'Alleen woningbouw voor eigen bevolking' Progressief Zoeterwoude en CDA samen in college Bewoners Grieglaan klagen over bouw 12 appartementen Busbaan Hella Haassestraat Leiderdorp is in juni klaar Nieuwe wandelroute bos Oud-Poelgeest Gestolen auto teruggevonden Spreekuur en hoorzitting over verbreding A4 in Leiderdorp VRIJDAG 13 APRIL 1990 REGIO LEIDEN College-onderhandelingen Warmond: - WARMOND - Het nieuwe college van B en W in War mond wil zoveel mogelijk 1 bouwen voor de eigen bevol king en de opbrengst van '^woningbouwprojecten ge- 'Jbruiken voor sociale wo ningbouw. Verder wil het college onderzoeken of War- Saris vroeg zich af hoe de gemeente dit beleid kan waarmaken. "Je be looft nogal wat". Ook op een ander punt konden de partijen het eens worden na een kleine aanvulling. PW wil de op brengsten van woningbouwprojec ten specifiek gebruiken vóór socia le woningbouw. Het CDA h#eft be zwaren. CDA'er J.J. Bonnet vreest dat hierdoor geld op de begroting het mondse huurders beter af }vord] geblokkeerd. De gemeente kan dat geld dan met langer vo andere zaken gebruiken. Daarom zijn met een woningvereni- ging in plaats van een stich ting. fVooral het CDA hamerde gister avond, tijdens de openbare college onderhandelingen in het gemeente huis, op het bouwen van woningen voor Warmonders. Dit om te voor komen dat het hele dorp straks ver- vgrijst en voorzieningen "zoals win kels en scholen wegvallen. WD- -.ffractievoopzitter mevrouw C.A.M. het college-program toegevoegd dat de gemeente de opbrengst 'in principe' gebruikt voor sociale wo-l ningbouw. Democratisch PW vindt dat de Warmunda een huurdersvereniging 'ereniging, vindt PW. WD en CDA zijn niet te gen het verenigingsidee, maar vin den dat huurders geen gemeente lijk duwtje nodig hebben. "Dat hoort op het terrein van het particu lier initiatief. Laat de huurders dat zelf maar regelen", aldus CDA-frac- tievoorzitter mevrouw G.E. den Ou den. Uiteindelijk werd besloten dat de gemeente via een onderzoek alle voor- en nadelen van beide be stuursvormen op een rijtje zet. Een aantal voorstellen sneuvel den of zijn door de fracties aange houden voor nader beraad. Zo wil PW dat bewoners van de gemeen ten uit het Samenwerkingsorgaan Duin- en Bollenstreek voorrang krijgen bij het kopen van een War- ngstichting mondse woning, als er zich binnen bepaalde termijn geen War- moet worden. Als bestuursvorm mondse koper heeft aangemeld, zou een vereniging democratischer Hoe lang die termijn zou moeten zijn dan een stichting. De gemeente duren is niet aangegeven, maar PW- aanzet kunnen geven' tot wethouder D. Duynhove ZOETERWOUDE - Actievoerster G. van der Voet heeft gistermiddag ruim 600 handtekeningen tegen de nieuw- bouwplannen voor het Zoeterwoudse raadhuis aangeboden aan de college-onderhandelaars. Op de foto overhan digt zij het pakket aan de CDA'ers R.L.G. Hogenelst en mevrouw J.C.M. Berkouwer (achter de tafel). Rechts op de foto staan A.B. Ringersma (rechts aan de tafel) en W.T.M. Ooijendijk (staand naast mevrouw Van der Voet) van Progressief Zoeterwoude. Links (bi.) de deur) staan de mede-actievoerders Van der Wiel en De Graaf. "Ook al heeft het provinciebestuur de plannen al goedgekeurd, ik ga door met mijn actie", verklaart Van der Voet. "Desnoods ga ik zelf op het provinciehuis vertellen hoe de bevolking er hier over denkt". Om te illustreren ho VOORSCHOTEN - Bewoners de Voorschotense Grieglaan en geving hebben bezwaar tegen de bouw van 8 tot 12 appartementen op de weide tussen Grieglaan •Van Beethovenlaan. Zij hooguit zes woningen op deze plaats. De bewoners hadden het idee dat er op de weide slechts enkele villa's zouden komen. In de krant lazen ze 'echter dat potentiële toekomstige bewoners tot 1 april een schets kon- den indienen voor een complex van b acht tot twaalf woningen. De ge- 1 meente denkt aan appartementen voor ouderen. v De huidige bewoners van de Van ^Beethovenlaan en Grieglaan vinden b twaalf woningen te veel. Het zal lei- j den tot de bouw van te kleine wo ningen, vrezen zij. "Kleine apparte menten zullen zich geenszins ver staan met de daarnaast en tegen- Ji over gelegen villa's en bungalows', aldus buurtbewoner R.R.M.C. - Hoyng in een brief aan de gemeen- teraad. "De woningen tegenover de ivilla's hebben zo'n duizend vierkan- - te meter eigen grond. Wij willen wo- i ningen in hetzelfde genre", aldus -".buurtbewoner J. van Katwijk. Hij ."-.zegt dat de bewoners, na het sturen van een eerste brief in februari, nog -rsteeds niets van de gemeente heb- ben gehoord. c Inmiddels is een 'Bond van Bozt ^Buurtbewoners' opgericht. Zij wil- Bewoners boten maken bezwaar tegen bouwplan Weteringzijde ^VOORSCHOTEN - Enkele bewo- 9 ners van woonboten in de Wetering 'tegenover de Rouwkooplaan in Voorschoten hebben bij de ge meente bezwaar gemaakt tegen het ""uitwerkingsplan Weteringzijde. Dat maakt deel uit van het bestem- ""mingsplan Starrenburg en ligt tus- '■sen het tuinbouwbedrijf Hendriks en de tuin van Huize Bijdorp. Gede puteerde Staten moeten de zaak ;nog goedkeuren. In het pian is niet gedetailleerd, ^aangegeven wat er precies zal ge- qbeuren met de vijf boten. Wel wordt ^aangegeven dat de boten straks J moeten verhuizen in de richting van de Vliet. De bewoners willen weten 'wie de kosten van de verhuizing be- rtaalt. Ook willen ze gedetailleerde 'informatie, onder meer over de groenvoorzieningen, de ruimte tus sen de boten en de mogelijkheden voor aanvoer van olie. De bewoners die bezwaren hebben ingediend, Svorden binnenkort uitgenodigd ;'Voor een ambtelijke hoorzitting. voelt wel voor dit voorstel, CDA heeft er moeite mee. "Dan sluit je mensen uit andere omrin gende gemeenten bij voobaat uit", aldus het nieuwe CDA-raadslid A.J. Lemmers. Het punt is aangehouden en zal volgende week ter sprake ko- Een voorstel van PW om een een lid van het college verantwoordelijk te stellen voor het Lage Land haalde het niet. Ook het WD-voqjstel om te onderzoeken of huurders wo ningwetwoningen willen kopen, werd afgewezen. "Je gaat het huur woningenbestand uithollen, en dat bestand is al'te klein", aldus CDA- len een gesprek met de gemeente en woordvoerster C.A.M. van Schie. eisen inspraak. Als de gemeente Ook PW was tegen het voorstel. De niet luistert, willen de bewoners alle politieke partijen vergaderen dins- wettelijke middelen aangrijpen om dag verder. de de bouw tegen te houden. 'Wij zijn llen gebrand op kwaliteit en zullen iede re aantasting daarvan langdurig be- DIEFSTAL - Een autotelefoon ter strijden', aldus de brief. Volgens een gemeentewoordvoerder is een. gesprek gepland, turn nog niet vast. korte periode'. De WD sterk de Zoeterwoudenaren bij hun oude raadhuis zijn betrokken, vertelde Van der Voet de raadsleden dat e oud-verzetsstrijder op een van de handtekeningenformulieren vertelt hoe in de Tweede Wereldoorlog het gebouw dienst deed als onderduikadres. Het bevolkingsregister werd de gehele oorlog verstopt in een vakje achter de voor deur. (foto Ellen Martens Onderhandelingen college-program afgerond Vrouw steelt spellen en slaat verkoopster in winkel Oegstgeest OEGSTGEEST Een oude vrouw deelde gistermiddag om kwart voor drie een klap uit aan een verkoop ster in een speelgoedwinkel op de Lange Voort in Oegstgeest. De vrouw nam samen met een man twee gezinsspellen mee zonder te betalen. Een klant kon de man een spel af handig maken en een verkoopster wilde achter het tweede aangaan. Toen kreeg ze een klap en liet het tweetal lopen. De politie tast nog in het duister over de identiteit van de ongeveer zestigjarige man en LEIDERDORP - De busbaan in de Hella Haassestraat, Vijverhof en Muzenlaan in Leiderdorp wordt waarschijnlijk 1 juni in gebruik ge nomen. Gisteren begon de gemeen te met de aanleg van de busbaan. Het is nog niet bekend of buslijn 40 of toch lijn 46 of 48 over de baan zal rijden. Hierover moet nog met de NZH worden gesproken. Het is de bedoeling dat de baan in fasen wordt aangelegd. Vooral het asfalteren v&n de weg zal veel over last geven. Er zal worden begonnen bij de Vijverhof. De woningen zijn dan alleen te bereiken via de par keerplaats achter het gebouw. De Hella Haasestraat wordt het laatst geasfalteerd. ZOETERWOUDE - Zoeterwoude heeft een nieuw college van burge meester en wethouders. Gister avond bereikte onderhandelaars het CDA en Progressief Zoeter- ders zijn R.L.G. Hogenelst (CDA) en keurde - nieuwbouw van het raad- 'aarde van 4200 gulden is vannacht auto gestolen die stond ge- woude (PZ) overeenstemming staat de da- parkeer'd aan de Plantage in Oude Wetering. Een ruit was ingeslagen. A.B. Ringersma (PZ). De VVD keert huis (zie elders op deze pagina). PZ niet terug in het coUege. PZ levert voor de eerste keer sinds haar op- steeds fel tegen richting in 1974 een wethouder. de verkiezingen Paastentoonstelling In het Milieu Educatief Centrum in het park De Houtkamp naast de kinderboer derij in Leiderdorp wordt zaterdag een paastentoonstelling gehouden met als daar als oppos.tieparty ook ,Lenle en jo9g9 djeren. De expo_ zetei dij sjtje js vanaf 15 00 uur geopend i door de gemeenteraad al goedge- ving niet naast zich neerleggen Kniptentoonstelling In de bibliotheek aan de Schenkelweg in Daarom zal het kort na zijn aantre- Zoeterwoude wordt tot 27 april een ten- toonstelling gehouden van de knipkunst van mevrouw F. Goudman-Cupido. De expositie is te bezichtigen tijdens de ope ningsuren van de bibliotheek. den op 1 mei overleggen met de chitect om een andere voorgevel te ontwerpen. Aan de rest van het ont werp zelf wordt niets veranderd. Aan het vloeroppervlak en de prijs TGntoonstellina wordt niet meer getornd en de voor 1 enioonsieiling dinsdag aanstaande vastgestelde 'n cultureel centrum 'De Warenar' aanbesteding gaat door. In het akkoord zijn een aantal principe-afspraken gemaakt over zaken die het nieuwe college snel wil afhandelen, zoals de voltooiing van de nieuwbouwwijk Bloemen- veide en de aanleg van verkeersvei lige schoolroutes. Op korte termijn dagen wordt een onderzoek ingesteld mogelijkheden om de dorpsfunctie de Wassenaarse Kerkstraat i! een tentoonstelling te zien van het kun stenaarscollectief Artimediair. De kun stenaars zijn afkomstig uit regio Den Haag en zij werken met verschillende technieken. De expositie heeft een expe rimenteel karakter en is te zien op werk- 9,00 tot 16.00 uur. Disco te versterken. De gemeentelijke be- Jongerencentrum Time Out op de Deij- lastingen blijven 'zoveel mogelijk' lerweg in Wassenaar houdt vanavond gelijk en worden alleen aangepast een Lady's Night. De disco begint om OEGSTGEEEST - Het Instituut voor Natuurbescheringseducatie (IVN) heeft een nieuwe lentewande ling uitgezet door het bos van het landgoed Oud-Poelgeest, op de Poelgeesterweg in Oegstgeest. Een boekje geeft de wandelaar uitleg over wat hij tegen komt op zijn weg door het bos. In het bos i de CONTROLE - Bij een gezamenlijke staan veel loofbomen, 'actie van de gemeentepolitie Lei- den en de rijkspolitiekorpsen van ''Voorschoten, Leiderdorp, Zoeter- 'woude, Roelofarendsveen en Oude Wetering zijn tussen maandag en GESTOLEN Uit een flat aan de1 'donderdag ruim 7000 voertuigen Thorbeckehof in Oegstgeest zijn '.gecontroleerd. 96 keer werd proces- gisteren vijftig stripboeken van As- Verbaal opgemaakt wegens het niet terix en Obelix en geluidsappara- 4'dragen van de gordel. Het aantal tuur gestolen. De centrale toegangs snelheidsovertredingen bedroeg deur beneden is eerst geforceerd, 442. daarna de voordeur van de woning. demplanten die nu in bloei staan, grote bonte specht. In de slotvijver Dat zijn bijvoorbeeld de bos-ane- zitten vaak futen, waterhoentjes, monen, speenkruid, muskuskruid meerkoeten en wilde eenden, en boshyacint. Het boekje van het IVN 'Lente- Tijdens de wandeling zullen ook pad, een wandeling door Oud-Poel vogels te zien zijn, die zoals bekend, geest' is te verkrijgen bij VVV Lei- in de lente hun nestjes bouwen en den, bij Oud-poelgeest en in het druk in de weer zijn. In Oud-Poel- Heempark aan de Oegstgeesterweg geest zijn vogels als de tjiftjaf, de in Leiden. ZOETERWOUDE - Op de Bur gemeester Detmersweg in Zoe terwoude is gistermiddag een van de twee personenauto's terugge vonden die in het begin van deze week op de Ambachtsherenweg zijn gestolen. Een bewoonster van de straat merkte een vreemd geparkeerde auto zonder achter ruit op, en meldde dit bij de poli- LEIDERDORP - Het karakte ristieke grote pand op de hoek van de Leiderdorpse Hoofd straat, naast de Stierebrug, wordt begin mei gesloopt. Eige naar J. Bodrij gaat op deze plaats een complex apparte menten bouwen met daaronder winkelruimte. Het nieuwe ge bouw krijgt drie verdiepingen. Op de eerste, tweedp en derde verdieping komen zeven luxe appartementen, die in prijs va riëren van 225.000 tot 295.000 gulden. Op de begane grond komt een mini-wasserette voor de bewoners en is ruimte voor een aantal kleine winkels Bodrij heeft naar eigen zeg gen jarenlang tevergeefs gele den geprobeerd het pand te ver kopen omdat hij de kosten van onderhoud niet meer kon op brengen. Met nieuwbouw hoopt hij het oude dorp nieuw leven in te blazen. (foto Ellen Martens) i de inflatie.' Ook over de portefeuiUeverdeling bereikten de partijen een volledig akkoord, maar Hogenelst wil voor lopig niet meer zeggen dan dat tot 'een herschikking van taken is be sloten'. Deze herschikking betreft ook de portefeuille van burgemees ter A.J.M. Houdijk, die nog niet over de uitkomst van de onderhan delingen is ingelicht. In de praktijk betekent dit waarschijnlijk dat Houdijk de post openbare werken kwijtraakt. CDA eerder dat deze politieke post door een wethouder moet worden be kleed.. het 21.00 i Expositie De Voorschotense Kunstkring opent vanavond in het Ambachts-en Baljuw huis een expositie. Het thema van de tentoonstelling is 'blauw' en er zijn ver schillende technieken te zien. Dé kunst werken zijn tot 7 mei op woensdag tot en met zondag te zien van 14.00 tot 17.00 Disco ;euuaie wegjsea PZ verklaarden Jongerenvereniging Utop,a houdt van- avond een disco met De Exodus Music and Light Show in de Klaverhal (Emmaushof). De disco begint om 21.00 Het bestuur en de fractie v; CDA gaan zonder voorbehoud ak koord met de overeenkomst. Hoge nelst verklaart 'tevreden' te zijn. "Menselijke tegenstellingen Klaverjassen Kaartliefhebbers kunnen Tweede Paas dag deelnemen aan een koppelklaver- jasmiddag in Café Landzicht op de Ver niet tussen de onderhandelaars laatweg in Zoeterwoude. De middag be- CDA en PZ, maar 16 jaar poli- gint om 14.00 uur. tieke tegenstellingen praat je tuurlijk niet in een maand weg". PZ Eieren zoeken legt h'et akkoord dinsdag aanstaan- Kinderen tot 6 jaar kunnen Tweede de voor aan een speciale ledenver- Paasdag eieren gaan zoeken bij 't Meer- gadenng. Vanmorgen was de partij punt op de Herenweg in Warmond. Aan- niet bereikbaar voor commentaar. vang 12.00 uur. LEIDERDORP - Ambtenaren 1 De raadscommissie ruimtelijke Rijkswaterstaat houden woensdag- ordening/verkeer/miliëu discussi- avond 18 april inloop-spreekuur eert 23 april voor het eerst over de beantwoorden over de verbreding dens de vergadering (aanvang 20.00 i de A4. Op dinsdagavond I (20.00 uur) houdt de gemeente een hoorzitting over de verbreding van de rijksweg in de sporthal aan de Hoogmadeseweg. Tijdens het inloop-spreekuur kunnen belangstellenden vragen stellen aan de ambtenaren van Rijkswaterstaat waar anderen heen staan en meeluisteren. Voor doende heeft uur) aamnwezig om vragen van commissieleden te beantwoorden. Leiderdorpers kunnen eveneens vragen stellen en meediscussiëren. In de daaropvolgende raadscom missie van 21 mei wordt een advies gegeven over de verbreding van de rijksweg. Als de commissie niet vol de hoorzitting dienen sprekers zich op te geven bij de afdeling voorlich-T ting in het gemeentehuis. advies te komen dabn komt de zaak nog een keer aan de orde in de vergadering van juni. familievoorstelling (vanaf 12 jaar): try-out: 'Mozart', solovoor stelling door Studio Peer, aan vang 20.30 uur in het Parktheater. film: 'Mystery Train', aanvang 20.30 uur in het Parkfilmhuis. Leiden voorstelling in kader van Van Gogh-jaar: 'Zaaier met onder gaande zon;, aanvang 20.15 uur in de Leidsé Schoüwburg. voorstelling: 'Bukshag'. dqor Jim van der Woude Han Ben- nink, aanvang 20.30 uur in het LAk-Theater, Cleveringaplaats. optreden 'Ceylan Utlu', uit Tur kije, bij Folkclub Horus, aanvang 20.30 uur in De Waag. optreden 'The Sweapstakes', aanvang 22.00 uur in het LVC, Breestraat. Leimuiden kunstmanifestatie BilÖerdam om en nabij Bilderdamse brug, CNB-hallen, Grachtweg, tot 22.00 Voorschoten opening tentoonstelling 'Blauw', van de Voorschotense Kunstkring, aanvang 20.00, uur in hel Ambachts- en Baljuwhuis. ZATERDAG 14 APRIL Alphen uitvoering door het Hervormd Kerkkoor uit Hazerswoude met passiemuziek, aanvang 20.00 uur in de Oudshoornse Kerk. film: 'Love Note', bij jongeren organisatie YOV, aanvang 20.30 uur in gebouw Ouverture, Ouver- tureweg 137. optreden Rotterdamse band 'De Dijk', in jongerencentrum Het Kasteel, aanvang 21.00 uur. 3 wisselbeker 'Het Wa- /an Hazerswoude, vanaf 9.00 ri Manege Xenophon, Rijndijk oordhallen, 10.00 I voorstelling: 'De Kersentuin', van Tsjechov, door Het Nationale Toneel, aanvang 20.15 uur in de Leidse Schouwburg. voorstelling: 'Bukshag', door Jim van der Woude Han Ben- nink, aanvang 20.30 uur in "het LAK-Theater, Cleveringaplaats. optreden 'Libido Boys' en 'God- flesh', aanvag 21.00 uur in 't Bree- Leiderdorp De Buitengewonen, aanvang 14.00 uur in de Muzenhof. Paastentoonstelling: 'Lente en jonge dieren', in Milieu Educatief Centrum, park De Houtkamp, van 15.00 tot 17.00 uur. Leimuiden kunstmanifestatie Bilderdam, om en nabij de Bilderdamse brug, van 10.00 tot 20.00 uur. CNB-hallen. Grachtweg, diverse afstanden, inschrijven en start vanaf 9.00 uur bij café De Duinpoort, Langevelderlaan. oor kinde- De Wip, Vosholstraat 27, aanvang 14.00 ZONDAG 15 APRIL Alphen optreden Nicotine Bovens (mezzo-sopraan) en Phyllis Fer- werda (pjano), aanvang 12.30 uur in het Parktheater. Leiden fietstocht 'Zestienhoventoer', over 30 of 60 km. start om 8.30 uur bij kantine van Swifttoer, Park De Bult, Roomburgerweg.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 16