Zaanstad en Wolkers gaan praten Bedenkingen commissie tegen 'windvang' van Den Uyl-beeld Haags Studentenorkest: stoutmoedig concert Zeldzame proef druk Slauerhoff gevonden Nog hoop voor Van Manen Vertaling Franse bellettrie-reeks Buitenlandse auteurs voor Publieksprijs KIJKUIT Exposities Concerten Theaters VRIJDAG 13 APRIL 1990 ZAANSTAD (GPD) De gemeente Zaanstad heeft bin nenkort een gesprek met Jan Wolkers over het negatieve advies dat de adviescommissie beeldende kunst over zijn schets voor een beeld bij de toekomstige Den Uylbrug heeft gegeven. De kritiek van de commissie was niet mals. Zo be zit het beeld weinig beeldende kracht en komt het gedach- tengoed van Joop den Uyl in het kunstwerk niet goed tot uitdrukking, aldus de commissie. Volgens wethouder A. Brinkman van welzijn, tevens voorzitter van de kunstcommissie, houdt de kri tiek van de commissie niet in dat over het kunstwerk niet meer valt te praten. "We hebben een aantal be denkingen en ook vonden we dat er te veel gegevens ontbraken. Daar over gaan we praten." Als voor beeld noemt Brinkman de wind vang van het kunstwerk. "Dat is een factor waarmee je terdege rekening moet houden", aldus de wethouder. Op de vraag hoe het kan dat Jan Wolkers tijdens de presentatie van de schets enthousiaste reacties ont ving, terwijl het ontwerp uiteinde lijk gekraakt is door de kunstcom missie, antwoordt Brinkman: "Mis schien dat mensen tijdens zo'n pre sentatie niet het achterste van hun tong laten zien". Hij zegt het "ver rekte lastig" te vinden om te bepa len of een kunstwerk nu mooi of le lijk is. Bij de presentatie van het ontwerp waren elf mensen aanwe zig, onder wie de zeven leden a kunstcommissie. Brinkman krijgt dan elf verschillende n gen." Jan Wolkers. Het i "Je kers voor zijn beeld vraagt. Brink- nin- man: "Daarover hebben we het nog niet gehad. We hebben wel iets in ons hoofd, maar daar doen we nog nog niet bekend wat Wol- geen mededelingen over." De Zaan- :oto ANP) se kunstcommissie bestaat onder meer uit drie kunstenaars; O. Heu- velink uit Castrieum en de Amster dammers Th. Linneman en L. Schroder Concert door het Haags Studentenorkest i.o. met werken van Carl Reinecke en Anton Bruckner. Soliste: Eline van Esch - fluit. Diri gent: Lex Veelo. Gehoord op 12 april in de Hooglandse Kerk. LEIDEN Het leek een twijfel achtige eer voor het jonge Haags Studentenorkest om zijn eerste concert te geven op een avond dat beide, goed bezochte uitvoerin gen van Bachs Matthaus Passion in Leiden worden gehouden. Ge lukkig waren er een grote schare aanhangers en andere nieuwsgie rigen komen opdagen. Het orkest bestaat uit een negentig(!)tal zeer enthousiaste studenten uit de wij de Haagse agglomeratie en is ge start op initiatief van een aantal oud-leden van de Vereniging Haags Jeugdorkest. Als voorprogramma voor een Brucknersymfonie had men een goede keus gedaan door het fluit concert uit te voeren van de ro mantische componist Carl Rei necke die hetzelfde geboortejaar kent als Bruckner nl. 1824. Hoe wel het concert voor fluitisten aanleiding kan zijn om eindelijk eens flink uit te halen (zoveel ro mantische concerten zijn er nu ook weer niet voor dit instru ment), liet Eline van Esch zich niet verleiden tot excessen. Deze oud-leerling van Koos Verheul en momenteel fluitiste in het Resi dentie Orkest, gaf met haar prach tige, heldere toon een zangerige, maar toch ook kernachtige inter pretatie van het werk. Werd het fluitconcert op rustige, bescheiden orkestbegeleiding ders was het gesteld met de uit voering van zo'n gigant van een Brucknersymfonie. Niet voor niets was er in de pauze al het voor de laatste keer doorspelen van loopjes en het opwarmen van de embouchure te horen van de Wagnertuba's, waarvan Wagner- vereerder Bruckner voor het eerst in zijn zevende symfonie ge bruik maakt. Het was nogal stout moedig voor een pas opgericht or kest om maar meteen met zo'n werk voor de dag te komen. Naar mate het werk langer duurde (uit voering van ca. één uur) begon nen de armen, de longen en de lip pen wat vermoeid te raken, maar de geest van het stuk bleef toch overeind. Dat is een geweldige prestatie die voor een groot deel te danken is aan de 'bezwerende' leiding van Lex Veelo. Ondanks de flinke nagalm in de kerk was er een mooi klankevenwicht tussen de verschillende orkestgroepen. Fijnzinnig en helder gestreken, zuiver geblazen door de houtbla zers en stralend gestoken door de kopergroep. Heel terecht werden deze laatste werkers door de diri gent het eerst de lucht in gesto ken toen het toejuichen eenmaal een aanvang had genomen. De woorden in het programmaboek je zijn waargemaakt op dit con cert: "Een groots verleden heeft het Haags Studentenorkest uiter aard niet, maar de toekomst ziet er veelbelovend uit!". MONICA SCHIKS AMSTERDAM Benno Premsela (69) is met ingang van 1 mei be noemd tot voorzitter van de Stich ting Fonds voor Beeldende Kunst Bouwkunst en Vormgeving. Hij volgt dr. J. Andriessen op die deze functie vorig jaar neerlegde in ver band met zijn benoeming tot minis ter van economische zaken. (foto NOS-tv) Pulitzer-prijs voor August Wilson NEW YORK (RTR) - De zwarte Amerikaanse toneelschrijver Au gust Wilson heeft voor de tweede maal de Pulitzer-prijs voor toneel gekregen voor zijn stuk 'The Piano Lesson' (De pianoles), dat maandag in New York in pre miere gaat. Wilson won de presti gieuze prijs voor het eerst in 1987 met 'Fences'. MIDWOUD (GPD) - In Midwoud is de eerste proefdruk opgedoken van Slauerhoffs gedichtenbundel 'Een eerlijk zeemansgraf, de laatste dichtbundel die de dichter luttele maanden voor zijn dood zag uitge geven. Midwouds badmeester Joop van Gelder is de vinder. Van Gelder: "De Slauerhoffken- ner Kees Lekkerkerker, inmiddels ver in de tachtig, gaf een gil, toen ik hem vertelde wat ik in mijn handen had. Toen zijn we maar meteen bij hem langs gegaan in Amsterdam, want hij was zeer benieuwd. Deze proefdruk is waarschijnlijk uniek". De na al die jaren opgedoken proefdruk bestaat uit 64 losse, zoge naamde kwartovellen (ongeveer A- 4 formaat, nog niet op maat gesne den). Het gaat om de complete bun del, vanaf het titelblad tot en met de inhoudsopgave. Een tweetal blau we stempels vermeldt: Eerste proef, 15 februari '36. Het papier is in uit stekende conditie, al is het geheel overdwars een keer gevouwen. "Maar daar zet ik nog wel de strijk bout op", aldus Van Gelder. Hoewel de drukproef niet voor zien is van verbeteringen met pen of potlood door bij voorbeeld auteur of zetter, is hij voor literatuurweten schappers en verzamelaars waar schijnlijk om van te watertanden. Het is overigens onbekend of Slauerhoff op zijn ziekbed nog de correctie heeft willen ken. Hij had daar meestal vreselijk het land-aan. Van Gelder: "Ik zie wel of er een liefhebber komt die er genoeg voor over heeft. Of mis schien is het iets voor een museum. Ik vind alles best zolang het maar niet naar Japan gaat." Nieuwe opzet voor Stagedoor Festival AMSTERDAM (ANP) - Het Stage door Festival voor allochtone thea tervormen verdwijnt in zijn huidige opzet. Daarvoor in de plaats komen twee kleinschalig opgezette mani festaties, aldus een bekendmaking van bestuursvoorzitter O. Romijn. Op de ene manifestatie zullen ama teuristische podiumkunsten van 'niet-westerse origine centraal staan en op de andere professioneel wer kende allochtone theatermakers. Na afloop van het festival van vo rig jaar constateerde het bestuur dat het effect daarvan met de tot dan ge hanteerde formule niet optimaal was. De doelstelling was en is aan vaarding van een mengeling van culturen op het theaterpodium zoals die ook plaats heeft in het da gelijks leven. Nederlands Dans Theater met een Hans van Manen programma: "Grosse Fuge" 1971 (Beethoven); "Black Cake" 1989 (di verse componisten) en de première van "Vi sions Fugitives" (Prokofjev). Gezien op 12 april in het Haagse A T T d waar nog tot en met 21 april. Tourn sterdam/Rotterdam tot en met 3 me DEN HAAG - Wanneer je in het programmaboekje leest: "Het moet wel eens, gewoon op zoek gaan naar muziek", dan kun je je afvragen of de drang naar het ma ken van balletten bij Hans van Manen nog wel zo groot is. Zeker als je verderop leest dat uiteinde lijk toch maar weer de compositie 'Visions Fugitives' van Sergei Prokofjev van de planken is ge haald. Natuurlijk is het een ma nier om je in de studio te laten lei den door de muziek maar het meest recente werk van Van Ma nen straalt toch iets nonchalants en oppervlakkigs uit. De première van 'Visions Fugi tives' bood opnieuw weinig cho reografische verrassingen. De vijftien muziekminiaturen van Prokofjev worden keurig in de maat vertaald in vluchtige duet ten waarin de dansers speels van coulisse naar coulisse huppelen en dribbelen. Van Manen vult de pure beweging aan met zware theatrale accenten als de over heersende danser die de danseres lijkt te wurgen. Eenzaam blijft ze op dé grond achter zodat we we ten dat liefde allesbehalve rozen geur en maneschijn is. De wisse lende tempi en de sferen van de muziek heeft Van Manen niet Scène uit 'Visions fugitives' van Hans van Manen. echt tot een eenheid weten te ma ken. Toch viel in 'Visions Fugitives' een aangename ontwikkeling te bespeuren. De soepele jazzy be wegingen van de laatste tijd wer den gecombineerd met de mes- scherp-geladen bewegingen uit zijn bloeitijd: de jaren zeventig. Zeker na het weerzien van Van Manens onvolprezen meester werk 'Grosse Fuge' uit 1971 (dat ook op het programma staat) valt de gelijkenis op. De agressief ge balde vuisten en de diepe plié's die het wondermooie vormenspel in 'Grosse Fuge' zo'n gedreven kracht geven, keren terug in de 'vluchtige visioenen'. Op die mo menten staat het ballet als een huis en voel je de onderhuidse spanning die veel aangrijpender is dan de theatrale cliché's waar mee Van Manen de muziek op vult. De hoop in bange dagen lijkt dus teruggekeerd. Laten we het hopen. INGRID VAN FRANKENHUYZEN AMSTERDAM (ANP) - De uitge verijen Athenaeum en Van Oor schot in Amsterdam gaan samen nieuwe vertalingen Franse litera tuur van de zestiende tot en met de twintigste eeuw uitgeven. Maarten van Buuren, hoogleraar Franse let terkunde in Utrecht, is hoofdredac teur van de uitgaven die onder auspiciën van een apart hiervoor op te richten vennootschap zullen ver schijnen. Dit hebben de uitgeverijen giste ren bekendgemaakt. De eerste de len van de serie zien in het najaar van 1992 het licht. Begonnen wordt met 'La princesse de Clève' van Mme de la Fayette, 'Barnabooth' van Larbaud en 'Germinie Lacer- teux' van Zola. Elk jaar verschijnen twee tot vier nieuwe delen. Van elk deel komt er een gebonden editie en een paperback. In de reeks worden onder meer ook werken onderge bracht van Balzac, Baudelaire, Cé- Hoofdrol musical AMSTERDAM (GPD) De bariton Ernst Daniël Smid, bekend van zijn werk bij Opera Forum, krijgt de hoofdrol in Joop van den Ende's nieuwe produktie 'Les Misérables'. De contracten zijn gisteren gete kend. Smid: "Het is een fantastisch theaterproject". De musical is vol gendjaar van februari tot november in Theater Carré in Amsterdam te zien. Het projekt, naar het beroem de boek van Victor Hugo, gaat zo'n zestien miljoen gulden kosten. line, Chateaubriand, Gide, Gon- court, Montaigne, Nerval, Pascal, Rabelais, Sade, Mme de Sévigné, Stendhal en Yourcenar. De uitgevers willen een represen tatief overzicht van deze literatuur bieden. Als vertalers zijn al aange trokken Greetje van den Bergh, Frans de Haan, Marianne Kaas, en Hans van Pinxteren. AMSTERDAM (ANP) - Voor de Publieksprijs voor het Nederlandse Boek zijn dit jaar 12 auteurs in het genre vertaalde romans en verhalen voorgedragen. Het is voor het eerst dat de prijs van 15.000 gulden aan een buitenlandse auteur wordt toe gekend. Een comité onder voorzitter schap van Hanny van den Horst heeft de volgende auteurs geselec teerd: Jean M. Auel, Catherine Co- okson, Roald Dahl, Frederick For syth, John Irving, Stephen King, Konsalik, Jerzy Kosinski, Milan Kundera, Ludlum, Gabriel Garcia Marquez en Fay Weldon. Volgens het CPNB doen er jaar lijks zo'n 40.000 lezers mee. Leiden Koninklijk Penningkabinet - Rapenburg 28, dubbelexpositie: Holtzhey Zoon, een 18e eeuwse pennmgfabriek, t/m 10/6 en 'Geld van het Koninkrijk', Nederlands geld van 1814-1990, t/m jan '91; di. za. 10-17 uur, zon- en feestd. 12-17 uur. Rijksmuseum van Volkenkunde - Steen straat 1, fototentoonstelling- 'India, heimwee naar Benares', van Marijke Bres- ser en 'Senegal, houtjes van God', van Steef Meyknecht, t/m 4/6; di t/m za 10-17 uur, zo 13-17 uur. Rijksmuseum van Geologie en Mineralogie - Hooglandse Kerkgracht 27, Milieu-ten toonstelling EEG, tot eind sept; ma t/m vr Stedelijk Museum De Lakenhal - Oude Sin gel, 'J. Le Francq van Berkheij', prenten, te keningen en boeken, t/m 14/4; di t/m za 10- De Waag - Aalmarkt 21, expositie van 24 Leidse kunstenaars, t/m 15/4, wo t/m vr 12- 17 uur. za en zo 11-16 uur. Hortus Botanicus - Nonnensteeg 3, tentoon- 'I Huys Benee - Nieuwe Rijn 3, permanente tentoonstelling van werk Leny Noyen. vr. 14-16 uur en za. en zo. van 12-16 uur. Het Achterhuis - Nieuwe Rijn 38, permanen- Signaal, Studio voor Vormgeving - Groenesteeg 10, ontwerpers en vormge vers tonen diverse ontwerpen, tevens pre sentatiemappen. do. 12-21 uur, vr. 12-18 uur, za. 12-17 uur. Stichting Beeld en Grafiek - Stationsweg 243, werk van Feng, Erik-Jan Kuiper en Cees van den Oever, nadere informatie tel: 146024. Sociëteit Quintus - Korte Mare 34, tentoon stelling van leden van Quintus in de vorm van schilderij, druk, foto, tekening of beeld. Atelier Jeanmarie Mersman - Oude Rijn 89. Frank Borst, Robin Akkerman en Jean Ma rie Mersmans. verschillende technieken, el ke eerste zondag van de maand open Galerie Liga Nieuw beelden - Pres. Stein- straat 14, 'Kunst met twee Grote K's: Ker sten van van Kruiingen op reünie, 45 jaar na '45', t/m 27/5; vr, za en zo 11-18 uur. LAK-Galerie - Cleveringaplaats 1, lino's en schilderijen van Marije Mommers en teke ningen en schilderijen van Coenraad J. van Onderzoekcentrum Sturing en Samenle ving - Maresingel 3. Dimitros Xanthopoulos: tekeningen, schilderijen en keramisch werk, t/m 12/7; geopend tijdens k Galerie 'Time is Art' - Nieuwstraat 10, schil derijen en werk op papier van Ada de Ko ning, t/m 29/4; wo, do, vr, za van 14-18 uur. Galerie Amber - Hooglandsekerkgracht 8, 'Goden en Natuur in Inkt', Oude Japanse schilderingen in Leiden, t/m 21/5; wo t/m zo Galerie AZL - Gebouw 1, Academisch Zie kenhuis Leiden, werk van Dick Donker, t/m 29/4, dag. 10-17 uur. Coup d'Art - Nieuwe Rijn 27, open dag met thema 'Met de muziek mee', werk van div. kunstenaars, t/m 21/4, woe, vr, 10-18 uur, za 10-17 uur, do 10-21 uur. Galerie Propitia - Levendaal 119, 'Het paard in de wei'. Marcelle Wolff met keramische sculpturen, Sally Schlebaum, bronzen sculpturen, Ibrahim Ehrari, etsen, tot 27/4, Galerie Bleijenberg - Breestraat 113, aqua rellen van Ursula Dierks, t/m 28/4; di t/m za 9-18 uur, do tol 21 uur. Antiquariaat Paddenburg - Diefsteeg 14. Ton Broekhuis: foto's voor zijn boek 'Een wijde blik verruimt het denken', t/m 27/5; di t/m vr 13-18 uur. do ook 19-21 uur, za 12-17 Fotogalerie De Kleine Klup - Nieuwe architectuurfoto's van Sybolt Voete 3/5, ma t/m za 10-22 uur. zo 12-22 u Galerie AZL - Rijnsburgerweg 10, gebouw 1, Dick Donker met recente werken, t/m 29/4; dag. 10-17 uur. Alphen Houweling Woonsfeer - Hooftstraat 187, schilderijen van Jan van Eden, van 16/4 t/m 14/5; 2e Paasdag van 11-17 uur en tijdens openingsuren. Hillegom Kunstgalerij 'Catharina' - Meerstraatprome nade 12b, kleurgrafieken van Frank Porce- lijn, t/m 5/5; di t/m vr 10-18 uur. za 10-17 uur. Leiderdorp Gemeentehuis - Statendaalder 1'The Spirit in music and color', Simone Plaat met 'zijde en papier', t/m 26/4; ma t/m vr 8-17 uur, wo ook van 18.30-20 uur. Garden Centre Bloemendaal - Hoogmade- seweg'43, expositie zelfgemaakte ikonen van Thera du Croix Timmermaps-van Kap pen, 14/4. Lisse Museum voor de Bollenstreek - Heereweg 219, permanente tentoonstelling, elke eer ste zondag van de maand rondleiding om 14 en om 15.30 uur. Noorden Hotel-Restaurent 'De Watergeus' - Simon van Capelweg 10, wandkleden van Anneke v.d. Molen, aquarellen van Coby Hensen en etsen van Jan Groenewegen, t/m 4/6; dag. vanaf 10.00 uur. Rijnsburg Genootschap Oud Rijnsburg - Oude Vliet- weg 6, permanente tentoonstelling 'De an dere Middeleeuwen'; thema tentoonstelling: Wintersalon van Oost Europese kunste naars. eer, brug tussen Oost en West', vr. 19-21 uur. za. 10-16 uur. Voorschoten Galerie Mercedes Voorstraat 35b, Willy Belinfante: olieverf, pastel en grafiek en Ine ke van Dijk: bronzen beelden, t/m 12/5; wo Warmond Galerie De Pomp - Dorpsstraat, traditionele Paasexpositie met werk van o.a. Lia van Willigenburg, Nella Elgeti. Joop van de Poll en vele andere kunstenaars; tevens aqua rellen van bloemstillevens van Coby Groe newegen, Greet Terpstra, Nellie van der Meijden en Frans van Breugel, t/m 19/4; 1e en 2e Paasdag 14-16 uur, di 19-21 uur, wo 10-12 en 14-16 uur, do, za en zo 14-16 uur. Vereniging het Oude Raadhuis - Dorps- str'aat 36, Paasexpositie i.s.m. Galerie De Pomp (zie boven); wo, do, zo 14-16 uur, za 11-16 uur. Wassenaar Raadhuis 'De Paauw' - Raadhuislaan 22, 'Ik reis kilometers en kilometers op mijn ate lier', Willem van Schijndel, olieverfschilderij en, t/m 1 6/4; di t/m vr 10-16 uur, za en zo 13- Galerie Bianca - Gra 3 Mustaphas 3, morgenavond in het LVC. van Saskia Masselink, werk op papier en hout van Aline Thomassen en objecten van Gert den Tuinder, t/m 6/5;, do, vr, zo 14-17 uur, za 12-17 uur. Klassiek De zangeres Astrid Vensen, aan de vleugel begeleid door Patrick Hopper, geeft op don derdag 19 april een lunchconcert in de K O Kapelzaal aan de Oude Vest in Leiden. Op het programma staan liederen van van Mozart, Van Beethoven, Schubert, Schu mann en Grieg. In het midden van het pro gramma worden vier Klavierstucke opus 119 van Johannes Brahms ingelast. Aan vang 12.45 uur. Pop De 'Sweepsteakes'. Zo heet de band die vanavond optreedt in het zoldercafé van het LVC. Het is een formatie die wars is van mo dieuze stromingen in de popmuziek en 'off- the-road-rock' brengt. Korte songs, hardco re, maar ook hartverscheurende nummers als 'Heroes' van Bowie. Aanvang 23.30 uur. dge- s als Oriëntaalse muzikanten uitgedoste Engel sen die een soort multi-cbntinentaal cabaret brengen. Zij wisselen dat af met soulmuziek van James Brown, swing van Louis Jordan, Swahilimuziek en Country Western. Aan de basis van alles staat de Midden-europe- se volksmuziek. Aanvang 22.00 uur. Zij plukt aan de snaren van hij speelt op de ukelele. Dat kunnen alleen maar de Berim's zijn, met de prettig ordinai re Annie en met Harry, die nog het meest doet denken aan zijn Rotterdamse collega's die ooit de hit 'Het autootje' brachten, dat autootje waarmee ze een ongeluk hadden gehad. De Berini's zijn de jongste exponen ten van de zogenaamde 'Nieuwe Lulligheid'. Op donderdagavond 19 april brengen zij hun programma 'Het naadje van de kous', een voorstelling met veel liedjes en een lach en een traan. Aanvang 21.00 uur. Leiden Leidse Schouwburg vr 13. 20.15 uur; in kader van herden kingsjaarvan Van Gogh: 'Zaaier met onder gaande zon', met o.a. Joost Prinsen za 14, 20.15 uur; Het Nationale Toneel: 'De Kersentuin', van Tsjechov. met o.a. Anne- Wil Blankers, Peter Tuinman en Will van Kralingen. di 17.19.00 uur; familievoorstelling; 'De To venaar van Oz'. door Velvets Schwarzes Theater. wo 18, 20.15 uur; 'Jokov Bogomolov', van Maxim Gorki, door De Tijd. do 19, 20.15 uur; 'Tour de Chant', solcpro- gramma van Jasperina de Jong. LAK-theater vr 13, za 14, 20.30 uur; 'Bukshag', van Jim pagnie Peter Bulcaen. Alphen aan den Rijn Parktheater vr 13, 20.30 uur; Familievoorstelling (vanaf 12 jaar); try-out van 'Mozart', solovoorstel ling van Fred Delfgauw. zo 15, 12.30 uur; concert Nicoline Bovens (mezzo-sopraan) en Phyllis Ferwerda (pia no). werken van o.a. Schumann, Schubert. Stravinsky e.a. Den Haag AT&T Danstheater vr 13, za 14, wo 18. do 19, 20.15 uur; Het Nederlands Danstheater: 'Black Cake', 'Grosse Fuge' en een nieuw ballet van Hans van Manen. Circustheater dag. (beh.di). 20.15 uur; musical Sweet Charity', met Simone Kleinsma, Fred Butter, Rob van de Meeberg e.a. Diligentia vr 13, za 14, 20.15 uur; Paul de Leeuw, Hans Breetveld en Joep Onderdelinden in 'Beste Maatjes'. di .17, 12.45 uur; lunchtheater: Hans de Booij: 'In vertrouwen'. wo 18, do 19. 20.15 uur; voorstelling Play mates'. met Sylvia Millecam en Margot Keu- Dr. Anton Philipszaal za 14, 19.30 uur; Het Residentie Orkest en solisten olv Peter Hirsch, werken van Ro- partz, Messiaen, Boulez en Dutilleux. Koninklijke Schouwburg vr 13,19.00 uur, Theater De Voorziening en De Blauwe Maandag Compagnie 'Strange Interlude', soap-opera, za 14, 19.30 uur. zo 15, 14.00 uur; familie voorstelling door Het Zuidelijk Toneel: 'Ali ce. Alice'. Amsterdam Carré dag. (beh.zo en ma), 20.15 uur; Herman van Veen, mmv Erik van der Wurff (piano en synthesizer), Nard Reijnders (saxofoon, ac cordeon en klarinet) en Cees van der Laar- se (snaarinstrumenten). Concertgebouw vr 13, di 17. 20.15 uur; Nederlands Philhar- monisch Orkest olv Hartmut Haenchen. Toonkunstkoor Amsterdam en solisten: Re quiem van Verdi. do 19. 20.15 uur; Koninklijx Concertge bouworkest olv Riccardo Chailly, werken van Schubert en Janacek. C.C. Amstelveen di 17, 20 15 uur; 'Zondagskinderen', met Si mone Rooskens, John Kraaykamp, Pieter wo* 8. do 19. 20.15 uur; Koninklijk Ballet van Vlaanderen: West Side Story', van Leo nard Bernstein. Muziektheater vr 13 (première), wo 18, 20.00 uur, ma 16, 13.30 uur; De Nederlandse Opera. 'Le Comte Ory', van Rossini, mmv Nederlands Philharmonisch Orkest en solisten olv Ga- briele Ferro. za 14, zo 15, ma 16. 20.15 uur; Merce Cun ningham Dance Compagny. Nieuwe de la Martheater vr 13, za 14, 20.15 uur; Slagerij van Kam pen 'A long walk on a short pier' di 17, wo 18, do 19, 20.15 uur; Karin Bloe men: 'Bosje Bloemen'. Stadsschouwburg vr 13, za 14, 20.15 uur; Toneelgroep Am sterdam: 'Ballet', naar 'Orfeus en Eurydice'. ma 16, 20 15 uur. Opera Forum 'Don Gio vanni'. van Mozart. di 17, 20 15 uur: RO-Theater: 'Zomergas ten'. naar Maxim Gorki, met o.a Trudy Labij en Lou Landré. Rotterdam De Doelen vr 13, 19.00 uur; Rotterdams Philharmo nisch Orkest olv Eric Ericson, solisten, Phil harmonisch Koor Toonkunst, Kleinkoor Toonkunst en Rotterdams Jongenskoor: Matthaus Passion van J S. Bach zo 15, 11.00 uur; zondagochtendconcert Rita Reys en het Trio Lex Jasper, di 17, 20.15 uur, Rendez-vous Koos Alberts, wo 18, 20.15 uur; Benny Neyman in concert. Luxor Theater dag. (beh.ma), 20.15 uur musical 'Cabaret', met Willem Nijholt, Alexandr i. Guus Verstra n Lia Dorana. Rotterdamse Schouwburg vr 13. za 14, 20.15 uur; RO-Theater 'Zo mergasten', naar Maxim Gorki, met Jules Hamel, Trudy .Labij, Lou Landré en Allard van der Scheer. ma 16, 16.00 uur; familievoorstelling (vanaf 10 jaar): 'De Tovenaar van Oz', door Velvets Schwarzes Theater. wo 18. 20.15 uur; Shusaku Dormu Dance Theatre Eleven Shades of Grey', do 19. 20.15 uur. Theater van het Oosten 'Ernst', van Oscar Wilde, met Annet Nieu- wenhuizen, Adrian Brine e.a.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 23