Orde vreest uittocht ervaren advocaten 'Nu afwachten of het werkt' Vergoedingen sociale advocatuur te laag Nog geen ultimatum gesteld in cao voor gezondheidszorg Omroep veegt vloer aan met Commissariaat voor Media Flinke schade bij actie van studenten Twee zwakke broeders onder 3600 collega's Omdat u de leoluxkollektie ueestin een zaak Zin die 100 aan uw smaak beantwoordt. noort isDfeirteïM Te vroeg om te juichen over remedie tegen aids VRIJDAG 13 APRIL 1990 DEN HAAG (ANP/GPD De Orde van Advocaten verwacht een uittocht van advocaten die zich bezighouden met door de overheid gefinancierde rechtshulp aan particulieren als de vergoeding daarvoor niet drastisch omhoog gaat. De kwaliteit van rechtshulpverlening aan minder draagkrachtigen, waaronder asielzoekers, komt daardoor in gevaar. s bijdrage. Een wettelijke regeling het arrondissement Roermond zijn Dat blijkt uit het jaarverslag van de Orde van Advocaten, dat gisteren in Den Haag werd bekendgemaakt. Burgers met een inkomen tot 60.000 de toevoegingszaken krijgt, ont- met de vreemdelingenwetgeving. i1.^ __i-xj'-i: J- De Orde tracht nu meer advocaten te bewegen zich te bekwamen in hulp aan asielzoekers. Dat lukt ech- elijks door de lage vergoe- gulden kunnen aanspraak maken breekt echter en dat is de Orde op door de overheid gefinancierde doorn in het oog. De organisatie rechtshulp. Zelf betalen ze een klei- ~1~'t 1 x~"~ Onschuldige omgekomen bij achtervolging AMSTERDAM (ANP) - Een poli- tie-achtervolging van een gestolen auto in Amsterdam zuid-oost is gis teren een onschuldige automobilis te fataal geworden. Bij de achtervol ging probeerde de bestuurder van de gestolen wagen een .vrachtwagen in te halen. Daarbij botste hij frontaal op een tegenligger be stuurd door het slachtoffer. De autodieven werden betrapt in een parkeergarage in de hoofdstad. Een surveillanceauto zette de ach tervolging in. Op de Karspeldreef volgde de noodlottige inhaalma noeuvre. De automobiliste werd ge dood. Een tweede inzittende raakte zwaar gewond. De beide verdach ten liepen beenletsel op en moesten worden opgenomen in het zieken huis. moedt dat veel advocaten lijks dertig gulden per uur overhou- ter den aan het werk en bepleit een for- ding. se verhoging van het tarief. Vorig jaar nog probeerde de over heid de vergoedingen met tien pro cent te verlagen, maar de sociale ad vocaten slaagden erin dat plan via een kort geding ongedaan te ma ken. Inmiddels is een commissie van Justitie tot de conclusie geko men dat het tarief met 25 procent omhoog moet. "Een stap op de goe de weeg", aldus de orde. Maar volgens Jusititie is voor zo'n verhoging voorlopig geen geld. De begroting zou onbeheersbaar wor den omdat vooraf niet bekend is hoeveel echtscheidingen en andere zaken er per jaar aan de orde ko- Een opmerkelijk gevolg van de la ge vergoeding is dat de rechtshulp aan asielzoekers in gevaar komt. Nu nog kan elke vluchteling een advo caat vinden om hem bij te staan bij een asielverzoek. Maar over één ol twee maanden lukt dat waarschijn lijk niet meer. Deken Spigt van de Orde wees op het asielzoekerscentrum in Blitters- wijk bij Venray. Binnenkort wor den daar 800 mensen gehuisvest. In UTRECHT (ANP) - AbvaKabo en CFO. de twee grootste vakbonden betrokken bij het cao-overleg voor het ziekenhuiswezen, hebben giste ren nog geen ultimatum gesteld aan de werkgeversorganisatie, de Natio nale Ziekenhuisraad (NZR). Vol gende week donderdag raadplegen ze hun kaderleden. Dan wordt be slist of een ultimatum volgt en of ac ties zullen worden voorbereid. De andere bonden, naast Abva Kabo en CFO zijn dat GOB, FHZ en NMV. hebben het overleg woens dagavond afgebroken. De ruimte die de NZR beschikbaar heeft (3 a 3,5 procent) voor verbetering van arbeidsvoorwaarden zou "volstrekt onvoldoende" zijn. Vier bonden ei sen 6 procent. De NMV eist een loonruimte van 8 procent. Hoewel AbvaKabo en CFO hun leden na de eerste onderhande lingsronde op 22 maart al hebben geraadpleegd, wfllen zij weer terug naar de leden. Als reden voeren zij aan dat het bod dat de NZR woens dag deed "aanmerkelijk is ver breed" ten opzichte van de 2,2 pro cent in de eerste ronde. De Neder landse Maatschappij voor Verpleeg kunde (NMV) heeft de werkgevers al wel een ultimatum gesteld. Zij heeft de NZR gisteren per brief la ten weten actie te gaan voeren als er voor 19 april geen beter bod op tafel ligt. Of van de door de véreniging WIO (verpleegkundigen en verzor genden in opstand) aangekondigde acties voor gisterenveel terecht is gekomen, is onduidelijk. In veel in- Binnenland kort Broeikaseffect Een aantal landen van de Europese Gemeenschap, waaronder Neder land, zal volgende week tijdens een conferentie over klimaatverande- reing in de Verenigde Staten aan dringen op wereldwijde maatrege len tegen de uitstoot van kooldioxy- de (C02). Dit is de belangrijkste ver oorzaker van het broeikaseffect. Verkiezingen De gemeenteraad van Egmond heeft gisteren de uitslag van de op 21 maart gehouden raadsverkiezin gen ongeldig verklaard. Of er nieu we verkiezingen komen, hangt af van het oordeel van de Raad van State, waartoe PvdA en Groen Links zich zullen wenden. De partij en waren een lijstverbinding aange gaan, die niet op het stembiljet ver meld stond en die de VVD een rest zetel kostte. Brand Twee 14-jarige jongens uit Arnhem zijn gisteren aangehouden in ver band met de miljoenenbrand die zondagavond op het industrieter rein in Arnhem woedde. De jongens hebben bekend dat zij zondag een zitting in brand staken in het sloop- treinstel dat later uitbrandde, maar zeggen het vuur weer te hebben ge doofd. Incest Wegens incest met zijn minderjari ge nichtje is tegen een 41-jarige man uit Huissen gisteren een gevange nisstraf geéist van tien maanden, waarvan twee voorwaardelijk. De man zou zich in 1979 en 1980 gere geld hebben vergrepen aan zijn toen 13-jarige nichtje. stellingen zijn nog geen actiecomi- té's opgericht, waardoor de WIO zelf geen overzicht heeft. Volgende week wordt een besluit genomen over verdere acties. Als de vakbon den niet op korte termijn met een ultimatum komen gaan we alleen met de NMV verder, aldus een WlO-woordvoerder. WIO en NMV, die beiden acht procent ei sen, willen op 26 april een manifes tatie houden in Den Haag. Laag btw-tarief geleidehond voor blinden DEN HAAG (ANP) - Staatsse cretaris Van Amelsvoort (finan- cién) wil de aanschaf van een blindegeleidehond brengen on der het lage btw-tarief van zes procent. Nu geldt nog het hoge btw-tarief van 18,5 procent. De ministerraad heeft gisteren in gestemd met dit voorstel van de bewindsman dat deel uitmaakt van een wijziging van de Wet op de omzetbelasting. Andere wijzigingen zijn be ëindiging van de vrijstelling BTW voor diensten van dieren artsen, die van schade-experts, maar juist wel vrijstelling voor diensten van gemeenschappelij ke beleggingsinstellingen. Van Amelsvoort stuurt het voorstel eerst voor advies naar de Raad van State. HILVERSUM (GPD) - Fel en on gekende eensgezind heeft het Nos- bestuur gisteren de vloer aange veegd met het Commissariaat voor de Media. Het rapport over hun on gekend rooskleurige financiële po sitie werd door de gezamenlijke om roepen afgeschilderd als "sterk, zeer sterk". In de extra Nos-be- stuursvergadering werd nog eens met nadruk gesteld dat Hilversum wel degelijk extra geld nodig heeft. Nos-voorzitter Van der Reijden verwoordde de frustratie van de omroep over de uitkomst van het rapport het meest treffend. "Na tuurlijk ligt er nog steeds een aan vraag voor zendtijduitbreiding en het daaraan gekoppelde geldbedrag in Den Haag. Op een moment waar op het kabinet zelf ook eën aantal fi nanciële afwegingen moet maken en natuurlijk niet zomaar zegt: hier Hilversum, heb je vijftig miljoen, komt dit rapport. Dan zeg ik: commissariaat, hartelijk dank!" Vorige week overhandigde het commissariaat een rapport van ac countantsbureau Rein, de Blaey Rotterdam aan minister d'Ancona (wvc) over de financiële positie van de Hilversumse omroepen. De Tweede Kamer had daarom ge vraagd om inzicht te krijgen in de positie van 'Hilversum'. De conclu sies van de accountant, overgeno men door het commissariaat, liegen er niet om: Hilversum is rijk genoeg om zichzelf te bedruipen Van der Reijden verweet com missariaat en accountant gisteren dat geen onderscheid is gemaakt tussen de middelen, bedoeld om •^programma's te maken, en het ei gen kapitaal van de omroepvereni gingen. Varó-vice-voorzitter Van Wijk: "Bedoeling was om antwoord te krijgen op de vraag: hoeveel geld heeft een omroep minimaal nodig om, zoals de Mediawet voorschrijft, in ieder geval vijftig procent eigen produktie te brengen, rekening houdend met de goede verhouding tussen cultuur, informatie, drama, enzovoorts. Die hoofdvraag is niet beantwoord". "Cijfers zijn als woorden", stelde KRO-directeur Schoonhoven. "Als je ze op een bepaalde manier achter elkaar zet, krijg je een zin die nog goed loopt ook. Bijvoorbeeld: vier procent van de zendtijd, die de KRO zelf maakt, kost veertien procent van de beschikbare middelen. Als "Een asielzaak kost al gauw tien tallen uren. De vluchtelingen zijn meestal niet in de positie om de ei gen bijdrage in de rechtshulp, de griffierechten en de reiskosten van het opvangcentrum naar het advo catenkantoor te betalen. In de prak tijk betaalt de advocaat die kosten ailemaal uit eigen zak", aldus Spigt. De Orde wil nu dat er aparte vergoe dingen komen voor asielzaken, waarin de reiskosten moeten wor den meegerekend. Om de rechts hulp in afgelegen gebieden te ga randeren zouden er mobiele kanto ren moeten komen. ROTTERDAM - Leden van milieu-organisaties hebben gistermiddag op ludieke wijze een begin gemaakt met het afgraven van rijksweg 19, de omstreden snelweg die dwars door het vogelweidegebied Midden-Delfland wordt aangelegd. De actievoerders plaatsten borden, waarop zij een grote milieumanifestatie tegen de aanleg aankon digen op 21 april. Het zand brachten zij per bakfiets naar de duinen bij Kijkduin "om minister Mciij-Weggen tc helpen met het herstellen van de Nederlandse duinen die tijdens de laatste stormen zwaar zijn getroffen BERGH - De gebruikelijke paasintocht is weer in volle gang, zoals hier bij grenspost Bergh. Er worden weer honderdduizenden buitenlanders ver wacht, waaronder veel Duitsers die veelal naar de kust en de bollenstreek zullen trekken. Mooi weer kan Nederland ze het paasweekeinde waar schijnlijk niet bieden, maar wind om te surfen is er voldoende. (vervolg voorpagina) AMSTERDAM (ANP/GPD) - Ver schillende aidsonderzoekers heb ben terughoudend gereageerd op de resultaten van het Nederlandse onderzoek naar blokkade van het aids-virus. Dr. Coutinho van de Am sterdamse GG en GD meent dat de ontwikkelde methode een stap in de goede richting is. Maar de hoog leraar stelt zich afwachtend op. Vol gens hem blijft het de vraag of de in het laboratorium ontwikkelde me thode ook in de praktijk werkzaam zal blijken. "De methode is mooi en veelbelo vend. met een fijnzinnige techniek. Maar het valt niet te voorspellen of de werkwijze ook bij de mens is toe te passen. Daar zal nog veel tijd voor nodig zijn", aldus Coutinho. Professor Roscam Abbing, voor zitter van de Nationale Commissie Aidsbestrijding, stelt dat hij de we tenschappelijke waarde van de nieuwe methode niet kan beoorde len. Gezien de naam van de onder zoekers is hij hoopvol gestemd: "Het komt uit een goede hoek en er is een serieuze publikatie in een van de belangrijkste wetenschappelijke tijdschriften uit voortgekomen". Het onderzoek is vandaag gepubli ceerd in het Amerikaanse tijd schrift Science. Roscam Abbing waarschuwt te gen te hoog gespannen verwachtin gen. "Er zal nog een lange weg te gaan zijn voordat er een eventueel medicijn komt. We moeten wat op passen, er zijn eerder hoopgevende ontdekkingen gemeld die achteraf tot niets bleken te leiden". Het laboratorium voor Humane Retrovirologie in Amsterdam gaat de werking van het in Eindhoven en Amsterdam ontwikkelde middel nader testen. Pas als de resultaten gunstig zijn, kunnen patiënten wor den geselecteerd voor experimente le behandeling. Tot nu toe zijn al leen proeven uitgevoerd met kui kens. Volgens een woordvoerder van de Aids Infolijn hebben aidspatien- ten en seropositieven nu de hoop dat hun ziekte kan worden genezen. De medewerkers van de infolijn zelf zeiden het nieuws ook positief te waarderen. "We hebben veel ver trouwen in de deskundigen die er mee bezig zijn". Tegenover de bel lers wordt er de nadruk op gelegd dat het nog geruime tijd kan duren voordat praktisch nut uit de nieuwe ontdekkingen komt. Een woordvoerder van het ver maarde Franse Pasteur-instituut kon vanmorgen nog niets zeggen over de bevindingen van het Neder landse onderzoek. Het verslag daar van had hij nog niet gelezen. Wel zei hij de Eindhovense onderzoeks groep te kennen en daarvan hoge verwachtingen te hebben. Nederland telt op dit moment ruim 1.100 aidspatiënten. Ongeveer 10.000 Nederlanders zijn besmet EGMOND De gemeenteraad van Egmond heeft de raadsverkiezin gen in de gemeente ongeldig ver klaard. De WD had bezwaar aange tekend tegen de lijstverbinding van PvdA en Links Egmond omdat die niet op de stembiljetten was ver meld. met het hiv-virus, dus seropositief. De praktijk leert dat de helft van hen aids krijgt, maar de ziekte komt soms pas na verloop van jaren te voorschijn. Aids tast het afweersys teem van het bloed aan. Dat bete kent dat aidspatienten vatbaar wor den voor tal van ziekten. Vooral in midden-Afrika zijn miljoenen men sen met het hiv-virus besmet. PAGINA 3 we nu vijftig procent eigen produk tie moeten maken, dertien keer zo veel dus, kost dat dertien keer veer tien procent van de middelen. Dat kan dus niet. Het is ook geen eerlij ke rekensom. Net zo min als dit rap port zich van eerlijke rekensommen bedient". NCRV-voorzitter Herstel: "De NCRV heeft een gezonde basis, maar niet gezonder dan een bedrijf met een vergelijkbare omzet en aan tal personeelsleden. Omroeppro- dukties kosten handenvol met geld. Als wij het eigen vermogen moeten aanspreken om met dat geld pro gramma's te maken, kom je snel in een neerwaartse spiraal neer. Dat kan je niet verantwoorden tegen over de ledengemeenschap". Van der Reijden zal de minister en de kamercommissie voor om- roepzaken benaderen om een dele gatie van de omroepen te ontvan gen om over de uitkomsten van het rapport te spreken. GRONINGEN (ANP) - De studen ten die gistermorgen de Informati seringsbank in Groningen bezet hebben gehouden, hebben aan het gebouw en inboedel een schade aangericht van twee tot drie ton. De uitbetaling van studiebeurzen loopt geen gevaar, maar de Informatise ringsbank moet wel ovenverken om de werkachterstand in te lopen Volgens hoofddirecteur Barn- hoorn heeft de Informatisering- bank al het mogelijke gedaan om bezettingsacties als die van gisteren te voorkomen. Onlangs werd 600.000 gulden geïnvesteerd in elek tronische bfeveiligingapparatuur. Verder worden de gebouwen dag en nacht bewaakt. "De gebouwen zijn naar vermogen beveiligd. Maar te genover een grote groep studenten met mokers en koevoeten staan wij machteloos", aldus Barnhoorn. Het personeel van de dienst heeft het werk gisteren tegen het middag uur hervat. Het had de eerste tijd de handen vol aan het opruimen van rotzooi. Delen van het gebouw la gen bezaaid met documenten, pa pieren en omver gegooid meubilair. Een woordvoerder van de Lande- lijkse Studenten Vakbond verklaar de de schade te betreuren. "Iedere actie heeft schade tot gevolg, maar het was niet de bedoeling schade aan te richten aan het gebouw en meubilair", zei hij. Directe aanleiding voor de actie was het gesprek dat minister Ritzen van onderwijs woensdag heeft ge had met studentenvertegenwoordi gers. Tijdens het overleg zou de mi nister geweigerd hebben zijn plan nen aan de studenten kenbaar te maken. Volgens de woordvoerder zouden de nieuwe bezuinigings plannen ten koste gaan van de toe gankelijkheid van het hogere on derwijs. AMSTERDAM (GPD) - De twee Amsterdamse rechercheurs die vo rige week zijn betrapt op hasjhan del vormen geen onderdeel van een crimineel 'netwerk binnen de Am sterdamse gemeentepolitie. "Dit is een incident waarvan de collega's niets, maar dan ook niets hebben geweten", zegt woordvoerder Klaas Wilting. Justitie blijft vooralsnog weigeren mededelingen te doen over de stand van het onderzoek. De reden daarvoor is dat "verklaringen in dit soort zaken nog wel eens wil len veranderen", zegt persofficier van justitie De Wit. door Fred van Essen Een week geleden werden twee Amsterdamse rechercheurs aange houden in het Pullmanhotel Schip hol toen ze op het punt stonden honderd kilo hasj te kopen van twee handelaars. De rijksrecherche nam twee ton geld in beslag. Een van de twee handelaars, een coffeeshop houder, werd maandag opgepakt. Binnen het Amsterdamse korps wordt de zaak gevoeld als een col lectieve elektrische schok. De lei ding laat niet na te vermelden dat het tweetal "is uitgespuugd". Naas te collega's reageren geschokt en vol onbegrip. "Dit is een enorme stap terug voor het hele korps. Juist nu we zo nadrukkelijk bezig zijn jonge kinderen van de drugs af te houden, ongelofelijk", zegt politie man Wolven. Als vertegenwoordi ger van de politievakbond NPB kende hij een van de verdachten goed. "Een keurige vent, jammer dat hij is ontspoord". Herbewapening Volgens Wolven valt het korps niets te verwijten. "Tien jaar geleden had je misschien nog in de richting van' de organisatie kunnen wijzen, maar nu niet". Voor de Amsterdamse po litie kwam de kwestie op een mo ment dat ze zich sterker voelde dan ooit. De afgelopen tien jaar heeft het korps een proces van 'morele herbe wapening' achter de rug. dat was in gezet nadat de Amsterdamse politie in de jaren zeventig en tachtig te maken had gekregen met groeiend 'normafwijkend gedrag' binnen de gelederen. Door een "opener sfeer" zijn de verleidingen van het vak be spreekbaar gemaakt en is de onder linge controle gegroeid, zegt Wil ting. De schok kwam des te harder aan omdat de twee aangehouden re chercheurs er twaalf en veertien dienstjaren hebben opzitten. Ze stonden bekend als betrouwbare, goede collega's. Ze gingen colle giaal om met de rest. Maar wat ie mand in zijn vrije tijd doet, ontgaat toch meestal aan de waarneming. Het zijn denk ik gewoon twee zwak ke broeders onder 3600 collega's", zegt S.P.M. Ruitenberg, lid van de dienstcommissie en werkzaam op bureau Helmersstraat. ADVERTENTIE RUNSTRAAT 74, mm TTL01718-29S76. DONDERDAG KOOPAVOND. MAANDAG GESLOTEN. Risicotaak De twee werkten als reguliere re chercheurs. Ze hadden geen 'risi cotaak' en hun werkterrein staat ook niet bekend als extreem risico vol, waardoor ze aan grotere druk zouden blootstaan dan andere colle ga's, zegt Wilting. "Dit is op geen en kele manier goed te praten". In district 8 waar de beide recher cheurs dienst deden, het noordelijk deel van de grachtengordel, de Jor- daan en Oud West, ging gisteren on gestoord de hasj en marihunana over de toonbank. Ook in de cof feeshops van de aangehouden drugshandelaar die zaken deed met de rechercheurs, gaat de handel door. Justitie acht sluiting "niet zin van jJustitie De Dat de eigenaar is betrokken bij grootschalige hasjhandel hoeft vol gens De Wit geen effect te hebben op het gedoogbeleid van de ge meente. Volgens het beleid kan de politie alleen ingrijpen wanneer in de coffeeshops zelf meer dan 'ge- bruikershoeveelheden' voorradig is. Actief gecontroleerd wordt er trouwens niet. "Er zitten een paar punten in het beleid die erg moeilijk uit te leggen zijn", zegt De Wit, "Maar als politieagenten kleinscha lig in hasj willen handelen, moeten ze hun pet maar aan de wilgen han gen". Bij grote tragedies behoren diepe dalen van neerslachtigheid en ho ge pieken van hoop en enthou siasme. De aidsepidemie is zo'n tragedie. Een piek van hoop lijkt wellicht bereikt nu de vakgroep Organische Chemie van de Tech nische Universiteit Eindhoven en het laboratorium voor Humane Retrovirologie van de Universi teit van Amsterdam samen "een doorbraak" in de strijd tegen aids aankondigen. Voorzichtigheid is echter geboden. door Kees Wiese Ook als de weg die deze Neder landse onderzoekers wijzen, be gaanbaar blijkt, zal hij nog heel lang zijn. Er is nog slechts in het laboratorium en in kuikens met het nieuwe middel geëxperimen teerd. Het zal nog jaren vergen voor uitgebreide dierproeven en tenslotte onderzoek op patiënten uitsluitsel geeft over de effectivi teit ervan. Het virus dat aids veroorzaakt, valt vooral de zogeheten T-4-cel- len in het bloed aan: cellen, die een onderdeel vormen van ons natuurlijk afweersysteem. Het dringt'die cellen binnen via het CD-4-molecuul op het oppervlak. Eenmaal binnen vertaalt het met een enzym zijn eigen, negen ge nen lange erfelijke boodschap (RNA) in kernzuur (viraal-DNA), dat vervolgens in het al in de cel aanwezige erfelijke materiaal (hu- maan-DNA) wordt ingebouwd. Eén van de negen genen van het virus veroorzaakt dat dit nieu we DNA soms vrijwel meteen, maar soms ook pas na meer dan tien jaar, de cel dwingt tót het massaal produceren i virusdeeltjes. Het is deze eigen schap, die het virus zo verrader lijk maakt. ede veldiHet onderzoek naar een geneesmiddel en/of vaccin richt zich onder meer op de moge lijkheid de poort die het CD-4- molecuul van de cel vormt, af te sluiten; bij voorbeeld met gedood virus. In ander onderzoek tracht men het enzym dat het virus ge bruikt om zijn erfelijke bood schap te vertalen, uit te schake len. Het middel AZT valt dit en zym aan, maar is geen geneesmid del: het remt alleen de virusactivi teit af en verlengt het leven van patiënten. Het bijzondere van het Eindho vense onderzoek is. dat voor het eerst wordt getracht het inbou wen van de al in virale-DNA ver taalde erfelijke eigenschappen van het virus in het in de cel aan wezige humane-DNA te blokke ren. Dat doet men door zwakke plekken daarin te dichten met kunstmatig gemaakt kernzuur. Dat blokkeren lijkt in de reageer buis en in kuikens te lukken, hoe wel (nog?) niet voor honderd per cent. Grotere experimenten zijn nu mogelijk, doordat de onderzoe kers via het Aidsfonds de be schikking kregen over een Ame rikaans apparaat. Daarmee kun nen gotere hoeveelheden van het kernzuur worden vervaardigd. Het gevaar van zulke giften blijft echter dat oprecht enthousiaste onderzoekers de resultaten van hun onderzoek iets te geforceerd presenteren, waarna die resulta ten in de publiciteit met zichzelf aan de haal gaan. Natuurlijk: hei onderzoek is van groot belang. Maar het is nog te vroeg om te jui chen. Professor Buck (r.) toont in zijn laboratorium aan voorzitter Toxopeus van het Aidsfonds de DN A-synthesizer waarmee op grotere schaal DNA kan worden gemaakt. (foto anp>

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 3