Talen ontloopt massasprint in de Scheldeprijs Oranje wil meer dan plaatsing Het trieste einde van Antal Roth DIOK via Bassets in rugbyfinale Weer winst Leiderdorp Topoverleg sportbonden Duitse staten DONDERDAG 19 APRIL 1990 SPORT PAGINA 19 SASSENHEIM - The Bassets uit Sassenheim heeft het landskam pioen DIOK nog knap lastig ge maakt in de halve finale wedstrijd voor de Nederlandse rugby-be- ker. DIOK zal in de finale de Haagse Rugby Club treffen als te genstander. HRC had evenals DIOK veel moeite om de finale te bereiken. Pas in de tweede helft konden de Hagenaars afstand ne men van A AC. De uitslag HRC- AAC werd 13-0 voor de thuis spe lende Hagenaars. De finale wordt waarschijnlijk gespeeld op 11 mei in Leiden. De Bassets openden verrassend de score gisteravond via een try van center Marcel Meuldijk. De n Perry Noorder- meer was ook raak: 6-0. Het duur de nog lang voordat DIOK tegen kon scoren. Gotfried Bos benutte een penalty-kick, zodat de stand 6-3 werd. Het draaide niet lekker bij de landskampioenen. Een rol speelde ook dat vele spelers ge haast uit hun werk kwamen, maar dat gold voor beide teams. De goed kickende Perry Noorder- meer vergrootte de voorsprong tot 9-3. Pas in de laatste 5 minuten stelde DIOK orde op zaken, zo leek het althans. Twee sublieme acties van voorwaartsen en drie kwarten werden afgerond met tries van Rob Kamp en Dick Berghout. Met de conversies mee werd de ruststand bepaald op 9- 15. De slecht leidende scheidsrech ter Cees Blaas drukte een belang rijke stempel op het verloop van de tweede helft. Er was veel on duidelijkheid over de toepassing van de spelregels. Als gevolg daarvan gingen de spelers tegen elkaar praten wat het spelpeil niet omhoog bracht. DIOK was ge woon de betere ploeg maar raakte gefrustreerd omdat er nauwelijks werd gescoord. Met twee penalty kicks en twee tries van de morgen afstuderende Rob Kamp en Ro nald Vermeulen liep de Leidse score op tot 29 punten. De Bas sets konden daar nog slechts een penalty-kick tegenoverstellen, zodat de eindstand 12-29 werd. PIETER CORVER LEIDEN - Op de tweede dag van Internationale McDonald's jeugdbasket- bal toernooi heeft Leiderdorp ook de tweede wedstrijd in zijn poule ge wonnen: BBC Duvel uit Belgie werd met 84-76 verslagen. Door een serie driepunters van Kris Jansen, met zijn 34 punten tegen Leiderdorp en 42 te gen Berlin legde hij een goede basis om topschutter van het toernooi te worden, hadden de Belgen bij rust nog wel de leiding (50-39), maar na de spelhervatting stelde Leiderdorp orde op zaken. Door goed inside-spel van Michiel v.d. Heide en afstandschoten van Jeroen van Veen (27) en Frank Kuipers (18J was de achterstand srnel weggewerkt. Het vermoeide Belgi sche team kwam in de slotminuten lucht tekort en kwam niet verder dan wat geforceerde schotpogingen. Leiderdorp won terecht en speelt morgen in de kruisfinales. Tegenstander in die halve finale zal zijn het Zweedse Sanda Basket die de tweede plaats plaats in de andere poule veroverde door met 78-70 te winnen van BCM Gravelines uit Frankrijk, maar verloor van het sterke Slovan Ljubljana uit Joegoslavië (94-107). Ljubljana versloeg in een tot op het laatste moment spannende wedstrijd eveneens het temperamentvolle Gravelines (84-80). De andere kruisfinale zal gaan tussen het Belgische Du vel en Slovan Ljubljana. AdW Berlin verloor ook zijn tweede wedstrijd te gen Duvel met ruim verschil (138-20) en mag morgen voor de vijfde en zes de plaats spelen tegen Gravelines. San in kopgroep LEIDEN - Op de derde dag van het Nederlands schaakkam pioenschap voof de jeugd t/m 16 jaar komt er duidelijk tekening in de strijd. In de groep van de jeugd t/m 14 jaar gaat Stefan van Blitterswijk uit Leiden aan de kop op een half punt gevolgd door 3 spelers. In een uitsteken de partij won hij in de ochtend- ronde van de sterke Rene Smeenk uit Giesbeek, vooraf bestempeld als een van de favo rieten voor de titel. Een degelij ke remise in de middagronde bracht zijn totaal op 4 uit 5, een totaal dat door niemand anders werd gehaald. Bij de meisjes fm 14 jaar speelt Linda Jap Tjoen San uit Leiderdorp in de subtop mee. Bayern München - AC Milan 2-1 (1-0, 0-0). 59, Strunz 1-0.101. Borgonovo 1-1,106. Mclnally 2-1 Scheidsrechter: Soriano Aladren (Spa). Toé- schouwers: 70.000. Gele kaart: Reuter (Bayern) Benfica (Por) - Olympique Marseille (Fra) 1-0 (04)). 85. Vata Garcia 1-0. Scheidsrechter- Van Langenhove (Bel). Toeschouwers: 120.000. Finale AC Milan-Benfica 23 mei in Wenen. EUROPA CUP 2 Dynamo Bukarest (Roe) - Anderlecht (Bel) 0-1 (0-0). 58. Van der Linden 0.-1. Scheidsrechter- Blankenstein (Ned). Toeschouwers: 60.000. Gele kaarl: Timofte (Bukarest), Andersen (Anderlecht). Rode kaart (2x geel): 84. Raducioiu (Bukarest). Sampdoria (Ita) - AS Monaco (Fra) 2-0 (fc-0). 10, Vierchowod 1-0, 12. Lombardo 2-0. Scheidsrech ter- Rosa dos Santos (Por). Toeschouwers 40.000. Gele kaart" Ferratge, Diaz en Sonor (allen Monaco). Finale Anderlecht-Sampdoria op 9 mei in Gothen- SCHOTEN (GPD) John Talen gaat morgen zelfverzekerd de onderhandelingen in met Peter Post over een nieuw con tract voor volgend jaar. De'tegenwoordig in Kalmthout wo nende Spijkenisser zette gisteren in Schoten zijn opmerke lijke voorseizoen kracht bij door afgescheiden de semi-klas- sieke Scheldeprijs te winnen. Talen sprintte 900 meter vooc de finish uit het peloton weg, en was niet meer te achterha len. izijn Nagenietend tiging: ,,Die den de slechte smaak weken wegwerken. Het beves- op kop, ik heb stop geroepen, en Raas wil- toen kon ik eruit schieten". i de laatste Talen rijdt de laatste weken zo i?as hun be- overtuigend, dat hij zich nauwelijks doelipg op een massasprint aan te meer met opdrachten in de wed- sturen, voor Nijdam of Vanderaer- strijden begeeft. „Ik weet niet den. Maar dat hadden we door: meer wat tegen me is gezegd. Ik ben Planckaert is meteen in het wiel van uit mezelf een poosje bij Van Pop- Vanderaerden gaan zitten, en wij pel gebleven, maar toen het ging re- hebben zelf de laatste kilometers genen bleef hij weer achterin han- het tempo opgelegd. Sergeant reed gen, en daarna heb ik hem niet teruggezien. Daarna heb ik he paSr keer alleen geprobeerd, steeds kwam Nijdam me counte- De sprint voor Olaf Ludwig bereiden, dat had vervolgens tot de mogelijkheden behoord, maar - Ta len: „Ik was gekomen om lekker te trainen, maar ik voelde me zo sterk, dat ik me erop heb geconcentreerd alles te geven in één laatste demar rage. Het was een heerlijke bele ving. Vorig jaar was hét altijd: Talen is de laatste kilometer voor Van Poppel. Maar die kilometers begon nen wel steeds langer te worden... Dit geeft pas echte voldoening". Talen had in ieder geval meer over dan zondag, op de terugweg van Bastenaken naar Luik. Talen BERLIJN (GPD) De exodus van Oostduitse atleten stond gisteren niet op de agenda bij het eerste topoverleg tussen Hans Hansen, voorzitter van de Westduitse sportbond DTB en zijn Oostduitse collega Manfred Kilian van de DSTB, maar het Peter Blangé, Ronald Zoodsma en Ro7i Zwerver vormen een hecht blok, aan het net. De kleine Jappanners sloegen zich stuk op de Nederlandse thema hing wel als een Zwaard van Damocles boven het ge sprek in Oost-Berlijn. Beide voorzitters willen de eenwording van hun bonden nieuwe impulsen verlenen door een topoverleg, waaraan ook de verantwoordelijke (ninisters in Oost- én West-Duitsland moeten deelnemen. De aanhoudende stroom favo rieten van het verdwenen com munistische regime, die nu in het Westen op jacht gaan naar harde valuta, bezorgt niet alleen Kilian slapeloze nachten. Han sen zit er ook mee, maar een op lossing hebben beide sportbon- zen niet. Hansen: „We zijn het erover eens dat een moreel ap pél weinig zinvol is, omdat een dergelijk proces niet kunstma tig tot staan kan worden ge bracht. Desalniettemin roepen we de bestuurders van de diver se nationale bonden op mis bruik en destabilisatie van de prestatiesport in de DDR te ver mijden". Voor eind juni willen de twee een totaal plaatje op tafel leg gen. De uitgangspunten liggen al vast. Boven alles willen ze de bestaande nationale sportcentra in de DDR handhaven. Kilian: „Ook zijn we het erover eens, dat de topsport in de DDR moet worden behouden en uiteinde lijk voor de sport in heel Duits land ter beschikking moet staan". Om de DDR-sport, die tot nu door door de stasi en het leger massaal werd gesubsidi eerd, niet helemaal te laten doodbloeden wil de Westduitse DSB helpen bij het vinden van kapitaalkrachtige sponsors. Experts geven de Oostduitse topsport weinig kansen meer zelfstandig te overleven. Dage lijks komen nieuwe meldingen van toppers die onder het motto 'go west' hun koffers hebben ge pakt. Hele disciplines zijn op sterven na dood en steeds meer trainers reageren verbitterd op de, in hun ogen, ronselpraktij ken van de westerse clubs. De chef-coach van de handballers, Michael Quaas, had het over 'pi raterij' en de hoogste kano-baas Lempert stelde verbitterd vast dat 'dit niet fair meer is'. Niet fair vindt hij onder meer dat zijn wereldkampioenen Monika Bunke en Katrin Bochert met hun trainer naar Essen zijn ver trokken. Het meest spectaculair zijn de aderlatingen bij de wielrenners en de handballers. Vrijwel alle toppers verdienen intussen hun geld in het Westen. Cheftrainer Klaus Fobe: „Nu moeten de mensen uit de tweede rij aan de start. Maar zonder financiële hulp redden we het helemaal niet meer". De DDR-sport staat voor het faillissement. Het enige wat mo gelijk nog te redden is, is de we tenschappelijke know-how. had zich ook in LBL geruime tijd voorin gemeld, maar 'kreeg een ram van de honger'. „Ik had een bidon thee en een met Extran gekregen, maar ik kan niet zo goed tegen die vloeibare voeding. Bovendien denk ik, datje het niet in combinatie met gewoon eten moet gebruiken; iets wat ze bij ons altijd wel doen. Enfin, ik heb alleen die thee genomen, en toen stond ik op zeker moment he lemaal stil". Einde-april nu, dat is de tijd van de nieuwe contracten. Talen: „Nor maal wordt er voor de Amstel Gold over de programma's tot aan de Tour gesproken, èn over contract verlengingen. Ik wil naar de Tour, maar weet nog niet of dat via de Rond,e van Italië moet of via een paar Spaanse rittenkoersen. Wat dat contract betreft: Post heeft al la ten doorschemeren, dat hij zo wel verder wil. Ik ook. Als het net zo had gemoeten als vorig jaar, was ik ab soluut opgestapt. Maar de organisa tie is ineens zoveel professioneler geworden, ik heb het best naar mijn De Scheldeprijs levert John Ta len weer 50 FICP-punten op. DORDRECHT (GPD) - Hij is niet de eerste buitenlan der bij Feyenoord die niet geslaagd is, waarschijnlijk ook de laatste niet. Maar het geval 'Toni Roth' is, wat de mislukkelingen betreft, on tegenzeggelijk wel het meest trieste in de geschiedenis van de roemrijke Rotter damse club. Waar bij anderen achteraf aanmer kingen werden gemaakt op hun kwaliteiten, heeft men bij de menin gen over de Hongaarse verdediger nooit een onvertogen woord laten vallen. Zijn kwaliteiten stonden buiten kijf. Het feit dat zijn verblijf in de Rotterdamse Kuip geen suc ces is geworden, heeft louter en al leen te maken met pech. Domme pech. Geen enkele Feyenoorder kende de voorbije decennia zoveel blessu releed als Antal (roepnaam: Toni) Roth. Met als dramatische ontkno ping de definitieve afkeuring óls profvoetballer. In het Dijkzigt-zie- kenhuis heeft dokter Heyboer hem te verstaan gegeven, dat het onver antwoord is zó nog verder te gaan. Vandaag meldt hij zich daarom bij de medische dienst van de bedrijfs vereniging om zijn de afkeurings procedure met behulp van Feye noord in werking te zetten. Van nature heeft Toni Roth al iets droevigs, kijkt hij je vaak aan met een somben? blik, al past die TOKYO (ANP) - De organi satoren van de A-wereldti- telstrijd volleybal in Brazilië mogen Nederland alvast met potlood op het deelnemers- .formulier zetten. In het voor programma voor „Brazilië", het toernooi om de Challen ge Cup in Japan, gaf Neder land concurrent Japan giste ren een les van vijf kwartier in modern volleybal: 3-0 (15- 7 15-9 15-5). Als groepswinnaar start Nederland de finaleronde vrijdag tegen de nummer drie van de andere groep, Spanje. In het weekeinde volgen duels tegen achtereenvolgens Joe goslavië en Zweden. Eén zege op drie wedstrijden is misschien al ge noeg voor kwalificatie, twee zeker. Waarna de Brazilianen met inkt mo gen overschrijven. Nederland wil meer dan alleen plaatsing. Speler Ronald Zoodsma: „Voor mij zou het een teleurstelling enigszins bij zijn ingetogen, Oost- europese karakter. Dezer dagen echter kan er helemaal geen lachje af, druk bezig als hij is met het ver werken van de grote klap. Want: „Ik heb het er vreselijk moeilijk mee. Het is de moeilijkste beslissing in mijn carrière geweest. Ik ben 29 jaar. Mijn kop wil verder, het li chaam ook, alleen die rechterknie niet. Ja, een jaartje doormodderen zou nog wel gaan, maar dan loop ik de kans dat ik daarna meteen in een rolstoel terecht kom. Sorry, maar daar pas ik voor", aldus Roth, wiens contract in juni afloopt en die dan drie jaar in Nederland heeft ver toefd. Het begin van zijn lange lijdensweg was op 12 maart 1987, toen hij tij dens de training in een schijnbewe ging van Mario Been trapte en de banden van zijn rechterknie finaal afscheurden. De buitenmeniscus was voor meer dan 50 percent be schadigd. Omdat Roth op dat mo ment amper vijf maanden bij Feye noord speelde en de Nederlandse taal nog niet machtig was, stemde het bestuur toe in een operatie in zijn geboorteland. Roth: „Van kunstmateriaal werd een nieuwe kruisband gemaakt. Die werd met twee schroeven in mijn knie vastgezet. Die zitten er nog al tijd in". De revalidatie nam bijna een jaar in beslag. Het feit dat hij uit een diep dal de weg omhoog weer vond en tenslotte geheel fit terug keerde in de Kuip, beschouwt de centrale verdediger als een van de (spaarzame) hoogtepunten in zijn loopbaan. zijn als we dit toernooi niet winnen. De sfeer in de groep is dusdanig, dat iedereen dat wil." Coach Harrie Brokking bleef wat voorzichtiger na de zege op Japan. „De volgende stap is plaatsing voor de A-WK. Daarna kun je jezelf de vraag stellen: hoe graag wil ik dit toernooi winnen? Het evenement is hoog aangeschreven. Het zou goed voor het team zijn als we eerste wor den. We krijgen dan veel uitnodi gingen en die hebben we nodig om een vol programma met veel top- duels te houden." In de dagen voor „Japan" had Ne derland de tegenstander zo veel als mogelijk geïmponeerd. De gezonde Hollanders konden bijna niet wach ten op de eerste echt serieuze con frontatie. „Eindelijk konden ze voluit gaan", zei Brokking na af loop. „De jongens zijn zo sterk als een beer. Ze hebben weer een dag om te herstellen, maar die is eigen lijk niet nodig." Ronald Zoodsma wist vooraf, dat Nederland makkelijk zou winnen. „Je zag aan die Japanners dat ze angst hadden. Als je ze aankeek, Aan het eind van de competitie, in het seizoen 1987/'88. mocht hij zo waar de laatste twee duels geheel meemaken. Toni Roth was weer klaar voor het grote werk, al dach ten sommigen daar klaarblijkelijk anders over. Hans Kraay stapte in een periode dat Feyenoord met Brands, Metgod, Troost, Monkou en Nortan een overvloed aan verde digers en met Mitchell en Smolarek een buitenlander teveel had op een goede dag op hem af met dé me dedeling dat hij zich maar beter kon laten afkeuren. „Ik zei: wat nou af keuren? Ik ben kerngezond. Er mankeert niets aan mij. Ik ben net zo fit als alle andere spelers en heb geen enkele klacht. Ik heb dat hoogst merkwaardig gevonden, dat hij een fitte voetballer wilde laten afkeuren..." Noodlot Het noodlot sloeg in het seizoen 1989/'90 evenwel opnieuw toe. Eerst brak hij zijn jukbeen, waarna hij werd gekweld door een reeks ande re blessures (lies, enkelbanden, spierscheuringen). Met als gevolg dat hij andermaal slechts een hand- vpl wedstrijden in actie kwam. „Dit seizoen dacht ik weer met een scho ne lei te beginnen, maar in de thuis wedstrijd tegen PSV maakte ik het zoveelste drama mee. Bij een kop duel met Sjaak Troost en Romario kwam ik verkeerd op de grond te recht en klapte ik volledig door mijn rechterknie heen. Sindsdien ben ik blijven tobben. Er zijn foto's gemaakt, allerlei onderzoeken met scanners en andere apparatuur ge daan. Dokter Heyboer kan me nog durfden ze je niet eens in de ogen te kijken. Bij de warming-up liepen wij lekker te joelen, gek te doen. We timmerden de ballen halverwege het plafond. Volgens mij wisten de Japanners dat ze kansloos waren." Zoodsma had zich bovendien geërgerd aan het feit, dat de organi satie Japan het gunstigste program ma had gegeven. Het gastland speelde de belangrijke duels tegen Polen en de DDR minder dan een etmaal nadat de Oosteuropeanen door Nederland waren afgemaakt. „Ik houd niet van die foefjes. Die zijn genieperig. Ik had wel wroe ging." Ondanks die voordeeltjes zat de Japanse bondscoach Minami de af gelopen dagen constant met fysieke problemen. Zijn spelers waren be hoorlijk vermoeid of met kleine blessures uit vorige confrontaties gekomen. Aanvaller Nakagaichi werd geregeld gespaard voor „Ne derland", maar ook woensdag veel vuldig vervangen. Hij is bij voor beeld vijftien centimeter kleiner dan Edwin Benne, hetgeen aan geeft hoeveel hij met zijn sprong- steeds opereren. Hij heeft het ook voorgesteld, maar het risico is erg groot. De kans dat het weer goed komt is slechts 60 percent. Daarbij is met herstel zeker anderhalf jaar gemoeid. Dus zit er niets anders op dan een punt achter mijn voetbal carrière te zetten, hoe zwaar dat ook Feyenoord heeft hem beloofd de komende maanden op alle manie ren bij te staan. „De club heeft de af- gelopen jaren veel voor me gedaan. Feyenoord betekent ook alles voor me, ondanks alle ellende die ik hier heb meegemaakt. Er zijn ook mooie momenten, zoals de winst op PSV in een volle Kuip, waaraan ik straks zal terugdenken, als ik weer in Hongarije zit. Want één ding is ze ker, na juni keren we zo gauw moge lijk terug naar onze geboorteplaats Pees", zegt Roth, die getrouwd is en een zoon Roland heeft. „Voor de jongen wordt het heel moeilijk. Hij is zeven jaar. Hij heeft zich helemaal aangepast aan Neder land, heeft hier zijn vrienden, voet balt bij EBOH in Dordrecht en spreekt de taal accentloos. De juf frouw op school heeft me al verteld dat hij er tegenop ziet om terug te gaan. Het is een leuk voetballertje. Misschien dat hij over vijftien jaar hier weer naar toe kan komen en het beter zal doen dan ik bij Feye noord..." Ambities „Mijn ambities? Ik hoop op een aan bieding van mijn oude club, Pees Munkas. Misschien kan ik daar in de technische staf worden opgeno- kracht moet compenseren. Te veel, bleek. De pas 19-jarige Katsuyuki Mina mi, de zoon van de bondscoach, had de dag voor het duel met Nederland nog gezegd: „Ik moet veel meer kracht krijgen, nog heel wat uren doorbrengen in het krachtcen trum." Hetzelfde geldt voor de andere Japanse spelers (en andere Azia ten). Ze beheersen de techniek, maar schieten tekort in lengte en kracht. Het is opvallend dat bij de laatste zes in het toernooi vijf Eu ropese landen zitten. Alleen Japan plaatste zich namens de rest van de wereld. Het geeft ook te denken voor de World League, de prestigieuze com petitie met acht over de hele wereld verspreide landen, die binnenkort van start gaat. Nederland is inge deeld bij de Sovjetunie, weer Japan en China, dat in de andere groep van het B-WK een modderfiguur sloeg. Nederland moet in staat zijn zich bij de beste twee te scharen. Die doen mee aan de finale in Ja pan. Antal Roth. (Archieffoto) men of kan ik als manager aan de slag. Het liefst blijf ik op het veld staan. Ik sluit niet uit dat ik de trai nersopleiding ga volgen. Dat duurt zo'n vier jaar. Ik heb in elk geval veel ervaring in mijn bagage. Ik heb Europees voetbal gespeeld, een WK (Mexico) meegemaakt en veel oe fenstof van Nederlandse trainers opgepikt. Bondscoach van Honga rije? Waarom niet, we hebben er de laatste vier jaar een stuk of acht ge had, dan kan ik er ook nog wel bij", besluit hij met een lach. FC Köln (BrO) - Juventus (Ita) 04). Scheidsrech ter: Petrovic (Joe). Toeschouwers: 57.000. Gele kaart: Janssen (Köln), Galia en Bruno (beiden Ju ventus). Eerste wedstrijd: 2-3. Juventus naar fina le. Finale Juventus-Fiorentina in twee wedstrijden: 2 mei Turijn, 16 mei Florence. ENGELAND: Arsenal Liverpool 1-1 SCHOTLAND: Aberdeen - Dundee United 1 -0. OEFENDUEL: Mexico - Colombia 2-0 (2-0) 2. Pe- rea 1-0 (e.d.), 39. Pelaez 2-0. Scheidsrechter Cummings (VSt). Toeschouwers: 30.385. SPORTPRIJSVRAGEN Westduitse lotto Trekking A: 3-29-35-37-39-48. Reservegetal- 16 Trekking B. 14-27-33-38-43-44. Reservegetal: 18 Spel '77:9166084. DAMMEN NK DAMMEN Tiende ronde: Van der Tak - Van Leeuwen 0-2, Gerard. Jansen - Scholma 1-1, Krajenbrink - Teer 2-0, Van Aalten - Van der Wal 1 -1Clerc - Van den Borst 2-0, Meijer - Bies 1-1, Stokkel - Hans Jansen Stand: 1. Clerc 14 punten, 2. Van der Wal 12, 3. Gerard Jansen, Scholma en Van Leeuwen 11,6. Van Aalten, Krajenbrink 10, 8. Bies, Van den Borst, Hans Jansen, Meijer, Stokkel, Van der Tak 9, 14. Teer 7. KOERSEN DUINDIGT Eerste koers, 1609 m: 1, Daan S. (W. Strooper) 2.07.3 -1.19.1,2. Earl Kievitshof, 3. Early Six To to: winnend 8,50 plaats 1,50 1,30 1,50 koppel 3,50 trio 90,80 Tweede koers, 1609 m 1. Elles Vrijenesse (H. Langeweg) 2.08.8 -1.20.0,2. Elma Westcorner, 3. Duke Nanouk. Niet gestari: Chez Bob. Toto. win nend 2,60 plaats 1,10 1,60 1,10 koppel 7,70 trio 27,80. Derde koers, 2000 m: 1. Evertranss (W. Velis) 2.39.4 - 1.19.7, 2. Eibert Vryenesse, 3. Dagobert Duck. Niet gestari: Day De Bloomerd. Toto win nend 1,80 plaats 1,90 1,80 koppel 2,10 trio 11,60. Vierde koers, 1800 m- 1. Moonlight Shadow (D. Klomp) 2,02,1, 2. Another Dream, 3. House of Pe tals. Niet gestart: Miss Chardonnay. Toto: winnend 3,00 plaats 1,80 1,40 koppel 4.50 trio 42,30. Vijlde koers, 1609 m: 1. Carlos S. (W. Strooper) 2.04,7 -1.17,5,2. Ho Ho Helmer, 3. Keystone Lan ce. Toto: winnend 30,30 plaats 1,70 1,00 1,20 kop pel 12,00 trio 491,10. Zesde koers, 2000 m: 1, Derek Baker (T. Kooy- man) 2.38,6 -1.19,3, 2. Doky Zuydhoeve, 3. Dusty Star, 4. Cees Victrix. Niet gestari Desjree d'Alme- re. Toto: winnend 6,30 plaats 2,90 2,20 3,00 kop pel 25,80 trio 266,70 kwartet 1634,50. Zevende koers, 1800 m: 1 Albustan (S. Lawes) 2.02,3, 2. Game Off, 3. Watermill Olymp. Toto: winnend 1,90 plaats 1,20 1,40 2,40 koppel 3,90 trio 151,70. Achtste koers 1609 m: 1. Duncan Crown (H. Lan geweg) 2.03,8 -1.16,9, 2. Fishing Luck, 3. Carlina d'Almere. Toto: winnend 1,30 plaats 1,00 1,40 1,40 koppel 2,70 trio 17,80. Negende koers 2100 m: 1. Carola van Ranum (A. van de Blonk) 2.48,1 - 1.20,0, 2. Zeb Wolfrath, 3. Ashley Siro, 4, Astrid Marian. Toto: winnend 2,30 plaats 1,70 13,70 6,40 koppel 76,70 trio 203,10 kwartet 1093,50. Tiende koers 2000 m: 1Lestage Egekaer (J. Bek- ker) 2.36,9 -1.18,5, 2. Ambar, 3 Zebranodu Bois. Toto: winnend 4,60 plaats 1,50 2,50 3,30 koppel 41,50 trio 267,60. Elfde koers 2000 m: 1Keystone Pompeii (M. Man- ninen) 2.40,0 - 1.20,0, 2. Boyke Gold, 3. Cervino Montana. Toto: winnend 2,20 plaats 1,00 1,00 1,00 koppel 11,70 trio 69,00. W-5 spel: 5-4-4-4-6. Niet geraden. Omzet totalisator: f. 235.567,00. TENNIS PORTO 200.000 gulden, mannen, eerste ronde: Wöhr- mann (BrD) - Cunha-Silva (Por) 6-3 7-5. Tweede ronde: Wöhrmann - Bengoechea (Arg) 7-6 6-3. Achtste finales: Koevermans (Ned) - Cierro (Ita) 7- 6 6-2 SEOUL open Zuidkoreaans kampioenschap, mannen, 270.000 gulden: Tweede ronde: Matuszewski (VSt) - Masur (Aus/1) 6-7 7-6 6-4, Bloom (lsr/8) - Nido (VSt) 6-4 6-3, Cash (Aus) - Connell (Can) 6-7 7-5 6-2, Srejber (Tsj/5) - Johan Carlsson (Zwe) 6-0 6-4, Goldie (VSt/6) - Rive (VSt) 4-6 6-3 6-4,. Matsuoka (Jap) - Evernderr(NZe/4) 6-3 6-1, Anto- nitsch (Oos) - Shiras (VSt) 6-1 6-0, Kuhnen (BrD) - Wahlgren (Zwe) 6-0 6-1. NICE 500.000 gulden, Tweede ronde: Tsjerkassov (Sov) - Stich (BrD) 6-4 6-4, Prpic (Joe) - Perez-Rol- dan (Arg/6) 7-5 6-7 2-0 opgave, Berger (VSt/1- Leconte (Fra) 6-3 1-6 7-6, Forget (Fra) - Kroon (Zwe) 7-6 6-1. WIELRENNEN SCHELDEPRIJS 1Talen (Ned) 200 km in 4.42 09,2. Vanderaerden (Bel) 0.04,3 Museeuw (Bel), 4. Debacker (Bei), 5. Adn van der Poel (Ned), 6. Anderson (Aus), 7. Re- dant (Bel), 8. Neskens (Bel), 9. Wilfried Peelers (Bel), 10. Scharmin (Bel), overige Nederlanders. 15. Verhoeven, 18. Van Rijen, 22. Woltman, 27. Pirard, 37. Wijnands, 39. Jacques van der Poel, 40. Schalkers (Katwijk) allen zelfde tijd als Van- RÖNDE"VAN NEDERSAKSEN Negende etappe: 1. Messerschmidt (BrD) 168,5 km in 4.10.02 (inclusief bonificatie), 2. Spruch (Pol) op 2,00, 3. Smievskoj (Sov) 2.05. Algemeen klassement: 1 Piatek 32.15,13, 2. Liese (DDR) op 0,25. 3. Smievskoj 0,31, 4. Sy-. pytkovski (Pol) 0,43, 5. Zuyderwijk (Ned) 0,44, 6 Spruch 1,14. Vrouwen: zesde etappe: 1. Van, Moorsel (Ned) 95,3 km in 2.38,56 (inclusief bonifi catie), 2. Kitstjuke (Sov) z.t„ 3. Ranger (BrD) op 0.24, 4. FauliU (BrD) 0.24, 5 Ranft (DDR) z 16 Rossner (BrD) z.t. Algemeen klassement: 1 Van Moorsel 14 50,58, 2. Westman (Zwe) 2.31, 3. Guiguileva (Sov) 4.00, 4. Falsing (Den) 4.08, 5. Gornall (GBO 4.15, 6. Woidt (DDR) 4.57. VOLLEYBAL B-WK IN JAPAN Groep Tokyo: Polen - Puerto Rico 3-0 (15-5 15-4 15-6), Japan - Nederland 0-3 (7-15 9-15 5-15), DDR - Irak 3-0 (15-8 15-8 15-10). Eindstand 1 Nederland 5-10 (15-1), 2. Japan 5-9 (12-4), 3 Po len 5-8 (10-6), 4. DDR 5-7 (7-9), 5. Irak 5-6 (3-13), 6. Puerto Rico 5-5 (1-15). GroepGifu: Spanje-Taiwan3-0(15-8 15-815-6). China - Algerije 3-1(15-1015-511-1515-6), Zwe den - Joegoslavië 3-1 (2-15 15-11 15-9 15-7). Eindstand 1. Zweden 5-10 (15-2), 2. Joegoslavië 5-9 (13-4), 3. Spanie 5-8 (10-8), 4 China 5-7 (6- 10), 5. Algerije 5-6 (7-13), 6. Taiwan 5-5 (1-15). Stand finaleronde: 1. Nederland 2-4 (6-1), 2. Zweden 2-4 (6-2), 3. Joegoslavië 2-3 (4-3), 4 Ja pan 2-3 (3-3), 5. Spanje 2-2 (1-6), 6. Polen 2-2(1- 6). Programma finaleronde. Vrijdag: Polen - Zweden, Nederland - Spanje en Japan - Joegosla vië. Zaterdag Polen - Spanje. Japan - Zweden en Nederland - Joegoslavië. Zondag Polen - Joego slavië, Nederland - Zweden en Japan - Spanje.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 19