winnares Lisa Weidenbach-Larsen in 2.30,24. "Daar heb ik zelfs voordeel geput uit mijn leeftijd. Want hoe ouder je wordt, hoe meer routine je natuur lijk hebt. Met dat weer maakte ik al leen kans op een goeie tijd door rus tig te starten. Ik heb dat geduld kunnen opbrengen, en het resultaat i kleine Carla Beurskens: "Fysiek kun je ooi er maar om of je er nog geestelijk tege (1.64 meter) als lichte (46 kilo) atlete ook mag zijn, op belangrijke toer nooien kon Beurskens tot nu toe maar niet aan de hoog gespannen verwachtingen beantwoorden. Tij dens het EK '82 in Athene (5e plaats) werd ze getroffen door maagkrampen; op het WK'83 in Helsinki (17e) door steken in de zij; op de Spelen'84 (22e) door spanning en een verloren contactlens; op het EK'86 in Stuttgart (7e) opnieuw door darmklachten en op het meest recente Olympisch toernooi in Se oul (33e) door een opgezwollen voet. Het wereldkampioenschap in '87 te Rome moest Beurskens zelfs hele maal laten schieten door een blessu- Pech "Het klinkt ongeloofwaardig, maar ik houd het toch op pure pech", be weert Nederlands enige troef op de lange afstand. "Een contactlens raak je niet door spanning kwijt, maar je concentratie is wel naar de knoppen. En in Helsinki had ik zo verstandig moeten zijn niet van rond je veertigste prestaties van form i opgewassen bent". start-te gaan, omdat m'n hele voor bereiding in het teken had gestaan van blessures. Al die fysieke proble men zijn achteraf verklaarbaar, het heeft in ieder geval niets met psy chische druk te maken. Tijdens het wereldkampioenschap 15 kilome ter in '87 in Portugal stond er toch ook het een en ander op het spel. Ik veroverde wel brons". Voor het EK in Joegoslavië bijt Carla Beurskens dan ook geen na gels. "Eind april ga ik met Marti ten Kate het parkoers in Split verken nen. Verder bereid ik me onder meer voor met wat wegwedstrijdjes in de Verenigde Staten. Twee jaar geleden heb ik ook al eens meege daan aan het stratencircuit. Dat be viel best. Het is nuttig, en meteen een leuk avontuur". En lucratief bovendien, want op de brede Amerikaanse boulevards kunnen de beste atleten zich rijk lo pen. Drievoudig wereldrecord- houdster Ingrid Kristensen, maar ook Rosa Mota en de tartan-specia listen Paula Ivan en Mary Decker weten daarvan mee te praten. Een eerste prijs levert al gauw 500 dollar leveren op de marathon. Het gaat op, en dat kan oplopen als de vorm gedurende een week of drie van geen wijken weet. Beurskens, die in juli haar toch al indrukwekkende spaarpot in het 'trustfonds' op die manier hoopt aan te vullen: "Het aardige in Amerika is dat zowel mannen, vrouwen als veteranen ge lijk worden gehonoreerd. Maar je moet wel eerste of tweede zien te worden, want aan een lagere klasse ring houd je geen droge snee brood over. Bovendien zijn het bruto-be- dragen. En met de reis erbij ben je toch even van huis". Maar vooralsnog is Beurskens' hoofd noch bij de jacht op Ameri kaanse dollars, noch bij het EK in Split. "Alles staat nu in het teken van Rotterdam. Ik vind het prachtig om weer eens in eigen land te lo pen", zegt het ranke stayertje, dat zaterdag wordt 'getrokken' door haar landgenoten René Godlieb en Cees Kraayenveld. Concurrentie heeft ze vermoedelijk alleen te duchten van de ruim twaalf jaar jon gere Westduitse Iris Biba, die een persoonlijk record van 2.33,14 ach ter haar naam heeft staan.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 17