Plan voor woningbouw bedrijf Oude Wetering Overeenstemming over Leids college Onderzoek naar betaald parkeren in Noordduinen O Lissese muziekverenigingen studeren op mogelijke fusie SLOOP HUIS TER DUIN BEGONNEN WOENSDAG 18 APRIL 1990 ALKEMADE - Dertig vrije sec torwoningen kunnen worden gebouwd op het voormalige glastuinbouwbedrijf van de fir ma Vreeken. Dit wordt het bouwplan Noordschans ten zui den van de Bruggestraat in Ou- t de Wetering. Door de voor een tuinbouwbedrijf verouderde en ondoelmatige verkaveling heeft de betrokken eigenaar buiten t Alkemade een nieuw bedrijf op- f gericht. De grond is verkocht aan een plaatselijke aannemer en die wil er huizen bouwen. I Om het bouwplan te kunnen verwe lk zenlijken is de medewerking van de gemeente Alkemade nodig om de agrarische bestemming van de grond te wijzigen in woningbouw. Alkemade is bereid om de gronden achter de woningen Kerkstraat 93 tot en met 109 te laten volbouwen J met in totaal dertig woningen. Voor j, een deel zullen dit twee-onder-één- kap-woningen zijn. Aangezien de ontsluiting van het bouwplan niet mogelijk is via de t Kerkstraat is de ontsluiting van het f wijkje naar de Bruggestraat ge epland. Er komt wel een fiets- en 1 voetgangersverbinding naar de Kerkstraat. In verband met de ge- luidshinder van het verkeer over de f Alkemadelaan worden de wonin- jkgen voorzien van binnentuinen en t serres. Kritiek Raadsleden plaatsen overigens de nodige vraagtekens bij het bouw- plan. Zo is N. van Ruiten (CDA) van mening dat dertig woningen in één 2 keer bouwen te veel van het goede lis. "Ik stel als harde eis dat het bouwtempo wordt gefaseerd: drie keer tien woningen". Hij vraagt zich Boete voor bejaarde na inrijden op wielrenners NOORDWIJK/DEN HAAG - De rechtbank in Den Haag heeft een 78- jarige inwoner van Heemstede ver oordeeld tot het betalen van een geldboete van 1800 gulden. De man was op 29 maart vorig jaar op de Vo- gelaardreef in Noord wijk tijdens een inhaalmanoeuvre frontraal op een groep wielrenners ingereden. Een lid van die groep overleed later aan zijn verwondingen. Tegen de man was een geldboete van 2500 gulden en een ontzegging van de rijbevoegdheid voor driejaar geëist. verder af hoeveel woningen er bij inwoners van Alkemade terecht ko men en wat de koopprijzen worden. PvdA'er F. Hoogenboom ziet lie ver een andere ontsluitingsmoge lijkheid. "Er komt veel verkeer met Bavo in Alkemade beschermd monument DEN HAAG/ALKEMADE - De Bavokerk en pastorie aan de Leids- eweg in Oud Ade zijn door het mi nisterie van welzijn, volksgezond heid en cultuur aangewezen als be schermd monument. De kerk is in 1868 naar, vooral romaans geïnspi reerd, ontwerp van H. van den Brink uitgevoerd. De pastorie uit 1881 is ontworpen door Th. Molken- boer en is met een laag tussenlid met de katholieke kerk St. Bavo verbonden. vaak hoge snelheid vanaf de provin ciale weg de Bruggestraat inrijden". Maar volgens wethouder W. Nugte- ren (CDA) kan het in- en uitrijden van de wijk veilig gebeuren door de aansluiting op de Bruggestraat op gelijke hoogte te brengen waardoor een goed uitzicht ontstaat. "Ontslui ting via de Kerkstraat is niet moge lijk vanwege de particuliere eigen dommen. Die zouden moeten wor den verworven en dat verhoogt de prijs", aldus Nugteren. Hoe hoog de prijs van de huizen wordt, kan hij nog niet zeggen. "Dat is een zaak van de aannemer". A. Spring in 't Veld (PPR) vraagt de nodige aandacht voor speelgele- genheden in het wijkje Er is slechts een klein stukje groenvoor ziening opgenomen. Voor belang stellenden en aanwonenden is er op 25 april een informatie-avond in het gemeentehuis. Daarna kan de rum- telijke ordeningsprocedure worden gestart. KATWIJK - De Katwijkse raads commissie voor financiën wil dat er onderzoek wordt gedaan naar de mogelijkheid om ook op het par keerterrein De Noordduinen be taald parkeren in te voeren. Het ter rein met een capaciteit van onge' veer duizend auto's moet dit jaar worden voorzien van een nieuwe as- faltlaag. Dat betekent een investe ring van 280.000 gulden. De kosten zouden kunnen worden terugver diend door een parkeertarief voor automobilisten vast te stellen. Het terrein in De Noordduinen wordt vooral in de zomermaanden gebruikt door strandbezoekers. Het is volgens de raadsleden één van de weinige plaatsen langs de Neder landse kust waar op een dergelijk grote schaal gratis kan worden ge parkeerd. In andere delen van Kat wijk die veel publiek trekken, zoals het Badcentrum en het winkelge bied, zijn de parkeermeters en par keerautomaten de afgelopen jaren al een vertrouwd beeld. Het waren gisteravond vooral de raadsleden A. van der Plas (CDA) en D. van der Pias-van der Plas (WD) die aandrongen op een onderzoek naar de mogelijkheid van betaald parkeren. "We moeten als gemeente een behoorlijk bedrag uittrekken voor de opknapbeurt van het ter rein. De mensen mogen dan best wat bijdragen in de kosten", aldus A. van der Plas. Tégen het plaatsen van een slag boom en een parkeerautomaat op het terrein, werden door enige raadsleden eveneens argumenten aangevoerd. Het feit dat een deel van dit gebied geldt als een door gaande route van en naar de buiten- sluis, werd als een mogelijk pro bleem genoemd. "Het opnieuw in richten van het terrein zal dan ook het nodige gaan kosten", meende SGP'er C. Oskam. Argument Verder werd gewezen op het gevaar dat strandbezoekers hun auto's in het vervolg in de wijk Hoornes zul len stallen, met alle problemen van dien. Het invoeren van een parkeer tarief deed volgens PvdA-fractie- voorzitter D. Graaff denken aan een vorm van toeristenbelasting. Ook CD A-voorman J. van_ Leeuwen plaatste kritische kanttekeningen bij het initiatief. "We hebben er on langs nog voor gekozen om voor het parkeerterrein naast de politie- strandpost nota bene op het mooiste plekje van Katwijk geen betaald parkeren in te voeren. Wat moet dan het argument zijn om dat hier wel te doen?", vroeg hij zich af. De leden van de raadscommissie werden het uiteindelijk eens over een beperkt onderzoek ('hooguit één velletje papier') naar de moge lijkheden om het parkeerterrein zo danig in te richten dat een parkeer tarief kan worden ingevoerd. De commissie gaf verder groen licht voor de asfalteringswerkzaam- heden, waarvan het overgrote deel nog dit jaar wordt uitgevoerd. De huidige verharding verkeert in zeer slechte staat. Een deel van het ter rein wordt pas onder handen geno men als de nieuwbouw van het hardrockcentrum Scum (aan de zuidzijde van dit rond. NOORDWIJK Het Leid.se sloopbedrijf Van Eijk is dezer dagen druk be zig met de sloop van het uitgebrande middengedeelte van hotel Huis ter Duin. Nadat graafmachines enkele weken geleden de toegang hebben vrij gemaakt, is nu begonnen met de afbraak van het resterende gebouw. Ook is begonnen met het herstel van de naastgelegen appartementen, die door rook en water gedeeltelijk onbewoonbaar zijn geworden. Over een jaar moet de nieuwbouw van Huis ter Duin zijn voltooid. (foto wim Dijkman) Woord is nu aan de fracties LEIDEN - PvdA, CDA en Groen Links hebben een akkoord bereikt over de vorming van een nieuw col lege van burgemeester en wethou ders. De onderhandelingsdelega ties werden het gisteren eens over de laatste programmatische ver schillen en de verdeling van de wet houdersportefeuilles. De inhoud van het akkoord is nog niet bekend gemaakt, dat gebeurt pas nadat de fracties hun instemming hebben gegeven. De onderhandelingen hebben zo'n tweeëneenhalve week ge duurd. In het begin verliepen de ge sprekken uiterst voorspoedig, al snel was er een akkoord over het grootste deel van het collegepro gramma. Eind vorige week kwa men de eerste problemen toen over de verdeling van de portefeuilles moest worden gesproken. Het belangrijkste probleem was, zó werd verteld, dat de PvdA on danks het forse verlies bij de ge meenteraadsverkiezingen niet be reid was de twee andere partijen voldoende portefeuilles te geven. De onderhandelingen over de ver deling van de beleidsterreinen wer den in de avond van Tweede Paas dag opgeschort. Gistermiddag wer den ze hervat en in de loop van de middag bereikten de delegaties het akkoord. Het is de bedoeling dat de fracties van PvdA, CDA en Groen Links in de loop van de avond het akkoord bespreken. Als ze hun instemming geven, zal het openbaar worden ge maakt. Al wel duidelijk is wie de wethouders worden in het nieuwe college: het zijn voor de PvdA H. van Dongen, T. van Rij en P. Borde- wijk, voor het CDA J. Walenkamp en W. Hettinga en voor Groen Links H. de la Mar. De wethouders wor den op 1 mei formeel gekozen. REDACTIE: JAN RIJSDAM, TELEFOON: 161444 Commentatorrr De argeloze Leidse sportliefheb ber die vlak voor het naar bed gaan nog eens kijkt of Sportnet iets leuks heeft, denkt vast dat zijn zenders door elkaar zijn ge haald. Hij zal even denken dat de lokale zender Omroep Rijnland zich op het professionele Ameri kaanse bowling heeft gestort. In onvervalst Leids krijgt de kijker namelijk te horen hoe sterren van de overkant van de grote plas de ene strike - hoort u de r al rollen? - na de andere gooien. Kenners van het spelletje we ten echter wel beter. Het is Leide- naar en oud-bowler Tjeerd Schef- fer die sinds kort bij Sportnet commentaar geeft bij de wedstrij den van de Pro Bowling Winter Tour. Hij piekert er niet over om zijn Leidse afkomst te verlooche nen en spreekt de woorden dol lars en spare op zijn eigen manier uit. "Toen ze van Sportnet mij vroe gen om dit te doen, heb ik ze ge waarschuwd dat ik beslist niet ge forceerd algemeen beschaafd Ne derlands zou gaan praten. Dat moesten ze maar pikken en dat hebben ze gedaan. Ik heb een test afgelegd en ze vonden de cadans goed. Het Leids accent was geen probleem", aldus Scheffer, die ooit lid was van de Nederlandse bowlingselectie. Scheffer is nu hoofdredacteur van het gezaghebbende Bowling Sport Magazine. Een collega van hem deed al eerder werk voor Sportnet, maar kon het niet meer combineren met zijn dagelijkse werk. Dus werd Scheffer ge vraagd of hij kon meehelpen. Dat kon wel, maar niet voor altijd, zo laat Scheffer nu al weten. Ook hem kost het bijbaantje meer tijd dan hem lief is. Commentatorrr Zo stapt hij donderdagochtend op het vliegtuig naar Londen waar hij de banden uit de Vere nigde Staten moet inspreken. Als hij geluk heeft hoeft hij dat pas 's middags te doen en kan hij 's och tends de banden nog even bekij ken. "Dat is wel comfortabel want dan weet je wat gaat komen. Soms moet ik echter meteen aan de bak. Tsja, dat zit ik wel eens met een mond vol tanden", be kent Scheffer. "Een paar dagen voor de opna mes krijg ik wel een fax met de wedstrijden en de deelnemers, zodat ik me nog een beetje kan voorbereiden. Maar op moment van opname hoor ik in mijn linker oor het Amerikaanse commen taar en in mijn rechter oor krijg ik de aanwijzingen van de regisseur door. Die schreeuwt voor de grap keihard dat ik nog een minuut heb, zodat ik me rot schrik. Dat hoort er een beetje bij hé. Het is in elk geval een heel verschil met Omroep Rijnland waarvoor ik ook gewerkt heb". Hoewel Scheffer het 'hartstik ke leuk' vindt om te doen, kost het hem te veel van zijn kostbare tijd. "Ik krijg er natuurlijk aardig voor betaald, maar het heeft me al de nodige vrije dagen gekost en die zijn eigenlijk niet te koop", zegt de werknemer van 3M in zoe- terwoude. Hij levert nu nog het commentaar bij twee wedstrijden en wil alleen doorgaan wanneer de opnames in Nederland en/of buiten de werktijden kunnen worden gemaakt. "Ja, natuurlijk is het leuk om naar Londen te vliegen. Sportnet kijkt daarbij niet op een paar cen ten en ze laten je wel eens busi- ness-class reizen. Dan zit ik daar tussen al die snelle jongens met m'n stoffen tasje van Kooyker. Dat is natuurlijk wel kicken. Maar na een paar keer is daar het nieu we wel van af en ga je de nadelen van dat reizen zien". Scheffer laat zich in bedekte termen uit over de kwaliteit van Sportnet, de zender die een paar maanden geleden in de plaats kwam van Eurosport. "Het is erg op Amerika gericht. Er is naar mijn smaak wat te veel boksen en autosport. Ook waren bepaalde programma's van Eurosport actu eler. Maar ik ben natuurlijk wel blij met de aandacht voor bow len". Dat zijn de beheerders van de bowlingbanen uit de Leidse regio zeker ook. Het recreatief gebruik van de banen is sinds het begin Tjeerd Scheffer: "Ik ben niet van plan algemeen beschaafd Nederlands te gaan speken". van de uitzendingen met spron gen toegenomen. Pijnlijk Het is veel mensen vast wel eens overkomen dat een poststuk te laat op de plèats van bestemming is aangekomen. Dat is de ene keer vervelender dan de andere. Het echtpaar Teljeur uit Leiden heb ben wat dat betreft onlangs een nare, om niet te zeggen pijnlijke ervaring achter de rug met de PTT. Op maandag 9 april deden zij om 18.00 uur een reeks overlij densberichten van de overleden zuster van meneer Teljeur in de brievenbus van het postkantoor aan de Schipholweg. Ruim op tijd dus om nog de volgende dag al bezorgd te worden. Dat gebeurde dan ook met enkele rouwkaarten. Maar niet met alle. Op donderdag 12 april was de crematie en er ontbraken dan ook mensen die normaal gesproken zeker waren gekomen. Het echt paar Teljeur moest vervolgens die mensen telefonisch op de hoogte stellen van het overlijden van het familielid. "Een zeer vervelende affaire", noemt mevrouw Teljeur het ge beurde. "Als gewone brieven kwijtraken is het niet leuk, maar aan dit geval hebben we toch een beetje een kater overgehouden. Ik begrijp trouwens niet hoe het kan gebeuren dat de ene kaart wel aankomt en de ander niet", zegt mevrouw Teljeur. Dat weet een woordvoerder van de Leidse PTT ook niet. Ster ker nog: hij stelt dat het onmoge lijk gebeurd kan zijn. "Het is to taal onverklaarbaar", zegt de man die de klacht aanneemt. "Ieder een bij ons is altijd heel attent op rouwkaarten, want dat is een hele serieuze zaak. Ik kan met zeker heid zeggen dat daar nooit iets fout mee gaat. Maar ja, het is na tuurlijk het woord van dat echt paar tegen het woord van mij. Er valt niets te bewijzen. Wij kunnen het helaas ook niet weerleggen". MEINDERT VAN DER KAAIJ Burgerlijke Stand LEIDEN - Geboren: Andries Christiaan, zv. H.W. de Wilde en M.G. Banis; Nisrine, dv. A. Bouchnala en R. Beraich; Corine Willemijn, dv. W.Q. de Witt en C. Freke; Floris Maximiliaan, zv. E. van Haarlem en C.E. de Smit; Tatjana, dv. A. Koster; Benji Adrian Carlo Cornelis, zv. B. Korst en C.A. Luijben; Mohammed Jassin, zv. M. Bsibsi en M. Badaoui; Alessio, zv. R. Mandas en M.A.M. Truffino; Eva Maria Eliza beth, dv. J.B.M. van Rumt-en T.M.T. Onderwa ter; Mandy Samantha, dv. A. van Nieuwkerk en M.A. van der Zwet; Suzanne Hermina Maartje, dv. D.J. Knetsch en M.E.M. Sosef; Maurits Lo- dewijk Alexander, zv. L.F.S.J. Crobach en H.E.M. van Wijck; Sianiette Gerfiany, dv. C.J. Martis; Cornelis Adrianus Gerardus, zv. C.B- .F.M. van der Meer en B.A. Rietvink; Matthijs Gideon, zv. J. Apperloo en V.A.J.T. Oostrom; Olivier Jacobus, zv. J.H. Cast en L.L.E. Has- selman; Thomas Rudolf Gerardus, zv. R. van Zonneveld en P.H.M. Janszen; Daan Gijsbert, zv. K.P. Goudswaard en J.M.F. Hillebrand; Jean-Paul Sebastiaan, zv. R.R. Prins en W. Vonk; Mandy, dv. R. Karei en J. van Rossen; Sebastiaan, zv. R. van Haarlem en A.M.J. van Hoof; Evelein Rosanne, dv. G.H.O. Heems kerk en H.A. Cabout; Maarten Floris, zv. F.P. van Oostrom en S.C.J. de Vries; Androesh Amrish Aschwin, zv. A.G. Doerga en R. Dilai; Arno Sebastiaan, zv. R. van der Horst en I.E. Bruinsma; Desiree Martine Maria, dv. M.N.A.M. van Doeveren en T.C.M. de Leeuw; Marinus Cornelis, zv. R. Pasma en C.K. de Haas; Marjosse Frederike Jacoba, dv. J.W.D. Hiel en C.J.A.M. Piët; Giulia Silvia Linda, dv. G. Tagliaferri en R. Millul; Teunie Cornelia, dv. J. Zwanenburg en P. van der Plas; Celine Corine, dv. R.L. Werkhoven en O. Engberts; Maria Te resa Lamberta Gerarda, dv. P.A.T.M. Prinsen en M.C.L. de Vries; Sin-Yan, dv. H.F. en M.K. Ng; Joélle Elisabeth, dv. I. Maso en S.C. Sombeek; Yvonne, dv. W. Russchenberg en A.M. Jonkers; Koen Mathijs, zv. L.J.H. Basti- aans en D.M.P. de Vriend, Daan Julius, zv. L.J.H. Bastiaans en D.M.P. de Vriend; Bart Roland, zv. A.J.M. Broekhof en G. van Laar; Elisabeth Catharina Petronella, dv. C.J.N. Im merzeel en M.E.T. van Dijk; Frank, zv. A.J.T. de Bree en S. van Arkel; Johanna Anthonia Hil- legonda Marjolein, dv. J.B.J.M. Kuijpers en J.L. Heimensem; Mark Roy, zv. T.H.M. Luykx en M.E. Bakker, Johannes, zv. R. Fisser en I.C. Diteweg; Elisa Dauphina Maria, dv. R.P. Kooij- man en A.E.M. Spadon. n Vliet, Samiha dr. van A. Boufarra e I. Chrifi, Henderina Patricia Anna dr. van J. an der Nagel en H.W.A. Janssen, Hendrik Cornelis zn. van C.H. bos en F.P.H. Lut, Méla- nie dr. van R. Mekel en A.L. Vording. Sean Bremner zn. van G.E. Gertenaar en A.E. Smith, Rianne Alexdra dr. van: C.T.M. Kouwe- i S.J.S. Verburg, Martinus Johannes i der Mark, Danielle dr. van J. van Duij- venvoorde en A.W. van Vliet, Joost Walfridus Franciscus zn. van W.C. van Kesteren en C.J.M. de Zwart, Danielle dr. van J. van Rijn en J.W. van Duijvenbode, Bas zn. van B. Tooms en J.M. Meelker, Daniël Nico zn. van N. Roeloffs en A.J.W. Blom, Madelène Carolina dr. van R.P.M. Smit en C.C.M. Groenewegen, Tom zn. van A.J. Schreuder en I. van Rossum, Wendy dr. van C. van Duijn en J. Groen, Sanne P.R. Vreugdenhil, Kevin Wils zn. van G.C. Wassenaar en W.J. Vervoorn, Femke dr. van W.C. Schoneveld en K. Oudshoorn, Ruben Niels zn. van R.D. Averink en A. Landard, Pol Marien zn. van J.C.J.M. Juffermans en T.M. van der Voorden, Dave zn. van L. Petitjean en C.T.A. Warmenhoven, Kimberley Marianne Carolina dr. van A. Goosen en J.H.D. de Jong. Manifest Boekwinkel Manifest, een zeven jaar ge leden opgericht vrijwilligerscollectief met als doelstelling de verspreiding van 'links ideeëngoed',zoekt medewerkers. Na een inwerkperiode zullen zij bij de in- en verkoop worden ingezet voor gemiddeld 15 uur per week. Voor informatie: Boek winkel Manifest aan de Hooglandse Kerkgracht 4, tel. 125691. Betrapt bij stelen 28 paar sokken LEIDEN Een 22-jarige Leidenaar is gisteren betrapt bij het stelen van 28 paar sokken uit een winkel aan de Hooigracht. De dader wilde de sokken onder zijn jas mee nemen naar buiten. Het winkelpersoneel kon de man tegenhouden en droeg hem over aan de politie. De sokken hebben een gezamenlijke waarde van 221,55 gulden. Excursie De afdeling Rijnland van de Nederlandse Vereniging van Belangstellenden in hel Tram- en Spoorwezen verzorgt zaterdag I 21 april een excursie. Per bus worden bezoekjes gebracht aan onder meer het Haarlemse NZH-bedrijfsmuseum en hel Amsterdamse Openbaar Vervoermuse- j urn. Aanmelden vooraf is geboden en kan gebueren door overmaking van 22,50 op gironummer 636691 op naam van NVBS excursies te Nieuwegein, on der vermelding van Tramexcursie Rijn land'. LISSE De muziekverenigingen Trou moet Blijcken en Canite Tuba in Lisse gaan wellicht fuseren. De fusie, waarop momenteel wordt ge studeerd, is bedoeld om een grotere overlevingskans te hebben, aldus penningmeester N. Wessels van Ca nite Tuba. "Dus zeker niet uit ar moede. Trou moet Blijcken heeft 100 leden en wij maar liefst 140. Nieuwe directeur Stichting Welzijn LEIDEN - De 40-jarige Carla van Dijk is benoemd tot nieuwe direc teur van de Stichting Welzijn. Zij volgt per 1 mei dr. J.H. Kamphuis op. Van Dijk, die nu nog in Vlaardin- gen woont, werkte tot deze maand bij de Stichting voor Maatschappe lijke Dienstverlening in Delft. Na haar studies maatschappelijk werk en management werkte Van Dijk in diverse functies bij onder meer de Onderwijsbegeleidingsdienst en het JAC. Bestuurlijke ervaring heeft ze op gedaan bij een kinderdagverblijf, de Algemene Hulpcentrale en de Stichting Welzijn Vlaardingen. Maar samen sta je sterker. Links en rechts zie je op het oog sterke vere- nigingen wegvallen en dat willen wij met deze fusie zien te voorko- De leden van beide muziekvere nigingen hebben onlangs het be stuur al toestemming gegeven het samengaan te onderzoeken. Of de fusie ook daadwerkelijk een feit wordt, hangt af van de medewer king van de gemeente Lisse. Die moet, volgens Wessels, een flinke ruimte beschikbaar stellen en ook moet er geld op tafel komen voor nieuwe uniformen. Op 25 april hebben beide bestu ren een onderhoud met wethouder J. Meulemans en enige ambtenaren over de gevolgen van het samen- gaan. Weigert de gemeente om me dewerking te verlenen, dan gaat volgens de penningmeester van Ca nite Tuba de fusie niet door. Wat de naam van de nieuwe vere niging wordt, is nog niet bekend. Volgens Wessels moet er eerst meer duidelijk zijn over de medewerking van de gemeente. Als een en ander naar behoren kan worden afgerond, hebben de leden van beide muziek verenigingen het laatste woord. Zij moeten uiteindelijk toestemming geven voor de fusie. Alkemade bereid tot medewerking

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 14