'Prestaties op tweede plaats' PAGINA VOOR JONGEREN wa' op wvmwi ee- st S V OPTIMISTEN OP BRAASSEM Boukhalfa voelt niks tijdens het boksen Sterke tegenstander Quick Boys DONDERDAG 19 APRIL 1990 PAGINA 21 Voor vragen, opmerkingen en suggesties met betrekking rot Big Deal kun je ons altijd bellen. Tel: 071 - 161 442. Snowboarder Guido van Rijn: KINDER FOON £ESlA(b| op CRIMINEÊD VEZKPEqEN VEE-MO^EN KAM t>5 STAAT MlLiOEMEN opiBltpER HAAM PAS op je WOOPPew! Wij coexs pit im Her LAMpS6E|ANe) Ook in deze paasweek is weer een groot aantal Nederlanders bezig met de wintersport. Steeds meer doen aan het waanzinnig populai re snowboarden. Je weet wel, ski ën op zo'n brede ski. Op dit mo ment telt Nederland zo'n zeventig goede snowboarders. De 19-jarige Guido van Rijn uit De Kaag is een van hen. "Het is nieuw en spannend en daardoor voor veel jonge mensen een uitdaging", vertelt student li chamelijke opvoeding Guido. "Zelf zat ik met skiën op een dood spoor. Ik was er gewoonweg op uitgekeken. Met snowboarden kon ik nog zoveel leren dat ik me daar de afgelopen twee jaar voort durend mee bezig heb gehouden. Ik zit nog steeds in een stijgende lijn en over het algemeen wordt het niveau van de snowboarders, vergeleken met enkele jaren gele den, steeds hoger". Guido oefent veel op de borstel- baan in Hoofddorp. Tijdens de Nederlandse Kampioenschappen vorig jaar op de borstelbaan werd hij derde. Dit seizoen deed hij echter aan weinig wedstrijden mee. "Dat klopt", zegt Guido. "Mijn voorkeur gaat uit naar wed strijden in de sneeuw. Die zijn na tuurlijk een stuk aantrekkelijker, zowel voor het publiek als voor je zelf. Zo'n wedstrijd bestaat uit een slalom en een halfpipe. Dat laatste onderdeel vindt plaats in een halve pijp, gevuld met sneeuw, waarin je dan een sprong moet maken. De jury let dan op de hoogte van de sprong, de lan ding en de figuren. Anderhalve maand geleden werd ik tijdens de Nederlandse kampioenschappen in het Oostenrijkse Kirchberg op het onderdeel slalom vijfde. Ge zien het deelnemersveld en het niveau geen slecht resultaat. Door een val bij de halfpipe viel ik uit. Jammer, want ik had daar ze ker goede resultaten kunnen boe ken". Ondanks het geringe aantal wedstrijden en het niet al te grote HÉÉL nv Van Richard Marx, bekend van het grote succes Satisfied, ver schijnt over enkele weken de single Children Of The Night. Later dit jaar zal er hoogstwaarschijnlijk ook weer een album van Ri chard uitkomen. André Hazes is weer helemaal terug! Met de single Oranje Boven aan geeft hij oranje alvast een zetje in de goede richting. Eind mei verschijnt trouwens Andre's nieuwe album met veel meezingers. Het blijft een maf gezelschap, die Red Hot Chili Peppers. Wil je de heren zien optreden, dan kan dat. Op 4 juni aanstaande spelen ze op Pinkpop. Met hun single Higher Ground loopt het overigens heel erg goed. Evert Abbing en Walter Samuel, de twee heren achter het succes van Lois Lane, produceerden de nieuwe single Time after Time voor de Nijmeegse Selena. Met deze single slaat Selena een geheel andere weg in dan we van haar gewend waren. Paula Abdul zal voorlopig niet naar Nederland komen. De Ameri kaanse superster zit er namelijk een beetje doorheen. Paula's nieuwste single staat overigens voor half mei gepland. Roger Taylor, van Queen, zal met zijn band The Cross eind mei, be gin juni door West-Duitsland tourcn. Dit ter ondersteuning van zijn album Mad, Bad And Dangerous To Know. Roger zal niet naar Ne derland komen. ■■■■■■■MM Gilles de Geus en 'De Batavia' De prachtige replica van het VOC-schip De Batavia is bijna klaar. Vooruitlopend daarop pre senteerden Peter de Wit en Hanco Kolk onlangs op de Batavia-werf in Lelystad het vijfde deel van 'hun' Gilles de Geus: De Batavia. Niets wijst er op dat het strip duo de professionaliteit van een grote uitgever moet missen, want De Batavia is nu al een klassieker in de Nederlandse stripliteratuur. Niet het VOC-galjoen, maar een raadselachtige camee (een fraai bewerkte halfedelsteen) eist in het prachtige album de hoofdrol op. De Wit en Kolk zijn er in ge slaagd om in een humoristische stijl een bloedstollende climax rond het camee op te bouwen. Het album laat zich in één adem uit. Daarna begin je automatisch weer bij bladzijde een, om alle plaatjes nog een keer goed in je op te nemen. Tekst, tekeningen en kleur zijn bijna on-Nederlands professioneel uitgevoerd. Gilles de Geus: De Batavia. Door De Wit en Kolk. Uitgeverij De Plaatjesmaker. Prijs: 7,50 gulden. Jessica Blandy De Amerikaanse schone Jessica Blandy duikt in haar zesde album op aan de zwaarbewaakte Mexi caans-Amerikaanse grens, waar ze gevangen wordt gehouden om als prostituée te gaan werken. De ze twee ingrediënten blijken voor schrijver Dufaux en tekenaar VRAAG 1 Dit is minister Van den Broek. Hij is minister van: A Binnenlandse zaken Buitenlandse zaken Onderwijs VRAAG 5 Welk woord staat hier? VRAAG 9 In welk land klagen de kinderen op deze manier? Amerika China Japan X, VRAAG 2 Wie is dit? Mirjam Kloppenburg Renate Kasalova Bettine Vriesekoop Vrij zacht maandag: Veranderlijk bev f en toe regen. Middagtempera 1 13 graden. Regio Binnenland Voorpagina 17.30 (S) Journaal. EO 17.40 Tijdsein 1, gevarieerd nieuws EO 10.28 Avonturcnbaal (Danger bay). C Woensdag Donderdag Vrijdag VRAAG 3 Wie is dit? Michael Jackson Paula Abetut Diana Ross VRAAG 7 Welke sport is dit? Korfbal Handbal Basketbal 1. Letter 7 van vraag 4 2. Letter 6 van vraag 7 U 3. Letter 2 van vraag 9 L.l 4. Letter 9 van vraag 5 U 5. Letter 1 van vraag 6 U 6. Letter 5 van vraag 3 U 7. Letter 1 van vraag 7 U 8. Letter 4 van vraag 9 U 9. Letter 4 van vraag 10 10. Letter 3 van vraag 2 U 11. Letter 3 van vraag 1 U Prikkeldraad Balen wol Draden van plant VRAAG 8 Welk woord ontbreekt hier? óf: Vul het ontbrekende woord ii gokken berekening geluk hebben KRANTLEESQUIZ Test je kennis van het nieuws van de afgelopen week en win een platenbon door deze vierde aflevering van de krantleesquiz goed op te lossen. Do oplossing moet je voor dinsdag 24 april sturen naar het Leidsch Dagblad (re dactie Big Deal), postbus 54, 2300 AB 'Leiden. Onder de goede inzendingen wordt een platenbon van 25 gulden De winnaar van vorige week was Ank Bentvelzen uit Leiden. Zij krijgt de pla tenbon in de bus. Van harte geluk gewenst namens de Big Deal-redactie succes spreekt Guido toch van een geslaagd seizoen. "Zeker", zegt Guido enthousiast. "Ik ben in gesprek met enkele gegadig den voor sponsoring. Dat is uniek voor een sport die nog niet zo lang bestaat. Zo'n sponsoring bestaat onder meer uit het sponsoren van een board, wat toch al gauw zo'n 1500 gulden kost, en de nodige kleding. Met een juiste sponsor zal ik volgend jaar weer meer wedstrijden gaan doen. Ik vind dat ik er wat fanatieker tegenaan moet gaan. De komende maan den zal ik mij dan ook intensief met trainen gaan bezighouden. Wat krachtsporten, surfen en wa terskiën. Maar ik ga me niet dag en nacht met die sport bezighou den. Ik zie het snowboarden als een hobby en zolang ik er plezier in heb, zul je mij op de pistes te genkomen. De lol komt voor mij op de eerste, en de prestaties pas op de tweede plaats", aldus Guido. PIM LEMMERS Een meisje belde de kindertelefoon met een probleem dat nog steeds veel voorkomt. Ze dacht namelijk dat ze zwanger was. Drie weken geleden was ze zonder voorbehoedsmiddel met haar vriend naar bed geweest. Nu bleek het meisje al een week over tijd. Wat moet ze doen? Met haar vriend had ze er niet over durven praten. Ze hadden al een tijdje verkering met elkaar. Maar verder dan wat knuffelen en zoenen waren ze nog niet gegaan, tot die bewuste keer. Het was voor het mejsje voor het eerst dat zij geslachtsgemeenschap had met een jongen. Maar ook dan bestaat de kans op zwangerschap. Overigens betekent over tijd zijn niet per definitie dat een meisje dan zwanger is. Ook zenuwen kunnen van invloed zijn op de menstruatiecyclus. Maar in dit geval is het voor het meisje belangrijk dat zij precies weet waar ze aan toe is. Het best kan zij een zwangerschapstest ondergaan. Dat kan als je tien —K dagen over tijd bent. dus moet zij nog drie dagen in spanning afwachten. Voor zulke testen kun je bij je huisarts of bij de Rutgersstichting terecht. Via de apotheek kan het ook, maar die testen zijn vaak minder betrouwbaar. Het hangt af van de band met je huisarts of je hem of haar in de arm zult nemen. Bij de Rutgersstichting kun je heel goed terecht. Daar hebben ze vaker met deze problemen te maken. Of je nu zwanger bent of niet, je krijgt er in elk geval ook advies. Je wordt bijvoorbeeld geholpen met het uitzoeken van een geschikt voorbehoedsmiddel. Toch is het vaak een hele stap om naar een arts of een stichting te gaan. Het verdient aanbeveling om in voorkomende gevallen je vriend of een goede vriendin mee te nemen. Het alternatief is vrijen en maar hopen datje niet zwanger wordt of helemaal niet met elkaar naar bed gaan. Met vragen en problemen kunnen jongeren van acht tot achttien jaar zeven dagen per week terecht bij de kindertelefoon. Deskundige vrijwilligers zitten van 's middags vier uur tot 's avonds acht uur klaar om te luisteren en zonodig raad te geven. Het nummer van de Leidse kindertelefoon is 071 - 120611. Renaud weer voldoende om in Het meisje van Ipanema een lek ker spannend verhaal op te bou wen. De strip is net als voorgaan de delen weer schitterend gete kend, vol 'couleur locale'. Het sce- nario-stramien van Jessica Blan dy wordt echter met het verhaal doorzichtiger: bloot, wraak, ver krachtingen, gemene boeven, steekpartijen en veel (dodelijke) geweerschoten degraderen het verhaal tot wat het eigenlijk niet zou hoeven te zijn: pulp. Jessica Blandy: Het meisje van Ipanema. Door Renaudjen Dufaux. Uitgeverij Novedi. Prijs: 7,95 gulden. Claudia Brücken Alweer een vrouwelijke held in de stripwereld: Claudia Brücken. De rechercheur Claudia blijkt echter, in tegenstelling tot Jessica Blandy, het niet van haar mooie verschijning of andere zinneprik- kelende eigenschappen te moe ten hebben. Natuurlijk stapt ook de mooie Claudia niet als een preutse dame in een vriendelijke wereld rond, maar ze steekt Jessi ca voorlopig nog in originaliteit naar de kroon. Tekenaar Minck Oosterveer en schrijver Willem Ritsier lijken een goede slag met hun nieuwe heldin te hebben ge slagen. Het is te hopen dat de ty pisch Nederlandse strip Claudia Brücken ook in deel twee, drie en wat volgt de aandacht kan blijven vasthouden. Claudia Brücken: De xvraak van de witte engel. Door Oos terveer en Ritsier. Uitgeverij Lombard. Prijs: 7,95 gulden. Verder verschenen: Jackson deel 2: Het geheim van de Pruis. Door Marc-Renier en Giroud. (Lombard). Dommel deel 22: De avontu ren van inspecteur Dommel. Door Dupa. (Lombard). zeil op en geef het bootje de r Zeilen kun je het best leren door in een bak het water op te gaan. Zet e Optimist. Dan kan het bijna niet mis gaan. Ruim driehonderd jeugdige zeilers maakten in hun Optimisten tijdens het paasweekeinde de Braassemer- meer onveilig. De temperatuur liet te wensen over - veel zeilers hadden een muts op -, maar voor de rest was het prima zeilweer. Jammergenoeg konden de deelnemers aan de Europese kampioenschappen niet allemaal tegelijk op de foto. (Ben de Bruyn) Wat doe je als je eens wat anders wilt dan voetballen? Driss Bouk halfa heeft het antwoord al klaar: boksen natuurlijk. Net als zijn va der vroeger en net als zijn vriend je Houcin Barudi (12), die overi gens nog niet zo lang als Driss rondhuppelt in het zaaltje dat boksvereniging Leiden tot haar beschikking heeft. Het grote verschil tussen de 11- jarige Driss en andere boksers van zijn leeftijd is dat hij al wed strijden mag boksen. Aan zijn flinke postuur is niet af te zien dat hij nog geen twaalf is. "Dat word ik volgende maand", zegt de jon ge Boukhalfa trots. Dan heeft hij geen dispensatie meer nodig om voor wedstrijden in de ring te ver schijnen. Driss en Hacin trainen een keer of drie per week. Dat begint met touwtje springen, vervolgens worden stootinzetten op de boks bal geoefend. "Maar het leukst vind ik echt boksen", zegt Driss. "Zenuwachtig ben ik niet meer, dat was ik alleen voor mijn eerste wedstrijd". Schoolvriendjes op de Noor derkring hoeven overigens niet bang voor hem te zijn, want bui ten de boksschool doet de Leide- naar, zegt hij zelf, geen vlieg kwaad. In de ring valt Boukhalfa keer op keer op door zijn fraaie stijl. Dat heeft hem bij wedstrij den al een keer de stijlprijs opge leverd. "Ik kreeg een beker, maar die ligt nu.ergens in de kast", ver telt Driss. Ook van een andere bij zondere ervaring, boksen tegen een dertienjarig broertje van Re- gilio Tuur, raakte Boukhalfa niet bijster onder de indruk. Driss Boukhalfa: Alleen voor mijn eerste wedstrijd i tig". Chris Lantrok, al jarenlang de peetvader van het boksen in Lei den, moet nog zien hoe het met Driss Boukhalfa afloopt. "Na tuurlijk heeft hij talent, maar het gaat bij boksen ook om karakter en doorzettingsvermogen. Dat mis ik nogal eens bij de jeugd van tegenwoordig. Pas over een paar jaar kun je zien of Driss het gaat maken. Nu is het een kwestie van leren, vooral van de nederlagen die je lijdt". Driss, net als Houcin fervent aanhanger van Moham med Ali, lacht een beetje als hij dat hoort. Hij heeft tijdens het boksen namelijk nog nooit ergens pijn gevoeld. Dat veel jongens van Marok kaanse afkomst zich aanmelden bij boksvereniging Leiden, ver baast Lantrok niet. "Zij willen zich toch onderscheiden. Dat kan heel goed met een sport die niet zo veel wordt beoefend. Boksen trekt deze jongens nu eenmaal meer dan een potie knikkeren". TIM BROUWER DE KONING Het toernooi om de Leidsch Dagblad cup voor C-junioren nadert zijn ontknoping. Als absolute uitsmijter staat op woensdag 9 mei de halve finale Quick Boys - UVS op het programma. De andere finalist moet komen uit de wedstrijd SJC - FC Lisse. SJC kwam het meest overtuigend uit de kwartfinales te voorschijn. Met liefst 10-1 versloegen de Noordwijkers Alphen. Quick Boys treft dit seizoen voortdurend sterke tegenstanders. Na Alphense Boys en Roodenburg moest nu ARC er aan geloven (4-0). FC Lisse schakelde SVLV uit met 3-1. UVS had het opvallend moeilijk bij Alkmania, maar kwam dankzij een doelpunt van Raymond Nieuwenburg een ronde verder (0-1). Uitslagen kwartfinales: SJC - Alphen 10-1, FC Lisse - SVLV 3-1, Quick Boys - ARC 4-0, Alkmania - UVS Loting halve finales: SJC - FC Lisse, Quick Boys - UVS Dapper verweer Leidse schakers Leidse jeugdschakers zijn in den vreemde volop bezig met hun hobby. In het Haskoning-toer- nooi in Nijmegen strijden Ma- chiel de Heer, Maaike Delamarre, Stefan van Blitterswijk en Linda Jap Tjoen San voor wat zij waard zijn. Alleen de koplopers zijn op gewassen tegen de Leidse afvaar diging. Na drie ronden deelt Van Blitterswijk de eerste plaats bij de jongens tot en met 14 jaar met Mark Irwin en Rene Smeenk. Ma- chiel de Heer doet het bij de jon gens tot en met 16 jaar niet slecht met zijn gedeelde derde plaats. De beide meisjes staan iets lager geklasseerd.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 21