Minder taken burgemeester Zoeterwoude 'Pittige discussies over reparatiekosten' PvdA en D66 doen niet langer mee Skateboardbaan Wassenaar wellicht aangepast om veiligheid te verhogen Expositie over in Leiderdorp oorlog '4ti/'45 gaat niet door Minister Maij wil toch tunnels DONDERDAG 19 APRIL 1990 Portefeuilleverdeling wethouders rond .ZOETERWOUDE - Burgemeester A.J.M. Houdijk van zoe terwoude raakt een paar belangrijke taken uit zijn porte feuille kwijt aan de nieuwe wethouders R.L.G. Hogenelst (CDA) en A.B. Ringersma (Progressief Zoeterwoude). Bei de partijen verklaarden eerder dat 'politieke' posten door de wethouders bekleed zouden moeten worden. Houdijk moet van zijn huidige por- openbare werken niet zou moeten tefeuille personeelszaken, volks- afstaan. Deze post zou een te zware huisvesting en openbare werken belasting zijn voor de twee part-ti- aan de wethouders overdragen. De me wethouders en bij Houdijk in burgemeester krijgt daar onderwijs goede handen zijn. en economische zaken voor terug. De burgemeester] -Ringersma neemt openbare werken en personeelszaken over en krijgt verder verkeer, sociale zaken, ge zondheidszorg en milieu onder zijn 1 hoede. Hogenelst krijgt financiën, I ruimtelijke ordening, volkshuisves- j '.ting en welzijn. w Ringersma is tevreden,'omdat de sief Zoeterwoude- de uitkomstY politieke posten naar de wethou- de vorige week afgeronde college- i krijgt feuilleverdeling. Pas gistermiddag kreeg hij in een onderhoud met de fractievoorzitters van de collegepar tijen - mevrouw J.C.M. Berkouwer- van der Laan namens het CDA en W.T.M. Ooijendijk namens Progres- .ders gaan'. In de afgelopen college- onderhandelingen te horen. Het paasreces stond een eerdere rap portage in de weg. Volgens de burgemeester zou er nog verder overleg plaatsvinden r de invulling van de portefeuil- en daarom lijkt het hem beter "nog even te wachten met commen- periode oefende PZ herhaaldelijk forse kritiek op de burgemeester, omdat deze te eigenmachtig te werk 'zou gaan. De burgemeester is daar als benoemde functionaris politiek onvoldoende op aanspreekbaar, vindt PZ. De partij richtte haar pij- nVh°r wprkptv' taar^ oiijendijk verklaart echter openbare werkenl 'zwaardere' posten in het college. Later verklaarde ook het CDA een taakverschuiving in het nieuwe college wenselijk te vinden, zonder 'exact aan te geven hoe deze ver- EnhigèVdnalen geïeden verWaTrdeïe "e" glmTakte ^eMehi^D? CDA vertrekkende CDA-wethouder van de verdeling. De CDA- ^financiën, A.R. van der Heijden, in deze krant nog dat de burgemeester dat 'de taakverdeling grotendeels vaststaat'. "Misschien moet er hier en daar nog iets wat duidelijker af gebakend worden, maar met de posten wordt niet meer gescho ven". Secretaris G.F.M. van der iHulst van het CDA is 'tevreden' met College-onderhandelingen Wassenaar WASSENAAR - PvdA en D66 doen niet langer mee aan de college-onder handelingen in Wassenaar. De partijen konden het de afgelopen dagen niet eens worden over de vraag wie een wethouder zal leveren. CDA en WD zijn samen verder gegaan. WD-onderhandelingsleider Ch.B. Aptroot wil de vanmorgen nog niet zeggen wie de wethouders worden. D66 heeft vorige week fractievoorzitter A.J.F. de Vries naar voren ge schoven voor een wethouderspost, de PvdA koos voor J.M. Hupkens. De fpartijen zijn allebei even groot. De socialisten verloren bij de verkiezingen een van de drie zetels, terwijl D66 een tweede zetel kreeg. D66 vindt dat de t, fractie, na acht jaar lang de PvdA-wethouder te hebben gesteund, aan de .beurt is om een wethouder te leveren. De PvdA is het daar niet' mee eens. -De Vries is 'erg teleurgesteld' over de gang van zaken. Wat de gevolgen 'bZijn voor de samenwerking met de PvdA de komende vier jaar wil hij nog •,hiet zeggen. Hij wil wachten tot de college-onderhandelingen zijn afge rond. De PvdA was vanmorgen niet bereikbaar voor commentaar. Vandaag vergaderen WD en CDA verder. Het college-programma, ^waarover de partijen het al eens waren, moet nu 'op onderdelen' worden aangepast. Ook moet duidelijk worden wie de vierde wethouder mag leve- Vader en dochter tegenstanders in beroep van schaderegelaar OEGSTGEEST/SASSEN- HEIM - Oegstgeestenaar Jan van Vuuren (45) en zijn dochter Karin (20) staan re gelmatig beroepsmatig als 'tegenstanders' tegenover elkaar. Hij vertegenwoor digt de belangen van een verzekeringsmaatschappij en zij werkt bij een garage. Sinds drie weken stellen zij samen de schade van een auto vast en hebben daarbij soms een 'pittig meningsverschil' over de reparatiekosten. door Jane de Reuver Doordat Jan van Vuuren als een schade-expert werkt bij een ex pertisebureau in Den Haag heeft hij vaak een hele andere kijk op de schade. Van Vuuren zal altijd proberen de reparatiekosten zo laag mogelijk te houden, ten gun ste van de verzekeraar. Karin werkt in een garage in Sassen- heim en zal er naar streven zo veel mogelijk geld van de verzekeraar los te peuteren. Karin van Vuuren: "Ik wil geen misbruik van het feit dat mijn vader scha de-expert is en hogere dingen vra gen". Jan van Vuuren krijgt via het expertise-bedrijf elke dag gemid deld tien opdrachten om de scha de te gaan opnemen bij auto's of vrachtwagens. Hij werkt zelfstan dig in het gebied tussen Amster dam en Rotterdam. Zijn gegevens stuurt hij naar een verzekerings maatschappij, die op grond daar van de hoogte van de schadever goeding bepaalt. Karin van Vuuren berekent sinds drie weken de hoogte van autoschade's voor een garagebe drijf in Sassenheim. In die functie heeft ze regelmatig een menings verschil met haar vader over het aantal uren dat nodig is voor een reparatie. De confrontaties hebben nog geen familieruzies opgeleverd. Jan van Vuuren: "Ik vind het soms jammer dat zij zoveel uren in haar hoofd heeft, maar na over leg komen we er wel uit". Karin: "Als ik het echt niet eens kan wor den met mijn vader dan teken ik gewoon niet. En komt er een an dere expert". Karin heeft nog nooit een te- genexpertise aangevraagd, maar bij haar vader komt het vaak voor. "Uiteindelijk zegt de andere expert het zelfde als wat ik heb voorgesteld. Het is vaak een kwestie van overtuigen". Volgens Jan van Vuuren moetje eigenwijs zijn als je ergens voor staat. "Als je iets doet moet je het goed doen". Vader en dochter vinden dat het contact tussen hen wel veran derd is sinds ze met elkaar wer ken. Karin: "Ik woon niet meer thuis. Maar het is raar als ik een nacht bij mijn ouders heb gelo geerd, de volgende dag weer za kelijk met mijn vader moet om gaan". Jan van Vuuren: "Als ik thuis kom zeg ik wel eens tegen mijn vrouw dat ik bij Karinnetje ben geweest. Je kan natuurlijk niet teveel zeggen en dan zeg ik vaak dat de onderhandeling 'pit tig' was. Soms noem ik mijn dochter wel eens plagend oplicht- ster". Toeval Jan van Vuuren werkt al vijfen twintig jaar met auto's en begon als schadehersteller in een gara ge. Twaalf jaar geleden werd hij door het expertisebureau ge vraagd om bij dit bedrijf in dienst te treden. Van Vuuren sr. geeft ook les op de Streeksschool Be roeps Begeleidend Onderwijs in Leiden. Het beroep van haar vader heeft Karin er toe bewogen om in dezelfde branche werk te zoeken. Vroeger ging Karin wel eens met haar vader mee als hij de schade van een auto ging opnemen. Maar schadevergoedingen gingen haar pas echt interesseren toen zij tweeëneenhalf jaar geleden bij de garage in Sassenheim ging "wer ken als receptioniste en telefonis te. Haar bedrijfsleider vroeg haar wel eens om een kleine schade op te nemen. Karin volgde een cur sus 'schaderegelen in praktijk' bij haar vader en sinds drie weken is het opnemen van een autoschade haar vaste taak. "De klanten'zijn vaak argwa nend als zij de auto binnen bren gen", zegt de dochter. "Het is in teressant om te zien hoe een auto verkreukeld binnen komt en er binnen een bepaalde tijd netjes uitkomt. Ik krijg daarna vaak complimentjes, terwijl ze be doeld zijn voor de jongens van de garage". Door de geringe ervaring van Karin gaat er nog wel eens iets mis. "Soms ga je wel eens de fout in. Een expert en ik kwamen er niet uit hoeveel uur het kost om een deur uit te laten deuken. Ik dacht zes uur, hij dacht vier uur. Nacalculatie wees uit dat hij ge lijk had. Het aantal uren voor her stellen van basis-onderdelen weet ik nu. Ik heb alleen nog moeite met de schade vaststellen van de stuurinrichting, langsdra- gers en wielophanging. Als ik het niet weet vraag ik het aan iemand van de garage, of aan mijn vader". DONDERDAG 19 APRIL Katwijk clubavond van de Katwijkse postzegelvrienden in wijkgebouw den va naadje 20.15 uur. Leidse Schouwburg. Jasperina de Jong met haar Tour de Chant', aanvang 20.15 uur. Lak-theater. 'Kataloog' door Com- Leiderdorp klaverjas en sjoelavond Tamar- co, Splinterlaan 89a, aanvang 20.00 uur. lezing 'Geplunderde aarde getergde hemel", door prof. Ma neschijn in de Scheppingskerk, aanvang 20.00 uur. Noordwijk lezing bij de Ned. Chr. Vrou wenbond. afdeling Noordwijk-Bin- nen, over het onderwerp 'Econo mie van het genoeg', door Prof. H.M. de Lange, in 'De Vinkenhof', Achterzeeweg, (naast Ger. Kerk. aanvang 20.00 uur.) Woubrugge professor H. van der Linden vertelt waarom Jacobswoude nooit heeft bestaan, gebouw Em manuel, Kerkstraat, aanvang 20.00 uur. VRIJDAG 20 APRIL Alkemade cabaretier Jaap Mulder speelt in de Alkeburcht, 21.15 uur. Alphen dansgezelschap Reflex treedt op in het Parktheater, aanvang 20.30 uur. film 'Do the right thing' in het parkfilmhuis, aanvang 20.30 uur. kasteelpop met de bands Be Quiet en Low Down Chill in Het Kasteel, aanvang 21.00 uur. Hazerswoude drive in show met Martijn Krab bé, jongerencentrum De Stek, aanvang 21.00 uur. Hoofddorp Oude Raadhuis, uitvoering Leiden LVC, Alien Alex Experience, aanvang 23.30 uur. concert door het Mondriaan Kwartet en Michel Marang, aan vang 20.15 uur in De Waag. Leidse Schouwburg, Jasperina de Jong met haar Tour de Chan- te'. aanvang 20.15 uur. Lak-theater, 'Stenen mond. ik heb je lief'. Griffioen theater, aan vang 20.30 uur. Micro-theater Imperium met het achtste korte stukken festival, aanvang 20.30 uur. Droomfabriek, swingavond met DJ Yoerie, aanvang 21.30 uur. Leiderdorp kindermiddag voor kinderen vanaf 4 jaar bij de Babtistenge- meente Leiderdorp, Zijlkwartier, aanvang 14.00 uur. Usse voorjaarsconcert in de Agatha- kerk. aanvang 20.15 uur. Ter Aar bazar met bingo, Altior-kantine, aanvang 20.00 uur. Valkenburg koperen jubileumfeest bij de Castellumruiters, aanvang 20.00 uur in het clubgebouw aan de Achterweg, aanvang 20.00 uur. Wassenaar Lady's Night in Time Out, Deij- lerweg 153, aanvang 21.00 uur. ZATERDAG 21 APRIL Alkemade optreden van de Fundellas in jongerencentrum Farmhouse, aanvang 21.30 uur. Spasmodique speelt in jonge- Alphen plassentocht Avanti over 50,80 of 130 km, start clubhuis Westka- naalweg, vanaf 8.00 uur. rommelmarkt in buurtcentrum Elckerlyc, van 10.00 tot 16.00 uur. toneelstuk Izebel van Tyrus van Guus Kuijer, Parktheater, aanvang 20.30 uur. Jules Deelder en de van Vot- lenhovenband in het Kasteel, aan vang 21.00 uur. WASSENAAR - Het ziet er naar uit dat bij de skateboardbaan aan de Hofcampweg in Wassenaar nog tal loze aanpassingen komen, die de veiligheid van de baan verhogen. Alleen de WD heeft nog geen 'ja' gezegd, de andere partijen zijn tij dens commissievergaderingen ak koord gegeaan. Enige tijd geleden gebeurden er vlak na elkaar enkele ongelukken op en langs de baan. Volgens gemeentewoordvoerder W. Issendonck waren de ongeluk ken te wijten aan een onvoorzichtig gebruik van de baan. De veilig heidsvoorschriften werden nauwe lijks gelezen. "De kinderen zijn te enthousiast en willen met z'n allen tegelijk direct de baan op". Ook toe schouwers waren onvoorzichtig en stonden soms te dicht bij. Dit leidde er al snel toe dat een vrouw werd ge raakt door een wegvliegend skate board. Hekjes Bovenaan de U-vormige baan ko men straks hekjes, zodat jongeren niet van de baan afschieten. Verder komt er een afrastering om te ver mijden dat wegschietende skate boards schade aanrichten. De afras tering kan bovendien voorkomen dat toeschouwers met hun neus op de baan staan. Een groep vrijwilli gers zorgt ervoor dat de baan, vooral bij slechte weersomstandigheden, met kettingen wordt afgesloten. Een extra veiligheidsketting is straks beschikbaar. Naast deze maatregelen komen er ook nog extra groenvoorzieningen, toegangspaden, een fietsenstalling en een papierbak bij de baan. Ook een lichtmast en zitbankjes naast de baan zijn gepland. Alle werkzaam heden kosten 34.000 gulden. LEIDERDORP - Aan de jaarlijkse tentoonstelling over de oorlog in het gemeentehuis van Leiderdorp komt dit jaar een einde. Ch. Keijser, voorzitter van de Stichting Verzets- herdenking, kan de manifestatie niet meer organiseren en geld voor uitbesteding van het project is er niet. Keijser noemt het "een schan daal" dat de gemeente niet bereid is de subsidie van de stichting te ver hogen. Keijser (79) wil vanwege ho ge leeftijd niet meer belast worden met de organisatie van de tentoon stelling. "We kunnen wel organisa ties aanschrijven om te vragen of zij de klus over willen nemen, maar dat kost natuurlijk extra geld. De reis kosten van die mensen moeten bij voorbeeld worden vergoed". De stichting krijgt een jaarlijkse subsidie van 500 gulden, Keijser denkt dat er 1000 gulden bij moet om de de organisatie uit te beste den. De gemeente heeft laten weten niet bereid te zijn dit bedrag bij te leggen. "Het is treurig dat zoiets plaats vindt", aldus Keijser. "Die jaarlijk se manifestatie, die bedoeld was om schoolkinderen te wijzen op de el lende van de oorlog, strandt nu op een paar rotcenten". Tentoonstelling Werk van kunstenaars uit de Haagsë re gio is tot en met zondag 13 mei te zien in Cultureel Centrum De Warenar aan de Kerkstraat 75 in Wassenaar. Het gaat om een groepstentoonstelling van kuste- naars aangesloten bij het collectief Ar- timediair. De expositie, bestaat onder meer uit zeefdrukken, olieverfschilderij en en bronzen sculpturen. Het gaat om werk in vele stijlen. De tentoonstelling is maandag tot en met vrijdag van 09.00 tot 16.00 uur te bezichtigen. Toneel De Wassenaarse toneelvereniging Mimi- cri zal vrijdag een voorstelling geven in het Cultureel Centrum Warenar aan de Kerkstraat 75 in Wassenaar. Het gaat om het stuk Saldo Mortale, een komedie in drie bedrijven van Dimitri Frenkel Frank. De voorstelling begint om 20.15 uur. Kanovaren De Leiderdorpse kanovereniging Rijn land aan de Leiderdorpse Mauritssingel houdt zaterdag tijdens de landelijke Dag van de Waterrecreatie open huis. In structeurs geven de hele dag informatie en het publiek kan verschillende soorten kano's uitproberen. De open dag duurt van 11.00 tot 16.00 uur. Concert Het Voorburgse kamerkoor Quod Libet geeft zondag een concert in de Wasse- s Dorpskerk aan het Plein. Het koor bestaat uit ruim 20 zangers en zal onder meer liederen ten gehore brengen van William Byrd en Vaughan Williams. Het programma wordt besloten met Engelse en Franse chansons. Het concert begint om 19.00 uur. Fietser geschept door auto in Oegstgeest OEGSTGEEST - Een 23-jarige Lei- denaar is gistermorgen gewond ge raakt bij een ongeval op de Oegst- geester Endegeesterstraatweg. De man werd gisterochtend om negen uur geschept door een automobi list, toen hij met zijn fiets van de lin ker- naar de rechterrrijbaan over stak en daarbij de tegemoetkomen de auto over het hoofd zag. De Lei- denaar werd tien meter meege sleurd op de wagen, waarna hij te gen het wegdek klapte. Met been- en rugletsel werd de man overge bracht naar het Academisch Zie kenhuis in Leiden. De fiets werd to taal vernield, de auto hield aan de confrontatie een ingedeukt dak en een beschadigde voorzijde over. Rijkswaterstaat geeft Leiderdorpers informatie over verbreding A4 •'.P.M. van Heijst (r) beantwoorddde gisteravond vragen van Leiderdorpers Slecht werk De ambtenaren kregen ook onge zouten kritiek te verwerken. De voorstellen uit de projectstudie van Rijkswaterstaat werden 'geknoei in de marge' en 'slecht werk' ge noemd. Op de vraag of de verbre ding berekend is op de te verwach ten verkeerstoename rond het jaar 2000, wanneer tussen Dordrecht en vergadering van 23 april zullen Den Haag zo'n 270.000 huizen zijn ambtenaren van Rijkswaterstaat bijgebouwd, werd geantwoord dat opnieuw aanwezig zijn om vragen nauwkeurig voorspellen op een ter mijn van tien jaar niet mogelijk is. De gemeente Leiderdorp zal voor de zomer advies uitbrengen over de verbreding van de A4. Minister Ma- ij-Weggen beslist in november over de kwestie. Tijdens de raadsleden en Leiderdorpers te beantwoorden. In de sporthal aan de Hoogmadeseweg wordt 8 mei een hoorzitting gehouden en 21 zal de commissie ruimtelijke ordening- /verkeer advies uitbrengen aan B en W. A.J.M. Houdijk: ...'geen commen taar'... (foto IVim Dijkman) Sporthal Warmond WARMOND - In het verhaal 'Nieuwbouw sporthal blijft politiek verdelen' is gisteren een fout geslo pen. In de laatste alinea staat: 'De partijen konden elkaar wel vinden in het aantrekken van een beroeps kracht voor het welzijnswerk'. Daar moet staan: 'De partijen konden el kaar niet vinden in het aantrekken van een beroepskracht voor het welzijnswerk. Progressief War mond kon uiteindelijk akkoord gaan met de toevoeging dat profes sionele ondersteuning incidenteel mogelijk is'. LEIDERDORP - 'Minister Maij- Weggen is toch zo'n voorstander van tunnels, laat ze er dan hier een bouwen". Veel Leiderdorpers uit ten gisteravond opnieuw hun onge noegen over de plannen voor ver breding van de de A4, tijdens een in loop-spreekuur in het gemeente huis. Daar waren twee ambtenaren van Rijkswaterstaat aanwezig om vragen over de plannen te beant woorden. P. Louws en F.P.M. van Heijst legden het publiek omstandig uit dat een tunnel 'nooit en te nimmer' mogelijk is, omdat bij eventuele ex plosies het water van de Rijn in de tunnel zou stromen en voor een ramp zou kunnen zorgen. Rijkswaterstaat heeft een studie gemaakt van vier varianten en wil geen andere mogelijkheden onder zoeken. Verbreding links of rechts van de A4 in de vorm van een aqua duct of brug, zijn slechts bespreek baar. De aanleg van een tunnel of omleiding van de rijksweg buiten het dorp om, zijn niet bespreekbaar. Rijkswaterstaat heeft overigens geen voorkeur voor een van de vier bestudeerde varianten. "De uitein delijke keuze van Leiderdorp', al dus Louws, "zal Rijkswaterstaat een biet zijn". De bezoekers droegen allerlei suggesties aan die vriendelijk wer den aangehoord en minzaam van ta fel geveegd. Bij de vragenstellers bleek twijfel te bestaan over de zin van de bijeenkomst, getuige uit spraken als 'wij mogen wel iets zeg gen, maar er wordt toch geen reke ning mee gehouden'. Sommige ver ontruste bewoners toonden hun ac tiebereidheid: "Nooit meewerken aan de plannen; met zeuren en zei ken krijg je nog het meest voor el- Iraap"

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 16