SpoorptTV 'We hebben alles voor elkaar over' Chinees Li moet spelpeil opkrikken van tafeltennissers liMITi'lH I I r"1"""1"1" Johan Jonker speelt liever uit dan thuis Zonderop moet wennen aan A-circuit Winst ontglipt Van den Berg Quick Boys raakt tegen Den Haag drie Samenwerldng tussen Rooks en Theunisse kent geen grenzen spelers kwijt VRIJDAG 13 APRIL 1990 PAGINA 17 GOTHENBURG (GPD) De Nederlandse tafeltennisbond heeft straks de Chinese wijsheid in pacht. Op advies van bondscoach Jan Vlieg wordt binnenkort de 42-jarige Chinees Li Ji Shu aan de technische staf van de NTTB toegevoegd. Zonder slag of stoot is die benoeming overigens niet gegaan. Voordat Li van het ministe rie van sociale zaken een werkvergunning kreeg uitgereikt, bivak keerde hij ruim een jaar lang in onzekerheid in huize Vlieg. Bionda Zonderop: "Ik voel met goed tussen al die groothedt 'Ik ben nog nooit kampioen geworden' LEIDEN Quick Boys is de competitiewedstrijden aan het aftel len. De Katwijkse rekenmeesters beleven een leuk paasweekein de, want zij kunnen ijs en weder dienende twee van de reste rende vijf duels van de lijst strepen. In theorie kan de lijstaanvoer der van de eerste klasse B de titel al grijpen. Weliswaar zijn de uit wedstrijden tegen Roda Boys (zaterdag) en Marken (maandag) niet de gemakkelijkste, maar een kampioenskandidaat moet er in deze fase van de competitie gewoon staan. Als het aan Johan Jon ker, de 27-jarige voorstopper van Quick Boys, ligt, speelt hij de laatste wedstrijden van het seizoen liever vandaag dan morgen. Als Katwijker pur sang hunkert hij naar de bekroning van het bes te seizoen in de eerste klasse dat hij zich kan heugen. Er speelden zich in die periode 'tur bulente' taferelen af. Li plunderde in Groningen voortdurend de ijs kast. tracteerde Chinese vrienden op Vliegs wijnvoorraad, spoelde een stifttand door het toilet en moest het gebit op kosten van de gastheer laten repareren. Ten be hoeve van de 'goede zaak' slikte Vlieg alles, tafeltennisliefde maakt immers blind. Toch is de Groninger opgelucht dat het eind van het verblijf van de Chinese gast in zicht is. Twee jaar geleden liepen de twee elkaar tegen het lijf bij de open Poolse kam pioenschappen. Vlieg als coach van de Nederlandse mannenploeg, ter wijl Li was verbonden aan de Chi nese provincieploeg Xian. Of schoon Li zich nauwelijks in een an dere taal dan Chinees kon uitdruk ken (nog steeds verloopt de com municatie moeizaam), klikte het di rect tussen de twee pingpongfana- ten. Hoewel Li in zijn thuisland goe de voorzichten had als trainer (zelfs werd gevraagd voor de nationale mannenploeg). gaf hij aan Vlieg te kennen naar Europa te willen. Dat bleek niet eenvoudig. Drie dagen voordat in China een volksopstand uitbrak, kwam Li met zijn 42 jaar in het bezit van een studentenpas poort en nam hij vervolgens de wijk naar vriend Vlieg in Groningen. Overigens een vrouw en kind ach terlatend. Die komen snel naar Nederland, als de formaliteiten zijn afgerond en Li woonruimte heeft gevonden. De bond 'deelt' de Chinees overigens met het Amsterdamse Tempo Team. Volgens Vlieg wordt door de aanwezigheid het. proces om een Europese topland te worden ver sneld. "Als we over twee jaar in Stuttgart om de medailles willen spelen, zijn de kansen met Li groter dan zonder hem", drukt Vlieg zich kernachtig uit. Kritisch Li heeft zich al uitgebreid op de hoogte laten stellen van het niveau van het Nederlandse tafeltennis. Hij heeft zijn gastheer trouwens rnet de nodige kritische opmerkingen om de oren geslagen. Want: "De voor bereiding op het Europees kam pioenschap vond ik niet bepaald ideaal. Wie gaat er nu een trainings kamp beleggen met de Italiaanse ploeg? Die Italianen kunnen er niet veel van en dan moet je er dus niet mee gaan trainen. Dat is tijdverlies. Als je beter wilt worden, moet je met betere tegenstanders aan de slag". In Gothenburg - op het laatste moment was de NTTB bereid hem een ticket aan te bieden - ontpopt Li zich als een volleerd YegelnêefIn een mengelmoes van Chinees, En gels en Nederlands probeert hij bij bevriende trainers voor de Neder landse ploeg betere trainingsfacili teiten te creëren. Vlieg: "Hij kent ie dereen en. wat nog belangrijker is, iedereen kent hem ook. De Neder landse ploeg kan straks voor weinig LEIDEN - Michael van den Berg kon het gisteren niet afmaken op Unicum. Vier matchpoints waren niet genoeg voor de regionale hoop om Koen Claasse aan de kant te zet ten. Claasse. die met 6-4 de eerste set won. liet zelf in de tweede reeks kansen om een beslissende voor sprong uit te bouwen liggen: 5-7 voor Van den Berg. De Dekkeriaan verzuimde op 5-4 twee matchpoints te benutten, verprutste er later nog één en had de pech dat na een hoog staande slagenwisseling een half- vollev van Claasse net over het net viel op matchpoint nummer vier. Uiteindelijk won Claasse de beslis sende game op 'love' door vierfou ten op rij van van den Berg: 7-5. Ook Kees Jan Schuilenburg had kansen door te dringen tot de kwartfinales. De eerste set verloor hij met 7-5 in de tie-break. Hij legde met 6-3 knap beslag op de tweede, maar moest toch de beslissende set met 6-4 laten aan Ervvin Lems. die zowel forehand als backhand dub- belhandig speelt. Do Unicummers Jacqueline van Wijk, Angehque Lodewijks en Jorn Dankaart kenden weinig proble men met respectievelijk Laurie Jackson. Marouschka van Dijk en Roger Davids. Zij zijn de laatste plaatselijke spelers die in de race blijven, want ook Jos Koemans haakte af na een drie uur durende stri|d tegen Piotr van Dalfsen. De lijstaanvoerdersTitia Wilmink en Daniel Orsanic gingen geruis loos door naar de volgende ronde. "Wilmink nam ruim de tijd voor haar wedstrijd tegen Jacqueline Kamp. Het duurc'e bijna twee en een half uur om 6-4. 6-3 op de borden te krij gen. Orsanic moest het opnemen te gen teamgenoot Michiel Zegveld, maar had bepaald geen medelijden: 6-3. 6-1. Andy Schaefers verraste door met 6-4. 6-2 Hagenaar Wim Groeneveld uit te schakelen. Martijn Krans. Wouter van der Heijde en Bert Bruin hebben Lei den de tweede plaats bezorgd bij de Nederlandse studenten kampioen schappen. In de finale versloeg Rot terdam de Unicummers gisteren met 2-1. geld op trainingsstage in China. Frankrijk en Rusland. Dat geld dat we aan Li besteden verdienen we dubbel en dwars terug". Li is niet ondersteboven van het Nederlands tafeltennis. Het duo Kloppenburg/Vriesekoop kan vol gens de 'wijsgeer' niet tippen aan de Chinese vrouwen. "Bij de vrouwen is er een groot verschil tussen Euro pa en China. Dat zal voorlopig wel een tijdje zo blijven, vrees ik. Vries- ekoop en Kloppenburg kunnen de kloof niet dichten. Daar zijn ze ge woon te oud" voor. Die hebben een speelwijze ontwikkeld, die ik niet meer kan veranderen". Gelijkwaardig De Europese mannen daarentegen zijn vrijwel gelijkwaardig aan hun Chinese tegenstrevers, oordeelt Li. Maar er is weer een 'coup' op komst. "De huidige generatie Chinese ta feltennissers is te oud en had niet de wil meer om te winnen. Het was be lachelijk dat Zweden vorig jaar in Dordmund met 5-0 won in de lan- denfinale. Dat is niet volgens de ver houdingen. Maar let op: China heeft weer nieuwe talenten in huis, die in Japan voor een verassing gaan zor gen". De Nederlandse mannen kunnen vooralsnog niet tippen aan het Chi nese niveau. Maar ze hebben vol gens Li wel het talent om een stap vooruit te ku.nnen maken. "Als Ne derland drie spelers als Paul Haldan zou bezitten, dan had Nederland nu al bij de wereldtop gezeten. Hier is gebleken clat Danny Heister en Trinko Keen nog kwaliteit te kort komen. Paul moet het hier in Zwe den in zijn-eentje klaren. Op een we reldkampioenschap krijg je het dan helemaal moeilijk. Maar met Danny en Trinko kan nog wat worden ge daan. Met specifieke trainingen kan ik die jongens beter laten spelen". Vlieg zal de kennis van Li daarom optimaal benutten om de jonge ta lenten beter te leren tafeltennissen. Met de vrouwen zal Li zich niet be moeien, dus lijkt het uitgesloten dat de Chinees de Joegoslavische nestor Dusan Tigerman bij de vrou wen zal komen vervangen. ROB ONDERWATER Wat niet iedereen weet, is dat Rooks bij zijn bezoek aan Berghem met de gedachte heeft gespeeld een vakan tiebungalow tegenover het nieuwe onderkomen van Theunisse te hu ren. Om voortaan ook in Nederland samen te kunnen trainen. "Maar van die gedachte is hij afgestapt", aldus Theunisse, "omdat het aantal dagen dat wij tegenwoordigin Ne derland zijn en niet ergens onder weg of op stage zitten, te verwaarlo- Vandaar dat Theunisse en Rooks daags na de Waalse Pijl los van el kaar de tijd op de fiets volmaakten. Maar als op afspraak deden ze pre cies hetzelfde in dezelfde tijd en op VRIJDAG 15.30-17 15 Sportnet Rugby League Wi- 16.15-17.05 BBC 2: Schaats-Gala 17.15-19.00 Sportnet Indy Car. 19.00-20 30 Sportnet Tennis. Pru Bache Champs 20.30-22.30 Sportnet Update en IJshoc key. 22 20-22.45 Ned 2' Sport 22.30-00.30 Sportnet Motorracen. 00.25-02.05 BBC 2' World Snooker: kam pioenschappen m Sheffield. 00 30-02.00 Sportnet Franse Rugby Lea gue. 02.00-04.00 Sportnet NHL IJshockey. 04.00-05.30 Sportnet' Rugby.League: Wi- gan - Leeds. 0530-06.30 Sportnet: Wide world of sport. 06.30-08.00 Sportnet Tennis vanuit Or lando (Florida). ZATERDAG 08 00-09.30 Sportnet Rugby League' Wi- gan - Leeds. 09.30-11.15 Sportnet V.S. Pro boksen. 11.15-1215 Sportnet Argentijns voetbal. 11 45-13.15 BBC 2 Snooker vanuit Shef field 12.15-14 15 Sportnet Motor racen- NAS CAR Valleydale 500, vanuit Orlando (Flo rida). 13 15-18.05 BBC 1 Grandstand: met snooker in Sheffield, zwemmen, basket bal en paarderennen m Haydock Park. 14 15-16.00 Sportnet Indy Cart Carl PPG World series. LEIDEN Bionda Zonderop zegt veel op te steken van verliespartij- en. Wat dat betreft zal het een leer zaam jaar worden voor de 17-jarige tennisster. Want de speelster van Unicum heeft een vreselijk zwaar seizoen voor de boeg in het A-cir- cuit waar ze sinds kort deel van uit maakt. In het toernooi van haar ei gen club kreeg ze dat gisteravond nog eens onder de neus gewreven door de éen jaar jongere Nancy Smit. Ten overvloede eigenlijk, want Zonderop is zich terdege be wust van de nieuwe wetten die voor haar gelden. Toch kwam de uitschakeling door de 'qualifier' uit Heerhugo- waard nog als een behoorlijke ver rassing en dus teleurstelling. Zon derop via een wild card in het sterk bezette vrouwentoernooi ge komen - had zich iets meer voorge steld van het optreden voor eigen publiek in het Noorlander Paastoer- nooi. De stugge Noordhollandse had evenwel geen boodschap aan de bedoelingen van het Unicum-ta lent en serveerde haar in twee sets af. Enkele maanden geleden was Smit overigens ook al te sterk ge weest tijdens een toernooi in Beem- ster. In de finale kreeg Zonderop haar toen niet klein. "Ik wist dus wat me te doen stond. Ik had me heel goed voorbereid op deze partij. hetzelfde moment. Rooks in War- menhoven en omgeving, Theunisse in Brabant. Ze begonnen om negen uur en stapten zeven uur later af. Het betekende de laatste stevige training voor de komende klassie ker met start en finish in Luik. Die ze allebei natuurlijk willen winnen. En ook' künnen winnen, gezien het optreden in de Waalse Pijl, waarin Theunisse derde werd en Rooks vijfde. Rooks en Theunisse: een uniek duo in de profwielrennerij. Samen stuwden ze elkaar op naar de status van wielermiljonair. Samen zaten zé dit seizoen in de lappenmand, sa men kwamen ze er ook weer boven op. Samen ook zetten ze hun zinnen op dezelfde wedstrijden. Samen wi- len ze bewijzen het miljoen aan jaar inkomen waard te zijn. Hoe lang kan dat goed gaan? "Heel lang", zegt Gert Jan Theu nisse. meestal de ondergeschikte en minst geciteerde van het tweetal, hoewel zijn prestaties de laatste tijd vaak beter zijn. "Het interesseert me niet wat de mensen ervan den ken. Zeker is dat wij van elkaar kun nen profiteren en dat we het fijn vinden de dingen op wielergebied met elkaar te bepraten. Als ik na of tijdens een koers iets voel, en Ste ven ook, weet ik dat ik me niet onge rust hoef te maken". Hoogtepunt Het 'bioritme' van de fietsende tweeling voorspelt zondag weer een hoogtepunt. En zo is de program mering ook. In deze tijd, tot en met de Goldrace van volgende week za terdag, moeten Rooks en Theunisse er staan. Daarna is het weer gas te rugnemen om dan vervolgens na tuurlijk de Tour als nieuwe en hoog ste prioriteit te hebben. Theunisse: "En vergeet daarna het WK niet. Be langrijk omdat het in Japan wordt gehouden en onze sponsor daar vandaan komt". Theunisse is de dag na zijn derde plaats in de Waalse Pijl opvallend spraakzaam. Zijn optreden op de flanken van de Muur van Huy bete kende kennelijk toch een soort be vrijding. Ook Rooks loopt over. van de ambitie: "Luik-Bastenaken- Wist ook hoe ik moest spelen. Veel tempo maken en niet te veel verde digen zoals in Beemster. Maar op beslissende momenten was ik er ge woon niet. Ik vertraagde nog te veel en ze maakte daar meteen gebruik Slopen Pa Zonderop had het vanaf de tribu ne ook al snel gezien. "Dat kind is niet voor de poes", mompelde hij, doelend op de taaie Smit die bezig was met het 'slopen' van zijn doch ter. In de eerste set leverde Zonder op bij de stand 5-5 haar service in. Ze leek vervolgens terug te 'bre ken', maar liet goede kansen liggen. Met 7-5 ging de set verloren. Die te genvaller kwam ze niet meer te bo ven. De tweede stond ze snel af: 6-2. 'La Bionda' weet waar ze aan toe is. De overgang van De Munnik (overgangs B) naar hoofdklasser Unicum is een grote. Dat er in com petitieverband regelmatig zal moe ten worden gefeliciteerd aan het net is duidelijk. En ook in de toernooien zullen er dozen vol bittere pillen moeten worden geslikt. Het is even wat anders dan de bijna ononder broken zegereeks van vorig seizoen in het B-circuit. Toen kwam er am per antwoord van de tegenstanders aan de andere kant van het net. Nu komen de pijlen die de blondine af vuurt net zo hard en zuiver terug. Luik zegt me meer dan de Goldrace of de Waalse Pijl. Het is een wed strijd die internationaal meer aan spreekt". Maar er kan er maar één winnen. Theunisse: "Dat is nogal gemakke lijk. Eén van de twee heeft de beste benen. In zwaardere koersen zoals de Waalse klassiekers kun je je nu eenmaal niet verstoppen en dan toch nog meespelen in de finale. We hebben tot nu toe nog geen proble men met elkaar gehad omdat we Protest Atalanta BERGAMO (Rtr) De Italiaanse voetbalclub Atalanta tekent beroep aan tegen de beslissing Napoli een overwinning (2-0) toe te kennen. De Italiaanse, voetbalautoriteiten na men dat besluit, nadat Alemao zon dag tijdens de wedstrijd, die in 0-0 eindigde, twaalf minuten voor tijd een munstuk tegen zijn hoofd had gekregen en geblesseerd was ge raakt. Voor de eindronde van het toer nooi om het wereldkampioenschap voetbal zijn 2.258.000 toegangs kaartjes verkocht. Dat is 88 procent van het aantal beschikbare plaats bewijzen. "Het is een grote sprong voor me. Nu moet ik het maar laten zien. Dit is een belangrijk leerjaar voor me. Aan het einde kan ik de balans op maken en eens kijken waar ik sta. Maar mijn studie (aan de detailhan delopleiding RIO, red.) vind ik voorlopig ook nog belangrijk. Het lijkt me niet zinvol om nu al alle tijd aan het tennis te besteden". De Ripse pupil van Unicum- coach Peter Klein heeft in één week tijd al bijna net zo veel tegenslagen gehad als vorig jaar in een heel sei zoen. "Het is enorm leerzaam die verliespartijen. Je steekt er steeds weer iets van op. Ik denk niet dat ik gefrustreerd raak door veel nederla gen. Ze worden ingecalculeerd. Het is knokken en daar heb ik voor ge kozen. Ik moet nu vooral werken aan meer vastheid en meer lef krij gen om naar het net te komen". Zonderop heeft het in elk geval prima naar de zin bij Unicum waai de regionale talenten zijn verza meld. Niet tot volle tevredenheid overigens van de clubs die hun ta lenten zagen verkassen, maar wel van de tennissers zelf. "Je hebt steeds goede trainingspartners en de faciliteiten zijn goed. Dat is lek ker werken", aldus Zonderop. Om daarna nog even blijk te geven van haar relativeringsvermogen. "Ik voel me goed tussen al die groothe den.,.". ROB VAN DER ZANDEN vonden dat we allebei die dag even veel kansen hadden". Opgelost O'p financieel gebied, want daar draait het toch allemaal om. heeft Peter Post trouwens dat schier on vermijdelijke probleem op een voorbeeldige manier opgelost. Theunisse, een kijkje in zijn' en Rooks' portemonnee gunnend. "We verdienen bij Panasonic allebei pre cies hetzelfde (ongeveer een mil joen jaarinkomen-red.) en van een verhoging na een goed resultaat in bijvoorbeeld een klassieker of de Tour of het WK, profiteren we alle bei. Steven heeft er baat bij als ik win en omgekeerd is dat ook het ge val. Daarom ook hebben we in de wedstrijd alles voor elkaar over en zijn we uiterst eerlijk als het gaat om het uitspelen van de man met op dat moment de beste vorm. Het is in het belang van ons allebei". Luik-Bastenaken-Luik beteken de in 1983, toen Rooks als 22-jarige won, voor hem de koers van de in ternationale doorbraak. Een wed strijd dus, die een speciaal plekje in het hart van Steven Rooks inneemt. Theunisse. weer onvoorwaardelijk solidair: "Er zijn er zoveel die een kans maken. Ikzelf natuurlijk ook, maar renners als Fondriest, Bugno, Rond de tijd dat jij werd geboren, behaalde Quick Boys 1 zijn laatste titel. Hoe lang zit jij al op een kam pioenschap te wachten? "Ik ben bijna twintig jaar lid van Quick Boys. In al die jaren ben ik nog nooit kampioen geworden. Zelfs bij de jeugd niet. Maar ik ben er ook nog nooit zo dicht bij ge weest als nu. Met drie punten voor sprong hebben we voor de laatste vijf wedstrijden een riante uit gangspositie. We moeten dan wel gewoon van onze eigen kracht blij ven uitgaan". Hebben jullie, met de haven in z.icht, geen last van zenuwen? "Die hebben we voor het laatst gehad tijdens de thuiswedstrijd te gen Rijnsburgse Boys. Ik denk dat we daarna met de overwinning op Katwijk goede zaken hebben ge daan". Wat verwacht je van de twee aan staande uitwedstrijden? "Dat we uit moeten spelen vind ik geen nadeel. Dat gaat ons op dit ogenblik beter af dan thuis. Van de twee tegenstanders vrees ik Roda Boys nog het meest. Die ploeg zit in het nauw en kan rare sprongen ma ken. Rijnsburgse Boys raakte ook een punt kwijt aan Roda. Voor Mar ken ben ik minder bang, ook al is het nog niet vrij van degradatiezor- gen. Het komende weekeinde moet Quick Boys toch zeker drie punten kunnen pakken". Argentin, Gölz en Fignon verwacht ik eveneens van voren. Het liefst win ik natuurlijk zelf, dat geldt voor elke sporter. Maar als Steven zou winnen, ben ik ook blij. Dan is het ook goed". Vitesse mag Krutov opstellen ARNHEM (GPD) Naast Valery Masalitin mag Vitesse tot het eind van het seizoen ook Sergei Krutov opstellen. Staatsraad mr. C. van Ze- ben besliste vanochtend dat de van CSKA Moskou afkomstige midden velder tot 30 juni speelgerechtigd is voor de eredivisieclub. Van Zeben schorste het onlangs genomen besluit van het ministerie van Sociale Zaken om Krutov geen tewerkstellingsvergunning te verle nen. Het ministerie week daarmee af van het advies van de Stichting Arbeidszaken Betaald Voetbal, die zowel Masalitin als Krutov een ver rijking voor het Nederlandse voet bal beschouwt. De tewerkstellingsvergunning van Masalitin en Krutov loopt op 30 juni af. Een verzoek om verlenging zal Vitesse nog deze maand ïndie- kan rekenen, jou het komende week einde tweemaal opstelt? "In feite weet je het nooit met hem. Het verbaasde mij dat hij on langs Leonard Pluimgraaff zo maar buiten de ploeg hield. De trainer houdt een strakke discipline aan. Zo lang de resultaten goed zijn. hoor je niemand klagen. En eerlijk is eerlijk, ik heb nog nooit zo'n goed seizoen meegemaakt". Worden er al voorbereidingen ge troffen voor het kampioensfeest? "Bij mijn weten niet. Wij leven van dag tot dag. Omdat wij nu zo'n druk programma hebben, wilde Ra- boen ons twee trainingen laten overslaan. Maar dat pikte de selec tie niet; wij wilden in elk geval één keer trainen. Dan raak je ten minste niet uit het ritme. Mochten al die in spanningen ons het kampioen schap opleveren, dan wordt het hier een enorm feest. De enige van ons die daarmee enige ervaring heeft, is Richard Hoogervorst. Die moet de dans dan maar leiden". TIM BROUWER DE KONING LD-cup Tcylingen - Kickers '69 2-4 'Tevlingen had lang uitzicht op een gelijkspel. Pas in de slotfase stelde Kickers, dat met het tweede garnituur aantrad, de zege veilig. Nadat in de eerste minuut Hein Vis ser de gasten op 0-1 had gezet, kwam Tevlingen voor rust op 1-1 via Paul Haver. Leon van Leeuwen scoorde uiteen vrije trap 2-1 voorde Sassenheimers. Een kwartier voor tijd profiteerde Patrick Mollers van een mislukte buitenspelval: 2-2. In de slotfase kopten Julius Caesar Ameide Diaz en Jos Overdevest Kickers naar de zege. Stompwijkse Boys - Ter Leede 1-0 De Stompwijkers zorgden voor een verrassing door Ter Leede uit te schakelen. De Sassenheimse ploeg miste in de eerste helft veel kansen. Zelfs nadat Ruud Kieviet een kwar tier voor tijd Stompwijkse Boys met een kopbal op een 1-0 voor sprong bracht schoot Robert En thoven nog op de lat. Uitslagen districtsbeker West II vierde ronde: Soccer Bovs - ARC 1-1 ARC w.n.sDRL - HOV 2-2 HOV vv.n.s vijfde ronde: Tonegido - Noordwijk 1-3. Excel sior M - Spartaan '20 1-2. Rijswijk - SVW 2-0. Quick Boys - FC Den Haag 2 2-2 Den Haag w.n.s.. FIOS - Neptunus 5-2. Lugdunum - Alphense Boys 16/4 14.00 BERGHEM-WARMENHUIZEN (GPD) - Gert-Jan Theu nisse is verhuisd. Sinds de Waalse Pijl weet iedereen dat. Omdat Steven Rooks op visite kwam en toen ook ziek werd. Op de Muur van Huy toonden beiden woensdag voor het eerst dit seizoen weer over macht te beschikken. Dat be looft wat voor het echte werk, zondag in Luik-Bastenaken- Luik, de enige Waalse klassieker die is opgenomen in de wereldbeker-cyclus. Steven Rooks en Gert-Jan Theunisse een uniek koppel in de prot W.II.O. De Katwijkers hebben geen goe de ervaringen overgehouden aan de keiharde confrontatie met de reser ves van Den Haag. Drie Quick Boys spelers (Leen van der Plas, Marco Dijkhuizen en Floor van Duyn) ver lieten vroegtijdig geblesserd het strijdperk. Een somber vooruitzicht voor het paasweekeinde. Den Haag- trainer Co Adriaanse gaf toe dat het een harde wedstrijd was, maar was van mening dat de blessures onge lukkig tot stand waren gekomen. Voor rust namen de semi-profs, met de Leidenaars Remco Torken en doelman Carlos Montpellier (eerste bindende wedstrijd), via Marcel Lindenaar en Edmond Vriesde een 0-2 voorsprong. In de 55ste minuut rondde Theo van Rijn een voorzet van Hans van der Plas met een kop bal af (1-2). Vlak voor tijd mmaakte Van Rijn gelijk. Toen speelde Quick Boys inmiddels met tien man, om dat beide wissels (Jonker en Aande- wiel) reeds gebruikt waren. FC Den Haag won de strafschoppenserie met 5-4, Dennis Jan Mie*"as was de enige die niet kon scoren. Tonegido - Noordwijk 1-3 Noordwijk boekte een vrjj geluk kige overwinning op Tonegido, dat zeker niet slechter speelde. Maar terwijl de Voorburgers veel kansen misten, kwamen de gasten gemak kelijk tot scoren. In de tiende mi nuut zorgde Geert Jan Bakker voor 0-1. Na de rust maakte voorstopper Kees Smit er 0-2 van. Nadat Joost Timmer in de 65ste minuut voor de aansluitingstreffer had gezorgd, lie pen de Voorburgers storm op het Noordwijkse doel. Tonegido-speler Frank Dobbe deed zijn elftal vijf mi nuten voor tijd definitief de das om toen hij de bal verkeerd raakte en hard in eigen doel schoot (1-3). Met Johan Jonker in de rol van doelpuntenmaker? "Ik ben dit seizoen inderdaad top scorer van Quick Boys met elf tref fers, waarvan vier uit een straf schop. Op zich is dat opmerkelijk voor een voorstopper, maar ik word nu ook beter dan ooit in de rug ge dekt. Dan kan ik met een gerust hart naar voren doorschuiven. Bo vendien stond ik als jeugdspeler al tijd in de spits. Trainer Martin van Vianen heeft mij*destijds naar de verdediging gehaald". Is het wel zeker dat Melbi Raboen, bij wie niemand op een basisplaats LEIDEN - Quick Boys is in de vijf de ronde van de districtsbeker uit geschakeld door FC Den Haag 2. Na de reguliere speeltijd was de stand gisteravond 2-2. Den Haag nam de strafschoppen echter beter Noord wijk bekert verder. In Voorburg werd zondagtweedeklasser Tone gido met 1-3 verslagen. In de strijd om de LD-cup won Kickers van Teylingen (4-2) en schakelde Stompwijkse Boys met 1-0 Ter Leede uit. Quick Boys - FC Den Haag 2 2-2

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 17