Roda JC bevangen door faalangst Real: kroon op het werk Liverpool gedenkt slachtoffers ramp Een schertsvertoning in de Kuip ©VER DE GRENZEN' Mechelen nu kansloos PAGINA 18 DINSDAG 17 APRIL 1990 Haarlem neemt afscheid met overwinning KERKRADE (ANP) - Met het einde van de competitie en de prijzenverdeling in zicht is Roda JC opnieuw be vangen door faalangst. Te gen concurrent Vitesse le den de Kerkradenaren, en kele weken geleden nog in de race voor de landstitel, hun derde nederlaag in vier thuiswedstrijden: 0-1. Zater dag was Roda al niet verder gekomen dan een 2-2 gelijk spel (doelpunt van onder an dere Leidenaar Alphons Groenendijk) tegen het laag geklasseerde Willem II. De Arnhemmers konden hun geluk niet op over het voetballende onver mogen van Roda JC en counterden makkelijk naar een riante positie. De bekerfinalist kan Europees voet bal nu niet meer ontgaan. Bij Roda JC is het in de slotfase j van de competitie het aloude liedje. Al jaren speelt de Limburgse club in de subtop, maar telkens als het behalen van een plaats in de UEFA- Cup een formaliteit lijkt, gaat het mis. Ook onder leiding van de ambi- tieuze Jan Reker kunnen de Lim burgers moeilijk overweg met de prestatiedruk. Tegen Vitesse was Roda JC voor rust nog de betere ploeg al kwamen er nauwelijks kansen uit het over- wicht. De acties eindigden telkens op de rand van het strafschopge- Maandag w bied. Alleen uit standaardsituaties te sterk vo< en bij enkele vreemde klutsballen i-0 door moest doelman Van de Gouw het werk. iden en voeten probeert Eugene Hansen an het langste eind. plaatsen, die recht geven op het spe len van UEFA-Cup voetbal. De En- schedeërs bezorgden zaterdag For- tuna de eerste thuisnederlaag, door ploeg twee keer tot volle winst. De Graafschap beschikt tot dus- degen indruk al hadden de Drenten de beste papieren. De maandag geluk. Schaap, die tegen i Simon Kistemaker 1 ook al de gelijkmake 3-2. sloeg zaterdagavond Go Ahead had laten aantekenen, schoot zijn an Vonk Eagles (3-1) dat de laatste weken ciub j verd Beide ploegen hadden duel uitgerekend dat een gunstig resultaat peil van de wedstrijd I Maar dat scheen arbiter Van Sw Degradatie het Haarlem degradeerde officieel, al gelijkspel behaalde de ploeg verrassenderwijs i zijn. Het weer eens een overwinning. Sparta leverde na de wanprestatie tegen Feyenoord opnieuw een onder- i de laatste minuut nning. Zaterdag had de J minder moeite met VVV. Te gen Helmond Sport ging het iets gen de Limburgers kwam Emmen moeizamer. Kreekels zette de Hel- geen moment in de problemen, monders al na zes minuten op voor- waardoor de ploeg met een wed- sprong. Smit en Van Brenk zetten strijd achterstand nog steeds op ge- De Graafschap in de tweede helft lijke hoogte kan komen met de Doe- alsnog op winst. tinchemers. Zaterdag BW Den Bosch - NEC 1-0 (1-0). 41. De Gier 1-0. Scheidsrechter; Uilenberg. Toe schouwers: 3500. Gele kaart: Gösgens (Den Bosch), Paymans en Roelofsen (NEC) Willem II - Roda JC 2-2 (0-1). 10. Blattler 0-1, 66. Dijkstra 1-1, 77. Groenendijk 1-2, 89. Van de Ven 2-2. Scheidsrechter Reyg- wart. Toeschouwers: 6400. Gele kaart: Groenendijk. Utrecht - MW 0-0. Scheidsrechter: Van der Niet. Toeschouwers: 4000. Gele kaart: i Roest (Utrecht), Arts en Ver- 0, 82. Moniz 1-1. Scheidsrechter: Bakker. Toeschouwers: 8000. Gele kaart: Moniz (RKC). Fortuna S - FC Twente 2-3 (1-1). 9. Niel sen 0-1, 43. Reijners (strafschop) 1-1. 67. Schmidt 1-2, 78. Brusselers 2-2, 80. Schmidt 2-3. Scheidsrechter: Blanken- stein. Toeschouwers: 3500. FC Den Haag - FC Groningen 2-2 (1-2). 14. Van der Laan 1-0, 29. Eykelkamp 1-1, 44. Van Dijk 1-2, 71. Van der Laan (straf schop) 2-2. Scheidsrechter: Lammers. NEC - Willem II 2-2 (1-0). 20. Arts 1-0 (strafschop). 46. Malhen 1-1, 54. Veldman 2-1 (eigen doel). 70. Van Geel 2-2. Scheidsrechter: Blankenstein. Toeschou wers: 5000. Gele kaart: Van Wanrooy (NEC) Roda JC - Vitesse 0-1 (0-0). 52 Hilgers 0- 1. Scheidsrechter: Van Swieten. Toe schouwers; 7500. Gele kaart: Van de Luer en Groenendijk (beiden Roda JC), Koolhof, Eyer en Vermeulen (allen Vitesse). Ajax - BW Den Bosch 6-0 (4-0). 7 Berg kamp 1-0,28. Winter 2-0,31 Bergkamp 3- 0. 44. Winter 4-0, 70. Van "t Schip 5-0, 85. Winter 6-0. Scheidsrechter: Houben, Toe schouwers: 20.500 (uitverkocht). Gele kaart- Larsson (Ajax). FC Twente - Feyenoord 1-0 (1-0). 45. Nielsen 1-0. Scheidsrechter: Luinge. Toe schouwers: 9500. Gele kaart: Rutten (FC Twente) en Keur (Feyenoord). Sparta - Haarlem 0-1 (0-0). 77. Holverda 0-1Scheidsrechter: Overkleeft. Toeschou wers: 2000. Gele kaart: Snoei (Sparta), Stafleu (Haarlem). Rode kaart (2 x geel): Doesburg (Haarlem). PSV - Utrecht 1-0 (1-0). 36. Lerby 1-0. Scheidsrechter: Uilenberg. Toeschouwers: 22.000. Gele kaart. De Koek (Utrecht) én Van Aerle (PSV). MW Fortuna 1-1 (1-1) 5. Farrington 0-1 Vliet. Toeschouwers- 5000. Gele kaart: Thai en Linders (beiden MW), Boessen en Clayton (beiden Fortuna). Zestien wedstrijden (midweeks, paaszater- Aantal toeschouwers: 143.400. Na 31 speeldagen: 2 213.484. Best bezochte wedstnjd- PSV - Utrecht. 22.000. Aantal doelpunten: 44 Na 31 speeldagen: 748. Hoogste uitslag: Ajax - Den Bosch 6-0. Eerste treffer: 5. Farrington (Fortuna). B.|Zonderheid Haarlem gedegradeerd. Meeste gele kaarten- Roda - Vitesse, 5. eerste: DIVISIE Zaterdag Heracles - RBC 2-0 (0-0). 69. Velten 1-0, 75. Velten 2-0. Scheidsrechter: Dolstra. Toeschouwers: 2500. Gele kaart: Helle- monds (RBC), Bijzonderheid' RBC-trainer Pot wordt in de 70e minuut naar de tribune gestuurd wegens commentaar op de lei ding. GA Eagles - De Graafschap 1-3 (1-2). 9. Slagboom 0-1,11. Lukassen 0-2, 20. Van den Brink 1-2,71. Leeuwerik 1-3. Scheids rechter: Wegereef Toeschouwers: 2200. Gele kaart: Maaskant (Eagles), Trentelman en Leeuwerik (De Graafschap). Helmond Sport Wageningen 0-2 (0-1). 45. Lands bergen (eigen doel) 0-1,77. Van Halst 1-1. Scheidsrechter Modderman. Toeschou wers: 1200. Gele kaart: Van den Dungen (Helmond Sport), Schreuder (Wagenin- Eindhoven - Heerenveen 1-0 (0-0). 52. Alkemade (strafschop) 1-0. Scheidsrech ter: Brekelmans. Toeschouwers: 2172. Ge le kaart: Vroomans (Eindhoven), De Jong (Heerenveen). Emmen - VW 2-0 (1-0). 28. De Jonge (strafschop) 1-0. 75. Scherpen 2-0. Scheidsrechter: Schuurmans. Toeschou wers: 2900. Gele kaart: Van den Wilden berg (Emmen). Cambuur - Veendam 0-1 (0-0). 55. Van Buuren 0-1. Scheidsrechter: Lammers. Toeschouwers 3200. Gele kaart: Wiersma (Cambuur). AZ - Excelsior 3-4 (1-4). 9 Pronk 0-119. Van Bremen 0-2, 21. Kool 1-2, 36. Pronk (stratschop) 1-3, 40. Van Buren 1-4, 56. Tanner 2-4, 89. Tanner 3-4. NAC - Telstar 1-1 (1-1). 22 Saaman 1-0, 44. Smak 1-1 Scheidsrechter- Nienhuis. Toeschouwers 2341Gele kaart: Remie en Houtzager (NAC), Arnhem (Telstar). Maandag Excelsior NAC 4-0 (3-0). 22. Leo van Bu ren 1 -0,27 Van Bremen 2-0,45. Warry van Wattum 3-0, 78. Warry van Wattum 4-0. Scheidsrechter: Kok. Toeschouwers: 700. Gele kaarten: Valentijn (Excelsior), Akker man (NAC) Telstar - Heracles 1-2 (1-1). 30. Van Goo- zen 0-1, 45. Van der Zwaan 1-1, 64. Van Schijndel 1-2. Scheidsrechter: Van Haaf- ten. Toeschouwers- 500. Wageningen - Eindhoven 2-1 (1-1). 21. Pascal Maas 0-145 Vink 1 -150. Loupatty 2-1. Scheidsrechter: Klootwijk. Toeschou wers: 2500. Gele kaart: Van der Weerd (Wageningen), Teuben (Eindhoven). DS 79 - AZ 1-0 (1-0). 34 Wouden 1-0. Scheidsrechter: Dolstra. Toeschouwers; 300. Gele kaart: Van der Zwan (DS). Vonk (AZ). Veendam - SW 0-2 (0-0). 57. Jimmy Si mons 0-1, 70. Gorré 0-2. Scheidsrechter: Egbertzen. Toeschouwers: 3200. Gele kaart Gorré (SVV). De Graafschap - Helmond Sport 2-1 (0- 1). 6. Kreekels 0-1, 52. Smit 1-1. 69. Van Brenk 2-1. Scheidsrechter: Van Riel. Toe schouwers: 3000. Gele kaart: Lukassen, Trentelman (De Graafschap), Kreekels, Landsbergen (Helmond Sp). Heerenveen - Emmen 1-2 (0-1). 34. Schaap 0-169. Van Dijk 1 -190 Schaap 1 - 2. Scheidsrechter; Blom. Toeschouwers: 3600. Gele kaart: Bijl, De Jong (Heeren veen), Van den Wildenberg (Emmen). PEC Zwolle - Cambuur 4-3 (1-0). 14 Roelofsen 1-0,50. Wiersma 1-1,52. Wiers ma 1-2,72. Van Eek 2-2,76. Roelofsen 3-2 (strafschop), 85. Kuitert 3-3,90. Van Eek 4- 3. Scheidsrechter: Luyten. Toeschouwers: 1500. Gele kaart: Visser. Van Eek (PEC). Koopman, Hoogma (Cambuur). Rode kaart: 15. Leusmk (PEC). RBC - Go Ahead Eagles 0-2 (0-0). 72. Van den Brink 0-1, 89. Buisman 0-2. Scheidsrechter: Schuurmans. Toeschou wers: 1500. Gele kaart: Wijnings, Meijer (RBC), Maaskant (Go Ahead Eagles). Ro de kaart: 33. Machielse (RBC) Negentien wedstrijden (midweeks, paasza terdag, paasmaandag). Aantal toeschouwers: 39.379. Na 34 speel dagen: 844.816. Best bezochte wedstrijd: Heerenveen - Em men 3600. Slechtst bezochte wedstrijd: DS - AZ 300. Rode kaarten: 2, Leusink (PEC Zwolle), Machielse (RBC). Na 34 speeldagen: 30. Gele kaarten: 35. Na 34 speeldagen: 582. Meeste gele kaarten- PEC Zwolle - Cam- ten niet helemaal te begrijpen. Hij maatse wedstrijd af en verloor op t strooide in het gezapige duel met gen veld van de hekkesluiter. 0-1 onverklaarbaar veel (vijf) gele kaar- Het doelpunt kwam op naam var ten. Leidenaar Wout Holverda die ein Met de stand op de ranglijst in het delijk we achterhoofd was Vitesse niet van plan om risico's te nemen. Alles wat Roda JC deed was echter zo voor spelbaar dat de Arnhemmers het na rust aandurfden hun technisch sur plus uit te spelen. Bij de eerste countermogelijk heid was het meteen raak. Hilgers werd de diepte ingestuurd, om speelde bewaker Trost, en liet doel man Bolesta kansloos met een strak schot. fit was bevonden te spelen. Willem II speelde twee keer gelijk (Roda, NEC), Den Bosch won en verloor (NEC, Ajax) en NEC werd met slechts een punt de verliezer van de mogelijke degradanten. De Nijmegenaren verloren van Den I Bosch en speelden gelijk tegen Wil lem II. Eerste divisie De Graafschap en Emmen hebben dit weekeinde de beste zaken ge daan met betrekking tot de zesde FC Twente steeg in de strijd om de periodetitel. Beide ploegen kwa- FC Twente ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord kan beter niet lopen pronken met de grootste overwinning van het seizoen. De 6-1 op Sparta werd za terdag behaald in een schertsverto ning. Feyenoord had de twee winst punten het hardst nodig en kreeg ze van stadgenoot Sparta cadeau in een wedstrijd met interessante in grediënten voor een enquètecom- de KNVB. „Mijn elftal speelde zonder enige dan ook logisch. discipline", stelde Sparta s gein- teerde trainer Ron Baan. Hij had Sparta's Ghanese vedette Prince gaandeweg negen wissels willen Polley. dertig meter schuin voor toepassen noemde zijn meest ge- doel, niet wat te doen met de bal. rountineerde verdedidiger Mike Zijn medespits Van der Gijp stond zoals gewoonlijk te slapen in de buürt van de middenlijn. In arren moede schoot Polley maar op doel. Zijn rechtervoet raakte de bal op de ideale plek voor een perfecte vlucht naar de uiterste kruising. Het schot was zo hard dat Hiele niet eens rea geerde. Het wedstrijd vervolg wekte alle schijn dat deze 'wereldgoal' van Snoei: „Een kip zonder kop", De eerste helft van Rotterdamse derby was niet om aan te zien. Twee onmachtige ploegen rommelden maar wat aan, Feyenoord probeer de te drukken maar was absoluut niet gevaarlijk. De 0-0 bij rust was Vijf minuten na de pauze Sparta een afgesproken scenario doorkruiste. Plotseling stond de verdediging van de leidende ploeg wijd open. Feyenoord kon er plotse ling lustig op los scoren. Vijf doelpunten vielen onmiddel lijk na Policy's juweel binnen ne gentien minuten. Blinker 1-1, Keur 2-1 en 3-1, Krommendijk 4-1 en Lok- hoff uit een zelf versierde straf schop 5-1. Griga, op de bank begon nen, kopte in de slotminuut nog 6-1 „Een paascadeautje voor Feye noord", bromde Rob Baan die zijn betoog met een kwinkslag meende te moeten besluiten. „De Feyenoor- ders hebben natuurlijk alle Sparta nen vooraf opgebeld. Alleen Polley had er niets van begrepen". Bommengooier voortvluchtig ROTTERDAM (ANP) - De Rot terdamse politie verwacht bin nen enkele dagen de gooier van de bom, die zaterdag bij Feye noord - Sparfa op het veld in De Kuip uiteenspatte, te kunnen aanhouden. De politie zal tot actie over gaan omdat op het veld. op de plek waar de vuurwerkbom ont plofte, spijkertjes werden aan getroffen. Uit video-opnamen is bekend wie verantwoordelijk is voor het gooien van de bom. Napoli opnieuw naast AC Milan MADRID (ANP/GPD) - Zonder Leo Beenhakker is Real Madrid even gemakkelijk kampioen van Spanje geworden als met Leo Beenhakker. Het gelijke spel (0-0) bij Valladolid gaf de ploeg van John Toshack vier wedstrijden voor het einde zekerheid. FC Barcelona kan zich. ondanks de over winning van 4-0 bij Cadiz, nu ook officieel kansloos be schouwen. Real Madrid won voor de 25ste keer in 59 jaar de titel. Het was boven- dien de vijfde keer achter elkaar dat de ploeg de sterkste was. De laatste drie jaar was Beenhakker medever antwoordelijk voor het succes. Te gen de zin van het bestuur van de Madrileense cluo vertrok de Neder landse trainer naar Ajax. Toshack zette de reeks van Been hakker moeiteloos voort, na aan vankelijk met aanpassingsproble men van doen te hebben gehad. De Welshman, bij Real Sociedad eer der veel spelend op de counter. moest omschakeling naar de offen- sieve stijl van de 'Koninklijke'. De spelers uit de hoofdstad waren niet gewend aan de Britse aanpak. Als gebruikelijk barstte de kritiek los, nadat Real al in de tweede ron de van de strijd om de Europese be ker voor landskampioenen werd uitgeschakeld door AC Milan. „Hoe aardig deze titel ook is", zei Toshack zondag, „in feite is het niet meer dan een troostprijs. De Europa Cup, daar gaat het om bij deze club. In dat opzicht zijn we weer niet ge- Aberdeen in finale GLASGOW (Rtr) - Aberdeen heeft zich geplaatst voor de fina le van dé strijd om de Schotse voetbalbeker. De ploeg van de Nederlanders Snelders. Gill- de Ark ontmoet De eindstrijd ei gespeeld. daarin Celt wordt op 12 i Aberdeen. de knie-operatie herstelde Snel ders weer in het doel. wón zater dag van een andere eerste divi sieclub. Dundee United. Het werd 4-0. Irvine speelde een be langrijke rol door twee doelpun ten te maken. Ex-PSV'er Gill- haus scoorde één keer. Celtic, al 29 keer bekerwin naar. won in de halve finale van outsider Clydebank. 2-0. Beide doelpunten werden gemaakt door Walker. Glasgow Rangers is vrijwel zeker van de titel in Schotland. De ploeg won zaterdag van Mo therwell met 2-1 en heeft nog een punt nodig. slaagd". Real won de belangrijkste beker voor de laatste keer Hoewel gewend aan he van de nationale titel, had het suc ces dit keer een historisch tintje. Slechts één keer eerder werd Real Madrid vijf keer achter elkaar kam pioen. Van 1960 tot 1965. aan de hand van grootheden als Di Stefano en Gento. Dit jaar waren Hugo San chez en Martin Vasquez toonaange vend in de ploeg. Sanchez maakte al 33 doelpun ten. De Mexicaan is één doelpunt verwijderd van 200 treffers in de Spaanse competitie. In totaal scoor de Real 94 keer. Het record aller tij den staat met 96 op naam van Bar celona. Het is vrijwel zeker dat de landskampioen in de resterende vier duels de honderd nog zal passe ren. Barcelona wint de laatste we ken aan vorm. De bekerwinnaar versloeg moeiteloos Cadiz, dat in degradatie-gevaar verkeert. Cruijff hield Aloisio, Beguiristain. Milla en Zubizarreta op de bank. Valverde, de laatste drie competitie-duels goed voor vijf doelpunten, opende de score. Bakero (2) en Koeman maakten de overige treffers. Koeman schoot voor de tweede keer dit seizoen een vrije trap in eens in het doel. De overige tien van de twaalf doelpunten die hij tot nu toe maakte, kwamen uit strafschop pen. Italië Het is weer oorlog in Italië tussen het rijke noorden (AC Milan) en het arme zuiden (Napoli). De uitspraak van de Italiaanse voetbalrechters in de 'kwestie-Alemao' werkte in het afgelopen weekeinde als olie op het vuur. In beide kampen knetterde het van de beschuldigingen. On danks al dat gekrakeel bleef bij Na- poli het hoofd koel en kwam het za terdag dankzij een eenvoudige zege op Bari (3-0) weer op gelijke hoogte met AC Milan. In Italië maakt zich al op voor een allesbeslissend kampioensduel op 5 mei. Maar over de plaats waar dat duel moet worden gespeeld is in middels een heftige discussie ont staan. De bond wees Turijn aan, om dat de centraler gelegen WK-sta- dions in Rome en Florence nog niet kunnen worden gebruikt. De Zuidi- Real-spits Butragueuo draait weg van Valladolid-verdediger Caminero. Het bleef 0-0. maar Madrid is kampioen. (fotoEi'A) talianen vinden Turijn echter veel te noordelijk en opteren voor Cagli- ari op Sardinië. Maar dit stadion vindt Milan niet bepaald ideaal en dat vanwege de kleine capaciteit (42.000 toeschouwers). Napoli heeft de bond al serieus gevraagd te over wegen het duel in München of op Wcmblev te laten verspelen. Deze opmerkelijke problemen aan de vooravond van het WK zou den ertoe kunnen leiden dat de uit spraak van de rechter morgen in ho ger beroep weer wordt ingetrokken. AC-Milan voorzitter Berlusconi liet I zaterdag weten dat zijn advocaten Atalanta (de club die met 0-2 ver loor) zullen steunen om de casus alsnog te winnen. Dan zou AC Milan weer één punt voor komen op Na- poli. Inmiddels beschuldigde Marado- na de mediamagnaat ervan dat hij via zijn zender stemming maakt te gen Alemao's uitvallen: „Ik hoef zijn zender maar aan te doen of ik zie dat fragment weer. Alles is vol gens de van tevoren vastgestelde re gels gegaan. O.Marseille weer voorop PARIJS (AFP) - Olympique Marseille is teruggekeerd aan de top van de ranglijst van het Franse voetbal. De titelverdedi ger, tevens halve finalist in de strijd om de Europese beker voor landskampioen, versloeg Bordeaux in de topper van de dag met 2-0. De ploeg van Tapie dankte zijn overwinning vooral aan Waddie. De Engelse internatio nal maakte voor 40.000 toe schouwers beide treffers voor de thuisclub. Met een wedstrijd minder gespeeld heeft Marseille nu een punt meer dan de ploeg van de Nederlandse aanvaller Den Boer. De overwinning van Olympi que was verdiend. Al voor rust had de formatie van topschutter Papin een duidelijk overwicht. Uitblinker aan de kant van Bor deaux was doelman Bell. De in ternational van Cameroun voor kwam een veel ruimere neder laag van zijn ploeg. Pas in de laatste minuut nam Marseille definitief afstand, toen Waddie voor de tweede keer scoorde. BRUSSEL (ANP) - Club Brugge, de leider in de Belgische voetbalcompe titie. heeft zaterdag op de dertigste speeldag geen fout gemaakt. Brugge ze gevierde uit met ruim verschil (3-0) over Lokeren. KV Mechelen verspeel de zijn kansen op het kampioenschap vrijwel door verrassend de uitwed strijd bij St. Truiden met 0-1 te verliezen. Lokeren - Club Brugge was een wedstrijd met incidenten. Plotseling verscheen een supporter van Brugge op het veld. De man wilde niet ver trekken en scheidsrechter Costantin riep de hulp van de Rijkswacht en de suppoosten in. Omdat andere supporters zich-ermee bemoeiden ontstond een vechtpartij. De arbiter onderbrak het duel en stuurde de twee teams naar de kleedkamer. Na een pauze van tien minuten werd het spel hervat. Het incident bleek Brugge geinspireerd te hebben. In de 32ste minuut scoorde Booy uit een hoekschop van Van der Eist. Na dé rust probeerde Lokeren terug te komen maar de treffers vielen aan de andere kant door Farina. Eerst rondde hij na bijna een uur een actie van Ceulemans, Borkel- mans en Booy met een kopbal af en vijf minuten later scoorde Farina op- Anderlecht miste tegen Ekeren vijf basisspelers. Degryse was ziek en Keshi. Van Tiggelen en Grun geblesseerd. Via Verheyen (eerste helft) en Vervoort (na rust) werd het 2-0. KV Mechelen kwam na 20 minuten bij St.Truiden op achterstand toen Driesen een strafschop inschoot. KV Mechelen viel na de rust voortdurend aan maar strandde steeds op de uit stekende doelman Velkeneers. De winst van KV Kortrijk op Beerschot kwam via twee Nederlandse doelpunten. Anton Jansen en Hendrie Krüzen scoorden ieder in een helft. LIVERPOOL (RTR) - Rozen en rode ballonnen symboli seerden in het paasweekeinde de slachtoffers van de ramp in het Hillsborough-stadion, zondag precies een jaar gele den. Op 15 april 1989 kwamen tijdens de ploeg uit Londen was daarvc halve finale van de strijd beker tussen Liverpool ei ham Forest 93 supporters de FA- duels zonder nederlaag gebleven, i Notting- Lineker maakte gisteren zijn 3m het le- 25ste doelpunt van de competitie voor Tottenham Hotspur, voldoen- de voor de overwinning (1-0) tegen het als laatste geklasseerde Mill- genover elkaar en werden ter nage- wall. Everton. derde op de ranglijst. dachtenis van de slachtoffers 95 r versloeg Derby, 2-1. De de ballonnen opgelaten. Zondag ning had een Nederlands tintje. At- werden tijdens een gedenkfeest het Liverpool-stadion evenzovele rozen op dé grasmat gelegd. David Sheppard, bisschop van de Angli caanse kerk in Liverpool, bedankte in zijn toespraak voor het medele ven van de wereld. Bisschop Derek Worlock stelde dat de band tussen de stad Liverpool en de voetbal clubs verder versterkt is. Het afgelopen jaar werd bijna 45 miljoen gulden bijeengebracht ter ondersteuning van de nabestaan den. In het Engelse voetbal zijn bo vendien enkele belangrijke veran deringen doorgevoerd. Zo worden in alle Engelse stadions de staantri- bunes vervangen door zitplaatsen. Aston Villa liep in het Paasweekein de twee puntjes in op lijstaanvoer der Liverpool gekomen. De sende nummer twee won vai sea, 1-0. Liverpool speelde thuis ge lijk (2-2) tegen Nottingham Forest, dat daarmee een zwakke serie af sloot. Het verschil tussen beide ploegen verminderde tot een punt, met dien verstande dat Liverpool nog i JÊ teveld opende de score. Hij verraste doelman Taylor, de vervanger international Shilton, met een 1 Dortmund boekt belangrijke zege NEURENBERG (ANP) - Borussia Dortmund heeft zijn positie in de ra ce voor Europees voetbal verbe terd. Door de overwinning (3-1) in de uitwedstrijd tegen l.FC Nürn- berg liep de ploeg een punt uit op VfB Stuttgart dat donderdag niet verder kwam dan 0-0 bij St Pauli. Andy Möller werd matchwinner bij de Borussen. Zijn twee treffers in respectievelijk de 34ste (1-2) en r de 73ste minuut (1-3) betekenden de beslissing. Sane, de Ghanees van Nümberg opende na twintig minuten de sco re. Veel plezier beleefde de thuis ploeg daaraan niet. Twee minuten later tikte Zore de gelijkmaker bin nen, waarna Möller de stand nog el tegoed heeft. Beide titelkandida- verder opvoerde. ten kwamen tijdens het dubbele programma in Engeland slechts één keer in actie. Liverpool speelt mor gen in plaats van Tweede Paasdag de topper tegen Arsenal, Aston Vil la gaat dan op bezoek bij Manches ter United. Liverpool, een week eerder uitge schakeld in de halve finale van de strijd om de FA Cup door Crystal Palace, gaf tegen Nottingham in de tweede helft een voorsprong van 2-0 uit handen. Voor de ploeg van manager Clough was het succesje op Anfield Road hard nodig. Van de laatste zeven duels had de ploeg er slechts één gewonnen. Nottingham won maandag voor het eerst sinds negen duels, door het in degradatie gevaar verkerende Luton te ver- slaan, 3-0. Rosenthal en McMahon zorgde in het eerste deel van de wedstrijd lijkende voorsprong r de twe irig s zoen. Hodge en Jemson herstelden het evenwicht. Voor Aston Villa werd Cowans matchwinnaar tegen Chelsea. Hij scoorde het enige doel- FA-voorzitter tegenove punt al na veertien minuten. De liaans dagblad. Optimisme bij FIFA-praeses RIO DE JANEIRO (AP) - Joao Ha- vela nge, voorzitter van de wereld- voetbalfederatie FIFA, heeft zon dag gezegd er alle vertrouwen in te hebben dat de werkzaamheden aan de Italiaanse voetbalstadions die worden gebruikt bij het wereld kampioenschap in juni, op tijd zul len zijn voltooid. "Ik ben ervan overtuigd dat eind mei alles in perfecte straat zal zijn", aldus Havelange, ondanks het feit dat werkzaamheden in verschillen de stadions aanzienlijke vertraging hebben opgelopen. Hij zei dat het WK in Italië alles heeft om 'het evenement van de eeuw' te worden. "De zorg waarmee de Italianen het voetbal omgeven vertuigt mij daarvan", aldus de FI- i Bra

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 18