Si mm i*m ili a Gullit maakt zich op voor finale Alle EC-fiiiales Italiaans Spo£TVi H id (li nk is al rond met Fenerbahce AC Milan via verlenging in München naar eindstrijd EC 1 Prijzengeld Wimbledon nu 12 miljoen Benfica gelulddge finalist Clerc loopt uit DONDERDAG 19 APRIL 1990 AMSTERDAM (GPD) - Guus Hid- dink wordt zo goéd als zeker de nieuwe trainer van Fenerbahce. De Turkse topclub en de scheidende PSV-coach zijn het in principe eens over een tweejarig contract. De transfer van Hiddink naar Fener bahce is in record-tijd rond geko men. Afgelopen weekeinde werd Henk van Ginkel, de Nederlandse manager van Trabzonspor. door Fe nerbahce om Hiddinks telefoon nummer gevraagd. Dinsdag ont moetten Hiddink en de club elkaar al in Düsseldorf. Op details na kwa men partijen meteen tot overeen stemming. In eerste instantie wilde de Turk se kampioen Arie Haan als nieuwe trainer. Toen de Nederlander echter bij Nürnberg tekende en Fenerbah ce nee verkocht, liet hij wel Hid dinks naam achter als alternatief. Hiddink moet een uniek salaris zijn aangeboden. Naar verluidt ver dient de huidige trainer van Fener bahce. de Joegoslaaf Todor Vese- linovic, 1.35 miljoen gulden netto per jaar. Sterspelers als Vezir en Ridvan staan voor een kleine mil joen per jaar in de boeken. Niette min geeft Veselinovic voor volgend seizoen de voorkeur aan Rode Ster in zijn geboorteland. Als Hiddink, gisteravond niet be reikbaar voor commentaar, naar Fe nerbahce gaat, houdt de samenwer king met Hans Dorjee in elk geval op. Fenerbahce wil alleen Hiddink, omdat men met de huidige hulptrai ner, Ömer Kaner, zeer tevreden is. Romario da Souza Faria wil nog zes jaar bij PSV blijven. ..Dan ben ik 30 als mijn contract afloopt", ver klaarde hij in de Braziliaanse voet balkrant Placar. ,Jïen mooi mo ment om te stopen en van het leven te gaan genieten." Zijn huidige overeenkomst met PSV loopt nog tot het einde van het volgende seizoen. Op dat moment mag de geblesseerde topschutter voor een gelimiteerd bedrag ver trekken. De Eindhovense club wil de verbintenis openbreken. Roma rio heeft al vaker te kennen gegeven daar veel voor te voelen. Berry van Aerle is gisteren geope reerd aan zijn knie. Een dèel van de meniscus en het kraakbeen werden verwijderd. De middenvelder hoopt binnen vier weken te zijn hersteld. Het bestuur betaald voetbal van de KNVB maakt nog deze week de naam van de nieuwe bondscoach bekend. Rinus Michels, sectiebe stuurslid belast met technische za ken, verklaarde gisteravond in Miinchen dat de bond de financiële afwikkeling van de zaak-Libregts niet langer zal afwachten. Het heeft enig overleg en ge peins gekost, maar gisteren was Ge orge Knobel er dan toch uit: de 67- jarige Roosendale<c begint als mana ger bij RBC. De alleszins spectaculaire rentree in de Nederlandse voetballerij van de oud-bondscoach is per 1 mei een praktisch feit. Tot eind volgend sei zoen gaat Knobel, overigens zonder contract en honorarium, 'handjes bijsteken waar dat nodig is'. Napoli blijft de reglementaire winnaar van de wedstrijd-tegen Ata lanta, 2-0. De commissie van beroep van de Italiaanse voetbalbond be sloot dit gisteren. Het gelijke spel (0- 0) in het duel tussen Atalanta en Na- poli op 8 april werd omgezet in een overwinning voor de ploeg van Maradona, omdat tijdens de wed strijd middenvelder Alemao door een uit het publiek gegooid voor werp werd geraakt. De Braziliaan kon de wedstrijd niet voortzetten. Atalanta ging vergeefs tegen deze beslissing in beroep. Napoli blijft daardoor in de stand in de Serie A lijstaanvoerder, samen met AC Milan. Atalanta heeft nog te gele genheid bij een hogere instantie te appeleren tegen de uitspraak. De Australische voetbalbond (ASF) heeft zijn ernstige bezorgd heid uitgesproken over het geweld met een politieke achtergrond rond de velden en overweegt een aantal clubs te dwingen van naam te ver anderen. Veel vereniging voeren een aan duiding, die verwijst naar de ethni- sche achtergrond van de leden. Voetbal in Australië wordt gedomi neerd door immigranten uit Zuid- Europa. Veel namen zijn ontleend aan de geboortestreek en geven vol gens de autoriteiten mede aanlei ding tot de voortzetting van eeu wenoude vetes. ADVERTENTIE VOND KI. IA \N 80, 2332 AH LEIDEN. Auto- en Motorverhuur BEL 071-3100 01 FC Köln links) probeert JuPentus-speler Rui Barros uit te spelen. BUKAREST (ANP) - De finales van de Europese Cup-toernooien wor den vooral Italiaanse aangeleghe- den. Behalve AC Milan wisten nog drié andere ploegen uit de laars zich te plaatsen voor de eindstriid. De UEFA Cup wordt zelfs een com pleet onderonsje van de Italianen, want in dit toernooi spelen Florenti ne en Juventus om de beker. In de Europa Cup II komt Sampdoria uit tegen Anderlecht. Anderlecht presteerde het in de halve finale van de strijd om de Eu ropese beker voor bekerwinnaars een wedstrijd, waarin de ploeg vol ledig van het veld werd gespeeld, 1- 0 (doelpunt Marc van der Linden). De formatie van De Mos kreeg in de tweede wedstrijd tegen Dynamo Bukarest geen schijn van kans, rfiaar beheerste één onderdeel van het spel beter dan de tegenstander- scoren. Dynamo combineerde ne gentig minuten weergaloos, maar schoot er niets mee op. Voor De Mos was het de tweede keer in zijn loopbaan dat hij een Eu ropese finale bereikte. De Haagse oefenmeester won hetzelfde toer nooi eerder met KV Mechelen, de club die hij naar de Europese top bracht. In 1988 werd Ajax verslagen de finale, de Amsterdam mer Blind al in de openingsfase uit het veld werd gestuurd. Voor Nederland was de dubbele nederlaag van Bukarest gunstig. Op de ranglijst die bepalend is voor het aantal plaatsen dat een land in het toernooi om de UEFA-beker krijgt toegewezen, passeert dit land Ne derland nu net niet. Dit betekent dat ook in het seizoen 1991-1992 drie clubs uit de eredivisie aan dit toer nooi mogen deelnemen. Voor vol gend jaar was dit al zeker. Anderlecht krijgt nu te maken met Sampdoria dat zich net als vo rig jaar plaatste voor de finale door in Genua met 2-0 te winnen van Monaco. De eerste wedstrijd was twee weken geleden geëindigd in 2- 2. Vierchowod.en Lombardo scoor- Juventus l.FC Köln is in eigen stadion niet in staat gebleken woorden in daden om te zetten. Na de nederlaag (2-3) uit bij Juventus kwamen de Duit sers in het Müngersdorfstadion niet verder dan 0-0. De Italianen krijgen een uitgelezen kans de erelijst in de finale om de UEFA-Cup tegen Fio- rentina aan te vullen. Het Westduitse publiek wist wel voor vuurwerk te zorgen. Uit de vakken van de Keulse supporters- schare werden vuurpijlen afge vuurd. waardoor de club naast de uitschakeling in ieder geval ook nog kan uitzien naar een boete van de UEFA. De Europese topclubs worden vanaf het komende seizoen niet meer geconfronteerd met „ver vroegde finales". Een nieuw loting systeem, zoals het uitvoerend comi té van de UEFA gistermiddag offi cieel voorstelde, waakt ervoor dat de top-formaties elkaar in de éerste twee ronden ontmoeten. Het besluit moet vandaag nog officieel worden bekrachtigd. In het Europese bekertoernooi voor landskampioenen en beker winnaars worden dë 32 clubs ge rangschikt naar sterkte en inge deeld in twee groepen. De zestien „sterke" ploegen treffen dus in ie der geval een mindere. In de tweede ronde volgt een herwaardering. V^naf de kwartfinales geldt de maatregel niet meer. In het toernooi om de UEFA-be ker wordt weer een ander systeem van kracht. In de eerste twee ron den worden de ploegen ingedeeld in acht groepen, waarin twee van de beste zestien clubs zijn vertegen woordigd. Naast kwalitait wordt in het toernooi om de UEFA-beker ook rekening gehouden met de geo grafische aspecten. redactie Rob Onderwater. Rob van der Zanden Misselijk Hoewel trainer John Eelman het bestrijdt, lijkt het er verdacht veel op dat zaterdageersteklasser Noordwijk het voor dit seizoen wel geloofde toen het paasweek einde voor de deur stond. Met vijf punten achterstand op koploper Quick Boys viel er voor de rood- witten weinig eer meer te beha len, zo moet de overheersende ge dachte in het Noord wij kse kamp zijn geweest. Met een beetje goe de wil was dat gat evenwel ver kleind tot één puntje, omdat de Katwijkers geen punten haalde. Maar Noordwijk leverde een al even bedroevende prestatie en kwam ook tot een score van nul in thuiswedstrijden tegen respectie velijk Ijsselmeervogels en Roda Boys. Net als voorgaande jaren prijst de ploeg zich weer op een hele nadrukkelijke manier uit de markt. Dat moeten ze in Noordwijk na tuurlijk vooral zelf weten. Maar in Lisse denken ze er anders over. De plaatselijke FC vecht nog steeds voor lijfsbehoud. En dan komt het heel slecht uit dat naas te concurrenten Ijsselmeervogels en Roda Boys de punten ogen schijnlijk makkelijk wegslepen uit Noordwijk. Vooral de 4-1 winst van Roda in Noordwijk vonden ze op sport park Ter Specke maar heel be denkelijk. Trainer Wim Eilander zegt het woord 'competitieverval sing' nooit in de mond genomen te hebben, al werd dat in de media gesuggereerd. Wel vindt de coach van Lisse het allemaal erg vreemd. "In de slotfase van de competi tie zie je overal van die kleine uit slagen. Want het is overal bikke len geblazen en je ziet weinig goed voetbal. En dan opeens die 1-4 winst van een degradatiekandi daat bij de nummer drie van de ranglijst. Sorry hoor. maar vol gens mij zijn ze daar in Noord- wijk met iets heel anders bezig ge- aldus de teleurgestelde oefen- meester die overigens geen slecht weekeinde kende. Lisse pakte drie punten. John Eelman vindt dat ze in Lisse hun grote mond dicht moe ten houden. maar hier wordt ik toch wel een beetje misselijk van. Alsof wij de zaak willens en wetens lopen te flessen. Tegen Ijsselmeervogels hebben we het al jaren moeilijk. Tegen Roda was typisch sprake van zo'n wedstrijd die je één keer in de zoveel jaren krijgt. Alles zit tegen. We wilden heus wel, maar het team stond vol met invallers uit het tweede en de jeugd. Dat speelde ook mee. Alsof wij het zo leuk vinden, zo'n belabberd week einde. Trouwens: ik hoef toch geen verantwoording af te leggen aan Lisse? Ik ben zelf met Noordwijk bezig en wil gewoon elke wed strijd twee punten. Laat ze in Lis se gewoon hetzelfde doen en zich niet zo druk maken om ons. Ik ga toch ook daar niet in de keuken kijken?" Maar Eilander is moeilijk ge- "We willen toch allemaal zo graag met de regioclubs in dezelf de klasse blijven. Nou dan. Waar om doet Noordwijk dan niet ge woon mee. Dan komen ze ook nog in de buurt van Quick Boys. Ik had meer hulp van ze verwacht. Waarschijnlijk redden we het op eigen kracht, maar ik vind het niet erg collegiaal". Eelman: "Iedereen heeft het erover dat wij de titel vroegtijdig voor ge zien hielden. Dat is een groot mis verstand. Denk je dat die jonge jongens niet alles geven in de laatste wedstrijden waarin ze zich ook nog eens kunnen bewij zen voor volgend seizoen? Ik heb eigenlijk niet zo veel zin in deze discussie, maar laat ik er dit nog van zeggen: Noordwijk heeft te gen Ijsselmeervogels en Roda niet anders gespeeld dan tegen Lisse". Uitwassen Pasen 1990 heeft voor voetbal- minnend Katwijk een verschrik kelijke bijklank gekregen. Niet alleen verloor de voetbaltrots uit het vissersdorp twee keer in drie dagen, waardoor de felbegeerde titel voor het zoveelste jaar op de tocht kwam te staan. Ook gedroeg zich een deel van de blauwwitte' aanhang niet al te vriendelijk. Met name op Marken ging een groepje door het lint na het laatste fluit signaal van de scheidsrechter, die na een felle eindsprint onge schonden de kleedkamer bereik te. De aanhang geersteklasser heeft de naam kri tisch. trouw en chauvinistisch te zijn. Het grootste gedeelte van de supporterschare laat zich slechts verbaal gelden tijdens de wed strijden. Daar is niks mis mee. Zij hoeven zich niet mede-schuldig te voelen voor het fysieke geweld van een kleine groep na Marken- Quick Boys. Volgens voorzitter Arie Guyt gaat het bovendien niet eens om Quick Boys-supporters. "Ik heb na de wedstrijd op Mar ken nog met een paar jongens ge sproken die na de wedstrijd zo te keer gingen. 'We gingen door het lint door die 1-0 nederlaag' zeiden ze. Het bleek dat bijna driekwart van de hele groep niet eens lid is van onze club. Een deel komt zelfs slechts sporadisch naar onze wed strijden. Ze hebben op eigen ini tiatief een dubbeldekker gehuurd en zijn 's ochtends om half tien naar Marken gereden". Guyt zegt het grootste deel van de aanhang onder controle te kunnen houden. Maar deze uit wassen zijn oncontroleerbaar en niet te voorkomen. "We organiseren zelf via de sup portersvereniging busreizen. Dat loopt prima. Dan kun je ook het drankgebruik aan banden leg gen. Geen bier in de bus bijvoor beeld. Maar als mensen zelf iets regelen, sta je machteloos. Toch had ik nog niet eens het idee dat het fout zou lopen. Door de vreem de ontwikkelingen in de laatste minuut (Quick Boys kreeg een strafschop tegen en zag een doel punt afgekeurd, waardoor de uit slag 1-0 voor Marken werd, red.) raakten ze alsnog over hun toeren. De f rustratie was g root, dan krijg je dit. Maar het is niet goed te pra ten. Op zaterdag in Aalst waar we ook verloren viel het nog wel mee, daar konden we de scheids rechter wel binnenloodsen. Nu was dat moeilijker. Honderden supporters renden het veld op en zorgden voor een chaos. Ik heb niet eens gezien wat er met de scheidsrechter gebeurde. Ik wil de schuldvraag niet bij Marken leg gen, maar er was daar ook geen enkel hekwerk waardoor de spe lers en scheidsrechter de catacom ben ongeschonden konden berei ken. Dat had al een hoop ellende kunnen voorkomen. Bovendien waren er geen stippoosten om op te treden tegen de supporters. La ten we hopen dat het niet meer voorkomt. Aan de andere kant. Als bestuur heb je geen vat op dit soort uitspattingen". MUNCHEN (GPD) Pas na 120 minuten was voor Bayern München gisteravond 'alles vorb®i'. Toen pas bogen de Westduitsers het hoofd voor de 'beste ploeg van Europa' en konden de spelers van AC Milan de champagneflessen aan de dorstige kelen zetten. Nadat de reguliere speeltijd met een 1-0 voorsprong voor Bayern was afgeloten, was een ver lenging noodzakelijk geworden - in Milaan had AC immers met exact dezelfde cijfers gewonnen. In de extra tijd teken de invaller Stefano Borgonovo eerst voor 1-1. Maar ook toen wenste Bayern München zich nog niet gewonnen te geven. Alle nog voorradig zijnde 'kampfgeist' werd nog een maal gemobiliseerd. Maar meer dan de winnende treffer (2-1) van invaller Alan Mclnally leverde dat niet op. Wankelend bereikte AC Milan de verlossende finish. Ruud Gullit, die de wedstrijd gisteren op de tribune volgde, kon opgelucht ademhalen.' Treden geen complicaties in het herstel van zijn knieblessure op, dan kan ook hij op 23 mei van de partij zijn in het Weense Prater-sta dion, het strijdtoneel dit jaar van de Europa Cup I-finale. Ondanks de aanwezigheid van Marco van Basten, mogelijk de bes te aanvaller ter wereld, heeft AC Milan in Europa Cup uitwedstrij den dit sei -n de grootste moeite met score: i ien tegen het nietige HJK Helsinki trof het in de Finse hoofdstad vier keer doel. In Madrid tegen Real (een 1-0 nederlaag) en in Brussel tegen KV Mechelen (0-0) ga- kopte. Het was ook een van de spaarzame momenten dat Van Bas ten van zich liet spreken. Even daar na had hij nog een ijzersterke actie, toen hij de bal over keeper Aumann probeerde te scheppen, maar deze kreeg er nog juist een paar vingers achter. Voor het overige lag Van Basten stevig aan de ketting bij Jür- gen Kohier, die weinig overtredin gen nodig had om de Nederlander af te stoppen. Van Basten erkende dat zelf trouwens ook. „Het ging er op sommige momenten hard aan toe, maar vies is het nooit gewor den. Een faire strijd, die volgens mij gelijk opging. Kohier had zijn mo menten, maar ik toch zeker ook". Bravoureus de Italiaanse kanonniers niet Jupp Hey»ckes had dinsdag welis- thuis. Die opvallende schotloosheid in vreemde stadions is Milan gister avond bijna noodlottig geworden. bravoureus aangekondigd dat Bayern München 'vol dampf zou maken, maar vooraf is het altijd ge-* makkelijk dapper te zijn. Toen het er op aankwam bleek de bedwinger PSV vooral voor zekerheid te LONDEN (Reuter) - Het prijzengeld voor het tennistoernooi van Wim bledon zal dit jaar twaalf miljoen gulden bedragen. De All England Club maakte gisteren bekend, dat het deelnemersveld ditmaal 3,87 miljoen pond sterling (momenteel 11,997 miljoen gulden) mag verde len. Dat betekent een verhoging van 23 procent in vergelijking met vorig jaar. De winnaar van het mannenen- kelspel ontvangt 713.000 guldeh. 124.000 meer dan Boris Becker in 1989 toucheerde. Steffi Graf of haar opvolgster mag ruim 640.000 gul den bijschrijven op de rekening, een salarisverhoging voor Wimble- don-winnares van 111 mille. Volgens John Curry, de nieuwe voorzitter van de All England Club, is bij de aanpassing van de winst som rekening gehouden met cle waardedaling van het Engelse pond. De werkelijke stijging ten op zichte van vorig jaar bedraagt vol gens hem maar 10 tot 15 proceift. „Het is belangrijk dat Wimbledon het prijzengeld op een peil houqlt dat past bij de status van het toer nooi", aldus Curry. Basketbalduel langer ZARAGOZA (RTR) - De kans be staat dat basketbalwedstrijden in nationale competities volgend sei zoen langer worden. Een voorstel van de internationale bond (FIBA) voorziet in een verlenging van db zuivere speeltijd met vier tot acljt minuten. Het idee achter het plan L de toeschouwers meer waar voor hun geld te bieden. Anoniem De Hollandse cracks in de Brigate Rossoneri konden hun stempel gis- hebben gekozen. Niets teravond niet op de wedstrijd druk- rigens, we kennen Bay f en. Frank Rijkaard zwoegde i 1 neergutsende regen weliswaar i lust was, maar zijn rol tamelijk Al i Mün- de chen niet anders. Met voortdurend ijf man achterin werd elk risico uit eg gegaan. En aanvallend had viel in de Duitse bedoelingen met het snel uitgestoken been de beste wil van de wereld niet te mond Aumann, net als twe ontdekken. AC Milan kon in de eerste helft simpel op de been blijv n Milaan de beste r ploeg. Tegenvallend d'TUlt.be^rifl?!g'.M^ihfen!!e' OlafThon. de langdurig geblesseer- mm or- kleine strateeg op het midden- Rijkaard de Duitse kampioen weinig r de rust dichtbij een doel punt, toen hij een scherpe voorzet van Marco van Basten net naast Giovanni Galli. Enig raffinement LISSABON (ANP) - Kapitaal betekent niet op voorhand succes. Olympi- que Marseille heeft de droom van suikeroom Bernard Tapie, die de afgelo pen twee seizoenen negentig miljoen gulden in de formatie pompte, niet in vervullig doen gaan. De Franse kampioen werd door een ojnstreden doel punt van Benfica uit de finale van het voornaamste Europese bekertoer nooi gehouden. Bijna 85 minuten bleef Olympique, dat twee weken eerder slechts met 2- 1 afstand had genomen, in de Portugese hoofdstad (120.000 kijkers) over eind. De Zweedse spits Magnusson kopte de bal uit een hoekschop door. In het gedrang voor het Franse doel drukte invaller Vata Garcia de bal met de hand over de doellijn. De Belgische arbiter Van Langenhove keurde het doelpunt goed. elftal van mediatycoon Silvio Ber lusconi stelde zich, dom genoeg, ook met een 0-0 eindstand tevreden - dan immers had het zich ook voor de finale gekwalificeerd - en drong eld. Thon, tien minuten voor tijd angen door Alan Mclnally, mis te duidelijk wedstrijdritme Rai- bleef ook toen de betere ploeg, maar er ontstond vanaf dat moment een boeiend, en in de verlenging zelfs bloedstollend gevecht, dat op 'het scherpst van de snede werd uitge vochten. Ondanks de enorme be langen die op het spel stonden, ging geen der acteurs ernstig over de schreef. De rustig leidende Spaanse koopman Emilio Soriano Aladren niet echt krachtig aan. Voor de 72.000 toeschouwers in het uitver kochte Olympia-stadion en de vele miljoenen televisiekijkers viel er in de eerste helft niet bijster veel te be niet aan te pas. Hetzelfde hoefde alleen Roland Grahammer leve Stroppa 'Pas vlak voor de rust flikkerde de tot dan povere vertoning enigszins op, toen Milan met enkele flitsende counters gevaarlijk aandrong. Da- niele Massaro had in die fase de 1-0 op zijn schoen, maar schoot van drie meter wild over. Daarvoor Giovanni Stroppa, de ve van de geblesseerde Carlo Ancelot- dicht bij de openingstreffer ge weest, gold voor Stefan Reuter, i de Beierse hoofdstad wonderlijk genoeg nogal opgewonden wordt gedaan. Ook Juventus is kennelijk nogal onder de indruk van hem ge raakt. De club uit Turijn heeft hem althans voor negen miljoen gulden aangetrokken. Het contract gaat overigens pas in 1991 in. Superieur Omdat Milan toen nog superieur was" en Bayern nimmer de indruk wekte ergens in te geloven, was het is ook zelfs niet spannend voor de pauze, anger Nadat Thomas Strunz tien minuten de rust verrassend en tegen iede- logica in zijn ploeg op 1-0 had j zijn inzet strandde op zet, veranderde dat beeld. Milan achterstand. gele kaart voor te houden. DEN HELDER (ANP) - Rob Clerc zit graag lang achter het bord. De 34-jarige Hagenaar doet dat nu niet zonder succes. In de tiende ronde van de nationale titelstrijd dammen versterkte hij gisteren zijn leidende positie door na zes uur schuiven van John van den Borst te winnen. Een dag eerder versloeg Clerc Bies in een marathon van vijf uur. Zijn derde zege op rij zette achter- 'olger Van der Wal op twee punten DONDERDAG 18.10-18.30 Ned 2: Van thuisschaker lol clubschaker. 19.00-20.30 Sportnet: Rugby. 20.30-21.30 Sportnet: Voetbal. 21.30-22.30 Sportnet. Rallycross. 22.15-22 °0 Super. Golf: Update. 22.30-23.45 Sportnet: Bowlen. 23.00-23.40 RTL V: Match Barend en Van Dorp. 23.10-00.00 Did 2: Sport extra WK ^shoe- key (Zweden-West-Duitsland). 23.45-02.00 Sportnet: IJshockey. 00.20-02.30 BBC 2: Snooker VRIJDAG 08.00-09.30 Sportnet: Basketbal. 09.30-10.00 Sportnet: Hippodrome 10.00-11.00 Sportnet: Rallycross. 11.00-12.45 Sportnet: Voetbal. 11 25-14.20 BBC 2: Snooker vanui 12.45-14.15 Sportnet Basketbal. 14.15-15.30 Sportnet Pro Bowlers 14.35-19.15 BBC 2: Snooker- vanu. 15.30-17.00 Sportnet: Rugby. it Shet

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 17